Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#251) PaladiN válasza danyboy01 (#250) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Hogy hallani amint feljebb emeli a venti fordulatszámát, de ez kb annyi mintha 1000-es fordulatról 1200-ra emelné. Viszont még így is halknak mondanám a ventit. A 105 fokos ''lassulási'' küszöböt még csak meg sem közelíti. :DDD
Amúgy szerintem ha van valakinek arra pénze hogy vegyen egy szgépet, akkor gazdálkodja már ki azt is hogy legyen a kiegészítőkre is...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#252) danyboy01 válasza PaladiN (#251) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Egyetértek. A kiegészítők legalább olyan fontosak, mint talán maga a gép. És a notebook-ok esetében fokozottan igaz, hogy a ''megelőzés jobb, mint a gyógyítás''.
:)
Ugyanis még mindig olcsóbb egy notihűtőpad, mint akármelyik szervíz nem beszélve az alkatrészekről! :Y Arra meg szerintem sokan nem gondolnak, hogy az egy dolog, hogy a proci mondjuk 60fokos....de mi van a környező alkatrészekkel???? :F Mert ugye a hő az hő...terjed, mint a fene..hőő-hőőőőő :Y :DDD A noti ''hőemelkedése'' meg nem megy le egy lázcsillapítótól.... :P Bár belegondolva milyen parktikus lenne!! :DD Beletolni egy két tablettát mondjuk a kártyaolvasóba és megszűnne a láz! :C És még a tulaj se kapna hőgutát.... :DD

(#253) S.Feri


S.Feri
őstag

Ki vett mostanában? Mennyire zajos? Nekem még nem jött össze, bár terveztem és tervezem. Nem mintha melegedne a dellem.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#254) FefeeX válasza S.Feri (#253) üzenetére


FefeeX
veterán

az alá mondjuk nehezen találsz megfelelőt, a zalmi pl a 15,4es WS alá sem elég széles... :) Mondjuk félmillás gép alá dukál valami hűtés :)

(#255) Rossi


Rossi
addikt

Na ezen gondolkodtam el erősen:

[link]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#256) Peetee(tm) válasza danyboy01 (#247) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

mai vilában minden lehetséges. szerintem az érzékelő gyenge minősége, pontatlansága okozhetja a problémát..

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#257) Peetee(tm) válasza PaladiN (#248) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

mindenképp ajánlom egy hűtő beszerzését, mert mint tudjuk az alacsonyabb hosszabb távon kifizetődőbb, nem öregíti annyira a nyákot, stb...

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#258) Peetee(tm) válasza S.Feri (#253) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

én vettem kb 2 hete egy zalman nc1000-es 15-os alá valo coolert
további nfót találsz a 169-es hsz-emben :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#259) Peetee(tm) válasza Rossi (#255) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

jónak tünik, de ne tudom milyen notihoz vennéd és annak jó lenne-e? hol kap levegő, hol a cooler, stb...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#260) Peetee(tm) válasza danyboy01 (#243) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

a kért kép:
[link]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#261) FefeeX válasza Peetee(tm) (#260) üzenetére


FefeeX
veterán

Tényleg idegesítő ám, hogy több fórumban oldalakat kell görgetni a hozzászólásaid miatt, főleg mikor 1-2 sorosak csak... Ilyenkor plz. próbálj meg szerkesztéssel dolgozni, neveket irni bele és ebben leirni a véleményt. Főleg ha egy embernek többet cimzel.
Ja és kicsit soknak érzem a reklámot, mert talán még ezen az oldalon is megtalálható, hogy vetted a cuccot, az előzőn meg legalább 5ször. Az a minimum hogy valaki az aktuális oldalt elolvassa, a redundanciát szerintem senki sem szereti. Főleg mikor 20adszorra olvassa...
Nem cseszegetni akarlak, csak az olvasói élményt szeretném javítani.

(#262) FefeeX válasza Rossi (#255) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezen én is erősen elkezdtem gondolkozni, az ára és a kinézete miatt, csak kicsit sántított, hogyhogy ilyen szűk - google a te barátod - utánanéztem, és a hűtő sajna nem így néz ki. Mondjuk nagyjából jó helyen vannak benn a ventik, de az összehasonlításhoz jó lenne tudni, a zalmiban ezek hol vannak... Mivel ugyebár ott csak a lukakat láttam... :)

(#263) Peetee(tm) válasza FefeeX (#261) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

az lehet, de sokan csak az aktuális oldalt tekintik meg. másrészt a reklámról meg én is ezt gondolom, de mit tehetek akkor ha sok a láma? és nem veszenek észre dolgokat, sokszor én sem

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#264) Rossi


Rossi
addikt

Na vizsgálódtam kicsit a gépem hűtésével kapcsolatban. Alapjáraton a proci hűtője 55 fokon kapcsol be, kb 4 percig működik és 35 fokig nyomja le. A HDD mindvégig 47 fokon megy. A VGA hűtője be sem kapcsol. Most megnézem kicsit terhelve.

Na ez érdekes, terhelve csak 65 foknál kapcsolt be a venti. De nyomja is lefelé rendesen.

Mindez Notebook Hardware Controllal...

[Szerkesztve]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#265) FefeeX válasza danyboy01 (#247) üzenetére


FefeeX
veterán

hogy miért van ez? benyomod a géped. Mivel nincs oprendszer még, proci maxon megy, míg be nem tölti a windozt és a procidrájvert. Ekkor átáll energiatakarékos üzemmódra, így beáll 48fokra, egészen addig míg nem hajtod folyamatosan. A játékkal meg 70-75fok, eddig okés. Kikapcs játék, 1 perc és megint 50körül. Így normális. :)

(#266) danyboy01 válasza FefeeX (#265) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Gondoltam,hogy normális, de akkor is sokallom az esetenkénti 70-80fokot...ezért hamarosan beruházok egy notihűtőre :C
Valószínű,hogy Zalman lesz... :U Minden szögből az tűnik a legnormálisabbnak!
Csak jó lenne vásárlás előtt kipróbálni....

(#267) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

játék közben 93 és 95 fok között ugrál, okozhat ez hardveres problémát? pl megolvad bent valami, vagy akármi?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#268) FefeeX válasza SunBreeze (#267) üzenetére


FefeeX
veterán

olvadás 150 fok körül kezdődik az olvadás, de tény hogy nem tesz jót a gépnek a forrósodás...

(#269) danyboy01 válasza SunBreeze (#267) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Egy dolgot érdemes észbe vésni, amit az intel honlapján olvastam. Az,hogy egy program mondjuk 95fokot mutat CPU hőmérsékletnek,még nem biztos,hogy az a legmelegebb pontja, mert az érzékelő nem biztos, hogy a legmelegebb ponton van....
....szóval +2-3fokkal simán lehet számolni...az intelnotiprocikra általában 100foknál jön a maghalál...elméletben.Gyakorlatilag ez szerintem egy egy-két órás 90ven fokos nagyüzemmel is el lehet érni! :U Bár ez csak feltételezés részemről.
Nem beszélve arról,hogy a hő az terjed-mint már annyiszor említettem-a fene a környező alkatrészekre és nem hiszem,hogy akármilyen műanyag szereti a hőt. :( ...hacsak nem hőkezelni akarod a műanyag gépalkatrészeket! :D

A legjobb,ha egy control programot, mondjuk a notebook hardware controlt beállítod úgy, hogy 80foknál jelezzen és 90foknál újrainduljon a gép,hogy nehogy megpörköld a gépet!így tudod valamennyire óvni a kritikus hőmérséklettől!
Szóval: ''pl megolvad bent valami, vagy akármi?'' Véleményem szerint:igen.
Megoldás:notihűtő! :D :C

(#270) danyboy01 válasza FefeeX (#268) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Tapasztalatból mondod? :U :DDD Az olvadáspont műanyagtól függően változhat...azért 100fok közelében vagy a fölött :Y járatni a procit már nem hiszem,hogy egészséges. :(
Nekem eddig nem voltak ilyen irányú tapasztalataim. :DD
Remélem nem is lesznek :))

(#271) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

de hát spysweeper ellenőrzésnél is simán felmegy 90 fokra :D
úgyhogy akkor állandóan újraindulna :)
úgyhogy 95 fokra van állítva.... még sosem kapcsolt ki

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#272) Yaye válasza danyboy01 (#269) üzenetére


Yaye
őstag

Nem jön semmilyen maghalál... :U A proci automatikusan visszavesz magából ha eléri a maximum üzemi hőmérsékletét. Drasztikusan elcseszett -vagy nemlétező- hűtés kell ahhoz hogy megfőzz egy modernebb procit.

(#273) FefeeX válasza danyboy01 (#270) üzenetére


FefeeX
veterán

1.a műanyag nem vezeti a hőt
2. a mag nem műanyagból van, hanem szilíciumból
3. a szilíciumnak az olvadáspontja [link] 1415 fok
4. amikor gáz is kezd lenni: ld. toms hw teszt anno mikor levették a hűtőt a procikról. P4 már lelassult. P3 lefagyott 100 fok felett. AMD Tbird meg nyomta a hőt mint attom. Lézeres hőmérő. 150fokig nem lehet semmi baja. Legalábbis nem olvad. DE tartósan nem szabad 100fok körül hajtani. Ez tény.

(#274) FefeeX válasza Yaye (#272) üzenetére


FefeeX
veterán

vagy még az sem elég... mint a tesztben. Észreveszed hogy nincs hűtve a procid, olyan csiga lesz. És 80 fok alatt fog termelni... :)

(#275) Peetee(tm) válasza SunBreeze (#267) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

egy biztos, amit a gyártó garantál:
AMD 95°C és felette ígér biztos halált a mobil Turion processzorainak, míg az [link]
76. oldalon találod
INTEL ezt a értéket 100°C-ban határozta meg. [link]

ezekről a gyártói oldalon lehet tájékozódni, de ezeket most linkeltem :))

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#276) SunBreeze válasza Peetee(tm) (#275) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

akkor már lehet hogy baja van a procinak mert teganp 1 órán át jáccottam... és ilyen 93-95 fok között ugrált... :(
amúgy amd sempronom van

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#277) Peetee(tm) válasza SunBreeze (#276) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

nekem 1x volt ilyen kritikus az érték, de akkor láma voltam, mert nem vettem észre, hogy közel van az adapter a hűtő nyílásához. azaz szinte nlla volt a hőeltávozás :B

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#278) FefeeX válasza Peetee(tm) (#277) üzenetére


FefeeX
veterán

ha valami közel van a hűtőnyíláshoz, az már elég gáz, ha az adapter az meg nagyon faja, mert az is elszállhat, és 15ezer egyből...

(#279) Peetee(tm) válasza FefeeX (#278) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

igen sjna kicsi a hely ahol a notim van, de igazad van és most már jobban figyelek a dologra. egyébként a töltő nem garis? mondjuk 1 évig? jah és még mindig nem működik az off topic mód 1 szóra/mondatra, vagy én vagyok láma, de ekkora. hogyan kell? :F :F :F

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#280) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#279) üzenetére


Krystal_s
addikt

simán írod a szöveget és amit halványan akarsz írni ott rányomsz az OFF kódra,ekkor a szövegnél látod h két OFF jel közé teszi amit azután írsz és csak az lesz halvány ami a két jel között van
amint látom nem sokan vettek még hűtőpadot így nincs viszonyítási alapom,addig nem tudom eldönteni h az én gépemhez melyik lenne jó... :U
még nem gond sztem , a max hőmérséklet 75fok volt , és amint látom van pár ember akinek 80-90fokot is eléri... de mi lesz nyáron? akkor tuti melegebb lesz így kikell találni vmit addig...

(#281) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#280) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

próba
igen ez nekem is furcsa, hogg még senki nem vett semmilyen hűtőt :F
nem tudom mit találtak ki a hőmérsékletben gazsak notitulajok :F
szeretném, ha nekem is csak max 75°C lenne :W

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#282) Rossi válasza Krystal_s (#280) üzenetére


Rossi
addikt

Sztem könnyen meg lehet tudni, hogy szükséged van e . Felrakod mondjuk a Notebook Hardware Controllt, és beállítod, hogy pl 70 foknál jelezzen. Ha nagyon gyakran jelez, akkor indokolt.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#283) FefeeX válasza Peetee(tm) (#279) üzenetére


FefeeX
veterán

no gari ilyen esetre... szóval kérdés, hogy kideritik-e... ha a gép is füstöl, meg ez is akkor is, kb 50% hogy ingyen megcsinálják, de ahhoz egyedi történet kell... :)

(#284) Peetee(tm) válasza FefeeX (#283) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

nem mondom, hogy stori gyáros vagyok, de valamit úgy is kitalálnék, főleg azért, mert a szükség nagyúr. de már változttam a noti pozícióján, tehát nem valószínű, hogy nem megfelelő szellőzés miatt kiégne, hacsak be nem rakódik teljesen porral...
ezt meg szerintem a notitulajok, meg én is figyljük...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#285) blaswork válasza Peetee(tm) (#284) üzenetére


blaswork
tag

Por..uyg erted ezt a figyeljuk-ot, hogy illene parhavonta szetszedni és kifujkalni?? :F

(#286) Rossi válasza blaswork (#285) üzenetére


Rossi
addikt

Erre van a sűrített levegős spray. A por nagyban rontja a hűtés hatékonyságát.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#287) danyboy01 válasza Rossi (#286) üzenetére


danyboy01
csendes tag

És a spay nem kavar be a gép belső műkösésébe? Vagy teljesen adalékmentes és tényleg csak sűrített levegőt tartalmaz!? :F
Nem csak felkavarja a port?
Ugyanazt ellehetne érni egy hideglevegőt is fújó hajszárítóval is,nem? :F
A kérdés:Ki hogyan tisztítja a noti légréseit a portól!?
Én eddig sehogy.... :(

(#288) Rossi válasza danyboy01 (#287) üzenetére


Rossi
addikt

Abban tényleg csak levegő van. Nem okozhat gondot, asztali gépemet számtek boltban kompresszorral (!) portalanították, semmi baja nem lett...

Jó alaposan ki kell fújatni persze, mert először biztos csak felkavarja a port. Biztos érdemes leszedni a hátlapot, de ez a gari-matricák miatt felejtős. Egyébként jóa kérdés, nem tudom hogy ha egy helyen befújok vele, akkor valahol kijön e egyáltalán a por... :F

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#289) S.Feri


S.Feri
őstag

Akinek van ilyene ossza már meg velem legyen oly kedves, hogy mekkora zajt csap egy ilyen hűtőpad.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#290) FefeeX válasza Rossi (#288) üzenetére


FefeeX
veterán

a spray jó dolog, évente érdemes kifújni... Le kell kapni a burkot, mert amúgy nem sok esély van a sikeres tisztításra, mert az alján a pici lyukakon tuti nem jön ki a por...

(#291) Peetee(tm) válasza blaswork (#285) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

igen, pontosan így gondlom, de ezt MystiK(R) üzenetei is alátáamasztják, csak visszább kell olvasni...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#292) Peetee(tm) válasza S.Feri (#289) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

nekem van notebook coolrem, nem a leghalkabb. a gyártó a zaj értékét 18-25,5dBA-ben határozta meg a fordulat fügvényében amit potival lehet szabályozni, ami nem olyan vészes. viszont nyugodtan lehet mellette aludni...illetve, ha filmet, zenét, stb néz hallgat az ember akkor meg egyáltalán nem hallani semmit...
a márkáról azért nem nyilatkozom mert a multkor leteremtettek hogy sok a reklámfelületem..., de ha visszább olvasol meg fogsz róla találni mindent...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#293) Peetee(tm) válasza blaswork (#285) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

bocsi benéztem Krystal_s-t akartam írni, sorry :B

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#294) Rossi válasza Peetee(tm) (#292) üzenetére


Rossi
addikt

Zalman NC1000... De pssszt! ;]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#295) Peetee(tm) válasza Rossi (#294) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszi Rossi :)) :C :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#296) FefeeX válasza Peetee(tm) (#292) üzenetére


FefeeX
veterán

azt mondod hangos? hangosabb vagy halkabb lett a noti magas terhelés alatt?

(#297) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#293) üzenetére


Krystal_s
addikt

:D

(#298) Peetee(tm) válasza FefeeX (#296) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

a noti magas terhelés alatti hangja nem változott, mert a hő sem lett sokkal alacsonyabb, de ezt már tudjuk. a pad meg fogjk rá, hogy hangos, de nem vészes! mert nekem legalábbis nem igazán tünik, fel. a 7700-es zalman procihűtőmhöz tudnám hasonlítani, az is ilyen hangos volt, cirka 26dBA

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#299) FefeeX válasza Peetee(tm) (#298) üzenetére


FefeeX
veterán

magyarul a hangok összeadódnak... :)

(#300) Peetee(tm) válasza FefeeX (#299) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

jaja és ezáltal egy kicsit hangosabb a környezet, de mint mondtam nyugodtan lehet tőle aludni :DD

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.