Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1201) Piwi válasza maláj (#1200) üzenetére


Piwi
addikt

értem. pedig ez tetszett volna,4 usb,és külön vinyót is bele lehetne rakni...esetleg tudsz ajánlani hasonló tulajdonságokkal rendelkező hűtőpadot amiben nagyobb venti(k) van?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1202) fecc87 válasza Piwi (#1199) üzenetére


fecc87
tag

Nem is csak a hangjuk, de a teljesítményük. Gondolj bele, h mi esik jobban nyáron: egy 23-25 cm-es venti vagy két kis 7 cm-es? Azoknak a levegőjét jól el kell oszlatni, h oda jusson, ahova kell, mert valószínűleg nem pont ott vannak, ahol lenniük kell. Egy nagy ventilátor nem lehet rossz helyen...

(#1203) Piwi válasza fecc87 (#1202) üzenetére


Piwi
addikt

értem.akkor olyat keresek amiben nagy venti van. köszönöm a tanácsot

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1204) maláj válasza Piwi (#1203) üzenetére


maláj
őstag

fentebb linkeltem párat 5k-s ártól a nagyon drágáig :K

(#1205) Piwi válasza maláj (#1204) üzenetére


Piwi
addikt

megkeresem :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1206) vazoka


vazoka
csendes tag

FuSi Amilo 2548 procit lehet 65 70 fok alá csökkenteni valahogy, vagy ez típus betegség? Bár már a 65-nek is örülnék. Nem emléxem új korában mennyi volt, de mostanában soknak érzem a veni pörgését.
A HŰTŐBORDA TISZTA!

(#1207) fecc87 válasza vazoka (#1206) üzenetére


fecc87
tag

Ha erre a fórumra írsz, akkor feltételezem h hűtőben (is) gondolkodsz. Feljebb van egy pár jó darab említve, azok megtehetik a hatásukat.
A 65-70 fok nyugalmi helyzetben, minimális terhelés alatt vagy fullon értendő?

(#1208) vazoka válasza fecc87 (#1207) üzenetére


vazoka
csendes tag

Hűtőpadom van, csak a hordozhatóságával van gondom. Sajna többet vagyok úton mint otthon, a hűtőpadot nem tudom használni, mert nem fér be a laptop táskába, arról nem beszélve, hogy együtt szállítva, némi esztétikai rombolást végezne a gépházon. Vagy olyan megoldás jöhetne szóba, amitől szállítás közben nem sérül a gép, vagy a gépházon belüli hatékonyabb ventilátor.

(#1209) vazoka válasza fecc87 (#1207) üzenetére


vazoka
csendes tag

Normál használatnál, ami némi net böngészés, és szövegszerkesztésnél alapba 70 és 85 fok körül mozog. Ennél nagyobb terhelés nem igen szokott lenni, mert nem játékra használom a gépet.

(#1210) fecc87 válasza vazoka (#1209) üzenetére


fecc87
tag

Ez így tényleg nem normális. A belső venti cseréje mindenesetre elég problémás, ha garanciás, akkor a gari pl. biztos ugrik emiatt.
Az egyik megoldás a venti beállítása, h alacsonyabb hőmérsékletnél kapcsoljon be, így biztos korlátozza a melegedést, cserébe viszont hangosabb is. (ehhez a biosban kell turkálni, amihez nem értek)
A másik megoldás egy olyan hűtő, ami könnyen szállítható, és igényedtől függően akár ölben is kényelmes (utóbbi esetre megoldás a Logitech N100 azt hiszem).

(#1211) maláj válasza fecc87 (#1210) üzenetére


maláj
őstag

esetleg kifújatni kompresszorral az egész motyót :U
vagy újrapasztázni a dolgokat, ilyesmi ...

(#1212) geckowize


geckowize
őstag

Hali! Van egy Toshiba Satellite A500-134-es, 16 colos notim (38,4 x 25,9 alapterületű), ehhez szeretnék olyan hűtőpadot venni, amire teljesen fel tud feküdni a noti (tehát a 4 sarka legyen rajta), mert nem hiszem hogy jót tesz neki, ha ágyban használva egy könyvre rakom, amire kb háromnegyede fekszik csak fel (persze figyelek, hogy az alján a szellőzőnyílásos felén legyen megtámasztva, így az a fele meg van kicsit emelve, de úgy érzem nem az igazi).
Azért 10 ezret nem szeretnék rá költeni, max 5k-t adnék ki érte.
Létezik-e olyan hűtőpad, amely megfelel kívánalmaimnak?

(#1213) fecc87 válasza maláj (#1211) üzenetére


fecc87
tag

Írta, h tiszta, úh nem is javasoltam a kifúvatást. A pasztázás javíthat tényleg.

(#1214) vazoka válasza fecc87 (#1213) üzenetére


vazoka
csendes tag

Ahogy mondod! Az egész teljesen tiszta, és friss paszta van rajta, mert kb 2 hete cseréltem alaplapot. Ebből következik, hogy gari már nincs a gépen, különben nem mentem volna bele egy házilag kivitelezett lap cserébe. Hozzá kell tennem, hogy ezt a magas hőmérsékletet az előző alaplapnál is produkálta. Megnéztem a padot, amit ajánlottál. Jónak tűnik, de mintha egy kicsit vastagnak tűnne, bár a konkrét méreteit nem néztem. belső átalakításnál egy olyan ventilátorra gondoltam, aminek jobb a levegő szállítási képessége.

(#1215) fecc87 válasza vazoka (#1214) üzenetére


fecc87
tag

Azért vastag, mert párnázott a kényelmes ölben használat miatt. Vagy lehet ölben használni, vagy lapos, de kemény a hűtő. Kompromisszumot kell kötni :)
A belső átalakításhoz nem tudok hozzászólni, sosem babráltam még, és nem is fogom, a notim belsejét. Biztos lehet notebookhoz is ventit találni a boltokban, de még nem kerestem. Házi barkácsra viszont ne is gondolj, feltételezem nem is merült fel benned.

(#1216) maláj


maláj
őstag

elvileg pénteken a kezemben lesz az Aeolusom ;]

(#1217) vazoka válasza fecc87 (#1215) üzenetére


vazoka
csendes tag

Ennyire még nem néztem meg, de ígérem jobban megvizsgálom :B
En tudok kompromisszumot kötni, de a táskám sajnos nem hajlandó... :N :DDD
Nekem nem okoz gondot a lap szétszedése, mert nem ez volt az első. mindenesetre nem gányolni akarom, csak valamilyen hozzá kompatibilis ventit beépíteni. A beszerelése elég primitív megoldás, mindössze 3 db csavart kell eltávolítani.

(#1218) fecc87 válasza vazoka (#1217) üzenetére


fecc87
tag

Azt tudom, annyira én is kaptam már szét tisztítás miatt. A venticsere sztem járható út, csak találni kell egy megfelelőt.

(#1219) fecc87 válasza maláj (#1216) üzenetére


fecc87
tag

Nem fogsz benne csalódni, nálam nagyon is bevált. :)

(#1220) Drughi


Drughi
addikt

Én most vettem nemrég, egy Logitech N700at, mert sokat filmezek az ágyban és kellett egy igazán kényelmes cucc, ami hatásosan hűt, ráadásul van hangszórója.

Mondjuk a gépemre nincs panasz, mert sosem melegedett még asztalon sem, így ott nem sűrűn van szükségem hűtésre, de ez a cucc, lenyűgözött.

Itthon majdnem 20e ft-ba kerül én külföldről rendeltem, egy akció keretein belül és így kijött 8500-ból postával.

A hangszórói egész korrektek, de ne várjon tőle senki 2.1 vagy jobb szintet, de filmnézéshez patent.

(#1221) maláj válasza fecc87 (#1219) üzenetére


maláj
őstag

merem remélni ;]

(#1222) vazoka válasza fecc87 (#1218) üzenetére


vazoka
csendes tag

Én is úgy gondolom, mert a venti vezérlése az alaplapon van, tehát az nem okozhat gondot, ha másik van benne...
Köszi a segítséget! :R

(#1223) Medige


Medige
csendes tag

Sziasztok!
MSI Gx600 laptopom van, a gép több mint 2 éves (októberben múlt).
Ami miatt ide írok, hogy a gép hajlamos a melegedésre, ami játék közben csúcsosodik ki annyira hogy zavaró, emiatt sokszor újra is indul a gép, a proci túlzott melegedése miatt, megvédve magát a "leégéstől".
Az utóbbi időben a ventije is elég hangos lett, ezelött azzal nem volt probléma.
Szeretném magam elszánni egy hűtőpad vásárlására.
Ebben kérném a segítségeteket hogy milyen típust ajánlanátok hozzá. A gépet mindg asztalon használom, tehát inkább hűtő mint tartó funkciót szánnék a Cooler-nek.
Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszi.
Medige

(#1224) Medige


Medige
csendes tag

Azt elfelejtettem írni hogy 15,4" a kijelző mérete

(#1225) fecc87 válasza Medige (#1223) üzenetére


fecc87
tag

Azt nem írtad, h ki lett-e már tisztítva. Ha nem, akkor első körös megoldás ez legyen!
Hűtő: az előző oldalon sztem van jópár írva, én személy szerint tapasztalat alapján merem ajánlani az Enermax Aeolust, nekem is ez van. Ezen kívül nem csalódhatsz a Zalman NC-1500/2000-ben, ill. az enermaxhoz hasonlóan a nagyventilátoros Thermaltake Massive 23 CS-ben.

(#1226) Medige válasza fecc87 (#1225) üzenetére


Medige
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Nem lett még kitisztítva a gép. Pedig nagyon ráférne egy alapos tisztítás, mert elég sok minden lehet benne :)
Ezt hogyan tudnám hatékonyan megoldani? Házilag lehetséges?

(#1227) Thunderzolee válasza Medige (#1226) üzenetére

Talán ha lecsavarozod a csavarokat az alján, mondjuk, és szétszeded. :U

Ilyesmi porcica lehet a melegedés oka:
http://www.dj-beat.hu/phimage/content/20091230.jpg

Csak egy pici csavarhúzókészlet kell hozzá, meg bátorság. Ne roncsold a csavarok fejét szét, és ne aggódj, azért, mert szétszeded, nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1228) Medige válasza Thunderzolee (#1227) üzenetére


Medige
csendes tag

Más is javasolta, hogy szedjem szét és portalanítsam mert az lehet az oka.
Eddig nem volt hozzá bátorságom hozzá szétszedni, de nemrég lejárt a garancia.
Érdemes valamivel kifújni? Kompresszorom sajnos nincs

(#1229) Thunderzolee válasza Medige (#1228) üzenetére

Figyu, nem kifújni kell, hanem lecsavarozni az alján az egyébként lcsavarozható nagy ajtó(ka)t. Ne itt fórumozgass, hanem nyomás csavarhúzókészletet keresni, és nekiállni. 10 perc alatt megvan az egész. ;]

Szükséged lesz még egy ecsetre is.
Amivel festeni szoktatok. De ne használt legyen.

Szétszeded, és az ecsettel letakarítod a port.
Ha van levegősprayed, akkor azzal az eldugott helyekről is ki tudod fújni a koszt, ha nincs, akkor porszívó is megteszi.
A ventilátort viszont ne porszívózd, mert ki tudja milyen fordulatszámra pörgeti fel a légáramlás, akár árthat is a ventinek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1230) Medige válasza Thunderzolee (#1229) üzenetére


Medige
csendes tag

Köszi:)
Csak azért játszom itt az értetlen és nem csinálom, mert most nincs nálam a gépem.
A portalanítástól függetlenül vagy azt megcsinálva, mit gondolsz a hűtőpad vételről, érdemes vele segíteni a ventillátor munkáját?

(#1231) fecc87 válasza Medige (#1228) üzenetére


fecc87
tag

A kifúvatás gyenge megoldás, mert max befele tudod fúvatni, de a linkelt képen látható pormacskaegyüttest talán nem jó ötlet befele mozgatni :)
Általában simán szét lehet kapni a notit, le kell csavarozni az alját, a csavarokra vigyázni, belül is körültekintően mozogni! Lecsavarozni ezután a ventilátort, és a hűtőbordáról is gondosan lecsipegetni a felhalmozódott port. Jelentős javulás várható, ha tényleg koszos!

(#1232) fecc87 válasza Medige (#1230) üzenetére


fecc87
tag

Én a tisztítás ellenére is vettem, mert egyrészt fokozza a ventilátor hatásfokát, másrészt a noti saját ventije ritkábban kapcsol be.

(#1233) fecc87 válasza Thunderzolee (#1229) üzenetére


fecc87
tag

Az a linkelt ecset nagyon komoly :DDD

(#1234) Medige válasza fecc87 (#1231) üzenetére


Medige
csendes tag

A melegedés a gép újkorában is ugyanennyire jellemző volt, szóval azt a kitisztítás nem oldja meg.
A ventillátor hangosodott fel zavaróan az utóbbi időben.

(#1235) Thunderzolee válasza Medige (#1234) üzenetére

WD40. Ha nem segít, akkor cserélni kell.

A hűtőpad amúgy jó megoldás, nekem is van olyan Zalmanom, amit ajánlottak lejjebb. Hármat is ajánlottak Neked, mindegyik jó megoldás. És hasznos is, nekem 10 fokot csökkentett a gépen, de a másik két típus ennél is többre képes.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1236) fecc87 válasza Thunderzolee (#1235) üzenetére


fecc87
tag

Az Aeolusom terhelés alatt 13-15 fokot javított nálam. 25 cm-es ventilátora van, úh rendesen ontja a hűset alulra.

(#1237) Medige válasza fecc87 (#1236) üzenetére


Medige
csendes tag

Látom jó nagy ventije van.
Én magam is ilyenre gondoltam, csak a kínálatban nem tudtam eligazodni, inkább olyanokat találtam amik nem tűntek komolynak.

(#1238) Thunderzolee válasza fecc87 (#1233) üzenetére

:)

Pedig komolyan egy ilyet használok szgépek tisztításához. 1.5"-ost. Ventilátorok, alaplapok, videokártyák rejtett zugaiba is befér, memóriasínekhez, PCI-sínekhez, és van akkora stabilitása, h kiseperje a port, nem nyeklenek el a sörték. Porszívóval szoktam szívni, közben meg ecsettel sepregetek, így egyből elszívódik a por.
Flakonos sürített levegőm van még, de az drága, spórolok vele, csak ha az ecset nem fér oda, akkor használom. Meg hát természetesen a hűtőbordákhoz inkább a levegő jobb megoldás, az átfúj a vékony lamellák közt is.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1239) Thunderzolee válasza Medige (#1237) üzenetére

Enermax Aeolus, Thermaltake Massive 23 CS, Zalman NC-1500/2000.
Ezeket írd be Googleba, sok cikk, video, kép előjön róluk, elolvashatod.

Ilyet ne vegyél, mert ez csak akkor hatékony, ha a ventilátorok elé esnek a hűtendő alkatrészek, légbeszívó nyílások. De ez elég ritka.
A Zalman megoldása azért jó, mert a sok lyukból a gép kitakarja azokat, amiken át nem kell szívnia levegőt, de nem túl nagy a légszállítása.
A másik kettő viszont bődületes nagy ventilátorból áll, viszont nekem fázott a kezem a réseken kiáramló hideg levegőtől. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1240) maláj


maláj
őstag

na beléptem én is az Enermax Aeolus-al a klubba ;]
tisztára világbajnok a cucc :C

(#1241) geckowize


geckowize
őstag

Néztem, Enermax Aeolus túl kicsi alapterületű lenne notim alá, a zalman úgyszintén, de a Thermaltake Massive 23 CS már majdnem megközelíti a megfelelő méretet (36 x 32 cm, és a notim 38,4 x 25,9), viszont elég drága is ahogy látom (13k körül van).

Találtam neten pár olyan hűtőpadot, amiről egyáltalán nem lógna le, és olcsóbbak, mint a Tt, de nem tudom mik a tapasztalatok róluk:

Cooler Master Choiix Ucool
Cooler Master Notepal X2 (R9-NBC-4WAK-GP)
Logitech CoolPad N100 (939-000120)
Cooler Master NotePal W2
Cooler Master NotePal U3

Ár szerint növekvő a lista.

Ágyban szoktam általában filmet nézni, tehát nem asztalon fogom legtöbbször használni. Ezért is fontos az alapterülete, mert most pl könyvön van és könyvvel együtt rakosgatom ide-oda, de ha kisebb a hűtőpad, nehezebb megfogni egyben a két cuccot, és még egy csomó unkomfortabilis helyzet előfordulhat. Nem hiszem, hogy egyedül én szoktam szembesülni efféle problémákkal.

Tehát melyik lenne a megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#1242) maláj válasza geckowize (#1241) üzenetére


maláj
őstag

szerintem ez a kettő lesz ami neked kell

Cooler Master Notepal X2 (R9-NBC-4WAK-GP) ==> 1 nagy venti középen
Cooler Master NotePal U3 ==> a 3 kicsit kicseréled 1 nagyra és voilá ;]
vagy a 3 kicsit oda helyezed ahol a beömlők vannak a notid alján

(#1243) geckowize válasza maláj (#1242) üzenetére


geckowize
őstag

Kössz a tippet, akkor az U3-at rendelem sztem. :)

(#1244) maláj válasza geckowize (#1243) üzenetére


maláj
őstag

azért még várj más emberke válaszára is (utána legalább nem csak engem fogsz szidni ;])

(#1245) fecc87 válasza geckowize (#1241) üzenetére


fecc87
tag

Mindenképp mérlegeld, h mire is kell. Annak feleljen meg maximálisan. Ha ágyban használod, akkor ne lábakon álljon, mert kényelmetlen lesz, az Aeolus és a Zalman emiatt biztos nem jó, de lehet, h a többi sem. Ezek elsősorban nem ölbe valók.
Ha választottál, akkor mindenképp olvass róla tesztet a neten!

[ Szerkesztve ]

(#1246) Cola111


Cola111
aktív tag

(#1247) Drughi válasza Cola111 (#1246) üzenetére


Drughi
addikt

csak vissza kell olvasnod: [link]

(#1248) november


november
tag

Helló!

Én is szertnék venni egy hütöt a hp dv6 3070-es laptopomnak. Mostanában vettem észre h felmegy 60 fok fölé játék alatt. És mondhatni tüzforró az oldala. Ugy negyedéve van meg, még belül portalanítva nem volt. de tervezem h elviszem h megcsinálják.

Olvastam itt a hozzászolásokat és elbizonytalanodtam. Azt már tudom ha kiváló hütést szeretnék a notimnak akkor csak egy nagy ventillátoros kiszerelésben gondolkodjak. De én nem csak játékra szertném használni, hanem ölbe is tartani igaz csak néha. Mert eddig az volt h egy könyvven volt rajta és ennyi. És tudom h ez nem elég.

De nem akarok két hütöt venni azért h eggyiket ölbe a másik az asztalon használjam. Pedig az kellene. Tudom h nekem kell eldöntenem h mi a fontosabb. Egyenlöre az lessz h az általatok említett nagyágyuknak megnézem az árát és utána, majd döntök...

De lenne egy kérdésem. Ez a Thermaltake Massive LX jó lenne ölbe is meg asztalon is? mert a gyártó weblapján nézve ott a csávónak az ölébe van. Mert az én laptopomnak 15.6-os a kijelzöje. Szal nem szeretném h le logjon.

Azt szertném kérni h aki tud tanécsot adni h mely lenn jó. az irjon. Köszönöm

ennyi most igy egyenlőre:)

(#1249) november


november
tag

Még annyit h pluszba ezt a kettöt néztem még meg:
Thermaltake CLN0008D Massive23 CS
Enermax Aeolus CP001G-B Black

Még annyit h aki ért hozzá az megnézné h ezek ahütök hatásosak lennének. Mármint az elehlyezkedés szempontjából. Erre gondolok: [link]

(#1250) maláj válasza november (#1249) üzenetére


maláj
őstag

gondolom mivel alulról "szív" a noti ezért a 3 középen lévő nyíláson menne befelé gazdagon a friss levegő, a jobb felső sarokban ami van kicsi nyílás ott már sztem kevesebb de még mindig több menne be mint venti nélkül ;]

de az 1 nagy ventis megoldással már jó nyomon jársz :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.