Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1251) geckowize válasza geckowize (#1243) üzenetére


geckowize
őstag

Cooler Master NotePal U3-at választottam és nem bántam meg.
Elméletileg 17-19"-es notikhoz találták ki, nekem meg kellett a nagy alapterület, hogy ne lógjon le, úgyhogy passzol a 16"-osomhoz.
Hűtési teljesítményéről is be tudok számolni:
Hűtőpad nélkül, íróasztalon, everest rendszerstabilitás-tesztet lefuttatva, majd ugyanezt a hűtőpadon, maximumra felcsavart ventikkel (lehet állítani a fordulatszámon egy "volume" tekerővel) megismételve az az eredmény jött ki, hogy körülbelül 10°C-ot hűt a notepal. Teljesen kikapcsolt ventikkel is 4-5 °C a hűtés.
Lehet módosítgatni a 3 venti elrendezését az alján, úgyhogy ha megnézzük, hol vannak a noti alján a nyílások és oda próbáljuk helyezni a hűtőpadon a ventiket, na az cool lesz.
Ágyban is tudom használni, mert nem két lába van, hanem a hátulján levő megemelkedés tulajdonképpen egy, az egész hosszán végigfutó "láb", szóval paplanon, mindenen fekszik. Egyedül az nem tetszik, hogy a ventik kábeleit összegyűjtő, az usb kivezetést és a "volume" ventiszabályzó tekerőt tartalmazó csiptethető modul csiptetője nem túl erős, kicsit meghúzva lejöhet a hűtőpadról, bár nagy kárt nem hiszem, hogy okoz.

(#1252) maláj válasza geckowize (#1251) üzenetére


maláj
őstag

a ventik helyei ugye szabadon állíthatóak :F :U

(#1253) november válasza maláj (#1250) üzenetére


november
tag

kösz :)

már megrendeltem a Thermaltake Massive 23 LX -et!

remélem beválik!

(#1254) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Hello! Segitséget szeretnék kérni... Hűtőpad vásárlás előtt állok. 2 jöhet szóba, mivel ágyba is használnám.. Kicsit segitsetek légyszi.

cooler master notepal u2
cooler master notepal x2

Köszi a segítséget előre is! hello

• Honor Magic5 Pro •

(#1255) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

(Toshiba a300-as gépezetem van)

• Honor Magic5 Pro •

(#1256) fecc87 válasza fpatrik17 (#1254) üzenetére


fecc87
tag

Az X2 azért jó, mert nagyobb a ventilátora és a légszállítása, és állítható a fordulatszám, ill. stabilabbnak néz ki, kényelmesebb ölben pl.
Az U2 igazából csak egy állvány, viszont két kis ventit bárhova rögzíthetsz rá, így közvetlenül befújhat a notidba a szükséges helyen.

(#1257) maláj válasza fecc87 (#1256) üzenetére


maláj
őstag

így van :K
szerény személyem szerint jobban is néz ki de ez most nem szempont ;]

(#1258) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Szerintem U2 lesz belőle, mert hordozhatóság is fontos lenne... Egyetem.. 60km..
Szóval az meg nagyon jó h a laptoppal egyszerűen hordozható. Meg tetszik benne ez a "testre szabhatóság".. Elvégre nekem csak a VGA-m a problémás és az full a laptop szélén van, oda az X2 nemis tudom h "elérne-e" ( Lenne-e hűtőhatás )
Köszi a helpet azért, de ha valakinek U2-vel van tapasztalata v X2-vel akár, irjon légyszi :)

• Honor Magic5 Pro •

(#1259) Drughi válasza fpatrik17 (#1258) üzenetére


Drughi
addikt

van logoutos cikk róla, meg több tucat teszt a neten (főképp angol)

Google a barátod!

(#1260) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Köszi, ezen már túlvagyok :)
Valami konkrét személyes tapasztalatra gondoltam, nem ilyen külföldi tesztekre.
Hátha van itt ilyen. Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#1261) Drughi válasza fpatrik17 (#1260) üzenetére


Drughi
addikt

akkor ennek a topicnak az átbújásánál jobbat nem tudok.
A külföldi tesztek pedig mindennél többet elmondanak

(#1262) engedo válasza fpatrik17 (#1260) üzenetére


engedo
csendes tag

Szia!

Remélem még nem későn...

Notepal X2 hűtőt használok, egy 13.3” Acer 3820TG noti alá. A légáramalt egyenletes, GTA 4 és Fifa 11 futtatása során használom, kb 4-6 C csökkenést érek el vele.

A notimon 3 beömlő van, egy a processzornak, egy a grafikus magnak, egy „extra”. A beömlők egyvonalban helyezkednek el, balról jobbra: CPU – középső beömlő – GPU. A grafikus mag hűtő nélkül sem kúszik 75 C felé, a Core i5 viszont igencsak forrón szereti, annak nem árt a hűtés.

Az X2 felületén középen erős a légáramlat, a szélhez közeledve gyengül, a szélén egészen gyenge. Mivel esetemben a bal szélső beömlő lenne a legfontosabb, folyton középre kell csúsztassam a notebookot.

Röviden, ha több beömlőd van, illetve több helyet kell hűteni, akkor X2.
Nálam elég lenne csak a processzor, és a középső beömlőt hűteni, így szerintem nekem egy U2 hűtő jobb lenne, mert többet érnék 2 db koncentrált ventivel.

Azért vettem X2-t, mert amikor vásároltam nem volt U2. Később újra kapható volt, akkor nem foglalkoztam vele, most decemberben venni akartam, sajnos, ismét kifogyott kicsiny országunk készlete, remélem, hamarosan változik a helyzet.

Remélem, tudtam segíteni.

üdv

engedo

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#1263) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

MSI notim már nem egyszer, nem kétszer kikapcsolt a forróság miatt, everest alapjáraton 90, kicsit terhelve 113-114C mutat a GPU hőmérsékletre.
Kegyetlen a forróság!

Kellene egy NAGYON NAGYON hatékony noti hűtő.
(porcica nincs, kipucerváltam a gép belét...csillog-villog)

Ez egy 16"-os gép, tehát kisebb cooler pad-ek kiestek....cooler master U2-n gondolkodom, (a leírás szerint 17"ig kompatible) de lecentiztem, 3-3centit kilógna..nemtudom mennyire lenne zavaró) azért, mert így pontosan be tudom lőni a hűtőventiket a gép megfelelő pontja alá.

Szerintetek jó választás (látom itt írtátok páran hogy igen)? A noti mérete miatt érdekelne....nemtudom van-e köztetek olyan, aki nagyobb, wide screen-es gép alá tette az U2-t....

....ha nem, akkor mimás? Már azon gondolkodom, hogy valami home-made megoldást fogok eszközölni. Sajnos elég elbaxott a cooler kínálat. Példa: Csillivilli kék ledes hűtők, de elöl egy perem pl kimarad, így simán lecsúszik a gép a helyéről (jah, lábon/ágyban használom a gépet).

Üdv.

(#1264) ((UFO))


((UFO))
tag

Nagyon hasznos dolog!

"Ne légy gonosz" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=((UFO))

(#1265) RnJ


RnJ
tag

Sziasztok,

asztali használatra folyamatos terhelésre (proc és HDD - Zeneszerkesztés) keresek valami jó hűtőt, maximum 10000 Ft-ig. 15,6-os Notebook-hoz.

van valakinek tapasztalata ezekről:

Xilence COO-XPLP-V12.B: [link]

CoolerMaster R9-NBC-8PCS-GP NotePal U3 Ezüst: [link]

Chieftec notebookhűtő pad 15' 4USB+SATA /CTCPD1525A/: [link]

Canyon CNP-NS4: [link]

Enermax Aeolus cooling pad CP001G-B: [link]

Thermaltake Massive23 lx: [link]

Köszönöm a válaszokat!

(#1266) RnJ


RnJ
tag

Valamiért 2xer tette be, ezt most töröltem :)

[ Szerkesztve ]

(#1267) fecc87 válasza RnJ (#1265) üzenetére


fecc87
tag

Ezek közül az Enermax-ról csak jót tudok mondani, mivel nálam is ez működik, és jól teszi a dolgát. A listából még a Cooler Master-t tartanám meg mint jelöltet az áthelyezhető ventik miatt, ill. a Thermaltake-et. A többi sztem kuka, ha nagy teljesítményt vársz.

(#1268) RnJ válasza fecc87 (#1267) üzenetére


RnJ
tag

Köszi, az Enermax-ot 13-ért láttam, az már nagyon túl lóg a kereten, akkor inkább Thermaltake 7600-ért, vagy Coolermaster 8700-ért.

Köszönöm.

(#1269) maláj


maláj
őstag

készül 1 kis tesztféleség - kérésre :B
MSI Wind U100 + Enermax Aeolus CP002N-B
türelem tornaterem ;]

(#1270) maláj válasza maláj (#1269) üzenetére


maláj
őstag

nos tehát akkor kérem szépen ;]

MSI Wind U100 hőmérsékleti adatok

Szobahőmérséklet : 14°C stabilan :U (qrva hideg volt)

Bekapcsoláskor

CPU : 37°C
CPU Dióda : 52°C
HDD : 17°C

15 perc idle után

CPU : 48°C
CPU Dióda : 64°C
HDD : 28°C

15 perc terhelés után - Everest System Stability Test - pipa mindenhol - max. eredmények

CPU : 61°C
CPU Dióda : 79°C
HDD : 35°C

MSI Wind U100 hőmérsékleti adatok Enermax Aeolus CP002N-B hűtőpaddal

15 perc idle után

CPU : 42°C
CPU Dióda : 59°C
HDD : 29°C

15 perc terhelés után - Everest System Stability Test - pipa mindenhol - max. eredmények

CPU : 54°C
CPU Dióda : 72°C
HDD : 32°C

Lavalyst Everest v5.30-al mért értékek - asztalon elhelyezve, a netbook alatt semmi terítő vagy egyéb nem volt

[ Szerkesztve ]

(#1271) RnJ válasza maláj (#1270) üzenetére


RnJ
tag

Ez tök jó.

Ilyesmiből jöhetne több.

köszi

(#1272) maláj válasza RnJ (#1271) üzenetére


maláj
őstag

nincs mit - hozol hűtőpadot és megcsinálom ;]

(#1273) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Fujitsu Siemens PI3540-es laptopom van, WoW alatt a CPU, GPU hőmérséklet 75 fok körüli. Ilyen esetben a hűtőventilátor már elég szépen sípol, ezt szeretném valamilyen hűtőpaddal csökkenteni. Olvasgattam a fórumot, az Enermax Aeolus tűnik a legjobbnak, de eléggé borsos az ára. 6-7000 Ft körüli termékek közül melyik az amit nyugod szívvel tudtok ajánlani? 6-7 fokot kellene csökkenteni.

(#1274) fecc87 válasza Pikkolo^^ (#1273) üzenetére


fecc87
tag

Erre marad neked a Coolermaster Notepal x2 vagy u2, nézz vissza a fórumon vagy nézz utána a neten.

(#1275) Sogi555


Sogi555
csendes tag

sziasztok
ma ruháztam be egy zalman nc1000-es hűtőpadra, nagyon megérte az árát, 15-20 fokot is hűlnek az alkatrészek, szóval nagyonjóféle. (hp dv5ös noti, eléggé forrófejű laptop)
kérdés: ugye ennek állítható a hűtőjének a fordulatszáma. mennyire van hatással rá, ha én folyamatosan tekergetem? gondolok itt arra, hogy pl gamenél felhúzom maxra, asztalon elvagyok fél fokozattal, tétlen állapotban pedig letekerem. megrövidülhet így az élettartalma?
köszi előre is a válaszokat
(ha esetleg érdekelne, tölthetek fel eredményeket a cuccok hőmérsékletéről)

(#1276) Pikkolo^^ válasza fecc87 (#1274) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Úgy néz ki, hogy az U3 lesz, mert azon lehet szabályozni a ventilátort. Már csak egy olyan boltot kell találni ahol rögtön raktáron tartják...

(#1277) fecc87 válasza Sogi555 (#1275) üzenetére


fecc87
tag

Ha nem tekergeted örökké idióta módra, akkor nem lesz baja. Azért van a tekerő, h tekerd :)
Az eredményeket pedig sztem szívesen látjuk.

(#1278) karaszi87


karaszi87
csendes tag

Sziasztok!

a segítségetek szeretném kérni!

2,5 éve vettem egy hp pavilion dv6500 laptopot, amit sokat használok játékra. 3 hónapja sajnos a videókari megadta magát, így alaplapcserére volt szükség.
ezóta rendszeresen nézem a hőmérsékleteket, amik szerintem elég magasak.
alapjáraton: proci 51, vinyó 42, vga 57, alaplap 50 fokos
Játék közben ezek az értékek: proci 70, vinyó 48, vga 68, alaplap 53 fokos

Ezek az értékek magasnak számítanak?

Sajnos a játékok, amik régebben simán mentek, most beszaggatnak, ennek lehet az oka a túlmelegedés, vagy van rá vmi más tippetek?
Mit lehet kezdeni a túlmelegedéssel?

Előre is köszönöm a segítségetek

(#1279) fecc87 válasza karaszi87 (#1278) üzenetére


fecc87
tag

Sztem ezek nem igazán rendkívüli hőmérsékletek, túlmelegedés miatti belassulásra pedig főképp nem adnak okot. Nálam 90 fölé melegedett magas terhelés alatt, többször ki is kapcsolt, amíg nem vettem hűtést alá és ki nem takarítottam belülről.

(#1280) Szilardito


Szilardito
csendes tag

Sziasztok!
HP Pavilion dv7 notim van!17,3''-as és nem tudom milyen hütöt kéne vennem!
Eddig ezeket találtam:

-CoolerMaster NotePal U3 Black
-Thermaltake CLN0008D Massive23

Bal felsö sarkában van a VGA beömlö nyilás,meg még középen akad egy-kettö!
Mi a véleményetek?Esetleg tudtok vmit ajánlani???Valakinek vmi tapasztalat ezekröl???

(#1281) Szilardito


Szilardito
csendes tag

(Ágyban szeretném használni)

(#1282) RnJ válasza Szilardito (#1280) üzenetére


RnJ
tag

Ha ágyban szeretnéd használni, akkor inkább a Thermaltake Massive23-at javaslom, annak egyben van az eleje és a hátulja is.

Egy kicsit tuti lelóg róla.

(#1283) RnJ válasza Szilardito (#1281) üzenetére


RnJ
tag

Jó kis cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1284) Sogi555


Sogi555
csendes tag

Sziasztok.

Ígértem egy Zalman ZM-NC1000-ről tesztet, íme.
Maga a hűtő elég masszív szerkezet, fémből van a teteje, eléggé minőségi az egész. (Zalmantól megszokható) Külföldi tesztekben főként a súlyát és a hangját teszik negatívumnak, 1kg maximum, és a hangja maxra tekerve is bőven halkabb a laptopomnál, hogyha az rákezd a "hűtésre"

Pár fontos info:
-HP Pavilion dv5-1012ea (p7350, 9600m gt 512, 4gb ram, 320gb hdd), 1 hete takarítva
-Win7 Ultimate 64bit, hőmérséklet Everesttel mérve
-a hűtőpad bekapcsolt állapotban végig maximális fordulatszámon üzemelt.
-asztalon mért hűtő nélküli eredmények átlagértékek, ugyanis ha a gpu 70fokosra emelkedik, akkor kapcsol be a laptop hűtője, és hűt rajta 4-5 fokot, majd leáll. és ez folyamatosan így megy, szóval átlagértékről van szó annál a résznél.

Első mérés a noti elindítása után kb 30 perc után volt, asztalon használtam, videókat nézegettem, hasonlók. Ezután jött 20 perc játék után (NFS HP) a következő mérés. Majd bekapcsoltam a hűtőpadot, 20 perc game megint csak, majd mérés. Végül kiléptem, 15 perc netezés, stb, és jött az utolsó mérés, úgyszintén hűtőpad mellett.

Az eredményeket egy grafikonnal szemléltetném, szerintem átláthatóbb, mint ha ideírok egy csomó számot, könnyebben is összehasonlíthatóak az eredmények.

[link]

Remélem hasznosnak találjátok ezt az írásomat, és esetleg segíteni tudtam ezzel a jövőbeli választásotokban, én nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#1285) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Megvettem a Cooler Master U3-at. Mint kiderült ez 17-19 fölötti notikhoz passzol :-)

(#1286) maláj válasza Sogi555 (#1284) üzenetére


maláj
őstag

vegyük még hozzá ezt a kis szösszenetet is :)

(#1287) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Sziasztok!

Asus X61 notihot szeretnék hűtőt venni. Ezek közül melyiket ajánljátok? (Más ötletekre is nyitott vagyok.)

http://ipon.hu/webshop/product/_thermaltake_cln0015d/165903

http://ipon.hu/webshop/product/_coolermaster_notepal_x_lite/158890

http://ipon.hu/webshop/product/_coolermaster_notepal_u3_fekete/164265

Köszi előre is!

(#1288) maláj válasza lecterdoctor (#1287) üzenetére


maláj
őstag

THERMALTAKE CLN0015D

(#1289) adwin


adwin
tag

A hűtőpadok többsége a régi öreg laptopok miatt van, hogy a gyengébb szellőzést kompenzálják.

Üdv adwin

(#1290) cantus válasza adwin (#1289) üzenetére


cantus
tag

Azért a jelenlegi, hiper-szuper gamer laptopok világában is igencsak hasznos tud lenni egy ilyen ketyere. :)

(#1291) keszo


keszo
őstag

Sziasztok
Remélem tudtok segíteni: olyan laptop tartót keresek aminek van aktív hűtése, és autóban is használni lehet, magyarán, autós tartó érdekelne 15" laptophoz
Válaszokat előre is köszönöm

Attila

(#1292) cantus válasza keszo (#1291) üzenetére


cantus
tag

Hová tennéd az autóban? Pontosan hova tennéd a gépet? Mert kormányra szerelhetőt laptoptartó álványt már láttam, de annak szerintem nincs sok értelme.

(#1293) maláj válasza cantus (#1292) üzenetére


maláj
őstag

esetleg beleapplikálja a műszerfalba, hogy kihajtható legyen :)
pl. 1 konzolon keresztül ;]

(#1294) keszo válasza cantus (#1292) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Alapvetően az a problémám hogy jelenleg úgy használom hogy az anyós ülésen van, vagy ölben tartva. Elég kényelmetlen. Nem kell hogy fix legyen. Elég lenne egy olyan tartó is esetleg amit könnyű az autóban használni, de van ventilátora.

Attila

(#1295) Johney


Johney
csendes tag

Szevasztok!

Nekem ez az első nem asztali gépem csak használat közben esnek le a dolgok hogy, milyen fontos is volna egy ilyen hűtőpad. Szoval ki mit tanácsolna egy 11' - os Mac Air-hez?

(#1296) nemcso válasza Sogi555 (#1284) üzenetére


nemcso
senior tag

Én is hasonlókat tapasztaltam az ATI 5650 -es videokari DELL N5010 -ben való használatakor. Kb. 10 fokot hűt a Canyon CNP-NS4 -es noti hűtő.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1297) fecc87 válasza Johney (#1295) üzenetére


fecc87
tag

Nem láttam még MacAir-t, és azt sem tudom, h minden mac hűtése ugyanúgy működik-e, de a Mac notik nem alulról szívják a levegőt, hanem arra fújják (?), szóval a hűtő és a noti hűtése egymás ellen dolgozna. Ezért első körben arra válaszolj, h a Mac merre fúj és honnan szív levegőt!

(#1298) TeeJay


TeeJay
félisten

én olyan padot keresek amiben nincs ventilátor csak megemeli magát a notit hogy jobban kapjon alulról levegőt.
tetszik a Cooler Master Notepal U2 venti mentes változata
[link]
kicsit drágának találom viszont...
nincs hasonló notebook pad ami olcsóbb és ugyanezt tudja?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1299) Avicularia válasza nemcso (#1296) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem egy thermaltake massive 23lx [link] van a dell n5010 alatt és röhejes de azt tapasztalom,ha be van kapcsolva akkor 8-10 fokkal melegebb a proci,mint kikapcsolt állapotban :F

(#1300) TeeJay válasza TeeJay (#1298) üzenetére


TeeJay
félisten

Canyon CNP-NS6B sem rossz és az ára még olcsóbb mint a cooler master-é
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.