Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#451) doktor úr


doktor úr
tag

A ''Lenovo 3000'' topicba írtam pár dolgot a Zalman NC1000-ről. [link] 1257-es és 1262-es hozzászólás. Hátha valakit érdekel. :)

(#452) G-lader


G-lader
tag

nem tudtok olyan ventit ami USB-ről kapja az áramot?

(#453) kohi


kohi
tag

Üdv Srácok!

Korábban is megfordult a fejemben de most van is időm ezért nekiáltam készíteni egy coolpadot. Először tervek, alkatrészek és végül kivitelezés.
Most ott vagyok bajban, hogy milyen ventit vegyek amit az 5v-s usb elbír olvadás nélkül :)
Szóval ti mit használtok ? thx :B

(#454) fpy_ válasza doktor úr (#451) üzenetére


fpy_
aktív tag

Én Dell Inspiron 6400-al használom, szintén azt tapasztaltam, hogy nem mindegy hova teszem a gépet a hűtőpadra. Kizárólag a HDD miatt, ill. ágyban/ölben használathoz vettem, a gép hűtése aztalon teljesen OK. Esetleg folyamatos használatnál a HDD 50 fokig melegedett. Hűtőpaddal max. 40 fok.

(#455) Moszir


Moszir
csendes tag

Hello, három hónapja van egy MSI-Megabook L730-am, ami egy kicsit fura rajta, hogy a levegőt az alján, a jobb felső saroknál fújja ki, ennek következtében elég érdekes megoldásokkal lehet csak használni, mert ha elzárom azt a nyílást akkor kb fél óra alatt túlmelegszik és kikapcsol.
(Egy kicsit talán offtopic, de az aksija 1,5 óráig bírja (MS-1718, 6 cellás lithium-ion), lehet-e valamilyen összefüggés, vagy a gyári aksik általában is csak rövid ideig bírják?)
Tehát a fő kérdés az lenne, hogy érdemes lenne egy ilyen cooling-padot venni hozzá?

A matematikus az, aki egy sötét szobában keres egy fekete macskát, ami nincs is ott.

(#456) kohi válasza Moszir (#455) üzenetére


kohi
tag

Üdv! Mint látod eléggé kihalt a fórum :S

Szerintem próbáld ki, hogy neked használ e a hűtőpad. Vagy meg csinálj olyat magad ami ott hűt és úgy ahogy kell :)

(#457) doktor úr válasza Moszir (#455) üzenetére


doktor úr
tag

Honnan szívja ez a levegőt, ha az alján fújja ki?

(#458) DjKoxi válasza Macilaci457 (#450) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia!

Tetszik az az alátét amit használsz. Én is egy ilyenre gondoltam, nem kell venti. Nem értek az E-bay-hez, csak magyarul tudok sajna. Kb mennyibe van ez futárral együtt?

Köszi : Laci

(#459) kohi


kohi
tag

Valaki nem emlékszik, hogy melyik netujság oldalain volt felrakva egy ilyen notepad hűtő készítése ?
Megnéztem volna, hogy hogyan készítik el.

(#460) ElectroMan


ElectroMan
csendes tag

Hi All,

vlahol a neten talaltam ezt a megoldast :

szerintem eleg jo ,es egyszeru megoldas :)
[a noti tipusa is figyelemre melto :C ]

bye

[ Szerkesztve ]

Ha ráj5tél, hogy 1 mûvelet 4féle módon mondhat csõd5, s mind1iket kivéded, menten fellép az 5ödik.

(#461) ElectroMan


ElectroMan
csendes tag

bocs a kep valahol lemaradt

sorry

Ha ráj5tél, hogy 1 mûvelet 4féle módon mondhat csõd5, s mind1iket kivéded, menten fellép az 5ödik.

(#462) HUNTER-mobil válasza kohi (#459) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Én mult héten készítettem egyet itthon egy délután alatt, az "alapanyagok" megvoltak.
Ha érdekel az elkészítés keress meg.

xi1546

(#463) HUNTER-mobil válasza HUNTER-mobil (#462) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

FSC xi1546 17"-es notihoz.

xi1546

(#464) HUNTER-mobil válasza HUNTER-mobil (#462) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Ja, nem is írom az eredményt, 12-15 fokkal vitte lejjebb a hőfokot, és szinte nem is hallható, mert a 12V-os ventik(3db) 5V-ról mennek. USB csatlakozás.

xi1546

(#465) kohi


kohi
tag

Hi engem érdekelne a dolog. Hol és mennyiért mettél usb-s ventit ?

(#466) HUNTER-mobil válasza kohi (#465) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Sehonnan, egy processzorhűtő, és két táphűtőventi PC-s cuccokból, ennyi. Az USB kijövő tápja 5V-os, tehát tökéletes, a polaritásra figyelni kell, mert ezek a ventik csak egyféleképpen indulnak el.
Ha van az embernek egy kis műszaki-elektronikai alapja, gyerekjáték megcsinálni.
Mondjuk a pad elkészítéséve kicsit szenvedtem, meghajtogatni a 3-as alulemezt úgy, hogy ki is nézzen valahogy, nem volt könnyű, de sikerült. Ezután kifurkálás, festés, ventik felhelyezése, bekötése, kapcsoló, csatlakozó felhelyezése, és kész.

Csinálok ma képeket róla.

[ Szerkesztve ]

xi1546

(#467) HUNTER-mobil válasza HUNTER-mobil (#466) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/071012/DSC03158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/071012/DSC03158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/071012/DSC03161_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/071012/DSC03161_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/071012/DSC03162_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/071012/DSC03162_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/071012/DSC03163_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/071012/DSC03163_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés

xi1546

(#468) doktor úr válasza HUNTER-mobil (#467) üzenetére


doktor úr
tag

Ügyesen elkészítetted, gratula. Egy dolog: nem vagyok biztos benne, meg kéne kérdezni egy hozzáértőt, de a 12 voltos ventik képesek úgy leszívni az akkudat, hogy utána már feltölteni sem tudod. Nézz utána, nehogy baj legyen! :R

(#469) HUNTER-mobil válasza doktor úr (#468) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Kérdezhetsz engem is, elektrotechnikus vagyok :)
Ha a 12V-os ventire 5V-ot kapcsolsz, akkor az áramfelvétele ennek arányában fog csökkenni. Másik dolog, midegy hogy rajta van-e az usb-n vagy nem, mert a noti automatikusan érzékeli ha az akku lemerül, és kikapcsol, teljesen nem meríti le, csak a meghatározott szintig, ezek után tökmindegy hogy rajta van-e a pad.

xi1546

(#470) doktor úr válasza HUNTER-mobil (#469) üzenetére


doktor úr
tag

OK :)

(#471) kohi válasza HUNTER-mobil (#469) üzenetére


kohi
tag

Én ott tartok, hogy sikerült a roncstelepen kikukáznom két kellően vastag alu lemezt ami egyfajta fiók vagy doboz mittomén milyen formában már meg is van hajtva :) Majd csak az lesz kihívás, hogy mivel vájam el.
ÉN meg itt szenvedtem, hogy hogyan fogok az 5v-os usbvel meghajtani 1-2 ventit mivel mind 12V-sek és attól féltem, hogy túlterhelik az usb-t.

(#472) kokkolino


kokkolino
csendes tag

Őőőő izééé egy ilyen elkészített eszköznek mibe fáj az otthoni megépítése? Nekem a ZALMAN ZM-NC1000 egy tízes. Én azt használom, mert 17"-ra is használható, csendes, állítható a fordulata. Mondjuk a szépsége szerintem vitás. Nagy előnye, hogy mindenütt fújja a lufit, így típusfüggetlen. Letakartam ahova nem kell hogy hűtsön, így a reflektált területre mégtöbb levegő jut ugyanazon a fordulaton. Egy Hitachi 160Gb 7200 rpm lehül még játék közben is 33 fokra a minimum fordulaton. Ha viszont kikapcsolom, akkor símán belerepül az 50-be! :(( Az elődje eladó:[link] Az ezüst színű van 3 ventis kivitelben.

(#473) HUNTER-mobil válasza kohi (#471) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Minimális az áramfelvételük 5V-on.

xi1546

(#474) kohi válasza HUNTER-mobil (#473) üzenetére


kohi
tag

raktál be szabályzót is ?

(#475) HUNTER-mobil válasza kohi (#474) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nem tettem, az egy egyszerű potméter lenne, de tök felesleges, kapcsoló van, de bekapcsolva is annyira halk, hogy lejjebb szabályozni nem szükséges.

xi1546

(#476) kohi válasza HUNTER-mobil (#475) üzenetére


kohi
tag

öööö, az alut mivel vágtad ?

(#477) xedos válasza HUNTER-mobil (#467) üzenetére


xedos
addikt

Nem rosszm de... aluminiumot festeni ....
Nem tapad rá rendessen -le fogja dobni :-(
Azt inkább eloxáltatni kellene. Csak macerás és drága.
Pár éve csináltam egy mini szgép házat. Azt szálhúzták és feketére eloxálták. kb 3000Ft volt.

kohi:
Vasfürész lappal... a 3mm-eshez már nagyon komoly lemezolló kellene :-)

[ Szerkesztve ]

(#478) kohi válasza xedos (#477) üzenetére


kohi
tag

Gondoltam, hogy fűrésszel :) Én azon gondolkodtam, hogy majd trisóval megbolondítom és szép lesz :)

(#479) HUNTER-mobil válasza kohi (#476) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Flex-el, mert gyorsan akartam, de inkább vasfűrésszel csináltam volna, mert k..a nagy szopás alut flexelni, kenődik mint a szar, és kikapja a flexet az ember kezéből. Tehát inkább a fűrészt ajánlom.

xi1546

(#480) HUNTER-mobil válasza xedos (#477) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Tudom hogy jobb az eloxálás, sőt! szuper, de ki a tököm akart szarakodni, elvinni, várni stb.? Nem fogom dobálni, hogy hamar lejöjjön a festék róla, ha meg ledobja, lefújom megint 5 perc alatt. Nem szépségversenyre csináltam, lényeg a funkció, ehhez képest sztem még elég jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

xi1546

(#481) kohi


kohi
tag

Én meg azon elmélkedtem, hogy venni kellene egy ilyen "teflon lapos fóliát" aztán azt ráragasztani majd levágni a felesleget. Csak azt nem tduom még, hogy hol tudok ilyet venni.
Remélem sejtitek mire gondolok :)

(#482) HUNTER-mobil válasza kohi (#481) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Ha nem akarod festeni, nem muszály, csak akkor szépen fel kell polírozni az alut (ha alapból tök sima felületű lemezt tudsz szerezni)

xi1546

(#483) Kerio


Kerio
őstag

Nekem ilyenem van [link] . És semmit nem ér. Arra jó, hogy ölbe lehessen venni a gépet. De a hő alatta marad....

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#484) kohi válasza HUNTER-mobil (#482) üzenetére


kohi
tag

Sima a felület csak kicsit meg van karcolva.

(#485) demars válasza HUNTER-mobil (#482) üzenetére


demars
addikt

Hali!
Látom te elégéé vágod ezt a témát... :R (házi mesterkedést...)! Én is most akarok egy noti hűtőpadot készíteni! Alu lemezem van, egy bazi nagy táblával, de nem tom h milyen vastag!
Lenne pár kérdésem:
Milyen vastag lemezt használjak?
Mekkora ventiket tegyek bele? (nagyon halk kellene)
Hova tegyem a ventiket? (ahol a cpu venti szívja be a levegőt, vagy tök mindegy?)
Mekkora feszt ad le az USB port? az 5V az általános érték?
Válaszokat köszi!
ja, próbáltam megnézni a képeket, amiket korábban linkeltél, de nem jön be eggyik sem! ha nem gáz feltennéd őket mégegyszer?
valami hasonlóra gondoltam... skubi
:DDD
Üdv: demars

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#486) HUNTER-mobil válasza kohi (#484) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Na az pont jó polírozásra.

xi1546

(#487) HUNTER-mobil válasza demars (#485) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

A lemezvastagságot te döntöd el, de legalább 3-as legyen, hogy legyen tartása.
A pc-s tápventik, amik azt hiszem 8cm-esek, tökéletesek. Lehetőleg ne nagyon régit, mert az lehet hogy csapágyas és lőttek a silent módnak.
Ezek a ventik 12V-osak, 5V-on nagyon halkak és nem fogyasztanak sokat.(Az usb kimenőfesz fix 5V)
Az elhelyezésüket emgint te döntöd el, de ajánlott a prociventinyílás alá kb.
Az enyémen most végrehajottam egy kis módosítást, pontosan a videókártya szellőzőnyílása alatt átfúrogattam sűrűn egy kb 7cm-es négyzetnyi részt, és az azelőtt középső ventit oda helyeztem át. Így a videókari is közvetlenül kapja a friss levegőt.
Képeket készítek majd róla, és belinkelem.

xi1546

(#488) HUNTER-mobil válasza HUNTER-mobil (#487) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Az én notimnál, ami ontja a hőt, főleg az x1800 játék közben, a vele elért hűlés nagyon elfogadható - 11-15 C.

xi1546

(#489) kohi válasza HUNTER-mobil (#488) üzenetére


kohi
tag

Ez jól hangzik. Nekem a 3.0 ghz-es mobile p4 ontja a hőt meg a 9600pro és eléggé hangos :)

(#490) demars válasza HUNTER-mobil (#487) üzenetére


demars
addikt

:R
Köszi a gyors válaszokat!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#491) demars válasza HUNTER-mobil (#487) üzenetére


demars
addikt

Hali!
Alu lemezem, az van! venti is akad, de én egy kicsit vastagnak tartom a PC ventit... tehetnél fel néhány képet, h hogy mekkorák a ventilátorok amiket te használtál! extravékony ventik nagyon drágák, olyat nem akarok venni! A jack dugók helyét, meg egyszerűen, kivágom!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#492) kohi


kohi
tag

Ööö lassan nekikezdek a hűtőpadnak. Majd fényképekkel szolgálok :) Először megcsinálom nyers passzívnak majd tupír és aktív hűtés jön ;)

(#493) HUNTER-mobil válasza demars (#491) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nem vastag, pont jó, semmi értelme az extravékony ventiknek..
Milyen jack dugók??

xi1546

(#494) demars válasza HUNTER-mobil (#493) üzenetére


demars
addikt

A gépemen, FuSi Amilo A1650G n elöl vannak a hangkimeneti cuccok /mikrofon, line out, line in/, s a hangerőszabályozó tekerő is elöl van! ezeknek a helyét vagy kivágom, vagy nem lesz neki akkora pereme elöl! Remélem a tappancsok elegek lesznek, h ne csússzon le a gép a padról...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#495) HUNTER-mobil válasza demars (#494) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

A tappancsok tök jól megfogják, én csak egy kis ütközőt tettem az elejére, de sosem nyomom neki.

xi1546

(#496) kohi


kohi
tag

Szerintem a tappancsok nekem is fixálják a gépet. :) ezért én se rakok pöcköket.

(#497) demars válasza HUNTER-mobil (#495) üzenetére


demars
addikt

én is így gondoltam valahogy... :R ha mégsem lenne elég.. jöhet a pillanatragasztó... :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#498) demars válasza demars (#497) üzenetére


demars
addikt

aszem kissé hanyagolom most a hűtőpadot... :(( csak mennyen a masina... :O

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#499) doloresz


doloresz
csendes tag

sziasztok Fiúk-Lányok!!(de sztem inkább fiúk):)
nagyon nagy segitséget szeretnék tőletek kérni,mivel eléggé laikus vagyok ebben a témában...a barátomnak van egy ACER 5720G-s tipusú laptopja és szeretnék kedveskedni neki egy notebook-hűtővel,nézegettem rengeteget,de hát nem sokkal jutottam előrébb és ti mint hozzá sztem sokkal jobban értők,ha tudtok vmit ajánlani,akkor azt nagyon meg köszönném!!!üdv

(#500) demars válasza doloresz (#499) üzenetére


demars
addikt

Sok helyen, sokféle hűtőt lehet kapni! Vannakdrágábbak, amik esetleg jobbak (halkabb, kevesebb fogyasztás), s vannak olcsóbbak /ami nem igaz/, amik esetleg hangosabbak, többet fogyasztanak... ilyesmi!
Jó lenne tudni, h mik a barátod elvárásai, a gépével szemben! Halk legyen e , vagy ne fogyasszon sokat, illetve, usb ről kapja e a hűtő az áramot, vagy külön adapterről... ezeket mérlegelni kellene, mielőtt vesz az ember egy hűtőt!
Nem , mintha nagyon drágák lennének (nem olcsók, de megfizethetőek), de ha veszel neki egy olyat, ami pl.:hangos és sokat fogyaszt, lehet h esetleg nem is használja éjjel... vagy ilyesmire gondolok...
Azért ITT szétnézhetsz! (bár rengeteg helyen lehet kapni, lehet h olcsóbban is)

Nekem ami tetszik, az az ipon ban is kapható Zalman ZN NC1000 típusú hűtő! Jó hűtő, csak kicsit drágább! ITT olvashatod, h mit is tud, s hogyan működik! (oldal közepe körül)!
Üdv: demars

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.