Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1151) ->Raizen<- válasza karell25 (#1150) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hivd fel a gyártót lehet hogy széria tartozék eléggé valósághü! ;]

(#1152) adamikus


adamikus
tag

Sziasztok !

Nekem az Enermax Aeolussal kapcsolatban lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy a gyártó szerint 350x330 mm-es, de ebből mennyi a csuklótámasz ?
Egy 15,4”-os laptopot szeretnék rátenni (HP Pavilion DV5), ami elvileg ráfér, de azért mégis jó lenne tudni, hogy pontos mennyi a "hasznos felület".

(#1153) fecc87 válasza adamikus (#1152) üzenetére


fecc87
tag

A Magyarországon kapható Aeolusnak semmi hasznos csuklótámasza nincs, pl az USA-ban kaphatónak viszonylag nagy. A fent linkelt képen az látható. Saját tapasztalat, nálam is az hűt. A teljesítménye mellesleg nagyon jó, terhelés alatt 15 fok különbséget mértem!

(#1154) MikÁsz


MikÁsz
csendes tag

helló !
Most vettem egy két hete egy sony vaio laptopot és azt szeretném kérdezni tőletek h ajánlanátok-e a laptop hűtőt v nem ?
ha igen akkor tudnátok nekem mutatni egy két jó félét :)
előre is köszönöm !
üdv : MikÁsz

(#1155) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion DV6-os laptopom, elég jó hardverrel. Láttam mostanában jó pár játékot, és elkapott a gépszíj, ezért elkezdtem gamelni. :D
Akadt pár olyan újabb játék, aminél kicsit kompromisszumot kellet kötni a grafikai beállításoknál, és hát azt szeretném megkérdezni (hozzáteszem nem értek a gépekhez, úgyhogy bocsánat ezért a kérdésért) hogy egy ilyen hűtőpad (Pl. amit említettetek Enermax Aerous) valahogy kisegítené a dolgot, hogy jobb legyen a játékélmény?
15,6"-os a laptop mérete egyébként.

Előre is köszönöm a választ!

(#1156) fecc87 válasza V@ns (#1155) üzenetére


fecc87
tag

Olyan szinten segíthet rajtad, h nem veszi vissza a gép a teljesítményt, ha nagyon felforrt. De ettől nem veheted feljebb a teljesítményt, inkább egyenletesebb lesz a gép teljesítménye, mert nem kell lekorlátoznia magát.
És ez csak akkor áll fenn, ha nagyon fel szokott melegedni. 60-70 foknál nincs önkorlátozás.

(#1157) maláj


maláj
őstag

Enermax Aeolus tulajoktól kérdeznék pár dolgot PM-ben :)

(#1158) fecc87 válasza maláj (#1157) üzenetére


fecc87
tag

Mi tart vissza? :P

(#1159) maláj válasza fecc87 (#1158) üzenetére


maláj
őstag

kérdésedből ítélve akkor téged foglak zaklatni kérdéseimmel ;]

(#1160) fecc87 válasza maláj (#1159) üzenetére


fecc87
tag

Igyekszem okosan válaszolni... :DDD

(#1161) maláj


maláj
őstag

na kinéztem még párat ;]

ThermalTake massive 23 ST ~ 40$
ThermalTake massive 23 CS ~ 60$
ThermalTake massive 23 LX ~ 30$

(#1162) fecc87 válasza maláj (#1161) üzenetére


fecc87
tag

Csak annyit mondok erre, h nem véletlenül a CS a legdrágább...

(#1163) maláj


maláj
őstag

(#1164) flurider


flurider
aktív tag

Hi!

Korábban találtam egy tök jó notihűtőt egy barátomnak, aki folyamatosan panaszkodott a felmelegedésre, akkor nem kellett annyira, most inkább, de mostanra archív termék lett. Az volt benne a frankó, hogy a hűtő váza egy rács, amire rá lehet tetszőlegesen erősíteni 3db ventit (függően persze attól, hogy hol van kopoltyúja a notinak, vagy hol van pl a vga vagy a cpu)
(ACER 5536G a gép különben..)
Ez volt az.

Tudtok valami hasonló árú, jelenleg is megvehető hűtőt? Miklós névnapra lenne, úgyhogy lassan sürgős lesz :)

(most éppen szobaventivel vereti az egészet... szóval nem oldotta meg véglegesen a dolgot..)

Köszi előre is!

flew

Csillagkörü Litér

(#1165) maláj válasza flurider (#1164) üzenetére


maláj
őstag

itt még lehet rendelni ahogy látom
vagy itt

vagy esetleg a fentebb linkelt 3 db közül valamelyik ;]

[ Szerkesztve ]

(#1166) maláj válasza flurider (#1164) üzenetére


maláj
őstag

utánaérdeklődtem - Szegeden biztos kapható az a CM hűtőpad :)

(#1167) flurider válasza maláj (#1166) üzenetére


flurider
aktív tag

Nagykirályvagy, kösz a tippeket, küldök mikuláscsomagot.. ;>

Csillagkörü Litér

(#1168) maláj válasza flurider (#1167) üzenetére


maláj
őstag

inkább pénzt küldj, hogy meg tudjam venni a hűtőpadomat ;]

(#1169) fecc87 válasza maláj (#1168) üzenetére


fecc87
tag

Választottál már?

(#1170) maláj válasza fecc87 (#1169) üzenetére


maláj
őstag

AEOLUS N14 NOTEBOOK-COOLING-PAD CP002N-B 2X USB 2.0 BLACK

elvileg ez lenne majd csak a csuklótámaszról olvastam olyasmit, hogy EU-ba olyanokat szállítanak aminek konkrétan nincs csuklótámasza :(((

(#1171) maláj


maláj
őstag

valaki más talált ebben az ársávban (~5-6k) hűtőpadot :F
ha nem akkor lehet megrendelem az Aeolus-t :B

(#1172) fecc87 válasza maláj (#1170) üzenetére


fecc87
tag

Az N14-nek egyáltalán nincs nagy csuklótámasza, és nemcsak az EU-ban nincs. A sima Aeolusnak van nagy támasza, amit nem szállítanak Európába. Na, olyat nem tudtam venni.

(#1173) maláj válasza fecc87 (#1172) üzenetére


maláj
őstag

lőnél pár képet a tiedről :F

(#1174) fecc87 válasza maláj (#1173) üzenetére


fecc87
tag

Ilyen az enyém, színben is (direkt silvert kerestem), nem pedig ilyen (sajnos). A teljesítményével elégedett vagyok, úh nem nagy a bánat emiatt. Ráadásul külföldről sem tudtam szerezni.
A különbség a kettő között csupán a csuklótámasz mérete.

[ Szerkesztve ]

(#1175) maláj válasza fecc87 (#1174) üzenetére


maláj
őstag

nekem viszont ez lenne ~ 5k-ért (szín is stimmel ;])

(#1176) fecc87 válasza maláj (#1175) üzenetére


fecc87
tag

Jó az, de nekem nem felelt volna meg, mert kicsi a 15,4"-es notimhoz. 5k-ért nagyon is jó.

(#1177) maláj válasza fecc87 (#1176) üzenetére


maláj
őstag

most nem találom de volt 1 külföldi teszt
MSI Wind U100-zal tesztelték, 7-8 °C volt a javulás ;]
mindjárt megkeresem ha sikerült tolom be a linket ;)

(#1178) maláj


maláj
őstag

(#1179) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!

Egy ideje nézegetem ezeket a hűtőpadokat, csak azt nem értem, miért mindig kék ledekkel nyomják tele? :D
Eddig szinte csak 1 vörös ledes darabot találtam, az is a Th. M.23 CS :D
Ha láttok egy picit olcsóbban, dobjatok már egy riplájt :) Kösz :)

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#1180) maláj válasza Stereopheis (#1179) üzenetére


maláj
őstag

5k körüli áron van amit én fogok venni - az sok -é :F

(#1181) fecc87 válasza maláj (#1180) üzenetére


fecc87
tag

Az viszont csak 13,3"-ig jó, afölött bajos. Nem is értem, h eggyel nagyobb gépre miért kerül 5 helyett 12-15-be a hűtő?! Most komolyan... ez szívás :)

(#1182) maláj válasza fecc87 (#1181) üzenetére


maláj
őstag

hát nekem is MSI Wind U100-am van ;]
és még azzal is tesztelték a fiatalemberek :DDD
hát mi kell még ??? :))
nagyobb notinak nem néztem mert nekem ugyebár felesleges :P
de lehet ma keresek alternatívákat :U

(#1183) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok!

Asus K51-hez milyen hútőpadot ajánlanátok? Mi a véleményetek azokrol amikben már van hangszóró? Megéri-e?

[ Szerkesztve ]

(#1184) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

17"-os notebookhoz (Acer TravelMate 7740G) keresek alátétet, hűtőt. Ölben, ágyban, fotelben is gyakran lenne használva. A Targus AWE55EU-nak nagyon előnyös a kialakítása, és méretben is jó, csak félek, hogy a két kicsi, felülre helyezett ventilátor alig hűtene. A másik jelöltem a TT Massive 23 LX lenne, mert elég védett alulról is ventije, és gondolom itt már a hűtési teljesítménnyel sem lehet gond:) Ha egy könnyű tálcára/lapra helyezem a hűtőt, és arra a notebookot, akkor pedig ágyban, ölben, fotelben is használható - ha jól látom alulra is került négy gumitappancs, amivel jól tud tapadni a tálcára. Szerintetek melyiket érdemes inkább választanom? Persze, ha tudtok az igényeimnek jobban megfelelő modellt is ajánlani, mint a fenti kettő, az is remek lenne, nekem ezeket sikerült találnom.

Előre is köszönöm.

(#1185) maláj válasza Cola111 (#1183) üzenetére


maláj
őstag

(#1186) V@ns válasza fecc87 (#1156) üzenetére


V@ns
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Megnéztem az AEOLUS-t, de az nem kicsi? 15,6"-os a laptopom és az pedig 14"-es, nem?
Alternatív ötlet esetleg? (Én ezt néztem: ThermalTake massive 23 CS)

[ Szerkesztve ]

(#1187) V@ns


V@ns
aktív tag

Találtam akciósan egy ilyen hűtőt, de sajnos a méretét nem tudom. Esetleg ha stimmel a méret, akkor szerintetek érdemes megvásárolnom?
[link]

(#1188) maláj válasza V@ns (#1187) üzenetére


maláj
őstag

ez neked csak akkor lenne jó ha a nyílások a laptopod közepén vannak alul
amúgy + ölég hangos a cucc :U

(#1189) V@ns válasza maláj (#1188) üzenetére


V@ns
aktív tag

Végül is a hangosság nem zavarna engem. Ezen az oldalon (bár le van kapva a műanyagok jó része) látszik a notebookom alja. [link]

(#1190) fecc87 válasza V@ns (#1186) üzenetére


fecc87
tag

Az én 15,4"-es notim kényelmesen elfér rajta, a 15,6"-os, mivel kicsit szélesebb, talán túllóg kicsit a két szélén, de biztos stabilan áll rajta sztem.

(#1191) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok.
Sógorom nemrég vett egy ilyen laptopot => TOSHIBA Satellite L650
Karácsonyra vennék neki alá egy hűtőt,csak nem tudom hogy melyiket lenne érdemes.
Tudnátok ajánlani ehhez a típushoz? Lehetőleg ne legyen ilyen kék világítós :DDD
köszönöm szépen

Üdv: Piwi

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1192) fecc87 válasza Piwi (#1191) üzenetére


fecc87
tag

A világítás csak bekapcsolás után aktív, nem mindig.
De miért akarsz venni hűtőt az alá, tapasztalatom szerint az új satellite széria hűtése meglehetősen jó.

[ Szerkesztve ]

(#1193) Piwi válasza fecc87 (#1192) üzenetére


Piwi
addikt

100%-ban asztali gépként van használva,és megy is nem keveset a gép,ezért kellene alá valami hűtés,amin esetleg van usb csatlakozó is 4db

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1194) wetike


wetike
csendes tag

Sziasztok!

Látom ti itt nagyon értetek ehhez a témához, én viszont egyáltalán nem. A barátomnak szeretnék egy ilyen hűtőt venni, HP Pavilion DV6-os laptopja van és nem igazán tudom merre induljak, mire figyeljek, stb. :F

Amit szeretnék, hogy mindenképp kicsit döntött vagy dönthető legyen és lehetőleg szép (zongora-)fekete, mert olyan a laptop maga is. És minél halkabb...

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#1195) maláj válasza wetike (#1194) üzenetére


maláj
őstag

a legfontosabb szerintem, hogy alul merre vannak a "nyílások" ugyanis ott fújja be a hűs levegőt.
én azért veszek 1 olyan hűtőpadot ami 1 db nagy ventiből áll mert akkor ez a probléma kilőve ugyebár :DDD

(#1196) fecc87 válasza wetike (#1194) üzenetére


fecc87
tag

Ahogy bárkinek, neked is tudom ajánlani az Enermax Aeolust, mert nálam nagyon jól teljesít. 15.4"-es notebook méretig tökéletes. Csak ne lent fújja ki a levegőt a noti (bár ez elég ritka).

(#1197) Piwi


Piwi
addikt

ez milyen lehet?

Chieftec

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1198) fecc87 válasza Piwi (#1197) üzenetére


fecc87
tag

Nekem a 2 db kis ventillátor miatt kétségeim vannak (persze rossz azért csak nem lehet), olvass teszteket a neten róla! A 3 év gari és a 4 usb foglalat viszont vonzó. Drágább, de jobb viszont a Zalman (nc 1500 vagy 2000) hűtő, annak szintén vannak usb csatlakozói, ha jól emlékszem.

(#1199) Piwi válasza fecc87 (#1198) üzenetére


Piwi
addikt

mi a baj azokkal a ventikkel? hangosak lennének?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1200) maláj válasza Piwi (#1199) üzenetére


maláj
őstag

szerintem igen - minél kisebb annál hangosabb ;]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.