Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#401) Pikkolo^^ válasza amargo (#400) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

20-21 fok az átlagnak kellemes. Persze vannak öreg banyák akiknek a 28 fok a frankó.

(#402) FefeeX válasza Pikkolo^^ (#401) üzenetére


FefeeX
veterán

tjahh, bár most épp 25 fokra van szükségem minimum... mert lázas vagyok...

(#403) Pikkolo^^ válasza FefeeX (#402) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az más szitu :(

(#404) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

egész jó ez a kis szobahő téma nem? :D :D

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#405) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#404) üzenetére


Krystal_s
addikt

nálunk is 23-24 C° van a házban , már 22 fokban is fázom... :D bár az is számít h ki mennyire van felöltözve... :B

annyira nem is off ez a téma mert egy 15 fokos szobában ezek a notik sem melegednének annyira ;] A legtöbb tesztet tuti hogy jól hűtött légkondis helységben végezték.

(#406) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Passzív Thermaltake hűtő noteszgépekhez [link]

(#407) blaswork válasza Pikkolo^^ (#406) üzenetére


blaswork
tag

praktikusnak igen praktikus lehet, de nem tudom mennyit jelenthet fokokban a dolog :F

(#408) Rossi válasza blaswork (#407) üzenetére


Rossi
addikt

Srácok, van a hírnek topikja, abban kivesézték rendesen a hűtőt... [link]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#409) Rossi válasza Rossi (#408) üzenetére


Rossi
addikt

Bár szintén kicsit off, de nem találtam olyan topikot, ami a notebookok hűtéséről szól áltlalában, nem csak a coolpadról.

Próbálkozott már valaki a notin belül, a gyári hűtés hatásfokának növelésével?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#410) FefeeX válasza Rossi (#409) üzenetére


FefeeX
veterán

mondjuk csökkenteni a feszkót - igen, és be is vált, átlag 10 fok minusz... :)

(#411) Rossi válasza FefeeX (#410) üzenetére


Rossi
addikt

Akkor minek van benne akkora CPU meg VGA? Ennyi erővel lehet venni egy 140k-s konfigot a Tesco-ban, az biztos nem melegszik. Én arra gondoltam, hogy a ventiket, vagy a hőcsöveket ''tuningolni''.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#412) FefeeX válasza Rossi (#411) üzenetére


FefeeX
veterán

attól még hogy feszkót lejjebb vettem, a proci ugyanugy szánt 2ghz-en... csak kevesebbet eszik..

(#413) Rossi válasza FefeeX (#412) üzenetére


Rossi
addikt

Hát ez azért nem így működik... Akkor gyárilag miért nem alacsonyabb feszt kér? Ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki levenné a voltage-t, és 10 órás akkuidők lennének... :U

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#414) FefeeX válasza Rossi (#413) üzenetére


FefeeX
veterán

Elmagyarázom:

Azért ennyit adnak gyárilag, mert ebben benne van az, hogy van amelyiknek elég van amelyiknek nem, és az alapfeszt úgy állapitják meg, hogy mindegyiknek bőven elég legyen, ne fagyjon be munka közben. Mert ugye nincs 2 ugyanolyan chip. És ha elkezded lehuzni, előbb utóbb befagy mert kevés lesz neki. Na azt kell megkeresni ahol a te procid még vígan futkos...

(#415) Rossi válasza FefeeX (#414) üzenetére


Rossi
addikt

Hát ha megy a gép simán, és tényleg kevésbé melegszik, akkor hajrá. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#416) FefeeX válasza Rossi (#415) üzenetére


FefeeX
veterán

Így van, megy simán, 10fokkal kevesebb és 2 órát megy a noti majdnem maxos kijelzővel filmnézésnél

(#417) Rossi válasza FefeeX (#416) üzenetére


Rossi
addikt

Na , lehet hogy még érdekelne is a téma? Mennyire vetted le a feszt és milyen programmal? Valamint nem fordult elő olyan, hogy szólt volna a gép, hogy kevés a kakaó?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#418) FefeeX válasza Rossi (#417) üzenetére


FefeeX
veterán

Abszolut semmi probléma azóta. A program neve RMClock. Többlépcsős procihasználat állítható be vele (nekem 4 lépcsőben szabályozza a sebességet) és ezekhez mind külön feszkó álítható be. Nos, 0,9 ről kis szorzónál 0,75; 1,25ről magason meg 1,1V lett a feszkó :)

(#419) Rossi válasza FefeeX (#418) üzenetére


Rossi
addikt

Legközelebbi XP reinstall után kipróbálom.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#420) danyboy01 válasza FefeeX (#418) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Ez az RMClock jó Intel procikkal is vagy, ugyanazt tudja mint a NotebookHardwareControll csak AMD-re? :F Vagy mindkét program jó mindkét procihoz és én kérdezek hülyeségeket... :DDD

(#421) blaswork válasza FefeeX (#418) üzenetére


blaswork
tag

FefeeX: mar irtam neked az MSI-s totyikban is de sztem átugrottad a kérdésem:)
szal le tudnad irni h h kell pontosan beallitani ezt a progit? (rmclock)

és nekem raadasul ugy kellene, hogy akksinal 800mhz-n töltönel meg dinamicon.

kösssszzzeeee :R

(#422) FefeeX válasza danyboy01 (#420) üzenetére


FefeeX
veterán

elvileg NHC mindkét procihoz jó kéne h legyen, de az nem megy AMD vel, legalábbis nekem. RMClock pedig csak AMD :(

Egyébként majd ha notiközelben leszek, akkor beirom pontosan, hogy csináltam, csak elfelejtettem... :(

(#423) Rossi


Rossi
addikt

Ezt el kell mesélnem:

Ma megvolt a notim első esése, sajnos... Egyész picit csusszant szegény, nem is lett semmi baja. Viszont! Alaphelyzetben a noti egy párhuzamvonalzón áll (a hátsó lábai), amii + fél centit biztosít alatta. Na ez most nem került vissza alá... A Notebook Hardware Controll nekem 49 foknál riaszt a HDD-nél. Eddig csak pár esetben tette ezt, most viszont percenként (kb 52 fokig is felment). És mindez amiatt, hogy nem volt megemelve. Durva nem?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#424) Peetee(tm) válasza Rossi (#423) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

sztem 1általán nem dúrva, mert haverom istenkirály Dell notijában alapból 50-55°C
szal szerintem ne aggódj. az én notim hdd-je rohadt meleg szbában és zalmi nélkül max 50fok...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#425) Rossi válasza Peetee(tm) (#424) üzenetére


Rossi
addikt

Nem az a durva, hogy 52 fokra felmelegedett, hanem az hogy a noti alatt a +4cm 4 fokot jelent a HDD-nek. Egyébként 55fok felett már jelentősen romlik a noti HDD-k élettartama.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#426) morfondőr válasza Rossi (#425) üzenetére


morfondőr
őstag

Nálam, és barátnőm gépénél is ugyanez a helyzet: kicsit megemelem a hátulját, rögtön hűvösebb a gép. És az 55 fok körüli hdd hőmérséklet tényleg nem túl jó. Régebben nézegettem, és szinte minden gyártónál 55 fokot adtak meg max üzemi hőmérsékletnek. Egyébként tapasztalatam is, hogy 50 fok felett mát lasssul is a hdd.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#427) Rossi válasza morfondőr (#426) üzenetére


Rossi
addikt

Ahogy egyre jobban ásom bele magam ebbe a HDD tönkremenetel témába azt szűrtem le, hogy az első gyanús jelre menteni kell minden adatot, és készíteni a zsét egy új HDD-re.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#428) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Milyen progival lehet állítani a venti fordulatszámát?

(#429) danyboy01 válasza Rossi (#423) üzenetére


danyboy01
csendes tag

''Alaphelyzetben a noti egy párhuzamvonalzón áll (a hátsó lábai), amii + fél centit biztosít alatta.'' :C
Mióta két, vékony bútorfedő léccel :DDD megemeltem a notim mindkét oldalát, ami +2centit jelent a gép és az asztal alja között...átlag 52fok az alaphőmérséklet 54-55fok helyett úgy, hogy böngészgetek semmi extra megterhelés..ha ez sincs akkor meg 48fok a megterhelés nélküli alaphőmérséklet 52-54fok helyett! :D
Nagyon picit visszavettem a procifeszültségekből is az igaz... :U :B

Ennek ellenére lesz notihűtőm...mert mégse normális két préseltfalapon tárolni egy értékes notit... :(
Most szombaton elvittem a gépem az Modding Computer üzletbe , hogy megnézzem hogy hogy fér rá a Zalman hűtőre, persze erős vásárlási szándékkal nemcsak úgy háztűznézőbe....de jól megszívtam,mert nem volt nekik raktáron... :( :((( Előzőleg felkerestem őket(kedden),akkor még volt..de a gép nem volt nálam,így nem tudtam letesztelni anélkül meg nem szeretném megvenni :( Persze felhívhattam volna őket mielőtt odamegyek, :W de azt mondták nem fogy olyan gyorsan én meg elhittem.... :O
Én ezt az egy üzletet találtam Budapesten,ahol meg is lehet nézni és géppel összemérni a hűtőt,nem csak neten megrendelni és futárral kihozatni....
Ha ismer az általam felkeresett üzlethez hasonlót valaki,akkor örülnék,ha jelezné, mert én csak ezt az egyet találtam.... :((

(#430) Rossi válasza danyboy01 (#429) üzenetére


Rossi
addikt

Várjuk a tapasztalatokat! Jó lenne, ha végre valaki nem arról számolna be, hogy 4-5 fokot jelentett a coolpad...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#431) Magnat válasza Peetee(tm) (#424) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor mégsem olyan istenkirály az a noti ... nekem az Ibm T40-ben a Samsung hdd a 40 fokot sem éri el netezés közben, hajtva meg max 41-42 ... sajna nem sxga-s a gép, ezért most lett helyette egy HP NC6000, annál ugyanolyan használatnál 46 az üzemi hdd hőfok ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#432) Peetee(tm) válasza Magnat (#431) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

igen-igen, de megteszi :D

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#433) Rossi


Rossi
addikt

A HDD hűtést nem lehetne kicsit házilag meggányolni, mondjuk olyanképpen, hogy fedlapon egy 8cm-es kör alakú lyukat kivágni és ráapplikálni egy usb-ről működtethető slim ventit?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#434) Magnat válasza Rossi (#433) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,


én is ezen filózok, vettem két 12 centis ventit, és arra gondoltam, h egy rácsszerű vmiből kellene csinálni olyan ''rámpát'', ami alá beférnének és tolnák a levegőt a noti aljára ... valszeg már az is jó hatással lenne, h a gép alja egy rácsos felületre fexik fel, plusz még hozzájön a 2 db 12 centis venti által szállított levegő. Úgy méregettem, h ha meg is döntöm a gépet magam felé, akkor is meg kell emelni az elejét is 1-2 centire, különben nagyon nagy szögben kellene dönteni, h aláférjenek a ventik, szal vmi peremszerűség szükséges az elejére, h ne csússzon minduntalan előre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#435) mazsi


mazsi
senior tag

Én 6 napja vettem egy fentebb említett Spire PacificBreeze coolert. [kép] Szerintem 2-3 óra munkával megkereshető az ára - kár buherálni. Előtte 2 dvd henger látta el a szerepét.

Fogalmam sincs milyenek a drágább cuccok, nekem ez is megteszi. Egy 3 éves Clevot hűt 10-15 fokkal hidegebbre. Elég poros a drága belül, volt 83 fokos is a proci, most 74 több, mint 70 óra 3dMark után, de 10 perc alatt visszaesik terheletlenül 60 alá, amire nem is volt példa eddig. A vinyó is 50 fölött szokott lenni, most 40 körül marad. 5 dvd kiírása után láttam 45 fokon az előbb.

Nekem bejött a cucc, csak ajánlani tudom.

[Szerkesztve]

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#436) Rossi válasza mazsi (#435) üzenetére


Rossi
addikt

Na erre vártam, hogy valaki vegyen egy ilyet és írja le a tapasztalatait. Ezzel a coolerrel szemeztem én is, csak nem mertem megvenni. De ezek szerint jó a cucc.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#437) mazsi válasza Rossi (#436) üzenetére


mazsi
senior tag

Nekem nagyon bejött, de egy újabb notinál kisebb különbségekre számíts.

És ne ilyedj meg a puritán csomagolástól :DD

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#438) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Tudnál képet készíteni amint a géped alatt pihen? Kiváncsi vagyok úgy hogyan néz ki.

(#439) blaswork válasza Pikkolo^^ (#438) üzenetére


blaswork
tag

jó ötlet!
lássuk lássuk:)

(#440) Magnat válasza mazsi (#435) üzenetére


Magnat
veterán

Ilyet én is vettem - ennek az elektronikáját akarom donorként használni a saját készítésű cucchoz. Ami nekem a bajom vele, h azon a 2db kb 2 négyzetcentis gumin fexik fel a noti sarka, szal csak fix felületen lehet jól használni, de ott is vigyázni kell, h le ne csússzon, ha mozdul a gép.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#441) Fecsy válasza blaswork (#439) üzenetére


Fecsy
tag

[kép]

Itt van,hogy hogyan műkszik ez a kis csoda :DD

Lehet nekem is be kéne szerezni egyet,mert Acer drágaszágom eléggé szereti a hőséget... :U

(#442) danyboy01


danyboy01
csendes tag

Sziasztok!Többszöri próbálkozás után sem sikerült géppel együtt kipróbálnom a Mr. Z laptophűtőt... :( Az egyetlen üzletben,ahol meg is lehetne nézni csak egyszer láttam, amikor gép nélkül voltam ott... :U Azóta meg csak mondják, hogy lesz...többször hívtam őket,de azt mondták mindig ''talán majd jövő héten''.. :((( Munka miatt nem sok időm van a gépet hurcolázni max. csak hétvégén,de most láttam, hogy megváltoztatták a nyitvatartásukat és nincsenek nyitva már hétvégén.... :W Nem kicsit lett elegem a hajkurászásból!

Most két lécen van a notim, ezen akció jótékony hatásáról korábban már írtam. Most azon gondolkodom, hogy lécekből csinálok valami keretet és esetleg egy ilyen Spire csodát a végébe állítva, azzal kiegészítve bütykölök valami szerkezetet! :DD

(#443) Gablau


Gablau
csendes tag

Sziasztok,

Nekem egy Vantec LapCool2 van, ami egy Compaq EvoN1000-t (P4 2.2G) hut tobb kevesebb sikerrel. Mivel a gep hatulrol sziv es bal oldalra fuj, az alulrol hutes nem a legjobb neki, de nekem kenyelmesebb ha a noti enyhen dontve van, es ha mar van alatta valami, akkor hutse is ha lehet.
A noti maga eleg zajos, 45 fok felett bekapcsol a sajat ventije hatul (igy meg elviselheto), aztan kb 60 foknal felkapcsol padlogazra, na ott viszont par oras munka utan az az elmeny mikor kikapcsolom a gepet.
A LapCool2 nekem nem zajos (vagy elnyomja a tobbi :), es par fokot csokkent is a homersekleten, viszont tamaszteknak sokkal stabilabb, mint a korabbi radirgumi/cd-tarto/dosszie kombok. Az mas kerdes, h elsodlegesen ennek a cuccnak a hutes lenne a celja amugy...

Ami viszont erdekelne: javithat-e nagysagrendileg a helyzeten, ha szetszedem es kipucolom a proci korul a legutakat? Ha csak 1-2 fokot javit, azert nem bombaznam szet a cuccot.. Szedett valaki mar szet Evo-t?
A masik: van valaki esetleg Compaq Evo-val itt fenn? Csak az enyem ilyen hamar melegedo, vagy ez tipushiba?

(#444) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

csak külföldről lehet szerezni egy normálisabb hűtőpadot?
itthon van vagy 1-2? :F

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#445) Kukupenko


Kukupenko
csendes tag

Sziasztok!

Ismeritek a NEXUS TDD-3000-es notebook hűtőt???
Van valakinek ilyen???
Mik a tapasztalatok ezzel a hűtőcsöves vagy hőelvonó megoldással???
Miként működik ez gyakorlatban, hisz nem is ér hozzá a notebokk aljához a lábai miatt???

(#446) Kukupenko


Kukupenko
csendes tag

A link kimaradt!
[link]

(#447) fischi válasza Kukupenko (#445) üzenetére


fischi
tag

Ha nem ér hozzá akkor nem hiszem, hogy működik:) De alátétnek biztos nagyon jó. De azért pénzt nem adnék érte ;]

(#448) g0a válasza Kukupenko (#446) üzenetére


g0a
csendes tag

kb 2 honapja nezelodom enis coolingpad utan :)) beleakadtam enis ugyanebbe a heat.pipe-os
cooling pad ba. igazabol az otlet nem volna rosz mivel ez a technologia mukodik sok helyen mar regota, csak notinal sztem nem a kiadott ho mennyiseget kellene lehuteni hanem magat a notit. szvsz jo ha a levego van mozgatva alatta :) ha jol tudom ennek az kb 13k korul van es ennyiert mar zalman ventis notepad is van.) csak nemlehet seholse kapni. akarhol voltam azt mondtak hogy nincs elfogyott jojjek vissza kesobb... ha vki tud esetleg 1 jo helyet ahol vannak ilyen dolgok megirhatna thx!

(#449) fpy_ válasza g0a (#448) üzenetére


fpy_
aktív tag

Ha a ZALMAN ZM-NC1000-re gondolsz, én a PcLand.hu-n rendeltem, úgy tűnik most is van készlet.

(#450) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Hi! Én egy ilyet használok:
[kép]

Se venti, se zaj. Viszont távol tartja a gép hasát ami melegszik.
Nem fagyasztja le, de hogy felemeli, a hűtés is könnyebben megy a gépben, és az is halkabb. Ágyban is lehet használni, mert elég könnyű a pad.

Sajnos egy angol fazon készíti őket, így pl. eBay-en lehet megrendelni.
www.zigear.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.