Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1101) devid01 válasza fecc87 (#1100) üzenetére


devid01
csendes tag

Még nem vettem semmit
A napokba szált el, a venti a notiba, barátnőm gépéről van szó
és most keresek valami megoldást, h olcsó is meg jó is legyen:)
amugy menyi az a hőmérséklet amit a proci meg a többi el bír?
most nem használja mert nincs mi hütse.

amit csinál vele:
net, msn, youtube, zene, net rádió, film, ...
semmi komoly játék, alap fel használó

deivd01

(#1102) zraw válasza fecc87 (#1100) üzenetére


zraw
csendes tag

Most 22-23 fok volt a szobában amikor mértem. Ha 28-29 van, akkor nem 60 hanem 67+, és bizonyos játékok kb 10 perc után annyira felmelegítik a gépet hogy leveszi a teljesítményt. (Igen, már 70C alatt!)
Ezért kell a hűtő.
Majd ha megint meleg lesz, ismét megmérem a különbséget és leírom ide.

(#1103) fecc87 válasza devid01 (#1099) üzenetére


fecc87
tag

Egy belső ventit nem pótolhat egy külső állványos, a belső közvetlenül csatlakozik a hűtendő elemekre, a külső a belső ventit szolgálja ki hűvösebb levegővel.

A max hőmérséklet egy Tjmax nevű érték, procinként változhat, a core temp progival megnézheted, talán everestben is benne van, de nem tudom, h hol.

[ Szerkesztve ]

(#1104) erdomester2


erdomester2
tag

Sziasztok,

A Logitech N100-asról mi a véleményetek?
15,4-es HP alál lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1105) fecc87 válasza erdomester2 (#1104) üzenetére


fecc87
tag

Vki kérdezte már feljebb, de senki sem ismeri, sztem egy ritkább darab lehet. Annyi biztos, h könnyen ölbe lehet venni vele a notit, de h milyen a teljesítménye vagy mekkora egyáltalán a venti benne, arról fogalmam sincs. Dobj egy pm-et a kérdezőnek, hátha vett ilyet, vagy próbálj teszteket keresni a neten.

(#1106) erdomester2 válasza fecc87 (#1105) üzenetére


erdomester2
tag

Teszt1

Ez alapján jónak mondható?

Ez viszont egy másik oldalon megfogott: "The laptop is supposed to be held in place by two small pads, which do little to achieve the task in hand meaning every time you move your legs the laptop is likely to go sliding off onto the floor - not great."
Ergó csúszkál az ölemben...

(#1107) fecc87 válasza erdomester2 (#1106) üzenetére


fecc87
tag

Ez alapján jó, de én akkor venném, ha ölbe szeretném venni. Ha asztalon használnád, akkor van ennél jobb sztem. De a teszt alapján jó választás lehet, nem tudom, mennyiért vennéd?

(#1108) erdomester2 válasza fecc87 (#1107) üzenetére


erdomester2
tag

Olyan 10ezer körül van. Elég jól néz ki, a hűtője is nagy és tényleg jó ölben, kivéve ha tényleg csúszkál. A jelenlegi gép négy hungarocell lábon áll.... ha tudsz jobbat, szívesen fogadom :)

(#1109) fecc87 válasza erdomester2 (#1108) üzenetére


fecc87
tag

Én elégedett vagyok az Enermax Aeolus-ommal, de van jó Thermaltake hűtő is (massive cs), vagy Zalman, az NC 1500, 2000, ill. most terjed a 3000-es. De ezek asztaliak, nem ölesek :)

(#1110) bosslac


bosslac
csendes tag

Hali!

A CHIEFTEC CPD-1525A hűtőpadról van valakinek valamilyen tapasztalata, véleménye?
Köszi!

(#1111) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy hűttőpadot a laptopomhoz,de nem tudom igazán eldönteni melyiket lenne érdemes...maximum 10ezret szánnék rá.A lapos igazából nem nagyon melegszik,de filmet nézni kényelmesebben szeretnék fotelba ülve..

CM 14cm
CM 23cm
Logitech Lapdesk n700

A logitech a legkényelmesebbnek látszó ha ölben tartanám a gépet...
segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1112) fecc87 válasza Gigabyga (#1111) üzenetére


fecc87
tag

Ha az öledbe akarod venni, akkor egyértelműen a logi a nyerő, az kimondottan erre való. A többi asztalra van szánva.

(#1113) Gigabyga válasza fecc87 (#1112) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Loginak a hűttése nem teccik igazán,mert szeretnék a laposba 2x2gb ramot és nem tom mennyiben fog változni a 1x2gb hoz képest a hőmérséklet..:S

(#1114) fecc87 válasza Gigabyga (#1113) üzenetére


fecc87
tag

A kettő nem igazán fog összejönni, mármint jó hűtés és ölben gépezés. A legtöbb hűtő, a nem 7 cm-esek alján teljesen szabad felület van, h szívhassa a levegőt. Az ölös alján nem sok nyílás lehet értelemszerűen, nem tudom, h milyen hatásfokkal hűthet.
De még egy memo nem fogja sokkal dobni sztem, főleg, h nem lesz kihasználva a kapacitásuk. Miért akarod duplázni? Nálam még semmi sem húzta a ki a kettőt sem, általában nagyon durva használat alatt is csak félig megy fel. (játék alatt biztos tovább persze)

(#1115) Bloodrayne2


Bloodrayne2
tag

Én nem sok hasznát vettem a hűtő padnak,bár valamennyit segített hogy ne melegedjen túl a játékoknál,de nem mondhatom valami jónak :(

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#1116) Bloodrayne2 válasza bosslac (#1110) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Inkább a Zallman meg a CoolerMaster hűtőpadokat ajánlanám,ert azok a hűtésben jók,bár nem tudom hogy hűtőpadként mennyire jók :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#1117) fecc87 válasza Bloodrayne2 (#1115) üzenetére


fecc87
tag

Az érdekesség kedvéért milyen hűtőd van?

(#1118) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Thermaltake-től párat kinéztem:
- T500
- T1000
- Massive23 ST

Ezek a hűtőpadok egy Toshiba A300-as notihoz lenne.

Ezekről van valakinek tapasztalata? Milyen a hűtésük?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1119) lettyke


lettyke
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új hűtőpadot venni mert a mostani nem valami hatékony legalábbis az én notimhoz!

Egy MSI GX620 notim van meg egy Logitech N100!

Nagyon jó ölben használva(kényelmes)

De a napokban elkezdtem a Mafia II játékot az ölemben a paddal és hát nem sokat ér!

Mit érdemes venni egy ilyen géphez???

köszönöm előre is!

(#1120) fecc87 válasza lettyke (#1119) üzenetére


fecc87
tag

Nekem bevált az Enermax Aeolus, játék alatt 15 fok különbség hűtővel, 80 foknál nem megy feljebb, tartósan inkább csak 75-ig megy. Amit kiemelek, h 25 cm-es ventilátor van benne, hasonló nagy ventiseket nézhetsz, vagy Zalmant (ebből is van nagyobb ventilátorral, NC-3000, csak lehet h még nem lehet kapni) NC-1500 vagy 2000-et. Mindegyikhez olvashatsz tesztet is a neten, választhatsz melyik a jobb számodra.
Remélem segítettem vmit!

(#1121) SlayerSub


SlayerSub
tag

Hy!
A múlthéten jutottam hozzá, egy artic nc-hez. A hűtő egy acer 8942g hez lett ami ugye 18 colos így ezen kívüli megoldás nem igazán volt vagy ami volt az elég húzos áron.
A hűtüt ajánlani tudom, egyszerűen berakod a gép alá és ennyi. Nagyon szépen dolgozik, bár a fordulatszám állítónak nem igazán látom értelmét, mivel ha kell akkor ugyis maxra tekerem. Arra kellett még figyelnem hogy ne oda rakjam ahol ő fujja ki a levegőt hátúl, igy egy kicsit jobb oldara kerül nálam a cucc.
Itt egy teszt róla:

[link]

(#1122) zombee18


zombee18
csendes tag

Sziasztok!!

Nagy gondom lenne. Van egy msi gx630x-007 es gaming laptopom.
Birja a játékokat,de a meleget nem birja ha tul melegszik leszabályoz mindent amig vissza nem hül. ez sajnos nagyon zavaro. kivan takaritva meg minden de mégis túl melegszik és igy bármilyen játék élvezhetetlen..

segitséget kérnék hogy milyen notebook hütű lenne nekem alkalmas a gép alá.
10000-12000 -ft szánnék rá.

Segítségeteket előre is köszönöm.!!

Üdv Gábor

(#1123) fecc87 válasza zombee18 (#1122) üzenetére


fecc87
tag

Lásd #1120. ;)

(#1124) zombee18


zombee18
csendes tag

ime a gondom :D:D:

(#1125) zombee18


zombee18
csendes tag

[L:/dl/upc/2010-08/30/186772_kawxtsujnmvlpjit_meleg_kicsit_2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/30/186772_kawxtsujnmvlpjit_meleg_kicsit_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-08/30/186772_kawxtsujnmvlpjit_meleg_kicsit_2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/30/186772_kawxtsujnmvlpjit_meleg_kicsit_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-08/30/186772_kawxtsujnmvlpjit_meleg_kicsit_2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/30/186772_kawxtsujnmvlpjit_meleg_kicsit_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#1126) Ritka90


Ritka90
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni a notebookom (Asus K50AB) alá egy hűtőpadot,mert az elmúlt napokban legalább naponta4x kikapcsol és az lja rettenetesen forró. Kitisztítani nem merem,mert több mint 1év garancia van rá. Ezt a hűtőt néztem ki: http://notebook-huto.arukereso.hu/thermaltake/r14an01-nbcool-t3000-p35819833/
Szerintetek milyen?

Előre is köszi

(#1127) fecc87 válasza Ritka90 (#1126) üzenetére


fecc87
tag

Őszintén szólva nem tudom, h mennyire hatásos a csővezetékes hűtés. Van róla vmi tapasztalat vagy teszt a neten? Tulajdonképpen a forró notialjat kellene lehűtenie, de a notebook hűtő felülete eleve nem lehet annyira hűvös, h sokat jelentsen.
A ventilátoros megoldás viszont közvetlenül juttat hideget a ventibe és a noti aljára is. Sztem gondold meg. Olcsónak olcsó, de annyit is ér.

(#1128) lettyke válasza fecc87 (#1120) üzenetére


lettyke
tag

Üdv...

Hol tudok ilyet szerezni?

(#1129) fecc87 válasza lettyke (#1128) üzenetére


fecc87
tag

Egyrészt: milyet? :)
Másrészt: keress a neten webshopokban, ha nem találsz, akkor a válasz után keresek én is.

(#1130) lettyke válasza fecc87 (#1129) üzenetére


lettyke
tag

Enermax Aeolus

Találtam de az Szolvákiában van azt hiszem!

(#1131) fecc87 válasza lettyke (#1130) üzenetére


fecc87
tag

Hogyha erre gondolsz, akkor nem kell aggódnod, én is innen rendeltem. Van nálunk is boltjuk és kiszállítás, magyar ügyfélszolgálat, szóval semmi gond. Nekem kellett egy két hetet várnom, míg beérkezett a raktárukba, de megérte, mert nálam bevált.

(#1132) BKazar


BKazar
csendes tag

Asztalra keresnék laptop hűtőt + tartót 13.3-as géphez. Abszolút nem melegszik a laptopom, de elég sokat használom és szeretném ha tartós lenne, ezért gondoltam, hogy veszek egy hűtőt.

Ami fontos, hogy halk legyen.

Árban nem tudom mennyiért lehet ilyet venni, érdekelne a legolcsóbb, ami "megfelelő". Esetleg érdekelne pár szebb darab is.

Köszi!

(#1133) fecc87 válasza BKazar (#1132) üzenetére


fecc87
tag

Mivel nekem egy jól teljesítő, nem tucatdarab hűtő kellett, nem feltétlenül volt szempont, h "jó árban" vegyem. Értem ez alatt, h 10 ezertől kezdődtek, amiket néztem.
Ha nem kell bika hűtő, csak rásegítés, akkor sztem bármelyik két vagy három kisventis megteszi neked. Coolermaster-ből vannak ilyen darabok, az biztos. Ha nem feltétlen kell asztalra, akkor ott a Logitech N100-as, ami nemrég volt téma itt. Az kifejezetten kényelmes ölben is elvileg.
A legjobb, ha megnézel pár webshopot, vagy akár gyártói honlapot, és aztán kezdesz el árakra vadászni.
A hanggal kapcsolatban: a 21-23 dB-s ventilátorok már alig hallhatóak. Az enyém elméletileg 21, de simán túlzúgja a gyári hűtő, és egyébként sem zavaró, alig hallható.

(#1134) erdomester2


erdomester2
tag

Na megvettem a Logitech N100-at. Nem tudtam a laptopot leterhelni 50 foknál jobbra, de 2-3 fokos hűtést tapasztaltam. A laptop alja végig hideg, hangnélküli, kényelmesen használható bárhol. Remek vétel volt. De:
Ezt akartam venni a barátnőmnek, aki szintén hűtőt kapott az apjától (így mehettem újra vásárolni). Az egy 4 usb-s fekete Belkin és eléggé hangos. Ha nincs alapzaj (TV), akkor zavaró. Eredetileg egy fehéret vettek, de az másnap már nem működött és rábeszélte őket az eladó, hogy abból nincs mégegy, de a feketéből van, de az 2ezerrel drágább..és 4 usb-s..na ennyit a belkinről meg róluk.
Kérdés: mit lehet tenni, egyszerűen sehol nem találom hány dB a hangereje az eszköznek, mert ha le tudnám mérni és többet mérnék, akkor lenne jogos alapjuk visszavinni. Sem a neten találom, sem pedig a használati utasításban, mert nem adtak hozzá.

[link]

(#1135) fecc87 válasza erdomester2 (#1134) üzenetére


fecc87
tag

Használd egészséggel a Logit!

A Belkinről pedig mostantól remélem nem kell már külön lebeszélni. Sosem vettem volna olyat, ha fizettek volna érte sem.
Ha a hivatalos oldalon nincs zajszint (én sem találtam), akkor nem lehet mit tenni, mert elvileg az a hivatalos viszonyítási alap, minden más nem a cégtől származó. Érdeklődni kellene a boltban, mit lehet tenni.
Ha le tudod mérni, akkor érdemes lenne megnézni az eredményt, mert egy kis ventinek nem szabad 17-20-nál feljebbi értéket produkálnia.

(#1136) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Én is egy hűtő vásárlásán gondolkozom, mivel a gépem (Lenovo N500, 15,4") mostanában elég hamar felmelegszik, és ilyenkor eléggé belassul. Mindig az asztalon használom, tehát nem lényeg, hogy ölbe lehet-e venni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen hűtőt ajánlotok? A lényeg, hogy minél csendesebb legyen, és olyan 5-6000-t szánnék rá, de ha esetleg sokkal jobb egy 10000-es darab, akkor persze az is jöhet.

Előre is köszi

(#1137) fecc87 válasza petyus_ (#1136) üzenetére


fecc87
tag

Lásd ITT
Ezek nem 5-6000-esek, azok általában nem érnek semmit sztem. Ha mégis olyan kellene, akkor olvass róla tesztet, ha van, és akkor vedd meg, ha elégedett vagy a teljesítményével. Vmiért drágábbak egyes darabok, és biztos jó ok miatt.

(#1138) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 12,1"-os SAMSUNG NP-Q210 (Intel Core 2 Duo P7350,nVidia GeForce 9200M GS 256MB GDDR3) laptopom.
Szeretnek egy olyan hotot amit tudok agyban is (takaron) hasznalni es nem tul nagy.
Szoval ne alulrol szivja a levegot.
Volt regen nekem egy Cooler Master Notepal Ininite, jo is volt a regi gepemhez,de eladtam vele egyutt, meg szerintem az tul nagy lenne ehhez.
Ha tudtok hasonlot, kisebben, legyszives ne tatsatok magatokban!! :N

Rollee

[ Szerkesztve ]

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1139) fecc87 válasza Rollee (#1138) üzenetére


fecc87
tag

Én ezt ajánlom, ölbe tökéletes.

(#1140) Rollee válasza fecc87 (#1139) üzenetére


Rollee
aktív tag

Elsore en is ezt gondoltam mivel minden kiegeszitom Logitech. :)
Kepek alapjan szerintem ez sem a legjobb ha agyban hasznalom, mert alul vannak a ventillatorok es a takaro elzarna a friss levego utjat. De lehet hogy egy tulaj megcafolna, mert van a hatuljan is par racs.
Eddig ezt talaltam:Targus Lap Chill Mat
Csak sajnos ez is 17"-os, meg ezt a gyartot se ismerem.
Meg keresgelek hatha lesz jobb.

Azert koszi szepen!!! :K

Udv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1141) fecc87 válasza Rollee (#1140) üzenetére


fecc87
tag

Ha segít vmit, a Targus kiegészítők (táska, tartó, állvány, stb) gyártója.

És sztem nehéz lesz olyan hűtőt találni, ami oldalt szív levegőt, mert annak a hatásfoka is kisebb.

(#1142) Szilardito


Szilardito
csendes tag

Sziasztok!

HP Pavilion dv7 17,3" laptopom van!
Logitech N700 Hütöt szeretnék hozzá!Elfér rajta?Valakinek van valami tapasztalata????

(#1143) fecc87 válasza Szilardito (#1142) üzenetére


fecc87
tag

A leírásban az szerepel, h "Up to 16” display", szóval lelógna róla.

(#1144) dirty-handz


dirty-handz
csendes tag

Sziasztok!
Van egy cooler master hűtőpadom notepal x2, azon gondolkodtam, hogy felakarom tuningolni kicsit mert minap egy P2es proci hűtőt találtam és kipróbáltam a kezemre fújattam a hideget és 5-10 centire is éreztem, ebbe a hűtőbe 14cmes 1400RPMel pörög a venti, de felé rakva a kezem nem érzek hideget, elvileg ennek az a lényege, hogy az egész felületen eloszlassa a hideget! Valamennyire lehűti a gépet, de arra gondoltam, hogy vaterán veszek egy 2000 forintos hűtőpadot amibe 3 darab kis venti van amik 2800 RPM-en forog az már nyomhatja a levegőt és beszerelem ebbe a notepal x2be belül van még hely a proci a VGA és HDD alá, úgye a vaterás cuccon is gyárilag rajta van már az USB így csak átkell dobni a cuccokat!
Sajnos nem értek hozzá, de ha 2 hűtőpadot bedugom 2 USB-be és még 1 USB-s Razer egeret használok egyszerre ez már nem lesz túl sok áram felvétel, nemszeretném a gépet tönkre tenni! A hűtőpadot maxom, egy külső vinyóról másoltam át az adataim és az usb egeret már használtam egyszerre! Aki ért ehez kérem dobjon meg egy válasszal! Előre is köszönöm.
üdv:dirtyhandz

[ Szerkesztve ]

(#1145) maláj


maláj
őstag

Thermaltake T2000-ről mi a véleményetek :F

(#1146) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Valami hihetetlen hogy ez milyen jól hűt kár hogy magyarországon nem lehet kapni.[link] Akkor marad az enermax aeolus, Az én notim is túlmelegszik jelenleg játékra nem tudom használni fujitsu siemens amilo PA 3553 90 fokra felmegy a cpu 80 fok fölé a gpu és 62 fokra a hdd ez nagyon sok vissza is vesz cs 1.6 közbe a proci speedből és elkezd akadni mindezt kb 4 percenként. Csodát várok ettől az enermaxtól legalább a hővédelem ne kapcsolna be a gépbe.
Jelenleg 53 fokon tudom tartani legalább a hdd hőjét úgy értem el hogy két egyforma vastagságú könyvet tettem a noti alá a két könyv között van vagy 20 cm hely plusz a bal oldali könyv jobb alsó sarkára a noti alá tettem egy 20-as megy egy 10 forintost egymás tetejére így meg van kicsit emelve a noti és van rés a noti meg a könyv alja között. :)

[ Szerkesztve ]

(#1147) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na találtam egy nagyon jó programot K10STAT a neve. Ezzel sikeresen alul feszeltem a turion x2-met. Igy már nem 96 fok terheléskor 3dbe vagy intel burn test alatt. :C
p0:1500 mhz 1.0v-on teljes terhelés
p1:1000 mhz 0,9c-on köztes állapot cpu 60% körüli terhelésénél
p2: 400 mhz 0,750v-on minimális terhelésnél
Igy 74 fok maximum intel burn test alatt a proci és alig vesztettem teljesitményt! :C
Az akksi üzemidőmhöz silent módba kapcsolva hozzá csapódott plusz fél óra! :C
Mindezt akármilyen hútőpad nélkül sikerült elérnem ajánlom mindent turion x2 procival rendelkező usernek ennél a proci családnál általános a túlmelegedés sajnos.

(#1148) karell25


karell25
csendes tag

Sziasztok, valaki tudna ajánlani egy hűtőpadot egy Acer Aspire 5536g notebookhoz? Ventilátoros megoldás legyen, mert játékhoz lenne, és nem szeretném megsütni a kicsikét!
Köszi a választ! :R :R :R

(#1149) ->Raizen<- válasza karell25 (#1148) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A legjobb hűtő jelenleg az :enermax aeolus. Ha valóban játszani akarsz én nem fojtod vissza a kicsikét akkor ettől gyengébb hűtőt nem ajánlott venni ha hűtést is akarsz. [link]

(#1150) karell25 válasza ->Raizen<- (#1149) üzenetére


karell25
csendes tag

Köszi szépen! :R
Megnéztem a linket, a macskát is hozzáadják? :DD :DD :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.