Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1601) EstiloL2 válasza Feribacsi555 (#1597) üzenetére


EstiloL2
tag

Tessék, itt megrendelheted az U3-at, 2-5 nap alatt kiviszik.
Itt meg válogass a 30 bolt közül.

[ Szerkesztve ]

(#1602) MPowerPH válasza EstiloL2 (#1601) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én megrendeltem ezt az U3-at, mert mindenki azt ajánlotta. NP X2-est néztem még, de azt senki nem említette, így ez mellett maradtam.

Don't Tread On Me

(#1603) sifo


sifo
csendes tag

Na, tegnap vittem haza a fekete U3-t. :DD
Vélemény
PRO :C
- Egyszerű, szép kivitel.
- Használata is egyszerű.
- Könnyű.
- Meglepően halk. Észrevehetetlen. A környező hangokat lehet hallani (nyitott ablaknál).

KONTRA :((
- Maxra tekerve sem mozgat elég levegőt. Többre számítottam. Ezért lenne jó az ilyeneket előtte kipróbálni.
- Tesztet még nem csináltam. Egyszer néztem rá a Speedfan progival 3 órányi Kotor után és az eredmény 80 C volt. Szerintetek? :F
Mondjatok egy monitor progit, amivel érdemes tesztelni.
Összegezve
Teljesítményét tekintve többre számítottam, de majd a teszt többet mond.
Egyelőre azt mondom, hogy a 6k-t megérte.

(#1604) Dapro válasza sifo (#1603) üzenetére


Dapro
senior tag

Core temp-el cpu-t, azon kívül szerintem a hdd sentinel + everest kombó jó lehet tesztelésre.

(#1605) Kobe


Kobe
veterán

dell xps 15 alá mit ajánlotok ? én CM NotePal U3al szemezek, nem tom 10 K körül van e hatékonyabb vagy jobb

(#1606) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

HP G6-os géphez kéne egy notebookhűtő a lényeg, hogy nagyon le kell, hogy hűtse a gépet, de nem szeretnék egy vagyont rá költeni.

(#1607) EstiloL2 válasza Kobe (#1605) üzenetére


EstiloL2
tag

Ajánlani tudom csak az U3-at. Nekem N5110-em van és nagyon jól hűti. Ha hagyom egy kicsit a gépet, akkor lehűti 40 fokra is, de volt gyakran, hogy 38-ra. :) Remélem kielégítő volt a válasz, és tudtam segíteni!

(#1608) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All!

Az lenne a kérdésem, hogy mi annak a kis vacaknak a hivatalos neve, illetve hol lehet - ha lehet egyáltalán - szerezni (én már kb hőtükörnek hívom) ami adott esetben a notebook belős hűtőventilátora és a höcsövek végén helyet foglaló lamellák közti esetleges rést, illeszkedési hézeagot hivatott lefedni, illetve a venti fújta levegőt vezeti a lamellák irányába?

Egyik ismerősnek kellene ilyen, mert szépen kicserélték a hibás laptop vga-t jópénzér (nem MXM-es volt) de ezt a kis szart meg már felfelejtették visszatenni, vagy lecserélni, mivel most ott semmi nincs.

Előre is thx az infókat :R

(#1609) MPowerPH válasza Kobe (#1605) üzenetére


MPowerPH
félisten

10k? Én most vettem egyet, 6,5k volt, és elégedett vagyok az eredménnyel.

Don't Tread On Me

(#1610) Kobe


Kobe
veterán

az egyik boltban meg 9 k koruli aron volt az u3 de kozben en is megtalaltam az olcsobb boltot

viszont azon gondolkozom valoban a legjobb valasztas az u3 lenne e. tesztek alapjan a kevesebb de nagyobb ventikkel szerelt darabok altalaban hatekonyabbak - pl e1 vs u2 v u3, de meretben sajnos tul kicsi az e1 nem fer ra a laptopom mig az u3ra pont kenyelmesen felfer

nincs esetleg valami xxl kiadas e1 bol, vagy mas, hasonloan jo es bevalt darabbol ami meretben jo 15,6 os gepekhez is ? vagy ennyiert nem nagyon van vetelytarsa az u3nak ? (bevallom az e1 designja kicsit jobban is tetszik)

(#1611) rizso válasza Kobe (#1610) üzenetére


rizso
addikt

Én Y570-nel használtam az E1-et, most meg párom K50ab-je van rajta, ami szintén 15,6".

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1612) MPowerPH válasza Kobe (#1610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az U3 esetében nem lehetséges a ventik cseréje 1db nagyobb lapátosra?

Don't Tread On Me

(#1613) Csabesz82


Csabesz82
csendes tag

Sziasztok.
Van egy hp pavilion dv6-osom és ahhoz keresnék hűtőt, szemezgetek egy enermax aeolus-al. Szerintetek jó hozzá, vagy van más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#1614) Kobe válasza rizso (#1611) üzenetére


Kobe
veterán

jo, lehet epp rafer patentosan, de az XPS eseteben speciel kisebb a pad mint maga a gep, ezert nem nagyon jarhato (kb 2 centivel szelesebb a gep mint a pad)

(#1615) zooly81


zooly81
csendes tag

Sziasztok! Másfél hónapja vettem a lentebb olvasható gépet. Sajnos azt tapasztalom, hogy meglehetősen melegszik, pedig asztalon használom. Olvasgattam interneten, hogy milyen lehetőségek vannak a hűtésre, de rövid időn beláttam, hogy ehhez én nem értek. (a weblapozás jobban megy)

Kérdésem a következő: Milyen típust érdemes venni, ami jobban lehűti, mint az átlag laptop-hűtők? Olvastam itt olyat, hogy 55-60°C-ról 40°C-ra is le lehet hűteni! Ennél nagyobb hűtés és lehetséges?

Dell N7110 17,3" - I5-2410M, 8GB DDR3 - 640GB HDD - 2GB NVIDIA GeForce GT 525M,BT.

(#1616) EstiloL2 válasza zooly81 (#1615) üzenetére


EstiloL2
tag

Szia! Nekem az alább látható gépem van. Ma 30 fok volt kb a lakásban, a CM Notepal U3 lehűtötte Dirt 3 után 44 fokra. Ez igen jó szerintem! Amikor hdegebb volt, átlag 38-39 fokra hűti a procit, meg az alaplapot (persze csak netezés és semmittevés közben)!
Ajánlom neked is.

(#1617) zooly81


zooly81
csendes tag

Üdv. újra! találtam egy cikket, ahol le van írva milyen fontos kritériumok vannak a hűtő kiválasztásánál. Pl.: ami már 50-80 cfm közötti értéket produkál az már jónak számít..

Olyan hol találok ami legalább 60 cfm köröli értéket produkál? A google nem a haverom mától, mert nem mondta meg.. :D

Dell N7110 17,3" - I5-2410M, 8GB DDR3 - 640GB HDD - 2GB NVIDIA GeForce GT 525M,BT.

(#1618) zooly81 válasza zooly81 (#1617) üzenetére


zooly81
csendes tag

Na erre ránézek, köszönöm. :) Játékra annyira nem tervezem használni, bár nem lehet tudni... eddig csak a F.E.E.R 3at toltam rajta... izzadt rendesen. :D

Dell N7110 17,3" - I5-2410M, 8GB DDR3 - 640GB HDD - 2GB NVIDIA GeForce GT 525M,BT.

(#1619) EstiloL2 válasza zooly81 (#1618) üzenetére


EstiloL2
tag

Szerintem jó hűtő, mert oda rakod a 3db kb 1800RPM-es ventilátorokat, ahova akarod. Nekem bevált, és azért az N7110-N5110 kb ugyan az, csak nagyobb a tiéd kicsit :D

(#1620) zooly81 válasza EstiloL2 (#1619) üzenetére


zooly81
csendes tag

Igen.. bár a konstrukció ugyan az.. Hm... te is rendszer nélkül vetted? Én még drivert sem kaptam hozzá... mire levadásztam mindent az oldalról.. pfff :((( De még most sem vagyok kibékülve vele..

Dell N7110 17,3" - I5-2410M, 8GB DDR3 - 640GB HDD - 2GB NVIDIA GeForce GT 525M,BT.

(#1621) EstiloL2 válasza zooly81 (#1620) üzenetére


EstiloL2
tag

Amúgy ha van pénzed, vegyél egy CM Storm SF-19 Strike Force-ot :D Kb. 25k

(#1622) Rage47 válasza rizso (#1589) üzenetére


Rage47
veterán

Mi számit jó hütésnek?:) Az én notim 72 fok lesz játéknál. Alapból 45-49. Ez jónak számit?
Mondjuk mostanában elég meleg is van.

(#1623) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Én a Zalman-NC2500 Plus vagy Zalman NC1500-Mini modellekkel szemezek. Valakinek van zalman hűtője? Milyen? Meddig bírja? (az asztali gépeimben a zalman hűtőkkel voltam a legjobban megelégedve, azért ezeket nézegettem most, hogy kellene egy a laptophoz)

Ha tudtok olyan notebook hűtőt ami:

- ölben is működik
- USB hubként üzemel
- fémből van (nem kell alu, de fém legyen vagy hűtő anyagú, mint a gigabyte zselés izéje)
- 15,6"-nál nem nagyobb sőt, a 13,3"-14" lenne az ideális, ennél nagyobb gépem soha nem lesz!

akkor írjátok!

Felhasználási terület: alapvetően dolgozom a gépem, de néha-néha monitorhoz kötöm és megkeresem a CS-t vagy a mass effect-et és olyankor kicsit melegszik :D

(#1624) rizso válasza Rage47 (#1622) üzenetére


rizso
addikt

Az abszolút elfogadható hőfok - szerintem :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1625) EstiloL2 válasza Rage47 (#1622) üzenetére


EstiloL2
tag

Azt mondják, hogy az Inspironok melegszenek. Az enyém most netezés közben 45-47 fokos. Energiatakarékoson szoktam játszani, Dirt 3 medium-high beállításokon, 25-35 fps-sel megy 60-65 fokon. Úgy gondolom elég jó :D Amúgy meg a Lineage 2-t (MMORPG) 55 fokkal max grafon viszi. Szerintem nem annyira vészes a melegedés, mert ha nem energiatakarékoson van, akkor sem változik semmi, csak játék közben. Igaz, hogy pár fps-sel kevesebb lesz, de a gép kb. 15-18 fokkal hűvösebb :D

[ Szerkesztve ]

(#1626) zooly81


zooly81
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem a CM NotePal U3-at... első körben csak netezés alatt 72 fokos a core 0 és 1... huzamos hűtés után Photoshop CS5-el a legkisebb hőfok 65°C. És még nem ment játék!
A GPU hűtve normál üzemmódban 53°C.

Na most mondja meg valaki, a lentebb írt gépnél ez normális?

Dell N7110 17,3" - I5-2410M, 8GB DDR3 - 640GB HDD - 2GB NVIDIA GeForce GT 525M,BT.

(#1627) EstiloL2 válasza zooly81 (#1626) üzenetére


EstiloL2
tag

A hűtőt úgy használd, hogy hagyod pihenni a gépet (kikapcsolod), megvárod míg éehűl magától, aztán bekapcsolod, és a hűtő tartja a hőmérsékletet. Én is azt hittem az elején, hogy nem hűt, de csak hagyni kellett kicsit. Amúgy meg dög meleg van, ilyenkor persze, hogy melegebb...

(#1628) zooly81 válasza EstiloL2 (#1627) üzenetére


zooly81
csendes tag

Köszi a gyors válasz! Amúgy baja ettől nem lehet ugye? Mert hát nem volt olcsó a masina :D

Dell N7110 17,3" - I5-2410M, 8GB DDR3 - 640GB HDD - 2GB NVIDIA GeForce GT 525M,BT.

(#1629) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Én egy kicsit csalódtam az U3-ban. Nem hűtés terén, azt még ki sem tudtam nagyon próbálni, hanem azért, mert nem marad meg rajta a laptop. A laptopon van csúszás gátló, de mivel a ventillátorok felcsatolhatóak így azok lábai kiállnak ez megvezeti a laptopot és már csúszik is le a bal oldala a padról. Még nemtom hogy fogom megoldani...

(#1630) EstiloL2 válasza Feribacsi555 (#1629) üzenetére


EstiloL2
tag

Én megoldottam! Azt a gumit, amit adnak hozzá, körbetettem az elején, hogy az első 2 lába rajta legyen. Így nekem nem csúszik el. Nem rossz ötlet szerintem, próbéld ki, előtte én sem tudtam, hogy erre is jó :)

(#1631) Feribacsi555 válasza EstiloL2 (#1630) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Köszi az 5letet :D

(#1632) EstiloL2 válasza Feribacsi555 (#1631) üzenetére


EstiloL2
tag

Szívesen :D

(#1633) Dapro


Dapro
senior tag

Vajon u3 vagy E1 vagy Thermaltake massive 23 még mindig ez a kérdés :D

ilyen a laptop alulról amihez lesz

(#1634) MPowerPH válasza Dapro (#1633) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem az U3 egyenlőre nem jött be. :U Nem értem miért, de lecsúszkál róla a noti. Teljesítmény terén terhelés alatt 5C javulást hozott, az mondjuk nem rossz.

A lecsúszásra tud valaki valamilyen orvosságot adni?

Don't Tread On Me

(#1635) Feribacsi555 válasza MPowerPH (#1634) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Csak 5-öt kéne visszaolvasnod!!!!!!!!!!! :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1636) MPowerPH válasza Feribacsi555 (#1635) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bocs, lassan 48 órája nem aludtam, és 2k levezetett km után nem tudok olyan alapos lenni, hogy mindent észrevegyek. És ne veregesd a fejed a falba, nem komázom ezt a bunkó stílust, nem egy újonccal beszélgetsz.

EstiloL2: Melyik gumira gondolsz? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1637) Dapro válasza MPowerPH (#1634) üzenetére


Dapro
senior tag

Én nem akarok sufnituningolni, hogy fent maradjon rajta a laptop, szóval U3 akkor kilőve :) e1 tapasztalat? az megfogja?

(#1638) MPowerPH válasza Dapro (#1637) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én csak sejtem mire gondolnak itt, megpróbálok először valami mást kitalálni, aztán majd ezt is megpróbálom. De idegesít, mert 6k -ért azt várnám, hogy rajta maradjon. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1639) Feribacsi555 válasza MPowerPH (#1636) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Hu de kemény itt vki. Mingyár összecsinálom magam. 5 levél vissza olvasásához kevesebb energia kell mint leírni a kérdésed...
És csak a te kedvedért. :W :W :W :W :W :W

Csakhogy ne érje szó a ház elejét erre gondolt:

[ Szerkesztve ]

(#1640) MPowerPH válasza Feribacsi555 (#1639) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól van, játszd csak tovább az eszedet, ha így folytatod a 300 napot sem éled itt meg a fórumon Te nagyokos. ;)

Don't Tread On Me

(#1641) Feribacsi555 válasza MPowerPH (#1640) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Látod! Annak ellenére, hogy próbálsz sértegetni és fogást találni rajtam még segítek is. Majd meglátjuk a 300 napot.

ui: ezt a madzagot neked is meg kellett találni a dobozban, ezzel lehet szállításhoz felfogatni a laptopot, ez kicsit más felhasználása a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1642) MPowerPH válasza Feribacsi555 (#1639) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köszönöm szépen, ennyi lett volna. Akkor ez a rögzítő pánt, amivel a notebook -ot hordozáskor tudom rögzíteni. Kipróbálom, remélem tényleg működik.

Most meg lépek aludni, ma csak beleveszek mindenkibe.

mod: Nem próbáltalak sértegetni, csak nem tetszett a kezdeti stílus, én meg fáradt vagyok, és túlreagálok mindent.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1643) EstiloL2 válasza Dapro (#1637) üzenetére


EstiloL2
tag

Amúgy szerintem nem sufnituning, mert nem egy koszos ruhadarabot, vagy egy darab kartont raktunk oda, hanem a dobozban található eredeti gumis cuccost :D Nem értelek :D

Feribacsi555: Én azon gondolkozom, hogy 1800 Ft-ért veszek 2db 12cm-es 2000RPM-es Cooler Master Master Sickleflowot, ami 69.69cfm-es darabonként. Még Piros led is van rajta, és valakit megkérek, hogy csinálja meg, hogy működjön hálózatról konnektorral, vagy USB-vel. És úgy az aljára lehet csavarozni :D

[ Szerkesztve ]

(#1644) ng0ofy válasza Feribacsi555 (#1639) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A 3 ventilátor szabad elhelyezése technikailag hogyan történik? Leveszed és visszacsavarod, vagy pattintod vagy van valami sínrendszer? Kezd nekem is tetszseni a dolog... Kaphatnék egy képet a hátuljáról?

Az U1, U2, U3 az ugyanaz, csak egyre nagyobbak, nem? Nekem U0,8 Kellene :D

[ Szerkesztve ]

(#1645) ng0ofy válasza ng0ofy (#1644) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Közben megaláltam, sorry :D

Szerintem abba a szerkezetbe amit adnak hozzá is bele lehet kötni a 12-es ventiket, csak szét kell valahogy szedni.

[ Szerkesztve ]

(#1646) Feribacsi555 válasza ng0ofy (#1645) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Kell még kép?

(#1647) EstiloL2 válasza ng0ofy (#1645) üzenetére


EstiloL2
tag

Igen, én is ezen gondolkoztam, hogy valahogy bele lehetne barkácsolni :DDD

(#1648) ng0ofy válasza Feribacsi555 (#1646) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nem, megtaláltam köszi! A google a barátom :D

A kis doboz, a csiptetősön, amibe belemegy a 3 ventilátor kábele csavaros dolog, hogy szét lehessen szedni. Ott pedig valószínűleg egy nyák van, amire rá van forrasztva a 3 bejövő kábel, pár ellenállás meg az usb.

Ha 3 egy helyre van forrasztva, (még jobb ha bedugva, mint egy alaplapra), akkor nyert ügyetek van, mert a két 12 cm-s teljesítménye kb ugyanaz lesz, mint a 3 kicsié és nincs gond, nem ég el a NYÁK, de ha utánaszámoltok, hogy mekkora teljesítményt vesz fel max a 3 kis lapát, akkor annál picit kissebb teljesítményű tetszőleges számúra és méretűre ki is lehet cserélni, és ha a kábelt ügyesen vezetitek bele, még szép is marad a dolog, semmi sufnituning meg gányolás kinézet nem lesz. :D

Persze ha forrasztani kell kicsit időigényesebb, melósabb a dolog, de ez a PH!, ha másképp nem megy, valakit megkértek és segít :D

Én pedig notepal U1-et keresek, de csak ilyen ismeretlen nevű webshopokban találtam itthon, nem tudjátok, hol keressek? (arra van rámegy egy 14 centis venti? ;] )

[ Szerkesztve ]

(#1649) EstiloL2 válasza ng0ofy (#1648) üzenetére


EstiloL2
tag

Én amúgy erre, vagy erre a ventilátorra gondoltam... Nem értek sajnos hozzá, úgyhogy valakitől kell segítséget kérnem :S
Amúgy nem tudom, hogy 3, vagy 2 ventilátor kéne. Akivel beszéltem, annak azt mondta, sosem megy GTA 4 közben sem 75 fok fölé sem az alaplap, sem a proci... Neki az a második, kék ledes ventiből van kettő, amit egy plexi lapra csavart rá.

[ Szerkesztve ]

(#1650) Kobe válasza EstiloL2 (#1643) üzenetére


Kobe
veterán

ez nem rossz otlet de szerintem max par szaz huffal lenne dragabb venni nemi kabelt meg egy kis kapcsolodobozt es ugyanugy osszerakni mint az eredetit es akkor a kecske is jol lakott kaposzta is megmaradt nem ganyolod el az originalt ami garinal elonyos lehet :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.