Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#701) orbit_ válasza szmissz (#699) üzenetére


orbit_
csendes tag

Meekrob-nak:
Hát erre ráhibáztál nagyon keményen :D A koli mellett, ahol laktam, kb. 3-4 hónapja építkeznek :DD Mondjuk az nem jelenthet gondot, mert legalább 150 m-re van légvonalban, ráadásul alig poroznak, de azért vicces, hogy ilyenformán igaz amire gondoltál :)

A Voltage multiplierekkel kell vmit kezdeni az említett programban? Mivel nem vagyok gépzseni, csak józan parasztésszel: ha csökkentem a feszültséget, akkor kevesebb áram kevesebb hő ugye? R=U/I képlet alapján(R meg gyanítom állandó), és mint tudjuk az áram egy része hő formájában "elvész". Vagy a CPU speed-et kell állítani? Egyébként szervíz holnap megnézi, hogy poros-e, én nem szedhetem szét, mert oda a gari.

(#702) (Darkwood) válasza orbit_ (#701) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Micsoda fizika óra! Ezzel az R=U/I-vel az Ohm törvényre gondoltál tehát: Adott vezetők két pontja közé kapcsolt feszültég és ennek hatására meginduló áramerősség között egyenes arányosság van arányossági tényező a vezető ellenállása. Így nem az R az állandó, hanem az U/I! Pontosan akkor most mit akartál mondani? :U :DD

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#703) orbit_ válasza (Darkwood) (#702) üzenetére


orbit_
csendes tag

Azt, hogy tudtommal a sz-gépben az áramkörök általában fix ellenállásúak, nem úgy mint mondjuk egy régi hangerőszabályozó(asszem szakszóval potméter= potenciométer, potenciál: két pont között mérhető töltéskülönbség -> a feszültséget lehet vele állítani), amit ha tekersz, akkor változik a bekötött ellenálláshuzal hossza, így változik a fesz. is. Egy adott ellenálláson keletkezett hő nem függ mástól, mint a rajta áthaladó áram(töltések) mennyiségétől, és a vezető anyagi minőségétől.
"Így nem az R az állandó, hanem az U/I!"
Ha az U/I hányados állandó, akkor még nézd mellé az egyenlőségjelet ;)
Ha vmire rá van írva, h 5 Ω [Ohm] akkor az pont annyi bármilyen körülmények között. Sztem nem lényegi kérdés, hogy honnan nézzük, a fiz-i definíció irányából, vagy a fogalom irányából.
Amúgy amit kérdeztem azzal kapcsolatban tudod/tudja vki a választ?

(#704) Batmause válasza dogofpavlov (#674) üzenetére


Batmause
tag

Sziasztok!

Már jó régen néztem a fórumot, szóval bepótlom az elmaradt postokat.

Visszatérve az elől-hátul szívja a levegő témához...a hétvégén direkt a sarokba tettem a gépet - ahol igencsak gyér a légmozgás - és elkezdtem játszani. Egy fél óra után igencsak meleg levegő kavargott a sarokba - a notinak hátul van a hűtőkivezetője.
Végül is a meleg levegő valóban felfelé áramlik, de ha a szobában nincs légmozgás - nyitott ablak, vagy ventilátor -, akkor nagyon lassan emelkedik fel.

(#705) Batmause


Batmause
tag

Porosodásra igencsak figyelni kell. Az én notimra is ráférne egy tisztítás.

Múltkor - Kméten volt egy szép nagy eső és az ablaknál beázott a szobám. Az asztalomon 2mm víz volt és a közepén a noti...a hűtőpadon - kis probléma miatt tüzetesebben átnéztem a hűtőpadot. Megdöbbentett, hogy igencsak poros volt a venti körül, pedig még nincs fél éves sem. :(

(#706) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Egy 17"-os HP 8710p-s noti alá szeretnék valami jó hűtést!
A noti asztali gépként szolgál és igen csak melegszik! (emelve van a gép) A ventije még csak be sem indul 65 fokig :((( :((( :(((
A vga és a proc is 55-60 fok között van alapon.
Kellene valami ami kicsit lehűti! :))

(#707) (Darkwood) válasza frizso (#706) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Akkor ajánlom a Zalman NC-2000-et! :B

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#708) frizso válasza (Darkwood) (#707) üzenetére


frizso
senior tag

Úgy néz ki kapok pár napra kölcsön egy Zalman NC-2000-et oszt meglátjuk mit tud!
Bár aki kölcsönadja azt azt mondja nem ér sokat, de majd meglátjuk :))

(#709) (Darkwood) válasza frizso (#708) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Miért milyen notebook-ja van? Csak nem Asus, mert akkor lehetséges.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#710) frizso válasza (Darkwood) (#709) üzenetére


frizso
senior tag

De igen Asus notija van (üzleti, nem valami gagyi)!
Sajna egyet kell értsek vele!
Nekem 2 óra teszt után egy fokot sem hűtött Zalmi a notimon!!!!!!! :((( :((( :(((
Most épp egy Spire Pacific Breeze II tesztelek, de ez sem hozza a várt eredményt :O
Azt hiszem rendelek egy ilyet: Evercool NB-MA1

(#711) Wentar


Wentar
csendes tag

Hali én tegnap sikeresen beruháztam egy zalman zm nc2000 állítólag legjobb notihűtőre, sajnos a 15,4w gépem miatt a kisebb testvére (1000) rövidnek bizonyult ezért kiadtam 13k HUF-t erre a csodára. A gépem egy acer 5920g T7300/2GB/160GB5400rpm/8600GT256
Ez a gép notebookchecker szerint is egy elég problémás masina. Sajnos terhelés mellett HDD 50fok VGA 70-75 Proci pedig permanens 80 fok. Ezért is éreztem szükségét egy ilyen okosság beszerzésének.
Tesztek:
Sima asztal lapon full terhelés mellett proci 82-82fok
DVD tokokkal alátámasztva segítve a szellőzést proci 79-80fok
Ezzel az új csodamasinával, max ventri fordulattal 83 fok :Y :Y :Y :Y .

Szal ennyit a zalman csodás és nem olcsó szarjáról. Marad a nagyteljesítményű asztali ventillátorral történő fújatás, egy könyv és egy dvd tok alátámasztással a kívánt hőmérséklet elérése érdekében 69-73 fok full terheléssel rulez!!!

[ Szerkesztve ]

Ívfényes termitkarabély eladó (önvédelmi, tömegoszlatási célokra tökéletesen megfelelő)

(#712) Wentar válasza frizso (#710) üzenetére


Wentar
csendes tag

Halihó! Ilyet kishazánkban is be lehet szerezni vagy csak külföldről rendelve elérhető?

Én nem nagyon találtam de ha esetleg beújítasz egy ilyet kiváncsian várom a tapasztalatokat.

Előre is köszi.

Ívfényes termitkarabély eladó (önvédelmi, tömegoszlatási célokra tökéletesen megfelelő)

(#713) frizso válasza Wentar (#712) üzenetére


frizso
senior tag

Csak külföldről lehet rendelni! Itthon még nem láttam sehol!

(#714) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló!
Szeretném a segítségeteket kérni. Laptophűtőt szeretnék, de nem tudom, hogy melyiket érdemes megvenni. Az egy pozitívum lenne, ha állítható lenne a fordulatszáma. (Egy Dell Inspiron 1501-et kéne hűteni.)

A válaszokat előre is köszi!
Üdv.: Sipi

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#715) szmissz válasza Wentar (#711) üzenetére


szmissz
senior tag

Atyaég, ez már hőerőmű... mekkora hangja van?

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#716) Wentar válasza szmissz (#715) üzenetére


Wentar
csendes tag

Mint egy lopakodó macskának kb. Hallom ha bekapcsol benne a venti de nem vészes. Most kaptam választ más topicokban hogy ez a hőmérséklet teljesen elfogadot az átlag 70-75 fok, de volt olyan akinek állítólag 90-ig is felmegy játék közben. Acer erre csak annyit tudott mondani hogy egyáltalán nem kritikus ez a hő, ha esetleg 100 fok fölé menne akkor keresse meg őket a user. Ha ez tényleg ilyen, akkor nagyon jól összerekott gépecskék ezek és most rögtön meg is veszem hozzá a garanciahosszabbítást, biztos ami biztos.

Ívfényes termitkarabély eladó (önvédelmi, tömegoszlatási célokra tökéletesen megfelelő)

(#717) szmissz válasza Wentar (#716) üzenetére


szmissz
senior tag

Hmm... ez a hangerő dolog igen gyanús... :) Mondjuk mindenkinek más az ingerküszöb, valószínű neked elég magas ;)

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#718) Wentar válasza szmissz (#717) üzenetére


Wentar
csendes tag

Mardjunk annyiban hogy az asztali venti mellett sztem esélyem sincs meghallani a belső ventiket, mellesleg fülessel játszom vagy üvölt a zene:D

Ívfényes termitkarabély eladó (önvédelmi, tömegoszlatási célokra tökéletesen megfelelő)

(#719) Gygyusz


Gygyusz
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Van egy Albacomp Business V4 laptopom, amihez valamilyen hűtést keresnék, de nem igazán értek a dologhoz, jobban mondva lövésem sincs melyik lenne az ideális ehhez a laptophoz.
[link] - Itt található pár kép erről a laptopról, [link] - itt pedig egy kis leírás és specifikáció csak hogy mégis mihez kellene a hűtés.
Egyébként a gép bal oldalán van egy nagy hűtő kivezetés ha ez számít valamit és a bal csukló alatt szokott még melegedni eléggé a szerkezet. Sajnos játék alatt elég kétségbeejtően felmelegszik a szett és nem szeretném ha valami elszállna nekem ezért kellene találnom vmi megoldást. Minden tippet, segítséget megköszönök!
üdv!

[ Szerkesztve ]

(#720) sutszi válasza Gygyusz (#719) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv!

Business V3 alá vettem nemrég egy Revoltec RNC 2000 Black Aluminium-ot.

Erről az Albacomp családról annyit, hogy a bal csukló résznél, azért melegszik mert ott a GPU. Kicsit fentebb van a proci. De a kezednél alapvetően a GPU fűt mint az állat.

Az egész jobb alsó sarkában van a winyó. Főként emiatt vettem ezt a hűtést, igaz eléggé elmértem magam de még így is a körülményektől függően 3-5 fokkal hűvösebb.
A rendszerventi valamivel alacsonyabb fordulatszámon és kevesebbet üzemel.
Talán egyetlen negatívuma, hogy nem valami halk, de még mindíg jobb mintha a rendszerventi süvítene. 2x70mm-es venti megy 1500rpm-en. USB 5Von.

A hűtés mérete kicsit kisebb mint a gép, viszont a lábak pont és kényelmesen fekszenek rajta.
Szubjektív véleményem, hogy kényelmesebb a gépelés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#721) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Hp Compaq 8510p notebookot, és hozzá keresnék vmi megfelelő hűtőpadot. Ebben a hőségben nagyobb terhelés alatt a HDD 50° körül, a proci meg van, hogy 75-80° (vagy hosszabb játéknál fölötte..)

A hűtőkkel semmi tapasztalatom nincs, így várnám az ötleteket, ki mit ajánl:)

Előre is köszönöm

üdv:
doddencs

(#722) Sipi16


Sipi16
senior tag

Sziasztok!

A mai napon vettem egy hűtőt a notim alá. Sokat nézelődtem. Ez nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágábbak közé tartozik. [link] Pontosabban egy ilyenről lenne szó. Engem az a tudat zavart rettenetesen, hogy a ramot takaró kis műanyag nagyon forró volt. Most a hűtő használata mellett még a langyos kifejezés is túlzás. Vagyis amiért vettem arra tökéletes. Nem fura rajta gépelni. Kellemesen dönti meg a gépet. Ha lesz időm a hétvégén írok róla egy cikket... (képekkel együtt)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#723) kano válasza Sipi16 (#722) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!

Én is ilyet szeretnék csak a 3 ventis testvérét. Ennek a hűtőnek milyen az alja?
Az érdekel, ha esetleg ölben tartom a notit akkor is fog ez valamit érni?
Köszi!

Továbbá mindenkitől kérdezném, hogy a R9-NBC-AWCS-GP [link] vagy a sokak által dicsért NotePal Infinite (R9-NBC-BWCA-GP) [link] érné megvenni.
Az Infinite jelenleg nincs, talán a jövő héten érkezhet. A másik elviekben van azonnal. Az Infinite annyival jobb lenne, hogy megérné várni rá?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#724) viresz


viresz
tag

Sajna meghibásodott a notim déli hídja. (A chip és a nyáklap közötti forrasztás.Notebookdoktor szerint cserélhető 28e Ft-ért .) Még nem javítattam meg, addig is nemes egyszerűséggel levettem az alaplapot takaró borítást, a hűtőpad alaposan hűti a tokot és álltalában az egész belsőt. Szállításkor felpattintom a takarót csavarozás nélkül.

(#725) Sipi16 válasza kano (#723) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az alja teljesen egyszerű. (Semmi borítás) Ölben is ér valamit csak nekem nagyon nyomja a lábam. :( Ugye azt tudod, hogy a 3 ventisen 17"-es notikhoz tervezték? Azt nem tudom, hogy melyiket érdemesebb megvenned, de ha jól láttam a másikba csak 1 venti van.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#726) kano válasza Sipi16 (#725) üzenetére


kano
nagyúr

Ja, elvileg az van írva, hogy 17"-ig használható. Nem hinném, hogy csak 17"-ra tervezték volna. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#727) ltz400 válasza frizso (#713) üzenetére


ltz400
csendes tag

Szia frizso!
Én is néztem az evercool hűtőjét de én sem találtam Mo-on.:(Te vettél már ilyet?Ha igen honnan és mennyiért.:) ;)
Köszi!

(#728) kano válasza kano (#723) üzenetére


kano
nagyúr

Sziasztok!

A sokak által nagyon dicsért Cooler Master Infinite most érkezett az A4 team-hoz és jócskán esett az ára, 4980Ft. :Y :C Lehet gyorsan vásárolni amíg van!!!!!
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#729) kano válasza kano (#728) üzenetére


kano
nagyúr

Meg is vettem tegnap, király a cucc. :C Csak ajánlani tudom én is mindenkinek, és most nagyon olcsó is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#730) nyadan


nyadan
csendes tag

Üdv!

Nemrég vettem egy Asus F3KA-AP067 típusú notit. Most nézegetem hozzá a hűtőket és nem tudom h milyet vegyek!? Maga a gép nem melegszik túlzottan bemelegedve alapjáraton a GPU és a CPU is 40 fok körül van vinyó 35. Ha akció van pl játék akkor az értékek GPU 61-62 és CPU olyan 65 körül. A bépített ventillátor szépen pörög fel hőfoktől függően és kb 30 másodperc alatt visszahűti a gépet ha leállnak az alkalmazások és visszaáll alapra. A hőforrások alapján a GPU a jobb sarokban lehet fölötte a proci. Viszont egy olyan problémám jelentkezett h egyes játékoknál egy idő után kilép egy hibaüzenettel, én a videókártya melegedésére gondolok mert mert más hasonlo proci igénybevételnél, ahol a GPU annyira nincs igénybe véve akkor nincs gond. Olvastam a fórumot, lehet nálam is van vmi driver gond (bár kétlem) mert ez alapból Vista-s gép de én XP-vel használom. (8 óra volt mire minden driver össze lett vadászva, de minden tökéletesen működik.) Én a Zalman ZM-NC1000 és NC2000-es modellt nézetem ki mert olyan hűtőt szeretnék ami elosztja a levegőt és nem olyat ahol a ventillátor egy helyre koncentrál. Csak kicsit elbizonytalanodtam mert itt irtatok jót is és rosszat is róla. Ezzel a problémával allok a helyi szakértőcsoport elé. :) Kérlek segítsetek.

U.I.: Remélem újra fellendül a topic! :DD

(#731) Batmause válasza nyadan (#730) üzenetére


Batmause
tag

Szia!

A Zalmiról már írtam tesztet - batmause.extra.hu

Kiegészítésként: A Zalmi baloldali hűtésrendszerhez a legjobb. Ha baloldalt vannak a hűtőrácsok, akkor szerintem a kérdés eldöntve.

Amúgy nem osztja el tökéletesen a levegőt, de egy kis "barkáccsal" megoldható - én speciál lapot ragasztottam a megfelelő helyekre.

Amire figyelj, hogy ha elől vannak a hangcsatlakozók akkor nem mindegy milyet veszel. A támasztós padok nem lesznek jók (amiknek egy magasított peremük van elől).

Kicsit olvasgass vissza, nem kell sokat visszaolvasni egy Coolermaster testért sem.

Jó válogatást
Batmause

(#732) nyadan válasza Batmause (#731) üzenetére


nyadan
csendes tag

Hali.

Már olvastam a teszted és a fórumot mielött írtam a kérdést. (Jó a teszt egyik ok h Zalmant akarok.) A másik meg hogy nálam a fő szellőző rács a touchpad alatt van szóval középen a laptop legalján. Ezért kell egy ilyen mint a Zalman ami elosztja a levegőt mert pl a coolmastereken általában felül vannak a ventillátorok így le sztem nem jut annyi levgő. Bár lehet h tévedek. Szerintem ha veszek egy NC2000 nagyon nem lőhetek mellé igaz elég drága de ha már egy 4-5 fokot nyerek akkor nekem megéri.

Kösz szépen a segítséget

(#733) #24334592


#24334592
törölt tag

Szevasztok!

Végigböngészve a fórumot még tanácstalanabb lettem...Első nekifutásra nc1000 lett volna, de többen lehúzták...Az ára alapján meg drága szart nem vennék:)

Msi gx700as delikvenshez kellene hűtés.Terhelésen a procik 80C fölé még nem mentek (rat dvd-t konvertáltam 2 órán át, még akkor sem!)
a gpu viszont 80C on mozog, ha játszom.Bár az everest némiképp csal, mert ha kilépek az adott játékból, azonnal visszaugrik 65C-ra...Ami kizárt,h ilyen gyorsan "lehűljön" a vas...

Szóval ki milyen hűtőt ajánlana a gx700hoz?10-15k ig....

thx, zs2

(#734) #24334592 válasza frizso (#710) üzenetére


#24334592
törölt tag

frizso!

vettél ilyen evercool hűtőt?Olyan futurisztikusnak tűnik,h a hűtőhöz kell dugni...Van olyan jó hatásfokú mint a sima hűtők?
15 dolcsiért mondjuk nem nagy rizikó a vétel:D

Kérdés,h kishazánkba hogyan juttatják el, már ha lehet ide rendelni...

(#735) viresz válasza #24334592 (#733) üzenetére


viresz
tag

Szia!
Én olyat vennék, amelyiknek a ventije a szellőzőnyílásba fúj naggyából. Így az egész alját is hűti. A levegőbenenet hátúl van, az alja valamennyire takarva van, így az ágyban őlbevehetem az egészet.
Jó ötlet a ventinél kiszívni a levegőt! Itt viszont pontosan kell tömíteni, különben nemsokat ér.
Az a baj, hogy a gép belsejében a takarólemez és az alkatrészek között nagyon kicsi a hely. Én veszek egy plusz takarólemezt, a melegedő alkatrészeknél sok apró furatot készítek rá.
Én magam készítem a hűtőpadot rétegeltlemezből, ami maradt hangfalgyártásból. A venti 12V-os tápégységből való ( lomtalanításból beszerezve, kitakarítva, megolajozva, van 3 db - om), táplálása 2 féle lesz : 1. USB kimenetről ( 5 V ) 2. AC-DC Adapterről ( 3 - tól 12 V - ig szabályozható, AM Micro fej táplálásból maradt ).
Egyenlőre itt tartok.

(#736) viresz válasza viresz (#735) üzenetére


viresz
tag

Hülyeséget írtam a 3. mondatban. Természetesen mindegy, hogy oldalt vagy hátul szívja be a friss levegöt.

(#737) viresz válasza viresz (#736) üzenetére


viresz
tag

Az első tapasztalat: az ágyban, álmosan nem szabad "zajtalan" ventillátor fordulatszámot használni, mert ha elalszunk, jó nagyot zuhanhat a gép.

(#738) fgst


fgst
tag

Sziasztok!

Én is egy jó hűtőpadot keresek a notimnak. Nekem az Enermax Aeolus hűtője a legszimpatikusabb a nagy méretű ventilátora miatt.
Sajnos nem nagyon találtam ilyet magyar forgalmazónál. Ha valaki tudna segíteni benne...

Előre is köszönöm!

fgst

(#739) viresz válasza fgst (#738) üzenetére


viresz
tag

Nem piskóta a ventije!
Ennél a tipusnál tényleg mindegy, hogy hol van a noti alján a szellőzőnyílás!
Ha az elején vannak a hangcsatlakozók, akkor ott ki kell vágn(at)ni, paplanhoz 2-3 db hosszanti lemez és abszolút univerzális.
Nagyon tetszik a lapátméretű venti, ha kapok ilyet átépítem a hűtőpadomat!
Kössz! Hasznos info volt!!!

(#740) fgst válasza viresz (#739) üzenetére


fgst
tag

A hang nem lényeg, az hátul megy ki spdif-ről erősítőre, a kép dvi-ról 40"-es hdtvre, csak a gép ne melegedne már... :)
Senki nem tud egy forgalamzót, nagykert, üzletet ahonnan be lehetne szerezni? Vagy egy jó külföldi oldalt ahonnan szállítanak Magyarországra és nem horror a posta költség (külföldön 60 dollárba kerül a hűtő és kb 190 dollárba a posta :F :O ).

[ Szerkesztve ]

(#741) viresz válasza fgst (#740) üzenetére


viresz
tag

Látom beleszerelmesedtél, én is! Ha lehet itthon is kapni, veszek a barátnőmnek. az tuti.

(#742) highness válasza fgst (#738) üzenetére


highness
tag

Remélem hamarosan elérhető lesz ilyen Enermax Aeolus csodacooler itthon is. Elférne a forró vasam alatt, mert erős igénybevételnél 90'C körül van a hőmérséklet a billentyű alatt. :S
A Frizsó által említett Evercool NB-MA1 is felkeltette az érdeklődésemet, de tudtommal azt se forgalmazzák még Magyarországon.
Ha elérhető lenne valamelyik itthon is, kérem jelezzétek. Előre is köszönöm.
Üdv

(#743) viresz válasza highness (#742) üzenetére


viresz
tag

Szerintem ez a kettő kütyü a noti tulajok 90%-ának megoldja a gondját. Logikus gondolkozás termékei - azonnal tessék forgalmazni!!!!

(#744) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Valakinek van tapasztalata arról, hogy egy Gateway P-6831-et egy Zalman ZM-NC2000 mennyire hűti le?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#745) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Hali!

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan notebook hűtőt, ami nem alulról szívja a levegőt, hanem mondjuk oldalról, vagy hátulról? Azért kellene ilyen, mert ha kiviszem az udvarra, és ölbe veszem, akkor épp eltakarom a noti alján a hűtőnyílásokat... Értelemszerűen jó lenne a hordozgatás miatt, ha elég masszív lenne (nem nyeklik-nyaklik).

THX. mindenkinek! :R

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#746) stvnppp


stvnppp
senior tag

Hali!
Most kezdem az egyetemet, most költöztem albérletbe, és ott eléggé melege van a laptopomnak (ASUS F3Ke). Nézegettem hűtőpadokat, de nem igazán tom, h megéri-e venni egyet. Nem igazán bízok az ilyen-olyan gyártottakban (fórumozók rossz tapasztalatai, nem egy adott laptoptípusra gyártják ezeket). Sok olyant hallottam, h a pad nem hozta a tőle elvárt teljesítményt, ha meg hozott is valamit, az csak néhány fok volt. Milyet lenne nekem érdemes venni, egyáltalán érdemes-e venni, vagy esetleg egyet készíteni?

(#747) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#744) üzenetére


(Darkwood)
őstag

UP! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#748) Julot válasza Norbi.Sz (#745) üzenetére


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A napokban rendeltem egy Cooler Master NotePal Infinite hűtőt a DELL Inspiron 1720.-as notimhoz. Ma jött meg de csak egy rövid kis tesztre futotta az időmből. Először is azt néztem mennyire lóg le, de azt kell hogy mondjam, majdnem teljesen passzol a 17''.-os notihoz, talán ha fél-fél centi van az oldalán. Hátrafele pedig teljesen jó, pedig a 9 cellás akku kilóg a gépből! Stabilan áll a hűtő felületén. Alap terhelés mellett, az eddigi 50-55 fok közötti CPU (T2390) - GPU (8600GT) hőmérsékletek 40-45 fok közötti értéken mozognak. A hűtőpad hátulról szivja be a levegőt és fújja fel a laptop aljára, tehát ölben, ágyban stb. is kiváló hatékonyságal dolgozik. Mindemellett a a külalakja, és a megépitése sem hagy számomra semmi kifogásolhatót.ITT vásároltam, szerintem ennyi pénzt bőven megér.

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#749) stvnppp válasza stvnppp (#746) üzenetére


stvnppp
senior tag

Most nem sok értelmét látom hűtőpad használatát, mivel a hátsó sarkainál kitámasztottam a notimat, ennek hatására nagyot esett a hőmérséklet. Eddig alajáraton a cpu 52 fok volt, most már 43 körül mozog... Azt gondolom, h sok noti azért melegszik úgy mert nem kap elég levegőt alulról, ezért valamennyire meg kell emelni, h jobban áramolhasson alatta. Nem tom, h megéri-e több ezer forintot kiadni ilyen padokra, mikor két olyan kis fadarab is megteszi, amit úgy "kukáztam" össze. Még ventilátort lehet, h tudna hűteni rajta, de az is csak akkor ha közvetlenül a szellőzőrésekbe fújja a levegőt..

(#750) Julot válasza stvnppp (#749) üzenetére


Julot
aktív tag

Hát ha te egy százezres nagyságrendű összegbe kerülő laptop alá két kukázott fadarabot raksz, és ez a te igényednek megfelel, lelked rajta. De ha telt a laptopra, akkor nem értem miért vagy fentakadva, egy igényes kialakítású, hatékony eszköz 5000 ft.-os árán... De te tudod. Mindenkiknek igénye szerint...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.