Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#51) tts válasza parandroid (#50) üzenetére


tts
addikt

igen műanyag - az éltemben összesen nem játszottam pár órát - de valamit majd próbálunk

(#52) bebean válasza tts (#51) üzenetére


bebean
aktív tag

üdv! hangja milyen? elviselhető? nem kényelmetlen, h. magasabban van a gep?

...

(#53) tts válasza bebean (#52) üzenetére


tts
addikt

2 db YS-Tech van benne és van rajta szabályzó - én min. járatom semmi hangja nincs

én sokat notizok az ágyon heverészve - most is - és ehhez kifejezetten előnyös

(#54) parandroid válasza tts (#53) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek szerint nem csak asztalon lehet használni. Nem tudsz pár képet csinálni, minden oldalról és használat közben is? A belinkelt pr-képen jó szokás szerint semmi nem látszik... Ez USB-n keresztül konnektál, vagy külön tápos? USB-hub van benne?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55) Blackmate


Blackmate
senior tag

Engem is érdekelne a fénykép :)

(#56) bebean válasza tts (#53) üzenetére


bebean
aktív tag

magyar oldalakon nem nagyon lattam ezt a termeket. viszont, ha tenyleg jo erdemes lenne ''utanarohangalni''. kerdes, hogy lenyegesen különbözik-e pl. a JetArt-tól, ami viszonylag könnyen hozzaferhető. desktop cpu-s a notim (prescott) & hiaba underclokolom, ha jo idö van melegszik rendesen...

...

(#57) EG0


EG0
aktív tag

A Thermaltake cl-o0004 -est 9000-ért lehet kapni itthon (nálam :) ), tapasztalatokról majd BuPe ír, ha idekerül..

(#58) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

akkor a revoltec a legolcsóbb?

(#59) EG0 válasza Scae [Edgar] (#58) üzenetére


EG0
aktív tag

Úgy nézem, igen. De azon nincs USB hub, mint TT-n.

(#60) BFeco válasza MaUser (#34) üzenetére


BFeco
aktív tag

(#61) MaUser válasza BFeco (#60) üzenetére


MaUser
addikt

Feltűnt nekem is, hogy a helyzet hasonló az 5.1-es fejhallgató piachoz.:) A linkek többségét már néztem, de sehol nem írnak arról, milyen ez a gyakorlatban. (Ölbe véve, hosszabb használatnál mennyire segít, a konkrét hőmérsékletek nem igazán érdekelnek.) Mindenestre kösz a linkeket.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#62) s0ulreaver


s0ulreaver
tag

Sziasztok!

Notebookot szeretnék fix helyen huzamosabb ideig használni. Régebben hallottam notebook-hűtő lapokról, stb. Ma utánanéztem a dolognak, és találtam párat Antec, Cooler Master és Thermaltake felhozatalában. Ami méretben is megfelelne, az ez lenne:

http://www.thermaltake.com/coolers/cl-o0004coolpad/cl-o0004coolpad.htm

(pontosabban keskenyebb 20mm-el, de az a 2cm bal és jobb oldalt pont lelógna, szóval a két szélső gumitartó kisebb mint 330mm-re van egymástól)

Szóval a kérdéseim:
-Megéri azt a 11E forintot?
-Mennyire hatékonyak ezek a noti hűtők?
-Ugye nem lenne gond az a 2cm lelógás, végülis a gumitalp ráfér!?
-És úgy egyáltalán kinek milyen tapasztalatai vannak, melyiket éri megvenni, stb.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#63) s0ulreaver válasza s0ulreaver (#62) üzenetére


s0ulreaver
tag

Még mindig várom a tapasztalatokat. :)

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#64) mryocee


mryocee
csendes tag

Hali! Nekem is hasonló problémám van. Ha sokat játszom rajtaa, akkor nagyon felmelegszik. Szeretnék olyan hűtőpadot amelyik felfelé nyomja a levegőt és ráfér normálisan egy 15.4''os gépecske. Amiket eddig találtam, mind kissebbek voltak. A gépem méretei 36*27. Aki tud számomra megfelelőt, az plz segítsen.

Haai!

(#65) s0ulreaver válasza mryocee (#64) üzenetére


s0ulreaver
tag

A Thermaltake nemtudom merre nyomhatja a levegőt, de ha a 2 kis gumitalpad távolsága <= mint 33cm, akkor szerintem ráfér.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#66) s0ulreaver


s0ulreaver
tag

Up ;]

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#67) mryocee válasza s0ulreaver (#66) üzenetére


mryocee
csendes tag

Hát a Termaltake nekem is tetszett, csak milyen árban lehet kapni és egyáltalán van e kis hazánkban. Vagy ki tud ilyet olcsóért:))

[Szerkesztve]

Haai!

(#68) s0ulreaver válasza mryocee (#67) üzenetére


s0ulreaver
tag

Bővebben: link

Az oldal legtetején van. Úgy emlékszem 2 hete még volt raktáron is, de rendelésre biztosan hoznak. Nekem leginkább az a gondom most vele, hogy egy PH!-s hir szerint, amiben bejelentették ezt a kütyüt, azt irják, hogy ez a coolpad a gép alól elszivja a meleg levegőt. Namost az én notim oldalra fújja ki, tehát szvsz semmi értelme. Annyi meleg levegő szerintem nem gyűlik ott fel. Jobb lenne ha felfelé fújna, és pl. a vinyó körül hűtene. Szerintem. Bár 4 USB port és a dönthetősége is mellette szól, pont jó lenne ha annyit emelne a notin. De ahhoz meg drága. :F

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#69) mryocee


mryocee
csendes tag

Fontolóra veszem, köszi az infókat. Ha nem ezt, akkor max kereesek vmi másikat. De az fix, hogy vmi változni fog:DD:DDD

Haai!

(#70) mryocee


mryocee
csendes tag

Azon kezdtem el filózni, hogy mi lenne, ha fognék egy olyan ventit ami üzemel 5V körül. Azt a ventit rákötném az USB portra egy dugaszon keresztül. Vagy ha csak kisebb V-számon működőt találnék akkor max elévágnék némi ellenállást. Mennyire reális az őtletem? Úgy értem ezzel mekkora az esélye egy esetleges hibának? Csinált már ilyet vki?

Szívesen veszem a javaslatokat.:DDD

Haai!

(#71) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de megtudnátok mondani, hogy mivel tudom megmérni a notebookom hőmérsékletét, szoftveresen gondoltam, nem hőmérővel :D.
A gép egy Clevo.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#72) Ripley


Ripley
tag

up

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#73) JoHnni válasza Ripley (#71) üzenetére


JoHnni
senior tag

Speedfan, ez szinte tuti működik

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#74) Ripley válasza JoHnni (#73) üzenetére


Ripley
tag

Köszi, megnézem.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#75) Templ@r


Templ@r
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy lehet-e itthon olyan coolpad-ot kapni valahol, amire egy 15,4
kepatloju notit is fel tudok rakni.
Jatek kozben annyira felmelegszik a gep, hogy automatikusan kikapcsol :(
Amugy ez egy Acer Aspire 5014 WLMi.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#76) KrAt


KrAt
veterán

Srácok! Nekem csak 1 kérdésem lenne, nekem ez nem derült ki, pedig visszaolvastam :B
Lehet olyat kapni, ami USB-ről nyeri az erergiát? Ergo ha kiülök akárhova, és akksiról üzemeltetem a notit, akkor ne kelljen külön kábel. Vagy ez mind olyan?
Előre is köszi: Atesz

(#77) Batman


Batman
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam itt a tapsztalatokat van jo és rossz is, de én arra is kiváncsi lennék , melyik boltban lehet ilyeneket pesten kapni, hol van nagyobb választék.És persze lehetőleg barátságos árban adják őket! ;)

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#78) lujo2


lujo2
csendes tag

Én szeretek az ágyon félig ülve-fekve netezni, miközben félszemmel tévézek. Az ágyra nem akartam rakni, nehogy túlhevűljön, ezért vettem egy konyhai gyúródeszkát, és arra raktam. Pont passzol a mérete, sőt mellette jobbra van egy kis hely az egérnek is, és hátul az éléra állítva a tápegységnek. A tápegység és a gép között maradt kb 1 cm, és természetesen nincs útban a kijövő levegőnek sem. A deszka mindkét oldalán van egy kis perem, és egyiket levéve átraktam, h egy oldalon legyen, és e kettő közt van a gép, táegység. Ha órákig megy, akkor elég jól felmelekszik a deszka, és ekkor már gyakrabban jár a hűtő. Ma annyit újítottam, h a notebook alá, négy sarkához, vékony kb. 5-7 mm magas szivacsszerű kis alátétet tettem, a jobb hűtés reményében.

(#79) parandroid válasza lujo2 (#78) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem egy A/3-as rajztáblám van hasonló célra. Legalább ilyen hasznos megoldás a billentyűzetfiók kiemelése a helyéről, az is remekül bevált.

Viszont ezek nem igazán hűtőpadok, csak praktikus kis trükkök szilárd felület képzésére.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Végigolvastam a topicot és tetszik ez a coolpad-os dolog. Nekem egy FuSi gépem van dothan magos pentium procival meg x700-as vga-val és igencsak melegszik, ha játszok rajta (van mikor 70 fokot is elér). A venti mindig jár és alulról szívja a levegőt, amivel az a baj, hogy a vga úgy felmelegíti az asztalt is, hogy még az asztal lapját alulról tapogatva is érzem, hogy meleg. Így a venti, ha innen szívja a levegőt, akkor az is bőven meleg. Szerintem a coolpad ezen próbál segíteni, hogy a noti hűtője mindig hideg levegőt kapjon, és esetleg az alján lévő rácson befújja a gép belsejébe is a levegőt, ami sokat segíthet a vga és egyéb alkatrészek hűtésén.
Sajnos nem nagyon írtak eddig konkrét tapasztalatot arról, hogy mennyire hasznos ez a dolog. Ezért szeretném megkérni azt, aki használ ilyet, hogy írja le, hogy mennyire hatékony egy ilyen hűtőpad! Ahogy néztem az árak sem olyan vészesek!
A válaszokat előre is köszönöm!!!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#81) Batman


Batman
őstag

Hali!

Tudtok mondani egy boltot pesten ahol több hűtő-t is meg lehet nézni?

köszi
Batman

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#82) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mai téma, de tartsuk naprakészen. Egy ígéretes darab, remélem hamarosan nálunk is elérhető lesz: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#83) Levi123 válasza Templ@r (#75) üzenetére


Levi123
senior tag

Lehet a hűtőbordák vannak nagyon elporosodva...
A hűtésnek birnia kéne egymagában is a gép 100 %-os igénybevételénél is...

Levi

(#84) Club


Club
őstag

Akinek nem olyan notija van hogy Celeron M 1.3+Intel Extreme VGA és játszik a notiján annak ez kell:)
Radeon 9700, Gefoce 6600-nál, főleg ha mondjuk egy A64-es Proc van a gépben, durván 1 óra játék után igenis felmelegszik a gép.
Most vadászok valamire, majd kiderül milyen;)

(#85) Rossi


Rossi
addikt

Ezt rendeltem meg, jövő héttől használom is, ha valakit érdekelnek a tapasztalatok írok.

[link]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#86) morfondőr válasza Rossi (#85) üzenetére


morfondőr
őstag

Engem érdekel, hogy mit tud a kütyü! :DD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#87) DiXoN008 válasza morfondőr (#86) üzenetére


DiXoN008
tag

Engem is érdekelne egy ilyen jelegű kütyü. Föleg jó lenne ha te találnál morfondőr, mert ugye ugyanolyan notink van :)
Viszont ezzel szívunk is mert 15,4-es notink van, és ezek nagyrészét nem widesreenesre csinálják, ez a thermaltake sem az igazi, mert ez elég szélés, de nem elég hosszú, igaz lehet éppen elférne a gumitalpakon. De egyébként most így belegondolva az a bajom ezekkel a notipadokkal, hogy nem a legjobb helyen van a hűtése, ugyanis a legtöbbnek háttul van és nem igazán az akksit, hanem a hdd-t és a vga-t akarom hűteni, amik meg elől vannak, szóval érdekes. Mondjuk ezek univerzálisak nem pedig 1-1 géphez vannak.
De egyébként megtaláltam azt ami nekünk kell,kellhet, legalábbis nekem ez a szimpatikus, igaz árat még nem néztem. Sőt ahogy írom egyre inkább megvan a döntésem hogy egy ilyen kell :DDD Na de hogy miről van szó, illetve mikről: [link]
Mert több alternatíva is van, de már lecsökken 1-re, először a kisebbre gondoltam ami sima 15''-osokhoz van amin így nézne ki egy 1437G: [link] Azért gondoltam ezt is mert úgy gondoltam, hogy a widescreen-es verzió 400x300-as mérete sok és tényleg csak az akksi kapná a hűtést., de ekkor árat akartam keresni és kijött ez a találat innen a PH-ról [link] és ez a 14''-os gépecske is elég szűkösen fér el, ekor néztem az adatokat a CoolerMaster-en: Resting Area: 400 x 230mm ekkor elgondolkoztam, hogy akkor inkább egy ilyet mert még 3 centit kell rászámolni a 14''-es notihoz szélességre, és akkor inkább maradjon hely, azt hogy hátrafelé lelóg-e szerintem az éppen még jó, azt nem tudom mennyire stabilan, de ha egyszer veszek akkor kiderül, igaz sajnos az nem mostanában lesz szerintem :( Meg ez azért tetszett mert USB-ről megy nem kell adapter külön. Na majd meglátom mi lesz, most nézem lehet-e kapni egyáltalán itthon ilyet és kb mennyiért.

(#88) DiXoN008 válasza DiXoN008 (#87) üzenetére


DiXoN008
tag

Na elvileg PCLand-nél lehetne rendelni, igaz raktáron nincs de lehet hoznának.
A 2 ventis van 10470 HUF-ért feketében, a 3 ventis meg 11820-ért ezüstben.

(#89) Rossi válasza morfondőr (#86) üzenetére


Rossi
addikt

Proci és vga szempontból egyezik a notink, neked mennyire melegszik? Monitor csatlakozó nem szokott forró lenni? Proci?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#90) S.Feri


S.Feri
őstag

17-es noti alá látott már valaki ilyet?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#91) morfondőr válasza DiXoN008 (#87) üzenetére


morfondőr
őstag

Na én is pont ezt a hűtőpadot néztem még pár hónapja, csak az ára visszafogott a vásárlástól! :( Egyébként asszem ez fújja a levegőt a noti alá, nem pedig szívja, ezért gondolom kicsit nagyobb hatásfokú, bár kérdés, hogy két 7 cm-es venti, ami még halkan dolgozik is, mennyi levegőt képes szállítani? Szerintem nem túl sokat. Amikor komolyabban nézegettem a dolgot, akkor azt találtam, hogy úgy reklámozzák ezeket a hűtőpadokat, hogy ''akár 7 fokkal is hűvösebben tartja a gépet!'' Azért ez a 7 fok nem ér nekem 10k-t! De én asszem 7-8k körüli összegért találtam valamelyik pesti boltban ilyen cooler mastert.
A lényeg, hogy kicsit drágállom a dolgot, és otthoni barkácsolásra kényszerültem. Úgy oldom meg, hogy itthon két téglalap alakú fával felpolcoltam a gépet úgy 15 cm magasra, alá beraktam egy 12cm-es ventit lábakon, és az fújja a levegőt közvetlenül a gép alján lévő rácsozatba. Albérletben egyszerűbb a megoldás: két kisszótárt alárakok a két hátsó talpa alá, és mögé szintén egy 12cm-es ventit, ami nagyon fújja a levegőt, igaz nagyon hangos is. Mindkét esetben egy univerzális AC-DC adapter adja az áramot, amin lehet a feszültséget állítani 3-12 V-ig, így a venti fordulatát is tudom szabályozni! (Fontos: ha te is ilyen megoldással próbálkoznál, figyelj oda, hogy DC-s adaptert használj, mert az AC-s leégeti a ventit; tapasztaltam :DDD ) Az utóbbi megoldással játék közben is 50-60 fok a max, ami azelőtt 70 fok fölötti volt. A lényeg, hogy mindkét megoldás kifújja a gép alatt képződő igen magas hőmérsékletű levegőt, ezért a saját hűtés sokkal könnyebben és hatékonyabban végzi a dolgát.
Hát én igy oldottam meg a dolgot! De még mindig várnék olyan ember véleményére, aki konkrétan használ ilyen hűtőpadot, mert mégiscsak az tudna a legtöbbet mondani!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#92) morfondőr válasza Rossi (#89) üzenetére


morfondőr
őstag

Normál használat mellett a proci 600Mhz-en járatva 40-45 fokos egy 25-30 fokos szobában, külön hűtés nélkül. De erre erősen rájátszik a vga hője, mert általában a vga fölött szoktam érezni a meleget a gépen. Monitor, vagy bármilyen csatlakozó még sosem volt meleg nálam, nem vettem ilyesmit észre!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#93) morfondőr válasza S.Feri (#90) üzenetére


morfondőr
őstag

Létezik: éppen Dixon kolléga által bemutatott cooler master 3 ventis változata asszem 17-es notira lett kitalálva!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#94) S.Feri válasza morfondőr (#93) üzenetére


S.Feri
őstag

Megtaláltam, méretben elvileg pont jó, remélem itthon is beszerezhető, és nem kell rá heteket várni. :W
Ki kell próbálnom.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#95) morfondőr


morfondőr
őstag

Na erről valaki tud valamit? [link]
Nekem igencsak megtetszett! És az ára sem sok!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#96) Rossi válasza morfondőr (#95) üzenetére


Rossi
addikt

Ezen én is filóztam egy ideig. Biztos jó, mert nem a noti alatt van, viszon felemeli és jó sok levegő lesz alatta, a cucc meg folyamatosan szellőzteti. Csak én nem akartam 3000 ft-ot fizetni a házhoszszállításért.

A sors fintora hogy ez úgy lett volna kb 9000, ami Thermaltake-t hoznak nekem az meg 11000... :O

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#97) Shuta


Shuta
csendes tag

Sziasztok!

Már egy hete van a notim (Clevo M555N) alatt egy Cooler Master NOTEBOOK NOTEPAD R9-NBC-ADAK.

Az edigi tapasztalataim vegyesek.

Tetszik mert viszonylag hatásosan és halkan hűti a notimat a 2*70mm-es venti, még a koleszban is a régebbi 50fok helyett 42-őn jár a vinyó,így kicsit megdöntve nekem kényelmesebb a gépelés, és az is jobban tetszik hogy feljebb jobban a szemem elött van a kijelző.

Nem teszik, hogy direkt nem a szélest rendeltem (gondoltam az rövidebb), de erről is lelóg a notim 333x276, így hátul az akksi alatt ki kelett támasztanom hogy ne billegjen véletlenül se le a padról...
Lehetne rajta több USB, mondjuk 4.

Az anyagmegmunkálás elött viszont le a kalappal, az egész egy darab alumíniumból van és jó hideg mindig, nehezen karcolódik, és masszívnak tűnik, mégis könnyű.

Az ára 9k + 2k futár volt...

Shuta

Egyél RIZST! - 1 milliárd kínai nem tévedhet :D

(#98) Rossi válasza Shuta (#97) üzenetére


Rossi
addikt

Egy linket baraknál róla? Procit mennyivel hűti jobban? Nekem is Clevo-m van egy X700-as kártyával, fűt mint a kazán. :D

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#99) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!

Én is nézegetek már egy ideje ilyen csodákat,nekem eddig ez jött be a legjobban,bár a gyártó számomra ismeretlen:
[link]

Egyetlen bajom van vele,hogy 17es noti alá kicsi.


[Szerkesztve]

Üdv, Balázs

(#100) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Mondjuk ez nem egészen témába vág,de érdekesség képpen megosztom,hogy könyvekkel alátámasztottam a notim hátsó két sarkát és egy külső rackre kötött 8cm-es ventivel fujattam alá levegőt.A művelet előtt 71-72fok körül volt a proci hőmérséklete 100% huzamos terhelés mellett.A művelet után 59-60. Azért ez nem semmi. :C

[Szerkesztve]

Üdv, Balázs

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.