Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1801) #49553920 válasza Zoleee89 (#1799) üzenetére


#49553920
törölt tag

Egyetértek potkem-el, a géped alja miatt az lesz a legjobb hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#1802) roly7


roly7
tag

Üdv.Nekem is az lenne a kérdésem mint sokaknak hogy milyen hűtőpadot vegyek csináltam képet a gép aljáról.Aida 64-el mértem és volt hogy 90 fokig is felment terhelésnél ki lett portalanítva most azért 75-80 ig ment eddig fel de huzamosabb ideig nem próbáltam.Azt nem értem hogy az aida úgy írja ki hogy proci 26 fok az 1. mag 54 a 2. mag 58 hogy lehet csak 26 fok ha magok ennyivel melegebbek.

(#1803) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki aki otthon van a témában, kérem ajánljon nekem Dell Inspiron N5010-hez egy hűtőpadot.

Nem tudok igazán ezekről semmit. Sokat számít egy hűtőpad ?

-.-

(#1804) potkem válasza ubid (#1803) üzenetére


potkem
aktív tag

Kellene egy kép vkristof fórumtársunknak, a géped aljáról.( az ő szakterülete :K )
De nem árt ha egy kicsit visszaolvasol, sok érdekes, hasznos tapasztalat van itt.

(#1805) ubid válasza potkem (#1804) üzenetére


ubid
őstag

Ez lenne az :)

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1806) potkem válasza ubid (#1805) üzenetére


potkem
aktív tag

Szerintem 1db nagy nagy ventilátoros lesz a nyerő.
Mivel neked is középre esnek a szellőzők.
Azért a hőfokokról írhatnál némi értéket, mert nem biztos hogy kell alá.
Nézd meg mondjuk a Real Temp progival.
Csak bekapcsolod benne a vga típust és már kínozhatod is a kicsikét.
Ez a program méri a vga proci maximum fokát, és meg is jegyzi.
Vagy Prime 95.......
Vagy vannak más izzasztó programok is.(de csak saját felelősségre)

(#1807) potkem válasza ubid (#1805) üzenetére


potkem
aktív tag

Nekem például ilyen a kicsike.

És 3-5 fokot jelent a procin és a vga-n.
Még nem is ez a néhány fok, hanem az hogy érezhető játék alatt hogy oldalt hűvösebb levegőt szív ki a gyári.
Mármint csak cserélődik benne jobban a levegő.

[ Szerkesztve ]

(#1808) #49553920 válasza ubid (#1805) üzenetére


#49553920
törölt tag

Szia!

Thermaltake Massive23 Lx. Már elmondta potkem, de ismételni tudom, hőfokokat nézd, nem biztos, hogy kell.

(#1809) EstiloL2 válasza #49553920 (#1808) üzenetére


EstiloL2
tag

De ha középen van a venti közepe, akkor nem nagyon fog hűteni közepén, hanem a szélén inkább. Nem?

(#1810) potkem válasza EstiloL2 (#1809) üzenetére


potkem
aktív tag

:N nem!!!!!!!!!!!

Nézd meg mekkora az a cooler.
Az egy egységet képez.
- elfér rajta a gép
-jó légszállítás
-halk csendes

Vehetsz 3 ventilátorosat is, csak a te gépednél nem sok értelme lenne.
Mert az a kiosztás neked nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1811) EstiloL2 válasza potkem (#1810) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem CM U3-am volt, de most U2 van alatta 2db 12cm-es Xilence ventilátorral. Én csak kérdeztem :)

(#1812) potkem válasza EstiloL2 (#1809) üzenetére


potkem
aktív tag

Bocsi már nem fért bele a szerkesztés.....

[link]

[link]

De vehetsz több ventilátorosat, csak olyat ahol te adod meg hol legyen a ventilátor (áthelyezhető).

Ha jól tudom a Cooler Master is gyárt ilyet, és még sokan mások.

(#1813) EstiloL2 válasza potkem (#1812) üzenetére


EstiloL2
tag

Előbb írtam, hogy nekem már van, de azért köszi :)

(#1814) potkem válasza EstiloL2 (#1811) üzenetére


potkem
aktív tag

Megnéztem a hűtőt, szerintem elég.
Csak függőlegesen egymás alá rakd be a ventiket hogy a gép szellőtő részét fújja telibe.
Mert ha a műanyag burkolatot hűtöd ,nem sok értelme van.
Elvileg a lényege, hogy friss levegő jusson be a szellőzőkön legyen légmozgás.

Ez egy elég komoly hűtő, én is majdnem ilyet vettem.

(#1815) EstiloL2 válasza potkem (#1814) üzenetére


EstiloL2
tag

Én kiszedtem belőle a gyári ventiket, mert raktam alá másikat, 2 erősebbet. Az U3-at lecseréltem U2-re, mert kisebb.

(#1816) potkem válasza EstiloL2 (#1815) üzenetére


potkem
aktív tag

Mennyi légszállítása?( CFM)
Hány voltról hajtod?

(#1817) EstiloL2 válasza potkem (#1816) üzenetére


EstiloL2
tag

1 venti 44,71 CFM-es sajnos. Pedig a neten 68 volt írva :( 12V-os tápba van bedugva.

(#1818) potkem válasza EstiloL2 (#1817) üzenetére


potkem
aktív tag

Az nagyon jó.
Több nem is kell neki.
És okos dolognak tartom a külső tápot.

(#1819) EstiloL2 válasza potkem (#1818) üzenetére


EstiloL2
tag

Csak sajnos valami van a gép hűtőjével GTA 4 alatt. Már hűtővel is 94 fokra is felmegy a proci hőmérséklete, pedig régebben a 80-at is alig érte el. Alapból pedig visszahűti saját magát 52 fokra, ha hagyom, de persze hűtő nélkül. Amúgy a többi játékkal nincs annyira baja. De majd jönnek a szervizesek jövőhéten, és kicserélik a hűtőrendszert a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#1820) potkem válasza EstiloL2 (#1819) üzenetére


potkem
aktív tag

Nem lehet hogy csak koszos?
Eltömődött, vagy a hűtőpaszta nem bírja azt az extreme meleget?

(#1821) EstiloL2 válasza potkem (#1820) üzenetére


EstiloL2
tag

4 hónapos a gép. Lehet pasztázni kéne valami jófélével. Be kéne szereznem addig egyet, amíg jön. Tudsz ajánlani valami minőségit? Olcsón persze :DDD
Jah, és már biztos hogy kicserélik a hűtőt, mert már megrendelték a Dell-től.

[ Szerkesztve ]

(#1822) potkem válasza EstiloL2 (#1821) üzenetére


potkem
aktív tag

Hát hülyeséget nem akarok mondani, nem igazán vagyok ott a témában.
Eléggé megoszlanak a vélemények.
Én Artic Cooling MX-2-t ezt használok az asztalihoz.
Laptophoz, főleg ami már nagyon komoly gép (mint a tied) tuti minőségibb kell.
Nekem még csak 2-3 hónapja van laptopom, és ebben a részében még nem vagyok jártas.
A múltkor javított cimborám egy 1éves Asus gépet.
Kitakarította és felkente a procit vga-t.
Valami ezüstözött cuccot használt hozzá ha jól emlékszem 4000ft volt a pici fecskendővel.
És láss csodát mikor szétszedte, a vga alatt gyárilag nem volt paszta.
Hát LOL lemaradt gyárilag.
A munkahelyen csinálta, és ha nem a saját szememmel látom el sem hiszem.

(#1823) EstiloL2 válasza potkem (#1822) üzenetére


EstiloL2
tag

Gyanítom, hogy az enyémen sincs paszta, vagy csak egy kicsi van. Nem hiszem, hogy 4 hónap alatt ennyire megváltozott volna, ha lenne rajta egy kicsit több. Szóval megmondom majd neki, hogy nézze meg. Meg gondolom hord magánál pasztát, ha már szervizes, mindenre fel kell készülniük :D

(#1824) potkem válasza EstiloL2 (#1823) üzenetére


potkem
aktív tag

Elvileg ha leveszik a hűtőt kötelező pasztát cserélnie.
Mert a hűtőzsír hő hatására keményedik, és ha egyszer lekerül a hűtő azt úgy nem lehet visszailleszteni hogy minden hajszál rést kitömítsen.
Erre figyelj oda, mert ezek képesek spórolni a saját zsebükre.
Ráírják a te gépedre, aztán majd fusiba a máséra elhasználja.
Persze tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#1825) EstiloL2 válasza potkem (#1824) üzenetére


EstiloL2
tag

Nézni fogom végig, szóval majd mondom neki, hogy rakjon rá pasztát. Csak aztán nehogy rákenjen vmi disznózsírt. :DDD

(#1826) Fitta


Fitta
csendes tag

Sziasztok!
Javaslatokat kérnék HP DV6 6110 hűtésére...Hátul szív,bal oldalt fúj...lyuk szinte sehol az alján,viszont cserébe melegszik mint állat...:)
Három pad került képbe:
-Thermaltake Massive23
-CM NotePal Infinite EVO
-CM Notepal U3
véleményt,tapasztalatot,ajánlást,szal bármilyen segítséget szívesen vennék,azt gondolom,több tapasztalatotok van a témában :)
THX!
Üdv!

(#1827) #49553920 válasza Fitta (#1826) üzenetére


#49553920
törölt tag

Szia!

Abból, hogy "melegszik mint állat" nem sokat tudunk mondani. Nézd meg terhelés közben a géped melegedését és utána írd le (Prime 95-tel 30 percet mennyen és Core Temp vagy egyéb programokkal nézheted a hőfokokat). Látatlanban nem tudunk konkrét hűtőt ajánlani, kellene egy kép a géped aljáról. "lyuk szinte sehol az alján", ha ez igaz, akkor nem segít a hűtőpad. :(

CM Notepal U3,Thermaltake Massive23: Ha illik a gépedhez nem lesz rá panasz.
CM NotePal Infinite EVO: még nem volt vele dolgom így sem rosszat, sem jót nem tudok mondani.

(#1828) drzozo


drzozo
senior tag

Sziasztok.

Lenovo Y570-hez kellene hűtő, mert egyre jobban melegszik játék alatt, szerintem már a beépített hűtője is maxon forog. A bal szélén van a hűtőrács, tehát ez az oldala melegszik, de érezni, hogy alulra is fújja a meleget.

Az előző laptopom alatt CM Notepal U3 volt, de nekem nagyon nem tetszett, ki szeretnék próbálni mást. Linkeltetek feljebb egy nagy, kék ledű hűtőt, az tetszik, csak pont nem a laptop közepét kellene hűtenem.

(#1829) #49553920 válasza drzozo (#1828) üzenetére


#49553920
törölt tag

Szia!

Legyen ez, más nincs, de ezt meg is kell fizetni.(22.000 Ft)

(#1830) EstiloL2 válasza #49553920 (#1829) üzenetére


EstiloL2
tag

Ebben is inkább a 4db USB 3.0-t fizeted meg, mint magát a hűtőt. :DDD

(#1831) #49553920 válasza EstiloL2 (#1830) üzenetére


#49553920
törölt tag

Egyetértek, de tényleg nincs más(vagyis van, de azokat nem ajánlom), vagy ha mégis, akkor az U3-mat kell átalakítani.

(#1832) drzozo válasza #49553920 (#1829) üzenetére


drzozo
senior tag

Köszönöm, de ettől valamivel olcsóbbra gondoltam. :B Plafon 10k. USB3 nem számít. Semmi nem számít, csak hűtsön megfelelően. U3-mat használtam Acer 7740G-hez, bepakoltam mind a 3 ventit arra a részre, ahol melegedett, de kb semmit nem értem el vele, mintha alatta se lett volna.

(#1833) #49553920 válasza drzozo (#1832) üzenetére


#49553920
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy U3-at vegyél, hanem, hogy alakítsd át.

[ Szerkesztve ]

(#1834) roly7


roly7
tag

üdv.Van különbség a proci hűtőpaszták között milyet érdemes venni?A notikba is olyan kell mint az asztalikba?

(#1835) #49553920 válasza roly7 (#1834) üzenetére


#49553920
törölt tag

ROSSZ topic. Azonnali notebook-os kérdések órájában tedd fel.

(#1836) bzs73


bzs73
őstag

Na én kipróbálok még 1 hűtőt.
CM NotePal ErgoStand Reviews résznél van pár teszt.
Jókat olvasni róla, és szerintem nagyon optimális a venti méret is.14cm, ami természetesen szabályozható. 4db usb 2.0+ mini usb, 5 fkozatú dőlés szög.
Meg is rendeltem. :D

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#1837) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Úgy látom egy kicsit felpörgött a topic, felteszem újra a nagy kérdésem: Tud valaki szerezni Cm notePal U1-et?

(#1838) #49553920 válasza ng0ofy (#1837) üzenetére


#49553920
törölt tag

Nézz körül a hardveraprón, vagy rendeld meg bármely boltban, ahol lehet rendelni.

(#1839) bsanzika


bsanzika
tag

Sziasztok!

Dell Inspiron N5110 laptopom alá szeretnék hűtőt! Olvasgattam a topikot és arra a döntésre jutottam hogy az U3 lenne a megfelelő hűtés nekem, de akkor elolvastam azt a hozzászólást hogy a laptop nem akar rajtamaradni... Gumiszalag nálam nem játszik, jobb szeretném ha a laptop a saját lábait használná az 1 helyben maradáshoz...

Idle állapotba így néz ki: Kép

10perc Prime95 terhelés után: Kép

Gépem alja: Kép

(Ablakhűtés... :D )

Kicsit kellemetlen hogy szinte semmit nem tudok csinálni a laptoppal mert terhelés hatására annyira melegszik hogy kényelmetlen rajta tartani a kezemet, legyen szó akár játékról, akár tervezőprogramokról! Maximum olyan 10-12 ezret költenék rá!

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1840) EstiloL2 válasza bsanzika (#1839) üzenetére


EstiloL2
tag

Szia! Nekem most volt cserélve a hűtésem, és NAGGGGYON jó lett. A max hőmérséklet hűtő nélkül 83 fok. GTA IV alatt. A többi 60-65. Beszélj SzaboZE-vel, ő intézte nekem is a szervizt. A Dell notebookok fórumon megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#1841) bsanzika válasza EstiloL2 (#1840) üzenetére


bsanzika
tag

Te most a lapi belső hűtőjéről beszélsz? Mert szervízbe nem szívesen küldöm mert nem tudom mellőzni a tanulmányaim miatt...

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1842) EstiloL2 válasza bsanzika (#1841) üzenetére


EstiloL2
tag

Ha NBD garid van, kimennek a helyszínre, és megcsinálják.

(#1843) bsanzika válasza EstiloL2 (#1842) üzenetére


bsanzika
tag

De neked miért is kellett cserélni? Meghalt vagy csak nem hűtött rendesen? Mit cseréltek hűtésen belül?

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1844) EstiloL2 válasza bsanzika (#1843) üzenetére


EstiloL2
tag

A ventilátort és azt a hűtőcsövet. Ennyi, de gyárilag szerintem hibás volt a hűtés. Amikor észrevettem, hogy az új rendesen fújja ki a levegőt, akkor vettem észre, hogy nem működött normálisan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1845) bsanzika válasza EstiloL2 (#1844) üzenetére


bsanzika
tag

Nekem tolja kifele rendesen a forró levegőt olyankor, szal azzal a hűtéssel nincs baj!

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1846) EstiloL2 válasza bsanzika (#1845) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem is ez volt, de érezhetően fújnia kell. Én is azt hittem hogx fújta, de inkább csak szivárgott.

(#1847) bsanzika válasza EstiloL2 (#1846) üzenetére


bsanzika
tag

Hidd el érezhetően fújja! :)

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#1848) ng0ofy válasza #49553920 (#1838) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Magyarországon (hiáb látod pár boltban a honlapon) egy darab sincs, rendelnie kell az expert.hu-nak is, csak én nem tudok tőlük vásárolni, csak ismerős. Viszont mire megrendelik és megjön hozzám az két-három hét. Külfölrdől nem merem megrendelni, meg a számla is jól jön (cég).

Úgyhogy, aki lát collermaster notepal U1-et valahol, kérem szóljon.

(#1849) EstiloL2 válasza ng0ofy (#1848) üzenetére


EstiloL2
tag

http://www.users.hu/?p=termek&termek=26995&cooler-master-notepal-u1-r9-nbc-ppak-gp-notebook-huto

Nekem is most U3 helyett egy U1 van a gépem alatt, mert az kisebb, és jobban hordozható.

[ Szerkesztve ]

(#1850) potkem válasza EstiloL2 (#1840) üzenetére


potkem
aktív tag

Örülök hogy sikerült.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.