Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1651) ng0ofy válasza Kobe (#1650) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Jogos, az előbb mire leírtam, hogy hogyan kellene szétkapni eszembe jutott, hogy van egy-két ventim itthon, eleve olyat rendelek, ami venti nélküli (olcsóbb majd egy ezressel) és összekötöm a gányolt HDD külső meghajtómmal, arra már bármit ráköthetek molexen :D Mindegy neki...

EstiLol2: A Xilence-t nem ajánlom, nekem a piros van, másfél év alatt zajos lett nagyon, pedig télen nem is használom... Ennek ellenére, ha sikerül vennem egy notepal U1-et azt gányolom alá :D

Olyan kis gumipöcköt kellene szerezni párat, amivel fel van az alulapra fogatva a venti valahonnan... hmm, méretet tud valaki?

(#1652) EstiloL2 válasza Kobe (#1650) üzenetére


EstiloL2
tag

Az a baj, hogy én nem értek ehhez... :S

(#1653) Kobe


Kobe
veterán

közben megérkezett hozzám is az u3

szerk: hu bzm, ez jó nagy :DD

[ Szerkesztve ]

(#1654) MPowerPH válasza EstiloL2 (#1643) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hálózatra biztosan nem tudnád kötni, ezek 12V -n üzemelnek. De az USB -s megoldás lehetséges, talán még a gyári felállást is át lehet szabni.

Don't Tread On Me

(#1655) Kobe


Kobe
veterán

hm

hát, ez az u3 egy kicsit ablakon kidobott pénz szagú kezd lenni.....1 órája van rajta a gép, de 1 fokot nem volt képes hűteni semmin, se vinyón, se cpu-gpu, se chipkészlet.....

(#1656) MPowerPH válasza Kobe (#1655) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól belőtted a ventik helyzetét? Nálam 5C-t hozott minimum minden téren. :U Idle -ben ne nagyon nézd, inkább alkalmazások alatt jön ki ez a minusz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1657) Kobe válasza MPowerPH (#1656) üzenetére


Kobe
veterán

ilyen a gépem alja, értelem szerűen a 2 nagyobb rácshoz tettem egyet-egyet, a kisebbhez a felső sarokban nem, mert ott a vga ventillátorának van a szívója, és nem igazán akarom leégetni a vgat, rontani a hatásfokot. Tehát a 2 nagyobbra koncentráltam, de sajnos a gép felépítéséből adódóan semmi létfntosságú nincs ott (wifi krtya, memóriamodulok, a többihez a gép teljes hátulját le kéne kapni)

A vinyó sajnos nem hogy jobb nem lett, de majd 5 fokkal melegebbre kúszott (eddig 44 fok volt az átlag idleben, negyedórája tartósan 49-50 fok.... :((

most levettem a hútőpadról kicsit, futtatom 1 órát így idleben és meglátom mi lesz. Van egy olyan sejtésem hogy megy vissza a feladónak. Nem tudom bennem van a hiba, de ez a szar még maxon is hihetetlenül kevés levegőt keringet, semmi ereje a légáramlatnak ami jön belőle. Lehet bekaptam egy hibás darabot ? :F

[ Szerkesztve ]

(#1658) MPowerPH válasza Kobe (#1657) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez érdekes. :F Ezek szerint nem minden notinál válik be ez a hűtés, ezért is csalókák a netes tesztek. Bár az hogy a HDD melegebb lett, erősen érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1659) Kobe válasza MPowerPH (#1658) üzenetére


Kobe
veterán

a 3 ventillátornak max fordulaton összesen nincs annyi ereje hogy az izzadt tenyerem megszárítsa. Nem tudom ez mennyire normális ? :F

(#1660) MPowerPH válasza Kobe (#1659) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem az. :N Én azt tapasztaltam, hogy elég jó légáramot csinál. Na persze nem döntöget csúcsokat, de nem rossz. A ventiket maximum fordulatra tekerted a kis felcsatolhatós potin?

Don't Tread On Me

(#1661) Kobe válasza MPowerPH (#1660) üzenetére


Kobe
veterán

előbb írtam, hogy igen, csak nem tudom milyen módszerrel lehetne letesztelni

[ Szerkesztve ]

(#1662) MPowerPH válasza Kobe (#1661) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. De érzel különbséget a max és a minimum között? Csak hogy esetlegesen a potival van e probléma. :U

Don't Tread On Me

(#1663) Kobe válasza MPowerPH (#1662) üzenetére


Kobe
veterán

különbség van a fokozatok között, de pl a ventik ereje a közelében sincsenek pl annak a 8 centis ventiknek ami az asztali gépemben vannak, jó ha fele akkora légáramlatot tud csinálni egyáltalán......fullra tekerve ha körülbelül 15 centis magasságban tartom előtte a tenyerem már semmit nem lehet érezni

egy kis összehasonlítás

hűtő nélkül

hűtővel

[ Szerkesztve ]

(#1664) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Szerintem amúgy az u3-nak ventillátorait lehetne még tovább húzni fordulatilag csak nem tudom, hogy hogyan lehetne ezt megoldani, de tuti, hogy gyorsabban is tudna pörögni.
Azért nekem ez jobban fúj mint az X széria, ami nem fúj szinte semmit.
Most figyeltem meg, hogy cserélhető a ventilátor a felfogató keretben.

(#1665) ng0ofy válasza Kobe (#1663) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

De a gép fogysztása (W) is több a másodikon! Próbálj meg összerakni egy stabil programcsokrot éjszakára, jegyezd meg, hogy hány fok van a szobában és hagyd bekapcsolva a gépet éjszakára és naplózd a hőmérséklet ingadozást. Egy éjszaka hűtővel egy éjszaka hűtő nélkül és rájössz, hogy hasznos-e vagy sem. De így nem lehet tesztelni :D

(#1666) Kobe válasza ng0ofy (#1665) üzenetére


Kobe
veterán

Nem érted a lényeget. A ventillátorok olyan gyengék, hogy egy kisebb szellentésem is erősebb nála, ezen sajnos a naplózás sem segít. Holnap megy vissza a boltba a kicsike.

[ Szerkesztve ]

(#1667) ng0ofy válasza Kobe (#1666) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

): értem mostmár! De a ventilátor nélkül emel valamit a gépen és szellőzik azért alatta, nem? (ilyet akarok csak kisebben, azért érdekel ennyire, én úgyis ventik nélkül venném, ha lehet)

(#1668) MPowerPH válasza Kobe (#1666) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott valami nagyon nem stimmel. :(

Don't Tread On Me

(#1669) Kobe válasza ng0ofy (#1667) üzenetére


Kobe
veterán

9 cellás akkumulátorom van, ez alapból emel rajta kb 3 centit,így ez nálam nem játszik. Ezért nem tartom meg mert asztali dísznek kicsit drága volt 6,5K-ért.

(#1670) Kobe


Kobe
veterán

no, visszavittem a padot a boltba ahol vettem, jeleztem hogy bezony egy lepke szárnycsapása is erőteljesebb, mint a 3 venti forgása. természetesen a szakszerű bevizsgálás kimerült annyiban hogy "ez ilyen" - természetesen még csak be sem kapcsolták ezek a szerencsétlenek, nem hogy egy másik darabbal összehasonlítsák.....

mivel van egy sanda gyanúm, hogy még visszamegyek asztalt borogatni, jó lenne ha valaki adna tippet, hogyan tudom leellenőrizni hogy a ventik tényleg csak enynivel mennek, illetve hogy nem gyengébben mint a ti darabjaitok

(#1671) Dapro válasza Kobe (#1670) üzenetére


Dapro
senior tag

egymás mellé raksz 2 darabot, akár bent a boltba, kötelesek kivizsgálni a problémádat, garanciás. különben panaszkönyv

(#1672) Feribacsi555 válasza Kobe (#1670) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Ha neten keresztül rendelted, akkor a törvények értelmében 8 napon belül kötelesek vissza venni és vissza fizetni a pénzedet, anélkül hogy kérdeznének bármit is.

(#1673) MPowerPH válasza Kobe (#1670) üzenetére


MPowerPH
félisten

Feribacsi555 elmondta a lényeget, egyébként is asszem 3 munkanap kötelesek visszavenni, és megtéríteni az árát. Ha pl. nem vagy elégedett, mert lecsúszkál róla a noti(jó indok ez is), vidd vissza ezzel. Aztán ha nem veszik be, elő lehet hozakodni a fogyasztóvédelemmel, attól mindegyik nagyon készséges lesz.

Don't Tread On Me

(#1674) rizso válasza Kobe (#1670) üzenetére


rizso
addikt

Szabad tudni hol vetted? Amúgy ha kipróbáltok egy másikat is, és az is ennyire lesz képes, akkor tényleg azt mondják majd, hogy ez ilyen. Sok helyen nem veszik vissza ilyenkor, hisz maga a termék ilyen, nem hibás, szimplán ennyit tud. Ha nem veszik vissza, akkor kérd, hogy cseréljék ki valamire, ebbe általában még belemennek.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1675) Feribacsi555 válasza rizso (#1674) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Mondom. Ha neten vette, akkor nincs olyan hogy nem veszik vissza:D:D
Kötelesek 8 napon belül kérdés nélkül vissza venni.

Szer.: Aztán majd eladják másnak, mint új darab.

[ Szerkesztve ]

(#1676) rizso válasza Feribacsi555 (#1675) üzenetére


rizso
addikt

Igen, ez az eladják másnak sajnos mindenhol jelen van. Egy ventilátort (normál álló, távirányítós, szobai) vettünk gazdaságoséknál, amit mint kiderült, valaki már visszavitt, mert hibás volt. Párom vitte haza, de nem tudta összerakni, így megvárt engem, hisz mégiscsak én vagyok a férfi a háznál. Elkezdtem összeszerelni, de nem ment, rosszak voltak az illesztések, nem volt jó a menet, le volt törve 1-2 darab, és az egészen látszott, hogy valaki már erőlködött vele, szétbarmolta az egészet. Visszavittük, cserélték, de szerintem ahogy nekünk eladták újra, úgy lehet, hogy más is megkapta. De egy kávéfőzős sztorit már elmeséltem privátban -=Libria=- kollégának. Sok helyen addig jár kézből kézbe a szar, ameddig valakinél meg nem köt...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1677) Feribacsi555 válasza rizso (#1676) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Hát mi is megjártuk a gazdaságoséknál a dolgot. Nekünk a kertből ellopták a motoroskapát, fűnyírót és gyak. minden eszközt amit találtak. Viszont a kapára szükség volt. Láttunk akcióba gazdaságoséknál kapát. Ki is volt rakva, ki volt állítva egy tényleg kva jól kinéző, masszívnak tűnő szerkezet és rá volt írva a típusa. Na ennek ismeretében beemeltük a dobozt a kosárba. Kifizettük, otthon összeraktuk és biza megdöbbenéssel tapasztaltuk, hogy a kapa közel sem úgy néz ki, mint a kiállított darab. Sőtt, még a használati utasítás sem volt hasonló. Ez már csak azért is lényeges, mert be sem indult, vissza vittük és ott közölték a használati utasítás alapján, hogy nem szakszerűen lett összeszerelve a kapa. Ezt onnan állapította meg, hogy a két markolat között volt egy fém összekötő, amit a másik kapánál lehetett mozgatni, szabályzott valamit nálunk meg nem lehetett mozgatni, mert csak dísz volt. Közölték, hogy vigyük el a szervízhez. Elvittük. Közölte a szervízes, hogy gyakorlatilag 70 ezer forintért vettünk egy kartondobozt...

(#1678) luciferk válasza rizso (#1676) üzenetére


luciferk
senior tag

A kávéfőzős sztorit én is elolvasnám ;) a gazdaságos ventilátor Orion gyártmányú?

(#1679) rizso válasza luciferk (#1678) üzenetére


rizso
addikt

Igen, orion...A kávéfőzősnek sem lett végül nagyon csúnya vége, mert legalább levásárolhattuk az árát. A lényeg az volt, hogy amit mi visszavittünk, azt szépen visszacsomagolták, és ment vissza a polcra, és újra eladták.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1680) luciferk válasza rizso (#1679) üzenetére


luciferk
senior tag

Mi volt a gond a kávéfőzővel? persze ha nem titok ;)

(#1681) rizso válasza luciferk (#1680) üzenetére


rizso
addikt

Nem titok. Annyi volt vele a gond, hogy a vele főzött kávé olyan volt színre/állagra, mint valami tea...És nem csak nálunk, hanem a tesco tesztelésénél is (merthogy ott helyben csináltak egy próbafőzetet).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1682) talent


talent
csendes tag

Üdv mindenkinek. :) Milyen notebook hűtőt tudnátok ajánlani egy ACER Aspire 5750G-2314G50MNKK - hoz? Nem a legdrágábbat, de azért valami minőségibb darabot szeretnék. Előre is köszi a válaszokat.

(#1683) eye4eye válasza talent (#1682) üzenetére


eye4eye
csendes tag

nekem 5755 van és énis szeretnék venni,mert állat forró.

(#1684) EstiloL2 válasza eye4eye (#1683) üzenetére


EstiloL2
tag

És akkor még az N5110-nek van szar hűtése :D
Amúgy NotePal U3, vagy nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#1685) Dapro


Dapro
senior tag

notepal e1, notepal u3 és sf-19 (iszonyat drága :D) amikról jót olvastam. meg a Thermaltake Massive23 LX is jó elvileg.
nekem is 5750g alá kell egy. még keresek....

(#1686) rizso válasza Dapro (#1685) üzenetére


rizso
addikt

Azóta is csak keresel? Azt hittem már régen vettél egyet ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1687) Dapro válasza rizso (#1686) üzenetére


Dapro
senior tag

Egyenlőre szervízben van a laptop így ráérek :D Kicsit túlmelegedett az 1 napos laptop....

szerintem nehéz jót találni. nekem olyan kell ami minimum 10 fokot hűt.

(#1688) rizso válasza Dapro (#1687) üzenetére


rizso
addikt

Tééényleg, nálad volt 99°C-os a gép...Külföldi beszerzés nem érdekel? Akkor egy ilyenen érdemes lenne elgondolkodni ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1689) Dapro válasza rizso (#1688) üzenetére


Dapro
senior tag

nem találtam ebayen jó áron ilyent. és amúgy nem tűnik valami nagyon jónak a dolog,

(#1690) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan laptop táskát, amibe belefér egy u3-as hűtő? Nem is magasság mint inkább szélességben kéne.
Gondoltam 2 opció közül választhatok. Vagy találok egy olyan tatyót, amibe belefér, vagy flexel méretre vágom az u3-at.

(#1691) Kobe válasza Feribacsi555 (#1690) üzenetére


Kobe
veterán

szerintem legfeljebb egy 17es oldaltaskaba fer bele hatizsakba nem

apropo u3 mivel a nyakamon maradt a darab es nem csereltek vettem a batorsagot kicsit melyebben belenezni...valszeg kontakthiba volt mert a potmeter dobozaban is eleg gany volt az illesztes de a ventiknel is
ezeket kijavitva es a kabeleket fixalva mar egesz turhetoen muzsikal huti femlapot is rendesen
olyan 5-7 fokkal huvosebb a vinyo es foleg a vinyo hutese lett volna a cel

(#1692) Feribacsi555 válasza Kobe (#1691) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Na! Örömmel hallom, hogy sikerült orvosolni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Dapro


Dapro
senior tag

és a gépet mennyivel huti le? vga-t?

(#1694) Kobe válasza Dapro (#1693) üzenetére


Kobe
veterán

ha ez nekem jött, akkor kb 3-5 fok.....nem nagyon erőltettem, mert a cpu valahol rejtve van, és az egész hátlapot le kéne szedni hozzá, a vganak meg van külön légbeömlőnyílása, oda nem is tettem, mert nem akartam leégetni a vgat azzal h egymás ellen dolgozik a két venti

a vinyó 50 fokról olyan átlag 38-43 közé hűlt le, a cpuk olyan 55 körül vannak átlagban.

(#1695) eye4eye


eye4eye
csendes tag

Üdv olyan hűtőt keresek amit gamerlaptop alá be lehet tenni.a gépem játék közben 70-90 fokos. szoval valami hightech kellene. ezt néztem ki: erről mi a véleményetek?

(#1696) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Szerintetek notebook hűtőkből az egy nagy ventis vagy a sok kis ventis a jobb?

Van valakinek tippje h melyik a legjobb egy Core i5 / nv 540M config lehűtéséhez?
Ami elvárás: Legyen állítható tehát ha csak netezek akkor hangtalanul keringesse a levegőt, viszont ha játszom akkor tolja alá rendesen :))

előre is köszi :R

(#1697) eye4eye válasza DaviD202 (#1696) üzenetére


eye4eye
csendes tag

ugyanilyen konfighoz keresek énis!

(#1698) rizso válasza DaviD202 (#1696) üzenetére


rizso
addikt

A nagyobb ventis hűtőknél általában nem tudod szabályozni a fordulatszámot, legalábbis Thermaltake Massive23 ST-nél (ilyenem volt) és Coolermaster E1-nél (ilyenem van) nem lehet (mindkettőben 1 db 23cm-es).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1699) DaviD202 válasza rizso (#1698) üzenetére


DaviD202
aktív tag

mik a tapasztalataid a hűtőkkel? zaj/hatásfok érdekelne

(#1700) rizso válasza DaviD202 (#1699) üzenetére


rizso
addikt

Vegyesek a tapasztalataim. Van olyan gép, aminél elég sokat számít, de van olyan is, amelyiknek tök nyolc, hogy van-e alatta hűtő vagy nincs.
Az E1 szerintem egy egész jó hűtő, az ára sem vészes. Hangja van, de szerintem abszolút normális, kicsit olyan morgós, és azért hűt is :)

Na ez kb. olyan "nesze semmi fogd meg jól" válasz lett...Mintha én kérdezném tőled, hogy milyen az Optimus 3D kijelzője, mennyire jön át a 3D (amúgy erről nyugodtan kifejthetnéd a véleményed privátban :) ).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.