Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1301) Johney válasza fecc87 (#1297) üzenetére


Johney
csendes tag

Kedves fecc87!

Ugye ez egy fémházas gép tehát így nem sok nyílás van rajta :D Úgy néz ki hogy a gép alsó és felső részénék illesztésénél van nyílás. Szerintem ezen keresztül történik mindenféle légkeringés.

(#1302) dreamtheatre


dreamtheatre
csendes tag

Van olyan noti hűtő, amelyik USB elosztóként is szolgál egyszerre vagy esetleg máshonnan veszi fel az áramot. AZért szeretnék ilyen ritkaságot, mert csak két usb port van a gépemen, és egy usb porton konkrétan nem tudnék játszani.

(#1303) Boxi88 válasza dreamtheatre (#1302) üzenetére


Boxi88
őstag

Nekem olyan van...

1db usb-vel csatlakozik a géphez, és arról látja el a két ventit, plusz a 4 USB-t a hűtőpadon.

(#1304) Boxi88 válasza dreamtheatre (#1302) üzenetére


Boxi88
őstag

Akartam linkelni is, csak lejárt a szerkesztési idő:

Kinyitott állapotban 4 db USB kerül elő a bal oldalon.

(#1305) dreamtheatre válasza Boxi88 (#1304) üzenetére


dreamtheatre
csendes tag

Ez pont jónak tűnik. Köszönöm a segítséget! :R

(#1306) fecc87 válasza Johney (#1301) üzenetére


fecc87
tag

Ez esetben egy hűtő nem sokat segítene neked sztem. Attól, h hűti a fémházat, még nem kerül be a légkeringésbe a levegő.
Próbálj keresni olyan hűtőtesztet a neten, amit mac-en végeztek. Emlékszem egyre, amit olvastam: ott az lett a vélemény egy egyébként potenciálisan jó hűtőről, h biztos jó, de a Mac-nek a kialakítása miatt nem használt szinte semmit.

(#1307) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

15.6-os gepemhez keresnek asztali ill olben hasznalhato hutopadot. Penz nem szamit, cserebe viszont minoseget szeretnek.
V.mi olyan megoldas erdekel ami nem tul hangos es esetlegesen van beepitett hanszoroja.

Az agyban hasznalhatora talaltam egyet alternativat, (Logitech N700) de hatha ti tudtok jobbat ajanlani. :K

Elore is koszi!

(#1308) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok!

Ma megvettem a Logitech Speaker Lapdesk N700-ast. A hangzása kitűnő, és eddig pár perc használat után a hőmérséklet: 65fok 40% terhelésnél, igazábol nem tudom, hogy ez jónak számít-e. Szívesen csin. egy tesztet, csak mondjátok meg melyik progival csináljam :)
Ágyban rendkívűl kényelmes, nem zajos, de nem is halk, lehet hallani, hogy megy a ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#1309) fecc87 válasza Cola111 (#1308) üzenetére


fecc87
tag

A legegyszerűbb, ami valszeg neked is megvan, az Everest cpu terheléses tesztje, ami 100%-ra hajtja a procit, és grafikonozza a hőmérsékletet.

@No.01: elég nehéz olyan hűtőt találni, ami ölös és asztalos, halk és hangszórója is van. Az igényedhez az N700 van legközelebb, az viszont asztalon nem biztos, h az igazi, mivel párnázott. Kérdezd Cola111-et, pont jókor írt kom-mot :)

(#1310) #85552128


#85552128
törölt tag

Sziasztok, nekem 16"-os Toshiba A500-as notim van, ehhez keresek valami jó hűtőt, de a 16/9-es képarány miatt nem sok van, ami pont ilyenhez lenne jó.
Ezt néztem ki: [CHIEFTEC CPD-1525A]
Ez is hosszúságra 22 mm-rel rövidebb, mint a noti, de érdekelne, hogy az a HDD férőhely mire van?
Ha belerakok egy sata-II-es notimerevelmezet akkor tudom majd arról használni az USB-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#1311) nemcso válasza #85552128 (#1310) üzenetére


nemcso
senior tag

Keresve a neten nemcsak SATAII, de SATAI támogatottságot is írnak.
Berakod a foglalatba, majd plug-in módon felismeri a HDD-t.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1312) #85552128


#85552128
törölt tag

És milyen hűtőt érdemesebb venni?
Amiben egyetlen nagy venti van, vagy több kisebb?
Nálam játék közben a CPU 70, a GPU 80 fokra is felmegy, ez még annyira nem vészes, de azért szeretnék egy hűtőt alá.

(#1313) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy hűtőpadot,de nem tudom hogy érdemes-e megvenni.

Konkrétan erről van szó. Macally EcoFan Pro a neve.

Nincs macem,ezért egy Toshiba alá tenném.

Ölbe és asztalon is használom,így más variációra is nyitott vagyok!:)

Előre is köszi!

(#1314) nemcso válasza #85552128 (#1312) üzenetére


nemcso
senior tag

A legfontosabb talán, hogy a noti alján hol helyezkednek a hűtőnyílások, ehhez kell, hogy passzoljanak a ventilátorok. A hűtő általában usb-n kapja az áramot, magától a notitól, tehát érdemes olyat választani, aminek több usb portja is van, amikkel pótolhatod, bővítheted az usb portok számát.
A ventilátorok száma, a hűtő anyaga (fém, műanyag, egyéb) szubjektív dolog.
Én speciel a sajátommal elégedett vagyok : Canyon CNP-NS4

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1315) #85552128 válasza nemcso (#1314) üzenetére


#85552128
törölt tag

[link]

Így néz ki a laptop, a fő szellőzőnyílások a W A S D gombok alatt helyezkednek el körülbelül, illetve baloldalt van a venti is, ami kifújja/szívja a levegőt.
Most a NotePAL U2 és X2 között vacilálok, utóbbinak pont középen van a nagy ventije.

[ Szerkesztve ]

(#1316) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok. Napok óta megfelelő hűtőpadot keresek a notebookomhoz, arra jutottam, hogy nem tudom melyiket válasszam. Azt már tudom, hogy a hatékonyság mindig notebook függő, hogy hova esnek a szívó nyílások az alján. Először úgy döntöttem, hogy nagy ventiset választok, amit ölben tudok használni. Ki is néztem a Thermaltake CLN0015D Massive23 LX, de valaki azt írta itt róla, hogy jobban melegedett a gépe vele mint nélküle. (Valakinek van tapasztalata ezzel hűtővel kapcsolatban?) Majdnem megrendeltem, de gondoltam inkább még tájékozódok. Aztán arra jutottam, hogy olyat veszek amin át lehet helyezni a ventilátorokat, és koncentráltam a nyílásokhoz állítom. Asszem ilyet cooler master-ben találtam, azt dicsérték is, viszont nem tudom ezt mennyire tudom ölben használni. Itthon 99 százalékban így használom, munkahelyre nem vinném a hűtőt mert az irodámba olyan kellemes a klíma hogy be se kapcsol a noti ventilátora max néha grafikus program futtatásakor. Tudom, hogy végül nekem kell majd dönteni, de azért kérnék néhány tanácsot, vagy tapasztalatot hogy melyik a jobb. Ilyen a noteszem allja: http://ipon.hu/elemzesek/asus_k50ij/507/3

(A két legelső nyílás a hangszóróé, de gondolom ez evidens.)
De ha van más termék amit nyugodt szívvel ajánlotok, azt is szívesen veszem. 8 ezer fölé nem szívesen mennék.

Előre is köszi.

(#1317) TeeJay válasza #85552128 (#1315) üzenetére


TeeJay
félisten

ez olcsóbb és szinte megszólalásig hasonlít a Notepal U2-höz
http://www.canyon-tech.com/products/companions/nbstands/CNP-NS6B
árgépen --> [link]

én pl ezt néztem ki a notimhoz és ventilátor nélkül fogom használni
csak azért kell hogy jobb szellőzést kapjon alulról a gép és akkor nem fogja tekerni a ventit
max nyáron ha meleg lesz és tényleg izzasztom a laptopot akkor beindítom hogy lehűtse :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1318) Cola111 válasza Cola111 (#1308) üzenetére


Cola111
aktív tag

Pár nap használat után a Logitech Speaker Lapdesk N700 tapasztalatai:

- elfér rajta a 17 colos gépem is, de a szélei letakarják a hangszórókat. Igazán a 15 colos laptop méretéig kifogástalan, kb 1 hete használom rajta az ASUS notimat és meg vagyok elégedve. Ha dolgozom a gépen a CPU hőmérséklete 68- 74fok között mozog, a laptop ventije pedig 2200 fordulaton pörög. 100%-os terhelés melett a CPU hőmérséklete 80 fok felé nem megy, ilyenkor a venti 3700as max fordulaton dolgozik.

-a megszólaltatott hang, egy teljesen más dimenzió, ereje van a zenének.
-az elsó rész ki van párnázva, de még a meglehetősen nehéz laptopot is könnyen és kényelmesen tudom tartani mind ágyban, mind ölben vagy asztalon.

Szerintem, ha valaki hangszórót is akar a hűtőpadba, akkor ez egy meglehetősen jó választás

[ Szerkesztve ]

(#1319) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátom most vásárolt egy HP 4525s notit, a biztonság érdekében szeretne hozzá hűtőpadot.
Viszont ahogy néztem a videóban, az alján nem látni semmit, ahonnan szívna. :F

Ilyenkor mi a megoldás? Vagy felesleges pad hozzá?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1320) Jarod1 válasza runner 125 (#1319) üzenetére


Jarod1
addikt

nem felesleges, nem szívja hanem nyomja rá, mivel átmlegszik a noti teste,
nézze meg mennyie melegszik.

(#1321) runner 125 válasza Jarod1 (#1320) üzenetére


runner 125
nagyúr

Magyarán az oldalán található bordázott részen csak szív és gyakorlatilag sehol nem fúj ki? :D

Pénteken kapja meg, ezért nem tudjuk még.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1322) Jarod1 válasza runner 125 (#1321) üzenetére


Jarod1
addikt

hát nem tudm honnan veszed hogy szív, xerintem a meleg levegőt kellene kinyomnia,
egyébként a proci ventije is úgy hűti a bordát hogy ráfújja a levegőt, ezt csnálja a hütőpad is,
mellesleg én 3 ventist használok..és igencsak lehűti.

(#1323) nemcso válasza runner 125 (#1319) üzenetére


nemcso
senior tag

E notebooknak igencsak jó a hűtése, az alján ezért sincs hűtőnyílás.
Hacsak kényelmi szempontból nem, felesleges a pad hozzá.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1324) runner 125 válasza Jarod1 (#1322) üzenetére


runner 125
nagyúr

"..nem szívja hanem nyomja rá,.."

Mivel csak az oldalán van egyetlen egy bordázott rész, ebből vontam le azt a konklúziót, h minden bizonnyal itt szívja be. Viszont azt nem értem, h miként cserélődik a levegő.
...

Értem én, h 3 ventiset használsz, nekem is olyan van az asztali notebook-om alatt, de ez még alulról szív, és hátul fúj ki. - Ebben az esetben működik, ennél a HP-nél viszont nem. Mivel teljesen zárt az alja.

nemcso

Értem, köszi az infót!

..a fémház miatt én is gyanítottam, h jó a hőleadása, ezek szerint ezért sincs alul kivágás^^.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1325) #85552128


#85552128
törölt tag

Újabb lét jelölt: [link]
A 23 ST helyett valójában 23 LX, csak annyiban különbözik, hogy azon fogó is van.
A 23 ST nagyobb, így jobban passzolna a laptophoz, de zavar, hogy csak a közepe rácsozott, míg a másik teljesen.
Ez mennyire befolyásolja a hűtés hatékonyságát?
Nekem a bal oldalon fújja ki a levegőt, nem hátul.

[ Szerkesztve ]

(#1326) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Ölben, ágyban is használható aktív notepad ajánlattal ki tudsz szolgálni egy DV6000-hez. Lehetőleg 5e és alatti árral. Néztem pár típust, de mindegyik alulról szívja a levegőt, aminek sok értelme nem van.
Érdekel akár passzív, bordázott, lyukacsos stb. megoldás is, akár alu is. Mondjuk azért ne egy hideg vastömb legyen az ölembe, az se hátrány...

Köszi az ötleteket előre is.

(#1327) TheTruth


TheTruth
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, olyan hűtőpadot keresek amiben van usb elosztó (3 db aljzat legalább maradjon, azok után h rádugtam a padot is a gépre -> mert egér+bill is menne rá, meg alkalom adtán egy pendrive), állítható a magassága (viszonylag nagy tartományban), 15"-os géphez van, és viszonylag minőségi. Ár az maradjon 10 alatt azért :D. Ja, és abszolút asztalon tartáshoz, nem kell ölben stb...

Eddig amit találtam vagy állítható magasságú, vagy elosztós volt...

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#1328) nemcso válasza (Bundás) (#1326) üzenetére


nemcso
senior tag

Thermaltake T500

Thermaltake IXoft

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1329) nemcso válasza (Bundás) (#1326) üzenetére


nemcso
senior tag

és egy dizájnosabb : Cooler Master NotePal Infinite EVO

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1330) (Bundás) válasza nemcso (#1329) üzenetére


(Bundás)
addikt

Köszi, talán a T500!

(#1331) Nova96


Nova96
őstag

Van egy compaq presario cq56 laptopom és hamar melegszik és le is áll. Valami notebook hűtő kéne de valami nagyon jó ami hidegen tartja.. 3k max. 6k

(#1332) MrCsiT válasza nemcso (#1296) üzenetére


MrCsiT
addikt

(azért erre válaszolok, mert itt van kép :) ..és ráadásul, élőben nagyon tetszett a Canyon CNP-NS4 )

vettem egy ilyen hűtőt,nagyon tetszett is a 15,6 -os laptopom alatt, azonban (szerintem) gyári hibás kellett legyen, mert mikor bekapcsoltam, ütemes "trak-trakk-trakkk-trakkk-trakkk" hangot adott, ami szerintem lehetetlen, hogy a "noname" termék számlájára legyen írható, mint ahogy az Aqua Pólusban az (egyébként kedves) eladó próbálta elmagyarázni nekem.
Mondanom sem kell, a pláza cseppet sem csendes környezetében a trak-trakot sem hallották , ketten sem ( - vicc: a 3 éves kisfiam otthon teli pofával röhögte a traktort, amit apa betett a noti alá, mert Ő hallotta :(( ) , és persze amilyen "szerencsém" volt tegnap, nem volt másik példány az egész hálózatban.

( ..mert hogy a pénzem nem adták vissza, hanem "előlegszámlát" csináltak, amit 1 hónap alatt vásároljak le. nem is alkudoztam ezen, mert egyrészt sajnos a kicsivel voltam ott, aki türelmetlen volt, másrészt ez kényelmesebbnek tűnt, mintha végül gariba küldték volna, és akkor 2 hét múlva jelentik ki, hogy "jó" a termék :((( )

Ajánlották jövő hét közepi érkezéssel CM x-Lite -ot, de azt nem tudom, hogy ez a 15,6 Wide notim alá jó lenne-e :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1333) MrCsiT válasza nemcso (#1328) üzenetére


MrCsiT
addikt

A Thermaltake IXoft vajon tényleg hatékony :F

szerk: közben találtam tesztet

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1334) nemcso válasza MrCsiT (#1332) üzenetére


nemcso
senior tag

Sajnos gyári hibás termék mindíg volt és lesz...
Nálam rendben működik a hűtő, nem kattog.

Az ajánlott hűtőt a gyártó is max. 15,4" -ig javasolja, szóval... :F

Ha csak ez lesz az ajánlat, akkor ha teheted, vidd magaddal a notit és próbáld rá. ;)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1335) TheTruth válasza Nova96 (#1331) üzenetére


TheTruth
tag

Szia!

Nálad az a probléma, mint nekem volt régebben. Ne hűtőt nézz, hanem takarítsd/takaríttasd ki a géped. Ha felmelegszik, majd magától ki is kapcsol, az a proci védelme miatt van, hogy ne süljön szét. Ez alap állapotba nem normális, akkor kezdi az ilyeneket, amikor már nem tud kiszellőzni normálisan, mert eldugította a por. Így fél évente ki kell takarítani az enyémet. is..

Az egyetlen gond, hogyha olyan bonyolult a tied szétszedni mint az enyém... kb alapjaira kellett szétbarkácsolni, különböző ilyen-olyan csavarhúzókkal, amire fejei csak a haveromnak voltak. Szóval ha nem rendelkezel ilyesmi szettel, és nincs is a laptop alján egy kis lapka, amit kiszedve rögtön a szellőzőhöz férsz, akkor marad egy szervíz.

Aztán jöhet egy hűtő... de ez nem fogja megoldani most a gondot, minnél tovább használod így, annál nagyobb az esélye, hogy meghal egy idő után a lappered.. :(

(#1336) KonzolKartel

Sziasztok!

Sajnos a gépem (samsung r580) elég forró fejű, így kell alá valami, mert nyáron nem fogja bírni a strapát. Mit ajánlanátok? Én a zalman nc-1000-est néztem. Mi a véleményetek a termékről? Esetleg ennél jobb hűtési eredménnyel rendelkezőt tudtok ajánlani, aminek még kedvező az ára?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1337) nemcso válasza KonzolKartel (#1336) üzenetére


nemcso
senior tag

Tesztek alapján egész jó a hűtő :
[link]
[link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1338) Kovap válasza fecc87 (#1309) üzenetére


Kovap
csendes tag

Szervusz!
Egy régebbi hozzászólásodban -(#1044)- írtad,hogy amelyik noti nem alulról "szííja" a levegőt,akár ártalmas is lehet a cooler-pad használata.Nekem ilyen van -IBM T61 oldalt szív,hátul fúj-, akkor ehhez rossz lenne?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1339) nemcso válasza Kovap (#1338) üzenetére


nemcso
senior tag

A T61 nem egy nagyon felmelegedő fajta...
Vagy a tiéd túlmelegszik ?

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1340) Kovap válasza nemcso (#1339) üzenetére


Kovap
csendes tag

Szia!
Nem,nincs ilyen gondom,csak érdekel minden tapasztalat,kíváncsi vagyok.Nem hallottam róla,hogy esetleg probléma is lehet ha nem megfelelő a hűtő.Azt hittem legfeljebb csak nem ér semmit egy adott esetben...

[ Szerkesztve ]

(#1341) nemcso válasza Kovap (#1340) üzenetére


nemcso
senior tag

A notihűtők nem akkora teljesítményűek, hogy bármilyen gondot tudnának okozni, de valaki már csak kényelmi szempontból is használ pl. passzívat, mert mint egy tálcát a gép alá téve, nem melegíti a hasikáját, lábacskáját az ágyacskájában... :D

Érni azért ér, hiszen egy hűtő aktívan/passzívan elvezeti a noti aljáról a hőt, de sok notinál nem igazán szükséges.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1342) fecc87 válasza Kovap (#1338) üzenetére


fecc87
tag

Ha oldalt szív és hátul fúj, akkor igazán nem segít rá a hűtésre, csak fújja a hűvöset az aljára. Ez nem egy hatékony módszer, mivel a friss levegő nem kerül be a gép hűtési keringésébe. Kb olyan, mintha télen nem innád a forró teát, hanem lelocsolnád vele magad. Nem csak az ésszerűség miatt kellemesebb az ivás :) A hűtésnél ugyanez a helyzet, csak meleg helyett hideggel.
Szóval rossz nem lenne, csak nem valószínű h jó lenne.

(#1343) Kovap válasza fecc87 (#1342) üzenetére


Kovap
csendes tag

Szia!
Köszönöm,egyet is értek csak ezt nem értettem:"Akkor árt a külső hűtő, ha nem alulról szívja a levegőt a noti" Van ezzel valami tapasztalatod, vagy én értettem félre valamit?
Nagyon köszönöm,csak tényleg nem értem :)

(#1344) Kovap válasza nemcso (#1341) üzenetére


Kovap
csendes tag

IIIgen,ez vagyok én: "tálcát a gép alá téve, nem melegíti a hasikáját, lábacskáját" :C

(#1345) fecc87 válasza Kovap (#1343) üzenetére


fecc87
tag

Kimondottan ártani akkor tud, ha a gép saját szellőzése ellen dolgozik. Ha csak szimplán nem a hűtési rendszerre segít rá, akkor legfeljebb nem ér semmit. A te esetedben ártani nem fog, de én sokat nem várnék tőle javulás téren.
Kicsit sarkosan fogalmaztam :)

(#1346) Kovap válasza fecc87 (#1345) üzenetére


Kovap
csendes tag

Igen,értem mire gondolsz.
Köszi

(#1347) petyus_


petyus_
senior tag

Hali!

Erről a hűtőről mi a véleményetek? CoolerMaster Notepal Ergostand

(#1348) Switch333


Switch333
tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Szeretnék vásárolni egy notebook hűtőt ehhez a géphez, mert úgy melegszik mint a cserépkályha.
[link]

[link]

Egy olcsó de használható hűtőt szeretnék magamnak, mivel maga a gép sem mai darab.

Előre is köszönöm a segítséget!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#1349) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Sziasztok!
Én nemrég vettem, egy Cooler Master Notepal X2-őt és meg kell mondjam, hogy nagyon minőségi a cucc! Nagyon sokat hűt a gépen, és tényleg teljesen halk! Csak ajánlani tudom!

(#1350) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Siasztok
Othoni hasznalatra megeri a notebookhoz coolert venni es azon hasznalni?
Hany fokkal csokkenti a homersekletet es egyaltalan valamit er-e, megnoe az noti elettartama?
Tudnatok esetleg parat ajanlani max 5200ft-ig?
Egy toshiba satellite l650 rol lenne szo, mobility hd 5650van benne, ehhez a videokarihoz ajanlott egy cooler mindenkepp, vagy csak akkor ha jtszok? Ha csak netezek akkor nem ad le annyi hota vga igaz, mint ha jatszanek? Tehat ha nem jatszok akkor hanyagolhato a huto vagy akkor is jobb ha van?
Koszonom

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.