Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#801) hurut


hurut
csendes tag

Nekem egy MSI ex710x laptopom van (amd athlon64 x2 1.83, ati x12xx), aminek a bordája jobb oldalt hátul van, és mivel a core hőfoka felment 80 fok fölé, ezért én is beszereztem egy laptophűtőt, egy cooler master notepal infinite-et, és az az igazság, hogy szerintem teljesen felesleges volt. Ha a kezemet ráteszem érezhető, hogy tényleg hűt, azonban komoly terhelésnél (pl prime95, vagy nfs u2) simán így is felmegy 80-85 fok körülre, csakúgy, mint mikor kiveszem a laptop alól a cumót (mondjuk mivel ez 17"-os, pont ráfér, de teljesen mindegy hogy helyezem el, próbáltam mindenhogyan). Az egyedüli amire szerintem jó az az, hogy a vinyó és a belső hőmérséklet alacsony tud maradni (hdd 40 fok alatt, belső 50 fok alatt). Nem mondom, hogy a maga 5.5e forintjával drága, de tulajdonképp arra, amire szántam, arra nálam használhatatlannak bizonyul. Lehetséges persze az, hogy a laptop a ludas az egészben, azonban ez nem magyarázná, hogy miért nem megy soha 85 fok fölé a hőmérséklet sem a hűtővel, sem anélkül.

(#802) hurut válasza hurut (#801) üzenetére


hurut
csendes tag

az amlített dolog tárgytalan, működik a buli, egyszerűen csak tíz tonna dzsuva volt a borda mögött.

(#803) EQ válasza hurut (#802) üzenetére


EQ
tag

Szerintem az egyértelmű mindenkinek, hogy egy notebook cooler nem fogja lehűteni a gép belsejében lévő magokat, de nagyon sokat segít abban, hogy friss levegővel lássa el a a gép alját és a ventinek segítsen. Nálam nem is játék közben látszik az eredmény, hanem akkor ha van egy kis "pihenő idő" a gépnek, pl: játékokban mikor nem kell megjeleníteni olyan sok dolgot és a gép nincs annyira terhelve. Pár ezrest mindenképpen megér a dolog szerintem, sokkal esztétikusabb mint, ha egy könyvel támasztod ki a géped hátulját. :)

Üdv.: EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

(#804) golyani


golyani
addikt

Hp Pavilion dv5-1080eh (P8600, 9600GT) alá kellene nekem hűtő. szimpatikus az 1000-es zalman illetve a CM Notepal Infinite. árban a zalman elvérzik ellenben kérdéses ha van-e olyan jó a CM és hogy mennyire halk?

(#805) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok.

Noti hűtőt nézegettem én is, és megakadtam ezen.
Mennyire lehet életképes megoldás ez? Nem kéne a lehető legbrutálisabb hűtés, egy Thinkpad R40-et kéne csak lehűtenie, és ezt szerintem viszonylag kényelmes lehet még ölben is tartani.
Egyedül az tarthat vissza, hogy ha bekapcsol a notiban a ventillátor, és ez az anyag pont a szellőzőrács alatt van, akkor gyakorlatilag elállja a levegő útját! Bár a gép hátulján is van szellőzőnyílás, onnan is szívhat be friss levegőt.

Esetleg valakinek van tapasztalata a termékkel kapcsolatban?
4500 HUF az ára, nem egy vészes kiadás, de ha értelmetlen, akkor ennyit sem szeretnék költeni rá.

Szerk.: Találtam egy tesztet is róla, nem túl részletes, de azért használható.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#806) IcebirdMK


IcebirdMK
csendes tag

Legjobb hűtőpad az lenne aminél sínpályán lehetne állítani hol legyen a venti.
Nem kellene más notinál újat barkácsolni vagy venni.

(#807) Batmause válasza Thomas1 (#805) üzenetére


Batmause
tag

Valahol írtak is erről a hűtőpadról, csak vissza kellene keresni egy kicsikét. Pontosan nem tudnám megmondani, hogy hol írtak erről - de biztosra mondom, hogy írtak róla.

A konklúzió vmi olyasmi volt, hogy olcsó de igazából nem sokat tesz hozzá (5-6 fokot talán). Ennyi erővel egy-egy radírt is tehetnél a gép alá...

[ Szerkesztve ]

(#808) Thomas1 válasza Batmause (#807) üzenetére


Thomas1
őstag

Köszi, közben visszakerestem én is, ebben a topikban volt róla szó. :R
Valószínű én is rendelek egyet.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#809) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!
Zalman ZM-NC2000 érdekelne egy ilyen notihűtő, nem tudjátok hol juthatnék hozzá legolcsóbban?
Kerestem itt a PH-n is de nem találtam senkinél :S

Üdv: Hero

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#810) oO7 válasza golyani (#804) üzenetére


oO7
őstag

csatlakoznék hozzád :) nekem is egy erősebb gépem van(T7500, 8600GT) és néha kicsit melegszik... Énis pont ezeket a hűtőket néztem, ha esetleg valaki tudna mondani róluk valamit, vagy összehasonlító linket adni vagy ilyesmi... megköszönném :)

(#811) JoseyAdams


JoseyAdams
csendes tag

Én is most tervezek venni egy hűtőpadot, egy CM Notepal Infinite-t néztem ki.
Engem ez a teszt győzött meg róla, hogy jó választás lesz!
Hátha másnak is segít! :)

[ Szerkesztve ]

(#812) oO7 válasza JoseyAdams (#811) üzenetére


oO7
őstag

NO! megvettem a kis CM infinite hűtőt és elég duuuuurva :)
Alapjáraton is már nagyon sokat segít és nem utolsó sorban a megemelés is egész kényelmes... Most húztam újra a rendszert szóval még tesztekkel nem ngyon tudok szolgálni mert nincs ami megfőzné a gépem, de már települ a Steam meg a WoW szóval majd írok konkrétumokat is :)

Ami viszont NGYON érdekelne, hogy akinek ilyen hűtője van... neki mennyire hangos ? mert nekem alap járaton is - a notihoz képest - elég hangos mély, búgó hangja van... ez normális ? vagy már fordulhatok is vissza vele a boltba ? ;) Játék közben persze nem zavar csakhát az oldalon is meg tesztekben is láttam, hogy jól hűt meg halk meg minden... háááát sajnálom azt akinek ez a notijához képest halk

válaszokat előre is köszi

(#813) (Darkwood) válasza [-HERO-] (#809) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Pedig van! Itt kérdezz rá: [BandiT bazárja]!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#814) Tinuviel


Tinuviel
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus A7Sv laptopom. 17'', Core2Duo 2,1GH, 3 GB RAM, 8600GS kari, 300GB HDD.
Régebben nem de most ha pl GW-vel játszok a hűtővencsi elkezd pörögni, egy idő után pedig a játék elkezd kicsit érdekes sebességgel menni. Gondolom túl meleg a proci és a teljesítményt ilyenkor visszaveszi a gép. Kérdés, vajon poros a vencsije és szedjem szét és próbáljam meg kitisztítani? Vagy inkább szervíz?
Másik kérdés. Ér vmit vmelyik hűtőpad ehhez a masinához? Zalman NC2000-t néztem ki mivel méretben a laptop nem nagyobb, nemúgy mint a többi ilyen pad-hez képest.
Vagy Asus laptopoknál nemigazán érnek ezek semmit?
Előre is köfi a segítséget.

(#815) Tinuviel


Tinuviel
csendes tag

Mégvalami. NB Probe-t felraktam de nemjelzi sem a vencsi sebességét sem a proci hőmérsékletet. Csak azt irja hogy normal, vagy fully on stb. Nemlehet vhogy átállitani? próbáltam de nemsikerült.

(#816) (Darkwood) válasza Tinuviel (#814) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mennyi ideje használod a masinát? Ha van rá gari, akkor vidd vissza, mert ha észreveszik, hogy szétszedted, akkor a garinak annyi! Nézd meg egy [Everest]-el (megnéztem nem vírusos) és kiderül, hogy hány fokos a CPU-d, VGA-d, HDD-d etc.
Nekem volt Asus notebook-om és vettem hozzá egy Zalman Zm NC1000 hűtőpadot, de sokat nem segített. Nyertem 2-3 fokot és mivelhogy megdöntette a notebook-ot, úgy kényelmes volt gépelni. Ezt eléred azzal is, hogy hátul kitámasztod egy könyvvel!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#817) Tinuviel


Tinuviel
csendes tag

Szia.

Köszi a segítséget. Öööö kb most lesz 1 éves és 2 év gari van rá. Mögé tettem 2 dvd tokot talán így vmivel jobban hűl, nemtom. Feltettem az everestet. Megy a GuildWars meg még néhány más progi.
CPU: 63 fok
HDD: 54 fok
Majd felhívom őket hogy merre van magyarországon hivatalos szervízük. Hollandiából származik a gép. Úgyhogy nem lesz egyszerű. :)

(#818) (Darkwood) válasza Tinuviel (#817) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ave!

Load: 63fok? Mert akkor nagyon jó! 63 fokkal nem kell foglalkozni! :N GPU-d mennyi?

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#819) Tinuviel


Tinuviel
csendes tag

Hali.

GPU-t nemtom hol írja. De szerintem nem jól mér mert most néztem hogy mindig 63 fokot mutat. Játék közben is meg ha nem fut semmi akkor is. Ez pedig tuti nem jó mert GW úgy belassul hogy hiába van 60-70 fps olyan mintha szaggatottan menne, belassul begyorsul belassul begyorsul a kép és így tovább. Sztem tuti felszökik a hőfok olyankor, különben normálisan futna.
Szal lehet ez az everest sem méri jól.
Egyébb progi ami esetleg még szóba jöhet ilyen téren?
Előre is köfi a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#820) (Darkwood) válasza Tinuviel (#819) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Számítógép---->Érzékelők: Itt találsz mindent. Ha nincs itt a GPU, akkor az azért van, mert nincs fent driver! Ha fent driver, akkor mindenképp ott kell lennie! Gondolkoztál már azon, hogy beszedtél egy-két vírust? Nem szokott olyat csinálni, hogy idle állapotban a CPU felpörög és nyomja neki mocskos mód?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#821) v_zsolesz


v_zsolesz
csendes tag

Szevasztok!

Most nézegettem a fórumot,mert én is be akarok ruházni egy CM-Infinite-re.
Írjatok már nekem légyszi véleményt,aki rendelkezik ilyen, vagy ehhez hasonló kütyüvel,hogy megéri-e és mennyire hangos?
köszi.
üdv:zsolesz :))

(#822) oO7 válasza v_zsolesz (#821) üzenetére


oO7
őstag

én vettem egyet pár hete... elég jól teljesít de nem mondanám észrevehetetlenül halknak ami azért egy kicsit zavar engem mert a CM oldalon látható dB értékek alapján halknak kellene lennie. Előző hozzászólásomban is kérdeztem és most is szeretnem megkérdezni, hogy ez most normális hogy ilyen hangoska ?
Nem elilyeszteni akarlak, a hangosság relatív, attól függ a notid mennyire hangos... szerintem kibírható a hangja de az én notim elég halk szal ahoz képest "hangos"

(#823) oO7 válasza v_zsolesz (#821) üzenetére


oO7
őstag

én vettem egyet pár hete... elég jól teljesít de nem mondanám észrevehetetlenül halknak ami azért egy kicsit zavar engem mert a CM oldalon látható dB értékek alapján halknak kellene lennie. Előző hozzászólásomban is kérdeztem és most is szeretnem megkérdezni, hogy ez most normális hogy ilyen hangoska ?
Nem elilyeszteni akarlak, a hangosság relatív, attól függ a notid mennyire hangos... szerintem kibírható a hangja de az én notim elég halk szal ahoz képest "hangos"

(#824) zoleee001


zoleee001
csendes tag

Hello!

Szerintetek Amilo Li 1705-ös noti alá milyen hűtőpad lenne jó??

(#825) hugobossi


hugobossi
csendes tag

Sziasztok!

HP 6720s masinához milyen hűtőt ajánlotok? Olvasgattam pár oldalt vissza, de úgy látom, hogy a hűtőpad kiválasztásánál nagyon fontos, hogy milyen a gép alján a szellőzés kialakítása. Emiatt kérem a segítségeteket, nem tudom ugyanis, milyen hűtő passzolna a géphez. Főleg a memória környékén melegszik a gép és a bal alsó sarkánál.
Előre is köszi! :R

Egy számítógép néhány másodperc alatt képes akkora hibát csinálni, melyet csak egy csomó ember több hónapos munkájával javíthatunk ki.

(#826) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik topikban láttam egy brutál notebook hütőt, kb.20-30cm venti volt benne.

Nem emlékszik rá valaki? Esetleg link?

Köszi!

(#827) Sipi16


Sipi16
senior tag

Hali!

Szerintetek létezik netbookhoz hűtőpad? Anyum rágja miatta a fülemet mert melegszik a kis Acer Aspie One...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#828) (Darkwood) válasza mc-4 (#826) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Parancsolj: [LapChilla]. Szerintem erre gondoltál...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#829) (Darkwood) válasza Sipi16 (#827) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Esetleg: [Thermaltake NBcool T4000].

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#830) Sipi16 válasza (Darkwood) (#829) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem nagy ez egy Aspire One alá?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#831) (Darkwood) válasza Sipi16 (#830) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Egy picit.
Támassza ki anyud egy könyvvel! Olcsóbb megoldás...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#832) Sipi16 válasza (Darkwood) (#831) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az a baj, hogy ölben használja. :( Mondtam neki. hogy van valami ilyen "szőnyegféleseég", de az csak addig jó amiíg nem melegszik át. Az meg annyi mint a szarnak egy pofon nyáron.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#833) guluszem1990


guluszem1990
csendes tag

Asus F5sr hez milyen hűtőt ajánlotok? Nem melegszik meg semmi gond vele, csak biztos ami biztos :D
De nem lesz tőle nagyon hangos?

Aki nem lép egyszerre , nem kap rétest estére!

(#834) (Darkwood) válasza Sipi16 (#832) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mert szerinted engedi átmelegedni a hűtő a gépet? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#835) (Darkwood) válasza guluszem1990 (#833) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Egy biztos: ha egy Zalman Nc-1000 hűtőt veszel alá, az nem lesz hangos. Egyébként van halkabb megoldás is pl.: Stephen King - Tortúra. Na ezzel támaszd ki! ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#836) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Erről van már tapasztalata valakinek: [Lian Li NC-09] ?

[ Szerkesztve ]

(#837) kicsicsavo88


kicsicsavo88
csendes tag

Sziasztok

Van egy Asus F3T AMD TL56 Geforce7600GT notebook konfigom.

Notebook hűtőt keresek hozzá.

Kinéztem egyet van valakinak tapasztalata?

[link]

http://www.joszamitogep.hu/szamitastechnik..._notebook_hutes

Kicsicsávó

Kicscsávó jó srác

(#838) Sipi16 válasza (Darkwood) (#834) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha ez a "hűtőszőnyeg" átmelegszik akkor onnantól már nincs semmi jelentőssége. Valaki tesztelte itt. Az a lényeg benne, hogy szétterítni egészen a hőt. Így az első fél órában hatékony...

kicsicsavo88: Az ilyen műanyag dolgok nálam nem jönnek be. Valami Alu. dolgot nézz.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#839) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.

Milyen hűtőpadot ajánlotok, egy 17"-os HP dv9575 notihoz?

(#840) (Darkwood) válasza Sipi16 (#838) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nekem a Zalman-om még 3 óra(!) Crysis-ozás után sem melegedet át! Sőt... kurva hideg volt!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#841) Mania válasza Zoli1222 (#839) üzenetére


Mania
senior tag

Például ezt
A kialakítás miatt a notebook egész alját hűti.

(#842) Zoli1222 válasza Mania (#841) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi. Majd vhol megpróbálom közelebbről is megvizsgálni.

(#843) csuf


csuf
tag

Üdv!
Bocs hogy ide írok, de feleslegessé vált számomra - mivel a notebookom ezentúl csak dokkolóval használom - és eladóvá vált egy fél éves (2011.12.18.-ig garanciális, számlájával és garancialevelével együtt, dobozában) Cooler Master Notepal Ininite hűtőpad. Ára 3000Ft.
Egyébként a saját tapasztalatom az, hogy a notim sokkal halkabb még teljes terhelésen is (FSC Esprimo D9500, igaz nem egy gammer konfiguráció) - és nem is melegszik túlzottan - , mint a hűtőpad alapban, ez számomra zavaró volt :( , szinte csak elenyésző kivételektől eltekintve "passzív" üzemmódban alkalmaztam :) Viszont ha megy akkor tisztességesen hűt. :R

(#844) csuf válasza csuf (#843) üzenetére


csuf
tag

Ezt nem gondoltam volna :N Elkelt :C

(#845) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy kinek milyen tapasztalata van a laptop hűtőkkel kapcsolatba?(mar oylan sok van)
Itt arra gondolok, h mennyire zajos, mennyire praktikus(pl. csak asztalra lehet tenni vagy az ágyra is).
Jön a nyár és nem ártana vennem egyet! De arra nincs időm h személyesen megnézzem h melyik milyen, mennyire hangos!
Én erre gondoltam NotePal W2 (3 ventilátoros kivitel)
valami vélemény? ezzel az a baj h az alja nyitott es van pereme! Akinek van ilyene az menynire tudja hasznélni puha felületen? pl. ölben, vagy ágyban
Remélem tudtok segíteni!
Előre is kösz!
Pacman789

(#846) pacman789


pacman789
aktív tag

azt elfelejtettem irni egy egy hp pavilin dv 5 1060eh-rol van szo:) ahhoz melyik passzolna?

(#847) pacman789


pacman789
aktív tag

kis segitségléppen így helyezkednek el rajta a szelőző nyílások

(#848) rhrhm


rhrhm
csendes tag

hi all!

tudtok ajánlani valami jólbevált hűtőpadot asus notihoz?

a noti alul középen szívja be a friss levegőt a memóriatakaró fedélen keresztül.

(#849) Batmause válasza pacman789 (#847) üzenetére


Batmause
tag

Érdemes kitakarni a hűtőpad szellőzőit a hűtőnyílások elhelyezkedése szerint - neked így lazán hozná a 10-15 fokot, érdemes lenne erre időt szakítani ;]. Szinte mindegy a hűtőpad márkája, típusa - ha a mérete jó hozzá.

rhrm - nézd meg a honlapom. Zalman ZM-NC1000.

[ Szerkesztve ]

(#850) Sipi16 válasza pacman789 (#847) üzenetére


Sipi16
senior tag

Olyat nézz ami az egész noti alját hűti. A Zalman nekem nagyon bevált...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.