Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1701) DaviD202 válasza rizso (#1700) üzenetére


DaviD202
aktív tag

ment pü :D

(#1702) DaviD202 válasza rizso (#1700) üzenetére


DaviD202
aktív tag

kár hogy már az E1-et nem lehet kapni :\

(#1703) bivaly67


bivaly67
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz keresnék hűtőt főleg a winyó miatt:

DELL Inspiron 15R 15.6" i3-380M (2,53Ghz) / 4GB Ram / 500 WD Hdd 5400rpm / Intel integrált VGA

Alap hőmésékletek:
CPU: 50 C-
Aux: 63 C
RAM: 47 C - 49C
WDC WD 5000BEVT-75A0RT0: 43 C - 50 C !

Mit ajánlotok ? Előre is köszi a válaszokat.

(#1704) eye4eye


eye4eye
csendes tag

Mit gondoltok a Aspire 5755G alá jó egy ilyen? Cooler Master NotePal X2 R9-NBC-4WAK-GP mint tudjuk akár 90 fokra is felmelegszik a Core i5 illetve gt540m miatt. állitolag ez képes 15 fokos is hüteni rajta. Mit javasoltok gamer laptop alá ha ezt nem? a pénz egyenlőre nemszámit, csak kiváncsi vagyok mi a legjobb kb :)

(#1705) DaviD202 válasza eye4eye (#1704) üzenetére


DaviD202
aktív tag

jó választásnak tűnik :K

(#1706) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Nekem is Dell XPS L502X-hez kellene hűtőpad, de lehetőleg 6-7 ezerig.

(#1707) fecc87 válasza eye4eye (#1704) üzenetére


fecc87
tag

Az Enermax Aeolusom is tudom javasolni, csendes és 15 fokot simán hűtött nekem terhelés alatt. Amióta megvan, nem nagyon láttam a gépem 80 fok felett, pedig korábban nemegyszer kapcsolt ki melegedés miatt, ami 100 fok környékén áll elő (hűtés nélkül mértem már 103 fokot procin).

(#1708) Kobe válasza _adaml21_ (#1706) üzenetére


Kobe
veterán

az xps kicsit fogós kérdés, mert a legtöbb fő alkatrész takarva van, és hogy hozzáférj, le kell venni a teljes hátlapot, nem csak azt a kicsavarozható részt. A wlan kártyát hűteni meg nem feltétlen hasznos, és vigyázni kell, hogy a vga beömlője se alá tegyél ventit (bal felső sarokban a rács) mert könnyen leégetheted a karit :) tehát ennél a típusnál jobban meg kell választnai mit veszel és sajnos az sem fogja azt az eredményt hozni, amit más típusoknál, mert a tényleg forró cuccok nehezen hozzáférhető helyen vannak.

amit én tapasztaltam, hogy a legjobban a palmrest és különösen a vinyó melegszik (csuklótámasz bal oldala), erre érdemes fókuszálni. Én egy u3-ast vettem (amivel voltak problémáim, de ezt inkább hagyjuk) és úgy helyeztem a ventiket hogy a palmrest-touchpad alá, ahol a 2 rács van, 2 ventit tettem, fölé meg egyet - nagyjából a memó alá. Így elértem a célom, miszerint hűljön a vinyó.

Aida64 szerint így a

CPU magok: átlag 53-55 fokosak
GPU: átlag 48-50
Vinyó: idleben 38-43 között ingadozik használattól függően, de játék alatt se megy nagyon 45 fölé. Előtte olyan 50 fok volt az alap.

(#1709) luciferk válasza fecc87 (#1707) üzenetére


luciferk
senior tag

Melyik típusú Enermax Aeolusod van? mert pl: [erről] nem sok jót írnak, na meg a 12 ropi ára is azt sugalja, hogy főképp az enermax márkanevet kell megfizetni.

(#1710) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Egy HP Pavilion g6-1000sv- hez kellene egy brutál notebook cooler pad, ár nem számít USB-ről mennyen és tényleg nagyon le kell, hogy hűtse a gépet.

(#1711) fecc87 válasza luciferk (#1709) üzenetére


fecc87
tag

Hasonlóm van nekem is, de az még CP001 néven futott. A 7,5/10 sztem nem rossz pontszám, de több tesztet olvastam már, ahol vmiért a Dell-eket nem tudták lehűteni semmivel (nem tudom, h lehet-e vmi összefüggés), ezért akár több is lehetne.
Nálam simán hozza a 15 fok hűtést az Acerem alatt, de az ára tényleg egy érzékeny pontja.
Van hasonló méretű hűtő már 7-8 ezer körül is, főleg CoolerMaster-ek. Nekem megbízható minőség kellett, ezért nem sajnáltam a pénzt rá, és szerencsére nem csalódtam cseppet sem. A noti alsó kialakítása természetesen befolyásolja a hűtési teljesítményt.
A hangjával semmi bajom, alig lehet vmit hallani - ez lemaradt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1712) Dapro válasza fecc87 (#1711) üzenetére


Dapro
senior tag

milyen acered van?

(#1713) fecc87 válasza Dapro (#1712) üzenetére


fecc87
tag

Extensa 5630G.

(#1714) HAL9001


HAL9001
csendes tag

Sziasztok!

ASUS K50AB-SX073D laptopom kb 1 éves, de most kezdem használni. Ezért most derült ki, hogy szeret melegedni.

http://ipon.hu/webshop/product/asus_k50ab_sx073d/126740

Üresjáraton, azaz most, üzenetírás közben:

CPU: AMD Athlon II M320 66 °C

Alaplap: ASUSTeK Computer INC. K50AD (CPU 1) 61 °C

Grafika: ATI Mobility Radeon HD 4500/5100 Series (ASUStek Computer Inc) 67 °C

Merevlemezek: 313GB Hitachi Hitachi HTS543232L9A300 SATA Disk Device (SATA) 35 °C

Terhelés közben:

Vinyó kivételével minden 80 celsius felett.

Amit próbáltunk: NotePal X-Lite http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6669

Eredmény: Minden ugyanúgy 80 celsius felett.

Az jutott eszembe, hogy talán ez egy normális üzemi hőmérséklet... viszont van még valami:

Kezdetben olyat játszott a gép, hogy restartok után (csak ilyenkor) teljes fordulaton pörgette a ventilátort, és nem akarta abbahagyni. (Ekkor még nem mértem hőmérsékletet.) Aztán találtam egy tippet (talán ezen a fórumon), miszerint biost kell frissíteni (213-as számú verzióra). Meg is tettem, és a venti már nem pörög restart után maximumon. Igazából alig hallani egyáltalán, bármilyen fordulatszám változást sem érzékelek. Tehát akkor sem pörög hangosabban (gondolom gyorsabban sem), amikor 80 fok felett vannak a hardverek.

Még az is egy jelenség, hogy bizonyos webes videóknál lefagy időnként félpercekre, illetve (nem tudom mit lehetne elvárni ettől a konfigurációtól) például egy COD 4 gondot okoz a gépnek.

Ha ez az egész helyzet normális, akkor megnyugszom. Ez a laptop munkára kell elsősorban. Ha csökkenteni kell a hőmérsékletet, akkor viszont nincs ötletem hogy hogyan tegyem.

Előre is köszi a segítséget!

(#1715) bunzsan


bunzsan
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam már sokfélét sok helyen, és nem tudok dönteni a hűtőpadokat illetően. Egy acer aspire 5715Z gépem van, amit leginkább ágyban használok filmnézésre, játékra. Ilyen használat mellett melyik hűtőpadot ajánlanátok leginkább?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1716) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok!
Milyen olcsó hűtőpadot ajánlanátok 15,6os notebookhoz (msi cx500dx)?
Olyan kéne amivel ágyban fekve is tudom használni (mondjuk a combomon egy falemez, azon a hűtő, rajta a notebook, és nem esik szét az egész).
Jelentékenyen csak a bal felső negyedben melegedik, szóval szerintem elég lenne gy olyan aminek csak 1 ventilátora van, és az ott van a kényes területnél.

A túlmelegedéstől leállhat a gép? Félévig gond nélkül ment, aztán egyszer a legnagyobb nyári melegben 20 percig játszottam need for speeddel (ez ritka, játszani nem szoktam rajta, viszont napi 10-20 órát megy a gép), és egyszer csak kikapcsolt, aztán egy ideig nem is akart újra bekapcsolni rendesen, azóta 2x-3x, tapasztaltam ugyan ezt, de nem is játék közben, csak netezés, filmezés közben...én túlmelegedésre gyanakodtam, mert elég forró volt, aztán lehet hogy más a problem. Szerintetek ha túlmelegedés, akkor ezzel garanciálisan tudnak valamit csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1717) Kobe válasza SkyLaci (#1716) üzenetére


Kobe
veterán

szerintem kezd egy alapos takarítással, valszeg megült a por a ventillátor lamelláiban.
Bár nem hűtőpad, de ha ölben szeretnéd használni a gépet, én egy notebook párnát javaslok, ez egy plexis "képkeret" aminek az aljára egy babzsák párna van varrva (babtabla.hu). Ha ezen kicsit megemeled a gépet (dobókocka, akármi alkalmas lehet), máris jobban szellőzik. Ha viszont kifejezetten ventillátoros hűtés érdekel, akkor jó ha tudod, hogy a legtöbb hatékony hűtőpad az asztali

(#1718) SkyLaci válasza Kobe (#1717) üzenetére


SkyLaci
őstag

gondolom nem célszerű ha én neki esek tisztogatni a ventilátort, decemberben vettem 2 év garival, gondolom szervizben ingyen kipucolják. ???

egy rétegelt falemezen tartom, ezen van ha az ölemben és asztalon is, a kényelemmel nincs gond. A notebook "lábai" 5-7 milliméterre elemelik a lemezről, de egyébként pont a túlmelegedő résznél nincsenek kivágások a laptop alján, csak oldalt.

(#1719) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok.
Egy CoolerMaster Notepal u3-at szeretnék venni az lenne a kérésem, hogy valaki belinkelné azt a helyet ahol a legolcsóbban lehet kapni(amiket én láttam kicsit drágák voltak)

(#1720) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ha valaki lát valahol CM NotePal U1-et írjon egy PM-et, kérem!

(minden nagyobb webáruházban elfogyott, vaterán, apróhirdetésekben nem találtam, pedig kellene egy vagy valami nagyon hasonló)

(#1721) fecc87 válasza #49553920 (#1719) üzenetére


fecc87
tag

Hátha EZ segít.

(#1722) fecc87 válasza ng0ofy (#1720) üzenetére


fecc87
tag

2-3 ezer forint környékén nehezen fogsz találni. Inkább vegyél u3-at, frissebb verzió :) Ha nem is lesz jó ez, a költségvetésed duplázd meg, és akkor már talán válogathatsz is.

(#1723) ng0ofy válasza fecc87 (#1722) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Igazából nekem nem az ár miatt kell az U1, hanem a méretei miatt :D A piacon ez az egyetlen alu hütőpad, amibe bele tudod tenni a gépet, hogy a táskában ne karistolja össze a kulcsod és odateszed alá a ventilátort ahova akarod. Meglestem egy ismerősnél az U3-at, mert sokan írták, hogy jó. Nagyon jó, csak furi rajta a 13-as laptop :D és akkora táskám sincs!

(#1724) fecc87 válasza ng0ofy (#1723) üzenetére


fecc87
tag

Méreteket nem néztem :)

(#1725) wesaaa


wesaaa
aktív tag

MIcrosoft a legjobb hűtőpad!

[ Szerkesztve ]

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#1726) EstiloL2 válasza wesaaa (#1725) üzenetére


EstiloL2
tag

Nemhiszem, abban csak 1 kicsi venti van, az is középen. Az nem ér semmit, max ölben kényelmesebb.

(#1727) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Helló mindenki!

15.6" Acer 5536G VGA és vinyó is nagyon melegszik, tudnátok ajánlani hűtést hozzá?

Köszi előre is!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#1728) ferpetee


ferpetee
csendes tag

MEDIA-TECH hűtőpad van valakinek? Milyenek?
[MEDIA-TECH MT2653]
[MEDIA-TECH MT2654]

[ Szerkesztve ]

(#1729) potkem


potkem
aktív tag

Ezt a padot ajánlom mindenkinek.
Én 100% meg vagyok vele elégedve.

[link]

(#1730) DaviD202 válasza potkem (#1729) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Én is 2 hete használom, meg vagyok vele elégedve (i5+nv540gt)

(#1731) potkem válasza DaviD202 (#1730) üzenetére


potkem
aktív tag

Core i3 ATI HD 5470..........

(#1732) donatel


donatel
tag

Újból lehet kapni a CoolerMaster Notepal E1-es hűtőt

[CoolerMaster Notepal E1]

(#1733) turancsics


turancsics
csendes tag

Hello.

Láttam hogy neked is 5830TG laposod van. Mik a tapasztalataid vele, mármint hűtés szempontjából, mennyivel lett jobb így a hőfokod hogy használsz hűtőpadot?

(#1734) Dapro


Dapro
senior tag

hali, a massive lx 23 mennyit hut a VGA + CPU n? és milyen laptopot használtok?
e1 vs massive lx 23 gondolkozom acer 5750g alá. szerintetek?

(#1735) DaviD202


DaviD202
aktív tag

full load alatt a cpu magokon+vga-n kb 6-8 fokot hűt, viszont érezhetően hűvösebb a gép.
Továbbá így nyugodtan le lehet tenni ágyra vagy ölbe mert a hűtő alja be van rácsozva.

idle módban pedig nagyon ritkán kapcsol be a noti beépített ventije ami sokkal hangosabb mint a 23centis padventi.

A megjelenése masszív és igényes, pont ugy van kivágva hogy ha valahova arrébb akarom tenni akkor hozzá tudom fogni a notit. Szerintem megéri ez a thermalteke.

Throttling-al sem találkoztam még. (vagy csak nem vettem észre :)) )

[ Szerkesztve ]

(#1736) turancsics


turancsics
csendes tag

Sziasztok srácok.

Sokat gondolkodtam hogy végülis kell-e nekem ilyen hűtő? De arra jutottam hogy kell, mert ha játszom pl most az új F1 2011-el akkor a sok kb 2 óra játék után hát már eléggé felmelegszik gép.
Eddig a Cooler Master U3 volt az eltalon, aztán itt DaviD202 mondta hogy nagyon meg van elégedve a thermaltake massive 23-al (ugyanolyan 5830TG-e van mint nekem).
Aztán még itt a képbe jött a Cooler Master E1.

Nem igazán tudok dönteni. Hogy melyik lenne nekem a legjobb. Sima hétköznapi használat mellett hát nem biztos hogy használnám, hisz elég jó a gép hűtése, de lehet valaki rám cáfol.

Jah mégegy bizonytalanság ebben a kérdésben.
Nem mindegy ugye hogy a laptopra fújja vagy a laptopról szívja a levegőt. Melyik a jobb?

Asszem az U3 fúj a másik kettő szívja a levegőt.

Segítsetek légyszi tisztázni ezt a helyzetet.

Előre is köszi.

üdv.

(#1737) luciferk válasza turancsics (#1736) üzenetére


luciferk
senior tag

" Asszem az U3 fúj a másik kettő szívja a levegőt "

Mind a 3 fújja a levegőt. ;)

(#1738) turancsics


turancsics
csendes tag

Hello.

Értem, pedig máshol azt olvastam hogy az E1 szívja a levegőt és elől a felhasználó felé fújja ki, van is ott egy kis kiáramló rész.

Hát jah de én is furcsáltam hogy szívja, de akkor nem fújja ki a levegőt elől az E1?
Köszi.

(#1739) DaviD202 válasza turancsics (#1738) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Felfele és oldalra is fújja.. alulról szívja.

(#1740) luciferk válasza turancsics (#1738) üzenetére


luciferk
senior tag

Fújja a levegőt elől is, nyáron a nagy melegben jól is jött mert ha ölben volt a pocira is jött egy kis hűs levegő. ;)

(#1741) turancsics válasza DaviD202 (#1739) üzenetére


turancsics
csendes tag

Az lenne még a kérdésem, hogy a te 5830-ad is a bal oldalon melegszik? Mert az enyém igencsak ott a legmelegebb. Aztán a mondjuk az E1 amiben 1 nagy venti van hát az oda a bal alsó részéhez nem is ér.

Ellenben az U3 -al amit meg oda teszem a ventit ahova jólesik. Csak azért kérdem hogy mit hoz az egy nagy ventis ebben a kérdésben.

Köszi

Lehet hogy már egy kicsit túl lihegem a kérdést :)

(#1742) DaviD202 válasza turancsics (#1741) üzenetére


DaviD202
aktív tag

ha megfordítod láthatod h ott van a beépített venti és alatta pedig a kis i5 ami felmegy 75-85 fokra is szóval ne csodálkozz ha ott meleg van. De ki fogja bírni nyugi. Ha meg nem, ott a 3 év garancia ;)

(#1743) juve600


juve600
nagyúr

nekem acer as5742 notim van corei-3 és gt540-el, milyen hűtöt érdemes venni hozzá, a jobb oldalán ahol a ventillátorja van ott jön a meleg rendesen ,everest-el néztem hogy 1 óra game után 60 fok körül van a gpu ,nem tom egyáltalán érdemes lenne -e venni hozzá hűtöt

viszont van a feleségemnek egy asus k50ij notija ami alapból is elég hangos hűtésű ,de az megy reggel 8-tól este 8ig és arra gondoltam hogy az alá tenném be napközben a hűtöt és a enyém alá amikor játszom

amiket néztem hűtök 6-8 e ft körül vanak ,nem tom azok megfelelnének a célnak

most is van egy vaterán vett 2e ft-os de az csak a port fujja rá a notira meg hangosabb mint maga a noti

előre is thx a segitséget

(#1744) juve600


juve600
nagyúr

bocsánat rosszul irtam a cpu játék közben 70 fok fölött van az acer-nél ,az asus-nál alap üzemodban 60 fok körül van

(#1745) turancsics válasza DaviD202 (#1742) üzenetére


turancsics
csendes tag

Értem értem.

Neked mit hozott Celsius-ban a hűtőpad a 5830-on?

(#1746) DaviD202


DaviD202
aktív tag

pár hsz-el fentebb leírtam h kb 6-8 fokkal hűvösebbek a magok meg kb 7 fokkal a gpu.
viszont a ventit fele annyira tekeri és az egész gépház hűvösebb.

(#1747) juve600


juve600
nagyúr

most néztem hogy amig egy asztali cpu-nak kb 70 fokig szabad melegednie addig egy ugyanolyan mobil cpu-nak 100 fokig,gondolom mivel eleve nem lehet akkora cpu hűtőt beletenni a notiba,de akko ezek szerint ha 70-80 fok körül van játék közben a cpu akko az teljesen normális

(#1748) juve600


juve600
nagyúr

na coolermaster x1 -et ma üzemeltem be, asus k50ij-424-es notihoz, hűtés nélkül 70 fok körül volta cpu,most hűtéssel 45 fok,ez sztem igy nem rossz,hangja az van a hűtőpadnak szó se róla de hűt is rendesen

(#1749) montezuma


montezuma
tag

Sziasztok,

van egy új hp 4520s-em, i3 procivel, nem túl meleg, nem játszom, csak net, szövegszerkesztő van, hangja elviselhető, cpu 50 fok, vinyó 33 fok körül. Ez normális, valszeg nem menne lejjebb hűtővel sem.
Van értelme egy passzív notebook hűtőt használni, azért, hogy kevésbé melegedjen, és így talán tartósabb lesz? Ventis nem jön számításba, csak ha tényleg hallhatatlan, mert nem szeretem a hangját.

Vannak ezek a hűtőpárnák, de ez nem tudom, hűt-e igazán, vagy csak elszigeteli a hőt, ha ölben tartod a nb-t?

Egyszóval, van értelme erre költeni, ilyet használni? Ha igen, akkor ezeket a párnákat, vagy inkább az állványokat?

Kösz,

(#1750) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Most készülök a notim alá hűtőt venni, mert nagyon melegszik és játékoknál már sokszor lekapcsol.
Acer Aspire 7745G alá mit ajánlotok? 17,3" laptop.

2 hűtőt néztem,az egyik egy

THERMALTAKE CLN0015D Massive23 LX

a másik:

COOLERMASTER NotePal X2

Én a Tt felé hajlanék, a nagyobb venti miatt.
Esetleg hasonló árban tudtok valami mást ajánlani? Milyet érdemes mostanában vásárolni? Hasonló árkategóriában....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.