Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#651) GeryPc


GeryPc
senior tag

Zalman nc-2000-es hűtőpad eladó! (garis),ha érdekel keress meg priviben

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#652) balu333


balu333
tag

Sziasztok! Nem tud vki Cooler Master NotePal R9-NBC-BWCA tipusú noti hűtőt eladót ,mert több helyen megrendeltem, de sehol se tudnak hozni. Ha esetleg vki talál ilyen helyet ahonnan lehet még rendelni megköszönném! Köszi előre is mindenkinek a segítséget!

(#653) medium84 válasza balu333 (#652) üzenetére


medium84
aktív tag

(#654) utolsolevel


utolsolevel
tag

Sziasztok

Az a problémám, hogy 512 MB-ról 2 GB ra növeltem a memóriákat a HP notimban és azóa a memória alatt iszonyatosanforró a gép alapjáraton. Ez normális hogy az egygigás modulok ennyire melegednek ( lassan kikelnek a tojásaim amikor az ölemben használom :DD )
Ha normális akkor nézek magamnak én is vmi jo kis notihűtőt....

üdv

ß

(#655) balu333 válasza medium84 (#653) üzenetére


balu333
tag

Szia! Köszi szépen a választ, közben dárenbézertől megvettem a noti hűtőjét, így probléma megoldva

(#656) G@ß! válasza utolsolevel (#654) üzenetére


G@ß!
őstag

Hú bazdki ne tedd az öledbe, amúgyis a spermiumok számát csökkenti... csak óvatosan!!
:D
Nekem ilyen van:
Spire PacificBreeze
Ez nem rossz kis cucc! ;)

(#657) (Darkwood) válasza Batmause (#633) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Batmause: A probléma megoldva: A driver miatt volt 10 fokkal melegebb a GPU-m! :Y

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#658) medium84 válasza (Darkwood) (#650) üzenetére


medium84
aktív tag

Tegnap megjött, sztem elég gyorsan. Csomag sértetlen.
3 venti egy műanyag ház. Működik. Hangosabb mint a noti ventije, de nem mintha maxon menne. Mióta megvan a noti venti nem is ment maxon. Igazából csak egy baj van vele, ez nem wide notikhoz való, kicsit keskeny, de épphogy azért rajta vannak a lábai. 2200 Ft-ot megért.

(#659) (Darkwood) válasza medium84 (#658) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Írsz egy pár hőmérsékletet, amit elértél a hűtővel? :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#660) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Hello!

Van egy Lenovo ThinkPad R61i-m, amihez szeretnék venni egy hűtőpadot (ahhoz, amikor ölben tartom). Nem melegszik túlságosan, viszont ha ölben tartom, jól jönne, hogy ne csak oldalról kapjon levegőt :) A [Cooler Master NotePal]-t ismeri valaki? Ez alulról, vagy oldalról szívja a levegőt? Tudtok esetleg olyat ajánlani, ami nyugodtan ölben tartható?

Köszi! :R

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#661) dogofpavlov válasza Norbi.Sz (#660) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

heló!

ha olyan hűtőpadot keresel, amit ölben, ágyon felve pokrócon lehet használni (a nélkül, hogy befognánk vagy eltömnénk a szívónyílását), akkor a Coolermaster Notepal Infinite-et ajánlanám, mert ez a hűtő hátulról szívja a levelőt és nem alulról. az egész felületén fújja a benne kialakított járatok és egy 90 mm-es venti segítségével. engem meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#662) Batmause válasza (Darkwood) (#657) üzenetére


Batmause
tag

Tudtam, hogy valami nincs rendben. Egy Asus-nak nem kéne ilyen forrófejűnek lennie. Örülök, hogy minden okés...

Most már elégedett vagy a hűtőpaddal? :))

(#663) Proci85


Proci85
senior tag

Asus M2400-e (Mobile P4 2GHz) laptophoz vennék vmi kisebb, hatékony hűtést. 14"-os tft, szal takaros laptop a mostaniakhoz képest, igy ehhez mérten kellene vmi pofás dolog:)
A ventilátora bal oldalt van, jobb oldalon a vinyó, annak melegedése nem számottevő.
Cél, hogy a benne lévő 5(!) éves venti minél kevesebbet menjen :B
Mit ajánlanak az urak?:)

[ Szerkesztve ]

(#664) (Darkwood) válasza Batmause (#662) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Teljes mértékben elégedett vagyok vele! Szép, halk, és jól végzi a dolgát! Megint csak azt tudom mondani, hogy: " Köszönjük Zalman, hogy vagy nekünk!" :))

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#665) Proci85 válasza (Darkwood) (#664) üzenetére


Proci85
senior tag

és hány fokot hütőtt rajta ill. mennyivel kevesebbet megy a gyári venti?:)

(#666) (Darkwood) válasza Proci85 (#665) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ha nincs bekapcsolva, akkor 65 fok fölé akar menni, de a gyári hűtés ilyenkor bekapcsol. Ha be van kapcsolva teljesen alapfordulat-számra, akkor 60 fok, még ilyen kiba**ott melegben is, mint amilyen mostanában van! A Te Asus-odat biztos, hogy jól lehűtené! :))

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#667) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#666) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ja, az előbb természetesen a GPU-ról beszéltem, de ha majd érdekelnek CPU eredmények, akkor szólj és csinálok pár tesztet. :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#668) Batmause válasza Proci85 (#663) üzenetére


Batmause
tag

14 colosra én azt tenném, hogy el kell menni a boltba és rápróbálni a hűtőpadra.

A Zalman azért nem jó, mert bal oldalt hűti erősen. A jobb oldalt gyengébben hűti. Még annyi, h. a Zalmi alulró szívja a levegőt - előny, hogyha a noti hátulján van a levegő kimenője, akkor nem azt szívja be. hátrány, hogy nem igazán lehet ágyba vinni.

A Coolermaster variánsai inkább jobbak lennének Asus-hoz.

Azt mondom, hogy nézz körbe az ipon.hu-nál és kérd, hogy kipróbálhasd.

(#669) Batmause válasza (Darkwood) (#664) üzenetére


Batmause
tag

:DD
Igen sokat segít a notin, valóban. A nyári melegben nagyon jól jön. Használd egészséggel!

(#670) (Darkwood) válasza Batmause (#669) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Köszönöm szépen! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#671) p_adam válasza dogofpavlov (#661) üzenetére


p_adam
addikt

És szerinted melyik a jobb: Egy Zalman ZM-NC1000 10ért, vagy a CoolerMaster NotePal Infinite 6,5ért? Egy Acer Ferrari 3400-hoz használnám ami köztudottan szeret melegedni eddig is egy CoolerMaster CoolPad volt alatta kezdettől fogva de gondolom az eltelt pár év óta van hatékonyabb megoldás :)

(#672) Batmause válasza p_adam (#671) üzenetére


Batmause
tag

Nekem nagyon jól bevált a Zalman. Egy bajom van vele, hogy bal oldali elrendezésű noteszgéphez készült - ezt tartsd szem előtt, szoval nézd meg a géped alját.

Mivel alulról szívja a levegőt ezért a gépet használhatom szűkebb helyen - nálam a szoba sarkában van a noteszgép helye.
Magyarázat: a noteszgépek legtöbbikének a hűtő kivezetése hátul van. MIvel a CoolerMaster hátulról szívja a levegőt, így nagyobb az esély arra, hogy beszívja a noteszgép forró levegőjét. A Zalmi pedig alulról szívja - a meleglevegő pedig felfelé áramlik.

Kérdezem a CoolerMaster-tulajokat, hogy mennyire találják helyesnek a feltételezést? Nagyon kíváncsi lennék erre.

(#673) p_adam válasza Batmause (#672) üzenetére


p_adam
addikt

A jobb oldal szinte egyáltalán nem melegszik. Kár hogy nem lehet kipróbálni azért kíváncsi lennék rá melyik a halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#674) dogofpavlov válasza Batmause (#672) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

"MIvel a CoolerMaster hátulról szívja a levegőt, így nagyobb az esély arra, hogy beszívja a noteszgép forró levegőjét."

erre nem látok sok esélyt. te magad is írtad, hogy a meleg levekő felfelé ármlik. (mert ha magasabb a hőmérséklete, akkor az egyetemes gáztörvény miatt nagyobb a térfogata, és mivel az anyagmennyiség állandó, így csökken a sűrűsege) tehát a noti hátulján kilépő levegő felfelé áramlik, a helyét hidegebb levegő veszi át. úgyhogy szerintem nem valószínű, hogy meleg levegőt szívna be a hűtő.

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#675) dogofpavlov válasza p_adam (#671) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

hogy melyik a jobb? hát passz, mivel csak a CoolerMasterhez Infinite-hez volt szerencsém.
a CM tuti hűti a gép teljes felületét légárammal, a Zalmanról ezt nem tudom, de az biztos, hogy abban több a fém (a CM-en elég vékonyka a fém), tehát ahol nem hűti a ventillátor, ott a vastag aluminium lemez is elég lehet. de ez nagy mértékben függ attől, hogy mit, hova raktak a gépedben...

egébként az én gépem is tud melegedni, főleg így nyáron. ez nem köztudott, és még csak nem is egy erőgép. de a CM Infinite elég szépen lehűti.

nem akarok a Zalman ellen beszélni, de 3500 Ft-os árkülönbség valószínűleg abból jön, hogy a Zalmanban jóval több a fém (legalábbis szerintem).

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#676) (Darkwood) válasza p_adam (#673) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Volt már neked Zalmannal dolgod? Hidd el nekem, hogy hihetetlen halk!!!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#677) (Darkwood) válasza dogofpavlov (#675) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Az árkülönség szerintem:
1; Zalman,
2; Halkabb,
3; Szerintem ez inkább olyan alumíniumos, de igen ezért is,
4; Design-osabb!
5; Állítható fan-sebesség és kikapcsológomb bár úgy rémlik, hogy a CoolerMaster-en is van kikapcsoló gomb, de ebbe nem vagyok biztos!

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#678) dogofpavlov válasza (Darkwood) (#677) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

kisegítelek gyorsan: a CoolerMasteren is van ki-be gomb és három fokozatban állítható a venti fordulatszáma...

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#679) (Darkwood) válasza dogofpavlov (#678) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Na, akkor jó sejtettem ,hogy van ki-be kapcsoló. A Zalmannak meg úgy állítod, ahogy akarod! Köszi a kisegítést! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#680) p_adam válasza (Darkwood) (#679) üzenetére


p_adam
addikt

Engem igazából csak az érdekel hogy a gép ventije ne nagyon menjen mert annak zavaró a hangja és hogy minél halkabb legyen, de gondolom ezt nehéz megítélni az eddiginél meg gondolom bármelyik sokkal halkabb.

(#681) (Darkwood) válasza p_adam (#680) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Akkor továbbra is fenntartom, hogy akkor Zalmant vegyél! Nem fogod megbánni!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#682) szmissz


szmissz
senior tag

Furcsa, hogy még senki nem említette itt a Thermaltake iXoft hűtőpadot. Most találtam rá, kizárólag pozitív tesztek vannak róla és megtestesít mindent ami nekem kell. Mondjuk ez csak 2 paraméter: zéró hangja lehet, és az ölben használatot tegye komfortosabbá.

Veszek is szerintem a héten.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#683) (Darkwood) válasza szmissz (#682) üzenetére


(Darkwood)
őstag

És ha a notebook-ba egy komolyabb kari van, akkor hogy muzsikál??? :U Egy biztos: halk! :DDD

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#684) szmissz válasza (Darkwood) (#683) üzenetére


szmissz
senior tag

Nos, én az 1.5 -ös Pentium M R50e Thinkpadet 600 Mhz-en járatom, szóval asszem tökéletes lesz :D Csak annyi kell, hogy ne is érezzem, hogy az ölemben van.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#685) (Darkwood) válasza szmissz (#684) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mondtál valamilyen konstruktív teszteket erről a "párnácskáról" Megosztanád velünk? :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#686) Thusor válasza (Darkwood) (#685) üzenetére


Thusor
őstag

Itt találsz néhány angol tesztet: [link]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#687) szmissz válasza Thusor (#686) üzenetére


szmissz
senior tag

Így is van! :)

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#688) (Darkwood) válasza Thusor (#686) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Thusor: Köszi! Nagy teljesítményű notebook-nál ez nem nagyon nyerő. :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#689) Thusor válasza (Darkwood) (#688) üzenetére


Thusor
őstag

Nagy teljesítményű notebookhoz aktív hűtés kell....ezt a Thermaltake nem "gamer" notebookokhoz fejlesztette ki. Az én HPQ 6715b gépemhez tökéletes lenne.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#690) (Darkwood) válasza Thusor (#689) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Kis teljesítményű notebook-ra ez a legjobb, mert gondolom Te se akarsz kiadni egy ZM-NC1000-ért 10-12K-t!? :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#691) Thusor válasza (Darkwood) (#690) üzenetére


Thusor
őstag

Persze, hogy nem akarok kiadni...fölösleges is lenne, hiszen a gépemben egy AMD Turion X2 TL-58 1,9GHz és Ati Radeon x1250 van, ehhez nem kell aktív hűtés. Passzív is csak azért kell mert HD filmek nézése közben 1-2 óra után eléggé fel tud melegedni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#692) (Darkwood) válasza Thusor (#691) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Értem! Majd ha megveszed, akkor várjuk az eredményeket! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#693) szmissz


szmissz
senior tag

Na megvettem, a Thermaltake iXoft cuccot. HIHETETLENÜL elégedett vagyok. Aki ölben használja a gépet, annak egy ilyen elengedhetetlen. Mindig féltem attól, hogy megsütöm a heréimet :D Most már nyugodt vagyok. :DD

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#694) (Darkwood) válasza szmissz (#693) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Írnál fokokat natur és hűtéssel? :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#695) szmissz válasza (Darkwood) (#694) üzenetére


szmissz
senior tag

Nem tudom mivel mérni, de vagy 30 tesztet találsz google -ban. Átlag 5 fok amivel hűvösebb maga a gép, de ez számomra lényegtelen, az a fontos, hogy a lábamig nem ér el a hő, tehát eddig leizzadt alatta a lábam, most meg nem :) Óriási különbség :)

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#696) szmissz


szmissz
senior tag

Itt egy teszt. Több is mint 5 fok.
[link]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#697) orbit_ válasza szmissz (#696) üzenetére


orbit_
csendes tag

Kezdő vagyok a rendszertesztek terén, de feltűnt, hogy ismerősök lapjaihoz képest az én Asus F5R típusú notim elég hangos, és talán meleg is. Nem tudom, hogy nincs-e valami problémám a hűtéssel kapcsolatban, ezért feltettem egy Notebook Hardware Control nevű programot, amely szerint a proci 80 fok, a vinyó 58-60 fok körül megy(asztalon, és eddig gyakran használtam ágyon is, akkor milyen lehetet :( ). Csak szerintem sok? Mi baja lehet? Ismertek olyan programot, amivel lehetne "gazdálkodni az erőforrásokkal", vagyis csökkenteni az igénybevételt? Egy sima pdf olvasásakor nem hiszem, hogy végig kéne menni a ventinek, más notikon(ismerősök acer, FuSi notijain sokkal halkabb, illetve csak időnként kapcsol be 4-5 sec-re, és utána le is áll) nem hallatszik ennyire.
Ha szoftveres módon nem tudom hűteni(elvileg a cpu csak akkor melegít amikor dolgozik, tehát azon nem nagyon lehet spórolni, de igazából azzal se vagyok teljesen tisztában, hogy mi termeli a legtöbb hőt), akkor gondolom nincs más megoldás, mint venni egy ilyen hűtőpadot. Egyébként erre tud valaki egy jó programot, beállításokat?
Egyik ismerősöm említette még, hogy esetleg poros a belseje. Ez mennyire jellemző? Milyen gyakran kell szétszedni, kitakarítani? Tavaly szeptemberben vettem, lehet, hogy azóta már ráférne egy belső takarítás? Hétfőn megkérdezem a boltot, ahol vettem, hogy a gari elvész-e, ha szétszedem, és portalanítom, vagy, hogy ők meg tudják-e csinálni(ami gondolom drágább). Szóval még1x. Normális ez a hőmérséklet? Bocsi ha hülyeségeket írtam/kérdeztem, vagy az Asus topicba kellett volna feltenni.

(#698) Meekrob válasza orbit_ (#697) üzenetére


Meekrob
tag

A vinyónak 60 fok már veszélyes, hamar tönkremehet ilyen hőmérsékleten. Persze ha nagyon nagy terhelés alatt vannak ilyen hőmérsékletek ( játékok, 3d-s programozás) akkor ok. Procinál is szerintem magas a 80 fok, nekem hűtőpad nélkül, max terhelés mellet ment fel olyan 70 körüli értékre, a gpu meg 75-re. aMúgy ez a 2 dolog termeli leginkább a hőt, a proci, és a videókari. Lehet hogy inkább rosszul van a kenőanyag a proci, és gpu, és a hőelvezető között, de laptopnál nemtudom egészséges-e szétszedni. Én anno vettem egy notepal infinitet, remekül működik, min. fokozatban nagyon csendes, maxra csak játék közben állítom, akkor meg úgyse hallom a játék miatt :) .Lehet hogy tényleg a porosodás miatt kevesebb levegőt mozgat a ventid, de ennyi idő alatt csak nem lesz olyan nagyon poros, hacsak nem egy építkezés mellett a szálló porban nyúztad 9 hónapig a gépet :) . Érdemes lehet utánanézni hogy miért is ilyen meleg, de annyira még nem lehetett forró hogy amiatt kikapcsolja magát a gép, szóval csak nem olyan vészes a dolog, de azért érdemes jobban utánanézned.

(#699) szmissz válasza orbit_ (#697) üzenetére


szmissz
senior tag

Szerintem mindenképpen irreálisan magas mindkét említett hőmérséklet, az én vinyóm jelenleg 35 fokos. Ráférne egy átvizsgálás a notira, talán egy oprendszer reinstall is hátha valami rosszakaró progi tekeri a procit folyamatosan, bár ezt ellenőrizheted a taskmanagerben is. A porosodás persze szintén lehet gond, bár mivel a ventik kifelé fújnak, így ennyire nem porosodhatna be. Proci sebesség szabályozásra nincs mód alapból? NHC is be tudja állítani, egy másik prohardveres írásban a srác levette 800 Mhz -re.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#700) (Darkwood) válasza szmissz (#695) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Értem! Az az 5 fog is 5 fok! Sokat számít!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.