Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1051) fecc87 válasza Retr0 (#1050) üzenetére


fecc87
tag

Ezek közül legfelül a középső sztem megfelelne neked. Két venti van benne, és feltételezhetően egyenes az alja, azaz szilárdabban áll.

(#1052) DroneZ^


DroneZ^
őstag

14"-os Acer 4820TG-hez szeretnék egy csendes de hatékony hűtőpadot. A baj az vele, hogy a szellőzőnyílások inkább elöl vannak (a csuklótámasz alatt), míg a legtöbb hűtőpad középen vagy hátul hűti, alulról a notebookot. Mit javasoltok? :R

Ez a Targus Lap Chill Mat™ talán ehez a notihoz is jó lenne, csak nem ismerem :B

[ Szerkesztve ]

(#1053) fecc87 válasza DroneZ^ (#1052) üzenetére


fecc87
tag

Mit szólnál egy zalman nc-1500 (vagy 2000)-hez. Az is ehhez hasonló, és arról sokan sok jót mondanak. Nekem egy Enermax Aeolus-om van 25 cm-es ventivel, ez szinte még a 15,4"-esem is teljesen átéri, és bevált.

(#1054) bagoly71.


bagoly71.
tag

Hali!

Evvel a motyóval [link] volt valakinek dolga?Jó,vagy felejtős?

(#1055) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Öcsém notebook-ja alá terveztem egy hűtőpad-ot, de még szükségem volna egy adatra. Szeretném megtudakolni, hogy egy kényelmes pad hány fokban dönti meg a notebook-ot?

(#1056) DroneZ^


DroneZ^
őstag

A notimhoz kinéztem egy Zalman NC 3000-t de sehol se találom neten, hogy hol lehetne venni. Valaki esetleg tud boltot?

Vagy ha tudtok hasonló minőségű/teljesítményűt, akkor ne tartsátok magatokban. A lényeg hogy a notebook teljes alját hűtse, ha lehet nagy és halk ventillátorral. Árban ha lehet ne a legdrágábbakat mutogassátok, kényszerből veszem.. Csak ha már venni kell, legyen is olyan ;] segítséget előre is köszönöm :R

(#1057) D.Orion válasza D.Orion (#1055) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem hiszem el, hogy otthon nincs senkinek se egy szögmérője... :(((

(#1058) fecc87 válasza D.Orion (#1057) üzenetére


fecc87
tag

Neked sincs? Ha te csinálod, akkor teszteld már le, h neked mi a kényelmes... :(((

(#1059) D.Orion válasza fecc87 (#1058) üzenetére


D.Orion
veterán

Ja kösz szépen... Tényleg nem lenne egyszerűbb valakinek megmérni, hogy milyen dőlésszöge van a notebook-nak, mint nekem kikísérletezni azt, hogy mikor a legoptimálisabb. Nem véletlenül annyi a dőlésszög... gondolom ez ki lett tesztelve hosszú idő alatt, hogy mettől meddig kényelmes és nem okoz "elváltozást" a kezekben. Bocs, de én csak úgy 10 perc játszadozás után nem fogok legyártani valamit amit éveken keresztül fog használni öcsém... Jobban aludnék ha egy olyan gyári adatot értéket követni amit már beteszteltek a nagyok. Legközelebb gondolkodjál mielőtt megszólalsz. :(((

(#1060) fecc87 válasza D.Orion (#1059) üzenetére


fecc87
tag

Mert minden hűtőnek azonos a dőlésszöge? Nem hinném. (és persze vannak több fokozatban állíthatóak, azok közül melyik a legjobb?) Bármely dőlésszög megfelel, ami neki kényelmes. Teszel rá egy csuklótámaszt hosszabbításként, és kész. Nem lesz elváltozás a kezében. Baromi sok kísérletezés szükséges hozzá...
Ha annyira szögmérőzni akarsz, és ragaszkodsz a hosszasan kikísérletezett műhelytitkokhoz, akkor itt az alsó képen mérd meg a szögét! ;)

(#1061) -xXx-


-xXx-
tag

udv emberek,

holnap erkezik elmeletileg egy asus g60jx gamer lapito... Olvastam kommenteket meg teszteket ahol kiderult, hogy nagyon melegedik. a GPU felmehet akar 95 C-ra is ha nagyon nyustoli valaki.
Esetleg vkinek vmi otlete h mit erdemes alaja tenni ? 16" a kijelzoje, jo lenne vmi olcso es hatekony megoldas, ha vki tud segiteni megkerem irjon. Koszi elore is :R :R

(#1062) -xXx- válasza -xXx- (#1061) üzenetére


-xXx-
tag

vki?

(#1063) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

ASUS K51AE-SX044D alá keresek olyan notebook hűtőt/talpat/állványt, amin van kihajtható egérpad.

Aurea mediocritas

(#1064) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok!
Logitech n100-ról mi a véleményetek? Eddig nem nagyon találtam róla semmi okosat.

(#1065) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Kiadtam 10 ezret egy olyan padra ami lóf.... se ért.Megoldottam a kérdést.Abból dolgoztam,ami volt:döglött táp 12 centis légkavarója,döglött usb-és egér madzagja,10 milliméteres préselt faforgács lap,8 csavar,egy kis sziló (isten áldja azt aki kitalálta ezt az anyagot :DDD ) kellet még egy dekopír,fúró,na meg flex lamellás koronggal hogy ne menjen bele a szálka az ujjamba fórumozás közben. :P
Az eredmény:

Nem röhög! :D
Ergonomikus, dizájnos. :DDD Átlagban 5-7 fokot hűt a gépen,a gép burkolata éppen langyos több óra játék után is.Na meg egyszer sem pörög fel a gép saját hűtése.Játék alatt is halkan dolgoznak a ventik.Nem visít, nem forrósodik.Ez volt a cél. :))

(#1066) erika342


erika342
csendes tag

nekem olyan problémám van , nagy GTS fan vagyok, na mos mivan a lányok is szeretnek jáccani, szal jáccok, és a laptop a legjobb helyzetben leáll, és off, a gép forró ujrainditom és semmi baja, de ez nem tesz jót neki sztem, gondolom azért kapcsol ki mert tulmelegedett, nemtom hogy kéne megoldani a hűtést van egy laptophűtőm de csak passziv, tudtok ajánlani valami megoldást, nem akarok sufni tuningolni:D

(#1067) fecc87 válasza erika342 (#1066) üzenetére


fecc87
tag

A probléma egyértelműen a túlmelegedés.
Választanod kellene egy notihűtőt, ami illeszkedik a gépre. És ne válassz egy db kicsi ventillátorosat, mert az kalap sz*rt sem ér ;)
És megpróbálhatod kitisztítani, ha könnyen le tudod kapni az alját, vagy kifúvatni.

(#1068) maláj


maláj
őstag

Mivel barkácsolni támadt kedvem így nekiláttam 1 notebook hűtőpadot készíteni :)
A bútorlapot méretre vágattam, a hdd részhez kerülő venti helyét kivágatom majd és ha mindent jól csináltam akkor a 8-as venti pont szorulni fog a helyén :C
Most jön a venti és usb csatlakozó összeforrasztása, harisnyázás, kábel elvezetés és a többi apróság.
Hőfokokat és képeket majd idővel prezentálok.

(#1069) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Sziasztok!
Van 1 compal laptopom (c2d T7700 8600gt 2 gb ram) Amikor elkezdek csézni elkezd szépen lassan lezuhanni az fps majd megáll 40fpsnél amikor igazából lazán tudja a 200 át is. Azon filóztam h lehetséges-e h a gép túlmelegszik és azért vesz vissza a teljesítményből? ha igen akkor miféle laptophütöt kéne venni h ne haljon meg?

a

(#1070) fecc87 válasza Tomocop (#1069) üzenetére


fecc87
tag

Nézted a hőmérsékleteket? Nem hiszem, h hő miatt visszavenne, csak vészhelyzetben lekapcsol, ha túlforrott.

(#1071) Tomocop válasza fecc87 (#1070) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Nézegettem bekapcsoláskor 65 fok körüli aztán felmentem csézni 80 fokra felment és uátna már 75 alá nem tudja visszahűteni. a Gpu-t sajnos még nemtudtam megnézni

a

(#1072) fecc87 válasza Tomocop (#1071) üzenetére


fecc87
tag

A 80 fok nem szabad, h gondot okozzon neki. Volt már takarítva a gép? Ártani nem árthat neki, ha könnyen megejthető. De sztem nem a hővel van a baj. A tartósan 80 fok ugyan nem egészséges, de nem hiszem, h emiatt visszavenne a proci a kakaóból.

(#1073) rakal válasza DroneZ^ (#1056) üzenetére


rakal
senior tag

Innen érdemes rendelni,olcsó,sokféle van.
Igaz én DM800 HD műholdvevő hűtésére használom,de jól bevált egy 8 USD-s modell.

(#1074) norbee2244


norbee2244
senior tag

Sziasztok

Adott egy msi x410es noti..azt hiszem picit forró fejű szegényke mint ahogy az msik:)
Paddal mennyit tudnék faragni a hőfokokból?Cpu 58 fok hdd 40 most ebben a pillanatban..Ha konkrét típust tudtok olcsón ajánlani annak is örülnék bal oldalon lent van a hűtő slot

(#1075) zraw


zraw
csendes tag

Hali!

Acer 6935G laptopom (16", P8400, 9600GT) nyáron elég sokszor túlmelegszik, 65-70C -nál 50%-ra korlátozza a CPU-t, ami mindjárt megharmadolja az FPS-t:(

Kis utánaolvasás után 2 fajta hűtőpadra gondoltam:
-Zalman NC 3000
-Enermax Aeolus

Utóbbiról viszont olvastam egy csomó rossz dolgot is (aki meg tud cáfolni, tegye nyugodtan), úgyhogy maradtam a Zalmannál.

Viszon nem találtam egy hazai oldalon sem...

A kérdés:
Tud valaki boltot ahol már kapható? Vagy esetleg egy hazai megjelenési dátumot?

(#1076) Tomocop válasza zraw (#1075) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Szia!
Azt szeretném megtudni h milyen programmal vagy hogyan nézted meg h a teljesítményt mennyire veszi vissza mert erre én is kíváncsi lennék pontosan.
Előre is köszi.
tomo

a

(#1077) fecc87 válasza zraw (#1075) üzenetére


fecc87
tag

Milyen rosszakat olvastál róla? Felkeltetted az érdeklődésemet. :)

(#1078) zraw válasza Tomocop (#1076) üzenetére


zraw
csendes tag

Fórumban olvastam, notebookreview-n. [link]
Egy csomó helyen lehet eről olvasni, sajnos az egész Gemstone sorozatra jellemző.
Most hogy rákérdeztél, megnéztem Everestben az órajeleket throttle előtt és után, de nem láttam változást... márpedig valami biztos van.
Lehet megpróbálom szoftveresen letiltani a throttle-t, esetleg undervoltinggal együtt. (Írnak ilyenekről is, de én nem szívesen csinálnám meg, még ha a hőmérsékletek nem is magasak, <70C)

@fecc87

Először erről néztem teszteket a neten, és egyet sem találtam ami egyértelműen jót ír róla.
Alig hűtött 2-5 fokot, sokak szerint lassú és gyenge a ventilátor. (Ami ennél elméletileg 850RPM, a Zalmannál meg talán 750, viszont az NC3000-nél nem írtak ilyet)

De azt sem értem hogy valakinél miért melegedett mégjobban a laptop, mikor rárakta a hűtőpadra. Egy 25cm-es ventilátornak biztos van hatása...

Viszont ha jól olvastam neked is ilyened van úgyhogy örülnék ha megosztanád a tapasztalataidat!

[ Szerkesztve ]

(#1079) fecc87 válasza zraw (#1078) üzenetére


fecc87
tag

Nekem is ilyen van valóban, én viszont elégedett vagyok vele. A tesztek közül, amiket olvastam róla az tetszett a legjobban, mikor Macbook-kal tesztelte a srác, és mivel a végén az jött ki, h katasztrofális a hűtése, hozzátette, h Macbook hűtésére az összes hűtő alkalmatlan, mert nincs hűtőnyílása alul. No comment...
Szóval nálam melegebb nem lett tőle, min 5 fokot lehúz belőle terhelés alatt, korábban lekapcsolt a gép, most a legmelegebb 79 fok volt, de nem tartósan, csak elméleti max, hosszabb játék után. Takarítás is hozzátett ehhez persze. A légszállítása messze jó, ha a kezemet a ventifelület felé teszem érezni lehet a kellemes hűvöset, amit a gép felszív. Sztem jobban hűt, mint egy vagy több kis venti, amik 1200-1500 körül pörögnek, de ez egy 25 cm-es, ami nem mehet ennyivel, mert tornádót keltene és szétszedné önmagát. Azt is olvastam, h az alumínium melegszik, de ilyet sem tapasztaltam, pedig rendszeresen ellenőriztem az első hetekben (most sem meleg tőle).
Még valami: azt ne felejtsd el, h ha 5 fokot hűt, az már nagyon sokat számít, az enyémnél pl. sokkal ritkábban kapcsol be a noti saját ventije is (szintén jó dolog), játék közben is előfordul, h leáll, nem megy folyton.
Én elégedett vagyok vele.
A hűtők várható teljesítménye egyébként a notid aljának kialakításától is függ.

(#1080) zraw válasza fecc87 (#1079) üzenetére


zraw
csendes tag

Ha nem találok Zalman NC3000-et itthon akkor marad az Aeolus.

"A hűtők várható teljesítménye egyébként a notid aljának kialakításától is függ."

Ebben nagy igazság van, remélem nekem be fog válni, akármelyiket is veszem meg. 6 kisebb-nagyobb szellőző van a gép alján, levegőt csak hátul fúj ki.

Egyik tesztben olvastam hogy ha a gép lábai lelógtak a hűtőről, és az alja közvetlenül hozzáért, akkor egyáltalán nem változott a hőmérséklet, ha megemelte egy kicsit gumitalpakkal, máris megjavult.

Összefoglalva, egy ekkora venti a gép alatt csak jót tehet:)

(#1081) fecc87 válasza zraw (#1080) üzenetére


fecc87
tag

Zalmant nehezen fogsz találni, mert elég új termékről van szó, ha jól tudom. Figyelmedbe ajánlhatom még a Thermaltake Massive CS-t, aminek 23 cm-es ventije van, és kapható is itt-ott, tesztek is vannak bőven róla. A tapasztalatom, h a legtöbb helyen csak ezek a 7 cm-es egyventis szemetek kaphatóak, a jókra vadászni kell.
A Zalmant lehet h csak külföldről tudod beszerezni, ami még drágábbá teszi, pedig egyébként sem túl olcsó, de nagyon jónak tűnik.

(#1082) AndrewTdi válasza fecc87 (#1081) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Mi a különbség a Zalman NC2000 és NC3000 között?

(#1083) fecc87 válasza AndrewTdi (#1082) üzenetére


fecc87
tag

A 2000-esben 2 db 7 cm-es venti van, a 3000-esben egy 22 cm-es. A többi csak finomság, ez a legfontosabb eltérés.

(#1084) AndrewTdi válasza fecc87 (#1083) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszi
Nemtom megérné-e lecserélnem a 2000-est.
lehet nekiállok házilag megcsinálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1085) fecc87 válasza AndrewTdi (#1084) üzenetére


fecc87
tag

Ha már itt tartunk meg vagy vele elégedve? Mik az eredményei, ha mérted? Kis beszámoló? :)

(#1086) zraw


zraw
csendes tag

Megrendeltem az Enermax Aeolust, várhatóan hétfőre megérkezik, majd írok róla!

(#1087) fecc87 válasza zraw (#1086) üzenetére


fecc87
tag

Remélem nálad is beválik. Várom a beszámolót! :)

(#1088) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Vízhűtéses hűtőpad :hűtőpad
Természetesen usb-s tápos.Elég érdekes lehet,sajna nem találtam tapasztalatokat róla.
Persze az igazi egy beépített cpu-gpu vízhűtéses megoldás : pl.: a fujitsu megoldása víz 1 , vagy egy egyéni házi-barkács videó , víz 2.

ZoLee

(#1089) Hadi válasza zraw (#1086) üzenetére


Hadi
tag

Hol rendelted meg ha megkérdezhetem, én is ezt néztem ki. Pm-ben írd már meg légyszi.

(#1090) devid01


devid01
csendes tag

Ödv mindnkinek

Olyan problémával, fordulok hozátok, h van egy FujitsuSimens ESPRIMO MOBILE V5515 alaptom, amibe el szált a venti:S
ezért elég szépen füt a laptom, károsodik e a gép a proceszora?

Meg amiért igazán írok az, hogy hol és hogyan tudok ilyet beszerezni, és menyiért?
A gép serial száma: YK9W7716
Válaszokat előre is köszi
devid01

deivd01

(#1091) norbee2244 válasza devid01 (#1090) üzenetére


norbee2244
senior tag

Ha teheted nagyon ne nyúzd még mielőtt nem vettél bele ventit

Lehet hogy a fuji gépek topicjában hamarabb kapsz kérdést a válaszodra ott mégis csak ezzel a márkával foglalkoznak és olvasottabb is

(#1092) fefe007


fefe007
csendes tag

Hali!
Nekem egy MSI Cx620MX-em van, és annak oldalt van a ventillátora.. találtam rá egy megoldást [link], de nem tudom hogy jó lenne e. Esetleg van valakinek tapasztalata hasonlóval kapcsolatban?
Előre is köszi

(#1093) fecc87 válasza fefe007 (#1092) üzenetére


fecc87
tag

És miért nem veszel alá egy hűtőt inkább? Ez a rácsatolós kütyü lehet h rá sem megy a notid oldalára.
Ha a linkelt oldalon olvasod az értékeléseket kiemelik a minőség hiányát, többnyire 3-5 fokot segít a hűtésen és többen megjegyzik, h kicsit alakítani kellett rajta, h passzoljon. Ezen kívül meg persze cipelhető, mert kicsi. Mérlegeld ezeket, személyesen még nem találkoztam ehhez hasonló hűtővel.

(#1094) fefe007 válasza fecc87 (#1093) üzenetére


fefe007
csendes tag

Vehetnék alá is hűtőt de [itt] az oldalán melegszik inkább nem pedig alul.
A kritikákat meg elfelejtettem olvasniXD

(#1095) devid01 válasza fecc87 (#1093) üzenetére


devid01
csendes tag

ha az aljára veszek egy ventit nem sokra megyek
1, nem a procin vana venti, a procitól egy réz zsál vezeti e hőt a bordákhoz és a venti fujná ki,
ha alá rakok egy ventit akkor az nem tudja kifujni , vagy van olyan ammi nem zért köre és akkora, h ki tudja fujni?
2, a külső kötyu ha már el tudja szedni a hőt a rácsokrol akkor kb ott vagyok mint a gyári val, vagy így is kissebb a hatékonysága?

A saját gyári hütője 6 ezer körül van de rendelésre és van, h teljes komplet szettet kel meg venni az meg 16 körül és az is rendelésre

deivd01

(#1096) zraw


zraw
csendes tag

Megjött az Enermax Aeolus, az Acer 6935G [844G32BN] laptopomhoz.

Fél óra GRID után néztem a hőmérsékletet Everesttel hűtő nélkül, asztalon, és hűtővel, high fan speeddel. Szoba hőm.: 23C

Hűtő nélkül:
Alaplap: 60C
CPU: 52
GPU: 67
HDD: 51

Hűtővel (a gépet rajta néhány cm-t előrébb csúsztatva, hogy a legnagyobb hotspot ne a hűtő legszélén legyen)
Alaplap: 56C (-4)
CPU: 48 (-4)
GPU: 64 (-3)
HDD: 46 (-5)

Nem rossz, de ennyi pénzért én jobbat vártam.
Majd meglátom hogy 28-29 fokban mennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#1097) devid01 válasza zraw (#1096) üzenetére


devid01
csendes tag

ez jó lenne a problémára?
Enermax Aeolus meg felelően hőtené a rendszert úgy, h nincs benne rendszer hütő????

És kb ára menyi? a (legolcsób) ennek vagy ilyennek

deivd01

(#1098) zraw válasza devid01 (#1097) üzenetére


zraw
csendes tag

Mennyire melegszik most?
Én a helyedben pótolnám a belső ventit, mert nálam is az van hogy a gép alja teljesen hideg, mintha be se lenne kapcsolva, belül mégis 50-60 fok van. Pedig nekem van belül is venti.
Ennek az ára 12k.

[ Szerkesztve ]

(#1099) devid01 válasza zraw (#1098) üzenetére


devid01
csendes tag

anyi volt, h be kapcsoltam fel raktam az everesztet és már 62 fokon volt nem mükődő venti vel a gép
a gyári uj 6 ezer valamenyi

a gond, h most nincs anyi, kevesebből kéne meg oldani.

nézegetek ilyen talpas álványt amire rá raknék ventit nem tudom, h érne e valamit?

deivd01

(#1100) fecc87 válasza zraw (#1096) üzenetére


fecc87
tag

Ma kipróbáltam a notim full hűtő nélkül, még rajta sem volt. A különbség 15°C! Ez jelentős.
És te légyszi ne várd h 60 fokról leviszi 45-re, a -4 fok ilyen szinten soknak számít. Nem is tudom miért vettél hűtőt, ha csak 60-ig melegszik fel?!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.