Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1001) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Nah eddig ezt találtam:[link]
Valakinek tapasztalata? :F

[ Szerkesztve ]

(#1002) roti86 válasza dlaccc (#1000) üzenetére


roti86
őstag

1-es fokozaton halkabb, mint a notebook saját ventilátora, amikor legalacsonyabb fokozatra kapcsol?

/Nekem úgy működik a noti saját ventilátora, hogy időközönként kb. fél percenként bekapcsol hűt egy darabig aztán kikapcsol./

(#1003) roti86 válasza dlaccc (#1001) üzenetére


roti86
őstag

Ilyesmi hűtőt találtam Mo-on is. Íme: Link

(#1004) dlaccc válasza roti86 (#1003) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Hát igen ezt ismerem: [ebuy] Postával együtt 2-3 ezerbe van. Lehet rendelek.

(#1005) roti86


roti86
őstag

Mielőtt vennétek valamilyen hűtőpadot, próbáljátok ki a CPU alulfeszelést (underclocking), amelyhez részletes leírást találtok itt: Link

Nem átverés, nekem 11 fokot csökkent a proci hőmérséklete max terhelésnél (64 fokról 53 fokra)!

(#1006) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok!

A laptopom hűtés megoldásán gondolkodom, hogy ne menjen tönkre a cucc...
A típus Acer Aspire 3103 NWLMI, 15.4" a mérete.
A készülék aljáról belinkeltem alább egy fotót.

http://img42.imageshack.us/img42/1913/63b7aa5015c972f3a704709.jpg

Ráfér egy tisztítás is a ventikre, szellőzőkre, ezt a mai napon megoldja egy ismerős szervízes. A laptopot (főleg helyszűke miatt) az ágyon használom.
Láttam olyan megoldásokat is a neten, ahol USB-ről eszi a cooler energiát, hogy ventillátorok hűtsék a gépet. Szerintem erre nincs szükség, inkább egy passzív hűtőben, még inkább egy egyszerűbb állványban-talpazatban gondolkodom, utóbbinak annyi szerepe lenne, hogy megemelje a gépet, és az egyébként jól működő hűtésnek helyet adjon alul.
Milyen megoldást, termékeket javasoltok?

Tanácsaitokat előre is köszönöm!

Üdv,

RS

(#1007) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok!

Az előző hozzászólás szerkesztésére sajnos nem volt lehetőség.
[link]
Passzív hűtésre a fenti okosságról mi a véleményetek?

Köszönöm előre is,

RS

(#1008) dlaccc válasza ragingspears (#1007) üzenetére


dlaccc
aktív tag

kiváncsi leszek ezzel hány C fokot sikeül lefaragni.. de szvsz a hűtési képessége 0 :N

(#1009) Sipi16 válasza ragingspears (#1007) üzenetére


Sipi16
senior tag

Annyiban jó, hogy nem süpped bele a gép alja az ágyba, de nem sok értelmét látom... :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1010) caspian24


caspian24
csendes tag

SZIASZTOK!!!

kERESEK NOTI HÜTŐT VALAMI KOMOLYAT.
AKINEK VAN IRJON PRIVIT!
NEM FORUMOZOM.

ÜDV.

Üdvözlöm!

(#1011) Gordiann válasza caspian24 (#1010) üzenetére


Gordiann
őstag

"Mariska néni üdvözletét küldi unokájának, és üzeni, hogy van még kolbász!..."

bocs, de nem hagyhattam ki... :))

[ Szerkesztve ]

(#1012) Lajkó válasza redstar16 (#995) üzenetére


Lajkó
őstag

Nekem is újítanom kellene egy hűtőpadot, de ahogy olvasgatom a topikot nem találtam igazán jó megoldást. :S
Jó a meglátásod a ventrik helyzetét illetőleg, de nem is tudom. Lehet hogy inkább belállalok egy ILYEN küldetést! ;)

(#1013) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi!
Gondolom páran már hallottatok a notebook hűtők királyáról, az Enermax gyermekéről...nos nekem most van 1 eladó, ha esetleg érdekel valakit. :)

(#1014) Lajkó válasza Darth_Revan (#1013) üzenetére


Lajkó
őstag

Látom marketingben otthon vagy! De azért akad még a piacon 1-2 25cm-es ventivel szerelt példány a notihűtők piacán. Fele, vagy akár harmad ennyiért is. ;) Bár azok nem ilyen szép, szálcsoszolt cuccok.

(#1015) Lajkó válasza Lajkó (#1014) üzenetére


Lajkó
őstag

Jelzem, még mielőtt beleállsz a dologba, hogy nagyon olcsón adtad oda...
Ilyen minőséget ennyiért nem lehet kapni itthon! :R

-és hogy egy kicsit ON is legyek: Szerettem volna a leendő notebookhűtőm tápellátását usb-ről megoldani, de ha szabályozni is akarom akkor kb. lehetetlen. Mivel itthon nem lehet kapni 5Voltos ventiket. Ahol lehet, onnét meg nem küldik el Magyarhonba...
Gondolkoztam nagyobb, "halk" 250-360mm-esben is. Amiből igaz hogy csak 12Voltosra bukkantam, de akad olyan aminek indulófeszültségnek elég a 4-4.5Volt is. Ezekkel szintén az a baj, ami a többivel, hogy itthon nem kaphatók. Postázásuk pedig a vételár értékével vetekszik
Egy szó mint száz: -Itthon összehozni egy usb-ről működtethető, szabályozható fordulatszámú, minőséginek mondható notebook hűtőpadot egyenlő az anyagi csőddel! Jobban kijön bárki, ha megveszi itthon kb. 15-20ezerért a tuti frankót... :W

(#1016) fecc87


fecc87
tag

Segítséget szeretnék kérni, ahogy látom, szakavatott emberek járnak errefelé. Szeretném leszorítani a notim hőjét, egész nap üzemel, nagy a terhelése, szóval kell.
Kinéztem ezt, ami kb 11-12 ezerért kapható, egy csendes, 23 cm-es ventivel. Nem akarok kis ventiket, 2 db 7cm-est, stb. A kérdésem, milyen eredményt várhatok ettől, mennyire jó, van-e vkinek tapasztalata ezzel vagy hasonló méretűvel? Tudtok-e jobbat mondani, nem (sokkal) drágábban?
Acer Extensa 5630G alá lenne, ennek főleg a bal féltekéje melegszik, a légnyílások is ott vannak, bár a nagy venti nagyjából az egészet fedi.
Köszönöm!

(#1017) Sipi16 válasza fecc87 (#1016) üzenetére


Sipi16
senior tag

Erre így nehéz válszolni, hogy mennyivel hütene jobban mint a többiek. Tudom ahoz drága, hogy az ember megvegye próbából. Mivel nagy a lapátok felülete így kissebb fordulaton is tud annyit levegöt szállítani mint két kis ventillátor, de ez csak annyit mond, hogy csendesnek kell lennie...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1018) erdomester2


erdomester2
tag

Sziasztok,

barátnőm laptopja utóbbi időben eléggé melegszik (forrósodik) és búg ezerrel. HP Compaq 6720s a típusa. Megmértem a hőjét, a proci magok terhelés alatt 70 fokosak, bekapcsoláskor 50. (most 64 és nincs terhelés, msn youtube megy összesen, búg a gép). Winchester 44 fokos jelenleg.

Kinéztem ezt. Két kérdés:
1) ez mennyire csökkenti le a hőmérsékletet, és ez a jó megoldás-e (van-e más, pénz nincs:) )
2) 12-15 colos gépekre irja, az övé 15,4'-es, nem fér alá? Egyáltalán hogyan van össze kötve a géppel?

(#1019) Sipi16 válasza erdomester2 (#1018) üzenetére


Sipi16
senior tag

A tápellátást az ilyen külsö hütök USB-röl kapják. Ha kicsit lejjebb mész akkor a hozzászólásaimnál találsz egy tesztet. Azokból látod, hogy egy ilyen hütö mennyit tud segíteni. Nekem a´mit te linkeltél egy kicsit furcsa, mert eléggé rövidnek tünik ergó nem fedi be a gép alját.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1020) Lajkó válasza erdomester2 (#1018) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem lehet véletlenül, hogy megérett már egy takarításra? :U
Ha sokáig használjátok ilyen hőfokon, akkor egy idő után elveszti a hővezető képességét a paszta is (a proci és a hűtőborda között). Úgyhogy ajánlott azt is szétkapni, letisztítani, és újrakenni.

(#1021) fecc87 válasza Lajkó (#1020) üzenetére


fecc87
tag

Ez azért nem lehetséges sokszor, mert ugrik vele a garancia. Ha belenyúlsz, és "nyoma marad" vhogy, nem biztos, h elfogadják kifogásként a takarítás szükségét.

(#1022) Lajkó válasza fecc87 (#1021) üzenetére


Lajkó
őstag

Mondjuk igazad lehet, mert a HP.-kra ha jól tudom akkor még 3 év garit adtak... :U
Viszont a szervízben szivesen megoldják némi összegért ezt!!!

(#1023) Sipi16 válasza Lajkó (#1022) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az összes HP gép alján van egy matrica. Azon pontosan rajta van, hogy mennyi garancia van rá. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1024) pacman789


pacman789
aktív tag

kerdes:) regen lattam valahol egy laptop hutot, de olyat amibe 1 nagyon nagy ventillator van ha jol emlekszem 21cmes volt:S szoval nagy:) de sehol nem talalom:( nemtudom h kigyartotta:) bizok benne h valaki tudja es tud dobni egy linket:) elore is koszi:)

(#1025) pacman789


pacman789
aktív tag

hat mar nem lehetett modositani, pl ilyen felere gondoltam:) de ennek se mondjak a nevet:@

http://tv.pcworld.hu/video/notebook-huto-bemutato

(#1026) Sipi16 válasza pacman789 (#1024) üzenetére


Sipi16
senior tag

[Ezt] 8 azaz nyolc hozzászólással elötted linkelték be. Tudod, az ember visszaolvasással kezd, vagy a keresövel... :U ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1027) fecc87


fecc87
tag

Ha vki betéved, és van egy szava az újabb hűtőmre, amit kinéztem (az előző elérhetetlen...). Szóval az Enermax Aeolus CP001G-B-ről lenne szó (link) Az érdekes benne, h "nyugaton" a szebb kapható, kényelmesebb csuklópihentetővel, mifelénk az egyszerűbb.
Impozáns 25 cm-es ventije 3 fokozatban állítható, szép, és árban ugyanaz. Sajnálatos módon az amazonról pl nem szállítják USÁ-n kívülre, pedig kb 6-7 ezer Ft lenne, szemben az európai és hazai 12-13 ezer Ft-tal.
Mindegy, vélemény, tapasztalat, sejtés vkitől?

(#1028) linkspack


linkspack
csendes tag

Hali!
Pici OFF:
Nos, nem nagyon szoktam járni fórumra, ez az acc is rég megvan, de meg szeretnék osztani veletek egy apró történetet, ami az elmúlt két napban történt velem.

Vettem 1-1.5 éve egy HP Pavilion dv6599eo-t, amire egyébként sok helyen írták, hogy nem igazán úgy szuperál ahogy kéne, és inkább ne vegye meg az ember. Én persze buta voltam, és mivel nagyon tetszett, és nem érdekelt mit mondanak az okosok, megvettem.
Megfigyelhető volt mindig, hogy ha picit is többet használtam, akkor elkezdett felFORRÓsodni, ami elég zavaró, amikor az ember keze, körülbelül leég, de mondom semmi gond, elnézhető, mert akkor rendesen igénybe volt vége szegényke.
Nos, egészen tegnap előtt reggelig mondhatjuk meg voltam vele elégedve, de mikor reggel kimentem dolgozni, próbálom bekapcsolni, semmi... csak egy hosszú és kettő rövid pittyenés.
Mondom, lehet, hogy hideg volt (nyitva volt az ablak), és az LCD kijelzőnek nem tetszik a dolog, ezért bevittem kicsit melegedni, majd 1-2 óra múlva megyek vissza megnézni, még mindig semmi.
Szuper, felmentem a HP holnapjára, chatelni a supportos fickóval. Ő mondott pár ötletet : Hard Reset, Ram Reseat ( bár érthetetlen, hogy ez miért nem minősül "belepiszkálásnak ).
Semmi nem történt, és akkor mondta az emberem, hogy ez bizony hardware hiba. Szuper, akkor hívtam a HP Pavilion supportot telefonon, hogy akkor most mi lészen.
Majd elmesélte az ottani munkatárs, hogy a notebook-ot NEM SZABAD EMELGETNI, mert a típus hibája, hogy túl korán túlhevül, és mikorrepedések keletlezhetnek az alaplapon, ami ha szerencsétlen vagy, akkor pont az integrált VGA-t vágja tönkre (persze nagyon sok embernél ez így van [Black Screen-nek hívják])...
Kérdem én, akkor mi a r*páért csinálnak notebook-ot? Eddig azt hittem, hogy az "hordozható számítógép"

Mint kiderült, ez a csodás alaplap csere most 93E Ft-omba fog fájni vagy fájna, ha mégiscsak szervíz lesz belőle, mert akkor megint attól rettegnék, hogy mikor veszik el az összes fontos dokumentumom...

Ezek után nem veszek HP-t, viszont egy jó Coolerpadra befizetek...

Így gondolja meg az ember, hogy milyen gépet vesz.
Apropó, tudnátok ajánlani olyan gépet 100 és 170 ezer között, ami tényleg megéri?

(#1029) taltos válasza linkspack (#1028) üzenetére


taltos
senior tag

Igen. Keress valami új vagy használt üzleti IBM/Lenovo, Dell vagy HP üzleti notebookot. Ennyi pénzért már nagyon jókat lehet kapni.

(#1030) fecc87 válasza linkspack (#1028) üzenetére


fecc87
tag

Meleg szívvel ajánlom a Toshiba Satellite L500-1XR-t. Ugyan asszem 170 ezer, tehát a felső tartomány, amit mondtál, de a hűtéssel nem lesz bajod, az biztos, core i3-as procija van, és egész jó középkategóriás vga-ja. Húgomé is ilyen, és imádja.

(#1031) Androméda7


Androméda7
csendes tag

Sziasztok!

Én most vettem egy Cooler Master NotePal W2-t, mert a notim rendszeresen felforrósodik, és olyankor fogja magát, és kikapcsol (ha a merevlemez hőmérséklete 47-50 fokot eléri), arról nem beszélve, hogy folyamatosan megy a hűtője nagyon hangosan.
Próbálkoztam már a sűrített levegős kifújással, de csak minimális és rövid ideig tartó javulást értem el vele.
Szóval megvettem ezt a nem túl olcsó hűtőt, és nagyot csalódtam, mert igaz, most bírja a gép anélkül, hogy kikpcsolna, de a gép saját hűtője továbbra is változatlanul folyamatosan és hangosan megy, és a merevlemez hője is 40 fok felett van, intenzívebb igénybevétel esetén (ami nálam elég gyakori), most is felmelegszik akár 46 fokra is, pedig megy alatta a Cooler Master hűtő. Amúgy egy Fujitsu-Siemens K7600-as notim van.
Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne vele csinálni, hogy a fenti probléma megszűnjön?
Normális, hogy ennyire nem ér sokat a hűtőpad vagy vigyem vissza a boltba?
Ha van valakinek javaslata, előre is köszönöm!

(#1032) fecc87 válasza Androméda7 (#1031) üzenetére


fecc87
tag

Ennek elkerülésére rendeltem a fent említett hűtőt magamnak, hasonló problémára. A honlap szerint a fan airflow ennél 10.5 CFM, míg egy nagyventisnél ez bőven 50 felett mozog, ráadásul az lefedi a noti teljes alját.
Csinálni nem hiszem, h tudsz vele bármit is, a hűtő hatásfoka amúgy is a noti alsó részének kialakításától függ. Remélem én nem leszek csalódott.

(#1033) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy kb 1 éves Dell Studio 1535-ös laptopom, s intenzív játéknál eléggé fel tud melegedni, ami zavaró, de ami ennél is rosszabb, az az, hogy ilyenkor kikapcsol a gép automatikusan.

Szeretnék venni valami dönthető, pöpec, jóminőségű de lehetőleg nem hangos laptop coolert. Tudnátok segíteni? Max 10-12 ezret szánnék rá.

Előre is köszönöm a válaszokat! :B

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#1034) shark300


shark300
tag

Sziasztok!
Tudnátok mondani olyan notebook hűtőt, ami 15,4-es notikhoz van, nincs rajta ventillátor, és kicsit megemeli a noti hátulját?
Mert egy HP Pavilion DV5-ös gépem ven, ha két kupakot rakok a két hátső lába alá, min 5 fokot esik a hőmérséklete. Ventillátor meg inkább ne zúgjon akkor, ha nem kell.
Köszönöm.
u.i: nem, nem megoldás, hogy ne dugjam be az USBbe a ventit :D

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#1035) fecc87 válasza shark300 (#1034) üzenetére


fecc87
tag

Az ilyet nem notihűtőnek hívják, hanem állványnak. Ha engem kérdezel, akkor inkább legyen benne venti, ha semmiképp sem kell, akkor pl. ez jó lenne? Leszedhető a venti, és az állványban elfér a noti is.

(#1036) shark300 válasza fecc87 (#1035) üzenetére


shark300
tag

Hm, ez jól néz ki! Köszönöm. Hétfőn megrendelem, addig még nézelődöm :)
Valami jó helyet nem tudsz, ahol olcsón lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#1037) fecc87 válasza shark300 (#1036) üzenetére


fecc87
tag

Erre csak annyit tudok mondani, h guglizz kicsit, és nézz utána a kereskedőnek, ahol kinézted. Bevált helyem nincs, ahol tudom, h lenne.

(#1038) shark300 válasza fecc87 (#1037) üzenetére


shark300
tag

Még1x köszönöm, találtam egy helyet, (már rendeltem tőlük 1x), és 6k-ból kijön szállítással :)

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#1039) fecc87


fecc87
tag

Javaslom mindenkinek a noti hátlapjának levételét és a ventilátor és kifújó körüli rész portalanítását. Nekem 12-15 fokot esett a hőmérséklet a terheléses állapothoz képest, nyugalmi helyzetben a különbség 1-3 fokos.

(#1040) Sipi16 válasza Androméda7 (#1031) üzenetére


Sipi16
senior tag

A te esetedben egy újrapasztázás sokat segíthet. :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1041) fecc87 válasza Androméda7 (#1031) üzenetére


fecc87
tag

Próbáltad már lecsavarozni a hátsó panelt, megnézni, h mennyi por van a notiban? Nálam a hűtő kifújó részénél kb 3-4 mm vastag porréteg volt, azóta sokkal hűvösebb, és van alatta már hűtőállvány is.

(#1042) Androméda7 válasza fecc87 (#1041) üzenetére


Androméda7
csendes tag

Már többször is leszedtem az alsó kis paneltetőket, és kipucoltam sűrített levegővel, de alig használt valamit és az a kevés javulás sem tartott sokáig. Az egész alsó panelt nem tudtam leszedni, mert nincs erre alkalmas csavarhúzóm. A CoolerMaster hűtőm szinte semmit nem ér. Viszont elvittem a gépet szakemberhez, aki kipucolta. Azt mondta, tele volt porral, porcicával, és el volt öregedve a szigetelő szilikonréteg vagy mi, amire új réteget fújt. Ugyan még mindig hangos és folyamatosan megy a hűtő, de a merevlemez hője eddig 43 foknál nem ment feljebb, és átlagban olyan 38-39 fok körül mozog. Úgy, hogy közben a külső hűtőt be sem kapcsolom. (A szakember azt mondta, ezek a hűtők még akár többet árthatnak, mintha nem lennének, mert ha rossz helyen van a ventillátoruk, akadályozhatják a gép normál szellőzését.) Viszont sajnos úgy néz ki, nem csak a por volt a gond, a merevlemezzel is van valami probléma, ezért előbb vagy utóbb cserélni kell.
Szóval egyelőre úgy néz ki a probléma jelentős része megoldódott. Azért kösz a segítséget!

(#1043) Androméda7 válasza Sipi16 (#1040) üzenetére


Androméda7
csendes tag

Kösz a tippet! Annyira nem értek hozzá, de szerintem a szakember is valami ilyesmit csinált vele azon kívül, hogy kipucolta. Tényleg használt.

(#1044) fecc87 válasza Androméda7 (#1042) üzenetére


fecc87
tag

Akkor árt a külső hűtő, ha nem alulról szívja a levegőt a noti. Ez elég ritka eset, a legtöbb így működik, és oldalt vagy hátul fúj kifelé.

(#1045) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Én egy 15,6 os gép alá (dell xps) szeretnék egy párnázott padot, ami hűteni is tud.
Ezt néztem ki: [link]
Ehhez hasonlót tud valaki, jobb áron?

(#1046) fecc87 válasza Retr0 (#1045) üzenetére


fecc87
tag

Még csak nem is láttam eddig ilyen párnás dolgot. Feltétlen párnás kell? Natúrban sokkal nagyobb a választék, árban is.

(#1047) Retr0 válasza fecc87 (#1046) üzenetére


Retr0
tag

Van pár párnás igen. És arra is lenne szükségem, mert asztalra van megoldásom, d esokat van ölembe a dolog és ilyen fém vagy műanyag cuccos nem kell. Főleg a logitechnek van ilyesféle cuccosa.
Pl ez
Csak horrorisztikus ára van

(#1048) fecc87 válasza Retr0 (#1047) üzenetére


fecc87
tag

A 70 font kb 22 ezer Ft, de itthon olcsóbb azért: link

[ Szerkesztve ]

(#1049) Retr0 válasza fecc87 (#1048) üzenetére


Retr0
tag

Tisztában vagyok vele. Ezek még a korábbi készletből maradtak meg, amikor jól állt a forint az Euro/font/usd-hez képest.
Bár 14 ruppó (szállítással együtt 15-16) is nagyon meredek ár. Bár tény, hogy számomra ez lenne a tökéletes állvány, hisz párnázott, hűt és még hangszóró is van benne (bár ez fölösleges)

Szóval én olyat keresnék ami párnázott, vagy legalábbis ölben kényelmes és hűt vagy szellőzik legalább a gép alja

(#1050) Retr0


Retr0
tag

Itt találtam párat, ami jók lehetnek számomra: [link]
Tud valaki segíteni benne, hogy melyik lehet az igazi?
Sajnos az angol nyelvtudásom nem az igazi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.