Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#5001) mrhyper válasza opeter87 (#4999) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Ez méretben jó lenne, mi róla a vélemény?

(#5002) opeter87 válasza mrhyper (#5001) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem rossz hűtő, de hasonló áron van az U2 is (500Ft-al drágább) majd ha lesz kép a noti aljáról, akkor lehet majd megmondani, hogy valószínűleg melyik lenne jobb neked.

(#5003) username99


username99
csendes tag

Hali!

Vettem ma a media markt -ban egy ILYET

Nos nem igazán vagyok meg elégedve vele. Nem érzem annyira komolynak a hűtését. Szerintem sz@rt sem ér.. Mindenképpen vissza fogom vinni és azt szeretném kérdezni, hogy mire figyeljek ha veszek egy másikat? Ez az első találkozásom ilyen eszközzel. Ezért nem tudtam, hogy mire számítsak.. Én naivan azt hittem, hogy ez majd baromira tolja a hideg levegőt, de hát tökre nem így van.. :F
Ahogy nézegettem a ventilátor átmérőjével nem nagyon lehet baj. Inkább a fordulat számra gondoltam. 600 rpm van megadva. Ez mennyire mondható jónak?
A másik dolog, hogy mivel nem nagyon tudtam rájönni, hogy a gépem honnan kapja a levegőt (talán a klaviatúra tetejétől - talán a gép elejéről) ezért döntöttem úgy, hogy veszek egy olyat ami nagy ventilátorral rendelkezik és körülbelül beteríti a gép alját..

Szóval a kérdéseim:
Mennyire számít rossznak a 600rpm?
Kaphatok ilyen árba jobbat? 5000E (egy kicsivel több is lehet)

Előre is köszi! :D

A kutyát jobban szórakoztatja az ember, mint az embert a kutya, amiből egyértelműen következik, hogy az ember a nevetségesebb.

(#5004) 3RROR válasza username99 (#5003) üzenetére


3RROR
aktív tag

5000E? Hú de sok pénzed van egy hűtőre :DDD

Cooler Mastert nézzél inkább.Olvass vissza pár hsz-t és megtalálod az ajánlott hűtőket.

[ Szerkesztve ]

(#5005) Impressa válasza username99 (#5003) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

1. Nem tudjuk milyen a géped aljának a kialakítása (mennyire nyitott, vagy zárt), amin agyban befolyásolja a hűtőpad hatékonyságát. Pl. ha teljesen zárt a géped alja, akkor bármilyen hűtőt is teszel alá, nem sok haszna lesz.
2. A 600-as rpm nem feltétlen kevés, ha ventilátor átmérője nagy, és a lapátok kialakítása is "ideális".
Ennél a padnál 33 CFM légszállítást írnak, ami elég karcsú, és ha ezt kombinálod egy alultervezett hűtésű géppel, aminek az alja is zárt, akkor olyan mintha ott sem lenne alatta a pad. :D

Egy példa,
Cooler Master E1 specifikációja:

Fan Speed 600 R.P.M.
Fan Airflow 89.8 CFM
Fan Diameter 230 mm

És minden hűtőpad légszállítását ellenállásmentes környezetre adják meg - bár ez már nem annyira fontos -

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5006) Ramoskaa válasza opeter87 (#4953) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Szia!
CMC3 az jó 15,6 colos laptophoz? Mert megrendeltem ,de most ez 15"-ig elbizonytalanított:/

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5007) username99 válasza Impressa (#5005) üzenetére


username99
csendes tag

Alulról ÍGYnéz ki. Viszont nem az alján szívja a levegőt. Van így értelme? :U

(Ezt raktam ki multkor csak sajna nem jött válasz.)

[ Szerkesztve ]

A kutyát jobban szórakoztatja az ember, mint az embert a kutya, amiből egyértelműen következik, hogy az ember a nevetségesebb.

(#5008) Impressa válasza username99 (#5007) üzenetére


Impressa
őstag

Mindkét helyről szív levegőt. A családi Asusnak pontsan ilyen alja van, és "nem" sokat javított a CM E1 (ami kapható is, meg nem is) a hőmérsékleteken (de mindig alatta passzívként) De sokat veszít a hűtés hatékonyságából a minimális szellőzőnyílás miatt. Egyébként ezeknek a típusoknak jó hűtésük van, nem szoktak túlmelegedni. (persze az ICE COOL feliratnak ne dőlj be, ha van rajta matrica formájában).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5009) username99 válasza Impressa (#5008) üzenetére


username99
csendes tag

ÓÓÓÓóóóóó...
Matrica az van rajta bőven.. :K
Nincs gond a hűtéssel, de ha megy egy nagyobb játék nagyon melegszik a bal oldal. Az icecool viszont úgy tudom csak arra szolgál, hogy a kezedtől elvezesse a hőt. De lehet, hogy nem.. ;)

[ Szerkesztve ]

A kutyát jobban szórakoztatja az ember, mint az embert a kutya, amiből egyértelműen következik, hogy az ember a nevetségesebb.

(#5010) opeter87 válasza Ramoskaa (#5006) üzenetére


opeter87
senior tag

Ne azt nézd, hogy jó-e a 15,6ig vagy csak 15ig hanem a külső fizikai méreteket, ha a hűtőről lelóg a laptop 1-2 centit az egyáltalán nem probléma.

(#5011) Ramoskaa válasza opeter87 (#5010) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Remek! megrendeltem se válasz se számlaszám.. és a terméket is levették az oldalukról.. most kereshetek más helyen..

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5012) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy off topic-e a kérdésem, de nagyon remélem tudtok segíteni.
Egy Sony VAIO SVE15... laptophoz szeretnék laptophűtőt vásárolni ajándékba. A laptop így néz ki:

A tulajdonos hölgy, ezért a design is fontos (értsd: számára mindennél fontosabb), a laptop fehér színű, így a laptophűtő színe is csak (nagyrészt) fehér lehet...

Egyelőre csak ezt a Belkint találtam, ami külsőre jó lehet:

Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatban? Zajszint, hány fokkal tudja lejjebb vinni a laptop hőmérsékletét, stb. Bármilyen infót köszönök!

Tudnátok javasolni alternatívákat? :F Jelent esetben a design (fehér szín) az elsőrendű...

Előre is köszönöm! :R

Üdv,
dE4f

(#5013) opeter87 válasza d34f (#5012) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master I300 a legjobb hűtő, ami fehérben is kapható. Hogy hol az nem tudom, de a CM oldalán a fehér is a választható színek között van. Százszor ez mint egy Belkin (ők inkább routert gyártsanak)

(#5014) Ramoskaa válasza d34f (#5012) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

én vettem ilyet feketébe! 1 évig bírta utána hangos a venti!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5015) 1988dani


1988dani
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Szeretnék venni notebook hűtőt és kevés a tapasztalatom ezen a téren!
Milyet típust vegyek? Mekkorát érdemes venni egy 15,6- os notihoz? Hány ventillátorosat éri meg?
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon szépen megköszönném neki!

Üdv: Dani

(#5016) opeter87 válasza 1988dani (#5015) üzenetére


opeter87
senior tag

Milyen géphez keresel hűtőt, ha tudsz feltenni képet a géped aljáról az lenne a legjobb. Bővebbet ekkor tudnék mondani.

Általánosságban a 2 legjobb hűtő most a piacon ár/érték arányt tekintve a Cooler Master CMC3 és E1.

(#5017) Ramoskaa válasza opeter87 (#5016) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

CMC3-ból már elvileg nincs, múlt héten rendeltem egyet, nem válaszoltak semmi, csak levették az oldalról, ma grandon próbálkoztam, ott meg felhívtak h már nincs belőle..

L1 is hasonló cipőben jár!

Most nem tudom milyet rendeljek karácsony előtt 4500-5000Ft értékben..

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5018) opeter87 válasza Ramoskaa (#5017) üzenetére


opeter87
senior tag

Ennyi pénzért nincs jobb mint a CMC3/E1

Igaz nemrégen láttam az E1-et valamelyik nagy webshopban 6,5-7k körül, nyáron meg 4,5k volt :(((

(#5019) Ramoskaa válasza opeter87 (#5018) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

talán majd itt

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5020) opeter87 válasza Ramoskaa (#5019) üzenetére


opeter87
senior tag

hát erről a boltról megvan a véleményen, de az itt nagyon off és pihenő is lenne számomra, így inkább megtartom magamnak a véleményem

(#5021) Ramoskaa válasza opeter87 (#5020) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Megrendeltem és felhívtak, hogy karácsonyig nem tudják már szállítani, majd csak jövőre, visszamondtam, úgy h most nem tudom mi legyen..

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5022) opeter87 válasza Ramoskaa (#5021) üzenetére


opeter87
senior tag

erről beszéltem

rendeld meg máshonnan szerintem

[ Szerkesztve ]

(#5023) Ramoskaa válasza opeter87 (#5022) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

3-4 helyről ezt a választ kaptam... Médiakertől 1 hét után kaptam választ! Csak nem tudom minek rakják ki ha nincs belőle jelenleg, és oda van írva h 2-3 nap alatt szállítják, erre sorra visszamondják ,hogy majd csak jövőre, nem értem én ezeket...

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5024) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok! :)

Mi a véleményetek róla?
Trust GXT 277
Szerintem elég bitang! :K Tesztet nem találtam róla, biztosan nagyon új. Design minden esetre bejön! :K Egyébként Dell 3537 alá rakom majd!

Nos?

Bankkártyával? Hát persze!

(#5025) opeter87 válasza sirszevenap (#5024) üzenetére


opeter87
senior tag

Mivel semmi érdemi információval nem rendelkezik a gyártó honlapja a termékről, így gondolom a gyártóhoz szokásos "minőséget" hozza. Ezen az áron rengeteg jobb hűtő van.

(#5026) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Lehet módosítani valahogy a hűtő fordulatszámát? Esetleg feszültséget emelni rajta?
Media-tech Multicooler II-m van, hűt is, de sajnos a processzor játékok alatt pont eléri a 85°C-t amikor visszaveszi az órajelét, így okozva akadásokat a játkban. 15-20°-os lakásban még 82-83°körül tartja magát, de emiatt nincs kedvem fagyoskodni a szobában :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5027) Impressa válasza Szoszo94 (#5026) üzenetére


Impressa
őstag

Lehet növelni a ventilátor fordulatszámát a feszültség növelésével, de elég hamar be fogja adni a kulcsot. :K
Lehet a pasztázáson kellene elgondolkoznod (mert az többet segíthet a hőmérséklet csökkentésében, mint a pad), ha nem megfelelő minőségű. :)
Nem egy "erős" padot választottál a géped alá, valószínűleg, egy jobb paddal megoldódna a problémád. ;)

MEDIA-TECH specifikációja:

Légszállítás: 57 CFM
Áramfelvétel: 160 mA
Feszültség: 5 V
Lapát átmérő: 20 cm

Pl. egy alternatíva,

Cooler Master E1 specifikációja:

Légszállítás: 90 CFM
Áramfelvétel: 350 mA
Feszültség: 5 V
Lapát átmérő: 23 cm

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5028) Szoszo94 válasza Impressa (#5027) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem mai darab a hűtő, akkor ez volt az egyik legjobb ennyiért :)

Pasztázni az 1 éves Dell-t szerintem még nem kell, de majd kitakaríttatni ki fogom (laptopszalonos vétel, ott ingyen meg is csinálják).

Feszültséget hogy tudok növelni rajta? :)
Vegyek hozzá egy másik nyákot, mondjuk az általad említett cm-eset? Ebay-en biztos lehet ilyeneket találni :U

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5029) opeter87 válasza Szoszo94 (#5028) üzenetére


opeter87
senior tag

1. simán lehet, sőt érdemes is újra pasztázni egy 1 éves notit (mert nagyon sok rossz minőségű gyári paszta van)
2. vennék valamilyen (pl. E1) gyárilag erősebb hűtőt, nem játszanék ilyen feszültség növelő dolgokkal elég rövid életű lenne az a hűtő, ventilátor csapágyak biztosan nem bírnák, de lehet az elektronika sem

(#5030) Szoszo94 válasza opeter87 (#5029) üzenetére


Szoszo94
őstag

1. Még van 2 év garancia a laptopra, nem fogom szétszedni. Annyit nem ér az egész, hogy ezt elveszítsem.
2. Nem a duplájára akarom emelni, csak egy kevéssel, annyi tartaléknak kell benne lennie.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5031) sirszevenap válasza opeter87 (#5029) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ha annyi százasom lenne mint ahányszor opeter87 leírta, hogy E1 mióta én nézem ezt a hűtős forumot (kb1-2 év) akkor szerintem nekem soha többé nem kéne dolgoznom, sőt az unokáimnak sem! :D

Amúgy, ha visszanézed, nekem volt E1-em. Valóban jó. De nem hiszem el , hogy nincs jobb vagy ugyan olyan ebben az árkategóriában. Engem nem vágott földhöz a teljesítménye, igazán "meleg helyzetekkel" képtelen volt megbirkózni.

Mellesleg 5 fokot hűt a gépemen az a Trust hűtő amit linkeltem! :D Nem gondoltam volna! Mondjuk ezt az alig 2 hetes szerkezetet nem nagyon kell még, de hagy legyen alatta! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#5032) Szoszo94 válasza sirszevenap (#5031) üzenetére


Szoszo94
őstag

A száraz adatok alapján tényleg az egyik legjobb ár/érték arányú hűtő az E1, ebbe nehéz belekötni. Viszont az, hogy a valóságban hogyan működik, az már nagyban függ a laptop típusától :)

Tényleg, mi történik akkor, ha lefedem a hűtő azon részeit, amik csak a borítást hűtik? Elvileg így több levegőt kap ott, ahol szívja és így végső soron hűvösebb lesz a rendszer, nem? Ez csak egy kis találgatás, de látok benne rációt :B

Így nem kéne feszt babrálni és a hatásfok is nagyban nőlne - feltéve ha a feltételezésem feltételek nélkül működik :D

Most kíváncsiságból ráküldöm 1-1 órára az Aida stabilitástesztjét hűtővel és anélkül (ki is veszem majd alóla), mennyit hűt rajta valójában a hűtő.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5033) sirszevenap válasza Szoszo94 (#5032) üzenetére


sirszevenap
őstag

Érdekes elképzelés! :D Józan paraszti ésszel ez működhet, próbáld ki! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#5034) Szoszo94 válasza sirszevenap (#5033) üzenetére


Szoszo94
őstag

A hűtő oldalát már leszigeteltem, hogy ott ne fújja ki a levegőt feleslegesen :D Mivel kihajtom a hűtő lábait, így az oldalán nem szív, csak fúj - feleslegesen. Így nyertem már 1-2 fokot, ha sikerülne még 2-3-at akkor öröm és boldogság lenne :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5035) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#5034) üzenetére


Szoszo94
őstag

Átlaghőmérséklet fél óra terhelés után mérve, szintén fél órán át, 20°C-os szobában:

Hűtővel:
CPU 80
GPU 62
HDD 43
Max CPU throttling 3%

Nélküle:
CPU 82
GPU 66
HDD 44
Max CPU throttling 15%

Látszik, hogy használ a hűtő, nem is keveset (throttling-nál látható igazán, hűtővel csak ritkán és kis mértékben jelentkezett, anélkül viszont szinte folyamatos volt), nem sok kéne a 0% throttlinghoz.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5036) [P]laci


[P]laci
senior tag

sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre! :K Tesóm laptopjához szükség lenne egy megfelelő hűtőre, mely sajnos eléggé melegedős típus.

Kép 1
Kép 2

Szerintetek milyen hűtő legyen? Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#5037) kenyerpirito


kenyerpirito
csendes tag

sziasztok!

egy samsung np350v5c-s01 laptopom van, és nagyon melegszik. kb 6-7ezer forintot tudnék rászánni egy hűtőpadra. tudtok segíteni? [ez a kép a laptop hátuljáról] a gép baloldala (a jelölt rész) melegszik. lehet drágább is ha annyival jobb a minősége. nem volt még ilyen hűtőpadom, de ha csak 3-4 fokkal viszi csak lejjebb a hőmérsékletet akkor nem érdemes, mert így is kikapcsolásig melegszik.

köszönöm a segítséget
kenyerpirito

(#5038) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok!

Acer E1-570G alá keresnék hűtőpadot. Ölben sokat használom a gépet, illetve ágyban is, ezért is gondolkoztam valami padon. A gép hűtésével alapvetően nincs baj, de pl egy notebook párna az Ikeában is 5000-be kerül, úgyhogy akkor lehet inkább vennék egy ventis megoldást. Alsó rész.

Nekem a Cooler Master NotePal Lapair tűnik a legjobbnak, hiszen párnázott az alja, illetve levegőt is fúj valamennyire, viszont valahol olvastam, hogy nem éppen halk, bár a dB alapján nem is hangos.
A másik amit még találtam, a Cooler Master NotePal I100, meg ebből a NotePal szériából az I200 és I300 is.

Ha bármi ötlet van, szívesen várom, köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#5039) tompi113


tompi113
csendes tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy egy HP G62-vel szenvedek, erősen melegszik egy ideje.
Ez azt jelenti, hogy gond nélkül eléri a 80-90 fokot is, ilyenkor ki is kapcsolgat...

Először hűtőpadban gondolkodtam, most már ott tartok, hogy szétszedném, kipucolnám...
Van valakinek ebben tapasztalata, interneten olvastam, hogy thermal pad-ot érdemes cserélni a videókártyán, tud valaki olyan helyet, ahol lehet ilyet rendelni? (gondolom pár szár forintos tétel...)

Köszönöm előre is a segítséget :)
tompi113

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#5040) Impressa válasza tompi113 (#5039) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Itt az aprón árulnak thermal-padot:[link]
Gondolom pasztát már beszereztél a laposhoz.
Egyébként jól gondolod, ezen nem pad fog segíteni elsősorban, hanem az újrapasztázás.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5041) tompi113 válasza Impressa (#5040) üzenetére


tompi113
csendes tag

Köszönöm a választ, ha sikerül addig szereznem hétvégén nekiállok a műveletnek :)

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#5042) [P]laci válasza [P]laci (#5036) üzenetére


[P]laci
senior tag

Na idő és tipp hiányában, némi visszaolvasás után úgy döntöttem hogy beruházok egy fekete Cooler Master Notepal U2 Plus hűtőbe! :K
remélhetőleg nem lesz baj vele! ;)

(#5043) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Szükségem lenne a segítségetekre! Laptopomhoz(Lenovo b590) szükség lenne egy megfelelő hűtőre.

Kép

Milyen hűtő legyen? Előre is köszi a segítségeteket!

(#5044) formula01


formula01
aktív tag

Dell 3537-es notebookhoz milyen laptophűtőt ajánlanátok?

(#5045) sirszevenap válasza formula01 (#5044) üzenetére


sirszevenap
őstag

Nem kell alá hűtő, de ha mégis akkor ameddig lehet kapni mindenképp érdemes az E1-et választani.

Bankkártyával? Hát persze!

(#5046) mayer.tamas


mayer.tamas
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket, milyen laptop hűtőpadot ajánlanátok a Dell Vostro 3460 típusú laptopomhoz.

Az alábbi videó 5:13 percnél lehet látni a laptopom alját.

http://www.youtube.com/watch?v=vtsSxOCyXIA

Van most egy kis 3 ventilátoros ebay-es hűtés alatta, de mikor videókat vágok, vagy konvertálok, eléggé felmelegszik a 4 proci, kb 80C-ra és a gépem leáll.

Tetőtérben használom, eleve meleg van itt fent télen (jelenleg 27C) , valószínűleg ez is hozzásegíti, hogy nehezebben hűti a gyári ventilátora.

Tudnátok ajánlani valamit, ami rendesen nyomja a levegőt és viszonylag nagy hatásfokkal segít a hűtésben?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv,
T.

(#5047) 3RROR válasza mayer.tamas (#5046) üzenetére


3RROR
aktív tag

Cooler Master U2 vagy U3.

(#5048) mayer.tamas válasza 3RROR (#5047) üzenetére


mayer.tamas
csendes tag

Szia!

Köszönöm a gyors válaszod.

A cooler master-ekről jókat hallottam.

Találtam egy ilyet: Cooler Master NotePal XL

Ennek elég nagy a légszállítása és ezen 1 db nagy ventilátor van.
Mit érdemes inkább választani egy nagy ventilátorosat, vagy több kicsit?

Üdv,
T.

(#5049) 3RROR válasza mayer.tamas (#5048) üzenetére


3RROR
aktív tag

Szvsz a nagy venti nem hűtené elég jól mivel a lyukak elhelyezkedése eléggé a szélén van a laptopnak.
Bár én megvárnám az okosokat.Majd ők megmondják :)

(#5050) mayer.tamas válasza 3RROR (#5049) üzenetére


mayer.tamas
csendes tag

Értem, köszi :)

Akkor várok, remélem lesz még aki tud nekem hasznos tippel szolgálni.

Üdv,
T.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.