Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) modflow


modflow
veterán

Valaki tudja, hogy A ház lelke című film az most mit szimbolizál?
Odáig minek a valós világ, hogy a lány lezuhan a mélybe és meghal. De az egész óceános rész nem valós. Viszont amikor visszatérnek, a lány él. Hogy?

(#11702) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Aki kedveli illetve érdeklődik a témában megtörtént dolgok iránt:
Dahmer 2022
Esetleg előzménynek:
My friend Dahmer 2017 - ez itt nincs fent, de szerintem jó.

(#11703) Floyd80 válasza Pro Koryak (#11702) üzenetére


Floyd80
addikt

kedveli illetve érdeklődik a témában: mármint melyik témában? :DDD

Most néztük végig, lenyúltak egy szezont a Mindhunterből. :) Ha ki kellene emelnem valakit, a fater nagyot alakít.

Eléggé nagyon ment: Hatalmas érdeklődést váltott ki a Netflixen a múlt héten bemutatott Dahmer – Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori című true crime sorozat, a Netflix most közzétette a nézettségi adatokat, melyek szerint a sorozatot a szeptember 21-i indulás óta 196,2 millióan nézték meg.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11704) Mrdevil válasza Pro Koryak (#11702) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mi egy kicsit tartunk tőle asszonnyal, elég durva dolgokat tett ez a barom arcú pszichopata. Félek a kis lelki világunknak nem hiányzik ez.De aztán lehet egyszer bele nézünk. Mondjuk olvastam róla, hogy ezt egy max6 részes cuccba is bele lehetett volna rakni, állítólag kB az első 5 rész elég lagymi.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11705) twine válasza Mrdevil (#11704) üzenetére


twine
addikt

Olvastam róla. Tartottam én is tőle, hogy gyomorforgató dolgokat fogok látni. Ez egyrészt be is igazolódott... Másrészt, bár őszintén tiszta lelkiismerettel mondom, nem ítélem el a homosexualitást, nézni nem kimondotta szeretem, még ha nem is öncélú , hanem a történet egésze miatt "van rá szükség", akkor sem. Itt azért elég sokszor direktben tolták az arcomba...Ez nyilván egyéni problémám, hogy nem szeretem az efféle jeleneteket nézni...
Azt viszont általános problémának érzem, hogy borzasztó hosszúra vannak nyújtva valóban a jelenetek...baromira unalmasnak éreztem, és "tekergetnem" kellett közben, hogy lépjünk túl az ilyen "üres" jeleneteken...mert annyira "feszitett"...és nem az izgalom, hanem az unalom :(
Értem, hogy ezzel szerették volna a rendezők megteremteni az atmoszférát, a helyzetek görcsösségét, de nekem nem tetszett ez a rendezés...Igaz még csak a 3. vagy 4. résznél járok...
Valóban sokan látták, de én ettől még nem tartom "jó" (ha lehet ilyen nyomorult szót használni erre a történetre) filmnek...
Vagy inkább úgy mondom, nekem nem tetszik a rendezés...
A fentiek összessége miatt könnyen lehet, hogy félbe is hagyom az egészet...
Nem volt meglepetés, tudtam mire készülhetek, mentségemre szóljon, leginkább az érdekelt az egészből amit olvastam egy kritikában, hogy a rendőrők mennyire balf@szkodták el sokáig az egészet.
Leginkább ez volt az az aspektus ami miatt elkezdtem nézni, de azt hiszem elég volt belőle ennyi is... :B :U :(

[ Szerkesztve ]

(#11706) Drenadar


Drenadar
veterán

köszi, gondolkodtam rajta hogy végig nézzem e ezt a sorozatot de az előző élménybeszámolók alapján inkább kukázom.

(#11707) Pro Koryak válasza twine (#11705) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mivel egyrészt "életrajzi" film, így nem öncélú a homo vonal bemutatása illetve nem azért, hogy rászoktassák a nézőt. Ő ilyen volt és kész.
Mondjuk szerintem is hosszúra nyújtották, sok az unalmas, felesleges rész. Én is gépen nézem, így könnyebb a belepörgetés.
Ennyiből jobb megnézni a doku sorozatokat a témában, azok nem unalmasak.
Itt is van fent egy csomó.

#11703 Floyd80
Kedveli a megtörtént bűntényeket feldolgozó, bemutató filmeket/sorozatokat. ;)

(#11708) twine válasza Pro Koryak (#11707) üzenetére


twine
addikt

"Mivel egyrészt "életrajzi" film, így nem öncélú a homo vonal bemutatása illetve nem azért, hogy rászoktassák a nézőt. Ő ilyen volt és kész."

Valószínűleg félreérthettél és sajnos ismerve a fórumot az ilyenekbol szokott elindulni egy véget nem érő vita.

Pontosan ezt mondtam én is amit te leírtál...
Vagy maradjunk abban, vita megelőzéseként, hogy ezt szerettem volna írni, még ha esetleg nem is sikerült..
Egy szóval nem akartam ebben a sorozatban öncélúnak beállítani a szexuális irányultságot. ;)

(#11709) Pro Koryak válasza twine (#11708) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem lesz vita részemről. ;)

Tavaly elkezdtem, most folytatom
Black Spot(magyar felirat van)
Először kicsit unalmas volt, habár mindig történt valami, 6 rész után egész tűrhető. Főleg a misztikus szál miatt.

(#11710) twine válasza Pro Koryak (#11709) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#11711) Gsx-rr válasza Drenadar (#11706) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En sem tudtam vegignezni.

(#11712) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Hétvégén beszélgettem egy barátommal. Azt állítja a Netflixen az Outlander- Az Idegen sorozatot magyar szinkronnal nézte :F
Nekem sose adott egyik évad se magyar szinkront, csak feliratot. Szinkronosan csak a tévébe ment anno az 1-2 évad majd most valamelyik Sony csatornán az 1-5évad.
Sajnos perzentálni nem tudta mert amikor kipróbáltuk neki is csak felirat lehetősége volt.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11713) labeda válasza bnorci71 (#11712) üzenetére


labeda
aktív tag

Ránéztem, nálam is csak felirat van, de rémlik nekem is, hogy az utolsó évadnál mintha láttuk (hallottuk) volna, hogy van magyar szinkron. Mivel a többit eredeti hanggal néztük felirattal, igazából nem is érdekelt. Én azt mondom vannak ilyen filmek, amiket a szereplők hangja, orgánuma alapján kár is lenne szinkronizálni. De ez csak az én véleményem. :)

(#11714) Floyd80 válasza labeda (#11713) üzenetére


Floyd80
addikt

Szerintem a mostani magyar szinkronok nagyon "gyengék", plusz ilyen szappanopera feelinget adnak az egésznek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11715) bnorci71 válasza labeda (#11713) üzenetére


bnorci71
addikt

+Floyd80
angolul nem tudok és utálom olvasni a filmet, Így jártam marad a "szar" szinkron.
Hallkan jegyzem meg "The Blacklist" 2 évad szinkronosan, most 3évad már megvolt felirattal. Semmivel nem jobb az eredeti hang. Bede Fazekas Szabolcs rengeteget tett nekem hozzá a Reddington karakteréhez, talán még jobb is szinkronnal mint az eredeti. Nekem. Illetve ez egy kiragadott példa.
De ez ízlések és pofonok na meg lehet egyik szinkron jobban sikerül a másik kevésbé.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11716) labeda válasza bnorci71 (#11715) üzenetére


labeda
aktív tag

Egyetértek veletek! :)

(#11717) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok.

Spanyolorszagban elunk de magyar Netflix elofizunk van (szandekosan a magyar felirat es nyelv miatt) Viszont a musorlista (musorok, feliratok, nyelvek) nem ugyanaz mintha ugyanezzel az elofizetessel Magyarorszagon nezzuk...
El lehet valahogy erni, hogy a magyar accounttal Spanyolorszagban nezve a Netflixet ugyanaz legyen a kinalat? vagy felejtos?
Konkretan van olyan sorozat ami itt el sem erheto csak Magyarorszagon...

Koszi :R

A játék az nem játék!

(#11718) kmarci25 válasza Jim-X (#11717) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Szerintem ezt csak VPN-nel tudod megoldani.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11719) Jim-X válasza kmarci25 (#11718) üzenetére


Jim-X
őstag

Es azt hogyan? Van hozza valami utmutato? :B

A játék az nem játék!

(#11720) kmarci25 válasza Jim-X (#11719) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

A VPN tulajdonképpen elfedi a valós tartózkodási helyedet és úgy tűnik, mintha egy másik, általad beállított területen lennél. (Ez biztos nem pontos és nagyon konyhanyelv, de esetünkben ez a lényeg.) Ezek fizetős szolgáltatások, a neten rengeteg lehetőséget és leírást találsz róluk.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11721) Jim-X válasza kmarci25 (#11720) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszonom szepen :R

A játék az nem játék!

(#11722) twine válasza Jim-X (#11721) üzenetére


twine
addikt

Nem a legolcsóbb, amennyire tudom, de én amíg használtam a szolgáltatásukat, tökéletesen elégedett voltam velük...Végtelenül egyszerű a használata... ;) Szinte 0 tudást igényel...(Persze azért jó ha picit utána olvasol a témának)

(#11723) kmarci25 válasza Jim-X (#11721) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Érdemes nézelődni a stacksocial.com-on is. Jó ajánlatokat lehet kifogni. Én ott vettem élethosszig tartó Adguard licencet. Korábban láttam különböző vpn ajánlatokat is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11724) bnorci71 válasza Jim-X (#11717) üzenetére


bnorci71
addikt

én azt nem értem miért nem az előfizetésed nyelvéhez társít vagy a beállított nyelvhez, miért az IP-ből nyert tartózkodási helyhez kínálatot....
egyszerű fejlesztői baromság.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11725) sztanozs válasza bnorci71 (#11724) üzenetére


sztanozs
veterán

Mert területenként (országonként) más a liszensz, nem pedig nyelvenként.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11726) bnorci71 válasza sztanozs (#11725) üzenetére


bnorci71
addikt

ezt kifejted csak, hogy értsem?
Netflix megvásárol egy filmet, de Ausztriába nem rakhatja fel a kínálatba mert oda nem vásárolta meg a jogot?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11727) Adama123 válasza bnorci71 (#11726) üzenetére


Adama123
tag

Pontosan.

(#11728) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

2 eve probalkoztam Vpn-el,de vagy nem mukodott vagy a Netflix erzekelte
Az osszes nagyobbat kiprobaltam

(#11729) kmarci25 válasza bnorci71 (#11726) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Illetve az adott országban már másnál megvan a joga a tartalomnak és az elsőbbséget élvez.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11730) bnorci71 válasza kmarci25 (#11729) üzenetére


bnorci71
addikt

Akkor ez egy jó kis jogi útvesztő.

Egyébként nekem az is érdekes hogy az Outlander S1-2 anno szinkronosan lement a Viasaton. Majd megjelent a Netflixen feliratosan a folytatás. Aztán vagy fél éve a Sony valamelyik csatorna leadta elejétől az ötödik évadig szinkronnal.
Itt is lehet jogi dolog abba hogy a Netflix nem szinkronizálta vagy ez csak spórolás? De ha a Sonynak megérte a szinkron a Netflixnek nem érte volna meg. :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11731) kmarci25 válasza bnorci71 (#11730) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

A Netflix általában nem veszi meg a szinkronokat. Vagy megcsinálja saját maga, vagy nincs szinkron. Tv csatornák szinte mindent szinkronnal adnak, mert itthon nagyon elterjedt a szinkron, muszáj így adniuk, így ha valamit megvesznek, akkor kb azonnal szinkronizálják is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11732) bnorci71 válasza kmarci25 (#11731) üzenetére


bnorci71
addikt

Pont ezt kérdeztem a Netflixnek nem érte meg szinkronizálni :F a Viasat/Sonynak igen.
Megvettek egy sorozatot ami már rég elérhető volt a Netflixen majd szinkronizálták és leadták a tv-be.... bár lehet nekik a reklámok miatt még így várhatóan alacsonyabb nézettséggel is belefért... :U

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11733) Floyd80


Floyd80
addikt

Ezt most kezdtük el nézni, "nehéz" téma egy kis horrorba csomagolva.

Az éjféli klub | A Netflix hivatalos oldala

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11734) Mrdevil válasza Floyd80 (#11733) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mi is ezt nézzük pont. Kicsit nyomasztó néha, betegséget nem szeretem.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11735) Gsx-rr válasza Mrdevil (#11734) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pont ezert 15 perc mulva toroltem is a listarol

(#11736) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Terribly Happy / Frygtelig Lykkelig 2008
"Vagy Borzasztó boldog. Így is, úgy is fordíthatnánk dánból a Frygtelig lykkelig címet, azonban egyik változat sem akar a film cselekményének, hangulatának és végkifejletének egyetlen jellemzője lenni. A benyomás-koktélból ugyanúgy érvényes rá az idegtépően baljós, nyugtalanítóan izgalmas és hajmeresztően pajkos szószerkezet is."

Szóval egy ízig vérig Dán film! Nekem bejött.

(#11737) headhunter


headhunter
addikt

12 országban indítja el novemberben a Netflix az olcsóbb előfizetést, reklámokkal...

"...Körülbelül 2700–3100 forintos áron lesz elérhető 12 országban, köztük az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban, Kanadában, Mexikóban és Ausztráliában a Netflix Basic with Ads előfizetése, amit novemberben élesít a cég, írja a BBC.
.
.
.
...A vállalat szerint az új ajánlat előfizetőinek óránként átlagosan négy-öt perc reklámmal kell számolniuk, egy-egy reklám várhatóan legfeljebb 30 másodperc hosszú lesz. Lesz néhány film és sorozat, ami a licenckorlátozások miatt ebben a csomagban nem lesz elérhető, a filmek felbontása sem lesz kiemelkedő, mindössze 720p..."

[ Szerkesztve ]

(#11738) sunavlys


sunavlys
senior tag

Mit lehet tenni? Egész nap ezt írja ki. Ja, és próbáltam 2 különböző bankkártyával, szintén nem megy.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#11739) sunavlys válasza sunavlys (#11738) üzenetére


sunavlys
senior tag

felvittem magam egy új felhasználóval és azzal sem megy kiróbáltam paypallal és még 2 db bankkártyával

és milyen gáz már hogy a jelszót csak egyszer kell felvinni
és a jelszó ki van csillagozva azt sem látom mit ütök be

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#11740) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

https://itcafe.hu/hir/netflix_jelszomegosztas_leszamolas_q3_eredmenyek.html
Továbbra is jönnek a hírek, kivéve arról, hogy nálunk mi lesz.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11741) Floyd80


Floyd80
addikt

Ezt elég jól összerakták szerintem, Stifler anyja miatt is érdemes ránézni. :)

A megfigyelő | A Netflix hivatalos oldala

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11742) kezo0 válasza Floyd80 (#11741) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy tűnik, ezzel nem mindenki ért egyet:
A Netflix Megfigyelő című sorozata kiakasztotta a nézőket – ez a 3 fő oka

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#11743) labeda válasza kezo0 (#11742) üzenetére


labeda
aktív tag

Örülök a linknek, tuti biztos így, hogy nem nézzük meg! :R

(#11744) kezo0 válasza labeda (#11743) üzenetére


kezo0
addikt

Azért vedd figyelembe, hogy ez is csak egy vélemény, ettől még lehet, hogy neked/nekem meg pont tetszene... Az IMDB-n 6,7-re áll a pontszáma, de úgy, hogy az összes rész 7-es vagy afölötti értéket kapott, és úgy tűnik, igazából csak a befejezés, ami nem tetszik a nézőknek, mert az csak 6,3 pontos. De persze az IMDB sem mindenható, bár van olyan ismerősöm, aki szerint ezek a pontszámok nagyot sosem tévednek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#11745) Mrdevil válasza Floyd80 (#11741) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mi is nézzük, még egy rész van hátra. Szerintem nézhető, annak ellenére, hogy a történet lerágott csont, de mégis van benne valami amitől leköt. Nekem tetszik......

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11746) labeda válasza kezo0 (#11744) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszi, az IMDB számomra eddig is jó értékmérő volt.

(#11747) Floyd80 válasza Mrdevil (#11745) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez meglepett, hogy így lehúzták, nyilván creepy szomszédokat láttunk már eleget, a karakterek viszont jól kidolgozottak. Mivel nem szenvedésből néztük az újabb részeket (ha már elkezdtük nézzük végig effekt), az érdeklődést nálunk fenn tudta tartani.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11748) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Aki kedveli a dél-koreai "akciós" filmeket:
Nagwonui bam - Night in Paradise 2020 (magyar felirat van csak)
A New World rendezőjétől. Ha azt a szintet nem is üti meg, azért hozza a kötelezőt. Vér, vér és még egy kis vér. A szereplők mint általában, telitalálat, kb. mindenki pont olyan, amilyennek lennie kell.

(#11749) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Ha már ajánló... A pontozott vonal mentén. 6 rész (kb 30 perces részek), animációs, felnőtteknek (!), olasz. A főszereplő felnövéstörténete egy bizonyos eseményig. Az eleje nagyon vicces, aztán ahogy telnek a részek, és egyre idősebb lesz a főhős, úgy kapunk egyre komolyabb témákat. Nehéz követni, mert az olaszok hadarnak, sok a felirat, de szerettem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11750) pn4hvq válasza kmarci25 (#11749) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én az első részt végigszenvedtük asszonnyal (mi így éltük meg), aztán gyorsan töröltem is a listámról. De hát ízlések és pofonok :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.