Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) TrollBalint válasza modflow (#12091) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem az az előzetes nem volt egyértelmű, azok alapján én azt hittem, hogy az csak egy visszaemlékezés
Mindenesetre még nem kezdtük el nézni, mert úgy láttam, hogy csak az első fele van fent én meg nem akarok várni egy hónapot 2 rész között, úgy hogy ha az fent lesz, akkor kezdjük el folytatni :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12102) humi1


humi1
tag

Kb 3 éve netflixezek, de ez a FAUDA csak a napokban jött velem szembe.
Ez valami brutál jó sorozat. :C

(#12103) Roland8622 válasza humi1 (#12102) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Akkor próbáld meg a Tehran c. sorozatot is ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#12104) kezo0 válasza Roland8622 (#12103) üzenetére


kezo0
addikt

... az Apple TV+-on.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#12105) Floyd80


Floyd80
addikt

Kleó-t nézte valaki? Szerintem elég jól sikerült.

Kleo (TV Series 2022– ) - IMDb

Szintén DDR kémsztori, ezt inkább lehúzták.

The Man on the Other Side (2019) - IMDb

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12106) Pro Koryak válasza Floyd80 (#12105) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Persze, Kleo jó, hamarosan 2. évad... :F

(#12107) Floyd80 válasza Pro Koryak (#12106) üzenetére


Floyd80
addikt

Azt írják confirmed, idén kezdik forgatni.

Amiről ezekben a retro hatású filmekben már leszokhatnának, azok a csillogó, villogó verdák, szinte mindegyik mintha most gördülne ki a gyárból. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12108) TrollBalint válasza Floyd80 (#12107) üzenetére


TrollBalint
addikt

Kleó-val már szemezek egy ideje én is, de most a Nyílt Tenger van porondon. Ha meg nem csillogó verdákat szeretnél látni egy retro filmben, javaslom a Mocsár -t :) Az első évad a 80-as években játszódik, a második a 90-es végén, Lengyelországban.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12109) RVR400 válasza Floyd80 (#12107) üzenetére


RVR400
veterán

Nyilván, mivel elméletileg azok pont akkor gördültek ki a gyárból...

(#12110) Skylukos


Skylukos
tag

Nem politizálni akarok, de titeket nem zavar, hogy a filmek 80-90 százaléka nyiltan vagy burkoltan egy bizonyos irányba próbál politikailag agitálni, az azonos nemek közötti kapcsolatokról már nem is beszélve, ami mindig téma minden filmben "véletlenül".
És akárhogy nézzük ez a Netflix témakörbe erősen beletartozik itt!
Kiváncsi leszek a topikgazdák reakcióira, mi van nekik kiadva ez ügyben, mert én direkt nagyon diplomatikusan fogalmaztam.

(#12111) kmarci25 válasza Skylukos (#12110) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Hát, ha már fel lettünk kérdezve.
Ha valaki úgy kezd egy mondatot, hogy "nem akarok ezt-azt, de...", akkor biztosra vehetjük, hogy utána pont az ez-az fog következni.
Természetesen a véleménynyilvánítás szabad, azonban a fórum ÁSZF-e szerint:
III/11. A politika és a vallás mint téma csak a linkelt topikokban kaphat helyet.

Miután az általad felvetett téma megtárgyalása egészen biztos, hogy politikai nézetek kifejtésére, ellenzésére, pártolására vezetne, ezért kérem, hogy ezt a témát hanyagoljuk ebben a topikban.

Köszönöm!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12112) Skylukos válasza kmarci25 (#12111) üzenetére


Skylukos
tag

Ok, tökéletesen megértem a dolgot, bár pont ezért a kérdésem nem a politikai nézetek megvitatására, csak észrevételem szerint a politika téma gyakori felbukkanására utalt a netflix tartalmakban.
Viszont ha jól értem az egyneműek közötti kapcsolatok feltűnően gyakori, esetleg zavaró felbukkanásának megvitatása nem tilos?

(#12113) l.skywalker válasza Skylukos (#12112) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Elég sokszor szóba került már itt ez a téma - gyakran kifogásolható stílusban. Kétlem egyrészt, hogy ez ne fordulna elő újra, bármilyen felütéssel is kezdted - másrészt a topik témakörét nagyon részlegesen érinti, így ez inkább olyan OFF téma, amit az erre megfelelő helyen javasolunk folytatni. Másfelől pedig ez az egyik leginkább flame képes téma itt most.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12114) Skylukos válasza l.skywalker (#12113) üzenetére


Skylukos
tag

Ok, jogos, legalább a netflix fórum maradjon mentes a netflix zavaró témáitól!

(#12115) Chris0321 válasza Skylukos (#12114) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezek a témák téged zavarnak. Ha ennyire nem tetszik, ne nézd. Senki nem kötelez rá.

(#12116) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

@Skylukos látod, így kezdődik el.

Ezért jobb, ha ezt máshol beszéled ki ha szeretnéd. Köszi!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12117) sunavlys válasza Skylukos (#12110) üzenetére


sunavlys
senior tag

Én is észrevettem. :DD

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#12119) pkaresz válasza Pro Koryak (#12118) üzenetére


pkaresz
senior tag

:Y

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#12120) 8Ba8 válasza Chris0321 (#12115) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Rendben, viszont lehetne egy figyelmezetetés a film kezdése előtt, hogy "ilyen" jelenetet tartalmaz. És akkor el tudnám dönteni, hogy akarom, vagy nem akarom nézni.
És egyébként attól, hogy itt nem lehet leírni, nagyon is tolják a filmkészítők ezt a bizonyos szekeret...

(#12121) RVR400 válasza 8Ba8 (#12120) üzenetére


RVR400
veterán

Mivel mindegyikben van, így teljesen felesleges a figyelmeztetés...

(#12122) TrollBalint válasza Pro Koryak (#12118) üzenetére


TrollBalint
addikt

:DD
Ez nem neked szól, hanem a stíluson, ahogy megfogalmaztad :)

Tegnap befejeztük a Nyílt Tenger-t, egész tetszetős kis sorozat. A 2. évadban picit megpróbálnak elkanyarodni és egy (szerintem) nem jó irányba haladni, de az évad végére észbe kapnak. Szerencsére a 3. évad megint jó lett, és a szokásos spanyol szappanoperás agonizálásos jelenetek is kevesebbek. Kíváncsi vagyok lesz-e folytatás. Főleg így, hogy az egyik "fő" szereplő meghalt, bár gondolom nem véletlen, hogy alig játszott ebben az évadban :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12123) kmarci25 válasza 8Ba8 (#12120) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Már le is írtad, írtátok, azt "amit itt nem lehet". :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12124) Noukoum válasza 8Ba8 (#12120) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért olyan figyelmeztetés van hogy a film fehér embert tartalmaz? Vagy hogy heteroszexualitást? Szerinted az lenne a normális ha lenne?

Így van, nagyon tolják a készítők a fehér ember és a heteroszexuálisok szekerét hiszen minden film tele van velük. :W

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12125) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Na, hogy elszakadjunk a korábbi témától, bedobom ezt, most olvastam.

A Netflix csökkenti az előfizetői árakat több mint 30 országban
Érdekes, hogy a horvátok bekerültek, mi pedig nem. Feltételezem, hogy itthon arányos nagyobb az előfizetői bázis, nem látják kifizetendőnek a csökkentést.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12126) prtvlogan válasza kmarci25 (#12125) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Hát, kíváncsi vagyok, mit fognak kihozni ebből a helyzetből. Jelenleg a legnagyobb csomagra fizetek elő, és ez meg van osztva négy felé egy adott városon belül, családtagoknak. ( két nagymama, plusz a feleségem meg én.) A munkahelyen szoktam még nézni időnként. Na ha most ezeket megszüntetik, gondoltam leváltok a legolcsóbb csomagra, azonban láttam, hogy ott csak 1 eszköz engedélyezett, tehát ez így kilőve. A középső csomag két eszközzel pedig alig olcsóbb, mint a legnagyobb. Megörültem, hogy olcsóbb lesz, erre kiderül, hogy nem nálunk.. Picit olyan, mintha direkt ki akarnák ejteni a bizonytalanokat, maradjon meg a kemény mag, ők elviselik adott esetben a reklámot, és az esetleges további emeléseket is.

(#12129) Chris0321 válasza Noukoum (#12124) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem érdemes ilyen emberekkel foglalkozni. Itt háborog, később meg nézi a videót amin kettő vagy több nő élvezi egymás társaságát.

(#12130) ΞΔGLΞ válasza prtvlogan (#12126) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát, kíváncsi vagyok, mit fognak kihozni ebből a helyzetből.

Már be lett linkelve, hogy néz ki az egész forgatókönyv, amint meglépik, nálam mennek a francba, mert én nem fogok innen-onnan bejelentkezni kódókkal, akár 15 percenként is. Pl csinálhatnának egy felugró ablakot a telefonra, amit le kell okézni, mint pl a google két lépcsős azonosításkor, mert ez egy jó megoldás lenne és gyors, és nem rabolnák feleslegesen senki idejét, de kódókkal bejelentkezni, mert ők kijeltkeztetnek és ez akár 15 percenként megismétlődik... Nonszensz.
Amúgy is alig nézem mostanában, majd előfizetek rá, akkor amikor ÚJRA összejön legalább 4-5 olyan tartalom, ami biztosan érdekel.
Pont tegnap írtam az OLED topikba [link] , hogy nálam leginkább az Apple most a favorit, elképesztő minőségi sorozatokat gyártanak, nem a mennyiségre mennek, mint a netflix a sok zs kategóriás, unalmas, buzi/leszbi sorozataikkal.

[ Szerkesztve ]

(#12131) prtvlogan válasza ΞΔGLΞ (#12130) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Hát, én is így vagyok vele, alig nézem, de eddig elfogadtam, hogy a két nagyi, illetve a feleségem időnként talál rajta valami nézhetőt. Ha ezt elveszik, akkor nekem nem gond letorrentezni az adott sorozatot, filmet attól független, hogy az netflixes, amazonos, vagy prime-s. Azt is elfogadtam, hogy 4K- minőségre fizetek elő, de csak késő este telefonon tudom nézni, ami messze nem 4k minőség... Soha nem csaltam vele, soha nem adtam ki a jelszót idegennek pénzért cserébe, így ez most rosszul érint. De, ha meglépi ezt a netflix, akkor van lehetőségem lemondani, és másik szolgáltatóhoz átmenni.. Jó dolog a mennyiség, de nálam pl sokszor előfordul, hogy csak az előzetesek megnézéséig jutok, mert nincs több időm, és vagy elalszok. 4500 Ft nem sok, magában, de hozzájön az áram, a gáz a telefon, az internet, a hulladékszállítás, a hitel a kaja, , és ezekből a netflix az egyetlen, amit nem kötelező fizetni, és igazából a tartalmat "alternatív" forrásból be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#12132) Pro Koryak válasza TrollBalint (#12122) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Van aki csak bólogat, szívja magába a nem tudást, van aki meg látja mi történik körülötte és szóvá teszi nemtetszését. Én az utóbbi ;)

(#12133) TrollBalint válasza ΞΔGLΞ (#12130) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az Apple-t mindig elfelejtem megnézni, de eddig amiket láttam ott, hogy mikor vannak fent, nem igazán nyerte el a tetszésem. EGy valamit kezdtünk el ott nézni, de örültem neki, hogy belealudtam :D
Nekem a Netflix jobban bejön, de tény, hogy lassabban nézzük, mint ahogy felkerülnek az új tartalmak. (És ez igaz mindenre amire előfizettem :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12134) ΞΔGLΞ válasza TrollBalint (#12133) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó sokáig ez nekem is így volt, hogy a Netflix a legjobb, mert amióta léteznek az előfizetőjük vagyok, úgy értem nem itt magyarországon, de úgy kb féléve, ez nálam fordult az apple felé...
És a prime és a disney is rendesen meglódultak...
Csak párat említek Apple fronton, amiken látszik, hogy kicseszettül nem sajnálták a pénzt és olyan forgatókönyvet írtak/írattak, ami megdöbbentő:
SEE
FOR ALL MANKIND
TEHRAN
INVASION
SERVANT

Nem akarok többet írni, mert regényt lehetne belőle. DE pl a Will Smith Emancipáció-ja valami brutális, az meg főleg, hogy igaz történet alapján készült, elejétől a végig nagyon izgalmas és kegyetlen film! Ahogy az OLEd topikban is írtam, a legjobb, ha saját kütyüvel van nézve, mert azon max sávszéllel küldi az Apple, ami 40-45 M között van és pl a SEE lemászik a képernyőről, főleg OLED tévén.
De, pl TV applikációval ez azonnal látható, hogy még a fele sincs. De még úgy is szebb, mint a némelyik Netflix Dolby Vision tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#12135) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#12134) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Apple tv 4k kiírja valahol a streaming bitráta minőségét?

(#12136) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#12135) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem.
Kell hozzá egy MacOs ugyanazon a hálózaton és store-ból fel kell telepíteni az xcode-ot, aztán ATV-ét és ezt a programot hálózatba kell párosítani, utána megjellennek az xcode-on a stream infók.

(#12137) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#12135) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én azt mondom, hogy...
Vegyél, vagy vegyetek egy ilyen kütyüt, itt még a netflix is jobban megvan csinálva, illetve minden más (disney, prime, hbo etc..) és azonnal történik minden. A tavalyi 13 pro max 15 bionic processzorra egyszerűen túl erős ebbe a gépbe.

Az Acapulco-t néztem tegnap, megnéztem direkt, majd 50 körül jött (48 valamennyi volt), mert nem hittem el azt a minőséget, amit láttam.
Komolyan a sorozat nem egy nagy eresztés, de a brutális minőség miatt egyszerűen csak néztem. Ugyanez tv applikációval, vagy Shiled Pro-n, az apple app-al a közelében nincs, de azt nem tudom kimérni, xcode csak MacOs-el működik.
Épp most fizettem ki egy teljes évre megint, 28k (magyarba) 1 évre semmi, két hónap így ingyen van, viszont röhej, de spanyolba olcsóbb átszámítva ez is.

(#12138) Schamuelson


Schamuelson
újonc

Úgy 2-3 hónapja van Netflix előfizetésem.
Jól sejtem, hogy ez is valami kamu SMS lehet, amit most kaptam: "NETFLIX: Utolsó figyelmeztetés a fiókjának korlátozása előtt, kérjük, erősítse meg adatait 24 órán belül: netflix.hu-szabályozás.com" ? Egy francia számról érkezett. (Igen, ékezetes betű van benne. Nem akarnám megnyitni, meg nem is okos telefonom van.) Hm, ráadásul a felüleltes szemlélő magyarnak nézheti a +336 kezdetű számot.

[ Szerkesztve ]

(#12139) Mrdevil válasza Schamuelson (#12138) üzenetére


Mrdevil
addikt

Hetente jön már ilyen kamu szar nekem is ja. :N

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#12140) kmarci25 válasza Schamuelson (#12138) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Nekem ma ugyilyen (+336) számról kamu DHL üzenet jött. Szóval igen, kamu, nehogy bedőlj.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12141) Schamuelson válasza kmarci25 (#12140) üzenetére


Schamuelson
újonc

Köszönöm a megerősítést! Írtam, nem okostelefon. Viszont a számot tiltottam.

(#12142) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#12137) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Megvettem pár hete a 128-ast(LAN csati miatt), azért kérdeztem, Pana oledre nincs minden streaming app. :O

Elmúlt pár hétben néztem pár dél-koreai sorozatot NF-en, azóta 99%-ban ilyeneket ajánl, mást szinte semmit... :W

(#12143) TrollBalint válasza Schamuelson (#12141) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én eddig 3 különböző számról kaptam ilyen SMS-t. A Netflix-nél talán meg se kell adni a telefonszámot, meg amúgy is, ha akarnak valamit, akkor ők e-mailt küldenek.
Egyébként ha belépsz a profilodba, ott meg tudod nézni meddig él az előfizetésed.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12144) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#12142) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a tv applikációkban is így van, ezért szoktam külön profilt csinálni, ha "ferdeszemű" sorozatokra (japán, korea tec...) van épp igényem. Egyszerűen nem értem, hogy a netflix miért nem képes megcsinálni, mint pl az apple, hogy azonnal el lehet távolítani az ajánlásokat. Nem, ott rohad előtted hetekig.

(#12145) asuskiddd válasza Pro Koryak (#12142) üzenetére


asuskiddd
tag

https://www.netflix.com/YourAccount
PROFIL ÉS SZÜLŐI FELÜGYELET
Kiválasztod a profilodat, Aktivitás, Megtekintés és jobb oldalt a kiválasztott filmnél/sorozatnál: Ne jelenjen meg az előzmények között. Ezután nem fogja ajánlani a hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#12146) Pro Koryak válasza asuskiddd (#12145) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az nem baj, hogy ajánlja továbbra is, de ne 99%-ban csak ilyeneket.

(#12147) TrollBalint válasza Pro Koryak (#12146) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ezeket az ajánlásokat hol látjátok? Én elég sok Spanyol filmet / sorozatot néztem, és egy ideje már csinált neki külön kategóriát. Nagyjából minden más kategória (vígjáték, bűgyügyi, stb.) előtt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12148) Pro Koryak válasza TrollBalint (#12147) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nálam szinte minden sorban dél-koreai filmek/sorozatok vannak, kivéve az újdonság/top 10/magyar top10.

(#12149) ΞΔGLΞ válasza asuskiddd (#12145) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak ezzel az a gond, hogy a honlapra kell menni és ott szórakozni, én nem honlapjukon nézem a tartalmakat, hanem a tv-én és ott nincs ez a lehetőség, hogy valamit azonnal kukába dobjak.

[ Szerkesztve ]

(#12150) Skylukos


Skylukos
tag

Esetleg a netflixen nem talált még valaki HDR vagy DV beállító ábrat?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.