Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) kmarci25 válasza Chris0321 (#12049) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Pont erről írtam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12052) Noukoum válasza zseko (#12050) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert akkor több pénzt keresnének?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12053) Oposzumtoszó válasza azbest (#12042) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Pusztán csak érdeklődtem, tisztában vagyok a szabályozással. Ahogy írtam is, csak érdekességképpen meséltem el. :K

(#12054) zseko válasza Noukoum (#12052) üzenetére


zseko
veterán

Ez hol volt elvárás a kérdésedben?
:)

HR24.hu

(#12055) kmarci25 válasza zseko (#12054) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Az általad feltett kérdésben sehol, de szerintem a Netflix profitra törekszik. Bár ki tudja... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12056) Noukoum válasza kmarci25 (#12055) üzenetére


Noukoum
veterán

Pedig olyan választ vártam hogy a netflix fizessen a felhasználóknak azért hogy külön accountot használjon mindenki.

:O

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12057) Chris0321 válasza Noukoum (#12052) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha olcsóbban adnák, vagy csak abbahagynák végre ezt a képminőség szerinti árazást akkor az olcsóbbik csomagot is jobban megérné megvenni így könnyebben tudná azok felé terelni az embereket és jobb eséllyel csinálnának saját profilt. A több profil, több bevétel.

[ Szerkesztve ]

(#12058) Noukoum válasza Chris0321 (#12057) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem is értem miért nem tőled kérnek tanácsot.

Kérlek, ne offold butaságokkal ezt a topicot! Tájékozódj.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12059) rasotamas válasza Chris0321 (#12057) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, miért nem aszerint megy az árazás, hogy hányan használják?
PC-n meg miért nem látom, hogy milyen felbontás?
Akkora baromság ez hogy ő majd helyettem TUDJA, hogy milyen felbontás és rámerőlteti. Majd én szépen beállítom a menüben.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#12060) Chris0321 válasza Noukoum (#12058) üzenetére


Chris0321
addikt

Megfogadhatnád a tanácsod.

rasotamas: Mindenhol máshol jól működik a mindenkinek egyforma minőségben adjuk a szolgáltatást módszer, nem tudom miért ragaszkodnak hozzá itt még mindig.

(#12061) Callisto válasza kmarci25 (#12055) üzenetére


Callisto
őstag

Akkor inkább abba kellene hagynia a tömeges pénzszórást a kritikán bőven aluli minőséggel rendelkező, ellenőrzés nélkül készülő fosokra. Lenne nagyobb profit nem is kevéssel. Igaz erre már a vezetők is rájöttek, de ennek ellenére sok nyoma nincs, hogy az HBO vagy többi streamer útját követnék: mennyiség < minőség.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12062) aprokaroka87 válasza Chris0321 (#12060) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Simán lehet hogy a Netflix-nek többlet költséget jelent a 4K.
Egyébként meg nem tudjuk hogy mit hoz a jövő, a probléma ott kezdődik hogy mivel nagyon sokféle eszközt kell támogatni ezért szinte minden mai ismert kódek formátumot kell támogatni ( h264,h265, vp9, Av1 ).
Elvileg ezeket mind tárolni kell...

(#12063) kmarci25 válasza Callisto (#12061) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Oké. Szóval a Netflixnek tavalyi év utolsó negyedévében 231 millió előfizetője volt. Az HBO max-nak 95 millió. Disney+-nak 165 millió (ahol ott van a NatGeo, a Star stb.). Melyik modell a jobb a számok alapján?
Komolyan: értem a felháborodást a (jelenleg még nem megtörtént :D :U ) áremelés miatt, de ne gondoljátok már, hogy a Netflix nem elemzi a piacot és a számait mielőtt változat bármin is.
És hiába, jelenleg a Netflixen párhuzamosan 3 sorozatot nézünk, HBO-n egyet, Disney max filmeket, Prime-on semmit, épp lemondtam. Szóval igen sok a szemét, és mellette van sok jó és akad remek is.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12064) ΞΔGLΞ válasza kmarci25 (#12063) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én a Saul-t nézem újra, már nem is tudom hányadszor.
Viszont hajnalonként ez a genyó netflix (mert az), 10M körüli értékkel nyomja ezt a sorozatot, a régen megszokott 2-4 helyett.
A 2 és a 10 között nagyon jelentős a képminőség különbség és eleve a Saul még a rossz értékkel is jól nézett ki, de 10M, majd lemászik a történet a kijelzőről. (Sony A95K és pana LZ2000 tévéken).
----

Van egy olyan érzésem emiatt, hogy a Netflix nem úgy fejlesztette a szervert, ahogyan azt kellett volna. Lényegében az összes többi mellett ( Apple 30-40, HBO 20-30, Prime-ot nem tudom, BRAVIA CORE Blu ray minőség, vagyis 80m felett!) a netlix legmagasabb stream értéke 18 és emellett valóban kitalálnak mindenféle f...ságot, hogy majd ők tudják, miért nem felel meg, pl a mai napig kisujjbol simán elvinné a tartalmakat egy 4790K processzor is.

Nem használom ezt a CPU-t, csak azért említettem, mert az egyik ismerősömnek ez van és még a 8K videókat is simán VGA nélkül minden erőlködés nélkül viszi ez a 10 éves cpu.
Szóval ne a Netflix döntse el, hogy az általam kifizetett legmagasabb csomagban a fent említett CPU neki nem felel meg. Majd ha látják, hogy az adott cpu-val akad, vagy más probléma lesz, akkor az előfizető visszavesz a felbontásból.
De miért csinálja ezt a Netflix?
Talán (nyilván) ebből is nagy(obb) részesedése van, ha új hardvereket vásárolnak (miattuk) az előfizetők.
A másik, hogy ezzel is sávszélt spóról és akkor újra odaértem, hogy a netflix szerverparkja lényegében elavult a többi stream szolgáltató mellett, és minden kicseszett centre szükségük van a fejlesztésekre, plusz emelett természetesen jó tartalmakat, filmeket csinálni.

A Bravia Core szolgáltatása egyelőre szerintem az összes másik szolgáltatónak behozatatlan. Hogy ott az Imax Enhanced filmek, hogy néznek ki?
Csak az tudja, aki birtokol egy magasabb osztályú Sony Oled tévét.

[ Szerkesztve ]

(#12065) Callisto válasza kmarci25 (#12063) üzenetére


Callisto
őstag

Netflix kezdte jóval a többi előtt és mellette több országban is elérhető. Innen az előny, ami szépen olvad a sok cancel, minőségromlás stb. (és ezek mellé drágább is) miatt.
Ha szerinted ez a modell a jobb, akkor a NF fejesei miért jöttek rá, hogy ez már nem elég (sőt...) és HBO stb. nyomait kell követni minőség/mennyiség aránya terén?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12066) aprokaroka87 válasza ΞΔGLΞ (#12064) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ehhez elég nagy eséllyel a drm meg kódek rendszerek kuszasága is hozzá járul.
Viszont én azt vettem észre hogy a Netflix sokkal kevésbé érzékeny az internet sebesség ingadozása.
Hbo max esetén elvileg van 10mbit/sec FULL HD esetén, h265-el.

Egyébként meg semmit nem jelent hogy cpu-ból ki tudja hajtani a 8K-t, ugyanis valószínűleg drm esetén kötelező a hardveres gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#12067) modflow válasza ΞΔGLΞ (#12064) üzenetére


modflow
veterán

Netflix-en én már láttam többször is 25 Mbit-et, nem tudok példát, de tuti van. Persze nem jellemző.
De szerintem teljesen jó a minősége.

Persze a Bravia Core Imax Enhanced filmekről is azt hittem eszméletlenül szépek, de így hogy írod, hogy CSAK oleden az, gondolom tévedtem, hisz az enyém XR-es LCD. 😃

[ Szerkesztve ]

(#12068) ΞΔGLΞ válasza aprokaroka87 (#12066) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez igaz, de ...
Akkor se a netflix döntse el.
A youtube sem szól bele, hogy a 4K monitoron, akár 12K tartalmat nézek, mert ahhoz van kedvem. Nem ezt szoktam csinálni, nem azért írom, de ne a netflix döntse el. Ha én kifizettem a legnagyobb csomag díját, akkor majd én "tesztelem" hogy fut számítógépen az UHD tartalom.

Ettől függetlenül mindent tévén nézek, de most kíváncsi voltam és nekem ezt írja most PC-re.
13900K & 4090 vga és sima stereo hangszórókkal, szerinte Atmos képes a rendszerem...

(#12069) ΞΔGLΞ válasza modflow (#12067) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

BC-on az IMAX filmeknek, oled-en, hát nincs párja na...

(#12070) Noukoum válasza ΞΔGLΞ (#12068) üzenetére


Noukoum
veterán

De, a netflix eldönti helyetted.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12071) kmarci25 válasza Callisto (#12065) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ők kezdték előbb, igen, azaz több a tapasztalatuk ezen a téren. A többiek miért nem kezdték előbb? A lehetőség adott volt. Itthon pl HBO előbb volt elérhető (még HBO go néven) mint a Netflix, legalábbis régiósítva biztos.

Épp ez az, hogy nem akarom megmondani hogy melyik modell a jobb, főleg hogy nem vagyunk birtokában az adatoknak, csak azoknak amiket nyilvánosságra hoznak és ezeknek a valóságtartalmát sincs módunkban ellenőrizni. Azért írtam azt amit, mert arra akartam utalni, hogy a Netflix döntéshozói sem nem ostobák, sem nem a profitjuk ellenségei.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12072) rasotamas


rasotamas
veterán

Gyors kérdésem lenne:
Beléptem Netflixre céges laptopról, de azt meg fixen vpn-en keresztül kell használni, addig nem is kap internetet, és a Netflix azt látja, hogy Németországban vagyok. Ez gond?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#12073) Mrdevil válasza rasotamas (#12072) üzenetére


Mrdevil
addikt

Majd kiderül. ;)

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#12074) aprokaroka87 válasza ΞΔGLΞ (#12068) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annyira nem értek hozzá de ez Dolby Atmos nem egy olyan formátum amiben eleve úgy kell lekodolni a hangot?

Megnéztem egy Kodi-t, mit mutat telefonon.
A példa a kémnő visszatér nevű sorozat.
Na itt elérhető Angol nyelven a Dolby Atmos is, magyar nyelven viszont csak Dolby Digital 5.1

Gyári app meg semmit nem ír.

Ez valószínűleg azért van mert tudomásom szerint az én telefonom nem is támogatja natívan a Dolby atmos-t, viszont kodi meg valószínűleg tudja kezelni.

Egyébként meg kodiban is van külön kapcsoló a Dolby " kategóriára ", alapból aac-t játszik.

[ Szerkesztve ]

(#12075) rasotamas válasza Mrdevil (#12073) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez mit jelent?
Az a baj, erröl a gépröl nem tudok magyar ip-röl bejelentkezni

https://tinyurl.com/rasoapro

(#12076) Noukoum válasza rasotamas (#12075) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem lesz vele gond nyugi.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12077) Chris0321 válasza rasotamas (#12075) üzenetére


Chris0321
addikt

Azt, hogy majd ha ideér a rendszer fog kiderülni milyen hülyeséget hoztak össze. Olvastam olyat is, hogy más helyen használt netflix esetében sms-ben vagy, hogy ellenörzőkódot kell időnként beírni. 15 percenkéntit olvastam, de csak nem hoznak ilyen döntést, mert az nagyon zavaró lenne.

(#12078) ebayer


ebayer
tag

Nem 15 percenként, hanem 15 percen belül kellesz megadni a kódot.

(#12079) aprokaroka87 válasza ebayer (#12078) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem akkor tömeges eszköz pusztulás lenne elég hamar...

(#12080) zseko válasza kmarci25 (#12055) üzenetére


zseko
veterán

Nem az én kérdésemről beszélek hanem az övéről, azt hittem elég egyértelműen fogalmaztam :)
Nyilván minden cég a profitra törekszik. Ám ha sokat baszakszik akkor hiába az elmúlt hét év, viszlát lesz. A HBO Max-ot például még úgy is fizettem az elmúlt négy hónapban, hogy bele sem néztem, mert a vásárolt tévémen nincs hozzá app, a 4K Max Stick-emet meg tesómék 'lenyúlták', így valamikor vennem kell majd egy másikat. Ők valószínűleg időnként nézik, nem kérdeztem. Annak az ára nem tétel, ami a Netflixéről azért nem mondható el.
Nyilván egyértelműen nem azt várom el hogy ugyanannyiért adja, ugyanakkor túlzásnak érzem a húzásait. Mindenesetre az általam leginkább nézett tartalomnak megtaláltam az alternatíváját a Viki személyében, úgyhogy már annyira nem hat meg.
De nyilván ők tudják hogy az éri-e meg nekik jobban és hoz több profitot, hogy ugyanilyen/némileg alacsonyabb áron és/vagy felesleges basztatás nélkül megtartom egész évben, vagy évente háromszor előfizetek egy hónapra és végigpörgetem ami esetleg érdekel.
Mindenesetre kíváncsian várom mi lesz, én mindenesetre első körben kétszámjegyű vesztést gondolok. Persze simán tévedek mert nem tudhatom, de ezért várom kíváncsian :)

HR24.hu

(#12081) Kiskutya válasza zseko (#12080) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én ugyan így vagyok! Hbo vonja a lóvét de az utóbbi időbe csak a Last of us-t néztem. A netflix is jobban járna ha a max minőséget 2000 környékén adná, szerintem jóval kevesebben osztanák. Nekem pl bőven elég lenne 2 profil is. Az utóbbi időben többet nézem az amazont mint a netflixet az is 4k dv vagy hdr10+ és csak 899/hó.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#12082) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Ha itthon regisztrált netflix-et szeretnék nézni Németországban (áprilisban költözök ki), akkor az megoldható úgy, hogy maradjanak a szinkronos filmek is? Nem fogják tiltani a fiókot?

(#12083) tobias40 válasza kungzi (#12082) üzenetére


tobias40
veterán

Most megnéztem neked belga vpn-el,működik,tehát gondolom a német is fog...

(#12084) kmarci25 válasza kungzi (#12082) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Tiltani biztos nem fogják. Korábban mintha lett volna olyan tapasztalat, hogy huzamosabb idő után feldobja a helyi régiós kínálatot (is). De lehet, rosszul emlékszem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12085) headhunter


headhunter
addikt

00:16:42 - A Netflix jelszómegosztás elleni lépése (TheVR)
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kétségbeesetten keresi a gazdáját 150 milliárd dollár...

"...Egy tavalyi felmérés szerint az internetkapcsolattal bíró amerikai háztartások fele négy vagy annál több streaming-előfizetést futtat párhuzamosan, közel negyedük pedig kilencet vagy annál is többet. A CNET számításai szerint négy alap-streamingelőfizetés plusz maga az internet még mindig olcsóbb, mint a kábeltévé (prémium fizetős csatornák nélkül), de akárhogy nézzük is, itt havi 100-120 dolláros (kb. 40 ezer forint) számlákról beszélünk nagyon alaphangon..."

[ Szerkesztve ]

(#12086) Noukoum válasza headhunter (#12085) üzenetére


Noukoum
veterán

Vr-os srácokhoz: Pisti szokásos hülye gondolatmenete megy, még itthon se mindenki használ ncore-t és vannak olyan piacok ahol senki. Tehát hiába X forint a netflix, de ha te megakarod nézni a stranger things 5 évadát akkor vagy előfizetsz vagy előfizetsz. És tudtommal a hozzájuk hasonlóak szoktak tűzzel vassal tiltakozni a játékok letöltése ellen hogy az bűn mert támogatni kell a fejlesztőt, itt meg szemét a netflix (részben).

Felhozza a többi szolgáltatót hogy itthon mennyivel olcsóbbak, csak nem érti meg hogy ha több előfizetőjük lesz akkor ők is emelni fognak. Külföldön a többi is hasonló árban van, mégis ott is a netflix dominál valamiért. Én szinte az összes szolgáltatót használom, használtam és nem véletlen hogy a netflix itthon ennyivel többe kerül. Nincs azzal semmi baj hogy ha valaki sokkalja, ezért kell a piacgazdaság. Csak senkit nem érdekel a hiszti, le kell mondani és probléma megoldva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12087) TrollBalint válasza Noukoum (#12086) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az, hogy a Netflix dominál, részben lehet azért, mert ők voltak - tudtommal - először, plusz, nem csak streamingelnek, hanem a játékokat is gyártanak. (ez mondjuk inkább a magasabb árakat magyarázná, de lehet van aki ezért tart fent Netflix előfizetést). Mert hogy maguk a játékok ingyenesek (telefonos játékok, nem PC) csak kell hozzá aktív Netflix előfizetés.

Hétvégén megnéztük a Tökéletes Anya-t. 4 rész, és bár az utolsó 1 - 1,5 rész picit már vontatott nekem, alapvetően egy jól megcsinált sorozat.

Valamikor múltkorában megnéztük a Hazug c. sorozatot is, arra is azt kell modnjam, hogy tetszett, majd megtaláltuk a spanyol remake-jét (aminek nem jut eszembe a neve most). Abból csak az első részt néztük meg, de az alapján én nem remake-nek mondanám, hanem koppintásnak. A szereplők külseje rettentően hasonló (legalábbis a főszereplőké), a hobbijuk, foglalkozásuk, családi hátterük... Nem is néztük tovább.

Valamint még a Lány a tükörben-t néztem végig, az szintén tetszett, kellően fordulatos. Kíváncsi leszek lesz-e második évad.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12088) Franky2Ster válasza kungzi (#12082) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nem fogják tiltani de bizonyos filmekről eltűnik a szinkron.

(#12089) Floyd80


Floyd80
addikt

Woman of The Dead: az 1. évad – írta Critica007 - Sorozatjunkie

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12090) Pro Koryak válasza Floyd80 (#12089) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egy két hullatűzős rész jól volt megcsinálva, nekem kb. ennyi maradt meg.

(#12091) modflow


modflow
veterán

A You-t nézi valaki?
Mekkora köcsögség már az, hogy ellőtték a Volume 2. előzetesében azt, hogy Love él!!! A francnak spoilerezték el! Ha filmben láttam volna, óriásit ütött volna!

(#12092) kezo0 válasza modflow (#12091) üzenetére


kezo0
addikt

Eszerint elég sokan nézik…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#12093) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Újabb scam! Figyeljetek, me dőljön be senki!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12094) Pro Koryak válasza kezo0 (#12092) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A Love to hate you-t ennyien nézik itthon? :Y
Azt hittem csak én. Amúgy nem rossz, néha aranyos, néha vicces, és nem a béna, megszokott módon.
Lányok meg helyesek, néha cukik... :R

(#12095) kezo0 válasza Pro Koryak (#12094) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk én kiváncsi lennék a konkrét számokra is. Vajon mit jelent Magyarországon egy adott napon a legnézettebb Netflix-es tartalomnak lenni?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#12096) Pro Koryak válasza kezo0 (#12095) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már az meglepett egyáltalán itthon nézik.
Ja látom, van hozzá szinkron, én ha lehet eredeti hanggal nézek mindent.

(#12097) kmarci25 válasza kezo0 (#12095) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Asszem azt jelenti, hogy hány user nézett bele legalább 2 perces időtartamra, legalábbis a kiadott legnézettebb tartalmaknál ezt mérik. A sorozatjunkie-n írtak erről.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12098) kezo0 válasza kmarci25 (#12097) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy értettem, hogy vajon konkrétan hány előfizetőt jelent ez. Vagyis hányan néztek bele egy nap alatt a legnézettebb filmbe/sorozatba? 150 különböző IP-cím? 1500? 15 000?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#12099) poci76


poci76
aktív tag

Szerintem már régóta azt mérik, hogy melyik műsort hány percig nézték összesen a felhasználók, erre alapul a toplista.

(#12100) kmarci25 válasza kezo0 (#12098) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ja, értem. Hát, ezt csak akkor tudnánk meg, ha kiadnák. A Netflix pedig nem nagyon add közé ilyen adatokat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.