Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) kmarci25 válasza tylerddd (#11600) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Persze, jelezd nekik. Aztán hogy javítják-e, azt csak ők tudják.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11602) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok.
Tegnap néztem 'a szürke ember" című filmet.
A minősége tergédia, az xvid korszakot idézi, kockás max 720 felbontás.
Gigabites net, speedtest app szerint 600 Mb/s fölött a letöltési sebesség. Apple tv a vas és gyári app.
Mi tudok csinálni a beletörődésen kívül hogy szebb képet kapjak?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11603) Pro Koryak válasza Mezga Aladár (#11602) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nézd 4k-s tévén, és ne böngészőben. :))

(#11604) tylerddd válasza Mezga Aladár (#11602) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem lesz jobb sajnos az a film a "szebb képtől" ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11605) Mezga Aladár válasza Pro Koryak (#11603) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Apple tv a vas

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11606) F-ECT$ válasza Mezga Aladár (#11602) üzenetére


F-ECT$
titán

A tévéden van esetleg natív Netflix app? Azzal próbáltad? Más 4k tartalom is ilyen?

Dive ever, work never.

(#11607) Pro Koryak válasza Mezga Aladár (#11605) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Leírásában mi van? Tudja a Netflix a 4k-t vagy olyan mintha tableten, telefonon néznéd azaz csak max. HD felbontást tud az app?

(#11608) Mezga Aladár válasza F-ECT$ (#11606) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van a hálóban is egy ugyanilyen rendszer dettó sz@r volt a képe.
Van amikor jobb a kép más tartalommal, de alapvetően a HBO MAX képe jobb mint a Netflix-é.

#11607 Pro Koryak

Milyen leírásra gondolsz? :F
Ott van a link az eszközről, natív 4K támogatott a cucc.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11609) Pro Koryak válasza Mezga Aladár (#11608) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Netflix fiókban a minőségnél mi van beállítva ill. melyik csomagod van?

(#11610) Mezga Aladár válasza Pro Koryak (#11609) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Legnagyobb, max.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11611) Pro Koryak válasza Mezga Aladár (#11610) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Milyen tv + milyen képmód/képbeállítások, élesség, zajcsökkentés...stb be vannak kapcsolva?

(#11612) Mezga Aladár válasza Pro Koryak (#11611) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi, nem olvasol? Ott a link a lájátszóról.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11613) F-ECT$ válasza Mezga Aladár (#11608) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam is van mindkettő, a Netflix jobb képet tud, mint az HBO Max. Régebben volt olyan hiba, hogy az eszköz hiába tudott volna 4k-t, a Netflix app úgy gondolta, hogy az csak 720p képes, és nem adott jobb jelet. De nem hiszem, hogy egy Apple TV-nél ez előállna. Ha lehetőséged van rá, akkor próbáld ki a TV-d Netflix appját, hogy az mit tud.

Dive ever, work never.

(#11614) Mezga Aladár válasza F-ECT$ (#11613) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11615) Pro Koryak válasza Mezga Aladár (#11612) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A lejátszónak mi köze a tévé típusához???
Ezt kérdeztem:
"Milyen tv + milyen képmód/képbeállítások, élesség, zajcsökkentés...stb be vannak kapcsolva?"

Magyarul milyen tévén = televízión nézed és azon mik a képbeállítások?
+ lehet egy csomó más probléma, akkor nem írom le, innentől kezdve old meg egyedül. :R

[ Szerkesztve ]

(#11616) modflow


modflow
veterán

Most olvasom, hogy megszűnik az HBO Max.

Mekkora ötlet volt ez az "hbo max örök kedvezmény"
😅😂

(#11617) sfdrakex válasza modflow (#11616) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért ennek olvass utána jobban. 😉

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11618) modflow válasza sfdrakex (#11617) üzenetére


modflow
veterán

Ha más a név, az már más, oda a kedvezmény. 😅

(#11619) sfdrakex válasza modflow (#11618) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez csak találgatás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11620) l.skywalker válasza modflow (#11616) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nyugodtan használd az OFF gombot legközelebb

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11621) sztanozs válasza modflow (#11616) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez olyan, mint az élethossszig tartó garancia - csak nem a te élethosszodig, hanem a szolgáltató/kivitelező cég élethosszáig tart. Ezzel szívták be sokan pl az új lakások vásárlásánál.
Hiába építi ugyanaz az arc a melletted álló tömböt, ha tiédet az AngelBau2021 KFT(felszámolás alatt) építette, a szomszédot, meg az AngelBau2022 KFT...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11622) fenky válasza modflow (#11618) üzenetére


fenky
tag

A névváltoztatás nem egészen elég.
Adószám, cégjegyzékszám, telephely, stb. változás is kell az "tiszta laphoz".

(#11623) F-ECT$ válasza fenky (#11622) üzenetére


F-ECT$
titán

5 perc alatt hozol létre céget, akkor is ha az előzőt hagytad bedőlni rohadt sok károsulltal. (Csak persze az FA előtt pár nappal ráírattad egy hajléktalanra.)

Dive ever, work never.

(#11624) l.skywalker válasza F-ECT$ (#11623) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Kérlek, az ilyen jellegű beszélgetést privátban folytassátok. Köszi

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11625) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Jó nagy bohócok, péntek délután még nincs fent magyar felirattal az a rész, ami hétfőn este jelent meg. Kabaré.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11626) ScomComputer válasza LendvaiFeri1 (#11625) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jól írod...az okosabb már kedden nézte felirattal, a loser meg vár péntek estig... :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11627) LendvaiFeri1 válasza ScomComputer (#11626) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Hiába várok péntek estig, ha nincs felirat. :(

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11628) ScomComputer válasza LendvaiFeri1 (#11627) üzenetére


ScomComputer
veterán

Erről beszélek,ha annyira fontos akár már kedden is nézhető... [link] ....
De ha nincs magyar másnap(kedd), akkor is van más nyelvű és bedobod egy deepl-be és lefordítja..nem nagy dolog és elég jól is fordít,érthető..persze ez akkor opció, ha nem megy az angol...én kedden megnézem angolul,aztán ha van felírat akkor úgy is..de nekem nem gond.. :R

(#11629) Gallmix válasza modflow (#11616) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem megszűnik összeolvad. Ezt mondjuk lehetett már fejteni, amikor megjelent a cikk a két cég közötti egybeolvadásról, felvásárlásról... 1-2 éve volt talán erről hír.

Kicsit más téma, ma hallgattam a rádiót, és arról témáztak benne, hogy csökken elég komoly számra a felhasználó bázis, a megélhetési költségek emelkedése kapcsán világ szinten.... a streaming szolgáltatoknál, lehet ez is egy ok a nadrágszíj meghúzására...

Míg a covid az kedvezett az ilyen cégeknek, a jelenlegi helyzet vesztesei (?) lehetnek...

(#11630) freeknight válasza ScomComputer (#11628) üzenetére


freeknight
őstag

Én is megnézem angolul, de megértem teljesen, aki hiányolja. Nekem már az is macera, hogy átállítsam angolra a felületet, pláne hogy még ilyenekkel szórakozzak. Tehát teljesen átérzem. Nem azért fizeti az ember a nem kevés havidíjat, hogy még neki kelljen hegeszteni alá feliratot, főleg egy igazi húzónév sorozat alá.
Bár gondolom fordítót is annyira találni mint pl burkolót, pláne azért az éhbérért amit a Netflix kifizet.

(#11631) persil válasza LendvaiFeri1 (#11625) üzenetére


persil
nagyúr

Meg kell nezni angolul. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#11632) modflow


modflow
veterán

Elindítom a Nappali műszakot, erre az erősítő azt írja: Atmos. :F
Mondom mi a francért vált át állandóan angolra?
Erre látom, hogy magyar Atmos! :Y
Dikk, ilyen is van?! :)

(#11633) pethYeti


pethYeti
addikt

Better Call utolsó része mikor kerülhet fel?

(#11634) tylerddd válasza pethYeti (#11633) üzenetére


tylerddd
veterán

Már fent van napok óta, felirat szerintem ma reggel került rá.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11635) pethYeti válasza tylerddd (#11634) üzenetére


pethYeti
addikt

Na mostmár fent van, szerintem akkor magyar régióra került ma reggel engedélyezésre. Na lehet váltok vissza angolra. Most hirtelen eszembe se jutott hogy amiatt nem látom még.

(#11636) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Remélem a netflix figyeli a konkurenciát a sárkányok háza most megint magasra tette a lécet!

hmm...

(#11637) modflow válasza Kiskutya (#11636) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudom hová fajul ez a világ, de engem totál hidegen hagy a Marvel, DC, tököm tudja milyen univerzum 1545. filmje, de ugyanúgy nem izgat a trónok harca, sem annak bármilyen torzszüleménye, megerőszakolása, előzménye, előzményének előzménye, sőt utóda sem.
Elszomorító, hogy egy árva szikrája sincs az egyediségnek, az új ötleteknek.

Ilyen téren inkább az Apple TV-re figyeljen, a Severance, Servat, stb., de főleg előbbi durván egyedi, jó ötlettel teli.

[ Szerkesztve ]

(#11638) Kiskutya válasza modflow (#11637) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kategórián belül nagyon jól sikerült és nekem nem érződik a bőr lehúzás az első rész alapján. Később még változhat a véleményem. Azért remélem hogy össze szedi magát a netflix mert az utóbbi időben eléggé gyenge lett a színvonal! Amibe belekezdek vagy elalszom vagy kikapcsolom és hagyom a fenébe.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#11639) l.skywalker válasza modflow (#11637) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nekem ellenben a Marvel vagy a Trónok Harca számít egyedinek.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11640) modflow válasza l.skywalker (#11639) üzenetére


modflow
veterán

Most komolyan kérdezem, hogy miért?
A Marvelt kérdezem, mert a GoT-ot nem láttam, bár tényleg megpróbáltam, elkezdtem, néztem, de egyáltalán nem kötött le, így kukáztam is.

A Marvel-t viszont ismerem.
Az egész a mindenek eredetére vezethető vissza, hisz amióta világ a világ, úgy épül fel egy sztori, hogy:
- bevezetés, tengi-lengi
- konfliktus
- bonyodalom
- elindul a jó
- jó harcol a rosszal
- rossz győzedelmeskedni látszik
- jön valami "csoda" és a jó felülkerekedik kilátástalan helyzete ellenére
- jó győzedelmeskedik
- mindenki él boldogan, amíg boldogtalan nem lesz

Na ebben kell cserélgetni a hőst és a gonoszt és kész a film.
De vegyük a Különválás-t.
Itt:
- bevezetés, tengi-lengi
- konfliktus
- bonyodalom
- aztán: wtf???
- és azon kapom magam, hogy vége a résznek, évadnak, és azt mondom, bakker, ez igen, micsoda fordulat, nem gondoltam volna, ez pazar volt. Vajon hogyan folytatódik majd?

[ Szerkesztve ]

(#11641) Pro Koryak válasza Kiskutya (#11638) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha az ilyen mesefilmekre/sorozatokra gerjedsz, akkor nem csodálom, ha a NF sorozatok nem kötnek le
Amúgy hűbemaxon hány filmet, sorozatot nézel a Sákkányházon kívül, amire azt tudod mondani nagyon jó, remek, kimagasló, hűdef.sza ... stb?

#11639 l.skywalker
viszont mindegyik mesefilm. Van, akinek ennél több kell, hogy szórakozzon, lekösse, értelmét lássa, hogy megnézze. Pl. én sem kedvelem a Marvel, DC, GOT fantasy baromságokat. :N

(#11642) Kiskutya válasza Pro Koryak (#11641) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem nagy szám az hbo sem nem azt írtam hogy hű de fasza. Egyszerűen a stranger things óta nem láttam normális sorozatot amit végig is nézek a netflixen. Amúgy az hbo-n még tudom ajánlani a fehér lótuszt más kategória mit a sárkányok de lekötött az is.

hmm...

(#11643) poci76 válasza Pro Koryak (#11641) üzenetére


poci76
aktív tag

Elég szánalmas, amikor valaki a saját ízlését másoké fölött valónak tartja, és abban leli örömét, hogy másokat aláz.

(#11644) l.skywalker válasza modflow (#11640) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Aki képregény adaptációkat néz az nem várhat el sok meglepetést, lévén ezek a történetek már rajzolva megtörténtek. De nem mindegy milyen minőségben és formában kerülnek vászonra. Az én igényességem nem áll meg ott, hogy csak ezt vagy csak azt nézek. De ha képregény adaptációt akarok akkor nekem a MARVEL a legjobb. 2-3 évente megnézem az épp aktuális teljes kínálatot.

Azt nem igazán értem, hogy a Trónok Harcát hogyan bélyegezted meg, ha nem is láttad

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11645) Pro Koryak válasza poci76 (#11643) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mi alázás, az, hogy a Marvel, DC, GOT mesefilmek? Miért, nem azok?? Lehetetlen baromságok! Sokan vannak, akiket nem kötnek le, nem csak engem, modflow szintén erről írt!
Nem szégyen, ha neked bejönnek, örülj neki, van mit nézned. Sőt, egyre több lesz belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#11646) l.skywalker válasza Pro Koryak (#11641) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem annyira mese. Én a zombi témakör kivételével a legtöbb filmes stílust kedvelem. Amikor ilyen könnyedebb, látványosabb, kevésbé gondolkodó szórakozásra vágyok, tökéletesen megfelel számomra.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11647) Pro Koryak válasza l.skywalker (#11646) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mesét úgy értem rájuk, hogy a realitást, valóságot kellően nélkülözik.

(#11648) l.skywalker válasza Pro Koryak (#11645) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Felesleges ennyire szélsőségesen megnyilatkoznod. Szerintem nem mese és nem lehetetlen baromság.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11649) l.skywalker válasza Pro Koryak (#11647) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De sokaknak pont ez a szórakozás, hogy nem realisztikus hanem fantázia történetet élnek át. Engem kevésbé kötnek le a krimik, gyilkos-nyomozós filmek. Inkább a scifi és a fantasy. Mások vagyunk ez teljesen normális. De én sem akarok meggyőzni senkit az ízlésemről.

De ettől függetlenül nagyon sok nem scifi/fantasy filmet-sorozatot nézek - így jól be tudom határolni azt ami érdekel és könnyebben alkotok véleményt mások felé :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11650) F-ECT$ válasza l.skywalker (#11648) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem mese? :Y Hát akkor mi? Én is megnézem az épp aktuális Marvel filmet ha ahhoz van kedvem, de azon kívül hogy a konfliktusok, szereplők lehetnének valós eseményen alapulók is, az egész egy nagy mese az egész univerzummal, szereplőkkel, tárgyakkal és minden mással.

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.