Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) lafaty80 válasza ΞΔGLΞ (#11398) üzenetére


lafaty80
őstag

Már ne is haragudj, de ahogy olvaslak, jobban írsz magyarul mint az átlag magyar :DDD :DDD :DDD
Egy cimborámnak volt finn barátnője, akit úgy mutatott be, hogy nem tudtam még akkor róla semmit, és hogy majd meglep. Magyarul beszéltünk, picit néha megakadt, de semmi extra. Ekkor mondta csak el, hogy ő finn és 8 hónapja tanulja a magyart, mert megtetszett neki a nyelv :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11402) kmarci25 válasza lafaty80 (#11401) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Na jó, de a finn az rokonnyelv. :DDD De végül is az angol is az, ha ismeritek Kossuth esetéről az ankedotát. (Állítólag mikor angolul beszélt, akkor az amerikai hallgatóság megjegyezte, hogy milyen fura nyelv ez a magyar, egészen hasonlít az angolra, csak a kiejtés olyan fura.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11403) ΞΔGLΞ válasza lafaty80 (#11401) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miért haragudnék, mint írtam, én tökéletesre megtanultam ezt a nyelvet. Örülök, ha ezt így látjátok. Szerintem az akcentusom is már alig észrevehető, amikor beszélek. :)

(#11404) Kiskutya válasza ΞΔGLΞ (#11398) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem csodálom! :K

hmm...

(#11405) Joshi válasza ΞΔGLΞ (#11403) üzenetére


Joshi
titán

És most Magyarországon éltek vagy Amcserikába?

(#11406) azbest válasza ΞΔGLΞ (#11400) üzenetére


azbest
félisten

attól nem kell félni, hogy aki tényleg maga használja utazás közben, azt letiltanák arra hivatkozva, hogy többféle netről van.

Minden készülékre generál egyedi azonosítókódot. Ha több különböző eszközön használod, akkor is sokszor ugyanarról az internetről / szolgáltatótól. Az ritka nálam, hogy eszköz is más, net is más és még egyszerre is legyen lejátszás közben több eszköz.

Ha minden államban netkávézóból lépsz be netflixezni netkávézós gépekről, ráadásul egy időben többször is, akkor előfordulhat, hogy gyanúsnak találja a rendszer :D

Normális, életszerű szituációban nagy eséllyel beazonosítható, hogy valóban egy háztartás tagjai használják-e. Ha hónapokig nem jársz otthon és gyakran cserélted a telefont / laptopot / tévét és mindig tiszta lappal kell belépni, akkor ja, lehet furcsának tartja a rendszerük :D

[ Szerkesztve ]

(#11407) ΞΔGLΞ válasza Joshi (#11405) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most Magyarba vagyunk az asszony rokonainál, aztán utána megyünk vissza, de nem USA, hanem Stuttgart, ott (is) lakunk, mert ott van a vállalkozásom.

(#11408) ΞΔGLΞ válasza azbest (#11406) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, a véleményem, hogy inkább minőségi tartalmakat gyártsanak és akkor nagyon sok előfizetőt szereznek. :)

(#11409) zseko válasza ΞΔGLΞ (#11400) üzenetére


zseko
veterán

Engem az tart a Netflixnél, hogy - a többiekhez képest - hatalmas az ázsiai választékuk, ráadásul magyar felirattal (is). Na meg hogy ezt éppen nem én fizetem :DDD
Viszont lassan eljutottam oda, hogy angol felirattal is kezdem tudni követni nagyrészt a történetet (meg sok szótárazással), így ez az előnye kezd megszűnni.

HR24.hu

(#11410) Farkassacred válasza zseko (#11409) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én meg pont azért mondtam le, mert egyre kevesebb már a keleti tartalom és ami meg van sokszor silányabb minőségű is..

(#11411) zseko válasza Farkassacred (#11410) üzenetére


zseko
veterán

Bár szinte azóta használom - tavalyelőttig kisebb kihagyásokkal - hogy elérhetővé vált nálunk, és bár akkor is láttam hogy van, de bevallom fogalmam sincs mennyi ázsiai tartalom volt rajta régen, ebben az évben kattantam rá nagyon. És itt találtam most kettő olyan koreai sorozatot ami nálam abszolút vitte az első két helyet valószínűleg örökre. Bár én kissé elfogult vagyok feléjük. Lényegében március óta napi szinten csak azt nézek, elvétve mást. Ezzel szemben a másik két előfizetésemnél (Prime és Max), nem hogy a fasorba nincs, hanem kb. egyenlő a nullával. Feltételezem a Disney-n se lesz másként, de két hét és kiderül.

HR24.hu

(#11412) F-ECT$ válasza zseko (#11411) üzenetére


F-ECT$
titán

Tudsz ajánlani 4-5 címet, hogy mikkel érdemes kezdeni?

Dive ever, work never.

(#11413) Floyd80 válasza F-ECT$ (#11412) üzenetére


Floyd80
addikt

Squid game-et gondolom ismered, Másképp gondolkozók, a Nyugalom tengere.
Hellbound, ami felkapott volt, de nekem annyira nem jött be.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11414) zseko válasza F-ECT$ (#11412) üzenetére


zseko
veterán

Nem biztos hogy jól jársz az én ajánlásommal... :) Alapból se sokban egyezik az ízlésem másokkal, de ázsia rajongóként még elfogult is vagyok. Ráadásul az általam favorizált kettő erősen k-drama, nem sci-fi, nem akció... nem is vártam tőlük semmit, csupán valami könnyedebbet akartam nézni. Nem is merem ajánlani.
De azok jók amiket floyd80 ajánlott, én még a Kingdom-ot mondanám, bár ez is már ízlés kérdése, kosztümös-királydrámás és zombis, viszont jól ötvözte a kettőt, a zombik csak egy zavaró szál a történetben, de nem rajtuk van a hangsúly :)

HR24.hu

(#11415) ferenck


ferenck
senior tag

A Feketelista 9 évada a kiírás szerint 4K UHD, de az Pana tv infó gombjára kattintva csak 2,19 Mbps / 1080. Más megy 15,25 Mbps / 2160 minőségben, a net jó. Másnál is így van?

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#11416) F-ECT$ válasza ferenck (#11415) üzenetére


F-ECT$
titán

Valószínűleg az utóbbi részek / évadok már tudják a 4k-t, de a korábbiak még nem. Kiírni viszont mindig a legjobbat szokták :)

Dive ever, work never.

(#11417) ferenck válasza F-ECT$ (#11416) üzenetére


ferenck
senior tag

A 9. évad a legújabb és az utolsó, az nem megy nekem 4k-ban.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#11418) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sic Parvis Magna

(#11419) ScomComputer válasza 30z.Samu (#11418) üzenetére


ScomComputer
veterán

Fine.. :C

(#11420) F-ECT$ válasza ferenck (#11417) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam is 2Mbit /1080.

Dive ever, work never.

(#11421) Joshi válasza 30z.Samu (#11418) üzenetére


Joshi
titán

Ez tényleg jó. :C :DDD

(#11422) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#11423) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#11422) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Közben meg is találtam a választ, hát komolyan erről nem tudtam.

Time for a break. Better Call Saul season 6 episode 8 is unfortunately not coming as part of the show's usual weekly release schedule, with the Breaking Bad spin-off returning for a second-half later this year. Worse yet, Batter Call Saul has really been upping the ante, making the wait even harder.

[ Szerkesztve ]

(#11424) Chris0321 válasza ΞΔGLΞ (#11422) üzenetére


Chris0321
addikt

Úgy tűnik a teszt amit pár országban végeztek a fiókmegosztással kapcsolatban bukta.

(#11425) lafaty80 válasza Chris0321 (#11424) üzenetére


lafaty80
őstag

Vagy csak fonomítgatnak ;] Ne temessük (sajnos)...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11426) Chris0321 válasza lafaty80 (#11425) üzenetére


Chris0321
addikt

Már sajnos nem találom a cikket amit erről olvastam. Az ottani emberek vagy felmondták az előfizetést, vagy nem foglalkoztak a Netflix nyavajgásával és ugyanúgy megosztották a profilt és nem lett belőle problémájuk. Nem hiszem, hogy meg tudnák oldani ezt így ahogy akarják és az pedig ezer százalék, hogy nem fogok ennél is többet fizetni ezért a vacakért amit alig nézek.

(#11427) Noukoum válasza Chris0321 (#11426) üzenetére


Noukoum
veterán

Azaz nem tiltották le, nem volt büntetés. Így persze hogy nem volt hatékony. Meg kell érteni hogy valahol nem opció a warez, vagy fizetsz vagy nem nézed. Ha meg vacak akkor mi a fenét keresel itt. :B

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11428) Chris0321 válasza Noukoum (#11427) üzenetére


Chris0321
addikt

Az a gond a Netflix-el, hogy baromi drága. Más szolgáltató max. fele ennyiért adja a hónapot, a HBO Max. még egy ezres sincs. Így nehezen fognak plusz előfizetőket szerezni és esélyük sincs a jelszómegosztók ellen. Én sem akarok olyanért teljes árat fizetni amit alig nézek és a családban osztom meg. Ha letiltanának, vagy többet akarnának fizettetni akkor simán visszamondanám és kész.

(#11429) lafaty80 válasza Chris0321 (#11426) üzenetére


lafaty80
őstag

Nézd, pont olyan régióban tesztelik, ahol az esetleges visszaesés nem fog számottevően fájni nekik, nem is egy us/europe régióval kezdték. Gondolom ki akarják találni a "legjobb" megoldás (hogy kinek az már jó kérdés lesz), ez nem 1-2 hét lesz.
De érdekel engem is a végkifejlet, mert családban a nagyobbik gyerek távolabb megy tanulni, neki jó volna az eddigi áron az fiók elérés, minden ilyen szolgáltatásnál (netlfix/hbo max/disney+/stb...)
De nem hinném, hogy a havi megújuló díjas szolgáltatásokért sírnék, ha el kell engedni. Majd max várok valami extra időszakra, és 1-1 hónapra előfizetem. Ha nekik ez így jó lesz, hát akkor nekem is :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11430) Chris0321 válasza lafaty80 (#11429) üzenetére


Chris0321
addikt

Szerintem a jelszómegosztás is nagyobb azokban a régiókban mivel ott szegényebbek az emberek és a szolgáltatás gondolom ott sem sokkal olcsóbb. Plusz sajnos a képminőség is más a csomagokban így hiába néznéd egyedül akkor is komolyabb csomagot kell választanod ha szeretnél jó minőséget látni.

(#11431) Noukoum válasza Chris0321 (#11428) üzenetére


Noukoum
veterán

A Netflix adja a legjobb minőségű szolgáltatást, a legmagasabb áron. Ha nem nézed mond le, hidd el a többség nem fogja mert nézi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11432) Chris0321 válasza Noukoum (#11431) üzenetére


Chris0321
addikt

A legjobb minőségű szolgáltatást? :)) Nekem van ezen kívül HBO Max, Amazon Prime és lesz Disney + is. A jelenlegi között is csak azért dobogós ez a vacak mert 3 szolgáltatót használok. Csak a húgomék miatt van még meg, velük nem akarok kitolni.

(#11433) Multibit válasza Noukoum (#11431) üzenetére


Multibit
veterán

Az ilyen kijelentésekkel azért óvatosan! A legdrágább az rendben van ;] De a legjobb az erősen szubjektív. Mert ugye a tartalom megítélése ízlés függő.

(#11434) F-ECT$ válasza Noukoum (#11431) üzenetére


F-ECT$
titán

Bitrátára nem a legjobb, tartalom se annyira kiemelkedő már, az ár meg sok, és további emelést terveznek. Mi családilag még előfizetünk rá, de már rezeg a léc.

Dive ever, work never.

(#11435) zeon.hu válasza F-ECT$ (#11434) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálunk is.
Már csak a nagyobbik gyerek miatt van meg, egyelőre ragaszkodik hozzá. (Neki már nem kell a szinkron, se felirat.)
De egyre gyengébb a felhozatal.
Pár korábban elkezdett sorozatot még befejezünk, utána elengedjük.

#?*@&!

(#11436) zseko válasza Chris0321 (#11428) üzenetére


zseko
veterán

Sosem volt 1000 forint a HBO Max.

HR24.hu

(#11437) Chris0321 válasza zseko (#11436) üzenetére


Chris0321
addikt

Igazad van, az 1.600. Az Amazon Prime 900 ft. A Netflix viszont 4.490, amiközben az HBO Max, az Amazon Prime és a Disney + együtt egy kicsivel drágább, kb. 5.000 ft. Ennyivel nem ér többet a Netflix.

(#11438) l.skywalker válasza Chris0321 (#11437) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Van olcsóbb Netflix csomag ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11439) Chris0321 válasza l.skywalker (#11438) üzenetére


Chris0321
addikt

Persze, rosszabb minőséggel. ☹️

(#11440) Luissimo válasza Chris0321 (#11439) üzenetére


Luissimo
veterán

Akkoris el kell engedni, ha túl drága...

(#11441) zseko válasza Chris0321 (#11437) üzenetére


zseko
veterán

Mivel nekem nincs 4K-s eszközöm, nekem elég lenne az olcsóbb középső csomag is. Ettől függetlenül még annak az ára is valóban túlárazott, ugyanakkor viszont még mindig kb. 8:1 arányban ezen nézek a legtöbb tartalmat. De ez ugye csak és kizárólag a korábban is már leírt, általam kedvelt ázsiai tartalom mennyiségének tudható be, anélkül szinte biztosan más lenne a leosztás.

HR24.hu

(#11442) Noukoum válasza F-ECT$ (#11434) üzenetére


Noukoum
veterán

De miért sok az ár? Melyik tud ilyen minőséget olcsóbban? Disneyt még nem teszteltem, amazon prime video, hbo max, apple tv+ alatta van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11443) Chris0321 válasza Luissimo (#11440) üzenetére


Chris0321
addikt

Luissimo: A felét kifizetem, az nem nagy összeg. Néha találok rajta valami nézhetőt de általában az is csak feliratosan.

zseko: Én a HBO Max-ot néztem mostanában, most az Amazon-on a Boys-t és egy másik sorozatot. A Disney-t várom nagyon a Sólyomszem sorozat miatt, plusz más tartalmak is lesznek Marvel-től amit még nem láttam. A doki is fenn lesz nemsokára.

Noukoum: Milyen minőségről beszélsz?

(#11444) l.skywalker válasza Chris0321 (#11439) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Na de az összehasonlításhoz azt kell figyelembe venni, mert a többinél sem minden 4K

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11445) Kiskutya válasza Noukoum (#11442) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hbo max dolby vision + atmos. Prime hdr 10+ + atmos a prime 899ft. Nincs sok tartalom rajta de mostanság a netflixen se találtam normális tartalmat többet.

hmm...

(#11446) F-ECT$ válasza Noukoum (#11442) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez tök szubjektív. Valószínűleg az is benne van, hogy ami érdekelt, azt már láttam, és a havi 1-2 új megjelenésért (ami érdekel) már nem szívesen fizetek közel annyit mint amennyibe a másik 3 streaming szolgálatató kerül.

Dive ever, work never.

(#11447) Chris0321 válasza l.skywalker (#11444) üzenetére


Chris0321
addikt

Miért azt kellene? A legnagyobb csomag nem csak a minőségében jobb, hanem többen is használhatják.

(#11448) zseko válasza Chris0321 (#11447) üzenetére


zseko
veterán

A többinél töredékéért van annyi profil mint a Netflixnél a legdrágább csomagban, tehát még ebben sem jobb, sőt.
Egyébként a Disney+ indulását mi is várjuk, a HBO Max minden szempontból alulteljesített az elvárásaimmal szemben, személy szerint én a legrosszabb streaming szolgáltatónak tartom.

HR24.hu

(#11449) Chris0321 válasza zseko (#11448) üzenetére


Chris0321
addikt

A HBO Max-nál nekem csak az a problémám, hogy nincs a windows-hoz appja így a böngészőből kell használnom, míg a többinek van és kitettem tárcára így könnyebben elérhetőek. A filmek/sorozatok mennyiségével/minőségével sincs gondom, pl. az Ifjú Sheldon új része is elég hamar felkerül igaz a magyar megjelenésig feliratorsan de akkor is hamarabb látom mint a tv-ben és a beosztásom miatt ott úgysem tudnám nézni. A Disney+-t is nagyon várom a Dr Strange 2 miatt is és más Marvel sorozatot is meg akarok már nézni. A Sólyomszemből az első két részt láttam feliratosan és már az is fenn lesz szinkronnal.

(#11450) Joshi válasza Chris0321 (#11449) üzenetére


Joshi
titán

A Win11-nél lesz lehetőség Andridos appok futtatására. :K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.