Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) woodworm válasza kmarci25 (#11045) üzenetére


woodworm
veterán

Nem erre gondoltam. Az automatikus előzetes lejátszás szabályozása böngészés közben kapcsolgatja ki be a rövid bejátszásokat.
Böngészőben és az androidos appban, ha kijelölsz egy műsort, akkor jön egy felugró ablak, ebben tudod indítani, könyvjelzőzni, értékelni. A tévén be kell lépned az adatlapra ezekhez az opciókhoz, de mire mondjuk könyvjelzőzném későbbi megnézésre, addigra elindul a lejátszás és annak a leállításával kell foglalkoznom.

(#11052) kmarci25 válasza woodworm (#11051) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ja, azt nem lehet kikapcsolni. Valóban elég idegesítő funkció.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11053) l.skywalker válasza golyós (#11046) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Éppen arról szólnak a hírek, hogy a Netflix 2022 Q1-ben 200ezer előfizetőt veszített - ez volt 10 éve az első időszak, hogy nem nőtt, hanem csökkent az előfizetőik száma - és a saját előrejelzéseik szerint Q2-ben további 2 millióval (!) fog csökkenni ez a szám, és emiatt gondolkoznak azon, hogy bevezetnek egy olcsóbb díjcsomagot, ami már a konkurenciával tud versenyezni - de cserébe reklámokkal lesz tele.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11054) kmarci25 válasza l.skywalker (#11053) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Illetve olvastam arról is, hogy a hozzáférést megosztóknak is talán ajánlanak egy csökkentett díjat az előfizetésen felül és nem egyből szankcionálnak.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11055) Bear válasza l.skywalker (#11053) üzenetére


Bear
aktív tag

Persze hogy csökken az előfizetők száma, hiszen kivonultak az orosz piacról.....

(#11056) 30z.Samu válasza Bear (#11055) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt már belekalkulálták, kb 700 000 előfizetőről van szó. De azon túl is fog csökkenni szerintük ez a szám.

Sic Parvis Magna

(#11057) pn4hvq válasza l.skywalker (#11053) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem vagyok gazdasági szakember, csak a saját fejemmel gondolkozom: egyre több konkurens streaming szolgáltató jelent/jelenik meg, amiknek az ára fele, harmada a Netflix legnagyobb csomagjának (azért veszem ezt alapul, mert erre van előfizetésem), a tartalom ezeken is érdekesnek tűnik. Hangosan gondolkozva, a Netflix felé intézve: milyen indokkal szeretnének engem megtartani az előfizetőik között? Azzal, hogy az eddigi legdrágább streaming szolgáltatói díjon még emelnek kb. 700-800Ft-ot? Vagy azzal, hogy valóban rengeteg film, sorozat van a választékukban, de valljuk be őszintén, elég sok köztük a zs kategóriás mű. Mondom ezt úgy, hogy a saját megnézendő listámon van kb 40 tétel (film, sorozat), de tisztában vagyok azzal, hogy ezeknek kb. a felét fogom megnézni, mert menetközben kiderül, hogy nem felel meg az én elképzeléseimnek (tudom, ez egyéni szocprobléma, válogatós vagyok), ráadásul az erőltetett lmbtq vonal nálam negatívum...
Egyelőre marad még, de kezdem felvonni a szemöldökömet az összképen, ennek pedig előbb-utóbb a lemondás lesz a vége.

(#11058) l.skywalker válasza pn4hvq (#11057) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Azért egyes régiókban már régen párhuzamosan fut több szolgáltató is a Netflix-el, szerintem tudják, hogy az ő árazásuk miként viszonyul másokéhoz. A kínálattal fürödhettek be, azzal ami miatt a Netflix vonzó lehetne. Nem azzal ami másik szolgáltatóhoz vándorolt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11059) woodworm válasza kmarci25 (#11052) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen, ez szomorú!

(#11058) l.skywalker
Bevallom két háztartásban használjuk az előfizetést, ennek egyetlen oka van: a legmagasabb csomaghoz kötött uhd minőség. Ha elérhető lenne a mostani középső csomagban is, simán előfizetnénk külön-külön, de ezt a további drágítást kimondottan baszogatásnak fogom fel és 100%, hogy az előfizetés rotálók közzé fogok tartozni.

(#11060) toompa válasza ScomComputer (#11049) üzenetére


toompa
őstag

Köszi! A szünetet megértem. De hetente egy rész?
Pont ezt szerettem itt, ledarálni egyben.
Szuper.

(#11061) ScomComputer válasza toompa (#11060) üzenetére


ScomComputer
veterán

Valamelyik nap láttam a szerdát, de most már nem is találom..csak a UK hírt róla... [link] :D

(#11062) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Bullshit ez a Netflix..mára volt kiírva,erre áttették péntekre..de már kitudja... :U

(#11063) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Kis kiszámoló
:U

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#11064) Joshi válasza Roland8622 (#11063) üzenetére


Joshi
titán

Ez a cikk eléggé szélsőségesen számolja ki a budget. Elég ha csak annyit mondok, hogy menj el fogorvoshoz Németországba, vagy bérelj egy lakást. Vagy ülj be vacsira egy étterembe stb. ;]

(#11065) kmarci25 válasza Roland8622 (#11063) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Nem sok értelmét látom átlagkeresethez viszonyítani az előfizetések díját. Oké, valamihez mérni kell, és mivel viszonylag kevés objektív adathoz lehet, jobb híján ezt választották, de mégsem gondolom, hogy ez valós képet adna. Erősen kétlem ugyanis, hogy a különböző társadalmi rétegekben egyenlően oszlana el az előfizetések száma, azaz a legjobban kereső 25% esetében valószínűleg sokkal magasabb az előfizetési arány, mint az alsó 25%-ban. De mindegy is, kattintásvadászatnak jó ez is. :DDD
Másrészt pedig: tudatos fogyasztóként semmi sem toltja meg, hogy váltogasd az előfizetéseket (oké, az HBO és az Amazon most pont a hűséggel próbálkozik, kérdés, hogy a többiek követik-e ezt a trendet), így be lehet lőni egy árszintre a havi költést, vagy legalábbis a keresethez való arányát, ugyanúgy, ahogy pl. kajából sem veszel meg olyat, amint nem fogsz elfogyasztani.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11066) F-ECT$ válasza szaki04 (#11044) üzenetére


F-ECT$
titán

Reklámok: szerintem ha már fizetsz valamiért, akkor nem akarsz reklámokat nézni. A Netflix drága, kell egy olcsóbb csomag, de hogy ezt így kell-e megoldani, azt majd az idő megválaszolja.

Jelszó osztás pénzért: csak azért vagyok Netflix előfizető, mert a családban elosztjuk az árát. Egyikünk se használja ki annyira, hogy megérné a max csomagos árát (és mindenkinél 4k tv van, szóval csak az jöhet szóba). Ha ezen még emelnek, akkor vagy átmegyek időszakos előfizetőbe, vagy lemondom a francba, és megoldom máshogy azt a pár sorozat megnézést, ami éves szinten érdekel.

Hűséges konstrukció: előbb-utóbb szerintem a Netflix is próbálkozni fog vele, nem hiába működik ez máshol már évtizedek óta jól.

Dive ever, work never.

(#11067) 30z.Samu válasza F-ECT$ (#11066) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha már reklám, akkor Nálam ez max úgy férne bele, hogy mondjuk keresésnél vannak szalaghirdetések. Nekem ne tegyen be reklámot, miközben nézek valamit, ne legyen már Youtube feeling. :D

Sic Parvis Magna

(#11068) F-ECT$ válasza 30z.Samu (#11067) üzenetére


F-ECT$
titán

Épp a YT előfizetésen gondolkozok, mert még talán azt nézzük a legtöbbet. Eddig telefonra volt Vanced, de az megszűnt, tv-re is volt megoldás, de mivel van YT Music is, így a Spotify-t is kb ki tudná váltani.

Dive ever, work never.

(#11069) 30z.Samu válasza F-ECT$ (#11068) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gondolkodtam én is a Youtube-on, mert elvégre elég sokat nézem. Sőt...

Sic Parvis Magna

(#11070) golyós válasza F-ECT$ (#11068) üzenetére


golyós
őstag

Még megy a Vanced, de van még alternativa.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#11071) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Mikor lesz elérhető a better call Soul hatodik, utolsó évada a Netflixen? Eddig írta, hogy premier ápr. 20. talán, de már nem is írja...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11072) ScomComputer válasza MikeWazowski (#11071) üzenetére


ScomComputer
veterán

Egy kicsit se tudsz visszaolvasni mi... #11062... ;)

(#11073) blg


blg
senior tag

Amúgy a Better Call Saul 6. évadja már fölkerült tegnap, csak nincs hozzá magyar felirat, ezért a magyar nyelvre állított profilnál nem látszik, de angolra állított profillal látszik.

(#11074) MikeWazowski válasza ScomComputer (#11072) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Bocsánat, köszönöm szépen! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11075) freeknight válasza blg (#11073) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi, pont ezt akartam kérdezni :D
Nekem az a furcsa, hogy az android tv-s kliens kiírta, hogy premier időpontja: szerda, ezt pedig a magyar felületen. Hogyhogy nem készültek felirattal, vagy akkor miért írták szerdára, ha tudták, hogy úgysem kerül fel?

(#11076) ScomComputer válasza MikeWazowski (#11074) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igazán nincs mit... :)
#11073blg : én továbbra sem látom csak az 5 évadot...nekem nem jelenik meg a 6,de én böngészőből(chrome) nézem.. :D

(#11077) zseko válasza golyós (#11046) üzenetére


zseko
veterán

Gyakorlatilag szinte már majdnem hármat, ha a majd júniusban jövő Disney+ éves előfizetését visszaosztjuk, plusz a kedvezményes Amazon Prime és HBO Max.

HR24.hu

(#11078) blg válasza ScomComputer (#11076) üzenetére


blg
senior tag

akkor nem angol nyelvű profillal nézed

(#11079) ScomComputer válasza blg (#11078) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,így van..köszi..persze román felírat az van... :D

(#11080) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Helló!
Mától én is... :D
Standard csomag esetén a két személy az jelentheti azt, hogy
1. személy mobil app és böngésző (persze nem egy időben).
2. személy meg TV-n.
Jól értem?

⭐ Stella

(#11081) freeknight válasza radi8tor (#11080) üzenetére


freeknight
őstag

A két személy bármilyen, bármennyi számú eszközről nézheti, ebben nincs megkötés, a lényeg, hogy egyszerre egy időben csak két helyen mehet a stream.

(#11082) radi8tor válasza freeknight (#11081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, sejtettem hogy így van, de jobb a békesség. :D
És gondolom a tegnap bejelentett reklámos verzió nem érinti a Standard csomagot, az majd valami új olcsóbb csomagban lesz?

⭐ Stella

(#11083) freeknight válasza radi8tor (#11082) üzenetére


freeknight
őstag

Ezt a reklámos dolgot szerintem még a netflix sem tudja, hogy fog működni :D
Amit én az eddigi nyilatkozatokból leszűrtem, az nagyjából az, amit te, hogy lesz egy olcsóbb (lehet, hogy ingyenes) csomag reklámokkal. Ez is lenne az ésszerű, az eddig full reklámmentes, nem kevés pénzt leperkáló felhasználókat, akik legnagyobbrészt pont a 15 percenként 10 perces reklámblokkokkal megszakított kertévékről menekültek ide, elég kétségbeesett lépés lenne reklámokkal bombázni, kb abban a pillanatban húzhatnák is le a rolót. Aztán majd lehet, hogy meglepődünk :D

(#11084) kmarci25 válasza radi8tor (#11082) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Mióta létezik itthon Netflix azóta már sok hírt olvastunk a sajtóban, amiből vagy lett valami, vagy nem, és amiből lett, az sem pont úgy, ahogy írták. Úgyhogy szerintem nem érdemes találgatni, majd meglátjuk.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11085) gulupeti


gulupeti
senior tag

Better Call Saul 6. évad részenként kerül fel.. :((( Csodálatos.

Netflix néhány dolgával kapcsolatban azt érzem, hogy saját maga alatt vágja a fát, ez is az egyik olyan, pont a varázsát veszti el az egész. Nézd részenként, hetente, mint a tévében.
Vagy, hogy szerintük 100 millió néző teljesen ingyen nézi a szolgáltatást :D és tiltani fogják a jelszómegosztást. Nem tudom, hogy miért gondolják azt, hogy ez a 100 millió állítólagos ingyen néző mind elő fog fizetni külön a szolgáltatásra? Ha ezt bevezetik, akkor lesz csak visszaesés igazán az előfizetők számában.
Ha ténylegesen csak egyedül nézem a szolgáltatást vagy még egy eszközön nézik a háztartásban, de 4k-ban szeretném, akkor is vegyem meg a legnagyobb csomagot. Szerintem ez sem oké, más streaming szolgáltatóknál ez nincs így, ha jól tudom. Viszont ha már 4k csomagra fizettem elő, akkor, ergo szeretném a minőséget (ami mint tudjuk sokszor akkor sem működik, ha 500 mbites net van alápakolva), akkor a nem saját gyártású tartalmakat miért csak HD-ban tudom nézni? Nem a 4k csomagra fizettem elő?

(#11086) lemmy9


lemmy9
őstag

Amúgy szvsz nem sok értelme van a 4K előfizunak, mert eleve alacsony bitrátájú, és fene tudja milyen SD/HD anyagból felkonvertált a tartalom.
Ezt egy 4K-s tévé is megcsinálja a Netflix helyett.

Szerintem!

(#11087) 30z.Samu válasza gulupeti (#11085) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én még megvárom a Better Call Saul-t, aztán szerintem áttérek időszakos előfizetésre, ez így nem gyere be.

Sic Parvis Magna

(#11088) gulupeti válasza 30z.Samu (#11087) üzenetére


gulupeti
senior tag

Túl sokat én sem Netflixeztem az elmúlt 2 hónapban, épp tegnap néztem vissza a profilomban, egy félbehagyott sorozat, néhány félbehagyott film, néhány befejezett és ennyi.
Elindítom, pörgetem, hogy mit is nézzek, utánaolvasok kicsit és már ez megerősít abban, hogy az a bizonyos tartalom fogyasztásra alkalmatlan, így végül nem is nézek semmit. :D Nem egyszer jártam már így, hogy a tévézésre szánható idő ezzel ment el. Azért meg csak, hogy valamit nézzen az ember, mindegy mit alapon, szerintem kár időt pazarolni, de tudom, hogy valakinek jó így is, én nem tartozom ebbe a halmazba.

(#11089) l.skywalker válasza 30z.Samu (#11087) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nálam ez a Disney+ elindulása lesz. Addig ami hiányzik megnézem és utána csak akkor fizetek újra elő, ha nincs már máshol mit nézni. De tekintve hogy a Prime Video-n is sok dolog parkol ami érdekel, nem tudom ez mikor fog bekövetkezni. Ja de. A Witcher 3. évadjánál. ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11090) 30z.Samu válasza l.skywalker (#11089) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is lesz, ami érdekel, Cobra Kai, 81-es számú Archívum meg egy-két sorozat.

Sic Parvis Magna

(#11091) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Múlt héten ugyebár hosszú hétvége. Mindenki otthon, a TV előtt...
Na mondom, biztos kitesz magáért a Netflix. Hát kitett. (Alább a filmek, ill. az IMDb-pontszámuk.)

The Utah Cabin Murders: 2,8
The Curse of Halloween Jack: 2,9
Vals: 4,9
Choose or Die: 4,8
Simon: 3,7
Robert... (gyilkos bábu sorozat): kb. 2,5-3

Ennyit a Netflix-ről. Sz.pjanak lovat!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#11092) Pro Koryak válasza newmoonlight (#11091) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nézzél sorozatokat, azok sokkal jobbak, filmeknél esetleg ne az amcsi mainstream felhozatalt böngészd!

(#11095) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

A Warez említés szintjén tiltott. Köszi!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11096) newmoonlight válasza Pro Koryak (#11092) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Javaslat esetleg?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#11097) ebayer válasza gulupeti (#11085) üzenetére


ebayer
tag

Teljesen bevált szokás más streaming szolgáltatóknál is, hogy a nagy húzónevű sorozatok részei hetente kerülnek fel. Nekem pl. van Disney+ előfizetésem is és a The Moon Knight új része minden hét szerdán kerül fel. De ilyen lesz az Obi-Wan Kenobi sorozat, vagy júniustól a Ms. Marvel. És még sorolhatnám. Szóval ebből a szempontból a Netflix még igen csak visszafogott.

(#11098) 30z.Samu válasza ebayer (#11097) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, csak a Netflix-en eddig nem ez volt a megszokott. :DDD Gondolom ezzel is arra akarják motiválni az embereket, hogy fizessenek elő a következő hónapra is és ne darálják le pár nap alatt az évadot.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#11099) MikeWazowski válasza ebayer (#11097) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Továbbá hbo max is. Tokyo vice hetente van új rész.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11100) pn4hvq válasza newmoonlight (#11091) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A The Utah Cabin Murders-t elkezdtem nézni hétvégén, de 11 perc után befejeztem. Szeretem a horrorfilmeket, láttam sok gagyit is, de ez eléggé a legalja kategória volt (a 11 perc alapján). Reálisnak tűnik az a 2,8-as értékelés.
Kérdés: hogyan tudjátok követni, hogy milyen műsorokat néztetek már meg? Jó lenne egy olyan funkció, hogy pl. a borítóképen lenne egy szemecske. Jelenleg én mindent értékelek, ezzel jelölöm, hogy láttam (vagy elkezdtem nézni, de félbehagytam).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.