Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!
Előfizettem Netflixre, és TV-n ["okosító box"] segítségével használnám.
1. Van rá megoldás, hogy ne kelljen minden film/sorozat indítás alkalmával kikapcsolni a feliratokat? ( Vagy ez a lejátszó eszköz hibája :F ? )
2. Be lehet valahol állítani, hogy ne a sorozatokat mutassa mikor megnyílik a program?
3. Be lehet valahol állítani, hogy csak a magyar nyelvű filmeket/sorozatokat mutassa?

Köszönöm :)

(#11752) kmarci25 válasza Amilo02 (#11751) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ha magyar nyelvűre állítod a prfilod (alkalmazáson belül nem lehet, csak ha a weben keresztül lépsz be), akkor az 1. és 3. probléma megoldódik. A 2-ben említett kérdésre szerintem nem a válasz.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11753) gulupeti


gulupeti
senior tag

Ez azért eléggé LOL. :D Sorry, nem itteni a cikk.
Én ezt teszt nélkül is megmondtam volna nekik, hogy nem fognak külön előfizetni az emberek, sokkal inkább lemondják a szolgáltatást, de ugye a részvényeseknek bizonyára ezt nem lehet elmagyarázni.

(#11754) Gsx-rr válasza gulupeti (#11753) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tudom mi a valos forras, en a Dominikai Koztarsasagban elek a Baratnom a sajat lakasaban es nalam is be van jelentkezve semmi ilyenrol nem tud es nem is tudott!
En is hasznalom azt es a Magyar fiokot ,ugy ,hogy Magyarorszagon is hasznalja mas is

Itt van olyan kabeltv szolgaltatas amiben benne van a Netflix elofizetes is.

[ Szerkesztve ]

(#11755) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nem új dolog de nekem nagyon adja a narcos. Már régebben is belekezdtem de vhol abba hagytam és most kezdem hamarosan a mexikói évadot.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#11756) Mrdevil válasza Bennyboy (#11755) üzenetére


Mrdevil
addikt

A Mexikó már nem lesz annyira jó sajnos.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11757) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Deadwind 3.évad :Y Remélem lesz olyan jó, mint az előzőek.

(#11758) Xtomi


Xtomi
tag

Vannak jó Sci-fi sorozatok a netflixen?

(#11759) modflow


modflow
veterán

Most tekintettem meg a Szeretem a férjemet című filmet és azt kell mondanom hogy kifejezetten jó film!
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a jó filmeket.

(#11760) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Mi ezt a Del Toros rémségek házát néztük. Ez ilyen mesék a kriptából koppintás. Az uccso két rész nagyon gagyi volt, a többi nézhető, vannak benne beteg dolgok.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11761) Pro Koryak válasza Mrdevil (#11760) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én ma kezdtem el, az első 2 rész röhögséges vagy inkább béna. Pedig a trailerben vannak jó dolgok. Folyt.köv.

Rogue city/Bronx
igazi = jó véres francia akció/krimi, egyszer bőven nézhető. Jean Reno is szerepel benne, szerencsére keveset. :R

(#11762) qqzs


qqzs
őstag

Mindenhol tudok nezflixet nezni ( mobil, tablet, fire stick) de az lg tv-n nem. Se a beeitett app se a chromcastra kuldve se az erositobegott google teves chromecaston nem. Erdekes hogy egy ket gyerekfilm elindul de nagyreszt tvq-pb-101. (5.2.5) dob. Azt irja a filmmel van baja es probaljam kesobb vagy nezzek mast. Mint irtam ugyanaz mashol elindul

Eladó: GTS450

(#11763) sztanozs válasza qqzs (#11762) üzenetére


sztanozs
veterán

vsz LG szoiftverrel lesz a gond. milyen tipus, FW verzio?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11764) qqzs válasza sztanozs (#11763) üzenetére


qqzs
őstag

Google teves chromecaston is ugyanazt csinálja. Azota talaltam egy jabasltot. Az 5.1 hanggal van baj szeteon elindul

Eladó: GTS450

(#11765) sztanozs válasza qqzs (#11764) üzenetére


sztanozs
veterán

baszki, haromszor el kellett olvasnom, mire sikerult kisilabizalni...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11766) TrollBalint válasza Pro Koryak (#11757) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mi tegnap kezdük el nézni ,és szomorúan realizáltam, hogy nem emlékszem az előző évad végére :( Az első 5 rész alapján úgy tűnik hozza a várt szintet.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11767) Mrdevil válasza TrollBalint (#11766) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mi a Barbárokkal vagyunk így. Elkezdtük, megnéztük az elején a emlékeztetőt, de semmi. Fogalmam sincs mi volt az első évadban, biztos azért, mert annyira jó volt. :N

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11768) TrollBalint válasza Mrdevil (#11767) üzenetére


TrollBalint
addikt

Pedig a Holtszél tényleg tetszett, de az első 2 évadból csak annyi van meg, hogy a két főszereplő nem igazán kedvelni egymást :))
Még jó, hogy bejelöltem, hogy tetszett (amit csak az olyan filmeknél szoktam, ami tényleg tetszett. Ami "nem volt rossz" vagy "egész jó" volt, azoknál már nem. (Mondjuk egy láttam opció nekem nem lenne rossz, de hát mindegy, egyszer majd csak lefejleszti a Netflix :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11769) Pro Koryak válasza TrollBalint (#11766) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem véletlenül! Én sem emlékeztem, de közben vannak a korábbi részekből emlékeztetők, így már sok minden beugrott. Az első 2 évadban annyi minden történik, persze elfelejti az ember + azóta gondolom néztél már ezer más filmet, sorozatot...stb.

(#11770) TrollBalint válasza Pro Koryak (#11769) üzenetére


TrollBalint
addikt

ja-ja, nem is egyet :)
De azzal szoktam magam nyugtatni, hogy legalább megnézhetem újra és majdnem olyan lesz, mint első alkalommal :D

Hétvégén elkezdtem nézni a Fehér Lótuszt, igazából azért raktam csak be, hogy tudjak min elaludni, de aztán valahogy inkább hajnali 1-ig néztem :)
Nem mondanám kifejezetten jó sorozatnak, de azzal kezd a sorozat, hogy valaki meghalt és az elmúlt egy hét eseményeit meséli el.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11771) kmarci25 válasza TrollBalint (#11770) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Nem gond, ha más streaming szolgáltatóról is szó van érintőlegesen, de azok a hsz-ek kerüljenek OFF-ba. Köszönöm!

Egyébként szerintem a Fehér Lótusz az utóbbi idők egyik legjobbja. Legalábbis az első évad biztosan, a második meg épp egy hete kezdődött el.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11772) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Ez az ember a rács mögött nevű cucc elég nézhető. 4ész, részenként egy óra.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11773) totron válasza kmarci25 (#11723) üzenetére


totron
addikt

A te élethosszodig? Vagy az internet/marketing megszűnéséig? Jelent bármit is a valóság síkján ez az élethosszig opció?

(#11774) kmarci25 válasza totron (#11773) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Lifetime subscription, így hívják. "Length of access: lifetime" Kérdezz rá az AdGuard-nál. Egyébként logikusan a vásárló élethosszáig.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11775) TrollBalint válasza kmarci25 (#11771) üzenetére


TrollBalint
addikt

hmm... megmertem volna esküdni, hogy Netflixen láttam :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11776) Floyd80 válasza Pro Koryak (#11769) üzenetére


Floyd80
addikt

Abszolút ez volt nálunk is, pár hónapja néztük az előző évadot és a sztori sehogy nem volt meg a fejekben.

De ebben a rengeteg északi, depresszív bűnügyi dráma is közrejátszik, már meg se tudnám mondani mibe mi volt.

Csak példaként, simán lehetne Deadwind évad is. serial killer mindenhol. :)

A gesztenyeember | A Netflix hivatalos oldala
A Valhalla gyilkosságok | A Netflix hivatalos oldala

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11777) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!
Mennyi, vagy milyen %-ban vannak fent 4K tartalmak, filmek a Netflixen?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11778) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Gears of War film készül:
"Gears of War was released 16 years ago today and to mark the occasion, Netflix has partnered with The Coalition to adapt the @GearsofWar video game saga into a live action feature film, followed by an adult animated series — with the potential for more stories to follow!" / Twitter

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11779) Toltotollkin


Toltotollkin
junior tag

A korona uj evadat holnap hany orakkor teszik fel?

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#11780) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Pont pár napja jutott eszembe, hogy anno néztem a Warrior Nun-t és még nem jött ki a második évad. Szerintem 2 éve néztem, erre pont tegnap jött az értesítés, hogy jövő hét csütörtöktől lehet nézni :)
És bár a Deadwind jobban tetszett, mégis ennek a története van meg jobban.... :U

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11781) Pro Koryak válasza TrollBalint (#11780) üzenetére


Pro Koryak
addikt

2 évad alatt valószínű sokkal több minden történik mint 1 évad alatt. Főleg egy összetett krimi terén. :U

(#11782) Mrdevil válasza TrollBalint (#11780) üzenetére


Mrdevil
addikt

Hát az a warrior nun is egy gyenge muzsika sajnos. :N

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11783) Floyd80 válasza Mrdevil (#11772) üzenetére


Floyd80
addikt

Tényleg jól indult....de ebben több volt szerintem. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11784) TrollBalint válasza Floyd80 (#11783) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is többre számítottam az első évad első pár része alapján. A második évadnak majd adok egy esélyt, és az alapján eldöntöm, hogy kaszálom, vagy nézős lesz a harmadik évad (ha lesz egyáltalán)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11785) Floyd80 válasza TrollBalint (#11784) üzenetére


Floyd80
addikt

Ja hogy még lehet season 2. Igazából az utolsó rész abszurd konyhai jelenetében ütközött ki, hogy nem tudják a készítők mit is akarnak.

A paptól amúgy a Broadchurch nekünk nagyon bejött anno, ezért is kezdtünk bele ebbe, Netflixen lehet már nincs fent.

Broadchurch (TV Series 2013–2017) - IMDb

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11786) venom8888


venom8888
őstag

Jo ez a netflix, de kb 10 filmbol 9 angol sajnos. Volt vagy 4 film amit meg akartam nezni rajta ,mind angol volt. Mi a fa..nak akkor ez. Fizessek x osszeget , es nem is magyar. Ne jojjetek azzal hogy tanuljak meg angolul,mert tudok, csak szimplan szeretem a magyar nyelvu filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#11787) (ex)Cat válasza venom8888 (#11786) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ha szinkronos tartalomra vágysz elsősorban, akkor menj az HBO-ra. Nyelvet meg nem kell feltétlenül megtanulni, van felirat, olvasni kell tudni csak.

(#11788) Amilo02 válasza (ex)Cat (#11787) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Csak az olvasásnál "lemaradsz" a film feléről :F

(#11789) Mrdevil válasza venom8888 (#11786) üzenetére


Mrdevil
addikt

Manapság már pedig rengeteg a szinkronos cucc. Lehet inkább az új tartalmak jönnek így, visszafelé nem tudom mi a helyzet. Emlékszem régebben milyen volt ez a netflix, minden kB csak felirat.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#11790) modd3r válasza Amilo02 (#11788) üzenetére


modd3r
őstag

Én soha nem éreztem ezt.... Gondolom van aki gyorsabban olvas, és van aki kevésbé.

(#11791) Amilo02 válasza modd3r (#11790) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Én is viszonylag gyorsan olvasok, de elég sok olyan helyzet van, hogy több képváltás is történik mire elolvassa az ember a szöveget ami a képernyő aljára van írva, ergo "lemarad" bizonyos jelenetekről. Valaki ezt észre sem veszi, de én szeretek minden részletre odafigyelni :)
A legélvezetesebb, ha szinkronos a film amit néz.
Visszatérve egy másik hozzászóláshoz: Egyébként elvileg be lehet állítani menüben, h csak a szinkronosokat mutassa.

(#11792) kmarci25 válasza Amilo02 (#11791) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Olyan opció nincs (vagy csak én nem találtam), hogy csak szinkronos tartalmat mutasson, olyat viszont lehet, hogy csak a régiósított tartalmat lásd, azaz amihez létezik magyar szinkron és/vagy felirat. (Magyar nyelvűre kell állítani a profilt.)
És igen: mostanában szinte valamennyi új tartalom szinkronnal érkezik, de a korábbiak esetében csak ritkán szinkronizálnak utólag, és nyilván főleg a saját tartalomra koncentrálnak, tehát ami régebbi és nem Netflix gyártás, ott nagy eséllyel nem lesz szinkron.

Én azt gondolom, hogy egy színész játékánál a hanghordozás, hangsúlyozás, hangszín is fontos, ami a szinkronnal elvész, illetve nem a képernyőn látott színész alakítását látjuk hangban, hanem másvalakiét. Ez lehet jó/jobb vagy rossz/rosszabb, de semiképp sem ugyanolyan, mint amit a képernyőn látható színész játszott. Tehát egyik oldalon (a szinkronén) ott a kényelem, illetve az, hogy a képernyő alsó harmadára kell koncentrálni, ahhoz hogy elolvasd a szöveget, a másik oldalon pedig (az eredeti hangén) a teljes színészi játék élvezete. Ez néhány esetben fontosabb számomra, úgyhogy nagyrészt felirattal nézek mindent. Nem utolsó sorban egy idő után már megérted, amit mondanak, csak néha kell a feliratra pillantani.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11793) Amilo02 válasza kmarci25 (#11792) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Azt hiszem ha a "számítógépes" verzióba lépsz be, akkor ott ha a nyelvet beállítod magyarra, akkor magyar nyelvű filmeket fog megjeleníteni. Korábban nekem is rengeteg "csak szinkronos" filmet dobott ki listára, de mióta a nyelvet PC felületen beállítottam magyarra, azóta nem találkoztam csak feliratossal.

A világon a legjobb szinkronnal a Magyarok rendelkeznek, úgyh ezzel sem lehet nagy probléma. Persze nyilvánvalóan mindig van pro-kontra mindkét fél nézetéből.
Engem egyedül ami az eredeti hang felé húz az a háttérhang minősége(igaz, nincs hiper-szuper hangcuccom), az valahogy mindig jobb mint a szinkronos verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#11794) venom8888


venom8888
őstag

Es nem tudom miert nem szinkronosan teszik fel, rengeteg film szinkronos,de nimcs feltéve hozzá a magyar hang. Nem vagom miert nem teszik fel. Mibe tellik hozzá adni egy magyar hangsávot a filmhez,amihet mae 10 éve van szinkron,vagy eleve a megjelenése napjatol szinkronos

(#11795) (ex)Cat válasza venom8888 (#11794) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mert az x évvel ezelőtt elkészült szinkron nem a Netflix tulajdona, tehát fizetné kellene érte, és vélhetően nem éri meg nekik.

(#11796) TrollBalint válasza venom8888 (#11794) üzenetére


TrollBalint
addikt

pontosan azért, amit (ex)Cat írt, a film szinkronja, nem mindenki, hanem aki megrendelte (tv csatorna mondjuk) azé. Netflix gondolom nem akar vacakolni, hogy ezeket megvegye, hanem olcsóbban megcsináltatja újra. Nem tudom az ilyen jogdíjak hogyan vannak, de lehet nem is örökre kapná meg, hanem egy bizonyos időszakra és ezért is olcsóbb megcsinálnia neki, de ehhez Magyarország nem feltétlen elég nagy piac.
Próbáltunk nézni szinkronosan filmeket Netflixen, de nem igazán jöttek be, nagyon nem jött át a hangulat. Kipróbáltuk, hogy európai fimeket angol hanggal nézünk, de az még szörnyübb, mint a magyar szinkron, pedig azt hittem azalatt nem nagyon van :)
Úgy hogy maradtunk az eredeti hangnál és olvassuk.
Azzal egyetértek, hogy olvasásnál lemaradhatsz a film egy részéről, de ez csak gyakorlás / idő kérdése. Ha sokat nézel feliratos filmet, akkor egy idő után annyira megszokod, hogy nem nagyon maradsz le jelenetről, legalábbis magamon ezt vettem észre, hogy egyre gyorsabban tudom olvasni a feliratot. Tény, hogy ez nem pár hónap alatt tud összejönni, de azért létezik és egy majdnem szinkronos film élményére el lehet jutni (mármint, hogy nem maradsz le olyan sok mindenről) Engem sokkal jobban zavar, hogy sok film sötétben játszódik és nem látni rendesen mi történik...

A hétvégén befejeztük a Fehér Lótusz a HBO-n, és átjöttünk a Netflix-re nézni a Manifest-et, 2-3 rész után azt mondom jó, tetszik. Remélem nem fogják ezt a misztikus vonalat nagyon túltolni, mert eddig remekül adagolják :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11797) venom8888


venom8888
őstag

valoban lehetne benne olyan opcio, hogy csak szinkronost mutassa.

(#11798) Roland8622 válasza kmarci25 (#11792) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Hiába rakom magyar régiósra, ha az összes filmnek (legalábbis 90%-ban) magyar a címe és közben meg feliratos is van közte dögivel. Ezt a mai napig nagy hibának tartom a részükről.
Nekem nem gond a feliratos tartalom, mert a dél-koreai tartalomtól kezdve bármit megnézek ha érdekel, de a szüleimnek már nics mindig türelmük keresgélni fél órát. Leülnek a tv elé és ha választanak valamit aminek magyar a címe, akkor szinkronos tarrtalmat is várnak el.
Amikor ráérek az új tartalmakat dobálom be a saját listába, de na... esetek többségében megy a keresgélés :D

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#11799) TrollBalint válasza Roland8622 (#11798) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én hasonló célzattal hoztam létre egy profilt, ahol a listába csak szinkronos filmeket teszek (tettem, mert már egy ideje nem csinálom), de tény, hogy nálunk a szülök ritkán jönnek látogatóba így ez nem akkora probléma, mintha együtt laknának velünk és naponta néznének valamit.
Nem akarom elhinni, hogy nem írtak ezzel kapcsolatban a Netflixnek egy tonna üzenetet, mert gondolom azért csak vannak pl. Spanyolorszában, Franciában, és csomó más országban is emberek, akik a saját nyelvükön szeretnének filmeket nézni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11800) kmarci25 válasza Roland8622 (#11798) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

És ugyanezt írtam én is: nem lehet csak szinkronosra szűrni. Régiósított tartalomra lehet.

TrollBalint: kétlem. Konkrét példa, hogy Romániában szinte nincs szinkron. Lengyeleknél sem nagyon. Valamiért Magyarországon terjedt el nagyon a szinkron, és mindenki megszokta. Más területeken erre nincs akkora igény, épp ezért a viszonylag kisebb piac miatt, ezzel nem foglalkozik senki sem a streaming szolgáltatók közül. Mármint azzal, hogy lehessen keresni audio nyelv szerint.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.