Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) ΞΔGLΞ válasza l.skywalker (#12347) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegnap megkaptam ezt az email...

(#12352) modflow válasza ΞΔGLΞ (#12351) üzenetére


modflow
veterán

És mi lesz, ha nem csinálsz semmit, nem fizetsz váltságdíjat? :)

[ Szerkesztve ]

(#12353) Polllen válasza l.skywalker (#12348) üzenetére


Polllen
nagyúr

És itt mi a koncepció? Ha a legnagyobb csomagot osztotta meg valaki, akkor 1k-ért azt használja tovább, ha a legkisebbet, akkor is 1k-ért azt használja tovább? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12354) NyMRooD válasza modflow (#12352) üzenetére


NyMRooD
őstag

IGN szerint: “Ha pedig valaki úgy döntene, hogy neki nem éri meg 990Ft-ért alfiókot létrehozni, de továbbra is több háztartásból használná az előfizetését, annak az a rossz hírünk, hogy némi türelmi idő után a Netflix bannolni fogja a platformról...”

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12355) modflow válasza Polllen (#12353) üzenetére


modflow
veterán

😂

(#12356) toto0569 válasza NyMRooD (#12354) üzenetére


toto0569
addikt

De ilyen alfiókot még nem tudunk létrehozni...
Vagy igen?

(#12357) NyMRooD válasza toto0569 (#12356) üzenetére


NyMRooD
őstag

Tegnap estétől elvileg igen.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12358) toto0569 válasza NyMRooD (#12357) üzenetére


toto0569
addikt

Bogarászom az appot de nem találok semmit...

(#12359) pn4hvq válasza l.skywalker (#12348) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Kíváncsi leszek a kivitelezésre. Tegyük fel, van egy legnagyobb csomagra előfizetésem. Értelemszerűen leggyakrabban egy adott címen, otthon használom. De emellett van egy barátnő, akinél heti x napot eltöltök, ahol pofátlan módon, a saját előfizetésemmel belépek, de ez így másik háztartásnak látszik. Vajon ez jelszómegosztásnak lesz minősítve?
Továbbbonyollítva, az eredeti lakhelyen van családtag, aki folyamatosan nézi, így adott napokon rendszeresen, párhuzamosan két háztartásban is használhatják ugyanazt az előfizetést. :U

[ Szerkesztve ]

(#12360) modflow válasza pn4hvq (#12359) üzenetére


modflow
veterán

Az eszközt is nézi, tök egyszerű.

(#12361) NyMRooD válasza toto0569 (#12358) üzenetére


NyMRooD
őstag

Lehet az app-ban még nincs ott, weben viszont már tegnap estétől megjelent (nálam).

szerk. app-ban (ios és android) nekem sincs ott.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12362) pn4hvq válasza modflow (#12360) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Tudom, látom most is az eszközöket, amin nézik. De én valóban olyan elvetemült vagyok, hogy tv-n nézem. Namost azt nem fogom magammal cipelni, ha másol nézem. Tényleg kíváncsi vagyok a kivitelezésre.

(#12363) toto0569 válasza NyMRooD (#12361) üzenetére


toto0569
addikt

Köszi! :R

(#12364) NyMRooD válasza toto0569 (#12363) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nincs mit. Viszont a büntit (türelmi idő után ban) nem tudom visszaigazolni, elég sok helyen megírták a szigorítást, de IGN-en kívül senki nem írt a ban-ról, a netflix súgójában sem találtam, az általuk küldött mailben sincs róla szó, gondolom ászf-ben valahol benne lehet, hogy mi a bünti, de abban megkeresni meg türelmem nincs.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12365) Ra3 válasza pn4hvq (#12362) üzenetére


Ra3
őstag

Erre egyébként én is kíváncsi leszek, pont ugyanebben a helyzetben vagyok, csak nálunk 3 helyen van használva, összesen 3-4 eszközön a prémium.
Annyi érdekesség még hogy egy párszáz méteres körön belül van mindhárom hely ugyanannál a netszolgáltatónál ami kifelé egy IP-nek látszik. Legalább annyit segíthetnének hogy mit gondolnak melyik felhasználót kellene vendégfiókra tenni hogy szerintük rendben legyen.
Ha valakinél ráadásul nem csak három profil van hanem több az még bonyolítja, szóval jó lenne valami visszajelzés hogy szerintük melyik a problémás profil, mindre már biztos nem fogok vendéget venni.
szerk.: a ban-ra én is kíváncsi leszek, nem fog jól kinézni hogy a prémium előfizetők felét az országban kivágják a platformról.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12366) NyMRooD válasza Ra3 (#12365) üzenetére


NyMRooD
őstag

Elvileg ezt onnan fogod tudni, hogy a problémás profiloknál kér majd megerősítést (mondjuk ha jól értem ezt simán kérheti tőled is). Egyébként elébe tudsz menni azzal, hogy megjelölöd a tévéden háztartásnak a saját hálózatod és ha a többieknél ezután kér megerősítést akkor velük gond van.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12367) Ra3 válasza NyMRooD (#12366) üzenetére


Ra3
őstag

Na meglátjuk, most rácsekkoltam, van olyan profilunk aki április eleje óta semmit nem is nézett és szerintem pont az lenne nekik a problémás, ha ez annyira fáj a netflixnek akkor sok sikert a továbbiakban.
Mint a legdrágább streaming szolgáltató kicsit több rugalmasságot vártam volna tőlük, mondjuk megnézhetnék hogy egyeltalán mennyit van használva (a fő profilomon többet, a maradék kettőn elég ritkán).
Nyilván van ahol túltolják a dolgot, egyik munkatársnál egy magyar accra 6 profil van szétszórva az országban + Ausztriában, itt értehető is a ban, de ha fűnyíróelven levágnak mindenkit aki gyanús azzal nem lesznek népszerűek.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12368) Armandus


Armandus
junior tag

Jól értem az új szabályt?

Adott egy budapest cím, ahol elsődlegesen használjuk a szolgáltatást (ugyan arról a wifiről). Meg van egy vidéki nyaraló ahova néha lemegyünk, ott is használjuk a szolgáltatást. Más szolgáltatótól kapjuk az internetet, tehát más az IP is. Akkor most ez két háztartás lesz szerintük és fizethetünk pluszban? OkosTV-n van elsődlegesen használva, néha tableten.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#12369) NyMRooD válasza Armandus (#12368) üzenetére


NyMRooD
őstag

A tableten biztos nem lesz gond, mert azt gondolom otthon is használjátok, a vidéki tv-n lehet, de elvileg lesz olyan mód, hogy ha 15 percen belül megerősíted akkor nézheted ott is. Jól szürhető az, hogy ha állandó jellegel egyszerre több helyen használják, valószínűleg nem tegnaptól gyűjtik az adatokat a userektől.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12370) Armandus válasza NyMRooD (#12369) üzenetére


Armandus
junior tag

Köszönöm!

Nagyon nem örülök annak hogy a magasan legdrágább stream szolgáltató ilyenekkel akkor "szórakoztatni" hogy megerősítsem hogy én vagyok saját magam :U

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#12371) zseko válasza pn4hvq (#12359) üzenetére


zseko
veterán

Én is kíváncsi leszek a végére. Én használom tévén, telefonon, tableten, 4K Max Sticken (a stick az enyém, de tesómék (a saját fiókjukkal) használják, mert az ő tévéjük nem tudja), szokott menni gyerekszobában másik tévén, emellett az eredeti helyen, ~30km-re tőlem 1-2 tévén használják, szintén saját fiókkal. Telefonon munkahelyen is - ami szintén jó ~30km-re van, másik irányba - bele-bele szoktam nézni szünetben, emellett ha megyek valahova nyaralni, a stick-et viszem magammal és ott is nézem. Ez gyakorlatilag a nulladik naptól így megy.

HR24.hu

(#12372) Bondix


Bondix
tag

No akkor én nem értem ezt a jelszó megosztás es vendégfiok dolgot az én esetembe hogyan lehet majd:

Adott egy legmagasabb csomag.
Azon belül van 3 fiók (Saját/Apám/Lányom)

A bejelentkezés ugye az en email és jelszóm mindegyiknél csak mindenki a saját fiókját nézi más lakásba/címen.
Azaz: Saját egy címen Apám másik címen Lányom másik címen és a Saját egy másik címen amikor páromnal vagyok pluszba. Tehat 4cimen van jelenleg

Akkor én ezt hogyan tudom megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#12373) zseko válasza Bondix (#12372) üzenetére


zseko
veterán

Én úgy értelmezem, hogy az a fő-fő aki az előfizető és ahol ő lakik, és elméletileg az összes többi cím ahol használva van, az mind vendégfióknak minősül. Ezt ugye tudja is ellenőrizni IP+eszköz alapján. Tehát így elméletileg nálad akkor például +3000 forint lenne. Ha ez valóban így lesz, na akkor erre mondom én, hogy elmennek a bü..s apjuk f....ra.

HR24.hu

(#12374) Bondix válasza zseko (#12373) üzenetére


Bondix
tag

De lehet 4
3 fiók van ami 3 címen de abból egy fiók plusz egy cím.
Ha cím alapján megy akkor 4 lesz.
Mondjuk olcsóbb mintha 3-4 előfizetes lenne.
Én azt tartom gáznak, hogy minek nem lehet igazolni h pl egy család az h a külön címen is de egy előfizetes.

Ha pl valaki haverjanak ossza meg az okes legyen +1000ft és az még meg is éri neki akkor azaz a havernak.

(#12375) aprokaroka87 válasza Bondix (#12374) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Honnan a francbol tudja a netflix hogy az illető tényleg családtag-e vagy sem.

Szerintem még egy ingatlan esetén is lesznek majd gondok.

(#12376) modflow válasza aprokaroka87 (#12375) üzenetére


modflow
veterán

Nem gondoljátok egy kicsit túl ezt a dolgot?
Valahol csak lakik az átlag ember. Annak van egy IP címe, stb. jó, változhat, de visszafejtve látszik, ha ugyan az, csak megújult gondolom. Van egy eszköz, pl. TV, annak kismillió azonosítója, ami rögzül.

Szóval az eszköz be van azonosítva. Ezt szorozzuk be 4x. Ezeket oda utaztatjuk az országban, ahová akarjuk.

Minden más eszköz + felhasználó, azaz + 1k.

Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#12377) Imilenni


Imilenni
addikt

Lehet tudni hogy mikortól élesedik ez az új jelszómegosztós dolog?

Nekem közepes csomagom van, amin:
Én/Szülők (egyháztartás)
Asszony (másváros)
Testvérem (másváros)

Akkor ez +2e lenne majd jól értem?

Press "F" to pay respects.

(#12378) pn4hvq válasza l.skywalker (#12347) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Kérdés: ezt a levelet most minden előfizető megkapja vagy csak azok, akik a Netflix szerint megosztják a fiókjukat?
Mindenki kapott itt a topikban (mint reprezentatív minta)? Nekem éjjel érkezett.
Ja, el is felejtettem írni, alkalomadtán még munkahelyen a saját laptopomon, a saját fiókommal is belépek és idén megnéztem már kb. 4 sorozatrészt (nem egyszerre) -> újabb háztartás? :U

[ Szerkesztve ]

(#12379) modflow


modflow
veterán

Hány alprofilt lehet létrehozni?
3-at? És mindet tudok exportálni, áthelyezni?

(#12380) Chris0321 válasza pn4hvq (#12378) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem még nem jött semmi. Azt olvastam valahol, hogy elvileg csak azokat szivatják akik tv-s appot is használnak.

(#12381) Pro Koryak válasza modflow (#12376) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tehát ha lecserélsz egy mobil eszközt, amin nézted eddig, bizonyítanod kell, hogy továbbra is te vagy az, azaz:
- Maga ön?

(#12382) kmarci25 válasza Chris0321 (#12380) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Én megkaptam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12383) modflow válasza Pro Koryak (#12381) üzenetére


modflow
veterán

Nem léptél be még gmailbe szokatlan helyről?
Azonnal jön értesítés te vagy e.

[ Szerkesztve ]

(#12384) Sanyi.mTs válasza modflow (#12379) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

sajnos most nem tudom linkelni a netflix idevágó oldalát ("Árak és díjcsomagok lap"), de úgy néztem, hogy
- alap csomaghoz nem lehet vendég fiókot csatolni,
- standardhoz 1 vendégfiók,
- prémiumhoz 2 vendégfiók aktiválható

(#12385) Sanyi.mTs válasza Chris0321 (#12380) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én se kaptam. pedig én amazon fire sticken használom, míg mások meg tv app-on.

(#12386) NyMRooD válasza Imilenni (#12377) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem, +3000 ft mert a közepes csomag csak 1 vendégfiókot enged, a full csomag meg 2 vendégfiókot.

modflow:
kis csomag: 0 vendégfiók
közepes csomag: 1 vendégfiók
nagy csomag: 2 vendégfiók

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#12387) Sanyi.mTs válasza NyMRooD (#12386) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+ a nagy csomagnál már mind a 4-en tudnának egyszerre streamelni. a közepesnél csak 2-t enged.

(#12388) modflow válasza Sanyi.mTs (#12384) üzenetére


modflow
veterán

Köszönöm

(#12389) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)

Aki böngészőből használja a Netflixet.
Rá is vonatkozik ez a +1000Ft

(#12390) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Majd valaki megírhatná aki kapott ilyen levelet, hogy mit lépett. Esetleg tényleg korlátozták-e a fiókját ha nem ment bele a zsarolásba.

(#12391) beteg válasza pn4hvq (#12378) üzenetére


beteg
őstag

Én még nem kaptam. De ha jön, abban a pillanatban mondom le az előfizetést.

Csak futni kell!

(#12392) l.skywalker válasza Chris0321 (#12390) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Miért lenne ez zsarolás? :D

Benne van konkrétan betűvel leírva a felhasználási felételekben, hogy:
"4.2. A Netflix szolgáltatás és a szolgáltatáson keresztül elért bármely tartalom csak magán- és nem kereskedelmi célú felhasználásra szolgál, és nem osztható meg a felhasználóval nem azonos háztartásban élő személyekkel, hacsak az előfizetési csomag másként nem rendelkezik. A Netflix előfizetése alatt korlátozott, nem kizárólagos és nem átruházható jogot biztosítunk a Netflix szolgáltatás és a Netflix tartalom eléréséhez. A fentieken túl semmilyen jog, tulajdon vagy követelés nem kerül átruházásra a felhasználóra. A felhasználó vállalja, hogy nem használja a szolgáltatást nyilvános bemutatásra."

Amikor előfizettél elfogadtad ezt is, így nem lehet zsarolás.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12393) azbest válasza Chris0321 (#12390) üzenetére


azbest
félisten

milyen zsarolásba? Csupán tájékoztatnak egy új lehetőségről, miszerint kedvezményes díjért meghívhatsz valakit.

Ha valaki nem akar előfizetni, akkor ne fizessen elő, nem kell várni, hogy valami kifogást találhasson ki és mű erkölcsi felháborodással becsaphassa az ajtót.

[ Szerkesztve ]

(#12394) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Szerintem túl van egy kicsit habosítva ez az egész. Eddig működött a jelszómegosztás lehetősége, de eddig sem volt legális. Most, hogy figyelik, figyelmeztetnek, majd szankcionálnak, csupán annyi változik, hogy érvényt szereznek a szabályuknak, kikényszerítik a betartását. Nálunk pl. nyert ügyük lesz, mert lesz egy új előfizetőjük, aki ugyan családtag és korábban közös házatartásban is éltünk, de már egy ideje nem az. Igen, éltünk a lehetőséggel, de most már nem fogunk.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12395) aprokaroka87 válasza kmarci25 (#12394) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az sehogyan sem lehet legális vagy illegális dolog kérdése, ha technikailag engedik.

Természetesen majd kiderül hogy mennyi új ügyfél lesz ezzel, meg mennyit veszítenek vele.
Meg nehogy elkezdjenek vele vissza élni.

[ Szerkesztve ]

(#12396) kmarci25 válasza aprokaroka87 (#12395) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

:F Szóval, ha technikailag kivitelezhető a bolti lopás, akkor nem illegális? Vagy ezt mégis hogy gondolod?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12397) l.skywalker válasza aprokaroka87 (#12395) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A buszmegállóban is tilos cigizni és a csikket is tilos eldobni. Sőt, közterületen alkoholt sem szabad fogyasztani. Mindenki tudja, de leszarja, mert senki sem ellenőrzi. Más országokban keményen ellenőrzik ezeket. Most a Netflix utána megy a saját szabályainak. Azért mert technikailag lehetséges, attól még illegális. Morális dolgokba nem mennék bele, de csak azért mert valamit meg lehet csinálni, nem válik rögtön erkölcsileg vagy jogilag megengedhetővé.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12398) aprokaroka87 válasza kmarci25 (#12396) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha én valakivel megosztom a Netflix fiókom adataim önként, az mióta lopás?

Nyilván ha valaki el lopja az adataim az lopás.

(#12399) Chris0321 válasza l.skywalker (#12392) üzenetére


Chris0321
addikt

Miért lenne zsarolás? Ők reklámozták, hogy osszuk meg nyugodtan. Most mikor kell nekik a lóvé, ami egyébként bukta lesz pedig elkezdtek nyavajogni a megosztás miatt.

(#12400) Noukoum válasza aprokaroka87 (#12398) üzenetére


Noukoum
veterán

Szabályok be nem tartása.

Chris0321: teljesen mindegy ki mikor mit mondott, ott van minden a szabályzatban.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.