Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) chopin42 válasza batman. (#39050) üzenetére


chopin42
őstag

Oké, de egy program megölte, mikor a többit vígan normál körülmények között vitte? Nincs égett szag, illetve kb 20 másodperc lehetett, amíg lekapcsolt, bizotnsági mechanizmusok? max vrm temp? nem védték a kártyát?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39052) batman. válasza chopin42 (#39051) üzenetére


batman.
senior tag

Én, kellő kitartással bármit tönkre tudok tenni. Ne haragudj, nem bántani akarlak, de nincs olyan válaszom ami számodra megnyugtató lenne. :B
Ha nincs rajta látható sérülés, jó eséllyel le tudod gariztatni.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39053) chopin42 válasza batman. (#39052) üzenetére


chopin42
őstag

Remélem. holnap elválik.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39054) st3v3np3t3r válasza batman. (#39050) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a bios post kód általában nem szokott tévedni, ha rendesen illeszkedik a foglalatban és megkapja a rendes tápfeszt és ezek után sem indul el, akkor 90% hogy kuka, sajnos a nem gyári tuningolt vga-k élettartama hatványozottan rövidebb...főleg a végleges határon van minden beállítás... ezek annyira érzékenyek, hogy egy esetleges legkisebb feszlökésre is megpukkannak végleg... viszont amit megérné megnézetni, egy gt730-on láttam, hogy a pci-e rövidebb lábsoron a kártya hátoldalán van egy 1ohmos védőellenállás,érdemes lenne kimérni hogy nem-e szállt el...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39055) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Üdv

Betettem egy SSD-t a gépbe, Samsung magiciannal frissítettem a firmware-t. Leállt a gép, írta is, hogy le fog. Aztán bekapcsoltam perc múlva.

Volt vagy 6 kékhalálom. Volt olyan, hogy nem tudtam belépni a pinkódomma, mert mire beírtam, "újratöltötte a belépő oldalt.". Bár most elég sokáig bírja valamiért. De most meg néha a weboldalak omlanak össze :D Üres az SSD, nincs is rajta még a windows...
Mi a fene történhetett?

De most már lassan egy órája netezgetek kékhalál nélkül. Tök érdekes.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#39056) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Új volt az SSD ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39057) Adebayor válasza DonThomasino (#39056) üzenetére


Adebayor
aktív tag

új.
egyébként nem is látom az intézőbe, vagy a commander-be a meghajtót. Viszont eszközkezelőbe meg érzékeli. Körülnézek Bios-ba. Bár ettől még nem kéne kékhaláloznia folyton.. gondolom.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#39058) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Na, lemezkezelőbe elvileg megoldottam mindent, ami tudtam. látom a meghajtót. Nem tudom, hogy miért volt kékhalál, de még tesztelem. Holnap meg ráteszem a windowst az ssd-re. majd meglázjuk.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#39059) st3v3np3t3r válasza Adebayor (#39057) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kell rá formázott partíció,meghajtó jelölés társítással,pl.E:, addig nem fogod látni az intézőben, mert ott csak a partícionált eszközöket jelöli, függetlenül attól hogy linux vagy windows

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39060) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Adott gép fm2+ lap,a10 7800 proci,8gb és 4gb hyperx fury ddr3 ram 120gb ssd 2*500gb hdd chieftec arena 550w táp.monitor 24" HP ips led

RX 560 4gb vga volt benne,majd egyszer játék közben megállítottam és 1 óra múlva visszamentem és olyan kép fogadott mint a régi tvben amikor nincs bedugva a coax kábel,fekete fehér szemcsés,meg is fagyott.

Újraindítottam és betöltött a rendszer de boot logó után csak hallottam a betöltést a rendszerikonokat és szürke kép fogadott.
Tettem új rendszert stb,új driver,de vagy driver közben vagy pedig a driver felment de újraindítás után ismét szürke képernyő.
Vettem másik videókártyát,egy egyszerűbbet R7 250 1gb.
Új rendszer új driver és a hiba ugyanaz.
Ekkor az alaplapra gondoltam mert azt hittem a pcie slot halt meg benne.
Vettem egy másik fm2+ alaplapot a biztonság kedvéért olyat amiben 2 db pcie slot van.
Újra eljátszottam a történetet és mindkét kártyával és mindkét slotban ugyanaz a hiba.
Ekkor a 2 kártyát elvittem ismerőshöz ahol rendes teszt programmal megizzasztotta őket.
Driver nála gond nélkül felment és a tesztek is rendesen lefutottak.
Mindkét kártya tökéletes,viszont nálam nem működnek egyik alaplapban sem.
Kártya nélkül a prociba integrált gpu teszi a dolgát,memóriák is rendben vannak.
Ha kártyát teszek beléjük akkor mindkettő lap elhal.
Kizárt dolognak tartanám hogy mindkét lapban rosszak a pcie slotok,hiszen akitől vettem az újabbat annál is rendesen működtek.

Van e esetleg valakinek ötlete mi lehet a baj?

Esetleg bios vagy ütköznek dolgok?Eredeti állapothoz képest nem történtek hardver változások.

Válaszokat nagyon szépen köszönöm.

Üdv!

(#39061) batman. válasza WarGame (#39060) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Kérd kölcsön egy próba idejére az ismerősöd tápját, vagy szereld ki az Iarena-t, és vidd el azt is, hogy azzal tesztelje a VGA-t. Én nem vagyok nagy véleménnyel róla.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39062) WarGame válasza batman. (#39061) üzenetére


WarGame
csendes tag

Gép működik a táp is.Kis R7-nek nem kell plussz tápcsati se.

Üdv!

(#39063) batman. válasza WarGame (#39062) üzenetére


batman.
senior tag

És a pcie slot is megkapja a szükséges kakaót............. :C

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39064) WarGame válasza batman. (#39063) üzenetére


WarGame
csendes tag

Hiba megoldódott úgy néz ki.5 restart és Unigine 2 teljesen lement,működik.

A hiba a cpu,igp-je volt.Le lett tiltva.

Üdv!

(#39065) batman. válasza WarGame (#39064) üzenetére


batman.
senior tag

Érdekes. :)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39066) WarGame válasza batman. (#39065) üzenetére


WarGame
csendes tag

Igen ezt mondtak mások is. Valóban számomra is az. Pedig ennyit csináltam vele, most az aida64ben sem látszik már a cpuba integrált r7, eddig mindkettőt mutatta most csak az rx560 látszik. Játék alatt teszteltem. Rendben működik. Hogy ez volt e a valós megoldás azt nem tudom, szimplán csak örülök és örülni fogok ha reggel bekapcsolom és működni fog.

Üdv!

(#39067) tzsolesz válasza tzsolesz (#39012) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Elfelejtettem mondani, hogy kékhalállal indul újra.
Volt olyan hogy 3 óra 1080p youtube ra sem indult újra, de volt olyan is, hogy 15 perctől kiakadt.
De volt hogy 2 perc windows mediaplayer klip nézésekor újraindult. Előtte nagyon pici képi anomália és egyből kékhalál.

2 órahossza Furemark stabil a HD4830.
3 órahossza Prime95 Blend teszt stabil a cpu és a memória.
Most fut 25 perce a memtest86, egyelőre hiba nincs.

Ezeket a kékhalálokat csíptem el eddig...

- DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
- UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

[ Szerkesztve ]

(#39068) Rexcor válasza tzsolesz (#39067) üzenetére


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a játékok többségénél, ha elindítok egy játékot, akkor 10-15 perc után hirtelen ledobnak az asztalra. Ez azóta van amióta albérletbe költöztem és ott kénytelen vagyok a gépet a falhoz közel rakni befelé fordítva, szóval nem túl jó a szellőzése. Emellett egy gázkonvektor is ott van a közelében szóval az sem segít. Amúgy is már régóta oldallap nélkül használom a gépházat, mivel a CPU hűtő miatt nem lehet felrakni az oldalát. Korábban viszont nem dobált ki a játékokból órák után sem. A CPU túlmelegedésre gondoltam első körben, viszont az afterburnerrel monitorozva a hőfokokat nem ment 70 celsius fölé egyszer sem, így szerintem ez a hőfok nem indokolja azt, hogy hirtelen ledobjon az asztalra. Mondjuk nem tudom mennyire felel meg a program által mért érték a valóságnak. Viszont ha DX12-es játékkal játszok, vagy valami kevésbé gépigényessel akkor nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem dob le az asztalra. Szóval lehet hogy mégis a CPU melegszik túl, de nem vagyok biztos benne.

Bármilyen segítő hozzászólást szívesen látok! Köszi előre is.

(#39069) DonThomasino válasza Rexcor (#39068) üzenetére


DonThomasino
veterán

70 ig jók vagyunk szerintem.
A ledobnak az asztalra azt jelenti hogy jatek fut tovabb csak lekerül a tálcára ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39070) Rexcor válasza DonThomasino (#39069) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem fut tovább, simán csak hirtelen kilép hibaüzenet nélkül.

(#39071) DonThomasino válasza Rexcor (#39070) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az esemènynaplò nem ir valamit?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39072) Rexcor válasza DonThomasino (#39071) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem írt semmit.

(#39073) batman. válasza Rexcor (#39072) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Na erről tegyél be print screent. A játék "kibob" ideje egyezzen meg az event log idejével.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39074) Rexcor válasza batman. (#39073) üzenetére


Rexcor
őstag

Januárig nem vagyok most annak a gépnek a közelében, mert itthon vagyok, de utána akkor megnézem megint.

(#39075) DonThomasino válasza Rexcor (#39074) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jatek helyett probald ki 3D tesztekkel is.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39076) Werkly


Werkly
őstag

Ha egy hibás sérült lábkiosztású aljzatban indítja el az ember a gépet akkor az CPU-t vagy más hardwaret tönkretehet? Csak fekete kép volt semmi beep vagy BIOS-ig eljutás. Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#39077) batman. válasza Werkly (#39076) üzenetére


batman.
senior tag

Elméletileg nem. Viszont az is igaz, hogy ezt csak tapasztalatra alapozom, tehát pontosítok: Sok hibás foglalatú alaplapot láttam már, de a hibás foglalat soha sem tett kárt más hardverben.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39078) Werkly válasza batman. (#39077) üzenetére


Werkly
őstag

Ennél komplikáltabb az eset. Nos újrapasztázás valamiért odanyúltam az aljzathoz és le akartam mellette valamit törölni de elkapta a foglalatot. Láb görbülhetett. Ezután CPU be próba indítani de sem csipogás sem boot. Próbálgattam fésülni a lábakat de nem segített. Namost a rövid próbáknál 4-5 CPU hűtő sem volt installálva mondván minek hiszen csak azt akartam látni/hallani, hogy BIOS-ig elmegy e? De nem ment. Max. 35-45mp mehetett a proci próbánként. Kivételkor simán fogható volt kézzel nem volt forró. Valami külföldi fórumon olvastam, hogy nyírhat ki más eszközöket. Nem tudom hány láb hajolhatott ezért kérdem, hogy zárlatszerűség fölléphetett e? Vagy szenvedhetett e valami maradandó sérülést? A post kód eleinte 55 volt aztán utánna 00 RAM/CPU ha jól tudom. Lehet elszállt a proci ettől félek. Ha meg ideveszem az új lapot és rossz a CPU az enyhén szólva szívás. Ugye a CPU-t kéne kipróbáltatni de hol? Kösz a választ!

(#39079) batman. válasza Werkly (#39078) üzenetére


batman.
senior tag

Mindenkinek megvan a saját "rémtörténete". :K
Ugye a CPU-t kéne kipróbáltatni de hol? Amennyiben a 8700K -ról van szó, azt bármelyik pc boltban (egy csekély bevizsgálási díj ellenében) megnézik neked, ha nincs más lehetőséged próbálni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39080) Werkly válasza batman. (#39079) üzenetére


Werkly
őstag

Igen arról! Hát nincs más lehetőség az biztos!😩

(#39081) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok helpet kérnék. A profilomba látható milyen gépem van, plusz ehhez a napokban jött egy Radeon RX 570 8GB kártya. Azóta vannak random fagyások(de csak ha játék fut). Úgy indult, hogy nem akart indulni a gép, kidobta az 55-ös post code-ot, na faja, leporoltuk a ramokat azóta okés, nincs olyan, hogy nem indul. Igenám, de elkezdtem játszani(WoW), és random egy idő után elkezd meg megállni a kép, olyan, mintha töltene, aztán később teljesen szétfagy a gép. Az utolsó kép van a monitoron ahol megfagyott. Memtest64-el 4 órát letoltam, semmi hiba. A CPU az évek óta húzva van 4.2-re. Most még rátolok majd a gépre egy szőrösfánkot meg egy linx-et hátha kiderül valami. Esetleg valakinek még ötlete? Sajnos win eseménynaplóban nincs olyan hiba amire ezt ráhúzhatnám. :R

[ Szerkesztve ]

(#39082) DonThomasino válasza KaiotEch (#39081) üzenetére


DonThomasino
veterán

A HDD ket még kitesztelném.
Ha minden ok és a hőfokok is rendben én táp vonalon mennék tovább.
A 450 es táp biztos elegendő ennek a konfignak ?
Kérdezz rá itt : [link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39083) KaiotEch válasza DonThomasino (#39082) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azóta nyomtam egy LinX-et az hiba nélkül lefutott, viszont a FurMark nem. 10 percre van állítva a képernyő kikapcsolása, utána elsötétült és már nem jött többet vissza. Szóval vagy kártya vagy driver. Most felraktam a legújabbat. 450-es táp simán elég kell legyen volt erre már rárakva 2db 6850 a maga idejében és vígan vitte. Ez az 570-es 120W-os TPD-vel van. Most egyébként csak egy 480-as SSD van benne.

(#39084) DonThomasino válasza KaiotEch (#39083) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ovass utána a drvier hibáknak,
ha van rá lehetőség próbáld másik VGA val.
Amúgy a táp gyengülhetett is idő közben...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39085) KaiotEch válasza DonThomasino (#39084) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs másik VGA-m, csak a beépített iGP. Évek óta nem vettem rendes VGA-t, mert nem játszottam, így ilyen hiba nem volt. Hát nem mai táp szegényke az tény :)

(#39086) DonThomasino válasza KaiotEch (#39085) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kérj kölcsön vagy elviszed egy boltba egy próbára ...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39087) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Ivy bridge Pentium, GT710 VGA, Seasonic ss300tfx táp, Vertex3 SSD, egy kis HTPCről van szó.
Működik tökéletesen, minden teszt lefut, meg fut órákon át. Nem mai darab, de működik.

A probléma csak hidegben jön elő. Ha télen kiszellőztetek és leesik a hőmérséklet majd bekapcsolom nagy eséllyel kékhalált dob a boot során. De van mikor csak az asztal betöltésekor.
Ha úgy hagyom 2 percig vagy resetet nyomok neki (1-2 kékhalált még dob olyankor) gondolom felmelegszik közben és tökéletesen működik utána.
Ha nem szellőztetek szóval meleg van, illetve egész nyáron ez a probléma soha nem jött elő. Csak a hidegtől csinálja és előző télen is ez ment. A gépet nemrég szétszedtem darabjaira, meg lett pucolva, össze lett rakva és ugyanúgy csinálja ha hideg van és amíg nem melegszik fel kicsit. Ha komolyabb baja lenne nem húzta volna egy éve és nem csak télen jelentkezne.

Páralecsapódás nincs benne azt megnéztem. Kontakthiba lenne az anyagok hőtágulása miatt? Vagy a proci nem szereti a hideget? Elvégre az az egyetlen alkatrész ami képes ilyen rövid idő alatt felmelegedni a neki kényelmes hőmérsékletre (VGA-t már cseréltem, az nem változtatott semmin). Létezik cold bug, de 14 fokon? És 30 fokra melegedve meg abbahagyja?

A hibakódok mindig mások, az is arra hivatkozik, hogy nem szabályos leállítás, áramkimaradás etc. lépett fel, semmi konkrétumot nem mond.
Esetleg a tápegységnek lehet gondja a hideggel? De az sem melegszik valami gyorsan fel.

(#39088) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok!

Elég nagy problémával állok szemben, kérlek adjatok ötleteket!

(Az a helyzet, hogy van egy asztali gép az egyik szobában. Ebben a gépben már két alkalommal szállt el tápegység és alaplap. Pedig áramingadozás egyik alkalommal sem volt, és még csak vihar sem.
Első alkalommal pár éve, pedig egy jobbfajta FSP táp volt bent Gigabyte alaplappal.

Akkor ujra FSP táp került bele, és most nemrég megint meghalt a táp.)

Szervizben tettek bele egy Njoy Agon 600-as tápot, hazahoztuk, de se kép se hang, vissza vittük, az alaplap is elszállt.
Mivel régi a proci ami benne van és nem akartunk rákölteni 50.000Ft-ot vettem egy használt lapot.

Szépen összeraktam. Inditom a gépet, de érdekes mód csak sokadikra kapcsolt be, de egyből baromi égett szag és füst lett.
Gyors áramtalanítottam, majd benézve a DVD olvasó tápkábele égett, olvadt szét.

Mi történhetett? Mindent jól raktam össze, már nem először csináltam ilyet.

Szar ez a gagyi táp?
Vagy az egész szoba vezetékelése, hiszen korábban már volt táp és alaplap elhalálozás.
Esetleg az okozhatta a gondot, hogy nagy elosztoban van a gép, a hangfal, monitor, nyomtató? De ezzel sem volt korábban gond...

[link]
[link]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#39089) volvoguy válasza volvoguy (#39088) üzenetére


volvoguy
addikt

Még annyit hozzá, hogy a régi FSP táp csatlakozóiban sokkal több érintkező van mint ennek az Agon tápnak a csatlakozóiban, nézzétek csak?

Ez is lehet egy ok? [link]

Felül az Agon csatlakozója, alul az FSP...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#39090) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok kéne egy karácsonyi tipp.

Adott egy i5-2310-es konfiguráció.

Vadiúj RX560-as került bele.

És nem hajlandó képet adni.

Előtte GTX650-es volt benne.

Táp 350-es FSP APN

-

(#39091) st3v3np3t3r válasza Graphics (#39090) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szerintem kevés neki a 350W,csak az rx560 VGA-nak kell ajánlottan 450W, a gtx650nek is legalább 400W az ajanlott

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39092) Top cat válasza volvoguy (#39089) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a Njoy Agon Romániából származik, úgyhogy.... ;]

A hiányzó 3 érintkező az új tápcsatlakozóban, a régebbi szabványú 3,3V-os.
A 2,5" / 3,5"-os SATA eszközök csak az 5V és 12V-ot használják, úgyhogy ez nem fontos.

(#39093) batman. válasza KaiotEch (#39085) üzenetére


batman.
senior tag

Táp lesz a hiba forrása.

(#39087) Fehér Farkas Látatlanban erre nem igazán lehet reagálni. Van egy atom itx-em az üvegházban régebben Wake on Lanon keltettem magic packkel, többször volt indítási problémám, (alaplap és táp is tönkre ment) azóta nem kapcsolom ki. :DDD

(#39088) suti_88 Meg kellene nézetni villanyszerelővel a szobát! Több Njoy termékhez is volt már „szerencsém” procihűtő, hdd-tok, venti, nem igazán nyerték el a tetszésemet, kérdezz rá a táptopicban, de a véleményem szerint túlárazták, és sokan azért veszik meg, mert az ára alapján jónak gondolják…

(#39090) Duliee táp +1

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39094) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok! nemrégiben újonnan összerakott,telepített asztali gépem pár napja furcsa hangot ad ki. levettem a gép oldalát,próbáltam kideríteni,hogy honnan jön a hang,de pontosan nem sikerül. a gép rendben működik,nem fagy,nem akadozik,csak "idegesítő" ez a hang hosszabb távon. a vinyót kizárnám.tettem fel hd sentinel progit is,mindent rendben talált. én a procira gyanakszom. lehetséges,adhat ki a proci kattogó szerű hangot működés közben? vagy mi adhatja ezt a hangot? várom az ötleteket! előre is köszönöm!
CPU típusa: DualCore Intel Pentium G4400, 3300 MHz (33 x 100)
Alaplap neve: ASRock H110M-DVS R3.0 (1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet: Intel Sunrise Point H110, Intel Skylake-S
Rendszermemória: 4055 MB (DDR4 SDRAM)

[ Szerkesztve ]

(#39095) batman. válasza t-joco (#39094) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Táp, procihűtő, házhűtő venti. Ezek a fő-gyanúsítottak. a proci maga nem szokott kattogni. Töltsd fel a hangot valahová.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39096) Graphics válasza st3v3np3t3r (#39091) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megoldódott, simán elég neki a táp.

Háznak a hátlapja nem engedte csatlakozni rendesen a HDMI kábelt, így végül Displayport átalakítóval sikerült bepattintani.

Minőségi táp bírja a mókát :D az a baj a következő lépcső 600-as lenne csak itthon.

FSP-nek 15A-es ága van, szóval az 180W-ig bírja.

Tudjuk jól, hogy a VGA gyártók túllőnek a célon.

@t-joco: Egyszerű, fogd le a procihűtőt, ha az akkor kiderül, ha nem akkor lehet tovább keresni.

Proci nem fog kattogni. Táp esetleg

[ Szerkesztve ]

-

(#39097) st3v3np3t3r válasza Graphics (#39096) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kicsit döntsd meg a vga-t hogy a hdmi belemenjen... most volt nálam egy rokon gépe, annál sem fért be a hdmi

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39098) t-joco válasza batman. (#39095) üzenetére


t-joco
tag

a proci környékéről jön valahonnan a hang. akkor proci,vagy házhűtő venti jöhet szóba. de nem mindig csinálja,igy nehéz lesz felvenni hangot. ha csinálja,akkor meg sürün,egymás után. ilyet tud művelni 1 ventillátor?

(#39099) st3v3np3t3r válasza t-joco (#39098) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

igen,ha kopik a tengely vagy a csapágy

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39100) t-joco válasza st3v3np3t3r (#39099) üzenetére


t-joco
tag

kb fél éves a gép,a ventik is. fél év használat után már kikophat ennyire,hogy kattogjon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.