Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) Nerazim válasza MrDerekas (#38800) üzenetére


Nerazim
őstag

Sajna SSD-m még nincs :B Köszönöm a segítséget. Most már tudom hol induljak el. Amiket írtál azokat egyesével le fogom ellenőrizni. Esetleg az okozhatja-e hogy a HDD nem vízszintesen fekszik hanem a hosszabbik oldalára van állítva (Metis házam van)? Illetve ez előtt egy ideig a rövid oldalára volt állítva az elektronika része volt felül (azt olvastam vhol h ez nem tesz neki túl jót ezért fordítottam meg) Illetve még egy súlyosbító körülmény, hogy harisnyázáskor a sata kábel egyik fém tüskéjénél lévő műanyag kis fül vagy mi a fene (gondolom ez segít abban, hogy passzentos legyen a kapcsolat) letört.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#38802) MrDerekas válasza Nerazim (#38801) üzenetére


MrDerekas
addikt

Majd lesz ;)
A vinyó helyzete/pozíciója nem okozhatja a hibát amit tapasztalsz. Valamint a vinyónak is van elektronikája és akkor az előző válaszomban az ssd helyére hdd-t is írhatsz ;] Na,de. A tápcsatit lehet elég lesz megmozgatnod vagy csak "beljebb" tolni a vinyóba. Elég szűk házikó az és művészet a kábelmenedzsment benne ;) HDSentinellel is nézz rá a vinyóra, hogy ír-e adatkapcsolat hibát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38803) Nerazim válasza MrDerekas (#38802) üzenetére


Nerazim
őstag

Na csináltam egy rövid tesztet, majd utána kicseréltem a kábeleket, de ua írja:

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#38804) MrDerekas válasza Nerazim (#38803) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hamarosan végleg döglik a vinyód sejtésem szerint :( Vagy a fej vagy annak mozgató elektronikája adta meg magát ha kizárhatjuk a tápcsatlakozó hibáját.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38805) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdv Mesterek!
elakadtam Asus t100 2:1 netbook.

"üres a boot" menü, sem cd-vel sem usb-vel nem tudok bootolni,de nemis látszik semmi a menűben.
mig ugyanazzal eszközzel más gépen igen.
Se Windows sem Linuxal nem sikerült. esetleg valami tipp?

(#38806) Nerazim válasza MrDerekas (#38804) üzenetére


Nerazim
őstag

Ettől a választól féltem :DDD Mindegy most elkezdtem gyorsan mentegetni, legalább megvan az indok egy 2,5 -es vinyóra :) Köszi a segítséget :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#38807) MrDerekas válasza Ittnemaz (#38805) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mi is az, hogy üres a boot menü? USB 2.0 portra dugtad a telepítő médiát? Biosban engedélyezve van az usb, illetve az usb-ről bootolás?

#38806) Nerazim Nincs mit és sajna ez van. Nézem a hdd sorozatát és úgy ködlik bennem, mintha érintette volna ezt is egy fw hiba, de nem biztos. Majd figyelgesd HDS-el, mert valószínű, hogy a hibás szektorok száma ugrásszerűen fog növekedni. Ha érdemben nem is, de elviekben maximálisan támogatom a beruházásod egy új vinyóra ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38808) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki erre megoldást/magyarázatot hogy még is mivan a gépekkel....

Van egy régebbi Dell OP755-ös PC.
Benne egy 500GB SATA-s HDD.
Rufussal megcsináltam rá egy Win7-et. hibakóddal megáll,azt mondja nem olvasható.
De,még lemezről se ment fel se XP,Win7,Win8 és Win10 se mindegyikre kaptam egy szép hibakódot,miszerint nem olvasható.
Próbáltam több OP-t is természetesen,cseréltem kábelt,meghajtót és pent is.
Az lenne a kérdésem hogy olvasgattam...
mbr,uefi,gtp particíó sémát de ezeket én annyira nem vágom.
A Dell mindig hibakódott kapott,viszont az Asrock-os lapra fel ment a Win7,megy is vele,csak egy idő után kékhalált kap.
Az Asrockos gépben egy 250GB IDE-s HDD van.
Kaptam egy tanácsot miszerint,esetleg nem jól lett beállítva a Rufus,megcsináltam úgy egy Win7-et és fel is ment a Dell-re is mondom akkor biztosan azért kap kékhalált az Asrockos is,de hiába ment fell a Dell-re ugyan úgy kékhalált kap mind a 2 gép.
Elvileg minden hardver tökéletesen működik,bajuk nincs.
Most mind a 2 gépen Win7 van,de ugyan úgy mind a 2 gép egy idő múlva kékhalált kap legyen 10 perc vagy 20 perc mikor milyen kedve van.
Az lenne a kérdésem hogy esetleg mégis hibás lenne a gépekben valamelyik hardver?
És,hogy a Dell miért hibakódozott még az XP-nek is mert az nem értem.

(#38809) MrDerekas válasza thunder1991 (#38808) üzenetére


MrDerekas
addikt

Erőteljesen ram hibára utal, amit leírtál. memtest86 futtatása javasolt az összes modulra. Rufus nekem is szokott gondot okozni. Bár a "nem olvasható" az inkább a telepítő usb kulcs hibájára mutat. Másik pendrive-al próbáld meg.
UEFI biosos gépekhez a GPT sémát kell választanod win8-8.1-10 esetén, hagyományos bioshoz pedig az MBR sémát.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38810) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok, uj ssd+vga behelyezés után installálnám a win10et boot menüböl, pendriverol és ez fogad:

[link]

Valaki tudna segiteni?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott.

(#38811) L.Szabi válasza L.Szabi (#38810) üzenetére


L.Szabi
tag

Visszaraktam a régi ssdt arrol bebootolt egyböl. Egyébként az újat is felismerte biosban. Ötletem sincs mi lehet a hiba, lehet hogy rossz az ssd?

A pisztácia kifogyott.

(#38812) Zoli Durden


Zoli Durden
csendes tag

Sziasztok!

Nyáron volt egy áramszünet ami után nem kapcsolt be a gépem.
Elvittem szerelőhöz, megjavította és mondta, hogy a táp ágai több feszültséget adnak mint kellene, tehát a 12V nem pontosan 12, csakúgy mint a 5V stb. Szóval még használható, de javasolt a cseréje.
A gép hiába működött ha 1 óra használat után újraindul.

Mivel régi volt a táp, nem gondolkoztam sokat a cserén és lecseréltem egy Cooler Master Pure Power 10 400W-os tápra (a kiválasztásában ti segítkeztetek)
A probléma nem szűnt meg, ugyanúgy újra-újra indult.

A hibán rengeteget gondolkoztam, hiszen bármi okozhatja (CPU, Alaplap, VGA, RAM) kivéve persze a táp, mert az vadonatúj.

Viszont van egy érdekes dolog az egészben.
A gépem konfigja: Alaplap: ASROCK AB350M Pro 4. 2X4 Gb Kingston RAM, Ryzen 3 1200, Gigabyte GTX 1050 Ti.
Ha bekapcsolom a gépem, egy fél óra internetezés után kikapcsol, azaz csak a kép megy el és kész, se kép se hang. Nekem kell Hard Reset-elni.
Tehát egy fél óra internetezés után kikapcsol. De ha játszok és közel minden hardver maxon pörög akkor 1 vagy 2 óra alatt sem kapcsol le. Viszont ha kilépek a játékból 2 óra után, akkor 5-10 perc netezés után kikapcsol.

Tehát játszani lehet, internetezni, nem? Firefox és Crome alatt is lefagy. Ha nincs megnyitva böngésző, csak zenét hallgatok akkor is lefagy egy idő után. De full grafikán a Witcher 3 alatt nem.

Ha lefagy, újraindítom a következő van az eseménynaplóban:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
(70368744177664),(2)

Szétnéztem a neten és az esetek 90%ban táphiba, 5% RAM, 5% alaplap hiba. Több fórum elolvasása enged erre következni.
Memtestet futtattam és nem jelzett problémát.
Sokan írták a túlmelegedést is mint hiba. A gépházban nincsen meleg (a fenti leírásból is láthatjátok, hogy nem egy erőmű a gépem) viszont az AIDA64 -et feltelítettem.

Egy kivételével minden normálisnak tűnt. Játék alatt/után is csak 50 fokos volt a proci+VGA ami normális játék alatt.
Viszont a VRM-nek 92 fokot ír. Akkor is ha bekapcsolom és rögtön ellenőrzöm az AIDA-t.

Az alaplap TJMAX-ja pedig 95 fok.

Csatolok képeket:

Tehát ami szerintem történt:
Az áramkimaradáskor túlfeszültség keletkezett és kiégette a VRM részt.
Mikor a VRM eléri a 95 fokot akkor a gép automatikus kikapcsol nehogy megsérüljön valami.

Tehát egy új alaplap megoldaná a problémát? Elvigyem szerelőhöz? Mit javasoltok?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#38813) MrDerekas válasza L.Szabi (#38811) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kevés az infó nagyon. Szerintem van egy hdd is a gépedben és az arra írt boot szekció kavar be. Csak az új ssd legyen a gépben és úgy telepítsd a wint. DOS alól, prancssorból, linux live lemezről pedig töröld a csip-csup partíciókat a hdd-ről, mielőtt ráengeded a friss wint.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38814) gege321


gege321
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!

A gép a következő:
i5 4570
Asus Rad R9 270X DCUII TOP (ASUS/R9270X-DC2T2GD5)
Asus VANGUARD B85
Corsair 2x4GB CML8GX3M2A1600C9 LP
1TB WD WD10EZEX
Kingston 120G SV300S37A120G SSD
Cooler Master G550M (ez kb 2 éves)
Windows 10 Home 64bit (eredeti)
Semmi változás nem történt 6 éve ugyan ez kivéve a táp azt 2 éve cseréltem.

A problémám, (kb 2 hete kezdődött) hogy játék közben random újraindul a gép (attó a naptól mikor frissítettem radeon 18,9,3-ra, persze azóta kijött újabb). Ha nem játszom akkor minden megy szépen, semmit nem lehet észrevenni, a sebesség, a kép…. minden rendeben.
A gép nem naplóz semmit csak, hogy nem megfelelően volt a win leállítva (gondolom nincs is ideje másra pedig kikapcsoltam az automatikus újraindulást).
Kitakarítottam, újra összeraktam, a tápot is szétszedtem…., sehol semmi égés, nincs sehol elpukkanva vagy púposodva semmi, kábelek a helyükön.

Memtest64 pár kör semmi gond.
HD sentinel/SSDlife Pro nincs gond.
CPUID powerMAX CPU teszt semmi gond. GPU teszt egyszer lefut, egyszer újraindul.
Aida64Extreme Stress CPU/FPU/cache//sytem memory/local disks lefut egyszerre, semmi baj.
A Stress GPU magában lefut nincs gond, VISZONT ha a GPU mellé bármit bepipálok tesztelésre akkor újraindul!

Az újraindulások pillanatában a CPU/GPU nem lépi át a 60C fokot.

Jövőre cserélnék teljes gépet addig szeretném ezt használni.

Köszönöm!

(#38815) thunder1991 válasza MrDerekas (#38809) üzenetére


thunder1991
tag

Értem,akkor egy memtestet rányomok minden ramra külön-külön.
Esetleg olyan előfordúlhat hogy vírusosak a ramok? És ha igen azt valamilyen progival ki tudom-e deríteni?

(#38816) Ittnemaz válasza MrDerekas (#38807) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Szia! közben tárgytalan lett.

Röviden Rufus-sal készitett Winröl nem volt hajlandó települni, mig más gépen igen.

Linux feltelepitése után megoldodott.

(#38817) L.Szabi válasza MrDerekas (#38813) üzenetére


L.Szabi
tag

Nagy nehezen sikerült ráhuzni az uj ssdre a windowst, viszont most telepités után nem jelenik meg a hdd. Biosban felismeri, lemezkezelöben is ottvan, a probléma az, hogy raw. Awindows elején újnak állitom be, mint az ssdt is, de aztán telepités után csak az ssd elérhető. Életemben nem szoptam ennyit windows telepitéssel.

Valami ötlet?

A pisztácia kifogyott.

(#38818) batman. válasza thunder1991 (#38815) üzenetére


batman.
senior tag

Először is elnézést, de „huzatos a denevérbarlang” s kicsit megfáztam.

A Dell az nagyon valószínű memória hiba, ami fizikai hiba, tehát nem vírus amit irtani lehetne egy szoftverrel. Ahogy MrDerekas javasolta nézd meg Memtest-el egyenként. Amelyik hibás az qka, vagy alternatív felhasználás (pár éve készítettem hibás modulokból adventi koszorút, volt nagy sikere). Az Asrock lapnál is érdemes elvégezni a memtestet, de ott más hiba is lehet, megnézném a hdd-t hdsentinel-el, ha ír hibát annak ismeretében van javaslat. Érdemes lehet még megnézni az eseménynaplót, hátha a kritikus hibáknál hivatkozik valamire.

(#38797) lol023 +1 MrDerekas Esetleg, ha nem indul úgy sem, akkor egy másik táppal is ki lehetne próbálni, illetve az alaplapon ránézésre keresni „változást”…. (égés, hiányzó kondi stb.)

Folytatom

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38819) batman. válasza L.Szabi (#38817) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Nem biztos, hogy jól értem. Egy már működő ssd-n van a rendszer, és van egy hdd is a gépben ami új (illetve üres)? Ez esetben: felügyeleti eszközök\számítógép kezelés\lemezkezelés\ kiválasztani majd inicializálni. Utána formázhatod.
Ha rosszul értem, készíts a lemezkezelőről egy PrintScrint, ha lehet.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38820) MrDerekas válasza gege321 (#38814) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kérj kölcsön egy tápot és teszteld le azzal. Nagyon arra hajaz a leírás, hogy az betegeskedik. Esetleg egy vga ha van feleslegbe ismerősnek, azzal is érdemes lepróbálni, mert lehet az a hibás. ( A személyes tippem is az.)

(#38817) L.Szabi Ez nem is a win telepítés miatt van. Betűjelet tudsz adni a Lemezkezelőben a hdd-nek?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38821) batman. válasza Zoli Durden (#38812) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Több dolog is lehet. Én első körben azt javasolnám tedd fel a BlueScreenView progarmot és az eredménnyel kopogtass itt, Ők jobban értenek a hibakódokhoz. Ha nem kapsz választ, vagy más is felmerül, gyere vissza. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38822) batman. válasza gege321 (#38814) üzenetére


batman.
senior tag

MrDerekas válaszát kiegészítve (csak a kötözködés miatt) én még megpróbálnám visszaállítani a korábbi drivert, illetve ha nem megy akkor leszedni DDU-val majd az emlékeid szerinti utolsó működő driverrel használni a VGA-t. De nem az a véleményem, hogy ez megoldja (csak szeretném). :B

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38823) gege321 válasza MrDerekas (#38820) üzenetére


gege321
tag

Szia.

Most próbáltam megint, hogy hazaértem AIDA64 CPU+GPU stress teszt most először indult el együtt.
Cpu/gpu 70c körül 100% terhelés mind kettő, 10 perc nincs ujraindulás, na mondom játszok akkor, erre ahogy rányomok a play-re újra is indult, most be sem jött a game :DDD

Nem tudok kölcsön tápot de még kártyát sem. Szóval venem kellesz valamit, de mit?

(#38824) gege321 válasza batman. (#38822) üzenetére


gege321
tag

Kipróbáltam mert pontosan tudom melyik volt az ameddig jó volt, de nem nyert, újraindul.
A GPU szerintem (csak szerintem) nem lehet rosz mivel magába lefutnak a tesztek 100%-ra hajtva, szóval csak ki kéne neki jönni ha gond lenne (jétékba pl 50% körül megy Guild Wars 2 WvW) vagy én nem tudom. Azért köszönöm!

Próbálok szerezni egy tápot de körbekérdezgettem és mindenkinek gagyi van ilyen no name 5k ft-os, azokat nem merem beletenni.

[ Szerkesztve ]

(#38825) L.Szabi válasza batman. (#38819) üzenetére


L.Szabi
tag

Egy régi hdd, de teljesen le lett formázva. Egyébként megoldódott, mindent is állítgattam aztán valahogy megjelent. Életembem nem szivtam ennyit win installal. Mert amugy a régi ssdvel látta a hddt a régi rendszer, szoval valami a windowsban volt elállitva sztem.

A pisztácia kifogyott.

(#38826) MrDerekas válasza gege321 (#38823) üzenetére


MrDerekas
addikt

Még ne vegyél semmit ;) Eléggé lutri egyelőre, hogy mi is a hiba. Az alsó kategóriás tápcsere teszt meg tényleg nem nyerő. A Furmark szőrös fánkját futtasd már egy 20 percig, hogy mit virít. Hátha rámutat valami lényegi dologra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38827) Rockland


Rockland
tag

Heló, hazajöttem kapcsolnám be a gépet, felvillan a led venti meg elől a fények és leáll a gép. Utána megint nyomom a bekapcsolo gombot de ekkor már nem villan fel semmi, és nem is történik semmi.
Valaki tudna megoldást erre? :F :R

(#38828) MrDerekas válasza Rockland (#38827) üzenetére


MrDerekas
addikt

Röviden? Nem.
Kicsit hosszabban már lehet kísérletezni. Elsőre lehúzni minden perifériát a gépről és indítani. Ha nem megy, akkor jöhet a bütykölősebb. Mindenek előtt bios reset, utána minimum konfig indítás, tápcsatik átmozgatása, sata kábelek átmozgatása. Ezt követően még bütykölősebb ötletek lesznek ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38829) batman. válasza MrDerekas (#38828) üzenetére


batman.
senior tag

Tápot megszagolni, (mert minden számítógép füsttel működik, ha elszállt, akkor...)
De ha megrágta (kihúzta) a tápkábelt a nyúl, tengerimalac, az kevésbé drága mulatság...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38830) MrDerekas válasza batman. (#38829) üzenetére


MrDerekas
addikt

:DDD Szaglás és kábelhúzós tesztet már feltételeztem :B Köszi a kiigazítást :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38831) gege321 válasza MrDerekas (#38826) üzenetére


gege321
tag

A Furmark gpu stress test-re ranyomva azonnal újraindul. (nem állítottam semmit alapbeállításon hagytam)
Ez a sok újraindulás gondokat okoz pl. tegnap eltünt az egerem és meg kellett cserélni a bill portjával+ drivel ujrarak úgy működött, utána nem tudott bebootolni mert nem volt ssd, azt át kellet rakni a 6gb/s portból a 3gb/s portba ugy jó volt.
De pl tegnap este 2 órát játszottam egyhuzamban.

[ Szerkesztve ]

(#38832) thunder1991 válasza batman. (#38818) üzenetére


thunder1991
tag

Lement a memtest is már néztem a ramokat külön-külön.
A HDD-nek a Sentinel mind a 2-nek 100 / 100-at ír,se felpőrgési hiba semmi.
A teszt is lement rendesen,semmi hiba nem jött elő.
De,mégis kékhalálozik mind a kettő gép.

(#38833) batman. válasza gege321 (#38831) üzenetére


batman.
senior tag

Valamelyik LiveCd-vel, vagy más előre telepített oprendszerrel is tehetnél egy próbát.

(#38830) MrDerekas Az is eszembe jutott, hogy egy dühös barátnő is lehet a ludas, a tények nemismerete és a javuló kedélyállapotom aprócska kis ötletekből gyárt lehetőségmorzsákat. :R

(#38832) thunder1991 Érdemes lehet még megnézni az eseménynaplót, hátha a kritikus hibáknál hivatkozik valamire.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38834) MrDerekas válasza gege321 (#38831) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nagyon a gpu-ra gyanakszom. Ezért is kértem a fánkot. Tényleg jó lenne egy csere vga, hogy mit muzsikál. Összegezve jelenleg vagy a táp nem tudja kiszolgálni a vga-t, vagy hibás a vrm a vga-n. Én utóbbira tippelek. Várható a win indulás utáni black screen és/vagy a csíkozódás.

(#38833) batman. Meg amennyi poloska "szaladgál" idén, még szó szerint is BUGos lehet a táp vagy a gép is :DDD

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38835) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném az alábbiakban:
Van 2 régebbi asztali PC-m. Mindkettő intel, egyik két magos, másik szimpla, mindkettőben 1-1 giga RAM van, illetve valami AGP-s videókari. Táp... noname.
Nem a házban vannak, hanem egy "műhelyben". Hőmérséklet kb, 16-18 fok. Nem dohos, vizes helyiség.

Kb 1 éve fennálló probléma: Hetente használom őket, és többször előfordult már, hogy bekapcsoláskor nem indul el valamelyik. Volt hogy egyik sem. De van, amikor semmi gond.
A pittyegés szám alapján, memória hiba.
1- Ilyenkor tápot kikapcsolom, egyik foglalatból átrakom egy másikba, táp vissza és működik is szuperül.
2- Másik eset, amikor ez sem segít. Rakosgatom a slot-okban a memóriát, ameddig jó nem lesz. (3-4 próbálkozás volt a max)

Kezdetben amúgy mind a kettőben 2x1 Gb RAM volt, de az említett jelenség és a ramok rakosgatása miatt végül csak 1 maradt mindkettőben...

Lányok, srácok! Mi lehet a probléma? Miért jelentkezik ez a memória hiba 1 hét (vagy több) állás után? És miért lesz jó mondjuk, ha átrakom egy másik foglalatba?
Slussz poén, hogy mind a kettő gépnél előfordul a jelenség. :F

Régiek már azért? Vagy?

Köszi előre is a segítséget!
Üdv,
Dávid

(#38836) MrDerekas válasza Reaper04 (#38835) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet az elöregedés a háttérben, de esélyesebb a ram hiba. Az hogy rakosgatással látszólag megoldódik a gond, az nem zárja ki a hibát. memtest 86 futtatása javasolt!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38837) Reaper04 válasza MrDerekas (#38836) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a tippet, kipróbálom.

Amúgy, az elején mind a kettő gépben 2 darab RAM volt... lehetséges, hogy mind a 4 RAM hibás volna? :F
Mert minden variációnál jelentkezett a bibi.

:R

(#38838) batman. válasza Reaper04 (#38837) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Az a valószínű amit MrDerekas ír. Ha véletlen átmenne a memtest-en a ram, érdemes még kivenni a procit és visszatenni, egy picit óvatosan megmozgatva, a ramslotokat kifújni, és a ram csatlakozóit áttörölni kontaktsprével (wd40 is jó) lefújt nem szöszölő papírtörlővel.
(#38834) MrDerekas: Hát a BUG-ot nem tudom überelni. Voltak-vannak nálam is hegylakó poloskák, (csak egy maradhat, -az amelyiket nem veszem észre)… pakoltam egyik nap, a napernyő ráncaiban/korcaiban aludtak volna téli álmot.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38839) Reaper04 válasza batman. (#38838) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Oksa. Akkor nagytakarítás néz elébe :)

Csak egy kérdés... Mi van, ha a ramok jók? :U
Akkor simán kukázzam inkább a gépeket és vegyek újat?

Dave :R

(#38840) batman. válasza Reaper04 (#38839) üzenetére


batman.
senior tag

Ha a ramok jók, a proci megmozgatva a helyén, a ram érintkezők tiszták, még szóba jöhet a bios elem (1%), de igazából ezek a gépek már bontószökevények. Egy darabig lehet "bújtatni" őket webrádiónak a műhelyben, hőmérőnek/loggernek az üvegházban, fileszervernek, médialejátszónak.... De a sorsukat nem kerülhetik el. Kivéve, ha szétszereled, átnézed, kitisztítod, (ha nem alkalmas megválsz tőle) púpos kondikat kicseréled, és retro játékgépet építesz magadnak + alkatrészek megvásárlásával, amiket anno drágának tartottál. Ez olyan mint az autórestaurálás, neked kell tudnod eldönteni, hogy érdemes vele foglalkozni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38841) Reaper04 válasza batman. (#38840) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Mintha csak látnád mire használom őket :DDD

Nah, majd kiderül. Beszámolok róla mindenképp!

Köszönöm a segítséget!

Üdv:
Dave :R

(#38842) Rockland válasza MrDerekas (#38828) üzenetére


Rockland
tag

Köszi, este megnézem ha végzek munkából. Ha esetleg nem segítene egyikse, leírod ha megkérlek bármi amit még tudsz hogy segíthet? :) Ha van valami meg majd írok egyből :)) :R

(#38843) Rockland válasza Rockland (#38842) üzenetére


Rockland
tag

Esetleg annyit hozzáfűznék még hogy csinált olyat előtte a gép hogy szimplán váratlanul lefagyott minden és csak gép resi segített. A lapot nem reg vettem nem egy mai darab, de úgy vettem hogy nincs baja, ennyit tudok ha ez még segít. :U

(#38844) batman. válasza Rockland (#38842) üzenetére


batman.
senior tag

Nincsenek minden esetre kőbe vésett válaszok, ha léteznének, már könyvet írt volna belőle valaki, de mivel már az írás során elavulnak, így ez lehetetlen. Az eddig megosztott információd alapján a tápellátás vagy az alaplap a leggyanúsabb, csináld amit MrDerekas javasolt, és gyere vissza ha van válasz.
A lapot nem reg vettem nem egy mai darab, de úgy vettem hogy nincs baja, ennyit tudok ha ez még segít. Ebben az információmorzsában azért ha elrejtetted volna a lap típusát akkor valami konkrét dolgot is megtudtunk volna, mert az hogy vettél valami használt cuccot, amire megesküdött az eladó, hogy sose volt vele semmi baj, azt nem lehet úgy értelmezni, hogy az alaplap 100% jó. :N

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38845) Rockland válasza batman. (#38844) üzenetére


Rockland
tag

Bocsi, GIGABYTE 990FXA-UD3

(#38846) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, van nálam egy kb 5 éves laptop ami kb 15 perc működés után automatikusan lefagy a gép, nem reagál semmire hosszú 6 másodperces power gombbal sikerül csak ujraindítanom. A gépet nem érzem annyira melegnek, hogy esetleges túlmelegedés miatt történjen ez. A laptop rendelkezik VGA-val. Mi okozhatja ezt szerintetek? Mire tippelnétek? Mennyire menthető?

(#38847) MrDerekas válasza RedHarlow (#38846) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egy noti estén a tapogatásos hőmérés sok esetben nem releváns. Valami szoftverrel monitorozd első körben a hőfokokat. Azzal már lehet hogy navigálni tudunk határozott irányba. Tekintve a korát esélyes a kiáramló nyílás porcica felhalmozása.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38848) Zoli Durden válasza batman. (#38821) üzenetére


Zoli Durden
csendes tag

Szia!
Köszi szépen a gyors választ.
Letöltöttem ezt a bluscreenview programot ahogy javasoltad de ezt úgy kell használni, hogy elindítom a programot, lefagy a gép, újraindítom a gépet majd megnyitom ezt a programot és akkor kiírja a hibát? Ha igen, akkor nem írt ki semmilyen hibát, üres volt a mező. Mondjuk kékhalál nem szokott lenni, csak újraindul a gép. A gépházban nincsen meleg a VGA és a proci is 35 fokosak, viszont a VRM 93 fokos internetezéskor, mikor pedig játszok akkor lecsökken 83 fokra. Esetleg még egy Windows újratelepítésre gondoltam.

Valami javaslat mi lehet a probléma?
Kipróbáltam, hogy a gép egy másik konnektorból kapja az áramot, de akkor is újraindul egy idő után.

(#38849) batman. válasza Zoli Durden (#38848) üzenetére


batman.
senior tag

Ez esetben neked kell manuálisan keresgélni a hibaüzenetek közt a leállás környékén.
A VRM-re (lehet attól indul újra) meg esetleg megoldás lehet egy cpu hűtő csere.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38850) Zoli Durden válasza batman. (#38849) üzenetére


Zoli Durden
csendes tag

Az eseménynaplóban csak annyi szerepel hogy helytelenül lett leállítja a Windows. Azaz mintha egy áramszünet lett volna vagy mintha én nyomják hosszan a bekapcsoló gombot.
Manuális keresés alatt mit értesz, ha se a memtest, se a hd sentinel nem ír problémát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.