Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) batman. válasza Tálydi (#39499) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Memtest vizsgálat megvolt, ott a legvégén(1.kör) néhányszor belehibázott. Azt a ramot félre kellene tenni, esetleg egy olyan gépben használni amelyik kevesebb MHz-en hajtja.
Rengeteg minden lehet, ha az adatlapodon szereplő lapról van szó, az már nem mai gyerek, csere alkatrészekkel kellene próbálni.

(#39498) MrDerekas Jó itt (is) látni! ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39502) Tálydi válasza batman. (#39501) üzenetére


Tálydi
senior tag

Gondoltam erre én is, csak tényleg az a furcsa, hogy évekig nem volt vele probléma, csak a felső slotban lévő vga variációval, bár tudom, a dolgok így mennek tönkre, hogy egyszercsak nem működnek.
Ramokat próbáltam kisebb mhz-en hajtva is, de semmi változás, valamint a RAM-ok másik párja kolegám gépében hibátlanul megy még.

Csere alkatrészek:
Másik VGA-val (580) be sem tölt a windows. Ramból mindjárt kiveszem a rosszalkodót, hátha ő a baj, köszi a tippet, írok majd mi az eredmény.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#39503) Tálydi válasza Tálydi (#39502) üzenetére


Tálydi
senior tag

1 RAM modullal:

Memtest nem hibázott, többi probléma továbbra is fennáll.
Pcie csatlakozót tisztogattam, kártyát megmozgattam korábban már, semmi változás.
Tönkre tud menni "részlegesen" egy ilyen csatoló felület? :F

Eeeeh, what’s up, doc?

(#39504) Nerazim válasza MrDerekas (#39498) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen azóta őstag lettem (sose hittem volna, hogy ez is eljön) és egyből elmentem fodrászhoz ez lett a végeredmény :DDD

Még egy dolog eszembe jutott. A táp harisnyázásánál a tápból kijövő sata kábel egy szálára két csatlakozó volt felfűzve egy a végén és egy kb. középen ez utóbbi ilyen rányomós megoldással (tehát ahogy nyomod rá a kábelre már csupaszítja le és harap bele a fémhuzalba) van megoldva ami eléggé elvékonyodott (egy pár szál elszakadt) ez esetleg okozhat-e ilyet? Tervezem kicserélni csak nem tudom, hogy hogy keressek rá (ali, ebay). Forrasztás nem akadály.

Néztem az SSD -t kétfajta progival is egyik se dobott hibát, kérdeztem a topikjában, beszúrva a képet, de rendben találták a szakik.

Memtest-et még nem csináltam, csak elindítom win alól és győzzem kivárni?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#39505) MrDerekas válasza Nerazim (#39504) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó lett a séród ;) Az őstagságra meg: "Az idő mindent megold" ;]

Elvileg ha pár szál elszakad az nem kéne, hogy befolyásolja. Kivéve ha épp kontaktolni is tud valami fém alkatrésszel.
Ne wines memtesztet csinálj, hanem innét töltsd. Pendrivera rátolod és arról bootolsz. Idő lesz ez is, de legalább releváns eredményt ad.

(#39501) batman. :R Jó itt lenni is! Már ideje volt :B Lassan a pótolom a hiányzásom. De úgy látom flottul mentek a dolgok, amiért köszönet!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39506) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

nyáron volt olyan hogy lekapcsolt a gép magától
a proci 70 fok körül volt i3 7100
azért kapcsolt le?

csak mert egyszer véletlen zárlatot csináltam a gépbe régen hogy a ventilátor zsinorjai össze értek de az nem okoz ilyen késöbb jelentkező gondot?

(#39507) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Adott egy Lenovo ThinkCentre (alaplap: MTQ45NK) aminek tönkrement a tápja. Kaptam egy másikat, de azzal nem akar elindulni. Pontosabban, ha az ATX tápcsatin letestelem a 16-os (Power Supply On) lábat, beröffen a gép, bejön a BIOS, keresi a boot esezközt, magyarul bekapcsol rendesen. Érdekes módon a nyomógombjával ki tudom kapcsolni, tehát azzal sincs gond. Csak bekapcsolni nem tudom vele.
Találkozott valaki ilyen fura esettel? Esetleg a megoldást is tudja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39508) MrDerekas válasza wasdffafaaff (#39506) üzenetére


MrDerekas
addikt

99% hogy azért. A ventis mókolás nem ilyet okozna, inkább valami cudarabbat.

(#39507) cigam IBM géppel jártam így. Csak a sajátjával indult gombnyomásra. Máig nem oldódott meg. Mondjuk a saját tápja meg másik gépben nem akart beröffenni. Elvileg valamelyik négyest kell kiszedni a 20-as pinből, de ehhez kevés az elektronikai készültségem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39509) batman. válasza cigam (#39507) üzenetére


batman.
senior tag

Azt kipróbáltad, hogy az eredeti tápjával is ezt csinálja?
Ha azzal nem indul így sem, akkor esélyes, hogy az első táp elhalálozáskor küldött egy csomagot az alaplapnak...
Esetleg, ha komolyabb próbát is lehet tenni, én kivezetékezném közvetlen a táptól, úgy lehetne tesztelni, hogy a lap egyébként stabil?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39510) cigam válasza batman. (#39509) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem, az eredeti tápja tényleg halott. Hiába adok neki "power on" jelzést, nem röffen be atx táp csatit lehúzva sem. Szóval annak biztosan van valami hasfájása.
Keresek valami jóképű nyomógombot, aztán meglátjuk, de ez olyan mekkmester jellegű megoldás. Nem szeretem. Persze a teszt erejéig arra a pár napra/hétre megteszi.

MrDerekas
Hát ebben az furcsa, hogy egy HP-hez való táppal meg beröffent. Ezután szereztem a jó, hozzá való tápegységet, hiszen a másik táppal elindult. Megjött a hozzá való L alakú táp, beszereltem, és semmi. Üresen "power on" jelet adva neki elindul, műszerrel mérve megvan minden táp ahol lenni kell +-12V, 5V, és 3,3V.
Azt is próbáltam, hogy átverem. A BIOS-ban átállítottam, ha visszajön a villany, kapcsolódjon be. De ez ..ik rá. Csak akkor indul, ha kézzel adok neki egy "power on" jelzést.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39511) snecy20


snecy20
veterán

Sziasztok!

Kernel Power 41 (63) hiba jó eséllyel tápegység probléma lehet (megszűnő áramellátás)? A játékok vagy random szó nélkül kidobálnak, vagy D3D Device Error-ral, és vannak különféle BSOD-k is, az Aida Stressz-teszt pedig hibát talál.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39512) batman. válasza snecy20 (#39511) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Általában nem. Az eseménynaplót kell megpróbálni értelmezni. A D3D Device Error VGA hibának, esetleg VGA driver hibának tűnik. Ha van BSOD, akkor jó eséllyel itt is tudnak segíteni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39513) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Valamelyikőtök találkozott már hasonló jelenséggel?
Van egy 2TB Toshiba P300 HDWD120 vinyóm. Az utóbbi 1-2 napban egy ideig olyan hangot ad ki, mint ha folyamatosan nagy méretű fájlt írnék rá, miközben feladatkezelőben a vinyó kihasználatlansága 0% és semmilyen írás/olvasás nem történik :F . Az se mutat semmit, hogy valamilyen folyamat esetleg használná. Csak tárolásra van használva, telepítve semmi nincs rá.
Egy idő után abba hagyja, aztán megint.
Lehet nem Windows feladatkezelőben kellene néznem, esetleg erre van megbízható és javasolt tool?

Windows 10 Pro (legújabb build, minden frissítés fenn).

[ Szerkesztve ]

(#39514) MrDerekas válasza Pano (#39513) üzenetére


MrDerekas
addikt

HDSentinel-el nézz rá a vinyó állapotára és hogy ír-e mellé valami hibát. Lehet a vinyónak egy fw frissítés lenne szükséges. (Lehet már önmagában hordozta a mikrokód a hibát, ami most jött csak elő és orvosolták a frissítéssel a gyártó részéről. Samsungnak volt ilyen szériája, ami meghülyült sata3 porton használva.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39515) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Adott egy Gigabyte P35-DS4, Intel Core2 Duo E8400, 2×2GB Crucial Ballistix PC8500 1066MHz, Kingston HyperX SSD konfig amin win 10 van.
Eddig ha aránylag lassan is de működött, viszont tegnap óta gondjaim vannak vele ...

Jelenség:
Bekapcsoláskor az Üdvözöljük feliratig eljut, de utána rövid ideig kék lesz a képernyő (a jobb alsó sarokban 3 ikon látható), majd fekete lesz a képernyő.
Van mikor 5-10 perc után betölt a kezdőképernyő és nagyon lassan, de működik a gép, de van hogy 10-15 percig is fekete marad a képernyő.

Szerintetek mi okozhatja a problémát?

Előre is köszi az infókat,

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39516) batman. válasza sz.j (#39515) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
SSD gyanús. Egyrészt meg kellene nézni az ssd-t sentinel-lel, vagy mással.
Másrészt pendrive-ról, vagy odd-ről kéne bebootolni egy LiveCd-t, vagy más előretelepített oprendszerről.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39517) sz.j válasza batman. (#39516) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Cd-ről (Macrium Reflect boot CD-jéről) már próbáltam, de hosszú-hosszú idő után sem történt semmi ....

Ui.
A HDS szerint a teljesítmény és a kondició is 100%-os ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39518) batman. válasza sz.j (#39517) üzenetére


batman.
senior tag

Ettől függetlenül az ssd-t ellenőrizni kellene. A processzor hűtő nincs tele porral ugye?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39519) sz.j válasza batman. (#39518) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mire gondolsz, hogy ellenőrizzem az SSD-t?
Tiszta a gép/hűtő.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39520) batman. válasza sz.j (#39519) üzenetére


batman.
senior tag

Pld.:
Hard Disk Sentinel
CrystalDiskInfo

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39521) sz.j válasza batman. (#39520) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mint már előzőleg írtam a HDS szerint a teljesítmény és a kondició is 100%-os, viszont a CrystalDisk-el még nem néztem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39522) batman. válasza sz.j (#39521) üzenetére


batman.
senior tag

Igen, azt nem láttam, hogy szerkesztetted, vissza meg nem olvastam. :DDD
Ha az ssd rendben van és nincs vírus/malwaire, akkor javasolnék egy modulonkénti memtestet.
Amennyibe ott sincs hiba, akkor szétszedni, szemmel látható sérülést keresni.
Ezek után jöhet a kölcsön/másik alkatrésszel való indítás, elsősorban az alaplap és a táp amit nézni kéne (mivel a memóriákat ssd-t ellenőrizted, az E8400 meg nem nagyon romlik el).

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39523) sz.j válasza batman. (#39522) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a segítséget, átfogom nézni a gépet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39524) cigam válasza Pano (#39513) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sima hőkalibráció?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39525) syberia válasza sz.j (#39515) üzenetére


syberia
veterán

Tápegység típusa?

https://howbad.info/

(#39526) sz.j válasza syberia (#39525) üzenetére


sz.j
nagyúr

FSP 400-60THN-P

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39527) syberia válasza sz.j (#39526) üzenetére


syberia
veterán

Kondenzátorokat nézd át a belsejében, egyszer volt a kezemben ilyen tápegység, sajnos szétszedés után tele volt púpos kondenzátorral. Olyankor már nincs garancia a stabil működésre, ráadásul régi típus.

https://howbad.info/

(#39528) sz.j válasza syberia (#39527) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, szétszedés előtt valószínűleg egy másik táppal kipróbálom a gépet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39529) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok.
Új gép vásárlása után (BQ táp,Gigabyte B450 Aorus Pro,Ryzen 2600x,16 gb ddr4,régebbi GTX 970) játék közben is,de általában játék után,ha kilépek a windowsba a következő üzenetek szoktak fogadni:
Page_fault_in_nonpaged_area vagy irql_not_less_or_equa és kék halál. A cpu és gpu hőfokok rendben vannak.
Segítenétek mit tudok ezzel csinálni ?
Köszönöm szépen!

(#39530) Tálydi válasza Tálydi (#39503) üzenetére


Tálydi
senior tag

BIOS frissítés lehet gyógyír szerintetek?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#39531) grabber válasza batman. (#39487) üzenetére


grabber
addikt

Nézegettem backplate-et:
De attól félek,ha felrakok egy ilyet az alaplap hátulján túllógnak alkatrészek és ez nem fog beleérni?
Backplate 1
Vagy inkább ez,mert van egy kis eltartás [link]

(#39532) syberia válasza sz.j (#39528) üzenetére


syberia
veterán

Az is jó módszer, kizárod vele az FSP-t a hibalehetőségek közül. :K

https://howbad.info/

(#39533) batman. válasza grabber (#39531) üzenetére


batman.
senior tag

Nekem eddig még nem volt problémám egy backplate-el sem, vagy műanyagból vannak vagy ha fém és van esély a zárlatra akkor vastag fólia van rajtuk.

(#39530) Tálydi Nem (99%)

(#39529) Viiktor1989 Szia! Telepítsd fel a BlueScreenView-t az sokat segít. Ha nem megy az értelmezés, itt is tudnak segíteni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39534) syberia válasza Tálydi (#39530) üzenetére


syberia
veterán

A tápegységed milyen régi, ha jól látom CTG-500, az nem mai darab.

(#39529) Viiktor1989: Driveres gubanc szerintem, frissíteni kell.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#39535) Tálydi válasza batman. (#39533) üzenetére


Tálydi
senior tag

Nem is jött be :DDD

(#39534) syberia:
Igy van, ez a tápom, de mint írtam gtx580-nal nem volt probléma, a 770 meg kevesebbet is fogyaszt. Továbba, korábban gtx460/560 is ezt produkálta felső pci slotban, valahogy mindig ott keresendő a hiba, de mindig más a jelenség :F .

Eeeeh, what’s up, doc?

(#39536) syberia válasza Tálydi (#39535) üzenetére


syberia
veterán

Akkor marad a lapod, talán a PCI-E slot a hiba forrása, ami javítható.

https://howbad.info/

(#39537) Tálydi válasza syberia (#39536) üzenetére


Tálydi
senior tag

Oh, azért ez nagy falat lenne magamnak, szakembert megfizetni pedig kb egy lapcsere ára, akkor inkább már keresek egy rövidebb vga-t ami belemegy a 4x slotba :F

Eeeeh, what’s up, doc?

(#39538) C1trom


C1trom
tag

Üdv! Érdekes bootolási problémával szembesültem HDD cserével kapcsolatban.

A gépben van egy samsung SSD rajta két partícióval. Ezek egyikére van telepítve a windows 10. Emellett van a gépben egy HDD is adattárolás gyanánt. Utóbbi majdnem színültig megtelt, úgyhogy úgy döntöttem hogy lecserélem egy nagyobbra. Már át is mentettem mindent az új vinyóra gond nélkül.
Ezután letöröltem mindent a régi HDD-ről, valamilyen oknál fogva nem hagyta formázni... már itt gyanús volt valami, de végülis gondoltam a manuális törlés is elég lesz és nem is maradt semmi a HDD-n.

Majd kikapcsoltam a gépet, eltávolítottam a régi vinyót, így már csak az SSD és az új vinyó maradt meg.

Ezek után indulásnál azt írja a gép hogy nem talál op rendszert és nem indul el. A biosban az SSD van megadva elsődleges boot opcióként, rajta is van a windows... és mégis azt írja nem talál op rendszert.

Próbaképpen visszadugtam a régi vinyót, hogy mi történik, és érdekes módon ígysem indult el újra a gép... egészen addig amíg nem állítottam be elsődleges boot opcióként a régi ÜRES vinyót. Ez hogy lehetséges?

Fizikailag a windows összes fájlja látszólag az SSD-n van. A régi vinyó üres (rejtett fájlok sem látszanak rajta).
Windows telepítésnél 100% hogy az SSD egyik partíciója volt a telepítési cél.

Hogy lehet hogy nem indul el a régi vinyó nélkül? Vagy méginkább hogy lehet hogy elindul ha azt adom meg elsődleges boot opciónak ha egyszer nincs rajta semmi?

Valakinek van ötlete?

(#39539) Vakegérke válasza C1trom (#39538) üzenetére


Vakegérke
veterán

Telepítésnél nem húztad le a HDD adatkábelét, így a Windows oda rakott fontos fájlokat, melyek nélkül nem indul a rendszer. Alap, hogy telepítésnél csak az a meghajtó legyen bekötve, amire telepíted a rendszert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39540) C1trom válasza Vakegérke (#39539) üzenetére


C1trom
tag

Ez elképzelhető... bár úgy rémlik mikor ezt a windowst telepítettem ez a régi vinyó még nem is volt meg (bár lehet rosszul emlékszem). Lehetséges hogy valamelyik nagy windows frissítés okozta ezt?
Mindenesetre meg lehet valahogy javítani?

(#39541) Vakegérke válasza C1trom (#39540) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy egy új telepítés az egyedüli megoldás, de most más SSD, HDD ne legyen bekötve a telepítés idejére.

Szerk: A frissítések ebbe nem szólnak bele.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39542) batman. válasza Vakegérke (#39541) üzenetére


batman.
senior tag

Találkoztam a problémával, több órát szenvedtem, hogy egy adathordozóra tegyem az összes szükséges partíciót, de sajnos nem sikerült. Illetve fizikailag sikerült, az összes variációt próbáltam, de sehogy nem indult el a win. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39543) blu79


blu79
addikt

Sziasztok ! Olyan problémám van hogy ma bekapcsoltam a gépem ... minden ok volt... aztán otthagytam .... akadt egy kis dolog... közben a gép alvó módba lépett.... mikor ébreszteni akartam akkor csak annyit csinált hogy 1 masodpercre el akar indulni aztán le is áll ... és folyamatosan ezt csinálja... áramtalanítottam aztán bekapcsoltam de ugyanez.... kivettem a videókártyát de ugyanez...
Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehet a gond?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39544) blu79 válasza blu79 (#39543) üzenetére


blu79
addikt

A vízhűtésnek a pumpája pörög fel egy pillanatra aztán ennyi ... kozbe az alaplapból is kivettem az elemet de semmi ...ugyanez ... a táp dögölhetett be vagy az alaplap ? Kivettem a ramokat is de semmi...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39545) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!A gépem a bekapcsolás után eljut a windows logóig utána kifagy.Beszúrok képet róla.
Mi lehet a baj?
szerk:csökkentett módba elindul,de a csíkok ugyan úgy ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#39546) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!

Adott egy laptop HDD-vel.
Normál Windows lefagy, kékhalálozik. Csökkentett módban megy.

HDD másik gépben be se tölt, mert Windows 7 nem szereti a másik környezetet.

A laptopba tettem másik HDD-t arról simán megy.

Szóval valami driveres gondja lesz. Vírusirtás pipa. Ötletek? Drivereket is töröltem már.

Windows telepítés nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#39547) batman. válasza blu79 (#39544) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Táp, vagy bios hiba a legvalószínűbb. Az alaplapi speaker nem fütyül valamit?

(#39545) tomama VGA hiba. Ha van VGA kártya a gépedben , vedd ki és próbáld másikkal, illetve, ha a procidban van integrált azzal is lehet.

(#39546) Grave444 Szóval valami driveres gondja lesz van. Vírusirtás pipa. Ötletek? Ötlet = Én megyek iszom egy sört vacsi után.
Ha kékhalálozik akkor van dump fájl. abban általában benne van melyik driver a hibás. Ez segít megnézni: BlueScreenView

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39548) tomama válasza batman. (#39547) üzenetére


tomama
aktív tag

igp-re átdugtuk,ott nincs csík de viszont csak csökkentett módba indul el a gép.Próbáltuk alaphelyzetbe állítani a gépet,de mindig kifagy 26 százaléknál a telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#39549) batman. válasza tomama (#39548) üzenetére


batman.
senior tag

Igen, ha nincs fenn az igp drivere akkor amíg le nem tölti a win, addig hasonlít a csökkentett módra.
Szerk:
Nem kell alaphelyzetbe állítani, ha van net, általában letölti a drivert. Milyen CPU-ról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39550) tomama válasza batman. (#39549) üzenetére


tomama
aktív tag

i5-3570K
a csökkentett módot hálózattal indítom,de nincs net.Próbáltam rádugni wifi sticket,de nem ismeri fel és a telepítő cd-jét se olvassa be a gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.