Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) Zotya984 válasza otvoslajos (#39896) üzenetére


Zotya984
senior tag

Kingston ramokról vegyes véleményt hallok mostanság. Valami 1x8GB ideglenes ramot tegyél bele (akár kölcsönbe is kérheted)
RX570 lehet még gond. Milyen bios van rajta? Lehet frissíteni kéne.

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#39902) batman. válasza Zotya984 (#39901) üzenetére


batman.
senior tag

Kingston ramokról vegyes véleményt hallok mostanság. Valami 1x8GB ideglenes ramot tegyél bele (akár kölcsönbe is kérheted) Öhhm-Khöm, futtasson memtestet előbb talán. Ez egyébként szubjektív, a környezetemben a Crucial -t köpködik. És azzal sem értek egyet. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39903) krupitomi


krupitomi
tag

Sziasztok!

Következő problémával nem tudok mit kezdeni. Sims 3 - Complete Edition sikeres telepítés és indítás után töltés közben fura hang hallatszik a gépből mintha egy vékony tűvel karcolnánk egy cd-t pl vagy nem is tudom mihez hasonlítsam. Pár másodperc után teljesen "levágja" a gépet ami kikapcsol aztán pár mp után újra indul. Nem tudom eldönteni hogy a melyik hardver adhatja a hangot és hogy egyáltalán van e kapcsolat közte és a gép kikapcsolása között. Gyakorlatilag csak ennél a játéknál jön elő hang és kikapcsolás. Battlefield 1 és Call of Duty WWII is elmegy a gépemen (aláírásomban minden fontosabb hardver le van írva) mindenféle probléma nélkül.
Van valakinek ötlete hogy mi okozhatja a problémát?

Válaszokat előre is köszönöm!!

(#39904) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok, adott egy 1 hónapos pc ami 2 napja kezdte el, hogy random elkezdett fagyogatni, ma este mar boot után 1 perccel kifagy. Nem törtent semmi szofveres valtozas, eleg hardware gyanús.. Eddig tökéletes volt minden.
Hol kezdjem a keresést? Uj gépnel kicsit csalódott vagyok.

Spec:
Ryzen 2600x
Giga b450 Auros M
2x8gb g.skill 3000mhz cl16
Rx580 Sapphire Nitro
Fsp Hyper M 500W

Elore is köszönöm.

(#39905) asynur válasza krupitomi (#39903) üzenetére


asynur
tag

Valamilyen fps countert rakj fel (msi afterburner-rivatuner ez elvileg egybe van). a hang valószínűleg coilwhine és a videókártya felől érkezik nagyon magas fps esetén elég általános jelenség, az újraindulás annyira nem, rivatunerel be tudod korlátozni az fps-t ami lehet, hogy a nem kívánt újraindulást is megszüntetheti ha a vidókártyával van a gond, de simán lehet, hogy a játék a probléma forrása nem épp mai darab.

(#39906) asynur válasza Bernardo20 (#39904) üzenetére


asynur
tag

- Húzz szét mindent dugd össze újra,
- ellenőrizd, hogy nem melegszík-e túl valami paszta a procin rendben van-e , táp nem főtt meg, megfelelő a ház hűtése stb.
- indíts minimum konfiggal (1 stick ram, felesleges dolgokat lehúzni) memtest86
- próbálj más videókártyát berakni vagy a kártyát másik gépbe.
- tápcsere (bár ezzel akár kezdeni is lehet)

[ Szerkesztve ]

(#39907) krupitomi válasza asynur (#39905) üzenetére


krupitomi
tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget telepítettem a programot beállítottam az fpst megszűnt a "visítás" és az újraindulás is.

(#39908) otvoslajos válasza batman. (#39899) üzenetére


otvoslajos
csendes tag

Na lefuttattam a memtestet, szerencsére semmi hibát nem dobott fel.

Viszont úgy tűnik megvan a probléma okozója:

kernel power 41 63 windows 10 64 bit

Valószínűleg emiatt lőtte magát újra állandóan a win 10.

Módosítottam a beállításokat és most néhány órája csendben van.

(#39909) batman. válasza otvoslajos (#39908) üzenetére


batman.
senior tag

Egy ok-okozati összefüggésre és a beállítások változtatására valószínüleg sokan kíváncsiak lennének. :DDD :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39910) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!

Ma bekapcsolás után 10 másodperccel a gép lepukkant, nem indult be, hiába van áram alatt. A bekapcsológomb nyomására nincs semmi reakció. Jól dondolom, hogy vége a tápegységnek?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#39911) prabhu válasza IMIIKE1998 (#39910) üzenetére


prabhu
senior tag

Van rá esély. Cseretáp kellene elsőnek teszteléshez.

(#39912) #96851200 válasza IMIIKE1998 (#39910) üzenetére


#96851200
törölt tag

OC-zva van a CPU?

(#39913) otvoslajos válasza batman. (#39909) üzenetére


otvoslajos
csendes tag

"kernel power 41 63 windows 10 64 bit"

Erre keresve több video és leírás is van a neten.
Az ellenőrzése a Windows Events alkalmazásban a kritikus, illetve a hiba kijelölésekre keresve történik, hogy az e a baj. Lényegében az automatikus újraindulást kell kikapcsoltni, meg némi energiaellátási sémát módosítani.
Valószínűleg elég, ha a rendszer azt érzi, hogy a 6-8 magból egynek egy milliszekundumra változik a tápellátása, vagy kimarad... nem tudom. Azért érdekes, mert ha több szálon futtatod a procit és dolgozik, akkor nem jelentkezik, csak, ha kis teljesítmény kell, így a rendszer visszavesz, de lehet, hogy néha többet, mint kellene.

Itt egy példa video rá: https://www.youtube.com/watch?v=G3TKsCoqGXE&t=30s

(#39914) MrDerekas válasza otvoslajos (#39913) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valamit, valami miatt, állítani kell valahol, valamennyire...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39915) batman. válasza MrDerekas (#39914) üzenetére


batman.
senior tag

Valószínűleg, lényegében kellene érezni néha némi érdekes.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39916) IMIIKE1998 válasza prabhu (#39911) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát akkor sajna szerviz lesz, köszi. :R
repoz: Nincs, nem is volt soha, nem mókoltam. :/

(#39917) Zotya984


Zotya984
senior tag

Bár már megoldódott de azért beírom hátha kelleni fog valakinek.

-Tárgy: Lenovo IS6XM rev 1 lap + RX470
Ez ebben a felállásban NEM fog beindulni az atya úristennek sem!!! Ennek oka hogy a kedves Lenovo simán beépített az alaplapi bios-ba egy egy whitelist -et azon kártyák DEV ID- ivel amik mehetnek, többi az simán ban!
Na már most AMD HD7000 széria engedélyezett. Az fölött nem.

-Megoldás: VGA biosban 3 dolgot kell átírni egy HEX editorral és mehet a menet.
Angol leírás a folyamatról: (MrGenius Sep 28, 2017 hozzászólása)
[link]
Bár itt 270X-et moddolnak éppen de végig olvasva a topikot RX570 / 580 / 590 kártyáról is szó esik. Elv ugyan az.
Nekem már 5 napja megy az RX470 a lenovo lapban. Hiba és fagyás mindenféle error nélkül.
(ne kövezzetek meg)

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#39918) batman. válasza Zotya984 (#39917) üzenetére


batman.
senior tag

Az, hogy ki tudtad gyomlálni a hasznos infót a haszontalan közül, tudtad értelmezni és hasznosítani, mindenféleképp megsüvegelendő. Ha valaki pont erre keres rá, és rálel a hozzászólásodra, már könnyebb dolga lesz. :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39919) MrDerekas válasza Zotya984 (#39917) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hatalmas köszönet :R Jár a csoki ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39920) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Pár napja van egy olyan jelenség hogy random újra indul a gép. Egyszer csak elsötétül minden, mintha reset-et nyomtam volna, és már induli is. Azért a reset gombot lehúztam az alaplapról. Nem tudom eseményhez kötni sajnos. Sima Windows asztalon is csinálja, van amikor sűrűbben, van amikor ritkábban. Nem rég vettem egy GTX 1080-at, azzal mintha sűrűbben csinálná mint a GTX 960-al. Mindenesetre a VGA-kat kizárnám. Elég régi gépezet már, kilenc éves az alaplap és a tápegység is. Erre a két dologra gondolok hogy hibás lehet. Az alaplapon nem látok semmi hibára utaló jelet, a kondik is rendben levőnek tűnnek, bár már mindegyik ilyen fém házas kivitel. A tápegység egy CM 600W Silent Pro Gold, érdemes lehet belenézni? Más ötletem sajnos nincs. :( Amikor újra indul a gép akkor a két latopon elmegy a Wi-Fi-s internet egy darabig. Az én gépem vezetéken van összekötve a routerrel. Ezt végképp nem tudom hova tenni.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39921) MadBlade


MadBlade
tag

Üdv nép!
A segítségeteket kérném, mert ugyan túl vagyok már jó pár gépépítésen, most elakadtam...
(a poszt terjedelméért előre is elnézést kérek, és köszönöm az időtöket/türelmeteket)

A helyzet a következő:
Adott egy komplett konfiguráció, melyet éveken át használtam minden gond nélkül.
Ezt a konfigot idő hiányában több, mint 4 éve be sem kapcsoltam, majd eljött a napja, hogy kapjon egy kis törődést, így új házba költöztettem (a régi háznak réges-régen letört az optikai meghatjtókat rejtő ajtaja).
Ha viszont már törődés, a rendszer vinyót lecseréltem egy m.2-es SSD-re és a mára már egyre vérszegényebb 1GB-os Radeon HD 5870-es videokártyát egy GTX 1060 minire, ezen kívül az utolsó csavarig minden maradt a régi.

A "nagy napon" azonban, mikor is mindent szépen átköltöztettem a vadiúj házikójába, jött a pofon, nem indul a gép. Itt jutottunk el a probléma gyökeréhez, ugyanis fogalmam sincs mi okozhatja ezt.

A hibáról részletesebben:
A tápkábelt bedugva, a tápot bekapcsolva lenyomom a házon a power gombot és a ventillátorok fel sem pörögnek. A másodperc egy tört részére a ház ledes ventijei felvillannak, de ennyi az össz jele annak, hogy a konnektortól az áram eljut az alaplapig, semmi több. Ezt is kizárólag az áram alá helyezéstől számított első alkalmakkor teszi, tehát nem minden bekapcsolási kísérlet alkalmával!

Amit tudni lehet:
Elvileg az összes a működéshez szükséges kábelt megfelelően csatlakoztattam, ahova kell:
- a 24 pines ATX csati a helyén
- a 8 pines +12v-os CPU csati a helyén
A ház előlapi kábelei (pwr, reset, hdd, usb, speaker, usb2, usb3) a helyükön
- a rendszer ventik 4 pines csatija, a CPU venti csatija a helyükön

A tápra csatlakoztatva:
- 1db SATA ODD
- 1db SATA HDD
- 1db VGA (6pin)
- ház ventillátorai (4pin)

Aiket mar próbáltam:
- memóriamodulokból egyet hagytam csak bent
- próbáltam VGA-val és nélküle is, HDD-vel és nélküle is, ODD-vel és nélküle is
- CMOS elem kivéve fél percre, majd ki is cserélve
- próbáltam úgy is, hogy csak a 24 pines ATX és a 8 pines CPU kábeleket dugtam a lapra
- próbáltam 2db külöböző táppal is (Cooler Master GX 750, Corsair CX 750)

Ki sejti hova lehet az a macska elásva?
Előre is köszönök minden segítő szándékú kommentet!

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#39922) batman. válasza tupacamaru (#39920) üzenetére


batman.
senior tag

Gyanús a táp, de mivel egy 9 éves lapról beszélünk, nem kizárható szinte semmi, simán driver probléma is lehet. Eseménynaplóban nincs segítség?

(#39921) MadBlade Üdv nép! Ebből ki lehet gyógyulni? Mert akkor jobbulást! Az alaplap és az ssd pontos típusa? M.2 ssd nélkül indul és biosba be lehet lépni?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39923) asynur válasza tupacamaru (#39920) üzenetére


asynur
tag

Egy ilyen GPU mellé, ami amúgy jelentősen többet eszik, mint az előző kártyád amúgy is javasolt egy új táp főleg ha már kilenc éves, a tápon spórolni drága mulatság tud lenni.
A 1080 jobban is fűt érdemes lehet ezt is figyelembe venni, hogy elegendő-e a ház hűtése.

Lehet, hogy az ottthoni elektromos hálozat sem tökéletes amúgy ha így lecsapja a routert is a dolog, persze a router is lehet a hibás de nem túl valószínű. (nekem a tv-n megy el a kép ha csengetnek :D )

Kiváncsiságból milyen cpu-t használsz ami 9 éves alaplapban elmegy és ki tud hajtani egy 1080- at?

@krupitomi: Éljen örülök, hogy sikerült :)

(#39924) prabhu válasza tupacamaru (#39920) üzenetére


prabhu
senior tag

Nézz bele a tápba vagy ha tudsz kérj kölcsön egyet tesztelni! Amúgy ennyi idő után már meg szoktak érni egy cserére.

asynur: az adatlapján egy Xeon X5670 szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#39925) tupacamaru válasza asynur (#39923) üzenetére


tupacamaru
veterán

Eseménynaplóban csak Kernel-Power hibák vannak, mert úgy indult újra a gép, hogy nem megfelelően lett leállítva.

Teljesen nyitva van a ház oldala, van olyan játék hogy el sem indul a VGA ventilátor. A gyerkőc szokott Overwatch-ozni max, de a hiba legtöbbször Windows asztalon jön elő. Az elektromos hálózat fel van újítva, 3x20A jön fel a lakásba. A CPU egy Xeon X5670, és nem mondtam hogy kihajtja a VGA-t. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39926) asynur válasza MadBlade (#39921) üzenetére


asynur
tag

Üdv!

Ha négy évig nem ment valami, akkor érdemes átépítés elött belőni pl. teszpadon (vagy egy sima karton dobozon).
Lehet, hogy simán megette az idő, én kiszedném megnézném nincs-e korrozió valahol ami zárlatot okoz (a tünetek gyanúsan erre utalnak), esetleg átszerelés közben nem sikerült véletlenül pár SMD-t lemorzsolni az alaplapról. Megér egy próbát még CPU kiszedése, foglalat átnézése visszapakolás, teszt.
Előlapi kábelek nélküli inditás, minden felesleg lehúzása.

Esetleg "corrupted bios", bár akkor általában bootloop a tünet.

Mondjuk könyebb lenne egy a pontos konfig ismeretében ötletelni.

@prabhu: köszi, az egy jó OC-vel valószínűleg nem jelent túl nagy bottleneck-et .

(#39927) MadBlade válasza batman. (#39922) üzenetére


MadBlade
tag

A Men in Black-ben a C-18-as csomagmegőrzőnek volt egy "jámbor népe", itt a prohardvernek van egy 'kis" felhasználói tábora, kiket bátorkodtam "nép"-ként megszólítani. Szóval köszönöm jól vagyok, Gotham szuperhős komplexussal -és egyéb lelki traumákkal- küszködő önjelölt igazságtevője. ;) De minek is szájalok azzal, aki szabadidejében Superman-t püföli ... :D

Először is elnézést, pontosítanék:
Nem m.2-es SSD, hanem msata

Az alaplap egy Giggabyte GA-Z68XP-UD3 (rev1.0).
Az SSD pedig egy Samsung PM841 (256GB)

Kipróbáltam SSD nélkül is, a helyzet változatlan. :(

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#39928) MadBlade válasza asynur (#39926) üzenetére


MadBlade
tag

Üdv,

Átszerelés előtt minden egyes alkatrész gondosan, óvatosan, ecsettel, rűrített levegővel át lett takarítva, semmiféle korroziót, fizikai sérülést nem találtam egyik alkatrészen sem, minden ujszerű állapotnak örvend.
A teljes pontos konfig megtalalható az adatlapomon, csak az 500GB-os rendszervinyó és VGA nem aktuális már, mint azt írtam. ;)
De természetesen semmi akadálya, hogy átmásoljam ide :
GIGABYTE GA-Z68XP-UD3 (rev. 1.3), Intel® Core™ i7-2600K, Arctic Cooling Freezer 13, ZOTAC GeForce GTX 1060 (6GB), 2*2048MB Kingston HyperX DDR-III 1600MHz CL7 Limited Edition, SAMSUNG BPM841 256GB mSATA SSD, Samsung Spinpoint F3 1TB 32MB 7200rpm SATA2 HDD, LG BH10LS30 Blu-ray író (SATA), Cooler Master GX 750W RS-750-ACAA-E3 táp.

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#39929) batman. válasza MadBlade (#39927) üzenetére


batman.
senior tag

Meggyőztél. ;) :C

Az Msata SSD-vel kilőtted a tippem. az hogy másik táppal is próbáltad a következő tippem is qka. Ahogy asynur kolléga írja érdemes lenne kiszerelni és "asztalon" indítani. Az alaplapi speaker igen elolvastam, hogy rádugtad egyáltalán nem pittyen? Meghalt biosnak tűnik most...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39930) asynur válasza MadBlade (#39928) üzenetére


asynur
tag

Elsőre próbákozhatsz a dual biosos idítással:

"Alapból két módon lehet a másodlagos biost működésre „kényszeríteni” tudtommal:

- Kikapcsolás után: reset és power gomb 10-15mp-ig egyidejű lenyomva tartásával.

- Kikapcsolás után:powergombot lenyomva tartani amíg elindul majd ismét ki nem kapcsol, majd
normálisan indítani."

Na most mivel nem indul nálad a kezdő kikapcsolós lépést kihagyhatod szerintem :D

Nekem továbbra is zárlat gyanus, ami miatt ki kéne szedni a házból, hogy valami csavar vagy a ház oldala nem ér olyasmihez amihez nem kéne. Széthúzni mindent, foglalatot átnézni és házon kívül próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#39931) MadBlade válasza asynur (#39930) üzenetére


MadBlade
tag

#batman.
Sajnos nem csipog, egy árva hangot sem ad ki.

#asynur
Kipróbáltam mindkét opciót, de sajnos egyikre sem rezzent meg még véletlenül sem ... :(

Még figyelem majd az esetleges további ötleteket, de egyelőre úgy néz ki ez egy jegelendő projekt marad idő hiányában, hiába bíztam benne, hogy valaki jól pofon fág (na már csak úgy virtuálisan), hogy te hülyegyerek, csak ennyi lett volna az egész... :(((

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#39932) MrDerekas válasza MadBlade (#39931) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egy képet kérhetek a gépről? (házoldal leszed és extra közeli, hogy kb minden látszódjon ;) )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39933) asynur válasza MadBlade (#39931) üzenetére


asynur
tag

Egy elemcserét is meg lehet próbálni ha nem volt, bár nem valószínű, hogy segít.

Ha nincs látható sérülés az alaplapon, előfordulhatnak nem látható forrasztási pontok között mikrorepedések, amit reflow al lehet orvosolni, ami egy ilyen korú gépnél nem éri meg akkor se ha biztosan működne utána (amit ugye nem lehet garantálni).

Ilyenkor szoktak sütögetni/hőlégfúvóval melegítgetni a dolgokat, de ez még kevésbé biztos megoldás, nem túl tartós akkor se ha beválik, és lehet, hogy más komponenst is visz magával a lap a próbálkozás után.

Sajna a hardverek sem örök életűek, nekem más ötletem jelenleg nincs, pénzt ne nagyon áldozz rá.

[ Szerkesztve ]

(#39934) Olderg


Olderg
csendes tag

Sziasztok! van egy asus rog 552jx em bele tettem egy samsung 970 evo m2 ssd t és nem történik semmi sehol nem látom :( van e erre megoldás?

(#39935) asynur válasza Olderg (#39934) üzenetére


asynur
tag

Szia!

M.2 NVME-s az ssd vagy SATA M.2. es?
Ahogy olvasom NVME-s M.2 vel nem kompatibilis az notid.

(#39936) asynur válasza asynur (#39935) üzenetére


asynur
tag

máshol meg azt írják, hogy satás-al sem csak a pci-e M.2 vel kompatibilis szóval...

(#39937) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

1 ideje fura "hangokat" hallok a gépemből használat közben. Feltöltöttem őket. Először hallani a Hang1-est,.majd rá pár percre a Hang2. mi lehet ez? valakinek valami tipp? én úgy hallom,hogy a tápból jön mind2 hang.

https://soundcloud.com/user-685356336/hang-001/s-t0Hsa

https://soundcloud.com/user-685356336/hang-002/s-otEI3

Várom az ötleteket,válaszokat! Előre is köszönöm!!

(#39938) Olderg


Olderg
csendes tag

pedig ha nézem hogy asus rog gl552jx ott alatta hozzá ajánlott cuccok és ez is ott van ezért vettem ezt

(#39939) Olderg válasza t-joco (#39937) üzenetére


Olderg
csendes tag

létezik hogy kezd kisülni a tápod mindenképp próbálj meg cserélni egyet nekem is volt már a csere meg oldotta a gondot

[ Szerkesztve ]

(#39940) t-joco válasza Olderg (#39939) üzenetére


t-joco
tag

2 teljesen új,és 1 használt táppal is próbáltam már,de mindegyiknél ugyanezek a hangok előjönnek. mikor filmet nézek vinyóról,videólejátszóval,akkor nem hallani abszolut,de ha netezek egyből előjön,5-10 percenként csinálja. lövésem sincs mi lehet.

(#39941) asynur válasza Olderg (#39938) üzenetére


asynur
tag

Hivatalos oldalon is satás m.2-t írnak ha ez a pontos tipus:

https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-GL552JX/specifications/

"*1. M.2 (2280) SSD slot is SATA3 interface."

(#39942) asynur válasza t-joco (#39940) üzenetére


asynur
tag

Elég vinyó eredetűnek tűnnek nekem ezek a hangok.
Egy Hard Disk Sentinel-el ránéznék a helyedben. Nem feltétlenül jelent hibát (persze lehet, hogy a click of death előszólamát hallod), talán csak éppen swappol vagy a vírusírtó keresgél különbőző helyeken, esetleg típus fűggően lekapcsol újraindul takarékra teszi magát amikor épp nincs használatban.

[ Szerkesztve ]

(#39943) Olderg


Olderg
csendes tag

nem baj akkor le cserélem egy 860 evo ra xd

(#39944) t-joco válasza asynur (#39942) üzenetére


t-joco
tag

Hard Disk Sentinel semmilyen hibát nem jelez. 100%-os a teljesítmény,és a kondíciója is. kb fél éves vinyóról van szó. a rendszer alapból SSD-n van,onnan is indul,a HDD nincs kitéve nagy "terhelésnek". és érdekes,mert pont amikor filmet nézek róla,akkor nem adja ezeket a hangokat. 1 új FSP,és 1 teljesen új Thermaltake táppal is próbáltam,mindkettőnél ugyanúgy előjönnek a hangok,mint a mostani használt FSP tápnál is. már a DVD írót is lehúztam,hátha az hibásodott meg,de nem,a hangok megmaradtak. a tápokban van egyáltalán relé,ami adhatja ezt a kattanó szerű hangot?! az még megmagyarázná ha mondjuk takarékra teszi magát,és akkor kapcsol,"kattan" 1et. de a Hang1es már akkor hallható,mikor elindítom a gépet.nem tudom már mi tévő legyek... törődjek bele?!
Számtech.boltba már 2szer vittem vissza tápot,cseréltetni garanciába ez miatt,gép is volt bennt,tesztelték,ott nem csinálta. hazahoztam nálam meg csinálta,csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#39945) batman. válasza t-joco (#39944) üzenetére


batman.
senior tag

Egy hibás tekercs/mosfet/kondi a hunyó, de ezt már egyszer megbeszéltük. :U

(#39943) Olderg Az úgy jó lesz. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39946) t-joco válasza batman. (#39945) üzenetére


t-joco
tag

A Teljesen Új tápokban is hibás a tekercs,kondi ??? Mióta beszéltünk már kipróbáltam 2 új táppal is,és nem változott a helyzet,a "hangok" megmaradtak.

[ Szerkesztve ]

(#39947) batman. válasza t-joco (#39946) üzenetére


batman.
senior tag

Alaplapi mosfet is lehet, a proci körül vannak. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39948) t-joco válasza batman. (#39947) üzenetére


t-joco
tag

Alaplapi mosfet nem hinném,hogy kattanó hangot adna. :D
Erről a 2 hangról van szó. :

https://soundcloud.com/user-685356336/hang-001/s-t0Hsa

https://soundcloud.com/user-685356336/hang-002/s-otEI3

ezeknek az "eredetét" keresem... gép indításakor már hallani a hang-001-et,majd kis időre rá a hang-002-t is. és folyamatosan váltogatják egymást. valami tipp??

(#39949) batman. válasza t-joco (#39948) üzenetére


batman.
senior tag

:W Ha nem érted az nem baj, keresni kell valakit akiben megbízol és érti.
Házi-feladat

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39950) t-joco válasza batman. (#39949) üzenetére


t-joco
tag

Segítesz? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.