Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) vond válasza MrDerekas (#38328) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, azt hiszem, a táphibát is kizárhatjuk. Ez teljesen új Hexa 400 sem hozott változást. :( Módosítottam is a nagy hibaleíró hozzászólásomat.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38352) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

AMD Ryzen 3 1300X 3.5GHz Socket AM4 dobozos /YD130XBBAEBOX/
ASRock AB350M-HDV alaplap

A PC nem működik, és a táp valamint CPU cserélgetések során sem tudtunk bele életet lehelni belé. Kettő tippem maradt:

(1) Rossz az alaplap
(2) Nem kompatibilis a CPU a lappal

A gyártó honlapján én azt látom, hogy kompatibilis. Rá tudnátok ti is nézni? Mert ennek fényében rendelnék egy másik lapot vagy éppen egy másik CPU-t.

Köszönöm! :R

(#38353) MrDerekas válasza spyduck (#38352) üzenetére


MrDerekas
addikt

P 2.4 bios verziótól támogatja. Frissíts biost és menni fog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38354) MrDerekas válasza vond (#38351) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nah újra végigpörgettem a történetet. Írok egy vadat. Szerintem kidőlt a proci egy-két terület és/vagy a tokozásban pár pin, ami a kontakt megszűnésével veszíti el a kapcsolatot bizonyos, eddig ismeretlen processzor területekkel. Mondjuk a kontakt hibát az alaplap deformálódása is okozhatja (nehéz, vagy túlságosan feszített hűtő, a ház horpadása...) Ha fent van még a win7, érdemes lenne egy rendszerstabilitás tesztet futtatni az Aida-ban, a vga-n kívül mindent bepipálva. - Ködszurkálás OFF :)
Aztán lehet szimplán nem vagy szimpi neki. Vagy nem tudom. :D De már idegbe hoz engem is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38355) vond válasza MrDerekas (#38354) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, hogy próbálsz segíteni. :R De azért idegállapotba ne kerülj miatta. Épp elég, hogy én abban vagyok. :DDD

Áááá, nincs már fent a Win7. Azóta már vagy 38-szor megpróbáltam feltenni a 10-est, mindenféle variációban, és azok fonákjában, négyzetében, meg gyökében. De majd erőt veszek magamon, és feldobom mégegyszer, aztán futtatok egy (vagy inkább több) stabilitás tesztet.

Te vagy egyébként a második, aki egy esetleges CPU érintkezési hibára gondol. Le is kéne kapnom a francba a Macho-t, aztán rákukkantani, hátha látszik valami szabadszemmel is. De annyira nincs kedvem most már cseszekedni vele. Holnap azért lehet, hogy megpróbálom. :)

Közben írtam a boltnak is, hogy ezzel küldhetem-e vissza garanciáztatni. Még várom a választ. Aztán nézek valami pót alaplapot és procit (értelmes keretek között a lehető legkevesebből), amivel tudok normálisan dolgozni. Mert hiába az i5-ös, 8 gigás, SSD-s laptop, azért a nagy géphez képest ezzel kínszenvedés melózni. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38356) MrDerekas válasza vond (#38355) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igyekszik az ember, na :B
Valami live vagy portable rendszert sem próbáltál? Mert fura, hogy a win10 esetében cpu zavarnak tűnő, néhol random, de ismétlődő hibát dob.( Bár logikus ha alaposabban belegondolunk, mert sokban más utasításkészletet, vagy parancsvégrehajtást alkalmaz ugyanabból a forrásból, mint a win7 mondjuk. Lehet nem túl szakszerű megfogalmazás, de gondolom érted mire mutogatok.) Nem tudok konkrét disztrót javasolni, hogy melyikben lenne idevágó tesztelésre lehetőség. A linux nekem ördögtől való :DDD De hátha nem kellene, csak ezért feltenni a hetet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38357) vond válasza MrDerekas (#38356) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem, persze. :) Felteszem én a 7-est mégegyszer, azon nem múlik. Most, hogy már kb. egy hetem van benne a dologban, ez már tényleg nem sokat számít.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38358) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Ha minden igaz, döglődik a táp, vagy alaplap, vagy a proci(?) a gépben. Sokadszorra lehet csak bekapcsolni. Bekapcsolom/nám, felpörögnek a ventik, világítanak a ledek, indulnak a HDD-k, de se kép, se hang. Bekapcsológomb hosszan nyomva tart, kikapcs. 15-20 másodperc múlva próba, ugyanez... 8x, 10x egymás után. Újabban indul a venti és a ledek, egy-két másodperc és leáll. Pár másodperc elteltével indítja magát, majd leáll és ez ismétlődik, míg a bekapcsológomb hosszú nyomásával ki nem kapcsolom.
Most jut eszembe, hónapok óta ha volt valami frissítés ami újraindítást igényelt, vagy én akartam valamiért újraindítani, az sohasem sikerült!
Két boltban érdeklődtem, táp hibát mondtak. Egy ismerősöm alaplapra gyanakszik. Ma a "tápos" fórumon írta valaki, hogy hasonló hibára szervizben a processzor hibáját mondták... Sajnos nincs a közelemben se csere táp, se alaplap.... Van valakinek ötlete, melyik lehet a hibás alkatrész? Köszönöm!

(#38359) MrDerekas válasza herrká (#38358) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tippmix? Szerinted, hogy lehetne vakon rábökni bármelyik komponensre az általad leírt hibahalmaz kapcsán? :DDD Azt se tudjuk milyen komponensekből áll a géped?
Ha semmire nincs csere/próba lehetőséged, akkor kb esélytelen kideríteni hol a hiba. Amit tehetsz, hogy csak az alaplap, proci, 1db ram és a táp amit a gépben hagysz és próbálod indítani. Billentyű meg semmilyen usb kütyü se legyen rajta. Ha eljut egy POST képernyőig, akkor kereshetünk tovább. Ha már szétkapod, cserélhetnéd az alaplapi elemet is. Húzd ki a tápot, vedd ki az elemet, várj tíz percet, tedd be a friss elemt, táp be, és indítás.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38360) herrká válasza MrDerekas (#38359) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi! Nem tippmixnek szántam. :-) Gondoltam hátha valakinek volt már hasonló problémája és esetleg szűkül a kör... Már majdnem megvettem az új tápot...

Kipróbálom amiket javasoltál. Köszönöm!

A gépem:
CPU QuadCore i5-3550, 3700 MHz
Alaplap ASRock B75 Pro3
Memória összesen 8140 MB (DDR3 SDRAM)
Videokártya AMD Radeon HD 7800 Series (2 GB)
1db 125-ös SSD, 3 db HDD, ebből kettő 2 terrás, 1 pedig 4 terrás,
FSP 450+ táp,
Sharkoon valamilyen ház, 3db 12cm-es ventivel. Több éves konfig.

[ Szerkesztve ]

(#38361) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Adott a kovetkezo konfig:
Gigabyte AB350M-Gaming 3
Ryzen 3 1200
2x4GB DDR4
GTX1070, illetve hibakereseshez egy GT620-at is probaltam

Mult heten jatszottam rajta, kikapcsoltam, de par oraval kesobb ujra bekapcsolni mar nem tudtam. Gombnyomasra semmi nem tortent. Probaltam szetszedni, ujra osszerakni, csavarhuzoval shortolni a pwr pineket, semmi. A tap a 20pines csatlakozo jumperelesevel indult ugy, hogy minden ra volt kotve, tehat nem rovidzarlat. Hat akkor gondoltam, hogy a lapot visszakuldom garba. Teszt OK-val visszajott, elvileg BIOS-t is frissitettek rajta.

Osszeraktam a gepet, be is indul, de par masodperccel a kep megjelenese utan kifagy. Ha a BIOS-ba lepek, van hogy 1 masodperccel tovabb lep az ora masodpercmutatoja, van, hogy annyival sem. Az erteke konstans, kikapcsolt allapotban nem szamol. CMOS resetnel 10 masodperccel no az ido (amig ujrakonfiguralja magat), de semmi mas nem valtozik.

A memoriakat probaltam parban es kulon-kulon is betenni, vegigprobaltam a slotokat. Mindket VGA-val ugyanez az eredmeny. Radugtam egy speakert is, ami a splash screen elott csippan egyet, ram nelkuli inditaskor viszont nem jelez kulon, szoval kb hasztalan.

Meghalt volna a processzorom?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#38362) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

Vettem egy gépet, de összeszerelés közben figyelmetlen voltam és a cpu hűtő kitépte a procit a foglalatból.

Visszahajlítgattam picit a tűket és belement ismét. Felraktam egy rendszert, viszont azóta kernel power 41-el elszáll elég gyakrak.

Kérdés hogy ez okozhatja-e ezt?

Most erről a gépről írok.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#38363) MrDerekas válasza errorcode06 (#38362) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen. Összekócolódott pár lábacska. Kiegyengetés és lehet tesztelni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38364) MrDerekas válasza r4z (#38361) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vedd le tápról és vedd ki az elemet egy negyed órára. Utána vissza és indítás. Akkor mit csinál?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38365) errorcode06 válasza MrDerekas (#38363) üzenetére


errorcode06
őstag

Akkor lényegében szedjem szét és egyengessem mégjobban ki?

szerk.: mivel érdemes visszahajlítgatni?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#38366) MrDerekas válasza errorcode06 (#38365) üzenetére


MrDerekas
addikt

A pin fejek sorban álljanak.
Bármivel, ami nem vág, nem karcol.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38367) errorcode06 válasza MrDerekas (#38366) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm. Megpróbálom...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#38368) r4z válasza MrDerekas (#38364) üzenetére


r4z
nagyúr

Megvolt, ugyanaz.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#38369) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Most vásároltam az alábbi konfigot és az őrület határán keringek.
Tehát, a technikai részletek:

Gigabyte B450 Aorus M
AMD Ryzen 5 2400G
8GB 3000MHz Kingston Predator (2x4), DualChannelben
transcend 256GB pro m2 ssd
1 TB WD Caviar Blue
512GB 2,5 HDD
Cooler Master MWE 500W 80+ táp
eredeti Windows 10 Pro 64 bit

A APU-t (Vega 11) használnám.

A jelenség a következő: A gép használata közben random megakad/fagy a rendszer. Nem omlik össze, nem indul újra. Egyszerűen megáll az élet, a kurzor mozog, de a teljes asztal/tálca/aktuális ablak megfagy és 10-15 másodpercig úgy is marad, majd minden helyreáll.

Eddig próbált szoftveres megoldások
- Számtalan újratelepítés. Már az elején előjött a hiba, akkor is amikor csak egy Chrome volt fenn még csak.
- Próbáltam a legfrissebb BIOS-t, aztán visszatettem az alap BIOS-t.
- Próbáltam alaplap gyártói chipset+vga drivert, próbáltam AMD oldaláról a legfrissebb chipset+vga drivert. Még arra is rávetemedtem, hogy a Windows update adjon mindenhez drivert friss újratelepítés után.

Hardveres próbálkozások
- Memória kicserélve másikra, alacsonyabb frekisre (2133) nem jó.
- Külön VGA becsatlakoztatva (GF 710), így kiiktatva a processzorba integráltat, nem jó (talán még sűrűbb is lett)
- m.2 ssd kivéve és hdd-re telepítés. Itt ritkábban fordult elő így, de még így is belefutottam.

Tök jó, hogy itt van egy közel 200 ezres gép és használhatatlan. Nagyon faja, amikor az ember próbál dolgozni aztán a rendszer szabadságot vesz ki és megakaszta.

(#38370) Pano válasza Pano (#38369) üzenetére


Pano
addikt

Rájöttem, a probléma forrása enyhén szólva is röhejes. Windows energiagazdálkodást át kell állítani teljesítménycentrikusra. :W
Nem tudom ez miért okoz ilyen mértékű gondokat, meg ilyen szinten mi közre van az egészhez. Lehet valami Windows bug.

[ Szerkesztve ]

(#38371) santa clause


santa clause
aktív tag

A gépem elkezdte azt hogy fogja magát és wifin elmegy a net, nem dob le a wifi csak a net megy el de az is csak kb fél percre aztán megint van.
Minden eszközön tökéletes, a gépen nem (minden driver friss, még a gyárit is leszedtem) :R

(#38372) errorcode06 válasza MrDerekas (#38366) üzenetére


errorcode06
őstag

Megpróbáltam. Most simán becsusszan a proci a helyére mint még az eset előtt, de így is hibára fut.

Nézegessem még? Van még értelme?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#38375) herrká válasza MrDerekas (#38359) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! Tegnap kiprobaltam pár dolgot. Masik táp, semmi. Lehuztam mindent, semmi. Kivettem a vga-t, elemet cseréltem, monitor az alaplapi kimenetre, semmi. Kivettem a memóriát, rosszul emlékeztem, 1db 8-as van benne, nem 2db 4-es, semmi. Ami érdekes, hogy van az alaplapon csipogo, de minden esetben néma maradt! Aztán meg a procit is újra pasztaztam, ki és visszatettem, de semmi. Illetve annyi, hogy a végén osszeraktam, de mostmár nem indul egyáltalán. A LED világít és indulnak a ventik, két másodperc leáll, majd újra próbál indulni szisztéma megy a végtelenségig! Hétfőn megy szervizbe... Kezdjek el addig alaplapot nézegetni, vagy meg mindig lehet más hiba is? Köszi! Ekezetek miatt elnézést, de már csak a teló működik...

(#38376) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok,

Alaplap: asrock b85m pro4
cpu: i5-4460
vga: gtx960 4gb gigabyte wf2
ram: 2x4gb kingston blue ddr3
hdd: wd10ezex
ssd: kingston fury 120gb
ház:tesseract
táp: fsp hexa 500

Fifa 19 közben jött elő, hogy egy usb lekapcsolás és visszadugás hang közepette befagy a képernyő, hang még egy kis ideig hallható. Nem reagál semmire, csak az újraindítógombra a házon. Valamint mostanában induláskor nem minden indításra kapcsol be a képernyő, sokszor nem ad képet az amúgy elindult gép, csak a többszöri ujrainditás használ.

Mi lehet a probléma? Tudnátok segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#38377) abel.makrai


abel.makrai
csendes tag

#hálózatikártya #internet hiba
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom e a kérdést, de nem igazán találtam ilyen topicot.
A panaszom a következő, minden gépújraindításnál le kell tiltani a hálózati kártyát, mert nincs internet, engedélyezem és utána hibátlanul megy.
Driver újratelepítése nem segített. Google-ba próblátam rákeresni de nem találok csak driver problémás megoldásokat.
Valaki járt már így? vagy van valakinek ötlete?
Köszönöm előre is.

(#38378) manhun1222 válasza abel.makrai (#38377) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Szia! Milyen op rendszer van a gépen? Win 7?

Koeman

(#38379) manhun1222 válasza manhun1222 (#38378) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Nekem régebben egy win 7-tel volt ugyan ez a problémám. Sajnos sehogy se sikerült megoldani, de valahol találtam egy batch filet ami annyiban megoldotta, hogy ez a ki és be kapcsolás automatikus volt. Ezt a két sort kell egy batch fileba beírni : netsh interface set interface "kapcsolat neve pl Local Area Connection " disabled
netsh interface set interface "Local Area Connection" enabled
És egy feladat ütemezéssel a windows indításához adni! Így minden indulásnál magától ki majd bekapcsolja.

Koeman

(#38380) abel.makrai válasza manhun1222 (#38379) üzenetére


abel.makrai
csendes tag

Igen, win7ről van szó. Már az se lenne rossz, ez eszembe se jutott, de hol találom ezt a batch file-t? vagy létre kell hozni egy újat?

(#38381) manhun1222 válasza abel.makrai (#38380) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Létre kell hozni. Egy sima TXT, bírod a két sort és átnevezed.batchre.

Koeman

(#38382) MrDerekas válasza errorcode06 (#38372) üzenetére


MrDerekas
addikt

De most jól állnak a pinek? Az hogy helyre csusszan az jó, de ettől még ha nem középen áll a pinek csúcsa, az bizony érintkezési hibát okozhat továbbra is.

(#38375) herrká Alaplapra és/vagy procira tippelnék. De tényleg csak tipp.

(#38376) kellog123 Valamelyik usb periféria lehet a bűnös. Jó lenne rájönni, melyiknek köszönhető a hibajelenség. Amit tudsz, azt cserélj és próbálj. (Ne vegyél újat ezért még ;) )

Kis türelmet kérnék Mindenkitől :R Házvásárlás és felújítás van folyamatban és megcsappant a szabadidőm, de amikor csak lehet jövök ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#38383) errorcode06 válasza MrDerekas (#38382) üzenetére


errorcode06
őstag

Úgy látom hogy igen, de még holnap ránézek. Csak kár hogy nincs normális nagyítóm...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#38384) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mostanában nem indul a munkahelyi pc-m. (Csak bizonyos trükkökkel). Pc bekapcsolaskor, ventik felporognek, de nincs kép. Neha a videokártya ventije nem fororg, van h igen. Olyat is csinal h ujra indulgtad (de nincs kep). Ha kihuzom a tapot es megnyomom a bekapcs gombot, hogy a kondik kisuljenek az sem oldja meg.

Ugy tudom csak bekapcsolni: ha kiveszem a ram-ot majd visszarakom. (1db 4gb-os vam benne). Probaltam masik ram-al is, es masik slot-okba is. De a helyzet ugyanaz.
Viszont mikor igy sikerul bekapcsolni akkor mar nincs problema, 8 orat folyamstosan megy.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38385) balazs1022 válasza balazs1022 (#38384) üzenetére


balazs1022
őstag

Igen most megnztem meg1x. Csak akkor kapcsol be (es kezd el forogni a videokartya ventije!) ha a kiveszem a ram-ot es atrakom masik slot-ba. Viszont ha kikapcsolom akkor megint nem tudom bekapcsolni. Sot akkor se ha kiveszem a ram-ot es ugyanoda rakom vissza. CSAK AKKOR HA A RAM-OT MEGINT MASIK SLOT-BA DUGOM.

Letezhez ilyen?

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38386) D1Rect


D1Rect
félisten

Bekapcsolás után pár perccel random kopogósra fagy a gép már windowsban.
Onnantól, hogy járt ~fél órát teljesen stabil és semmi baja.

Én alaplapra tippelek.

Egyéb ötlet?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#38387) Gamer21


Gamer21
tag

Üdv !

Abban szeretném a segítségeteket kérni , hogy olyankor milyen hiba lehet ? Ha egy frissen telepített rendszer pár újraindítás követően már nem tölt be ! Csak fekete képernyő fogad ! Addig eljut hogy összegeze a gépben található adatokat ( hogy milyen cpu , meg mennyi ram van benne , csatlakoztatott usb stb ) ezen szépen túl jut , aztán jön a dvd olvasó ezen is meg van , és amikor a rendszert kellene neki tölteni csak fekete kép fogad ! És a gépházon se világít a HDD jelző kis led hogy töltene ! És várhatok órákat akkor sem jut tovább !

Már vagy 40 szer próbáltam feltelepíteni a windows 10 ! De semmi változás a fentebb leírtakhoz képest !
Már kicseréltem a sata kábeleket ! Át ragtam a vinyót a másik gépemben , lefutattam rajta egy ellenőrzést ! Lemeztöredezetség mentessítést ott 8 % írt ! Kijavította ! Utána megnéztem a Hard Dick Sentinel , ott a program azt írta hogy 100 % a merevlemez ! Hibát nem észlel !

Kicseréltem az olvasót , egy újra ! Hát ha az a probléma ! De nem !

Próba ként a fő gépemből ki vettem és át tettem a háttértáramat hogy meggyőzödjek róla tényleg nem e a HDD a ludas .... de nem .. az àtrakott HDD is ugyan ezt csinálja !

Friss telepítésnél még semmi baj sincs ! Csinálhatok akàr mit , vagy akàr hányszor indíthatom újra a gépet szépen működik ! Alaplap drivereket fel telepítem , ott is mikor végez újraindul semmi baj ! Utàna jönnek a frissítések , fel telepíti őket , aztán a VGA drivert felteszem , újraindul !
Aztán Kapcsolnám be,
Rendszerindítasnál ismét fekete képernyő
! ( az alaplapon , se a processzorben nincs IGP ) ez ért a intel IGP driver mint hiba szerintem kilőve !

Csökkentett modban viszont elindul ! De utána megint normál modban indítom a gépet ! Rendszer töltésnèl megint fekete képernyő !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#38388) batman. válasza Gamer21 (#38387) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!

Lényeges információk hiányoznak. De a leírtakból arra lehet következtetni, hogy a VGA driverével van valami gixer. Szedd le a drivert DDU –val és keress másikat. Egyébként mit lehet tudni a VGA-ról?

balazs1022: minden létezhet, és az ellenkezője is. Mivel másik ramot próbáltál, legvalószínűbb az alaplap, vagy esetleg a táp hibája, de a bios elem teljes lemerülése is egy opció.

D1Rect: Ennyi információból tippelni sem lehet. Ha tippelni kell satakábel.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38389) Gamer21 válasza batman. (#38388) üzenetére


Gamer21
tag

Szia !

ASUS GTX 760 2 GB Direct CU2 !
A windows a 398 drivert telepíti fel ! Bár ott egy kicsit furcsáltam èn is , hogy màr van frissebb ! És én meg is szoktam frissíteni a 411 - re ! Akkor lehet azzal a driverel van valami gigszer ?

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#38390) batman. válasza Gamer21 (#38389) üzenetére


batman.
senior tag

Simán lehet. Geforce automatikus driver update nem megy vele?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38391) Gamer21 válasza batman. (#38390) üzenetére


Gamer21
tag

Meg nézem ! :)

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#38392) Gamer21 válasza Gamer21 (#38391) üzenetére


Gamer21
tag

Automatikus driver illesztővel is a 391 verziót telepíti , akkor ezek után nem nyúlok hozzá ! jelen pillanat működik a rendszer !

Csak most meg a betöltő képernyő előtt hogy elinduljon a rendszer F1 kell nyomni , ezek szerint a 3 hónapja bele vett új elem , kezd rakoncátlankodni !

Mert ez írja ki : Not enough space in Runtime area!! SMBIOS data will not be available.
Press F1 to Resume

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#38393) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Sziasztok.

Mai nap elkezdte a gép azt csinálni, hogyha elindítok egy játékot már a menüben vagy lekésőbb töltés közben fogja magát kikapcsol, majd újraindul.
I7 8700K, gtx 1080 Ti combó egy Enermax Triathlor Eco 650W-al. Döglődne a táp? Nincsen semmi tuningolva, túlmelegedés is kizárva. Cmos reset volt meg nvidia driver frissítés, probléma ugyanaz.

(#38394) batman. válasza Gamer21 (#38392) üzenetére


batman.
senior tag

Szerintem ez nem elem. :(
Maga a bios van megsérülve... Ha nincs rá ár gari akkor próbáld meg frissíteni, ha van akkor vidd vissza.
Egyébként milyen alaplapról beszélünk, és mióta írja ezt ki?

A drivert akkor hagyd a 391 -n. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38395) batman. válasza YAKEN (#38393) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Sok minden lehet, én memóriára tippelnék, memtestet futtass.
De meglehetne nézni a Windows eseménynaplót is, vajon mit ír?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38396) Gamer21 válasza batman. (#38394) üzenetére


Gamer21
tag

Asrock P43 Twins1600 ! Retrozás véget raktam újra össze , hogy ne a por egye meg ! :DDD

Eddig működött rendesen !

Az F1 dolgot , ma délutántól csinálja ! A rendszer telepítésnél is egyszer kék halált kapott ! Azt hittem meg zavarodok ! Utàna másodjára sikerült ! Betöltött a rendszer ! Utána felraktam a alaplap drivert , újraindult , és utána màr az F1 dolog fogadott !

A Bios gyári 1.8 van rajta ! És lehetne frissiteni 3.1 !
Garancia sajnos màr jó pàr éve nincs rajta :DDD

A gép adatok :
Asrock P43 Twins 1600 !
Intel Core 2 Quad Q9650 (alap órajel )
2x 4 GB Hynix 1600 MHz DDR3 memória !
ASUS GTX 760 2GB DirectCU
EVGA G3 650Watt tápegység !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#38397) batman. válasza Gamer21 (#38396) üzenetére


batman.
senior tag

Én frissíteném, nagy kockázatot a lap értéke miatt nem látok. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38398) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek mi halt meg a gépemben? Tünet a becsikozodott kép és az alábbi kék halál. Ujra telepitett win10-zel csikos a kép de legalább bootol a gép, max felbontás 1024x768. Eszközkezelőben felkiáltójeles ilyenkor a videokártya. Videokártya driver frissités után ( akár windows akár nvidia geforce experience programon keresztül ) ujra kék halál és a windows sem áll fel. Én alaplapra vagy vieokártyára gyanakszom. Geforce GTX 460 OC a videokártya, a deszkát nem tudom pontosan egy Asus...

(#38399) batman. válasza kekigyu (#38398) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
VGA :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#38400) YAKEN válasza batman. (#38395) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Jelenleg már ott tart a helyzet, hogy már a win sem jön be. Érdekes, hogy a giga vga ledje is szakadozva világít, ami eddig folyamatosan. Alaplapi vga-ról sincs kép. Megnézem a memóriákat is, azok még nem voltak cserélgetve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.