Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) totyika93 válasza batman. (#39210) üzenetére


totyika93
tag

Másik ram sem segített. Sehogy nem tudom elfelejtettni a lappal a beállításokat.

(#39252) batman. válasza totyika93 (#39251) üzenetére


batman.
senior tag

Ryzen topic, vagy inkább leadni gariba a lapot. Más ötletem nincs. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39253) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Sziasztok
Vettem egy athlon x4 870k processzort, amivel van egy kis gondom. ASRock fm2a88m extreme 4+ alaplapba ment bios frissítés után 12gb ram és asus radeon r9 270 videokártya mellé. A baj hogy játék alatt átlag 8-10 perc után kifagy a gép, monitor egér stb minden kimered csak restart segít. Aida teljes teljesítmény teszt alatt nincs fagyás. Csak játéknál. A proci új csak, a konfig többi része eddig ment rgy x4 740 procival.
Hőfokokat nem tudom. Bios szerint folyamatosan megy fel a ptoci hő 1 2 perc alatt 57 fokig is... Aida everest stb alap 33 fokot mutat, terhelés alatt 58 körül. Vidkari terhelve 65 fok. Csak játék alatt fagy, de ott 15 percen belül garantáltan. Pedig egy cs:go pl nem is járat maxon semmit. Képen latható egy aida monitorozás a fagyás pillanatában. Van bárkinek ötlete?

(#39254) batman. válasza badxgirl (#39253) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ha létrejön dump file, akkor a BlueScreenView segíthet esetleg.
Illetve a windows eseménynaplóban lehet kutakodni, hátha van valami ráutaló üzenet a fagyás körül.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39255) badxgirl válasza batman. (#39254) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Eseménynaplóban olyan hibák vannak amik a fagyás következményei, pl kernelboot-a számítógép nem valaszolt stb. Olyan nincs ami rendre a fagyások időpontját előzné meg, vagy bármi kapcsolat lehetne. Dump file szerintem nem jön létre, kék halál legalábbis nincs. Néha amúgy is lefagy random. Pl ment egy aida teszt kb 1 percet. Leállítottam itthagytam a gépet, aztán méztem hogy akkoris lefagyott. De úgy alapból nagyon ritka. Ha játékot indítok akkor viszont borítékolható.

Gondoltam tápra mert az előző proci 65w ez meg 95w de nem meleg a táp, nem esik be durván fesz vagy ilyesmi. Chieftec 550w, a 12 voltos ágon max 360w szerintem annak elégnek kéne lenni.

Túlmelegedés srm lehet szerintem, akkor üresjáratban nrm igen produkálná, 0lusz pl egy aida teszt ami 100on hajt nem fagy, egy cs ami alig hajtja a gépet befagy. Most újratelepítem hátha a bios frissítés miatt jót tesz, bár nem bízok benne hogy segít.

(#39256) batman. válasza badxgirl (#39255) üzenetére


batman.
senior tag

Ha megvan még a régi procid, azzal is érdemes lenne próbálni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39257) badxgirl válasza batman. (#39256) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Ha a telepítésen sikerül túljutni és nrm javul szerintem azt is megpróbálom, bár úgy srjtem azzal hibátlan lesz.

(#39258) Darren82


Darren82
tag

Sziasztok, jó estét!

Nem tudom, ez a legmegfelelőbb fórum, de kis segítséget szeretnék:
Youtube videó lejátszása közben, kb. 4 másodpercenként apró akadás érzékelhető.
Mitől lehet?
Eddig teljesen jól lejátszható volt fullHD videó akadásmentesen.

(#39259) KFury


KFury
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen kifogytam az ötletből haverom gépe esetén:

asrock h110-dgs r 3.0 alaplap, intel celeron 3900 proci, új tápegység chieftec 420w, viszont régebb Samsung hd503 500 GB SATA merevlemez.

probléma a következő:

telepítem a win 10-et sikeresen pendrive-ról. ezután feltelepítem az alaplapi drivereket (csak a szükségeseket) és minden ok., DE kb a 2-3-ik újraindítás után a bios nem látja a merevlemezt, ezért kéri, hogy proper boot device-t adjak meg.
Megnézem a merevlemezt és nem hallom működni, lehúzom a tápról, majd visszadugom a tápkábelt és hallom, hogy beindul a merevlemez. Ezt követően megint működik a gép, betölt a Windows, minden működik. Majd megint kb 2-3 újraindítás után kezdődik elölről a probléma.

El nem tudom képzelni ,hogy miért. A Windowsban kikapcsoltam az alvó állapotot, meg hogy a merevlemez kikapcsoljon, de szerintem nem ezen múlik.

Egyszerűen nem értem, hogy néhány újraindítás után a merevlemez miért nem kapcsol be. Ha rossz lenne a HDD, akkor eleve nem is működne nem?

Marha idegesítő a dolog.

Előre is köszi a válaszokat.

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#39260) badxgirl válasza badxgirl (#39257) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Na most ott tartok, hogy újratelepítés után fagy. Másik, erősebb proci hűtővel fagy. Másik erősebb táppal fagy. Most megnézem másik videokártyával. Több ötletem nincs. Olyan lehetséges, hogy egy vadi új processzor hibás, és az ily módon mutatkozik meg?

Ha másik vidkarival is fagy, megnézem a régi procival. Ha azzal is fagy akkor a bios frissítés kavar be. Ha a régi procival jó akkor csak az új proci lehet ludas.

(#39261) Cyberboy42 válasza badxgirl (#39253) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nem lehety hogy a VGA bányászkártya volt, és módoított a biosa?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#39262) batman. válasza KFury (#39259) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
A hdd a legvalószínűbb hibaforrás. Ha rossz lenne a HDD, akkor eleve nem is működne nem? majd ez az állapot is eljön, sentinel nem ír valamit az adatkapcsolatról?

#39258) Darren82 Ennyi információból nem lehet rá válaszolni. Nézd meg mi van a memóriában és zárd be ami nem kell.

(#39260) badxgirl Olyannal nem találkoztam, hogy vadi új proci a kicsomagolás után hibás lett volna, olyannal igen amiben a beüzemelés után egy két héttel az egyik mag "bedöglött".

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39263) badxgirl válasza Cyberboy42 (#39261) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Nem, a videokártyát a férjem vette újonnan, ő használta, aztán lett az enyém.

A régi procimmal hibátlan minden szóval a bios frissítés sem kutyulhat. Vagy a proci körül van valami gixer ami valószínűtlen, vagy az alaplap és proci közti kompatibilitás hézagos

(#39264) batman. válasza badxgirl (#39263) üzenetére


batman.
senior tag

Lehet a hűtő nem jó neki, a 870K -nál érvényes a For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39265) Top cat válasza badxgirl (#39263) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy ez lesz a baj amit batman. linkelt.

Semmi hűtést nem rakott az asrock a VRM-re, így túlmelegszik.

(#39266) Graphics válasza KFury (#39259) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Keresztkerdes, ez A Chieftec 420-as újan melyik típus akarna lenni, mert nem nagyon tudok ilyenről

-

(#39267) Peppe96


Peppe96
csendes tag

Sziasztok! 1 hete vettem meg az új Asrock B450M Pro 4 lapot, Ryzen 5 2600-zal és Gskill Aegis 8GB memóriával, plusz a táp is új, be quiet pure power 500 CM.
A problémám az lenne hogy vásárlás óta van gond vele, a B1-es foglalatban használtam a ramot ahol 1866MHz felett kékhalált kaptam, de utána is volt 1-2 kisebb baj, windows értesítések nem működtek tök random időközönként, Steam is furán viselkedik, ha alkalmazást váltok és vissza rá akkor sokszor úgy mutatja az egeret mint amikor szét akarom húzni a programot a szélénél fogva, vagy a kék karika forog az egér helyén. Olyan is volt hogy a Steam nem indult el egyáltalán, kijelentkezésre meg elsötétült a képernyő, más nem történt.

Az A2-es foglalatban nem akart működni a RAM, miután kivettem meg visszaraktam bele egy csomószor hirtelen meggondolta magát és megy. 3000MHz is megy de hagytam Auton vagyis 2133-on. Ezek a problémák ugyanúgy megvoltak egészen a mai napig, ugyanis nem indul a gép. A Bios postig eljut, ahol az asrock logót mutatja és írja ugye hogy a del gombbal léphetek az uefi setupba, de itt a logónàl teljesen lefagy, billentyű sem működik és ennél tovább nem jut. Első bekapcsolásnál még túlment ezen, csak a windows betöltésig nem jutott el, második bekapcs óta csak az asrock logóig.

Mi lehet a probléma?

(#39268) badxgirl válasza batman. (#39264) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Néztük egy arctic cool freeze 13-al is. De eredetileg sem a gyári hűtőjét raktam rá, mert az ránézésre is gyengus, hanem egy fx 8350 gyári hűtőjét.
Aida az alaplapra ilyen 30 35 fok körül írkál terhelés alatt, de nem tudom hol méri. Csak azt furcsállom hogy ha melegedés baj van akkor miért fagy simán windowsban is terhelés nélkül? Aida terheléses teszt alatt meg miért nrm?

(#39269) Peppe96 válasza Peppe96 (#39267) üzenetére


Peppe96
csendes tag

Most meg elindult így kb a 20. indításra... Viszont az rohadtul nem normális, hogy ennyiszer kellett indítani, vajon melyik hardver lehet hibás?

(#39270) HellGreg válasza batman. (#39198) üzenetére


HellGreg
őstag

Régen volt már téma, de továbbra is ezt csinálja a gépem. Amikor ott hagyom hosszabb időre, és visszajövök, sötét képernyő fogad, és újra kell indítani, hogy ismét legyen kép. A monitor kikapcsolást és a gyors indítást már rég kikapcsoltam, ahogy az energiatakarékos módot is, mégis csinálja. Ha aktív vagyok a gépen, játék, net, stb, akkor semmi baja (még sose láttam ahogy ez történik), mindig amikor visszajövök mondjuk egy órás távollétből. Továbbra is ezt írja a napló:

Súlyos hardverhiba történt.

Összetevő: AMD Northbridge
Hibaforrás: Gépellenőrzési kivétel
Hibatípus: HyperTransport figyelő időzítő hibája
Processzor APIC-azonosítója: 0

További információ a részletek nézetében.

(#39271) batman. válasza badxgirl (#39268) üzenetére


batman.
senior tag

Az ARCTIC Freezer 13 az pont nem felülről lefelé fúj, és nem is tudod a ventit abba az irányba forgatni hogy lekapja róla a hőt. Talán valami kiegészítő ventivel kéne próbálkozni...

(#39267) Peppe96 Ez nem feltétlenül hardverhiba. Próbálj ITT segítséget kérni.

(#39270) kgergely23 A korábbi válaszomon túl, nincs ötletem, cigiről leszokhatnál. :B

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39272) badxgirl válasza batman. (#39271) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Cpu vid 1,46v....ezt én sokallom kicsit, előző procim 1,38 körül mocorgott, a férjem 8 magosa is ott valahol. Na most arra lettem figyelmes, hogy ha az amd overdrive progijában ezt megpróbálom lentebb venni csak hajszálnyit is, amint leokézom jön a fagyás egérkattra. Ami érdekel hogy ez amúgy nem fix érték, procihasználattól függően változik. De biztos hogy itt keresendő a baj, kérdés mi?

(#39273) KFury válasza Graphics (#39266) üzenetére


KFury
csendes tag

Elírtam 400W, nem 420.

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#39274) KFury válasza batman. (#39262) üzenetére


KFury
csendes tag

A sentinel nem írt hibát. 100% és kifogástalan állapot. 10 éves maga a HDD. 503HJ asszem a típusa, 304 órát ment eddig és azt írja, hogy még 1000+ órára jó.

Amúgy újraindításnál már nem csinálja, csak ha teljesen kikapcsoljuk és pár perc múlva bekapcsoljuk, akkor rögtön a bios jön be, mert nem látja a merevlemezt (a dvd-t lekötöttem, hogy ne zavarjon a hibakeresésben). Ekkor lehúzom és visszateszem a tápcsatlakozót, majd ismét újraindítom, akkor működik a következő teljes kikapcsolásig. (Fast boot és secure boot disabled a biosban)

Most ott tartok, hogy a merevlemezt áthoztam magamhoz, beteszem háttértárnak a saját gépembe és ha nem csinálja a jelenséget, akkor a tápegység a szar, ha reprodukálja, akkor meg a merevlemez.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#39275) Vismajor01 válasza badxgirl (#39272) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia,

Biosban állitsd be neki egy alacsonyabb feszt. 1.46 iszonyatosan sok. Simán túlmelegedhet már csak ettől is, hogy túl nagy feszt kap (bár windowsban vissza kéne vennie, és akkor a feszt is, szal nem tudom akkor miért fagy ki)

Állitsd be neki egy 4.0 ghz-t és próbáld ki melyik fesszel stabil, hátha ez megoldja a gondot.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39276) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

Máig tök jól ment a gépem. Gondoltam ígéreteimhez hűen letesztelek 2 VGA-t, meg is történt, közben a bekapcs gombbal kellett összesen kb 3x 4x lekapcsolni a gépet (hibás VGA-k). Aztán megelégedettséggel ülök le visszarakva a működő kártyám és nem akar indulni a gép, mármint a Windowst nem találja. A 2 VGA közül az egyik kicsit adott képet, akkor is ki írta már, de addig meg pazarul ment a gép. Értelemszerűen Sata/SSD közelébe se nyúltam. Ezt kapom üzenetként:

An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating system.
Press Ctrl+Alt+Del to restart.

És ugyanez akkor. Közben egy USB 2.0-s pendriveon lévő Win10-zel eljutottam odáig, hogy partíciót válasszak(nem tettem) és ott elvileg fent volt az op rendszer rendesen.

Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mitől lehet ez?

Az SSD egyébként egy Adata SP600 64GB, eddig 100/100-as volt.

Üdv.:M.

(#39277) badxgirl válasza Vismajor01 (#39275) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Ponthogy ha lentebb veszem attól fagy ki. Ez amugy csak egy maximum értéke a fesznek, valójában nem ennyin fut folyamatosan. Nem melegszik túl sem, 55 fok fölé nem megy.
Meglett a baj végül. A vrm mrlegedett túl az alaplapon, tekintve hogy srmmi hűtése. Ilyenkor lentebb tolta a max feszt, amitől megfeküdt mindrn. Hogy miért nem tudom. Kapott a gépház egy ventit felülre, ami pont a vrm-re fúj, azóta semmi gond pedig delután óta eddig gyötörtem.

(#39278) batman. válasza minek?:S (#39276) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Vagy a bios állítódott el mondjuk egy reset miatt (boot típus, boot sorrend...) vagy az ssd vezérlése purcan ki. Sata kábel is megmozdulhat, ha vga kártyákat cserélgetsz...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39279) Sati1984 válasza batman. (#39238) üzenetére


Sati1984
tag

Update: elvittem egy helyi PC-boltba, ahol amikor bevittem, a régi táppal és teszt SSD-vel ment a konfig, adott képet, betöltött, stb. Tehát az alaplap nem hibás hálisten, a HDD-re terelődött a gyanú, mivel azzal a rendszer állandóan megfagy, mielőtt betöltene (pedig friss reinstall), illetve aThermaltake is lehet még hibás.

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39280) batman. válasza Sati1984 (#39279) üzenetére


batman.
senior tag

Ez volt az első gondolatom: A hiba ahogy indult, az inkább hdd-re utalt, de most az alaplap, vagy inkább a táp lesz a főgyanúsított. Én a helyedben a tápot megnézetném egy műszerésszel, mérje ki terhelve is. Ez azért is lenne fontos, mert egy látszólag működő, de valójában hibás táp az egész konfigodat szép lassan kinyírja. A hdd problémára lehet orvosság egy rendszer ssd beépítés, -a vincsi megmaradhat tárolónak.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39281) minek?:S válasza batman. (#39278) üzenetére


minek?:S
őstag

Hat jelenleg ott tartok, hogy hajnali 2ig csinaltam es nem lettem kesz. Roviden annyi volt, hogy mar, ha SSD-t allitom be boot 1-nek, akkor kiirja a windows logot, utana szurke(fekete) lesz a kepernyo es annyi.

Viszont kozben szedtem le win 8.1et(ami eredetileg is volt a gepen) es kicsit probaltam szenvedni az ujrarakassal, de mar azert is volt nehez, mert akarhanyszor inditottam ujra a gepet a bootsorrend teljesen mas volt, hiaba allitottam be elsonek a pendriveot az SSD elott, SSD-rol akart bootolni, ergo allandoan porgetnem kellett a boot menut es onnan kivalasztani, hogy mirol bootoljon, pedig jonak kene lennie BIOS szerint. Viszont amikor kivalasztottam, akkor tobbnyire jo volt, de ... amig el nem erek a particionalashoz, addig viszonylag atlag sebessege van, de nem tudtam formazni az SSD-t, mert kiirt egy hibakodot kb 5 perc formazas utan(0x80070057), jo mondom sebaj, hibakodon el lehet indulni, rakeresve az MS honlapjan lyukadtam ki, reszletes leiras van fent, roviden, torolni kell a kisebb, par megas particiokat. Ezekkel sikeresen meg is lettem, es lett egy ures SSD-m es jelenleg ott tartok, hogy nem tudtam az egeszet (64GB) kiadni C-nek, mert 500 megat tud csak levenni es ezt rakja be Elsodlegesnek, a maradek 59.1 GB-nal hiaba akarom kiterjeszteni akar az 500MBot, hiaba akarom kiadbi uj particionak, hibat ir. Nem tudom pontosan mar mit, otthon meglesem es esetleg kiegeszitem majd ezt.

Nem tudom mennyire ertheto.

Üdv.:M.

(#39282) batman. válasza minek?:S (#39281) üzenetére


batman.
senior tag

Volt egy uefi módban telepített win10 az ssd-n ami GPT módban particionált, és most MBR-ben akarsz win 8.1-et telepíteni?
Akkor nem elég a felesleges partíciókat törölni, hanem mindet kell, utána hagyni, hogy a windows a teljesen üres ssd-t particionálja.
Ha jól értem. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39283) minek?:S válasza batman. (#39282) üzenetére


minek?:S
őstag

Igazabol ezen a gepen sose volt Windows 10. Vilageleteben 8.1 Pro/64 bit/HUN volt. Raadasul eredetiben ertelem szeruen. Van egy HDD es egy SSD a gepben, amit persze szeretnek kivaltani rovidesen egy 500GB/1TB-os SSD-vel.

Tehat ott hagytam abba tegnap, hogy az SSD minden particiojat toroltem es formaztam es egy ures SSD van most a gepben es ebbol szedte mar le azt az 500 MB-ot es szenved a maradek 59 GB-tal. Emlekeim szerint, de ezt hajnali 2-kor csinaltam mar, betegen, szoval lehet, hogy kihagy a memoriam valamit.

Üdv.:M.

(#39284) minek?:S válasza batman. (#39282) üzenetére


minek?:S
őstag

De egyebkent MBR/NTFS-ben iratom ki Rufus-szal. Egyeb lehetoseget nem is tudok valasztani, marmint olyan ertelemben, hogy probalkoztam GPT-vel is, de akkor, mikor pendriverol szerettem volna bootolni, ugyanazt irta ki, mint most SSD-n es csak Ctrl+Alt+Del-ezni tudtam.

Vagy valamit nagyon csunyan benezek?

Üdv.:M.

(#39285) batman. válasza minek?:S (#39284) üzenetére


batman.
senior tag

Véleményem szerint a rufussal egy gpt-s telepítőt kéne létrehoznod, és azzal törölni a partíciókat, majd azzal particionálni, és mehet a telepítés, valószínű ehhez be volt állítva a bios, ha el nem nyomkodtad.

Az ember a meg nem kapott információt behelyettesíti, egy valószínűsíthető adattal. Ha ebből kell levonni a következtetést, akkor néha az nem teljesen helyes. Konkrétan semmit nem lehetett tudni a gépről csak azt, hogy van benne egy ssd.
Az sem derül ki hogy a win 8.1 telepítőjével törölted e partíciókat (úgy kéne) vagy valami más segédprogrammal.
Meg lehetne nézni egy másik gépben, hogy az SSD MBR vagy GPT, csak hogy tudjuk.
Feltételezem, hogy GPT mert azt írtad, töröltél róla „kis” particiókat, de ha ez egy Brand gép akkor azok a particiók lehettek a telepítőkészletnek is fenntartva….
Szóval el kellene dönteni, hogy UEFI vagy Legacy (MBR) módban akarod telepíteni, és az szerint beállítani a biost.
:DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39286) minek?:S válasza batman. (#39285) üzenetére


minek?:S
őstag

Persze, én is GPT-ben akartam, többször is, de mint mondtam, azzal nem működik. Elsőre is azzal próbáltam és akkor sem ment. Állítgatni semmit nem állítgattam sehol. Egyszerűen mikor ugye megnyitom a rufust(3.4.1430), kiválasztom a windows célhelyét meg a pendrive-ét utána kb fix beállításaim vannak, ha kiválasztom a GPT-t, célnak csak UEFI(nem CSM)-et tudok beállítani, utána nyilván NTFS és alapértelmezetten a klaszter 4096 byte. Ezt így nagyon faszán ki is írja, de mikor Boot menüvel(vagy csak beállítva) USB-ről bootoltatnám, azt írja ki, hogy:

Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key

Tehát azt, hogy betöltse a telepítőt, csak MBR-ben tudtam elérni.

Üdv.:M.

(#39287) batman. válasza minek?:S (#39286) üzenetére


batman.
senior tag

A biosban kell előbb beállítanod, hogy uefi boot legyen, utána tud a GPT-s pendrive-ról bootolni.

Ha nem megy, add meg a lapod pontos típusát, de a BIOS topicban is tudnak segíteni, ha van kedvük.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39288) minek?:S válasza batman. (#39287) üzenetére


minek?:S
őstag

... ha van kedvük :D

Egy ASRock Fatal1ty B85 Killerről van szó(minden megvan egyébként a cuccaimnál). Most feldobott egy olyat az USB: AFATA USB Flash mellé, hogy UEFI: ADATA USB Flash, ezzel el is jutok szintén a prticionáláshoz, és ugyan az van, ott az ües SSD, egészpontosan 59,6 GB és 59,6 GB szabad. Rámennék az új-ra, leokézom a 60723 MB tárhelyet, kiírja, hogy további partíciókat hozhat létre és beadja a töltést, de túlsok minden nem történik, perceket várok és semmi.

Üdv.:M.

(#39289) minek?:S válasza minek?:S (#39288) üzenetére


minek?:S
őstag

Sőt, most végigvártam, ugye ott tartunk, hogy:

0. Partíció: 1. meghajtó 300.0 MB 300.0 MB Elsődleges
0. meghajtó szabad területe 59.3 GB 59.3 GB

És hiába választom ki a szabad területet, és megyek rá az újra, tölt egy csomót, aztán semmi nem történik és visszaadja az egeret. nem ír ki semmit.

Üdv.:M.

(#39290) batman. válasza minek?:S (#39289) üzenetére


batman.
senior tag

Bocs, mást csinálok közben.
Resetelném a biost. Azt nem írtad mivel törölted a feleseget?
+ Meg kellene nézni, az ssd particióit. Úgy, hogy egyértelmű legyen.
PLD:

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39291) batman. válasza minek?:S (#39289) üzenetére


batman.
senior tag

Nem lehet, hogy rádugva maradt a hdd is?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39292) minek?:S válasza batman. (#39291) üzenetére


minek?:S
őstag

AZ MS honlapján leírt lépéseket követve töröltem. A HDD-t direkt ki is húztam, eddig mindig rajta volt és sose volt probléma, de most direkt kihúztam. Lehet, hogy kuka az SSD?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#39293) batman. válasza minek?:S (#39292) üzenetére


batman.
senior tag

Telepítéskor csak az ssd legyen fenn, a hdd (-ket) a sikeres telepítés után kell csatlakoztatni. Most nem nagyon érek rá, de visszanézek később.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39294) minek?:S válasza batman. (#39293) üzenetére


minek?:S
őstag

Na ezt is tudom mar. De mondom, alapbol nincs fent most a HDD.

Üdv.:M.

(#39295) nightvison


nightvison
tag

Igaz, hogy laptop de, ilyet látott már valaki? Most alapra vissza állítottam a win-t, de ugyan így jött vissza..
Vga hiba lenne és a driver csinálja? amig nincs driver csak telepítő felület szépen megy...
https://kepkuldes.com/image/sgSye

semmit nem tudok piszkálni a rendszerben, mert minden 8x nagyobb, mint kéne..

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#39296) batman. válasza minek?:S (#39294) üzenetére


batman.
senior tag

Visszaolvastam, és nagyon zavaros ez az egész.
Több dologban sem vagyok biztos. Bár úgy tűnik uefi módban indítasz el uefi módra felkészített pendrive-ot (de erre komoly pénzt nem mernék tenni), a particionálás nem megy végbe. Hogy ez most azért nem megy mert az esetlegesen sérült partíciót az SSD-n a valóságban nem sikerült törölni, vagy az SSD is sérült?
Ha nem tudod valamelyik partíciókezelő segédprogrammal megnézni és/vagy törölni, akkor a legegyszerűbb (próbából) egy másik adathordozóra való telepítés lehet. Ha működik, -az ssd beteg (akkor már rá tudnál nézni egy működő oprendszer alól), ha nem működik, akkor ezt az opciót kihúzhatjuk.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39297) batman. válasza nightvison (#39295) üzenetére


batman.
senior tag

Igen. Rossz a driver. Szedd le ddu-val és keress másikat. :DD
Szerk:
Ja szívat a 8x -s asztal, indítsd pendrive-ról, és állítsd vissza az előző állapotot.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39298) nightvison válasza batman. (#39297) üzenetére


nightvison
tag

nem megy, full reinstall kell, az raktam a hddt a gépembe ugyan az. szóval vmi rendszer gond hiába ddu ha. nem tudom hova kattintok 😅

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#39299) minek?:S válasza batman. (#39296) üzenetére


minek?:S
őstag

Na akkor mégegyszer, tegnap délutánig tök jó volt a gép, lazán ment. Aztán hibás VGA-kat teszteltem, az elsőn szét volt esve a kép, akkor már kiírta, hogy nem talál op rendszert, csak mivel nem tudtam elolvasni, így nem foglalkoztam vele, mikor összeraktam a gépet erdeti állapotába, akkor meg ugye nem találta a windowst. Hogy mi történt, gőzöm nincs. Nem is nagyon akar reagálni az SSD a partícionálós résznél, szerintem simán a partíció rossz de. Na most ugye ott tartok, hogy hibakód alapján és MS oldalas segítséggel töröltem a partíciókat és van egy elvilegben üres SSD-m. Amikor akarom particionálni, az egészet csak egy meghajtónak, akkor csak 300 MB-ot tesz külön és jelöli meg elsődlegesnek és a maradék 59,3 GB-ot üresen hagyja, hiába akarom kiterjeszteni a kisebbet vagy az üreset leparticionálni, nem enged, nem csinál semmit.

Ugye Rufusszal kiírom GPT, NTFS-re, ekkor, ha rádugom gépre, akkor kiad egy olyat, hogy USB: ADATA USB FLASH és UEFI: ADATA USB FLASH, amikor az USB verzióról akarom bootoltatni, akkor kiírja, hogy helyezzek be másik boot eszközt és nyomjak meg egy gombot. Amikor az UEFI-s verziót csinálom, akkor simán bedob partícióig, viszont ott meg előjön az előbb leírt hiba.

Találtam egy Seagate Barracuda 7200.9 IDE-s HDD-t, és van IDE-SATA átalakítóm, úgyhogy most épp arra települ a Win.

Üdv.:M.

(#39300) batman. válasza nightvison (#39298) üzenetére


batman.
senior tag

Usb telepítőről, windows javítása, visszaállítás előző állapotra nem működik?

(#39299) minek?:S Az már biztos, hogy uefi módban van a pendrive. :DDD Sok galádságot elkövettem már életemben, de IDE vincsire GPT-t alá (sata átalakítóval sem) még nem telepítettem. Egyszerűen nem volt rá igény. Most már csak azért is kíváncsi vagyok mi lesz ebből. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.