Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BluGain


BluGain
csendes tag

Szerintem kb. jó csomag a hasonló gamer monitorok ismeretében, mert ennek 50%-al jobb a kontrasztja mint a szokásos 1000:1. Ugyanakkor a beépített hangszorót soha nem értettem. Milyen célcsoport igénye ez? Eddig bármelyik gyengébb laptopom is jobban szólt mint egy monitor, vagy mondanám hogy 5000Ft-ért kapható alsópolcos hangszóró is meghaladja.

[ Szerkesztve ]

(#2) Feketelaszlo válasza BluGain (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Benne van a címben s még a termékfotóba is becsempészték: otthoni iroda. De szerintem bármely monitorból fillérbaszás kihagyni a jack be/ki menetet és egy 20 forintos csipogót, a Displayport/HDMi meg eleve biztosítja. Személyesen én sem használom őket, de egy monitor élettartama során sok helyen megfordul - akiknek továbbadományozom a korábbi kijelzőimet ők pl. szokták igényelni a beépített hangszórót.

(#3) GoldhandRent válasza BluGain (#1) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Én használom felváltva a fejhallgatóval.
Nem szól szépen, ez igaz, de legalább van. Egészen hasznos amikor épp lemerül a headset, és nem fontos hogy pontosan irányból és szépen jöjjenek a hangok -> tehát mikor yt videót nézel :D

-

(#4) Alaaf Pi válasza BluGain (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Desktop dobozban viszont maximum csipogó van. És egy meeting esetén nem a térhatás, meg a csodásan lecsengő cinek a fontosak, hanem hogy megértsd mit mond a teems meeten a másik. Azt kipipálja ez is plusz kábel nélkül.
Ha laptop, akkor is két óra után már a legjobb füles is zavaró a lecsukott notiból meg értelmes hang nem jön ki. Been there, done that.

(#5) lewisfm válasza BluGain (#1) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Az én monitoromban is van. Nem egy HiFi, de home office-ban, Teams meetingnél kifejezetten jól jön, hogy nem kell fülest felvennem, arra tökéletes.

De ha néha Youtube-ot vagy IPTV-t nézek rajta, akkor is jó, persze ha a hang minősége nem számít. Nem torzít, nem halk, csak szűk, közepes frekvenciatartomány áll rendelkezésre.

(#6) ricsip válasza Feketelaszlo (#2) üzenetére


ricsip
addikt

Engem az LG de megszopatott, mikor kovid elején megvettem a 27GL850-et. Mikor néztem a specifikációt, ott volt a csatlakozók listáján a jack dugó, na mondom akkor lesz hang.
Plusz mikor megjött, és összedugtam a géppel HDMI-n, átváltott automatán a hangeszköz is a monitorra. Ok, akkor próbáljuk ki hogy szól! Elindítom a YT-n a lejátszást... meg se nyikkan. Mondom mute-olva van? Nem, látszólag él. Hangerő lehúzva? Nem, közepes értéken van, hallanom kéne a hangszórót. De mégis kusscsend... Aztán hamar kinyomoztam h. b+ nem rakták bele a hangszórót, csak átjátssza a HDMI-n az audio-t a jack kimenetére. :(( Na, köszi LG, pacsi a tetves marketingeseiteknek, engem is jól beszopattatok. Persze, mindig a vásárló a hülye, nem az emeletnyi kreatív gazember, aki pszichológiából doktorált hogyan lehet ilyen határeset átveréseket belecsempészni a gyanútlan emberek életébe.

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.