Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26743) artiny válasza artiny (#26742) üzenetére


artiny
őstag

Most sikerult valahogy mukodesre birni :C KOSZONOM MINDENKINEK aki probalt segiteni.
Kivetem az egyik ramot es at raktam a 3.ik szlotba es igy elindult a gep.
Azutan fogtam a masik ramot és megint a 3.ik szlotba beteszem de semmi ,nem idul a gep.Vegig mentem a 4 sloton ugy,de egyikkel sem jott fel semmi -NO SIGNAL a monitoron.
A masik rammal amivel elindult a gep megprobaltam az osszes szlotban, mindegyikbe elindult.
Megfogtam a mukodo ramot es legelsobe tettem a masikat masodikba.Feljott a windows ,My Computer azt irja installed memmory 3.0GB es h usable 2GB /64 bites os van/.A cpu id 3GB at ir egy igy 200MHZ megy,de amikor a 3.ik slotba volt 400MHZ ment a legelejen amikor csak egyedul a jo volt benne a gepbe mikor feljott legeloszor.Everest is 2GB ir.
A ram[link]
Ez a kezi konyvebol valo
FEATURES:
Power supply : Vdd: 1.8V ± 0.1V, Vddq: 1.8V ± 0.1V
Double-data-rate architecture; two data transfers per clock cycle
Bidirectional data strobe(DQS)
Differential clock inputs(CK and CK)
DLL aligns DQ and DQS transition with CK transition
Programmable Read latency 5 (clock)
Burst Length: 4, 8 (Interleave/nibble sequential)
Programmable Burst type (sequential & interleave)
Timing Reference: 5-5-5-18 at +1.8V / 5-5-5-15 at +2.2V - 2.3V
Edge aligned data output, center aligned data input
Auto & Self refresh, 7.8us refresh interval (8K/64ms refresh)
Serial presence detect with EEPROM
High Performance Heat Spreader
PCB : Height 1.180” (30.00mm), double sided component

Ezzel kieghetett az egyik? 2,24V nal 5 5 5 15 ben ment aztan atettem 5 5 5 18 ra es ezutan restartaltam es utana mar nem jott fel semmi? Egy honapos a gep,kulon kulon vettem bele a dolgokat ,a ramot vissza lehetne kuldeni jotalasra? mit kene mondani h mi tortent?/nem tudok bemenni az uzletbe csak postan tudnam csak mert messzirol hoztak a ramot/

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.