Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) lsc válasza tikadanee (#27600) üzenetére


lsc
nagyúr

Kicsit lejjebb görgetsz a linken van geil ultra ramjuk is, az nem jó ? A régi 1066-on tudta a cl4-et ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#27602) tikadanee válasza lsc (#27601) üzenetére


tikadanee
csendes tag

Tudta igen.

És azt mondták, hogy 2Gbos Geilből csak ilyet tudnak hozni...

A kérdés még mindig adott :(

(#27603) Ren Hoek válasza tikadanee (#27600) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A garancia feltételeknél van egy olyan bekezdésük, hogy ha uolyat nem tudnak adni, v jobbat, akkor visszafizetik a vételárat

Tehát PÉNZVISSZAFIZETÉSI GARANCIA. Tudnak olyat adni? Nem. Egy mai áron olcsóbb ramot akarnak adni neked. Holott DDR2 ára inkább megy fel.

Akkor kérd ki a vásárlók könyvét, és írd bele a történetet, készíttess róla egy fénymásolatot velük és írasd alá. Ja és közöld velük, hogy el fogod küldeni Tékozló Homárra, amennyiben nem teljesítik a feltételeket. Nem offenzívan, csak higgadtan. Ezután általában meg szokott enyhülni a hangulat. (Ha nem mered egyedül, akkor hívj egy szülőt vagy barátokat.)

Nehogymár ők szarakodjanak az emberrel, mikor kemény zs-ket hagysz ott náluk. Kisker gari nélkül sokkal olcsóbban meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#27605) lsc válasza tikadanee (#27602) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nem tudnak adni akkor pénz vissza.
Az említett ramot belinkelnéd?

Az élet kegyetlen .

(#27606) zip


zip
tag

Hali!

Sajnos zöldfülű vagyok a dologhoz, ezért kérdezlek titeket:
most van (CL9)DDR3 1600Mhz-es 9-9-9-24 -es időzítésű ramom (corsair) 3x1Gb
vehetek(nék) (CL8)DDR3 1600Mhz-es 8-8-8-28 -as időzítésű (Geil) 3x2Gb ramot.
ami nekem fura, az az, hogy miért 28-as a végső szám a CL8-as ramnál. Ilyet még nem nagyon láttam. A gyakorlatban ez mit jelent?
Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...

(#27607) nova001


nova001
senior tag

hello
van egy ilyen gépem amibe memot akarok még rakni kép1 kép2
milyen memot rakjak bele ami bele is megy...1 gigásra gondoltam
ez belemegy xerintetek ? Kingmax 1GB/400MHz DDR PC3200 memória

(#27608) tikadanee válasza lsc (#27605) üzenetére


tikadanee
csendes tag

Íme Fel van tűntetve, hogy van belőle CAS4,5,6os, nekem CAS4es volt, és hibátlanul ment kb 2 évig 1066on.

(#27609) lsc válasza tikadanee (#27608) üzenetére


lsc
nagyúr

Gondoltam hogy ez a "magas feszes" változat. Már írtam, ha nem jó más akkor a pénzt vissza. Esetleg írhatsz a geilnek, ezekre elméletileg még van gyári garancia, igaz az valószínűleg nem lesz kis idő.
Egyébként cl5-ös változat sem igazán lassúbb, de dönteni neked kell.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#27610) JanR


JanR
addikt

Sziasztok!

A kovetkezo gondom van. Uj platform vasarlasa elott allok.
Nem tudom, hogy melyiket vegyem (i7 920 v. X4 965).
Az OK, amiert nem tudok donteni az a memoria.

Mivel jobb a Tri Channel, mint a dual channel? Vagy ha nem jobb, akkor miert nem?
Melyiket valasszam?

Gyakorlatilag dual eseten 4GB ramot vennek, tri eseten 3GB ramot, kerlek segitsetek a dontesben, tanacstalan vagyok :U Lattam kulonbozo teszteket, de az egyik ezt mutatja, a masik azt.

Azert kerdezem, mert ehhez viszonyitva valasztok gepet / alaplapot.

A valaszokat elore is koszonom!

(#27612) Qru válasza JanR (#27610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tuningolsz akkor egy napon sem lehet említeni a két procit. Ha nem tuningolsz akkor felhasználás függő, hogy jobb-e az i7 (olyan progikat használsz ami magasabb órajelből profitál vagy a több feldolgozási szálból).

Tri chanel esetén sokkal nagyobb a memória sávszélesség, mert DC estén 128bit TC esetén meg már 192bit. Alkalmazás függő is utóbbi előnye. Tesztekben azért nem egyértelmű a TC előnye, mert a hivatalos ram órajel i7 esetén csak 1066MHz. De ha veszel egy ettől gyorsabb kit-et (1600MHz-es bőven elég, nem kell 2000MHz-es), akkor már nyomába sem ér az AMD-s megoldás. Nem véletlenül drágább az i7 de igazából akkor mutatja ki a foga fehérjét, ha tuningolsz.

#nincsbennetarcsi

(#27613) tikadanee válasza lsc (#27609) üzenetére


tikadanee
csendes tag

Az is megoldás lehetne igen, de a hibás ramokat elvették és adtak egy szervíz átvételi lapot. Úh ha a geil válaszolna is és még gari is lenne rá, a RAMok nincsenek meg... :S

(#27614) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Adott 2x1GB Kingston DDR2 800MHz CL 5-5-5-18 memória.
Az én alaplapomban kellett neki +0,2V a 900MHzhez, barátnőm alaplapjában (ASRock Alive NF6GVSTA) egy X2 4200+ mellett hozzáadott feszültség nélkül 950MHzen szalad gond nélkül.

Hogy van ez?

Üdv!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27615) JanR válasza Qru (#27612) üzenetére


JanR
addikt

Hat a ket megoldas a kovetkezo lett volna:

i7 920 + 3x1GB 1600Mhz
vagy
x4 965 + 2x2GB 1600Mhz.

Termeszetesen a 920-ast szeretnem tuningolni 3600Mhz-ig, tovabb nincs nagyon ra szuksegem. Szimpatikusabb is, csak azert kerdezoskodok, hogy hatha az olcsobb megoldas is jo nekem.

Igazabol amire igenybeveszem az: Tomorites / jatek.

(#27616) Stukker1987 válasza JanR (#27615) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Szerintem!
tömörítés: i7 920 (tuningolva 3.6ghz-ra szinte nincs ellenfele)
játékra: mind1 (amennyi különbség van az gyakorlatilag lényegtelen)

Válaszd az i7-et!
Időtálló,mindenhol nagyon gyors,van benne bőven tuning potenciál.
Annyit azért megjegyeznék h 3X2gb-ot vegyél.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#27617) PH-User válasza Stukker1987 (#27616) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, de azt is tedd hozzá, hogy az kétszer annyi kiadás neki RAM terén.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27618) Stukker1987 válasza PH-User (#27617) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Való igaz! :K

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#27619) Ren Hoek válasza JanR (#27615) üzenetére


Ren Hoek
veterán

3 GB már játékoknál kevés. + nem lesz időtálló a rendszer. Vagy 2x2 vagy 3x2...

(#27620) benceyce


benceyce
tag

Sziasztok!

ASUS P5B deszkám azóta fagyogat mióta dualba vettem bele 2x2 GB Geil Ultrát.
A BIOS-t hagytam, hogy egyedül végezze a dolgát, de az előző 2x1-es Kingmax kittel nem volt problémám. XP x86 alatt próbáltam a memory remap-pal is játszani BIOS-ban, de az eredmény ugyan az. W7 x64 alatt nem sokat használtam és nem rémlik, hogy kifagyott volna, de ez nem mérvadó. Igazából volt, hogy játék alatt restartolt, de legutóbb 2 dvd-t csesztem el, mert írás alatt szállt el. Ezt nem is igazán értettem. Lehet, hogy a memóriacímzéssel van baja? De akkor miért csinálja mindkét állásában a BIOS memory remapjánál? Egyik állásban csak 2 gigát lát az xp, míg a másikban 3-at. Jelenleg ez utóbbit használom.

A Ramok:

Everest:

A rendszeres hibakód:

BCCode : 1000007f BCP1 : 00000008 BCP2 : 80042000 BCP3 : 00000000
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

Esetleg valami tipp, hogy mit nézzek át, mit hogyan állítsak be, olyan szájbarágósan kérném. :)

Előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#27621) JanR válasza Ren Hoek (#27619) üzenetére


JanR
addikt

Ehh, ennek nem orulok. Sajnos most nem fog osszejonni a 3x2GB igy egyenlore akkor is a 3x1 marad. Jelenleg is 2x2GB ramom van. En nem gondolom ugy, hogy 1GB akkor dolog tortenne, vagy igen?

(#27622) JanR válasza benceyce (#27620) üzenetére


JanR
addikt

Allitsd be te kezzel a ram idoziteseit! Es ne auto feszt adj neki, hanem azt is manualisan te allitsad be. Javaslom nezd meg a bios-od, ha van frissebb, akkor erdemes frissiteni!

Bar elsosorban nezd meg, hogy az alaplap milyen ramokat szeret (asus.com / QVl List).

Nalam anno P5Q-nal is a biosfrissites segitett (ugyan ugy ultra ramok, csak 1066mhz-es).

(#27623) simon7012 válasza simon7012 (#27598) üzenetére


simon7012
aktív tag

Erre senki? :O

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#27624) Ren Hoek válasza JanR (#27621) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ma már van nem is egy játék ami megköveteli a 4 GB-ot. Ez a tendencia inkább erősödik. Ha munkára, home videóvágásra, photoshopra is használod a gépet, sok alkalmazás van megnyitva egyszerre... rendszernél is jót tesz ekkora mennyiség. Lehet nem látod most még az előnyét, de jövőre tekintettel (ha nem 1 évre fejlesztesz) akkor mindenképp 4 GB.

A 3x1 GB Tri Channel nem hoz annyit, mint 2x2 Dual Channel szerintem. Később mindenképp hasznát veszed... Fejleszteni meg 3x1-et nagyon necces. 6 modul együtt azért kihívás.

Persze ez csak az én véleményem.

(#27625) benceyce válasza JanR (#27622) üzenetére


benceyce
tag

Hát sajnos itt nem írnak még a Geil márkáról sem, nem hogy az én ramjaimról. Ez a lista viszont nem tudom mennyire mérvadó, mert 2007/05/17-ei. Szerinted érdemes volna lecserélni a ramokat?

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#27626) JanR válasza benceyce (#27625) üzenetére


JanR
addikt

Eloszor egy ram idozites beallitassal probalkozz. A biztonsag kedveert eloszor ezeket add meg: 5-5-5-15 ( a tobbivel nem kell foglalkoznod, az elso 4-et allitsd be ). A feszultseget egyenlore hagyjad auton. Ha lehet, akkor valami tesztelo programmal (memteszt) kicsit eroltesd meg a geped, ott ugyis kibukik, hogy hibazik-e vagy sem.

A QVL nem annyira mervado, sot olyat is latta mar, hogy volt 1 ram egy bizonyos deszka qvl listajaban, de a 2 egyutt megsem ment...

Unokatesomnak ugyan-ugy P5B lapja van, neki kingmax ramok vannak benne (QVL-ben nem szerepelnek) es megis tokeletesen mukodik, immar 3. eve.

(#27627) lsc válasza benceyce (#27625) üzenetére


lsc
nagyúr

Ugyanilyen kitem van, giga p35 lapban 2 V-al mentek cl4-en 800-on, most amd lapban 1,9 V-on cl5 840-en, nincs velük gond. Mielőtt cseréltél a ramok beállításait alapra állítottad /by SPD vagy valami hasonló/? 1,9 vagy akár 2 volttal is megpróbálhatod, de az is lehet hogy a lap mch-nak kellene egy kis fesz. Ezeket kipróbálhatnád, de egyszerre csak egy dolgot.

Az élet kegyetlen .

(#27628) dokiki


dokiki
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy szgép guru,egy kis segítség kellene.Van egy Asus A7V8X-X alaplapom.Van benne egy Athlon XP 2000-es proci,meg 256 Mb ddr ram,266 MHz-es.Az alaplap támogatja a 333-as,400-as ramokat is.Ilyen 266-os ramot nem nagyon kapok,de úgy tudom,a 400-as elmenne a 266-osommal együtt.Igaz ez?

(#27629) lsc válasza dokiki (#27628) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg mehetnek együtt, de mivel nem ugyanolyan ram lesz lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#27630) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Help me! Barátom rám bízott 1 ram párost, hogy kezdjek velük valamit. Azt sem tudom mik ezek. :B

A ramon csak ezek a feliratok láthatóak:
- hynix 239A
- hy57v56820bt-h korea 7823570QK
- pcp 000026690 (ez vonalkód)
- made in taiwan 808c

Odáig rendben, hogy hynix ram, de milyen típus??
Tudom én, hogy a gugli a barátom, de nem találtam hozzáértés nélkül olyan infót, ami egyértelművé tenné a számomra a választ! :B

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27631) Qru válasza SipiBcs (#27630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hynix chippes de ettől lehet még vmi brand ram. Nos ha minden igaz a Gúgli szerint PC133-as 256 vagy 512MB-os SDR memó.

#nincsbennetarcsi

(#27632) cvn69 válasza dokiki (#27628) üzenetére


cvn69
tag

Én sem vagyok PC-mágus, de pont ilyen lapom volt, Athlon XP 2200 procival, ezért bátran merem állítani, hogy simán elmegy 400-as RAM-okkal. Nekem 2x512 400MHz Kingston volt benne, gond nélkül. Viszont, ha 266-os mellé rakod, akkor a 400-as sem megy gyorsabban.
A tied jól bírja, nekem már kb. 4 éve tönkrement, pedig sosem tuningoltam.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#27633) dokiki válasza cvn69 (#27632) üzenetére


dokiki
csendes tag

Nekem nem kell hogy gyors legyen,csak a weblapok eléggé fogják a 256 megát.

(#27634) pandemonius


pandemonius
csendes tag

Üdv mindenkinek

A következő a problémám:
Van egy OCZ Reaper 800Mhz 2*2Gb kitem (OCZ2RPR800C44), és az istennek nem tudom 667 fölé vinni őket. Eddig egy P5B alaplapban próbáltam, most már P5Q SE PLUS, de így is megakadok. Csak a felírt időzítésekkel mennek 667-en (4-4-4-15 2,2 Volt), kicsit is eltérek és jön a fekete-halál. Az SPD-szerint beállítom 800Mhz-re (5-5-5-18), de meghal az egész gép. Még BIOS-reset se segít, mert leveszi a RAM-feszt 1,8-ra, és úgy meg se nyikkan.

A kérdés: minden "tuning" ram ilyen hisztis, vagy kifogtam egy díszpéldányt? Akinek van ilyen kitje, írja le a tapasztalatait, nagyon megköszönném.

(#27635) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok.Nemrég vettem egy 2 gigás kingmaxot (ddr2 800mhz) a meglévő 2x1 giga ddr2 kingston mellé.
Az normális,hogy everesten több pontom volt 2 gigával mint most?
Teszt 4 gigával:

< béna duma helye >

(#27636) zip


zip
tag

Hali!
ismét kérdezlek titeket:

vehetek(nék) (CL8)DDR3 1600Mhz-es 8-8-8-28 -as időzítésű (Geil) 3x2Gb ramot.
ami nekem fura, az az, hogy miért 28-as a végső szám a CL8-as ramnál. Ilyet még nem nagyon láttam. A gyakorlatban ez mit jelent?
Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

...

(#27637) Gyuri27 válasza zip (#27636) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] nincs abba semmi érdekes.

Amd - Radeon - Ryzen

(#27638) Gerisz válasza pandemonius (#27634) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem volt 800-as Reaper-em 570SLI-S4 és 790GP-DS4H lapban is és mindenhol sz*r volt. pl tuning esetén nem ment a CL4 (800mhz alatt sem). A CL4-et csak akkor vitte ha minden alapon volt egyébként csak CL5-ben működött.

(#27639) zip válasza Gyuri27 (#27637) üzenetére


zip
tag

szia! köszönöm, de sajnos "nicht beszélni" német :) a lényeg, hogy mit mutat a 28? más ramnál 24 stb. ez a ciklus ahogy frissít? és akkor értelemszerűen minél kissebb annál jobb? Választ előre is köszi

...

(#27640) Gyuri27 válasza zip (#27639) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért gondolom a számokat és a grafikonokat ismered. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#27641) KHiNg


KHiNg
csendes tag

Sziasztok ..vettem egy uj alaplapot MAXIMUS II GENE ..átszereltem bele a gépházba..mikor tettem fel a windowsot mindíg lefagyott és sokszok be se akart a gép indulni..vagyis beindult de a monitor nem mutatott semmit az LCD POSTRE pedig megállt ennél: DET DRAM ..ezután a RAM feszültséget állítotam át autoról 1,9re malyd 2,0re malyd 2,5re de mindig ugyan az a probléma először beindul a gép aztán ha nyomok egy restartot ugyan ugy csak búg és DET DRAM felirat az LCD POSTEREN....a windowesot is csak ugy tudttam feltenni h kivettem az 1.ik ramot és csak akkor tudtam feltenni..így egy db ram-mal nincs semmi gond. mi lehet a probléma valamit a BIOSban kéne állítanom h menjel miután bettetem a 2.ik ramomat?

Egyébként Corsair RAMom van 2x 1GB :

PLS HELP ME :O :W

IGN: KHiNg

(#27642) SipiBcs válasza Qru (#27631) üzenetére


SipiBcs
őstag

Köszönöm! :R

Most nekiesek a guglinak, hogy mi is az az sdr memória! :DDD

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27643) Ren Hoek válasza KHiNg (#27641) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Próbálgasd végig az összes slotban 1 modullal, 2 modullal az összes variációt, mielőtt a feszt állítgatod.Szedj le egy memtest iso-t, írd ki, bootolj be róla, és teszteld a ramokat.(Amúgy 1 modullal jó, minden slotban?) Így ki lehet szűrni melyik eszköz a hibás. Ja és nem ártana átböngészni egy magyar nyelvtan könyvet :U ...Nem rosszindulatból, de a "MALYD" azért kicsit kivágja a biztosítékot... A ramok sem szeretik a rossz helyesírást.

Én legalábbis ezeket a lépéseket zongoráznám végig.

SipiBcs: Ez egy sdr sd ram. Egyszerű sima ős 133 Mhz-es sd ram :) Még amikor nem volt ddr (double data rate) Valószínüleg semmire sem tudod használni. Max régi nosztalgia gépekben.
http://en.wikipedia.org/wiki/Synchronous_dynamic_random_access_memory

[ Szerkesztve ]

(#27644) SipiBcs válasza Ren Hoek (#27643) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ha kereskednénk repülnének a piros pontok!

Így be kell érnem a lehetőséggel, hogy megköszönjem a segítőkészségeteket! :R :C

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27645) KHiNg válasza Ren Hoek (#27643) üzenetére


KHiNg
csendes tag

Jól van na siettem kinek van ideje a helyesírást figyelni..tehát mindkét RAM 100h működik mert délelőtt a régi alaplapon voltak és nem volt semmi bajuk...az alaplapon a slotoknak sincs baja...nem kéne valamit a BIOSban átállítgatnom vannak ott DRAMos cuccok...

IGN: KHiNg

(#27646) Gyuri27 válasza KHiNg (#27645) üzenetére


Gyuri27
félisten

Manuálisan állisd be az spd-n szereplő értékeket (idözités és fesz).
Amúgy meg van olyan, hogy adott lap és adott ram nem szereti egymást. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#27647) pandemonius válasza Gerisz (#27638) üzenetére


pandemonius
csendes tag

Köszönöm a segítséget, akkor próbálkozok még időzítésekkel. Úgy olvasom a Trfc-t kell felvenni 54, vagy afölé. Meglátjuk...

(#27648) Ren Hoek válasza Gyuri27 (#27646) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pedig QVL-ben benne van a ramja, 1.9 V-on CL4.... 4 modullal is. De igen, lehet épp adott ram, adott lappal nemcsipa :)

(#27649) KHiNg


KHiNg
csendes tag

Mi az a spd? LOL .de nem értek ennyire hozzá :(

[ Szerkesztve ]

IGN: KHiNg

(#27650) pandemonius válasza KHiNg (#27649) üzenetére


pandemonius
csendes tag

Az SPD mondja meg, hogy a memória adott frekvencián milyen időzítéssel mehet. CPU-id ki tudja olvasni pl, és ez alapján beállíthatod magad is.

Persze nem csak erre jó, de ezt tudod hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.