Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) r.levente75 válasza marcitp (#35149) üzenetére


r.levente75
addikt

Most bontottam ki, ez egy állat gép. Köszi. :B
Elkezdem majd tesztelni, hogy milyen, nekem biztos nagy lesz a külömbség a d70-hez képest.
A videó teljesen új terület, sokat fogok majd kérdezni a fórumtagoktól.

(#35152) Throme válasza matyi012345 (#35150) üzenetére


Throme
veterán

Az a helyzet, hogy kiemelted a felsorolásból az állat és F1 fotózást.
Gondolom 220k-t használtan értetted a váz + telére, mert a legolcsóbb 70-200 f4 l is 210k újonnan.
Ebben nincs stabilizátor, ami egy kezdőnek gond lehet (nekem se kéne stabi nélkül tele, mint kezdő), az f4 meg nem f2,8 vagy 1,8 hogy ne is kelljen.

Család fotókra meg kirándulásra is akar a kérdező megoldást.
A 18-55 megint elmarad a 70-200-tól. Szóval középzoom lehet gyenge...

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#35153) hotkar válasza r.levente75 (#35145) üzenetére


hotkar
aktív tag

A Sandisk Extreme (sárga színű) és Extreme Pro (fekete színű) között elég nagy különbség van az írási sebességben: 45 vs. 90 MB/s. Nem mindegy...

Csak azért jegyztem meg, mert az írási sebességet nem szokták reklámozni, pedig elég fontos.

(#35154) Roachy válasza matyi012345 (#35150) üzenetére


Roachy
senior tag

Kis szerencsével ~220 ezerből, D300, 80-200 f2,8, és valami kitobi. Ez még ütősebb kombó az általad írtnál. Ok lehet egy picit nagyobb szerencse kell hozzá, de simán összejöhet. ;)
Kénytelen vagyok ismételni magamat, mivel ő kimondottan Nikon gépekről kérdezett a Nikon topikban, ezért jó helyre írta a kérdését.
A témához választunk fényképezőgépet és hozzá rendszert, nem pedig a márka választ témát.
Nos ez tök hülyeség! Ennek akkor lenne egy kicsi értelme, ha korlátlan pénzmaggal rendelkeznénk. De még akkor sem.

(#35155) r.levente75 válasza hotkar (#35153) üzenetére


r.levente75
addikt

Sajnos én sem találtam egyikre sem pontos adatot, vajon a sárga színűvel ha megetetem a gépet az elegendő lehet e?

(#35156) Roachy válasza r.levente75 (#35155) üzenetére


Roachy
senior tag

Szerintem, ha nem lősz állandóan sorozat felvételt, akkor az extreme tökéletesen megteszi.

(#35157) matyi012345


matyi012345
őstag

Azért emeltem ki az F1-et és a kutyát mert az a nehezebb téma, családi fotóra nem kell óriási felszerelés szerintem. Egy D-s kardántengelyes objektívet ne tegyünk már egy ring usm mellé, hiába az 1FÉ előny. És akkor ott vagyunk, hogy van egy régi 2,8-as vázról hajtott tele AFMA nélküli vázon. Remek. Stabi nélküli kezdőnek? Kezdőnek jobban remeg a keze mint a tapasztaltnak? Két perc alatt utána lehet olvasni neten, hogy hogyan érdemes tartani a gépet és mi az a reciprok szabály, ráadásul ilyen témánál rég nem a stabi által kiszűrt kézremegés a kérdés, hanem hogy a kutya vagy az autó megvan-e, és oda nem 1/320-ad kell. Svenkre meg úgysem kell stabi, ami ilyen témára felmerül. F4 kint 50D-n bőven elég. 1/2000 még viszonylag alacsony iso-n is megvan. Felhős időbe közepes 800 körül simán szintén megvan az ezred körüli zár. Ilyen témára nem értem hogyan merül fel egyáltalán a 18-105 18-140. Erre akkor is ezt venném és én a témához ajánlottam gépet. Szóval akkor hülyeség, hogy a témához választunk fényképezőgépet, majd a márka objektívparkja és a vázak tulajdonságai eldöntik, hogy Te márpedig ezt fogod fotózni. Ez az, aminek nincs értelme. A kérdés pedig oda való, itt Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekről lehet informálódni, a milyen gépet vegyek topik pedig külön van.

[ Szerkesztve ]

(#35158) hotkar válasza r.levente75 (#35155) üzenetére


hotkar
aktív tag

Csak a képvisszanézés "azonnalisága" javul, mert sorozatra a gépnek is van belső tárolója (hacsak nem ülsz rá az exponálógombra gyors sorozat módban :) ). A Full HD videót meg bírja (a régebbi Sandisk Ultrával próbáltam, amely 30 MB/s olvasást tudott - gondolom, az írás ennél gyengébb - szóval az is "majdnem" bírta).

(#35159) N.GÁBOR válasza Roachy (#35154) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat. Lehet, hogy nem jó oldalról közelítettem meg a kérdést. Teljesen kezdő vagyok, az esküvői fotós mindkét gépe Nikon volt, így jött a következtetés, hogy az adott témák megörökítéséhez valamint tanulgagásthoz én is Nikont fogok venni. :) ( Persze ez nagyon leegyszerűsített gondolatmenet)

A keret adott, abból próbáltam a legjobb váz+obi kombinációt kigondolni. Amit írok azt csak puszta utánaolvasás alapján írom (semmi tapasztalat:)), de egy fényerős fix objektívet mindeképp szerettem volna még majd utólag a kinézett 18-105 mellé. De akkor lehet, hogy az obit teljesen rosszul néztem.

Amúgy én eddig a D7100+18-105 felé hajlottam. A múltkor volt egy 200.000-ért, de a tanácsok nélkül nem mertem meglépni. De jogos a felvetés, ennél a gépnél itt ki is merült a keret.

matyi012345 hülye kérdés, de az általad ajánlott canon 50d-t azért tartobb jobbnak mert olcsóbb a váz így a keret nagyobb része költhető a témákhoz jobban illő obikra?

Amúgy a Canon x230 által átfogott távolság a következő: 5-70mm

Ez így tapasztalatlanul elég volt mindenhova, kivéve az erdőjárást és az F1-nél lehetett volna kicsit nagyobb az átfogás. De ezt nektek úgysem kell mondani. :)

Amúgy bocs ha a kérdés rossz helyen landolt, de végülis rengetegen segítettetek szóval köszönöm! :)

May the force be with you!

(#35160) Throme válasza matyi012345 (#35157) üzenetére


Throme
veterán

Hát most már kíváncsi leszek a végeredményre, milyen gépre esik a választás... ;)
Pláne, ha még a cserélhető obisba is benéz - ahogy ajánlottad - , mert ott még bővítik a lehetőséget milc és kompakt irányban is (all in one obi, fényerő az elején, zoom tartomány, kicsi könnyű...stb)...

Állatok (állatkert), F1 témára valóban nem tökéletes a kitobi, de egy 18-200 VC-vel már el lehet indulni. Tudom ez nem fényerős, meg nem olyan penge, mint a 70-200-ak, viszont értékelhető képeket lehet készíteni vele, max beltérbe (család) kell vaku is.
Tükrös vonalon jó kiinduló alap akár canon, akár nikon vázzal. Aztán úgy is eldől merre hova.

Szerintem a stabilizátor nem csak a bemozdulás miatt kell. Könnyebb komponálni is. 200/300 mm-en egy repülőnap repülőt, vagy kiránduláson egy madarat követni könnyebb.

#35159) N.GÁBOR: az az 5-70mm ( ekvivalenciában kb 25 - 350mm ha jól gondolom),
az itt kb a 18-200 -as (kb 27-300mm ) obi.Szóval megvalósítható, csak nem 18-105-tel...

[ Szerkesztve ]

(#35161) rekid


rekid
addikt

Nem kötekedni akarok és igaz lehet ez régi nikonra is, de lehet még kapni épkézláb használt 50D-t valahol? (Ha jól tudom az még nem is az a kategória volt amit az évente csak 1000 expót lövők vettek)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#35162) matyi012345 válasza N.GÁBOR (#35159) üzenetére


matyi012345
őstag

Igazából nem az 50D volt az elsődleges, hanem a Canon 70-200 f4L USM objektíve ami ezekre a témára nagyon korrekt darab. A gyűrűs USM nagyon gyors és általában pontosan be is talál, de ha nem akkor az 50D-ben van lehetőség korrigálni is. Fényereje elég. Nikonra itt (ezen az áron) csak 3rd party gyártó van kevésbé megbízható és lassabb AF-el ami ezeknél a témáknál kulcskérdés. Szerintem azzal az objektívvel nagyon elégedett lennél és a váz is jó. A 18-55 Is I képminősége egyébként szintén teljesen rendben van, de még az IS II is jó, ha azt éppen nem találsz, viszont ezek már fényerőtlenebb, lassab objektívek, de ezen az áron már nincs jobb.

Throme:

Én is kíváncsi vagyok rá, ott tuti hogy bejön majd a milc :)

Rekid:

Fél év garival 39e expos 50D-t találtam jó állapotban 99-ért. Gari nélkül olcsóbb és sokszor van indexen, de így garival megéri még ezt az árat is.

[ Szerkesztve ]

(#35163) marcitp válasza matyi012345 (#35162) üzenetére


marcitp
őstag

Kicsit utánanéztem ennek a 70-200/4L-nek, csinálhatott volna ilyen obit a Canon Nikon véggel ;]
Csak akkor tuti rádobott volna az árára egy 2x szorzót. :)
130k körül láttam ilyen obit, 90 körül van 50D, gondolom, egy alap 18-55 meg nem brutál..
Ez az 50D (nem ismerem a C-t) valahol D7000 kategória egyébként?
Sajnos Nikonból ennyiért mintha tényleg nem lenne meg... obifronton fogja a dolgot ez a 70-200 úgy tűnik.
De valahol meg az is nonszensz, hogy objetív alapján veszünk rendszert, mintha gombhoz a kabátot, de érdekes a setup, amit írsz. :)
off: Képeidnek van vmi gyűjtőhelye, ami publikus? Múltkor raktál kezdőkbe fotókat, nagyon kíváncsi lennék azok alapján a többire is.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35164) rekid


rekid
addikt

Jött kijelzővédő fólia. A kétszer lehúzós verzió. Két darab van benne mind a nagy mind a kis kijelzőre. Tényleg minimális torzítású. Ennyit mindenképp megér.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#35165) r.levente75


r.levente75
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget memóriakártya ügyben. A segítségetekkel sikerült dönteni. Az egyik egy Sandisk extreme pro 32gb lett, a másik pedig Sandisk extreme 32gb.
Valóban a gyengébb csak 40-et tud, ezért bebiztosítottam egy prot is, az már 90-el ír.
Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#35166) N.GÁBOR válasza matyi012345 (#35162) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nagyon kíváncsi vagyok én is, hogy mi lesz ebből. :)

Azért akkor lehet bemásolom a kérdésemet a másik fórumba, bár egyelőre úgy gondolom, hogy nem akarok milc-et. (Ezt megint csak olvasás alapján mondom, de elvileg drágábban kínál hasonló képminőséget és a mérettel nincs bajom)

Lényegesen egyszerűbbnek hittem a döntést korábban. Úgy tűnik nem fektettem kellő hangsúlyt az objektívre. Gondoltam a korábban felsorolt két Nikon valamelyike tökéletes lesz valamilyen kit obival, meg mondjuk egy fix obi-val a jobb képekért.

Már értem, akkor az 50d-nél a Canon 70-200 f4L USM objektíven volt nálad a hangsúly. Lehetne ehhez 60d, vagy akár 70d is, csak az már nem fér bele a keretbe. Tetszik egyébként ez a kombináció, objektívet találtam is többet, csak kicsit tartok az 50d-től a kora miatt. Egyáltalán nem félek a használt cuccoktól, de azért ezek a gépek már jó pár évesek.
Ami még felmerül itt az a videó hiánya, de persze nem ez az elsődleges szempont.

Na még agyalok kicsit. :) (Kíváncsi vagyok mit mondanak a másik fórumban, tényleg egy milc-et javasolnak-e :) )

Köszi az eddigieket!

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#35167) aleister válasza marcitp (#35163) üzenetére


aleister
veterán

Van ilyen. Nagyon meglepő módon Nikkor 70-200 f4-nek hívják. :)
Mondjuk az árát kb eltaláltad.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35168) marcitp válasza aleister (#35167) üzenetére


marcitp
őstag

Nincs is más bajom vele, csak az ára... :D

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35169) matyi012345 válasza marcitp (#35163) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem tudom pontosan megmondani, melyiknek felel meg az 50D de D300 és D7000 közé raknám kb. 130 kicsit már sok az obiért, 110-120 között gondolnám reálisnak, többször láttam már 100-ért. :) 50D meg 100-ért már garival is van, anélkül jó a 90. 18-55 Is I vagy II talán 15-20. Amúgy igen én is így gondolom, hogy annak az obinak ilyen témára Nikon vonalon nincs ellenfél, hogy nonszensz-e vagy sem, hát ez van. :). Alacsony iso-s dinamikában meg a Canon nem tud felmutatni sokat. Mindig van valami.. az a kérdés, hogy az adott téma miben enged kompromisszumot kötni, és itt a ring usm elviszi a dolgot. Küldök priviben linket :)

N.Gábor:

Remélem nem bánod meg a döntést, bármi is lesz az Nagyon újat amúgy Nikon-ból sem fogsz kapni, ha az obira is szeretnél költeni, márpedig kell rá. ;)

(#35170) marcitp válasza matyi012345 (#35169) üzenetére


marcitp
őstag

100-ért full jó lenne Nikonra is :K

Más:
Légyszi nem leoltani a minek az a gagyi kitobi dologgal... inkább tényszerűen, ha lehet. :)
D7200-on a 18-55 af-p működik?
külhoni lapokon nem találtam egyértelműt...
illetve ha nem af-p, melyik típus ebből a "legjobb", van vkinek tapasztalata?
köszi előre is! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35171) JohnyBlue válasza aleister (#35167) üzenetére


JohnyBlue
őstag

na de ne keverjük össze a stabis meg a stabi nélküli verziókat ;)

A Nikon 70-200 f4 VR kánonos megfelelője a Canon 70-200 f4L IS és a boltokban biony biony kb egyforma árakon mozognak :)

Ha a nikon is csinálna egy f4es stabi nélküli verziót az lenne az igazán baba...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35172) marcitp válasza JohnyBlue (#35171) üzenetére


marcitp
őstag

csóró verzsön ;] ... hiánypótló lenne! :K de komolyan! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35173) Roachy válasza matyi012345 (#35157) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem vitatkozom veled, teljesen igazad van. Vegyen Canont, a Nikon sz@r. Szerintem töröljük is ezt a topikot. ;)
Tény, az a Canon 70-200 egy igen csak jól sikerült darab, de azt erős túlzásnak tartom, hogy egyetlen optika döntsön a rendszerről.
A Nikon vs Canon téma örök és soha nem lesz végeredmény. Mindkét márka minden feladat megoldására tökéletesen alkalmas.
Nüansznyi különbségek vannak mostanra. Régebben még kicsit tágabb volt ez, de ez már rég nem így van.
Szerintem aki most ismerkedik a dslr-ekkel, menjen el egy boltba, fogdossa, próbálgassa őket, nézzen bele a menübe, és amelyik szimpatikusabb neki a mellett döntsön. Nem mellesleg, ha nem akar komolyabban foglalkozni a fotózással, akkor már nem is csak a Nikon és Canon jöhet szóba mint reális alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#35174) Roachy válasza N.GÁBOR (#35166) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyébként van az 50D-hez hack-elt firmware, azzal már tud videót is.

(#35175) rekid


rekid
addikt

Mondjuk "budget" megoldásnak ott lehetne még a Pentax k50 most a mindenszínű péntek akciókban kittel együtt dobálják 110-120 körül az ember után. És ott a stabi a vázban :F

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#35176) N.GÁBOR válasza Throme (#35160) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Még elég komoly hiányosságaim vannak az alapok terén is. Azt gondoltam, hogy a kis Canon sx230 5-70-es gyújtótávolságát megfeleltethetem a tükörreflexes obikon szereplő számokkal. Vagyis, hogy a 18-105 bőven képes annyira közel hozni a témát, a sokat emlegetett 70-200-as Canon meg egyenesen brutál. :)

De akkor ez nem egészen így van

Amúgy azt, hogy pl F1-hez miért szükséges egy obi azt nagyjából értem. Ott nem tudsz közel menni, így kell a nagyobb gyujtótávolság. (Bocsi, tudom, hogy ez ennél sokkal összetettebb, de még csak itt tartok)

Ez jól jön erdőjárásnál is stb. De ha otthon a saját kutyusról csinálsz fotót, oda alkalmas lehet kiváló képek készítéséhez akár egy nagy fényerejű fix 50mm-es obi is ugye?

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#35177) marcitp válasza N.GÁBOR (#35176) üzenetére


marcitp
őstag

Nézz szét esetleg itt. :)
Sok jó fotója van a témában, exif-et közöl többnyire ki lehet elemzni nagyjából, milyen obival és hogy. Hátha segítség! ;)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35178) tvamos válasza N.GÁBOR (#35166) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha autóversenyt akarsz fotózni, meg családi képeket akarsz, nézd meg a Nikon 1-et, (lehetőleg bsi sony szenzorral,) kapsz ekvivalens 300 véggel kit obit, vr-rel, meg fényerős fixet, meg 30 fps sorozatot, folyamatos AF-fel. Ráadásul kicsi.
Vagy nézz be a milyen cserélhető obis gépet topicba, ott ajánlanak mft-t, ami szintén jó.
De a végén, a jó kép inkább rajtad fog múlni, mint a gépen, ebben a 200 ezres tartományban.
Persze, sokkal profibbnak nézel ki egy 6-8 éves batár tükrössel, ha az kell...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35179) N.GÁBOR válasza marcitp (#35177) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ez igen! Köszönöm a linket, ezek a fotók ámulatba ejtőek! :))
Jó kis motiváció, hogy hova juthatsz el évek alatt sok gyakorlással! :) (talán)

Ráadásul a képek egy jelentős része ha jól láttam akkor a matyi012345 által javasolt objektív nagytesójával készült.

tvamos
írtam a javasolt fórumba, meglátjuk mit mondanak. Az, hogy mi van a kezembe, mit gondolnak nem számít. A lényeg a képminőség :)

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#35180) matyi012345 válasza Roachy (#35173) üzenetére


matyi012345
őstag

A márka miatt indítottál cicaharcot, de semmi érdemleges alternatívát nem írtál, még mindig. Más már megtette, igaz Ő MILC-et ajánlott. Akkor rá is online-akasztás vár, mert ez a DSLR topik? Vagy őt védi a márka? :) Mindig egyszerűbb belekötni abba, aki a tapasztalatait összeszedve próbál összerakni egy rendszert ami a szerinte a legjobb. Aki nem csinál semmit az támadhatatlan.

(#35181) Roachy válasza matyi012345 (#35180) üzenetére


Roachy
senior tag

:R Meghajlok a tapasztalatod előtt. ;)
Akkor elmondom miért nincs értelme veled vitatkoznom.
Szerintem kezdőként, teljesen felesleges az a 70-200. Pláne köré építeni a szettet.
Nagyon beszűkíti majd a témákat. Mivel ég és föld lesz a különbség közte és a mellé vásárolt kitobi között, bele fog esni abba a csapdába, hogy mindent azzal szeretne majd fotózni.
Én azt gondolom, első körben kell egy ultrazoom optika, és mellé egy fix, nagy fényerejű 50 vagy 85. Ezzel a kombóval minden téma le van fedve amit írt és tanulásra ösztönzi.
És ez a válaszom is egyben erre a kérdésre:
De ha otthon a saját kutyusról csinálsz fotót, oda alkalmas lehet kiváló képek készítéséhez akár egy nagy fényerejű fix 50mm-es obi is ugye?
Aztán ha ráérzett az ízére és szeretne tovább fejlődni, jöhetnek a komolyabb lencsék is.
Ezért a te általad javasolt 70-200-ra nem akarok és nem is tudok valós alternatívát ajánlani.
Viszont ha az elsődleges szempont a minél kitűnőbb minőségű F1 fotók, akkor tökéletes a te ajánlásod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35182) matyi012345 válasza Roachy (#35181) üzenetére


matyi012345
őstag

A vitát elkezdeni is felesleges volt. Még mindig ott tartunk, hogy nem tudtál összerakni egy komplett szettet ami mindenre legalább ugyanolyan jó vagy jobb mint amit írtam. Volt már kardántengelyes nagytele, most van fix 50,85, ultrazoom, váz még mindig nincs. Nekem mindegy. Megint az a hülye aki próbált érdemben segíteni.

Amúgy igen a fix 50 jó, de kint még jobb a 85 ami meg már a keret jelentős részét elviszi, versenyre meg rövid és rugalmatlan mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#35183) Roachy válasza matyi012345 (#35182) üzenetére


Roachy
senior tag

De ajánlottam. Akármilyen váz (nem kell, hogy Nikon legyen ;)), egy ultrazoom és egy fix. Majd később lehet fejleszteni, ha van hozzá kedv, olyan irányba amibe csak jól esik.
De rögtön 70-200-al kezdeni fölösleges (kivéve ha az F1 a fő téma).
Ez van, én így gondolom még akkor is, ha ez neked nem tetszik. Bocsi! ;)
Nem hülyéztelek le! Sőt, teljes mértékben egyet értek veled abban, hogy az imádott Canon optikád tényleg bitang jó darab és nincs valós megfelelője Nikon vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#35184) Roachy válasza Roachy (#35183) üzenetére


Roachy
senior tag

Ja igen, még egy dolog.
Az hogy milyen márkájú legyen a gépváz, már ezt is leírtam. El kell menni boltba, megtapogatni, próbálgatni, menüt nyomkodni és amelyik jobban tetszik, kényelmesebb, szimpatikusabb, azt kell választani.

(#35185) #65675776 válasza matyi012345 (#35182) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztos vagy benne, hogy Nikon topicban Canont promózni nem trollkodás?

(#35186) dualcore


dualcore
őstag

Ha már nagy fényerős, akkor 35 vagy 50 a nyerő? Értem ez alatt, hogy csakis képminőségben van e köztük különbség számottevően?

(#35187) matyi012345 válasza #65675776 (#35185) üzenetére


matyi012345
őstag

Már többször kifejtettem a véleményemet erről. Nem érdekel a márka, nem aszerint ajánlottam. Ha Nikon-ból lett volna jobb, azt ajánlok.

(#35188) forceberg válasza matyi012345 (#35187) üzenetére


forceberg
veterán

Csak kihegyezed az egészet erre a 70-200-ra.
Mintha F1-et egy Tamron 70-300VC-vel nem lehetne meglőni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35189) matyi012345 válasza forceberg (#35188) üzenetére


matyi012345
őstag

És miért kéne ha van jobb rá?

(#35190) forceberg válasza matyi012345 (#35189) üzenetére


forceberg
veterán

Mert mondjuk 2/3 annyiba kerül és hosszabb. 200-ig meg igen jó képet produkál.
Persze, szép és jó cucc, de nem kikerülhetetlen.
Ilyen esetekre én azt mondom, több fog múlni a témán, mint, hogy mivel lett lefotózva.
Ellenpélda, a Nikon 14-24-en kívül is van élet nagylátó tartományban.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35191) marcitp válasza forceberg (#35190) üzenetére


marcitp
őstag

Egyébként a kolléga meg itt kapta a legtöbb választ, hiába irányította Matyi már az elején a gépvásárlásos topikba. :D sztem absz nem troll kat....., megoldást mondott, még ha nem is Nikon.
tehát Nikon vonalon kb D7000, plusz a Tami az alternatíva konkrétan a 200k keretben, plusz egy széles alap, a sokat fikázott 18-55 occsójért? Ha a Tamronnak gyors a fókusza, gyerekportréra is elég (sztem), a 18-55 meg általános mindenesre. Nem? nem értek hozzá. A Nagy Nikon vonalon eddig senki nem mondott semmit, azt azárt valljuk be (200k-ban)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35192) matyi012345


matyi012345
őstag

Akkor állíts össze javasolt rendszert 70-300-al, mint ahogy tettem Én is 70-200-al. Engem a legkevésbé sem zavar.

Amúgy YT-n össze lehet nézni a 70-200, 70-300 AF sebességet. A 70-200 kikapcsolt limiterrel is agyonveri. De lehet hogy neki elég az is, majd eldönti.

Utoljára írom le:
Nem márka alapján ajánlottam rendszert. Ennyi pénzért szerintem az a legjobb és kész. Ha van más javaslat akkor lehet tenni, de ne rajtam keresztül és minden áron engem cáfolva.

[ Szerkesztve ]

(#35193) Roachy


Roachy
senior tag

Tényleg azt gondoljátok, hogy elengedhetetlen a tele zoom?
Nem lenne racionálisabb egy mindenes ultrazoom és egy fix?
Kompaktról tér át dslr-re. Így is el fog ájulni a különbségtől. Megmaradhat a kompaktnál megszokott kényelem, hogy nem kell témánként optikát váltani. De a lehetőség is adott a fixszel, hogy igazán minőségi képek is készülhessenek. És egy ilyen fix a legalkalmasabb amúgy is a tanulásra, ha még jobban beleszeretne a fotózásba.
És ha ez megtörténik, jöhetnek a speckóbb lencsék, az igényeinek megfelelően.
Ha viszont megelégszik azzal, hogy a kompakt lehetőségeinél jóval többet tud kihozni a képekből, de ennél többet nem áldozna rá (idő, pénz), akkor is van egy jó kis szettje.
Nem mellesleg az eredeti kérdés sem arról szólt, hogy melyik a legjobb telezoom F1 fotózására, ami egy váz mellé még belefér a keretbe, hanem elsősorban pár Nikon gépvázról érdeklődött.
Az más kérdés, hogy én azt gondoltam, valamiért már konkrétan letette a voksát a Nikon márka mellett. Úgy látszik Matyi kolléga arra ráérzett, hogy nem így van és a kérdésnek jobb helye lenne a másik topikban. De ez a 70-200 fétis szerintem túlzás.
He-he! Most nézem, ott még választ sem kapott tegnap este óta. Itt viszont nem kicsit pörög a téma. :DDD Lehet mégis itt van jó helyen a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#35194) tvamos


tvamos
nagyúr

Biztos, hogy egy kezdőnek egy 8 éves vázat kell ajánlani? Piszok sokat fejlődött azóta a teknika!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35195) Roachy válasza matyi012345 (#35192) üzenetére


Roachy
senior tag

Az AF csak kényelmi extra. Nem attól lesz jó, vagy rossz egy kép. Rengeteg helyzet van, amikor kézzel sokkal gyorsabb és pontosabb az élesség állítás. Sőt, van amikor kifejezetten zavaró az AF. Akár F1 fotózásakor is adódhat ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#35196) tvamos válasza Roachy (#35195) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt inkább a kérdezőnek kell eldönteni, kell-e neki az af. sokan vannak, akik nem akarják maguk tekergetni a fókuszt. Főleg egy kezdőnek, csak eltereli a figyelmét a témáról, lehet, hogy éleszi a kedvét is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35197) N.GÁBOR válasza Roachy (#35193) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Lehet, hogy szakmailag rossz helyen landolt a kérdésem, de a valójában mégis jó helyre írtam, hisz itt már elképesztő hullám indult el. :) Rengetegen írtatok és adtatok tanácsot. Jó kis vita is lett, de remélem nem harapódzik el túlságosan. :)
A másik fórumban is biztos segítőkészek, de egyelőre "csak" tvamos írt, aki viszont már itt is adott tanácsot.

Egyébként Roachy jól érezte, valóban letettem már a voksomat a Nikon mellett, de ennek semmilyen szakmai alapja nem volt. Inkább csak amiatt, hogy mind a két esküvői fotós Nikonnal mászkált, aztán ahogy jártunk hozzájuk heteken át képeket válogatni, lépten-nyomon Nikon termékekbe botlottunk. Csak ennyi volt az oka. :)

A matyi012345 által javasolt szett is nagyon tetszik annak ellenére, hogy Canon, hisz igazából nem ésszerű érvek alapján jöttem a Nikon fórumba. Egyedül a keresett 50D elég magas expo száma és kora az ami kicsit visszatart. Feljebb menni 60d vagy 70d irányába meg nem tudok a keret miatt.
Amúgy tudatlan újoncként én is úgy éreztem, hogy ez az objektív az F1-re van kiélezve (ami nem baj, hisz nagy rajongók vagyunk feleségemmel:)), de a belinkelt kutyás képeknél is ennek a nagytesóját használták. :)

A tvamos által ajánlott Nikon 1 J5 is egy ésszerű javaslat, de kereső azért lehet, hogy hiányozna. Azt most is hiányolom az sx230-ról. Meg a szenzorméret talán a tükrösök mellett szól (remélem nem írok hülyeséget).

May the force be with you!

(#35198) Roachy válasza tvamos (#35196) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez igaz. Azt csak a yt-os összehasonlításra írtam. Ha már AF és F1, akkor a sebességnél fontosabb, vagy legalább olyan fontos paraméter az adott váz mozgás követő, folyamatos AF képessége.

(#35199) Roachy válasza N.GÁBOR (#35197) üzenetére


Roachy
senior tag

de a belinkelt kutyás képeknél is ennek a nagytesóját használták
Viszont Full Frame vázzal. Mivel te DX vázat veszel, ott a 70-200 már ~105-300-nak felel meg, ami már erősen tele tartomány. Magyarán cropos váznál ugyanilyen képeket, azonos fókusz távolság mellett, csak messzebbről tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#35200) tvamos válasza N.GÁBOR (#35197) üzenetére


tvamos
nagyúr

És később akarsz/tudsz még erre a hobbira költeni? Ha igen, akkor szerintem most ruházz egy D7x00-ba, sokkal jobban használható, mint a kisebb vázak. A tekergetőit irigylem nagyon! Ha D5x00-am lenne, akkor is irigyelném. meg akkor a focus tuningot is.

(#35198) Roachy válasza tvamos (#35196) üzenetére
Szerintem is fontos a követő af, és az említett vázak közül szerintem abban is a D7100 a legjobb. (Meg a J5.) :P

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.