Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Roachy válasza g.killer (#35933) üzenetére


Roachy
senior tag

A hirtelen páralecsapódástól kell védeni. Ha nincs idő, vagy lehetőség fokozatosan hagyni fölmelegedni, arra is van megoldás. Lehet venni vastag jó minőségű villámzáras tasakot. És mielőtt bemész a hidegből a melegbe, tedd bele egy ilyenbe (akár duplán, vagy szilikon tasakot mellé téve), gondosan zárd le. Így már simán be lehet vele menni és gyorsabban föl is melegszik, órák helyett max 20-30 perc.

(#35952) JohnyBlue válasza Roachy (#35951) üzenetére


JohnyBlue
őstag

es ha mar a szilikon bigyok nem szivjak fel mert regiek akkor szepen parolodik a vaz a legmentes zacsiban :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35953) Roachy válasza JohnyBlue (#35952) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem fog az párolódni, ha rendesen le van zárva a zacskó nem lesz semmi baja szilikon nélkül sem. ;) A pára a tasak külsején fog lecsapódni.

(#35954) forceberg válasza Roachy (#35953) üzenetére


forceberg
veterán

Végre valaki képben van! :R

Kint a hidegben kell még a zacskóba tenni és légmentesen lezárni.
Ha a kinti mínuszban nem csapódott ki a zacskón belül, akkor az bent felmelegedve sem fog már kicsapódni, mert ahogy melegszik a zacskóban a levegő, egyre több vizet tudna "lebegtetni", de mivel a zacskót lezártad, nem tud bejutni több víz.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35955) tvamos válasza JohnyBlue (#35952) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a kis "szilikon bigyók" nem szívják fel a párát, akkor ki lehet "égetni" őket a sütőben.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35956) flash-


flash-
veterán

dx es nikonhoz szeretnék valami "utazózoom" obit, a 18-105 ről lépnék feljebb szintbe:

élesebb, szebb rajzolatút keresek, az átfogás nem baj ha nem ilyen nagy, csak észrevehető legyen a jobb élessség rajzolat..

(szerettem a 18-105-öt addig, ameddig nem vettem meg a 35 1.8 g AF-s obit, azóta az előbbit elég ritkán rakom fel. pedig érdekes obi ez a 18-105: 70%ban enyhén mos és homályos picit, de néha pedig teljesen rendben van..
de a 35ös...hú :) ..)

mit tudnátok ajánlani?

ezek közül melyik a legajánlottabb(ak)?

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Asp (IF)

SIGMA 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM (Nikon)

SIGMA 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM Contemporary (Nikon)

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II VC LD Asp (IF) (Nikon)

SIGMA 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM (Nikon)

Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD Asp [IF] Macro (Nikon)

Nikon AF-S 24-85mm f/3.5-4.5G ED VR (JAA816DA)

Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD Asp [IF] (Nikon)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35957) gergo5991 válasza flash- (#35956) üzenetére


gergo5991
őstag

utolsó 3 asszem FF lens, dxomark meg egyéb fórumos kommentek alapján a sigma 17-50 os hsm a befutó, vagy ha a keret engedi akkor egy nikon 24-120as f4-as, vagy 16-80 f/2.8-4.0 VR DX
milyen bodyd van?

(#35958) xors válasza flash- (#35956) üzenetére


xors
senior tag

Sigma 17-50 2.8 erősen ajánlott:) nekem is volt és nagyon szépen dolgozott!

(#35959) zolikaDB válasza flash- (#35956) üzenetére


zolikaDB
veterán

A 35/1.8 ennyire-de ennyire a kitobi utan?

(#35960) Snoop-y válasza zolikaDB (#35959) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elso fenyeros lencse mindig emlekezetes ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35961) r.levente75


r.levente75
addikt

Ide írom inkább, szerintetek az 50mm 1,8 d, érdemes lecserélni az 50mm 1,8g re? Képminőség szempontból.

(#35962) Snoop-y válasza r.levente75 (#35961) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kitalalod melyik melyik hint nelkul?

Jobb oldali a G ;)
Szerintem erdemes a G-t hasznalni :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35963) rekid válasza r.levente75 (#35961) üzenetére


rekid
addikt

Nyitott blendével jobb a beszámolók és mintakép alapján. Egyébként meg kb. egál.
De hátha van valaki akinek volt/van mindkettő.

Megelőztek.. :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#35964) Snoop-y válasza rekid (#35963) üzenetére


Snoop-y
veterán

A G lencse amugy is strapabirobb es jobb minosegben van gyartva :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35965) r.levente75


r.levente75
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha jól néztem a D ami nekem van max. 30k környékén megy használtban. Ezt az összeget kellene még egyszer rádobnom a G-re, de akkora különbség talán nincs közte, azt gondolom egyenlőre megtartom.

(#35966) xors válasza r.levente75 (#35965) üzenetére


xors
senior tag

Én is dilemmáztam de arra jutottam, hogy csere max 1.4 G vagy D -re, de elősorban egy 85mm kéne :)

(#35967) Snoop-y válasza xors (#35966) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre gondolsz (Nikon 85mm f/1.4 G)? Ez nekem is a listamon van :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35968) xors válasza Snoop-y (#35967) üzenetére


xors
senior tag

Nem pont az 1.4 -re, az elég csillgászati árban van még nekem. Az 1.8 viszont barátibb :D Következőnek viszont a 24-70 f/2.8 jön mint nagyobb befektetés ;]

(#35969) subidu válasza xors (#35968) üzenetére


subidu
tag

Nálam már megtörtént. :D
Nikon 24-70 2.8 VR.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#35970) Snoop-y válasza xors (#35968) üzenetére


Snoop-y
veterán

A 24-70 -et imadom. Nagyon jo lencse :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35971) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak, kicsit szaporábban veszem a levegőt...
Megérkezett a Nikon 35/1.8-am... :DDD
Huhhh... Szó sincs róla, h ne mondtátok volna, ez milyen jó. Dee... Áááá...
Pedig csak bent a szobában bohóckodok az 1.8-al... :))

(#35972) tvamos válasza zolikaDB (#35971) üzenetére


tvamos
nagyúr

En szinte le sem vettem a geprol, szinte csak azzal fotoztam. Piszok jo a fenyero, meg a bokeh a kitobi utan.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35973) marcitp válasza r.levente75 (#35965) üzenetére


marcitp
őstag

Bokehban van rendesen különbség.
Középen élesebb valamennyivel nyitva a G, széleken nagyon hasonló, sőt, mintha a D-s jobb is lenne, de erősen kell nézni, szóval elhanyagolható. Bele kell számolni a komponálásba a rajzolatot nyitva a G-nél is.
Színekben, kontrasztban is jobb a G-s, fókuszsebességben nem vagyok biztos a G-s javára, de jó.
Bokehban viszont szerintem megéri a csere, nem bántam meg.
Bár a D70-re sztem be fogok szerezni egy 50D-t.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35974) #Morcosmedve válasza tvamos (#35972) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A 18-55 KIT obi az nagyon kezdő, cserében keveset ér, nem sajnálja annyira az ember. Én ettől függetlenül sem vettem vele gépet, hanem váz+ a 35 f1.8-as obi, aztán váltáskor 18-140-es KIT, az már egy jó obi, átfogásra is..a 35-ös természetesen megmaradt, legtöbbet azt használom az összes közül.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#35975) forceberg válasza #Morcosmedve (#35974) üzenetére


forceberg
veterán

A 18-55 pont olyan, hogy általában kezdőbbek nála, akik eldobják. Arra jó, hogy nagyon kezdők helyett szakavatott kezekben szuper képeket lehet vele készíteni.
:K

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35976) matyi012345 válasza forceberg (#35975) üzenetére


matyi012345
őstag

+1

Bár vannak valóban gyenge darabok, nálam pl. a 18-55 vr I használhatatlan képet adott a tele végén. Viszont a régi VR nélküli rendben volt.

(#35977) anaqer válasza forceberg (#35975) üzenetére


anaqer
veterán

Nagyrészt igazad van, de azért ne essünk át a ló másik oldalára... nagyon kezdőknek is lehetnek olyan felhasználási szituációik, amire a 18-55 bőven kevésnek bizonyul.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35978) marcitp válasza forceberg (#35975) üzenetére


marcitp
őstag

+1
A 18-105 is pont ilyen.
Anager: igen, azoknak, akik téma helyett a pixelkukkra mennek. Tipikus kezdő probléma.
Tök jó, aki kezdőként dobja a kitobit... jól írta Forceberg, az obi többet tud náluk, de helókitobi, mert a jobb obi meghozza a fotografit. ja.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35979) r.levente75 válasza marcitp (#35973) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet azt kellene nekem is, megtartani a D70-re a D-t és az új vázra megvenni a G-t? Nem is tudom..., de akkor már gyutávot kellene váltanom is.. Na erre még alszok párat.
Nálam van egy, ha használtba gondolkodsz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35980) marcitp válasza r.levente75 (#35979) üzenetére


marcitp
őstag

hátha lesz g-s jóáron... ;) tényleg jó.
Nekem pl a 35G nagyon nem jött be, van nálam egy kölcsön, inkább a 18-105 35mm-en.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35981) anaqer válasza marcitp (#35978) üzenetére


anaqer
veterán

Anager: igen, azoknak, akik téma helyett a pixelkukkra mennek. Tipikus kezdő probléma.

Vicces pixelkukkról papolnod, amikor még a nickemet sem látod rendesen. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35982) zolikaDB válasza anaqer (#35977) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen. Nehez lenne elmagyarazni, hogy nekem a szituk nagy reszeben 35mm-en keves volt a kitobi fenyereje...
Azzal nem sokat tudok kezdeni, h milyen es mekkora a lakas... Tudom, es meg is felel kulteren a kit, de babat fotozni nem a foteren fogok ;)
Ettol fuggetlenul en jelenleg oromkodok az obinak es nem azon torom a fejem, h jajj, mit rontok el a kitobival, meg nem a mierteket keresem. Amennyiert vettem hasznaltan, plane siman megerte.

[ Szerkesztve ]

(#35983) tvamos válasza #Morcosmedve (#35974) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom milyen a 18-55 KIT obi, mert sosem volt. Gondolom jobb, mint a semmi.
Nekem AF-S Nikkor 18-135mm 1:3.5-5.6G ED volt, az teljesen rendben van. Ha messze van a targy, nehez a 35-ossel lekapni, es nem mindig lehet kozelebb menni. Szerettem azt is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35984) anaqer válasza zolikaDB (#35982) üzenetére


anaqer
veterán

Valami olcsó dönthető-forgatható vakut keressél a gyerekhez beltérre - hátad mögé, kicsit a plafonra irányítod, esetleg ráhúzol egy fehér zoknit, és máris előrébb vagy, mint egy akármilyen drága gyors obival.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35985) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Múltkor már elég jól elmagyráztázok, hogy minden obi gyújtótávolságát a FX-es gépekhez mérten tüntetik fel.

Vagyis egy fix 35mm-es obi egy FX-es váz felől nézve valóban 35-ös, míg egy DX-es váz felöl nézve viszont már 35*1,52=53.2

A d7100-hoz kapott 18-105-ös kitobin is szerepel a DX-es megnevezés. Ennek ellenére úgy gondoltam, hogy ez esetemben akkor is az előbbiek alapján 27-160-as.

A lightroom mégis a teljesen "kitolt" állapotban készült képekre is azt írja, hogy 105 mm. Na emiatt zavarodtam egy kicsit össze.

Ez akkor is 160mm, csak mivel az obi 105-ös állásban volt ezért ír a program ennyit?
Vagy mivel erre az obira rá van írva, hogy DX, ezért ez a váz felől nézve valóban 18-105-ös?

Bocs az értetlenkedés miatt.

May the force be with you!

(#35986) anaqer válasza N.GÁBOR (#35985) üzenetére


anaqer
veterán

Nézd meg IrfanView-val plusz összes pluginnel ( CTRL-E ), aztán meglátod.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35987) matyi012345 válasza N.GÁBOR (#35985) üzenetére


matyi012345
őstag

Valójában ez ennél sokkal egyszerűbb. Minden képnek egyetlen gyújtótávolsága van. A szenzorod kisebb, ezért a kép szélét levágja, ezért olyan mintha nagyobb gyújtótávolságúval készült volna. Az ekvivalens gyújtótávolság a gyakorlatban nem létezik.

(#35988) tvamos válasza N.GÁBOR (#35985) üzenetére


tvamos
nagyúr

Még ennél is egyszerűbb. Ha te a szemedhez emeled a DX-ed egy 35mm-es objektívvel, ugyan azt látod a keresőben, mint az FX keresőben egy 50mm-essel. A szakik meg FX-ben, pontosabban 35mm-es kisfilmes gépben gondolkodnak. Ezért számolgatnak ekvivalens gyújtótávval.
Na most akkor ez lehet, mégsem egyszerűbb... :F

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35989) randras_83 válasza forceberg (#35975) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem amúgy egy 18-55VR GII simán jó kis obi, 18-on szebben rajzol, mint a 18-105, és igen valóban szép képeket lehet lőni vele, szóval egyetértek. Én már megbántam, hogy eladtam anno. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#35990) subidu válasza N.GÁBOR (#35985) üzenetére


subidu
tag

Igazad van. Tényleg mindenhol az obi gyutávját írja ki, nem pedig a szorzóval növelt távot.Holnap csinálok egy próbát, mert van itthon FX és Dx gépem is.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#35991) marcitp válasza anaqer (#35981) üzenetére


marcitp
őstag

Kiragadtad a lényeget :D
bocs, tényleg elnéztem a neved. De már jóideje anager vagy nekem :DDD
Jó, mostantól anaqer. :) bocs az elírásért. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35992) rekid válasza N.GÁBOR (#35985) üzenetére


rekid
addikt

"Ez akkor is 160mm, csak mivel az obi 105-ös állásban volt ezért ír a program ennyit?"

Igen.

Azért DX obi mert "DX kört rajzol". Ha feltennéd egy FX vázra (Nikonnál lehetséges) A DX-és FX szenzor különbségéből adódó területen (a kép szélein, mintha egy lyukba néznél) feketeséget látnál. Ezért lehet átváltani az FX gépeket DX kivágási módba. Ilyenkor a gép csak azt a területet "figyeli" amire ténylegesen hasznos fény jut.

Ne keverjen meg, hogy a DX gépekben is van 1,3 kivágási mód. Na az a parasztvakítás kategória.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#35993) Throme válasza rekid (#35992) üzenetére


Throme
veterán

Néha használom az x1,3 módot. Egyszer ki kéne számolni, hogy a 24 Mpx-es képből kivágva x1,3-nak megfelelő kép hány Mpx-nek felel meg, szemben a konkrét x1,3 módban készült 16 Mpx-eles képpel.
Nem hiszem, hogy a nikon nem ismeri a képkivágás funkciót akármelyik képszerkesztőben, amikben a x1,3 mellett még végtelen lehetőség van.
Ekvivalenciát tekintve ez a x1,3 majdnem 2x szorzót jelen (a meglévő x1,5 beleértve ).
Lehet a milcre (m 4/3) való átszoktatás végett tették be ;]

(#35994) r.levente75 válasza Throme (#35993) üzenetére


r.levente75
addikt

Picit hogy én is bekeverjek a videóhoz muszály az 1/3-os kivágás mivel csak ott van 50 ill60p. Dx-én a 30p nálam kicsit szaggat.

(#35995) flash- válasza zolikaDB (#35959) üzenetére


flash-
veterán

nálam igen.
éles, szép szinek,
és - bár tudjuk hogy a dinamika,stb.. az érzékelőn múlik - egy kis ps-el sokkal nagyobb dolgokat lehet kicsalogatni egy ilyen obival készült fotóból, mint egy kitobival készülttel..biztos hogy van itt még valami tényező, ami ezt indokolja, oké hogy nagyobb a fényerő,jobb a rajzolat, szebbek a szinek, és van élesség, de szerintem az érzékelőre eljutott fény nem lehet lehet hogy "szebb" és "jobb minőségű" mert talán mert az üvegek is jobb minőségűek, és hogy ez is okoz ilyen különbséget?
esetleg a kevesebb lencsetag nem csak jobb fényerőt eredményez, de szebb fényátengedést?
..ez csak egy feltételezés.. cáfoljatok:)

persze lőttem jókat 18-105 el is, csak az arányok mások:)

sigma 17-50 os hsm: köszi az infót, utána nézek, ez pont olyasmi lenne amit keresek átfogásban.
ja kérdeztétek a vázat, most még d3100, majd majd valamikor egy d5300 esetleg d5500 van kilátásban..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35996) RpPRO


RpPRO
őstag

Bocsánat, ha már volt:

Nikon pénzvisszatérítés oldalán ezt olvasom: "A KITÖLTÖTT ŰRLAPOT, VALAMINT A KITÖLTÖTT JÓTÁLLÁSI JEGY ÉS A NÉVRE SZÓLÓ SZÁMLA MÁSOLATÁT KÜLDD VISSZA A..... "

Ha más személy, esetleg cég nevére veszem, akkor ugrott a 30e ft?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#35997) #Morcosmedve válasza RpPRO (#35996) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan, cégre nem adnak visszatérítést.

© asszongya'hogy

(#35998) Snoop-y válasza RpPRO (#35996) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K

A garijegynek es a szamlanak a te nevedet kell tartalmaznia.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35999) r.levente75 válasza RpPRO (#35996) üzenetére


r.levente75
addikt

Csak magánszemély, elszámolni nem tudod cégre, csak a nevedre.

(#36000) Snoop-y válasza r.levente75 (#35999) üzenetére


Snoop-y
veterán

A visszaterites viszont tok hamar megjon (feltoltottem a masolatot es par napon belul a szamlamon volt a penz :K )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.