Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) AMD Power válasza MaCS_70 (#7150) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Nincs ebben semmi tükrözés. Neki van egy lakása ami el lesz adva. És annak az árából + egy kis különbözetből lesz véve az ő nevére egy másik. Nincs ebben semmi extra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7152) Magnum_ válasza MaCS_70 (#7150) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és ha asszony le tudja vezetni, hogy a lakás a különvagyonából lett vásárolva?

I humbly and respectfully decline™

(#7153) bambano válasza AMD Power (#7149) üzenetére


bambano
titán

ki fognak fosztani váláskor :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7154) bitpork válasza davenport (#7138) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A Siófoki VW szervizzel volt nekem egy érdekes sztorim 2006ban. A passat-om megállt a nyaralótól pár méterre, beszállíttattam oda. 3 nap múlva híttak h adagoló hiba. Hurrá , válaszoltam, ne mozduljanak, mert tavaly lett cserélve a Kaposvári VW szervizben és garanciális még vagy fél évig, viszem a számlát. Kértek egy kis időt, majd visszahívtak hogy hát még sem az adagoló a hibás, hanem a motorvezérlő ... ekkor megkértem őket h tolják ki a parkolóba a kocsit mert megyek érte trailerrel és elhozom - gondolom érthető okokból. 2006ban kértek 28k-t a "diagért" és a szétszedetten visszaadott kocsiért.(meg a 14k-t az odaszállításért)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7155) Magnum_ válasza bitpork (#7154) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és végülis mi volt a rossz?
amúgy a kaposvári VW jó.

I humbly and respectfully decline™

(#7156) bitpork válasza Magnum_ (#7155) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A motorvezérlő. Ugyanakkor -talán bocsánatos, de - kételyek merültek fel bennem a garanciás javítási igényt igazoló számla feltűnése utáni hirtelen diagnosztika eredmény változással kapcsolatban :B Adtak egy 10 napos javítási határidőt, anyagköltség ajánlatot 370k értékben , és erre jött volna rá a szerelés és gépi diagnosztika költsége. Szegeden 80k-ból garis aklatrésszel megoldották :U

ps

jut eszembe a Karg Autó lehet veled jó volt, de nekem nem voltak hajlandóak kikeresni egy náluk szervizelt autó számláit( visszaigazolva a megtörtént szervizeket ) mer' már áttértek egy másik számlázó programra :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7157) Magnum_ válasza bitpork (#7156) üzenetére


Magnum_
nagyúr

persze, nyilván

I humbly and respectfully decline™

(#7158) MaCS_70 válasza Magnum_ (#7152) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ami a jelek szerint nagyjából meg is valósul.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7159) AMD Power válasza MaCS_70 (#7158) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor most mi is van? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7160) Magnum_ válasza AMD Power (#7159) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha asszony le tudja vezetni, hogy a kulonvagyonabol van, akkor neked nem ugyanannyid van, mint neki. Pl hazassag elott orokolt nagyszuloktol lakast, azt eladta, azt beforgatta (mondjuk 1:1-ben) a kozosen hasznalt ingatlanotokba, nem hiaba kerult csak az o nevere. Csak egy peldat irtam.

I humbly and respectfully decline™

(#7161) AMD Power válasza Magnum_ (#7160) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs is ezzel semmi baj. Neki volt/van lakása a házasság előtt. Nekem nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7162) davenport válasza bitpork (#7154) üzenetére


davenport
aktív tag

A Skodám 2013 telén volt utoljára márkaszervizben, igaz akkor Linzben, mert hétvégi kirándulás közben szétesett a kuplung. Az egy órás állapotfelmérés 100 EUR volt, de kellett, mert a biztosító csak akkor vállalta a hazatrélerezést ha ez megvan és három napon belül nem javítható a kocsi. 2 hét várakozást mondtak az alkatrészre, így jött haza a szerelőmhöz. Az viszont egy tényleg ördögi kör hogyha új kocsit veszel akkor figyelni kell a szerelésért, mert akkor miért vegyek újat?

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#7163) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Posta temahoz: feladtam egy cegnek a kozhiteles cegkivonat szerint szekhelycimere egy levelet. Fiz.felsz. olyan cim Bp-en, ami letezik, durvan belvarosi, konkretan a vak is megtalalja. Cim nem azonosithato jelzessel jott vissza (nem elkoltozott, nem cimzett ismeretlen, nem nem kereste...). Termeszetesen veletlenul sem gondolok arra, hogy a kezbesitovel megdumalta a tarsasag. Kenytelen vagyok torvenyessegi felugyeleti eljarast kezdemenyezni.

I humbly and respectfully decline™

(#7164) mike1334 válasza Magnum_ (#7163) üzenetére


mike1334
veterán

Irányítószám vagy emelet/ajtó elírás vagy hiány? Esetleg építkezés? Ezek szoktak a leggyakoribbak lenni, ha ezzel jön vissza. Illetve mondjuk irodaházban a portán nem tudják kik vannak az épületben....nekem már ilyen helyről is jött vissza ezzel a jelzéssel. Esetleg keresd meg a postát kb egy hónap a válaszidő...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7165) Magnum_ válasza mike1334 (#7164) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Semmi, egyik sem all fent :)
Felek, hogy a kezbesitonek 'szoltak', hogy akkpr ezt most nem kene atvenni...

I humbly and respectfully decline™

(#7166) birno válasza Magnum_ (#7165) üzenetére


birno
addikt

Nem biztos az, siman csak ilyen hulye a posta.
Nekem volt egy elallasi kerelmem egy termekre amit online vasaroltam, megmondtak hova kuldjem vissza, feladtam postan, pestrol ment pestre.
Kb. ket het mulva visszajott, hogy nem kerestek, felhivtam a ceget, hogy mi van, kaptak-e barmit, persze semmit ertesito, nem is tudtak rola.
Feladtam megegyszer ugyanarra a cimre, par nap mulva visszajott, hogy a cim nem talalhato(vagy nem letezik, mar nem tudom a pontos megfogalmazast).
Ekkor mar boven tul voltam az elallastol szamitott 14 napon, amin belul vissza kellene juttatnom a termeket.
Megint csak nem tudott semmit a ceg, posta nem kereste oket.
Elkuldtem futarral, erdekes mod megtalalta a cimet es at is vettek, pedig mar nem kellett volna nekik es meg is kaptam a penzem, tehat nem a ceg szivatott.
Egyszeruen ennyire nevetsegesen sotet es inkompetens a posta.

Az en csengomet se talaljak meg soha, erdekes mod hiaba vagyok neha itthon egesz nap, soha semmit nem tudnak kezbesiteni, de fura mod mindenki mas, az osszes futar szolgalat kepes ra.
Biztos szuri a csengom a postasokat ujjlenyomat alapjan vagy nem tudom, de egyszer elkuldenem mar az osszeset a jo ......

(#7167) Magnum_ válasza birno (#7166) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azert a bajcsy-n ne legyen mar hulye a postas, de leirtam, hogy szerintem mi tortenhetett.

I humbly and respectfully decline™

(#7168) MaCS_70 válasza birno (#7166) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pár eset a közelmúltból:

FMH, tehát van jelentősége az átvételnek. A címzett nyugdíjasotthonban lakik, ahol állandó portaszolgálat van, a postás nem tudja kikerülni, ráadásul a biztonság kedvéért minden értesítőt és nem könyvelt küldeményt is nyilvántartanak, a lakók helyett is figyelik azokat. Gyakorlatilag lehetetlen, hogy valaki kétszer ne vegye át a levelet, értesítőt, és annak nyoma se maradjon.
Mégis "Nem keresté"-vel ment vissza.

Felszámolási irat
Egy telephely, sok cég, mindenkinek saját postaládája van -- a postás mégis az első arra járónak szokott miden nem aláírni valót odaadni -- így persze az értesítőt is. Milliószor kérték, hogy legalább a levélszekrényekig menjen el (15 méter), ennek ellenére nem egyedi eset, hogy egyszerűen éppen ott őgyelgő céges ügyfeleknak adjon oda egy köteg küldeményt.
Most jön meg a jogerős felszámolási végzés.

Idézés per első tárgyalására
Falu külterülete, kevés lakos, távol a központtól, helyettesítő postással és vacak idővel súlyosbítva. A drága jó ember saját bevallása szerint "hülye lett volna" egy szál levélért két kilométert gyalogolni -- első tárgyalás mulasztva.

Saját eset
Rendszeresen mennek leveleim a szomszédba, ahol egy számjegy a házszámból és egy betű a névből az eltérés, az illető viszont gyakran hónapokig külföldön lófrál.

Bíró ismerősöm szerint teljesen rendszeres, hogy a tértivevény egyszerűen nem megy vissza -- ami ugye fogalmilag kizárt kellene, hogy legyen. Ez viszont azt jelenti, hogy megbízhatatlan a rendszer, mégis emberek sorsát bízzuk rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7169) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok....

Újabb kérdéssel jövök! :) Van egy lakás. Aminek három tulajdonosa van. A két tulajdonos nem akarja eladni a lakást a harmadik fél meg igen.... akkor mi a helyzet? Gondolom 1/3 képtelen eladni a lakást ha a másik kettő nem egyezik bele.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7170) F_Gergely válasza AMD Power (#7169) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hasonlo szituban voltunk mi is, 3 tulajbol ketto akarta eladni, mire a harmadik tulaj a sajat reszet ajandekozas cimen rairatta a 3 eves kislanyara, innentol kezdve nem lehet eladni a kecot, mert a gyamhivatal nem engedi mivel az egyik tulaj kiskoru....

(#7171) AMD Power válasza F_Gergely (#7170) üzenetére


AMD Power
titán

Itt nálunk pont fordítva lenne. Valószínűleg mi nem akarnánk eladni. Miénk a 2/3-a. Ilyenkor mizu? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7172) MaCS_70 válasza AMD Power (#7169) üzenetére


MaCS_70
félisten

Patthelyzet esetén közös tulajdon megosztása iránti per....

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7173) davenport válasza F_Gergely (#7170) üzenetére


davenport
aktív tag

Elvileg eladható az is, csak kell egy kört futni a gyámhivatallal, mert a kiskorú nem kerülhet hátrányos helyzetbe. Ez nem kategórikus tiltás, csak egy bürokratizált folyamat.
Az más kérdés hogyha a harmadik tulaj ennyire nem akarja eladni, akkor marad a bírósági út.

No money, no honey.

(#7174) Magnum_


Magnum_
nagyúr

A szakmai igazgato (masodik szamu eloljarom) meg mindig nem tudta megerteni, hogy a tartozas elengedes es az engedmenyezes ket kulon jogintezmeny, pedig levezettem mar mindegyik neki irasban es szoban is. Szerencse, hogy most emailben kommunikalunk a tartozas elengedesi processrol es megint belekeveri az engedmenyezest. Nem baj, ha nyoma van.
En meg csak csinovnyik vagyok.. ehh.. :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#7175) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Munkajoggal kapcsolatban lennének kérdéseim a munkáltató részéről amit kötelező lenne teljesíteni a munkavállalói felé.
Itt ebben a jogász tokikban is fel tudnám tenni ezeket, vagy van esetleg külön munka joggal kapcsolatos topik amit nem találok?

Esetleg van valamilyen állami munkajogi segítségnyújtás?

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7176) F_Gergely válasza Puma K (#7175) üzenetére


F_Gergely
őstag

Kerdezz nyugodtan, en is itt erdeklodtem segitseg utan, munkajoggal kapcsolatban, segitettek is a sracok :)

(#7177) Puma K válasza F_Gergely (#7176) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm a válaszodat!

Akkor kérdeznék :)

1. Ha a munkahelynek egy város van megadva, akkor a munkaidőbe beleszámít az az idő, amit utazással töltök, hogy a váltótársammal találkozzak és ő lerakja, én meg elkezdjem a munkát?

2. Ha így a munkaidőm több mint 8 óra az utazással együtt, míg hazaérek akkor a munkáltató köteles pluszban kifizetni ezt az időszakot?

3. A munkaruha vagy védőruha milyen esetben kötelezően adandó? Alapból utcán dolgozunk az év minden napján.

4. Védőitalt télen és nyáron mikortól/milyen esetben kell adnia a munkáltatónak? Alapból utcán dolgozunk az év minden napján.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7178) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék. Az történt, hogy apám kocsiját meghúzták egy parkolóban. A kárbejelentőhöz kellett 1-1 tanú, a tettesnek nem volt, egyedül ült az autóban. Azt mondta beírja az anyját, apám bele is ment, ugye tisztességet feltételezünk először. Megnézte a kárszakértő, keresett egy karosszériást, az elkezdte csinálni, hétfőn kész is lesz. Tegnap csengettek magánnyomozók, kérdezősködtek az esetről, mivel van egy csalásgyanús esete már az illetőnek. Elmentek, majd visszajöttek nemsokára. Azt mondták, a tettes anyja letagadta, hogy ott volt a helyszínen, ezért vagy eláll apám a kárigénytől, vagy a biztosító amellett, hogy nem fizet, még okirathamisítás miatt is eljárást indít. Sakk-matt, apám írt egy lemondónyilatkozatot, de az autó már kész van, hétfőn megy érte. A károkozó megkeresésünkre idegrohammal reagált, mondván ilyen esetben ő választhatja ki az autószerelőt, mert mi biztos le akarjuk húzni, ő ismeri a jogszabályt, bla-bla... A tipikus pofánvernéd ha előtted van beszélgetés. Egy biztosítós ismerősöm azt mondta járható út lehet a polgári per. Van ennek realitása?

(#7179) bambano válasza Puma K (#7177) üzenetére


bambano
titán

1-2: nem.
3-4: nem tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7180) bambano válasza CounterBoci (#7178) üzenetére


bambano
titán

"A kárbejelentőhöz kellett 1-1 tanú, a tettesnek nem volt, egyedül ült az autóban.": ez hülyeség, nincs olyan elvárás, hogy az egyik tanú az egyik félé legyen, a másik a másiké.

Apád jó nagy marhaságot csinált. Én a helyében felvállalnám az okirathamisítást, és végigtolnám a történetet. Mert attól, hogy az egyik tanú nem igazi, még volt károkozás. Tanulja meg az ilyen csaló, hogy nem védenek a trükkjei a kár kifizetése ellen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7181) CounterBoci válasza bambano (#7180) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Igen, csak már lemondott a kárigényéről a biztosító felé. Tegnap egy perc alatt el kellett döntenie fórumozás meg utánajárás nélkül. Az a baj, hogy a mi családunk tisztességes és ebből indul ki mindenki. Még azzal sem vagyunk tisztában milyen eljárásnak milyen költségei vannak győztesként/vesztesként, nem egyszerű tudatlanul eldönteni. Mivel nem történt semmi szóltam a jánynak, hogy nem-e kellene esetleg felvennie a kapcsolatot apámmal. Erre az egész család nekemesik, hogy ne zaklassam... Állítólag a károkozó kedves párja karosszériás, volt szerencsém beszélgetni vele nemrég. Mivel magából indul ki azt mondja olyan számlát állíttatunk ki amilyet akarunk... Ha valaki akkor ő tudja hogy kell átverni a másikat.

(#7182) MaCS_70 válasza CounterBoci (#7181) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak azt mondták neki, hogy el kell döntenie. Nem kellett volna, kétszer csinált hülyeséget.

A polgári jogi igénye a károkozó felé persze fennállhat -- ha csak nem mondott le arról is a sorok között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7183) bambano válasza MaCS_70 (#7182) üzenetére


bambano
titán

"ha csak nem mondott le arról is a sorok között.": amely nyilatkozatát szerintem visszavonhatja arra való hivatkozással, hogy az okirathamisítással való fenyegetés miatt kényszerből tette.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7184) etejedu válasza Puma K (#7177) üzenetére


etejedu
őstag

3.-4.
A munkáltató dönti el hogy a beosztásod alapján milyen munkakörbe tartozol. Ez alapján állapítható meg hogy jár e, kötelező e megfelelő munkavédelmi vagy előírás szerinti ruhaviseletet használnod. Pl.: egy hotelportás nem lehet farmerban ezért neki kötelező a munkaruha vagy építkezésen a megfelelő védőöltözék. Ez előirás!

Általában benne vannak a kollektív szerződésben pl. 2 évente kell új ruha és a régit megtarthatod (pl. munkavédelmi bakancs) vagy külön a munkáltató rendelkezik erről. Tehát a munkaköröd alapján fogsz tudni tájékozódni hogy milyen előírások vonatkoznak rád öltözék szempontjából. Ha olyan árut szállítasz (feltételezve hogy áruszállító vagy ) akkor jár/kötelező a munkavédelmi bakancs főleg ki be rakodásnál.
De a ruházat mindig a munkáltató joga eldönteni ha nem indokolt a védőöltözék.
Védőital is hasonló módon történik; kinti munkavégzés (szabad ég alatt) .

[ Szerkesztve ]

(#7185) LuckyL válasza CounterBoci (#7178) üzenetére


LuckyL
őstag

egyáltalán nincs is olyan követelmény, hogy legyen tanú a kárbejelentőn
persze nem rossz ha van, de nem előírás
de a hamis tanú semmiképp sem jó :)

Faterod döntse el hogy benyeli a javítás árát vagy vállalja a magánokirathamisítási ügyet a rendőrségen, ami ha nem volt még büntetve akkor szerintem max egy vádemelés felfüggesztése "büntetést-t" fog eredményezni
esetleg ha ki akarnak cseszni vele, akkor 1-2 évig járhat pártfogó felügyelőhöz :)

és ez esetben akkor kérheti a biztosítótól a kár megtérítését

csak nehogy úgy járjon hogy a károkozó meg közben visszavonja a nyilatkozatát, mert az nagy szopás lenne :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7186) bambano válasza LuckyL (#7185) üzenetére


bambano
titán

kérdés még, hogy a nem jelenlevő tanú aláírása hogy került a papírra. mert ha a károkozó hamisította, akkor ő is sáros az okirat hamisításban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7187) LuckyL válasza bambano (#7186) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, szerintem is mindketten elkövették
tulajdonképpen -véleményem szerint- mind1 is hogy ki írta oda, ha mind tudták hogy oylan neve kerül oda aki nincs jelen

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7188) bambano válasza LuckyL (#7187) üzenetére


bambano
titán

szerintem nem, mert aki csak passzívan nézte, az nem ugyanazt követte el, mint aki aláírta a nem jelenlévő nevét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7189) LuckyL válasza bambano (#7188) üzenetére


LuckyL
őstag

A bűncselekmény elkövetési magatartása a felhasználás. Tehát hamis magánokirat készítése vagy meghamisítása önmagában nem minősül magánokirat-hamisításnak. Felhasználás alatt a hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokirat joghatás kiváltására való használatát jelenti. Felhasználásnak minősül a bemutatás, felmutatás, átadás stb. Nem felhasználás, ha a hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot az elkövető magánál tartja.

mivel mindketten odaadták a biztosító emberének, ezért mindketten ugyanazt követték el, szerintem nincs különbség

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7190) bambano válasza LuckyL (#7189) üzenetére


bambano
titán

"mivel mindketten odaadták a biztosító emberének, ezért mindketten ugyanazt követték el, szerintem nincs különbség": a károkozó nem szokott a biztosító felé nyilatkozni, azt a károsult teszi meg.
és mivel ilyen idiótán van megírva a törvény, így a károkozót lehet, hogy ezzel sem tudod megfogni.

megnéztem a btk-t, közokiratnál a hamis közokirat létrehozása is bűncselekmény, magánokiratnál csak a felhasználása. aki ezt így találta ki, annak teljesen elmentek otthonról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7191) Magnum_ válasza bambano (#7190) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mivel a közokirat létrehozására csak többletjogosultsággal bíró személy/szerv képes, míg magánokiratot létrehozhat bárki, ezért van így szabályozva.

I humbly and respectfully decline™

(#7192) LuckyL válasza bambano (#7190) üzenetére


LuckyL
őstag

a károkozónak is kell nyilatkoznia, ugyanúgy ki kell töltenie a kárbejelentőt, leadnia a biztosító felé és gyakran szemlézni is kimennek hozzá

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7193) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok! Ha felmondtam és maradtak szabadságaim azt hogyan kell kifizetnie a munkáltatónak (ki fogja, az nem gond), mire figyeljek? Átlag munkanapok mennyisége számít ilyenkor vagy a teljes 30 napra elosztva kell kiszámolni, hogy mennyi lesz mondjuk 10 nap díja kifizetve?

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#7194) davenport válasza N€T0X|N (#7193) üzenetére


davenport
aktív tag

A szabadságokat ilyenkor pénzben váltják meg, a fel nem használt napokra ún. távolléti díjat számolnak.
A távolléti díj kiszámítása - lehet hogy csak nekem - kicsit komplikált, a havi bruttó béredet osztod 174-gyel, így kapsz meg egy órát, majd nyolccal szorozva kapsz meg egy munkanapot.
távolléti számítása

No money, no honey.

(#7195) F_Gergely válasza N€T0X|N (#7193) üzenetére


F_Gergely
őstag

szia, időarányosan fizeti ki a munkáltató, pl van alapból 22 napod ebből te eltöltöttél a cégnél 6 hónapot erre lenne arányosan 11 nap ha nem voltál szabin egyáltalán akkor 11 napot fognak kifizetni, kevesebbet ha ebből már vettél ki.

(#7196) N€T0X|N válasza davenport (#7194) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Uh, ez tényleg érdekes, de legalább tudom, hogy mire számítsak, köszönöm! :R

F_Gergely: Igen, azt tudom, hogy amúgy hány nappal kell számolni és szerencsére pont év felénél váltok, így csak feleznem kell és már tudom is, hogy mennyi maradt. :R

Sent from my keyBoard

(#7197) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Testvérem most adott el egy gitárt, teljesen korrekt áron (nem Hardveraprón).
Lefényképezte,minden szögből, feltölttötte a képeket a hirdetéséhez, a vevő jelentkezett érte.
Ma átvette, hosszasan próbálgatta, részletesen átvizsgálta, eredetiségét illetően kérdéseket nem nem tett fel majd megvásárolta.
Pár órával később felhívta a vevő, hogy szerinte hamis és kéri vissza a pénzét, külöben feljelentést tesz.

A testvérem gitárt a nagyapjától kapta 3 éve. A gitárhoz mellékelt papír alapján, amin rajta van van a model number, serial number stb. beazonosítattuk (Itt), ami szerint a gitár eredeti.
A vevő szerint azért nem eredeti,mert a serial nem szerepel a gitár nyakán. (Amit meg tudott nézni a hirdetés képeinél is vásárlás előtt)

A vevőnek ilyenkor (tekintve,hogy személyesen megvizsgálta vásárlás előtt) milyen joga van rendörségi eljárással fenyegetőzni/ feljelentést tenni?

Szerk.: Mivel, most a képeket elnézve én sem látok serialt a nyakán (de korábban egyikünk sem tudta,hogy kéne ott is lennie) , lehetséges, hogy anno a nagyapánkat is átverték. De a testvérem mindenesetre teljesen jóhiszeműen adta el, nem csalás szándékával.

[ Szerkesztve ]

(#7198) Magnum_ válasza Heavyrain (#7197) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hogy volt hirdetve? Eredetiként? Mennyiért vette meg?

I humbly and respectfully decline™

(#7199) Heavyrain válasza Magnum_ (#7198) üzenetére


Heavyrain
őstag

Ő úgy emlékszik hogy nem szerepelt benne az eredeti szó.
Sajnos a hirdetést már törölte,miután megvásárolták. Azon a weboldalon nem lehet visszanézni a korábbi hirdetéseket sajnos,de már írt a weboldal üzemeltetőinek,hogy ha még valahol megtalálható (gondolom csinálnak rendszeres backup-okat),akkor juttasák már el hozzá.
245 ezerért.
(közben szerkesztettem az eredeti posztot,amit a végére is írtam az is lényeges infó.)

[ Szerkesztve ]

(#7200) Magnum_ válasza Heavyrain (#7199) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most hirtelen csak az jut eszembe, hogy - gondolom, nem papíroztátok le írásbeli adásvételi szerződéssel - szerződés érvényesen szóban is létrejöhet, a testvéred jóhiszeműen járt el, gondolom, az email, amiben a sok képet átküldte, megvan még, tehát kb. mint a gépjármű adásvételeknél, hogy vevő a megtekintett és megismert állapotban vásárolja meg.

de amúgy - csak a békesség kedvéért - a pénz vissza, felejtsük el egymást nem opció?

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.