Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) biker válasza F_Gergely (#6948) üzenetére


biker
nagyúr

Rogzitsd te a hangot mobillal zsebben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6952) Laca1212 válasza leslieke (#6939) üzenetére


Laca1212
őstag

Ha nincs külsérelmi nyom, akkor mehet MM sunyiba. És különben is 3 napon belül vagy.

(#6953) F_Gergely válasza biker (#6951) üzenetére


F_Gergely
őstag

Gondoltam erre is de ahogy olvastam rendorsegi fejlenetest is tehetek az ugyben.
Holnap kerem a munkaviszonyom azonnali megszunteteset es amennyiben az aattrocitasok nem szunnek meg, elni fogok a rendorsegi feljelentes lehetosegevel (nyilvan en sem akarok pereskedni, birosagra jarni de hatha igy a ceg jobban hajlik arra hogy megszuntesse a munkaviszonyom).
Nem akarok olyan munkahelyen dolgozni ahol minden nap nekem esnek a biztonsagi orok es veressel fenyegetnek, mostmar teljesen nyiltan masok elott is...
Csak ebben az a tre hogy mindenki azt fogja hinni ez az egesz azert van hogy ne dolgozzam le a felmondasi idom, holott ez nem igaz, csak igy leegyszerusitik a dolgom a kedves biztonsagiak. Legalabbis remelem.

(#6954) Đusty válasza Magnum_ (#6949) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem nincs meg és baromi kíváncsi vagyok. Segíthetnél privátban.

(#6955) devil-k válasza Đusty (#6954) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is.

- mozi bolondéria -

(#6956) Laca1212 válasza Đusty (#6954) üzenetére


Laca1212
őstag

Én sem vágom...

(#6957) leslieke válasza Laca1212 (#6952) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerencsémre nincs külsérelmi nyom rajta! Erről fotóm is van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6958) MaCS_70 válasza leslieke (#6957) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amúgy a külsérelmi nyom sem sokat számít -- miután nincs olyan aktus, amikor Te átvetted volna a sértetlen darabot, és a szállítás a bolt érdekkörébe esik, az azonnal bejelentett vagy rejtett fizikai sérülés is a bolt felelőssége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6959) devil-k


devil-k
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy a kollégák mit szólnak ehhez:

"Az áru(ka)t indokolatlan késedelem nélkül, de legfeljebb azok kézhezvételétől számított 28 napon belül vissza kell küldened számunkra. Minden csomag tartalmaz egy előre fizetett visszaküldési címkét, amelyet áruk visszaküldésénél használhatsz. Meg kell fizetned az áruk visszaküldésének közvetlen költségét, 990 Ft-ot. Ha szeretnéd, hogy csomagodért elmenjünk, akkor a kézbesítési értesítésről vagy a hm.com oldalról értesülhetsz ennek módjáról."

-Elállási jog-
H&M

- mozi bolondéria -

(#6960) Laca1212 válasza MaCS_70 (#6958) üzenetére


Laca1212
őstag

Erre azért nem vennék mérget. Szvsz addig a bolt/futár felelőssége amíg át nem vette a megrendelő. Ha sérült a csomag,akkor meg jegyzőkönyvet felvetetni a futárral és aztán lehet a bolt felé reklamálni. A sokat szidott emag pl. engedte átvétel előtt kibontani és ellenőrizni a tv-t amit rendeltem anno. Az MPL-es futár külön kérte bontsam ki. Igaz ez online rendelés volt.

[ Szerkesztve ]

(#6961) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Rendkivuli felmondas eseteben megirom a papirt es onnantol az el, vagy ott is kell varni a hr-re vagy elfogadjak vagy nem? Tehat ha holnap reggel en azonnali felmondast szeretnek mi a teendo? Van valaminelbiralas hogy most az jogszeru vagy sem?

(#6962) biker válasza F_Gergely (#6961) üzenetére


biker
nagyúr

Nem kell elfogadni a rendkivulit, ez egy teny
Amugy van a kilepett statusz is, nem jelensz meg tobbet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6963) MaCS_70 válasza F_Gergely (#6961) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az átvétellel tudomásul veszik, de nem feltétlenül fogadják el -- bírósághoz fordulhatnak, és a felmondásban foglalt indokolás tény- és okszerűségének a bizonyítási terhe a Tiéd.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6964) MaCS_70 válasza Laca1212 (#6960) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a csomag kívülről sérült, azt jelezni kell a futárnak. A futár viszont nem várja meg azt, hogy kicsomagold, így a belső sérülés felelőssége a boltot terheli, amit abban a pillanatban vállalt magára, amikor belement a távollevők közti jogügylet ilyetén megkötésébe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6965) Laca1212 válasza MaCS_70 (#6964) üzenetére


Laca1212
őstag

Kolléga nem online vette... Így nincs szó távollevők közti jogügyleről.

Azt meg hogy bizonyítod, ha ténylegesen a dobozban eleve sérült volt? Szerinted hány ügyeskedő élne ezzel, ha a boltok szó nélkül benyelnék egy -egy user által okozott sérülés esetén?

És igen...megvárta a futár míg kibontottam és megnéztem. Ismétlem, külön kérte,hogy bontsam ki!

[ Szerkesztve ]

(#6966) MaCS_70 válasza Laca1212 (#6965) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az első kérdés az, hogy mikor történt az átvétel, illetve, hogy a futár kinek a teljesítési segédje.
A második meg az, hogy az esetleges sérülés mennyire volt felismerhető az átvételkor, illetve mennyire lehetett rejtett.

Nagyon-nagyon ritka, hogy a futár megvárja a kicsomagolást -- én még sokkal egyszerűbb helyzetben sem tudtam rávenni erre még a kifejezetten a bolthoz tartozó szolgálatot sem.
Az pedig, hogy hány ügyeskedő élne ezzel? Hát, ez pont nem számít. Ez az a kockázat, amit a kereskedőnek vállalnia kell, és normál esetben szó nélkül így is tesz. Kalkulált veszteség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6967) Laca1212 válasza MaCS_70 (#6966) üzenetére


Laca1212
őstag

Hidd el...egyik kereskedő sem vállalja be ha egy sértetlen csomagot átvesz valaki. És aztán reklamál bárki fizikai sérülés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6968) MaCS_70 válasza Laca1212 (#6967) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mivel több ezzel ellentétes ügyem volt, tudom, hogy ez nem így van. Volt, hogy volt ugrálás és ügyeskedés, sőt, volt, hogy bíróságig is eljutottunk, de az ítéletet már nem várták meg. Kénytelenek voltak belenyugodni abba, hogy kétség esetén nekik kell bizonyítaniuk a hibátlan teljesítést, ami bizony azzal jár, hogy előfordulhatnak visszaélések -- de ennek a kockázatát a kereskedő viselje, ne pedig a fogyasztó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6969) bambano


bambano
titán

még mindig van rendkívüli felmondás?
valaki ad egy url-t az esetről a későnjövőnek? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6970) MaCS_70 válasza bambano (#6969) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azonnali hatályú felmondás a hivatalos neve (Mt. 78-79. §§), de gyakran hívjuk egymás közt "rendkívüli"-nek -- bár tavaly még bíróságon is hallottam így csúfolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6971) Magnum_ válasza MaCS_70 (#6970) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó hát ez az önvédelem - jogos védelem esete, tudod... :-))))
vagy paragrafus - szakasz

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#6972) bambano válasza Magnum_ (#6971) üzenetére


bambano
titán

ja, hallottam, hogy egy két öreg jogászprof őrjöngeni szokott, ha valaki helyes nevén paragrafusnak hívja a paragrafust.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6973) Magnum_ válasza bambano (#6972) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ugye tudod, hogy a paragrafus szakaszt jelent? mármint a paragrafus (idegen szó) jelentése szakasz.
csak mondom.

I humbly and respectfully decline™

(#6974) devil-k válasza Magnum_ (#6973) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez most vicces. :D Gyanítom a kolléga, akinek írsz, nem most jött ki a jogi egyetemről... Szerintem arra célzott, hogy a paragrafus, alias szakasz egy idegen szóból ered. Ne legyél már ennyire túlbuzgó. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6975) Magnum_ válasza devil-k (#6974) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem arra célzott (jogi tanulmányoktól mentesen egyébként, szintén csak mondom), hogy vannak egyetemek (pl nálunk), akik szeretik úgy hallani, hogy szakasz ÉS NEM paragrafus.
(hozzáteszem, én magamtól is, nyomástól függetlenül a szakasz szót használom).

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#6976) devil-k válasza Magnum_ (#6975) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt már megbeszéltük egyszer. :) ME-ÁJK. Te pedig Pécs, ha jól emlékszem.

Szakasz, paragrafus, cikkely... nem ettől lesz valaki jobb jogász, hogy más kifejezést használ. Ez ilyen tipikus szőrszálhasogatás 1-2 őskövületi tanár részéről.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6977) Magnum_ válasza devil-k (#6976) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem esik le, hogy én arra utaltam Macsnak, hogy köznyelv - szaknyelv? :-))))
távolról sem arra céloztam, hogy mi a menőbb kifejezés, vagy annak használója......
amúgy nem láttam anno a választ, de valóban kérdeztem már

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#6978) devil-k válasza Magnum_ (#6977) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem vagy ma képben kolléga. :U
Voilá! [link]

(#6979) Saint_
Nyugodjon meg mindenki, mindenre választ kaptunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6979) Magnum_ válasza devil-k (#6978) üzenetére


Magnum_
nagyúr

te nem vagy ma képben.... olvasd már el újra, amit írtam.
nem láttam anno.... azaz nem láttam anno.... azaz biztosan átsiklottam felette, vagy mittomén
nem azt írtam, hogy nem válaszoltál... volt egyszer egy phasz jogász főnököm, ő mondta, hogy egy jogásznak mindig tudnia kell fogalmazni ;]

I humbly and respectfully decline™

(#6980) etejedu


etejedu
őstag

Napasztmek!
Valaki itt írta, hogy jogtalanul van fent egy oldalon az összes adata (infobel ha jól emlékszem) Vagyis náluk én szőröstül bőröstül családostul fent vagyok. Már kértem őket töröljenek; majd meglátjuk pár nap múlva tényleg le is törlik vagy csak kamu az egész. Van egy gyanúm honnan vannak az adatok, őket hamarosan előveszem.
Ha nincs további eredmény mennyi idő míg az ügyvédemmel helyrerakatom ezt a szemétdombot? Ugy értem egy felszólítás elég lesz, vagy ezek olyan dörzsöltek, hogy feljelentés bíróság lesz a vége?

[ Szerkesztve ]

(#6981) MaCS_70 válasza devil-k (#6976) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ó, az nem számít! Nekem jó negyedszázada az ELTÉ-n volt olyan tanárom, aki a szakaszra, és olyan is, aki a paragrafusra büntetett-- természetesen szilárd érvekre építve!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6982) Magnum_ válasza etejedu (#6980) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem tudom, Ti hogy kezelitek a FB-ot, stb, de nálam no results... :U

I humbly and respectfully decline™

(#6983) devil-k válasza MaCS_70 (#6981) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mik voltak azok a bizonyos Zérvek? :)

- mozi bolondéria -

(#6984) etejedu válasza Magnum_ (#6982) üzenetére


etejedu
őstag

Nincs fb-m. Nem adtam meg sehol és soha a büdös életbe nem hivatalos szervnek, intézménynek adataimat. Egy ilyen cég van aki pontosan tudja és csakis ő tudhatja igy "csokorba gyűjtve" az adataim. Pláne egy olyan telszámmal amit csak ő ismer (mert ő adta :) ). Nos ezt a számot még gondolati szinten sem használtam. A szolgáltatót direkt kértem hogy ne legyek semilyen telefonkönyvben, ne adja ki adataimat. Felhivom és kérem a hivatalos aláirt, de minimum az általam feléjük rögzitett elektronikus formanyomtatványt ahol ennek ellenkezője látszik, nyoma van pipáltam ki ilyet stb. Ha ennek nem tud eleget tenni akkor helye van egy polgári peres eljárásnak de minimum meg fogom kérdezni hogy ő mit tenne ilyenkor a helyemben?

(#6985) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, nagyon röviden az esetem:

Vettem egy TV-t, hónap múlva előjött valami hiba, átvilágít a kijelző.
Elküldtem a szervízbe, azt mondták, ez normális, "képernyő jobb felső sarkában" megállapítás (ez nem igaz, vannak fotóim ahol nagyon jól látszik mennyire átvilágít a kijelző), visszaküldték a tv-t.
Kicsomagoláskor kameráztam (hála Istennek) és megláttam, hogy a képernyő kávája az egyik saroknál repedt/törött.
Írtam a szervízbe, nem válaszolnak, írtam a fogyasztóvédelemnek, ők azt mondták forduljak a békéltető testülethez...
Teljesen tanácstalan vagyok. Így nem tudom a készüléket visszavinni a boltba, hogy szeretnék egy jobbat, mert fizikailag sérült...mit kell tennem?

itt a videó amúgy amit elküldtem a fogyassztóvédelemnek, ezt ők meg sem nézték...

https://www.youtube.com/watch?v=Kmu15LCJm1w

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#6986) MaCS_70 válasza mufi (#6985) üzenetére


MaCS_70
félisten

A békéltető testület mondjuk nem hülyeség. Másfél év alatt tucatnyi, általam ismert ügyet bíráltak el, gyorsan, korrektül.
Mióta pedig már számít a szavuk, a kereskedők, szolgáltatók komolyan tisztelik!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6987) Magnum_ válasza MaCS_70 (#6986) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kar, hogy a PBT nem er semmit a fogyaszto szempontjabol. Anno en jartam a vokt munkahelyemrol (bank) es meg csak egyezseget se kotottem, mindet megszuntettek (persze az utasitas is ez votl, annak megfeleloen jartam el mindig)

I humbly and respectfully decline™

(#6988) MaCS_70 válasza Magnum_ (#6987) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, az a terület számomra tabu! Szerintem az atomfizikához is jobban értek... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6989) Magnum_ válasza MaCS_70 (#6988) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Semmi extra. Ha a bank nem tesz alavetesi nyilatkozatot, vagy csak korlatozottat, akkor kotelezni nem tudja a PBT. Meg ugyis csak egyezsegre mennek, hogy javuljon a statisztika.
Nekik mar az is egyezseg, ha pl annyit vallal a bank, hogy a szokasos 30nap helyett 15napon beluli valaszt iger a fogyaszto kifejezett keresere.

Abban az esetben erhet valamit, ha valami orult nagy hibat vetett a bank es meg birosagi eljaras elott (ami ugye tobbet er), inkabb egyezseg.

I humbly and respectfully decline™

(#6990) mufi válasza MaCS_70 (#6986) üzenetére


mufi
senior tag

Én azt hittem, ez az egyértelmű videó után a fogyasztóvédelem rákoppint aszervíz fejére, hogy na azért ez már sok...de tévedtem...
Abban tudtok segíteni, hogy hogyan kell elindítani az ügyet? Előbb levelet kell írnom a szervíznek, aztán ajánlottként kell feladni vagy másképpen? (említette a fogyasztóvédelmis fickó, de nem jegyeztem meg). Aztán ha megkapom a cédulát, hogy a szervíz átvette a panaszom, akkor 30 napjuk van rá, hogy válaszoljanak. Ha nem akkor írnom kell a fogyasztóvédelemnek, akik majd szorgalmazzák őket, hogy válaszoljanak.
Ezután ha a szervíz elutasítja azt, hogy ők nem hibásak, akkor kell írni vagy jelezni a békéltető testületnek akik ezután kijelölnek egy időpontot amikor a felek bemennek és elmondják a panaszaikat?
Na és ha ők azt mondják, hogy márpedig a szervíz a hibás, akkor max kapok 10-20 ezer forintot? Mert a káva ugyanúgy repedt/törött marad és így még csak el sem tudom adni hogy másikat vegyek... :O

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#6991) MaCS_70 válasza mufi (#6990) üzenetére


MaCS_70
félisten

Részedről nem igazán formához kötött az eljárás.

Én ezt tenném:
1. Megosztom a videót és a fotókat,
2. Írok a szerviznek mailt és ajánlott, tértivevényes levelet, amiben leírom a történetet és a videó + fotók linkjét, valamint, hogy mit is akarok tőlük,
3. Ha nem válaszolnak egy héten belül, akkor egyszerű mailben mindezt megírom a békéltető testületnek azzal, hogy kérem az eljárásukat, amiben kérem ezt-meg-ezt.

Mindez mehet cc-ben a fogyasztóvédelemnek is, jó az, ha látják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6992) mufi válasza MaCS_70 (#6991) üzenetére


mufi
senior tag

Már írtam a szervíznek, hogy el tudjuk e intézni hivatalos dolgok nélkül, kell e békéltető testület és tovább...de nem válaszoltak. Sem a videóval kapcsolatban, sem a töréssel kapcsolatban. De még csak a fogyasztóvédelem sem vette a fáradtságot, hogy megnézzék a videót...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#6993) Magnum_ válasza MaCS_70 (#6991) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az NFH reagal akkor is a fogyasztonak, ha az nem varja ki a vallalkozas reszere rendelkezesre allo 30napos valaszadasi hataridot?

I humbly and respectfully decline™

(#6994) Handball94 válasza MaCS_70 (#6981) üzenetére


Handball94
aktív tag

Mostanság inkább a szakasz a divat az ELTÉ-n.

(#6995) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Vegul nem adtam be rendkivuli felmondasom. Egesz ejjel ezen agyaltam de nem fogom magam megfelemliteni. Jelentettem ma a fonokomnek, akik azonnali kivizsgalast inteznek a biztonsagi ceg fele valamint lesz egy kerdoiveztetes a biztonsagi szolgalatrol, azok fele akik hozzank jonnek (beszallitok, stb.). Valoszinuleg en mar nem leszek itt mikor ez eredmenyt hoz, de hiaba mondjak en hazudok, es szerintuk hazudnak az en tanuim ha a kerdoivekbol kiderul hogy 50 emberbol 49 elegtelennek tartja oket bizony borul a bili. Evek ota gond van veluk es bucsuzoul en boritom ki a bilit. Termeszetesen ha szukseges feljelentest ugyan ugy tehetek a jovoben a rendorsegen.

Koszonom mindenkinek a segitseget, tanacsot, es hozzaszolast! :R

[ Szerkesztve ]

(#6996) Magnum_ válasza F_Gergely (#6995) üzenetére


Magnum_
nagyúr

30napon belul.. (Be.173.$(3)

I humbly and respectfully decline™

(#6997) Viperator


Viperator
őstag

Adott egy németországi Mediamarktban vásárolt Sigma objektív (fényképezőgéphez), eladásra kerül és én megvenném, van még garancia. A kérdésem az, hogy itthon is érvényesíthető?

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6998) Magnum_ válasza Viperator (#6997) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo helyen teszed fel a kerdest.
Kiguglizzuk neked a Sigma hazai forgalmazojanak email cimet/telefonszamat? :P

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#6999) davenport válasza Viperator (#6997) üzenetére


davenport
aktív tag

Elvileg van kapcsolat a Media Markt-ok között, a helyedben ott futnék egy kört. Annyiban trükkös a dolog hogy a Sigma-t itthon a Hama forgalmazza, igaz ők 1 év "világgaranciával" hirdetik, jó lenne látni hogy kint milyen garjeggyel adták el a terméket.

No money, no honey.

(#7000) Viperator válasza davenport (#6999) üzenetére


Viperator
őstag

Rákérdeztem a Hamától és nem lehet...

@Saint_ - kösz... :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.