Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) birno válasza MaCS_70 (#6750) üzenetére


birno
addikt

Szoval akkor nekem tovabbb kellene ertekesitenem, lol.
Azert van erre is elallasi jog, majd nezegetem par napig, aztan ha rajovok, hogy nem tetszik a szine, akkor visszakuldom. :D
Vagy eladom havernak aztan kolcson kerem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6752) MaCS_70 válasza birno (#6751) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy tipikus nagykereskedői fordulat, vélhetően olyan kötöttségeket vállaltak, amelyek szerint nem kiskereskedhetnek, tehát a végfelhasználó nem vásárolhatna náluk.

Ez viszont ellentmond az elállási jog szabályozásának (helyesebben: nagyvonalúbb a jogszabályi minimumnál), ami kizárólag a FOGYASZTÓ számára teszi alanyi joggá az elállást.

És itt az ellentmondás: nálunk FOGYASZTÓ csak természetes személy lehet, ami egyrészt baromság, másrészt ellentétes az EU rendjével, ami nagyon helyesen azt tartja fogyasztónak, aki a terméket fogyasztja, felhasználja. Tehát egy könyvelőiroda fogyasztója mondjuk egy számítógépnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6753) Cathfaern válasza MaCS_70 (#6752) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ez egy tipikus nagykereskedői fordulat, vélhetően olyan kötöttségeket vállaltak, amelyek szerint nem kiskereskedhetnek, tehát a végfelhasználó nem vásárolhatna náluk."
Ez elég vicces ennek a tükrében... :U [link]

(#6754) MaCS_70 válasza Cathfaern (#6753) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ponstosan ez az, amit írtam: a magyar szabályozás valamiért kiveszi az intézményi felhasználót a "fogyasztó" (végfelhasználó köréből.
Logikusan egy iskolaorvos végfelhasználó, hivatalosan nem az.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6755) Cathfaern válasza MaCS_70 (#6754) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ez nem az intézményi felhasználóknak szól, hanem a diákoknak. Tehát nem arról van szó, hogy a suli megveszi a diákoknak a cuccokat, hanem a diák magának (látszik amúgy ez az oldal szövegezésén is). Vagy az is ez a kategória?

(#6756) MaCS_70 válasza Cathfaern (#6755) üzenetére


MaCS_70
félisten

A válasz a konkrét esetre a birno által linkelt szövegben van, jelesül a házhoz szállítás jogszabályi hátterénél, de igazad van, ez végfelhasználói értékesítésnek tűnik (a céget nem ismerem, és olyan nagyon nem is szeretném most bogarászni az oldalukat).

Nagy általánosságban viszont számtalan olyan nagyker van, ami kiskereskedelmi tevékenységet hivatalosan nem folytat, ezért az utcáról beeső vevőt is intézményi vásárlónak, kiskereskedőnek álcázza, vélheően a kiskereskedelemre vonatkozó szigorúbb követelmények megkerülése érdekében.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6757) birno válasza MaCS_70 (#6756) üzenetére


birno
addikt

Koszi az infokat, megrendeltem, ha kesobbiekben ram torne valamilyen felugyeleti hatosag, majd szolok. :)

(#6758) MaCS_70 válasza birno (#6757) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha Rád törnének, egyszerűen csak viselkedj úgy, mint egy nem végfelhasználó! :D

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6759) birno válasza MaCS_70 (#6758) üzenetére


birno
addikt

Tessek csak kedveskeim, occoert az ollo. :D

(#6760) MaCS_70 válasza birno (#6759) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tökéletes, így már érinthetetlen vagy! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6761) etejedu válasza birno (#6759) üzenetére


etejedu
őstag

:D

Végre egy sztori a sok kaki között ami pozitívan végződik!
- Apropó hogyé az olló aranyom? :)

(#6762) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

Bünti ÁV miatt lenne egy kérdésem:

Ez a könvy megvan itt valakinek, aki budapesti fórumtárs? Pár napra kölcsönkérném (és nem is ingyen) :R

I humbly and respectfully decline™

(#6763) mike1334 válasza Magnum_ (#6762) üzenetére


mike1334
veterán

12000 forint? Két szakvizsga könyvem nem volt ennyi együtt...kicsit pofátlanok lettek...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6764) Magnum_ válasza mike1334 (#6763) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Havernak megvan...a 2009-es :D csak azota van uj Btk, bar a dogmatika miatt azert lehet, hogy elkerem..

I humbly and respectfully decline™

(#6765) devil-k válasza mike1334 (#6763) üzenetére


devil-k
nagyúr

Diákigazolvánnyal 50% kedvezmény!

- mozi bolondéria -

(#6766) mike1334 válasza Magnum_ (#6764) üzenetére


mike1334
veterán

Nem árulok el nagy titkot sztem, ha azt mondom, hogy a jogalkalmazási gyakorlatot kialakító BH-k ugyanazok...igazából azokat építették be sok helyen a Btk-ba, plusz néhány új szabály. De ez a 20e/2 kötet ha nem is rablás, de minimum szabálysértési értékre elkövetett lopás :D Amúgy tényleg jók én szakvizsgán be-re hvg könyvből készültem.

devil-k: még úgy is 10e/könyv...a két btk szakvizsga könyv 8000e volt akciósan együtt...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6767) Magnum_ válasza mike1334 (#6766) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, a dogmatika nyilván nem változhatott. átolvasom azé' egyszer a haversrác 2009-es kiadását.
Amúgy ugyanettől a szerzőtől vettem most meg pár hete az egyetemi tankönyvet. El nem hiszed, mennyi hiba van benne :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#6768) mike1334 válasza Magnum_ (#6767) üzenetére


mike1334
veterán

A szakvizsga könyvben is...elírások, rossz tényállásnál szerepeltetett BH, előző btk szerinti magyarázat. mint hatályos anyag...de a legdurvább az volt, hogy egy helyen a jogszabály is rosszul volt kimásolva. Amúgy is különös részből csak a törvény, pár fontosabb BH meg az elhatárolások :D (na jó emberöléshez, ts-hez, azért kell pár plusz infó). De általános részből nagyon kell a könyv.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6769) Magnum_ válasza mike1334 (#6768) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, nem a különös a para (bár azt túlzásnak érzem, hogy szó szerint kérik a tényálladékot nálunk, beszéltem máshonnan ismerősökkel, és ott nem kell szó szerint - tegnap egy csajt úgy vágtak ki, hogy felcserélte a szórendet...), szóval ha tudom a tényállást (azért egy költségvetési csalást nem szívesen magolok be... :U ), akkor nyilván elemezni is tudom, elhatárolni is talán, de azért az általános részben vannak combosabb részek, DE a legnagyobb bajom a történelmi tételekkel vannak, sosem állt rá az agyam azokra, Polgárból is szkippeltem a történeti tételeket.

I humbly and respectfully decline™

(#6770) devil-k válasza Magnum_ (#6769) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hova jársz?

Hatalmas tévút egyébként ez a magolásos, mindent szó szerint tudós dolog. Ezzel csak magoló idiótákat faragnak a joghallgatókból. Ettől nem fogja jobban látni-érteni-fel és megismerni az összefüggéseket.

"ha tudom a tényállást akkor nyilván elemezni is tudom"

Nem feltétlen. Sőt. Tudod hányan vannak akik nem értik, hogy mit is tanulnak? Magolja, szó szerint kiköpi neki, de nem tud érdemben nyilatkozni róla.

(#6771) Saint_
Megértelek. :(

Oda járt muterom is. :B

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6771) Magnum_ válasza devil-k (#6770) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pécs. de már nagyon unom (és az ingázást is, még akkor is, ha most már csak ÁV-zni megyek...)

I humbly and respectfully decline™

(#6772) MaCS_70 válasza Magnum_ (#6771) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ajjaj, Pécs... Pedig milyen jó kis hely volt anno...

Nekünk egyébként bő negyed százada bizonyos Dr. Györgyi Kálmán kötötte a lelkünkre, hogy a jogszabályhely szó szerinti bemagolása milyen veszélyes csapdákat rejt, úgyhogy ne tegyük, inkább értsük meg, és szükség esetén ellenőrizzük nyomtatásban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6773) devil-k válasza MaCS_70 (#6772) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan. Ezt kellene tudatosítani. Azért is hullnak ki jogról sokan, mert azt hiszik, hogy csak segg kell hozzá és mehet a buli. Pedig nem.

(#6774) Saint_
Semmit leginkább. Amit a tanár mond, azt úgyis be kell nyalni.

Miskolci Egyetem

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6774) Magnum_ válasza devil-k (#6773) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én ugyanezen vagyok. de most mit tudok csinálni?????

Te hova jársz?

I humbly and respectfully decline™

(#6775) mike1334 válasza Magnum_ (#6769) üzenetére


mike1334
veterán

Azt sajnos muszáj (közel) szó szerint tudni, pont azért, hogy el tudd mondani a passzív alanyt, elkövetőt, tárgyat satöbbi. Meg fontos, hogy a megfelelő szavakat használd. Én is gyűlöltem, pláne, hogy "noname" tényállásokat is kell tudni, amik nem igazán tipikusak. Vigasztaljon a tudat, hogy szakvizsgán nincs történeti tétel (de helyette egyszerre kell vizsgázni btkból, beből, bvből és szabsértésből, ami olyna érzés, mintha átmenne rajtad egy úthenger és visszatolatna 2x :D )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6776) Magnum_ válasza mike1334 (#6775) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én mondjuk azt sem bánnám, ha az ÁV tárgyak között lenne eljárásjogi. Pp.-vel sem volt bajom, Be-t is csípem.
de egyben biztos kemény a szakvizsga :-)

a közel szó szerint, ha érted a tényállást, oké.
de amikor görcsösen arra kell figyelni, hogy szórendet se tévessz és megfelelő sorrendben kell mondani a minősítéseket is, az gáz.

I humbly and respectfully decline™

(#6777) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szerintetek mit kapnak?
szerintem próbára bocsátás pártfogóval és a védett állat értéke. az közigbírságban megy, nem?

I humbly and respectfully decline™

(#6778) bitpork válasza Magnum_ (#6777) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Remélem nem ússzák meg ennyivel. Az értelmetlen és megmagyarázhatatlan erőszak ezzel a gólyával csak elkezdődött.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6779) MaCS_70 válasza bitpork (#6778) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért elég sok múlik a személyes tényezőkön is, vajon milyen jellemfejlődés lehetőségét látja a bíró eme nagyszerű fiatalokban...

Gólyát bántani mifelénk még a legszemetebb sintérek számára, akik szemrebbenés nélkül vertek agyon kutyát-macskát, is elképzelhetetlen volt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6780) bitpork válasza MaCS_70 (#6779) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugye?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6781) Magnum_ válasza bitpork (#6778) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az a baj, hogy 16 alattiak.

I humbly and respectfully decline™

(#6782) bitpork válasza Magnum_ (#6781) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ettől még jár nekik a smirglivel betekert száraz lóbaß a seggükbe.
Nem is beszélve arról, hogy a törvény nem nagyon követi azt a mentális egyedfejlődést/axiómát amit a vicces mondás tart: A földön élő emberi népesség IQ-ja állandó...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6783) etejedu válasza bitpork (#6782) üzenetére


etejedu
őstag

Nem hiába mondom, meg kell nyitni a bányákat! Közmunkaprogramba szépen beilleszthető...

[ Szerkesztve ]

(#6784) Magnum_ válasza etejedu (#6783) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak akkor, ha az iteletkor mar betoltik a 16-ot. Addig nem lehet. Amugy 15evesek.

I humbly and respectfully decline™

(#6785) gyarmati1980


gyarmati1980
újonc

sziasztok kérdésem lenne
11 éve eltünt vagy elszálitoták a kocsim nem jelentettem be most jött egy levél adjam le a rendszámot meg a forgalmit forgalombol valo kivonásra de persze nincsen rendszám köt. biszt. nem volt rá fizetve csak a sulyadó
nagy szarba vagyok?
ki lehet rendszám nélkül is vonatni a forfalomból?
elöre is köszi a válaszokat

(#6786) bambano válasza gyarmati1980 (#6785) üzenetére


bambano
titán

igen :)
ha elszállították, akkor pláne, mert amikor az asszony rossz helyre parkolt, és elvitték a kocsit, akkor az napi 2000 forint volt, 11 évre visszamenőleg az elég súlyos műsor lesz...
most valószínűleg azért kellene leadnod a rendszámot, mert látták, hogy nem fizették kötelezőt.
lehet még olyan, hogy mivel nem jelentetted be, a 11 év alatt a kocsival más által elkövetett összes szabályszegést a nyakadba fogják varrni.
meg az is lehet, hogy a rendőrség megkérdezi, hogy milyen életszerű indoklásod van arra, hogy nem kerestetted 11 évig az autót.

szerintem akkor is egy hosszú és macerás időszaknak nézel elébe, ha minden ügyintéző, akivel összefutsz majd (számos lesz, hidd el), kedves és tündibündi és a feladatait jól ismerő ember. de nem ilyenek lesznek :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6787) gyarmati1980 válasza bambano (#6786) üzenetére


gyarmati1980
újonc

abba még tusdz segiteni hol kezdjem?? a sort?

(#6788) Jorus válasza gyarmati1980 (#6785) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csak puszta kíváncsiságból: mész le reggel a ház elé, autó sehol, bólintasz, hogy ez nincs itt, igen, és mész a buszhoz, és ennyi, elröppen 11 év, vagy ezt így hogy? :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6789) bambano válasza gyarmati1980 (#6787) üzenetére


bambano
titán

kaptál egy felszólítást, amire reagálnod kell, tehát szerintem ezzel kezd.
biztos lesz a papíron valami kapcsolattartó vagy egy cím, ahova be kellene vinned a rendszámot, menj be és beszélj velük.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6790) gyarmati1980 válasza Jorus (#6788) üzenetére


gyarmati1980
újonc

leparkoltam a garázsunk elé akkor vettem egy másik kocsit macerás volt az az idöszakom nem foglakoztam vele azt eltünt bisztos szeretni fognak érte mindenhol vagyis a pénztárcámat inkább
de ezt elkurtam

(#6791) MaCS_70 válasza bambano (#6786) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez még az elévülési idők figyelembe vételével is szép kövér összeg lehet...

De ezzel a történettel valami nagyon nem stimmel -- mi lett a KFB-vel???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6792) Magnum_ válasza Jorus (#6788) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt igy nem tudom megerteni en se.

I humbly and respectfully decline™

(#6793) MaCS_70 válasza Magnum_ (#6792) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy sok egyforma kocsi van a családban, és fel sem tűnt, hogy eggyel kevesebb lett. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6794) Magnum_ válasza MaCS_70 (#6793) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tolem loptak el sajnos autot... Kb 5percig alltam lefagyva. Majd hivtam a rendorseget. Arrol inkabb nem is irok, hogy mit tettek, vagy nem, mert csak felkurom magam, de azert ugy meg sem fordult bennem, hogy csak tudomasul veszem :-)

I humbly and respectfully decline™

(#6795) MaCS_70 válasza Magnum_ (#6794) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos ismerem az érzést, én is megtapasztaltam.

Szerintem az lehet a megoldás, hogy a kolléga a rendőrségnek bejelentette a lopást, de mást nem tett. Ebben az esetben viszont kell, hogy legyen egy nyomozást megszüntető határozata, ami azért elég nagy könnyebbség a jelen helyzetben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6796) Magnum_ válasza MaCS_70 (#6795) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze.
En egyebkent anno pusholtam is oket ezert, hogy adjak ki mielobb, hogy fizessen a biztosito (volt csao), mert nyilvan tudtam, hogy nem lesz meg, de jobb is (illetve nem, mert nekem tobbet ert, mint amit a csao fizetett, de life sucks).

I humbly and respectfully decline™

(#6797) bambano válasza Magnum_ (#6794) üzenetére


bambano
titán

mikor az enyémet ellopták anno, akkor annyi történt, hogy egy pályakezdő zászlós felvette a jegyzőkönyvet tört magyarsággal, közben beszélgettünk. a beszélgetésbe beleszőtte, hogy mivel is kellene nekem megvesztegetnem őt, hogy haladjanak a dolgok, amit én akkor nem fogtam fel.
majd kaptam nyomozás megszüntetéséről határozatot. szerintem a kettő között semmit nem csináltak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6798) Magnum_ válasza bambano (#6797) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem rossz rendszamra adtak ki a kotozest, mert mancika nem tudta elolvasni a nyomtatott, nagy betuket.
Nagyon gondolkodgunk, hogy pert inditunk a rendorseg ellen (apam ugyved), de konzuktalt, nagyon nem volt ajanlatos.

I humbly and respectfully decline™

(#6799) bambano válasza Magnum_ (#6798) üzenetére


bambano
titán

nekem 16 évembe telt, mire (talán!!!) sikerült lerendeznem a papírmunkáját az autónak.
pedig én csináltam, mentem, ahova kellett, nyomultam, nem aludtam el.
és most is úgy sikerült, hogy utolsó mentsvárként újságíróhoz fordultam és a nyilvánosságot már szégyellték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6800) MaCS_70 válasza bambano (#6797) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha lenne bennük némi korrektség, akkor a megszüntető határozat indokolásába beírnák, hogy "az elkövető nem jelentkezett".

No nem mintha az feltétlenül segítene. Egy baráti ügyfelem járt úgy, hogy magánúton megtalálták a lopott motorját, azonnal rohantak a rendőrségre, ahol az ügy előadója személyesen hajtotta el őket a fenébe.

Szintén nem volt szép, amikor egy autóRABLÁS ügyében nem csináltak semmit, sőt, a rablás tényét is figyelmen kívül hagyták, mivel az nem erőszak, ha csak "finoman" ellöknek az autódtól és úgy hajtanak el vele, Te meg még csak meg sem sérülsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.