Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) bambano válasza Viperator (#6095) üzenetére


bambano
titán

lesz egy parádés benzinpumpája...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6102) Viperator válasza hcs57 (#6100) üzenetére


Viperator
őstag

És a fekete/kávé színű folyadék honnan a csudából van?

Ha trutyis lenne, akkor sem lehet fekete/kávé színű a folyadék!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6103) Viperator válasza Viperator (#6102) üzenetére


Viperator
őstag

Most röviden (személyesen voltam nála): a szerelő szerint hogy nem tiszta a benzin (de attól még el fogom vinni vizsgáltatni), mert a gyertyák mindig "nedvesek" voltak... tehát nem tiszta éghető anyagot tankoltam. A szaga más, a színe is más. Továbbra is rángat a motor, pedig tiszta benzint tett és speciális tisztítót a belső motortér tisztításához. Injektorcsere is lesz, de várjuk az új pumpát és ha az új pumpával továbbra is rángatni fog, akkor injektorcsere lesz. Csak találgatni lehet, hogy egyáltalán (szépen) működőképes lesz-e az autó. Valószínűleg tönkretette a rossz üzemanyag!

Nem írt semmiféle hibakódot a vezérlőrendszer (nem tudja megállapítani a benzin minőségét).

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6104) hcs57 válasza Viperator (#6103) üzenetére


hcs57
őstag

Ez olyan "nem tudom mi baja" fogjuk rá a benzinre.. a szennyezett benzin kiürítésével cseréltetek benzinszűrőket? Ha a szivattyú nyomja a benzint (nyomás, szállított mennyiség megvan), akkor más baj lesz.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6105) Viperator válasza hcs57 (#6104) üzenetére


Viperator
őstag

A tank kitakarítva, a szűrő kicserélve, holnap kap új pumpát és utána meglátjuk.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6106) bambano válasza Viperator (#6103) üzenetére


bambano
titán

ilyenkor következik az, hogy szépen megköszönöd a szerelő munkáját és elviszed olyan helyre, például a boschtechnikushoz, ahol értenek is hozzá.

az egy veretes baromság, hogy kipróbáljuk, hátha benzinpumpa cserétől megjavul. ha meg nem, akkor lett valakinek egy benzinpumpája.

ha a szerelőd értene hozzá, tudná, hogy a benzinnyomást méri az ecu és az lekérdezhető belőle. annak vannak gyári határértékei. tehát nem azt csináljuk, hogy kitalálunk egy alkatrészt, kicseréljük, megnézzük, megjavult-e, ha nem, feltesszük a polcra, goto 1.

hanem azt, hogy rádugjuk a megfelelő műszert az autóra, az megméri, hogy az adott alkatrész paraméterei a gyári specifikáción belül vannak-e, és ha nem, akkor cserélik.

előre szólok neked, az injektorsor cseréje mocskos sokba kerül. találgatásért, kvízjátékért kicsit drága mulatság lesz.

más.
speciális tisztítót nem teszünk a motorba, mert csak kárt okoz. két okból:
1. az összes rendesebb benzinben van, akkor jársz nagyon rosszul, ha az, ami a benzinben van, kémiailag nem passzol ahhoz, amit beleöntöttél. mondjuk csapadékként kiválik. szemléltetés kedvéért példa: a tea citrommal és tejjel is jó (kinek ízlése szerint). de majd egyszer próbálj meg egy jó citromos teába tejet önteni... (jól megcitromozott teába).

2. a tisztító adalékok nem tudják ténylegesen kitisztítani a motort. azok csak feloldani képesek a lerakódott szennyeződéseket. kérdés: és mi történik a lerakódott szennyeződéssel? megmondom: 20 centivel odébb ismét lerakódik. csak lehet, ott több kárt csinál. a motor tisztítása azt jelenti, hogy szétszedik, a koszosnak ítélt alkatrészeket speciális mosó géppel kimossák, ahol a kosznak lehetősége van a lefolyó irányába távozni.

"Injektorcsere is lesz, de várjuk az új pumpát és ha az új pumpával továbbra is rángatni fog, akkor injektorcsere lesz." szerintem cseréljétek le a hátsó ablaktörlő lapátot is, hátha attól megszűnik a rángatás.

"Nem írt semmiféle hibakódot a vezérlőrendszer": akkor nem a benzinpumpa, pláne nem az injektorok voltak rosszak. vagy nem tudta kiolvasni a hibakódot a warezolt programjával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6107) biker válasza Viperator (#6105) üzenetére


biker
nagyúr

a tank le lett véve?
amúgy két tipp:
- én jártam már úgy, hogy a jó kis modern műanyag tank kidörzsölődött a kasztni mellett, de alulról nem látható módon, és a felvert sáros esőlé befolyt. szerencsére hamar észrevettük, mert tele tankolásnál eresztett
- nyitott tanksapkával jöttél haza, és bement a sáros esőlé :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6108) hcs57 válasza Viperator (#6105) üzenetére


hcs57
őstag

Már más is írta, a szerelő, akihez most vitted, nem szakértő, csak próbálkozik... ez neked sok sok pénzbe kerül, és nem biztos, hogy jó lesz. A rángatásbak sok oka lehet, egy jó szakember tud ebben segíteni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6109) Viperator válasza bambano (#6106) üzenetére


Viperator
őstag

Benzinnyomás mérés megvolt és normális. De a pumpával van gond (mert néha néha szakaszosan megy).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6110) Viperator válasza biker (#6107) üzenetére


Viperator
őstag

Nincs semmi baja a tanknak. Másik nem szokásom nyitva hagyni.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6111) biker válasza Viperator (#6109) üzenetére


biker
nagyúr

vagy kontaktos a reléje, vagy a vezeték sérült :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6112) hcs57 válasza Viperator (#6109) üzenetére


hcs57
őstag

Ha van normális nyomás, akkor hogy rontotta el a benzin ( ezek szerint a membrán jó..)? Már írtam, keress szerelőt. Elolvastad a linket, amit küldtem a benzinszivattyúról? [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6113) Đusty válasza Viperator (#6109) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem is vw konszern autóm van, teljesen normális, hogy a pumpa egyszer tönkremegy (semmi sem tart örökké, főleg a gyári ami nem nagyon bírja a bioetanolt és 10% körül már azt hiszem mindegyikben van lehet 5 most nem tudom nem nézek utána) és ilyen hibajelekkel, hogy el sem indul míg máskor pl. egy ütés hatására meg igen. A trafók meg tényleg sílányak másfél-két évente cserélheti az ember amíg meg nem szabadul az összes szar gyáriaktól. (ha pénz nem számít egybe kéne kidobni mind a négyet még előtte :) )
Előbb utóbb majd csak kiderül mi volt a tényleges hiba, majd oszd meg velünk!

(#6114) Viperator


Viperator
őstag

Kész az autó. :)

A pumpa volt a hibás (nyomás hiba), csere után szépen megy. Az alapjárat beállítva (már nem ugrál), kitakarítva az alkatrészek (fojtószelep, gyertya, ...).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6115) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Társasházi joggal kapcsolatban (ha van ilyen) kérnék segítséget.
Konkrétan a közös képviselővel vannak fenntartásaim. Nem kapunk semmiféle igazolást arról,hogy a közös költséget/egyéb közös kiadást fizetek.Az meg hogy aláírja a kis füzetemet,nem hivatalos papír.Valamint kifüggesztve sincs a lépcsőházban semmi,csak a következő havi költségek.
Lassan költözés lesz,és máshol úgy fogadtak hogy mutatták a társasházzal kapcsolatos pénzügyi dolgokat. Ergo igazolta a lakó,hogy nincs tartozása,és hogy a felújítás ami szigeteléssel járt a házon,részletesen leírja,mennyi is a lakásra eső ezzel kapcsolatos kiadás ami a rezsibe van beépítve.
A közös képviselő konkrétan nem jogi személyként,KFT. vagy egyéb formában végzi a munkáját,hanem mint magánemberként (ha igaz).
Anyáméknál és hasonlóan környező társasházaknál minden kiadást/bevételt hivatalosan adnak,mert kötelesek adni. De nálam egyszerűen nem lehet ezekre rábírni az embert.
A jegyzőnek írtam is ez miatt,hogy minden "feketén" zajlik,és visszamenőleg kérném ezen elmaradt dokumentumokat,hogy jelezze a képviselőnek ezen dolgoknak a pótlását.
Erre a képviselő kapott egy hivatalos papírt hogy bejelentés érkezett felé (kaptam én is mint bejelentő), és ügyvédet fogad amit persze a lakóközösségre hárít át mint költséget,és lemond. (ünnepek közötti levél a lakók felé)
Tegnap kaptam levelet a jegyzőtől,hogy nem kötelezheti visszamenőleg a dokumentumok pótlására,és hogy még én kerülhetek bajba,mert rosszhiszeműségem/rosszindulatból tettem bejelentést! :Y

Szóval,ha megánemberként végzi ezt valaki akkor csak a két szép szeméért kénytelen vagyok elhinni neki,hogy rendben van minden a házban? Ha eladom a lakást mivel igazolom ezeket? Ha én lennék a vevő akkor már ferde szemmel néznék az eladóra....

u.i.: ha jól tudom,a képviselő döntötte el egyedül pár éve,hogy bizonyos tv/net szolgáltató nem "jöhetett be" a lépcsőházba,de más igen..... Ez is milyen alapon?

heeeelp

(#6116) chester91 válasza Möhe (#6115) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Először is az a kérdés, hogy a közgyűlés hozott-e társasházi SzMSz-t. Ha igen, rendelkezett-e a közös képviselőről, jogokról és kötelezettségekről. Ha rendelkezett, az alajpán kell eljárni. Amennyiben nem az SzMSz szerint vezeti, és az elszámolási kötelezettségének nem tesz eleget, pert lehet indítani ellene. Ha ilyen nem volt, orvosolni kell először is, ezt követően felszólítani az igazolás kiadására (adott esetben ügyvédet megbízva, hatásosabb). Először is tisztázzuk ezeket a kérdéseket. Ha legfeljebb 6 lakásos társasháról beszélünk, akkor nem kötelező erről rendelkezni, ilyen esetben a Ptk. közös tulajdoni szabályai az irányadóak. Kicsit bővebben, ha írsz róla, próbálok segíteni, de ha nem hajlandó teljesíteni, mindenképpen ügyvédhez kell fordulni.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#6117) bambano válasza Möhe (#6115) üzenetére


bambano
titán

te nem voltál rosszhiszemű, én viszont az leszek:
amikor így kezdődik egy történet, annak a vége időnként az, hogy kiderül: a képviselő elsikkasztotta a házipénztárt.

ő nyugodtan pattoghat, hogy te rosszhiszemű vagy vele szemben, majd jól kiröhögik a bíróságon érte.

"ha jól tudom,a képviselő döntötte el egyedül pár éve,hogy bizonyos tv/net szolgáltató nem "jöhetett be" a lépcsőházba,de más igen..... Ez is milyen alapon?": gondolom lefizették. de neked ezzel nem kell foglalkozni, mert a közösképviselőnek ilyen téren nincs hatásköre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6118) bubi92


bubi92
őstag

hello

tegnap volt egy autó adás vételem. én adtam el. a vevő jött, kipróbálta, ment vele. átnézte. én működő képesen adtam el az autót. még sosem állt le alattam.
tegnap este, szóval 24 órával később hív, hogy mikor ment haza az autóval leállt alatta, trélerrel kellett hazavinnie. és hogy x összeg lesz a javítás, fizessük már felesbe.
megmondom őszintén nem hiszem el neki. mikor felajánlottam, hogy lemegyek a saját szerelővel, akkor már visszahátrált, hogy neeeem, majd megoldjuk nem is kell elmennem.

de tegyük fel mégis igazat mond.
mi ilyenkor a jogi állás?

érvényes adás-vételink van, amikor kipróbálta az autót tökéletesen működött(napi használatból adtam el), szeptemberben volt szervízben átnézték, nem mondták nekem, hogy ilyen jellegű problémája lenne, tehát nem volt eltitkolt betegsége.

szimpla megszívta, hogy pont alatta állt le és ez már az ő tulajdona?
vagy visszakell fizetnem a pénzt, és lesz egy szar kocsim(már ha igazat mond) amivel ő valamit csinált?

(#6119) Cathfaern válasza bubi92 (#6118) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Első kérdés, hogy a szerződésben bent van-e valamilyen formában, hogy hibátlan az autó (vagy hogy milyen ismert hibái vannak), és hogy ezt a vevő elfogadja-e. Ha benne van, akkor nyert ügyed van.
Ha nincs benne, akkor: mivel a vevő átvette az autót, ezért elismerte azt, hogy ez az autó ér annyit amennyiért megvette. Innentől kezdve neki kéne tudni bizonyítania, hogy az autóban az előtt keletkezett a hiba, hogy ő átvette volna. Ehhez nem ártott volna, ha "frissiben" látod a hibát (és/vagy a szerelőd, vagy egy független szerelő átvizsgálja és te elfogadod, stb.), mert ha megjavíttatja, akkor elég nehéz lesz bizonyítani ezt.
Plusz ha biztos lett volna az igazában, akkor nem azt mondta volna hogy felesben fizessétek, hanem hogy fizesd az egészet / vedd vissza az autót.
Szóval szerintem csak akart egyet utólag alkudni. Ha nem jelentkezik újra, akkor szerintem nincs miért izgulnod.

(#6120) bubi92 válasza Cathfaern (#6119) üzenetére


bubi92
őstag

Benne van igen, hogy elfogadja az ismert hibáit. illetve az összes hirdetési portálon ahol fent van, lásd feltüntettem az összes olyan hibát, amiről tudtam. ezt közöltem is vele, többször is. szerencsére céges rögzített telefonon. és mivel találtam egy autót amit szeretnék megvenni. 360 ezerért vitte el az eredeti ár helyett.

illetve, ha ő most szerelteti, gondolom számlával kéne bizonyítania a költségeket( már ha erre az irányra terelődik a dolog) mikor megemlítettem, hogy adjon a trailerről számlát, egyből nem volt... illetve, hogy nem azonnal hívott, hanem egy nappal később. mondván nem akart felébreszteni egyből. wtf délután hatkor?

[ Szerkesztve ]

(#6121) MCGaiwer válasza bubi92 (#6120) üzenetére


MCGaiwer
addikt

használt autó vásárlás esetén bizonyítania kell, hogy eltitkoltad a hibát. Ha akarja, tegye meg a lépéseket, 360 ezer forinton szerintem nem fog. Amit én sejtek az ügy mögött: van egy ismerőse, aki ki tud állítani számlát a javításról. Vele felezik a rajtad nyert összeget és mindketten jól járnak. Trailerről azért nincs számla, mert nem is volt trailer.

Persze lehet, hogy tényleg elromlott az autó, de amennyiben nem tudtál a hibáról, vagy az eladást követően keletkezett akkor nem kell nagyon foglalkoznod vele (persze ha több milliós autóról lenne szó akkor a tulajnak még érdekében is állna, hogy megpróbálja bizonyítani az igazát, de ilyen alacsony értékűnél szerintem nem fog szórakozni vele)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6122) róland válasza Cathfaern (#6119) üzenetére


róland
veterán

Elvileg csak az Okmányirodás szerződéssel lehet autó adás-vételt rendezni, az meg jogilag megfelelően rendezi a kérdéseket. (Mivel nincs előttem mintaszerződés, nem tudom mi is van benne pontosan.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6123) bambano válasza bubi92 (#6118) üzenetére


bambano
titán

én ezt a fizessük már felesbe dumát nem értem. vagy átverted és olyan hiba jött elő, hogy te vagy érte a felelős, akkor miért nem akarja az egészet leverni rajtad? miért nem kért számlát a trélerezésről, ha tudta, hogy tőled fogja követelni?

ha meg nem jött elő olyan hiba, amiért te felelsz, akkor miért próbálkozik a felével?

egyébként pedig a g astra elég régi típus ahhoz, hogy aki megveszi, tisztában kell legyen vele, hogy nem nullkilométeres garis autót vett, így bármikor megállhat alatta. lehet, ő is szolnok mellett tankolt :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6124) bambano válasza róland (#6122) üzenetére


bambano
titán

nemrég volt egy időszak, hogy a hivatalos szerződésminta nem volt jogilag megfelelő.
úgyhogy én ezt nem nagyon hiszem, hogy csak okmányirodás szerződéssel lehet autót átiratni.
a szerződés tartalma szabad, ha a kötelező tartalmi elemek szerepelnek benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6125) bubi92 válasza bambano (#6123) üzenetére


bubi92
őstag

update:
hívott, csak most az asszony. a férje ott van az autónál, bla bla bla, két gyerekük van, ha a lelkiismeretem engedi, akkor ne fizessek, ő többet nem fog hívni, fizessük 60-40 arányba bla bla.
mondtam, hogy jogi út, vagy semmi más. ők nem akarnak, sose volt dolguk rendőrséggel, bírósággal bla bla bla két gyereket nevelnek stb... jó lesz-e nekem, ha trailerrel visszahozzák a ház elé és lerakják stb... :D mondom nekem mindegy, az ő autójuk adás-vételi szerint. erre jön a válasz. nem nem az ő autójuk még az enyém. mondom wtf .

(#6126) üszök válasza bambano (#6123) üzenetére


üszök
őstag

Nekem is volt egy ilyesmi ügyem,pontosabban az öcsémnek csak én intéztem. Megnéztük rendesen az autót mégsem szúrtam ki,hogy hengerfejes,kevés volt a próba kör hozzá. Hazafelé lett gyanús a dolog,hogy alig van fűtés. Viszont a víz nem melegedett túl,így járhattak vele kitudja mióta. Hívtam a kereskedőt másnap, mi a gyanúm,mondtam neki vagy viszem vissza a kocsit és adja vissza a 1M forintot,vagy fizeti a javítás felét. Mondta,hogy fizeti a felét szóljunk ha szét van szedve. Felhívtam mikor lent volt a hengerfej,de nem jött el megnézni,csak annyit mondott mondjuk majd mennyit adjon ha készen van. Nem volt nagy összeg,valami 30k körül fizetett ha jól emlékszem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#6127) LuckyL válasza bubi92 (#6125) üzenetére


LuckyL
őstag

sajnos az ilyen öreg autóknál gyakori az ilyen cig***kodás, mert lóg a bele mindnek
ha legközelebb ilyet adsz el, fogalmazd meg alaposan azt az adásvételit
pl. gépjármű kora miatt, lehet rejtett motorhiba, váltóhiba, rozsda stb.
lehet hogy van olyan vevő, aki emiatt nem viszi el, de utána nem lesz kavarás
vagy ha mégis, akkor nyugodt szívvel küldöd el az illetőt a francba

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6128) bitpork válasza LuckyL (#6127) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szvsz ezt kár külön beleírni. Használt autónál nem elvárható a hibátlan hosszútávú működés. Nem egy per kezdődik és végződik úgy, hogy a bíró megkérdi : mit várt egy használt autót megvásárló?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6129) Möhe válasza chester91 (#6116) üzenetére


Möhe
addikt

Köszi szépen!

Ha lesznek fejlemények akkor írok.
Sajnos ezer sebből végzik az itteni jogkör/munkakör ebben a tekintetben.

bambano neked is köszi

:R

(#6130) LuckyL válasza bitpork (#6128) üzenetére


LuckyL
őstag

nem rossz az
kinek van kedve pereskedni?
ha ez benne van, biztos nem fog bepróbálkozni senki

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6131) BioNiCMaN válasza bubi92 (#6125) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem LOL. A kocsi onnantól az övé, hogy megírtátok az adásvételit, ha jól emlékszem még óra, percnek is van rajta hely. Az, hogy még nincs a nevén az egy dolog. Szerintem szard le. Bepróbálkozott, de nem jött össze. Add le a példányodat az okmányirodában és ennyi. Ne legyenek álmatlan éjszakáid.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#6132) bambano válasza bubi92 (#6125) üzenetére


bambano
titán

ez egy ócska pszichológia trükk, hogy amikor szánalmat akarnak kelteni, akkor mindig van gyerek.
nézd meg az összes menekültes képet, mindegyiken van egy rossz állapotban levő gyerek.
ha van adásvételi, akkor az övéké, te bejelented az önkormányzatnál, hogy eladtad, ők meg oda teszik, ahova akarják.

(#6126) üszök: emlékeim szerint a kereskedőre más szabályok vonatkoznak, mint a magánszemélyre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6133) bubi92 válasza BioNiCMaN (#6131) üzenetére


bubi92
őstag

köszönöm mindenkinek a segítséget.
:R :R

(#6134) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Ismerősöm kapott egy papírt a közjegyzőtől, amin jó pár tétel szerepel hagyaték ügyben. Ami számunkra nem világos: "xy bankszámla egyenlege az örökhagyó halálakor 123ft követelést mutatott kamataival együtt". A másik tételnél tartozás szerepel egy másik bankszámlánál, így nem tudom, hogy a követelés kinek az irányába mutat.

Előre is köszönöm a segítséget!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6135) MCGaiwer válasza Móci (#6134) üzenetére


MCGaiwer
addikt

elég hülye megfogalmazás, és ezt csak egy, a konkrét szokást ismerő tudja majd biztosan, de ha a bankszámla "követel" oldalán van kimutatható egyenleg, akkor az a bankszámla követelése a bankkal szemben, tehát azon pozitív pénzmennyiség van, amit az örökös fog megkapni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6136) Móci válasza MCGaiwer (#6135) üzenetére


Móci
addikt

Akkor jól gondoltam, mivel a tartozás konkrétan ki volt írva. Hogy miért kell ilyen kicsavarva fogalmazni...

Köszönöm a segítséget, ezek szerint akkor jó híreket mondhatok. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6137) #14595328


#14595328
törölt tag

Sziasztok!

bambano tanácsára feltenném itt is a kérdést, amit ma kaptam. Nektek mi a véleményetek róla?
Az előző helyen előkerült az eladás fogalma. Mi a jogilag a különbség abban a két helyzetben az EULA szempontjából, ha a cég megrendelésre gyárt egy szoftvert vagy használati jogot ad el?

Válaszotokat köszönöm!

Egy ismerősöm megkeresett ma, hogy a cége (bt, vagy kft, nem is tudom) használhatja-e a VS Community Editiont. Ahogy elolvastam az EULA-t, szerintem igen, de ha valakinek van bővebb infója a dologról, azt megköszönném.

A cégben 2-en vannak, egy ember fejlesztene csak vele, az árbevételük nincs nettó 1M USD, bár gondolom ez sejthető :) A szoftver kereskedelmi forgalomban van, de ha a fenti feltételek teljesülnek, úgy értelmezem, hogy ez nem befolyásolja a jogszerű használatot. UWP az elsődleges célpont, de gondolom a winformos alkalmazást is ez alatt folytatnák.

[ Szerkesztve ]

(#6138) bambano válasza #14595328 (#6137) üzenetére


bambano
titán

abban nincs különbség, hogy megrendelésre gyárt szoftvert vagy elad. mindkettő profit termelését célozza, ez a határ az ms eulában. ha cég vagy és profitot akarsz, vedd meg a cuccukat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6139) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Három kiskorú gyermekünk van, és kettőnknek összesen 3 munkahelye. (Nekem két fél állásom). Van arra mód, hogy mindhárom gyermek után érvényesítsük az adókedvezményt? Hogyan kellene kitölteni ebben az esetben a családi adókedvezményes nyilatkozatot? letöltő link

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6140) emre


emre
veterán

Üdv!

Uraim, egy a Jófogáson hirdető bt-t hogy tudnék leellenőrizni,hogy létezik-e, és nem csak a pénzemet akarják?
Előre utalnom kellene 120k-t, és a cégjegyzékben a megadott településen nem találok ilyen nevezetűt.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6141) MCGaiwer válasza emre (#6140) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az még a kisebb probléma, de hogy ellenőrzöd, hogy az, aki azt mondja hogy JózsiBácsi BT az övé, az valóban JózsiBácsi BT tulajdonosa? Mással nyit egy bankszámlát, felveszi a pénzt aztán szevasz, vagy ha hülye, akkor saját nevén van, lecsukják, de te a pénzed nem látod viszont.

(én mondjuk felhívnám a postát, hogy XY-btenk küldenél egy levelet, de nem tudod a címét. Ha élő BTről van szó bizonyára kapnak postai küldeményeket, de minimum a címjegyzékben megtalálhatók.)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6142) mm00 válasza emre (#6140) üzenetére


mm00
aktív tag

(#6143) emre válasza mm00 (#6142) üzenetére


emre
veterán

Itt néztem, ennek a hirdetésnek az adataira rákeresve, de nem talált semmit. Cégjegyzékszám, adószám, számlaszámom nincs.

(#6144) bitpork

Azt jelenti, hogy a cégjegyzékben Esztergom településre szűrve nincs nevezetű bt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6144) bitpork válasza emre (#6140) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

mMit jelent h a megadott településen nem találsz ilyen nevűt? Ott voltál? Mert ha csak a netet nézed, akkor arra nincs szabály h kell lennie netes felületének. Az adott címen a postaládán kell kiírni.
A már linkelt e-cégzegyjézkben adószám v név alapján megtudhatod ki a be-kültag és ha egyezik a névvel amit Te most tudsz, akkor jó eséllyel létező cégforma.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6145) mm00 válasza emre (#6143) üzenetére


mm00
aktív tag

Kérdezd meg az adószámukat, keresd ki a céget, majd keresd ki a telefonszámukat és hívd fel őket.

Vagy kérj előleg számlát...

[ Szerkesztve ]

(#6146) biker válasza emre (#6143) üzenetére


biker
nagyúr

nem létezik ilyen cég. megnéztem a teljes nyilvántartásban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6147) emre válasza biker (#6146) üzenetére


emre
veterán

Most írtam neki egy üzit, kíváncsi vagyok a válaszára, hogy milyen cégadatok ad meg.
Telefonszám van, beszéltem is vele, de jó ha a felét értettem annak amit mondott.
Egy előlegszámlával szerintem kitörölhetem ha bepislogom a boltot.

(#6146) biker

Köszönöm! :R
Volt egy olyan érzésem, hogy ebből nem lesz előre utalás. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6148) biker válasza emre (#6147) üzenetére


biker
nagyúr

ilyen néven nincs. kérj egy adószámot, megmondom valós-e vagy épp kié :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6149) pocokxx válasza pocokxx (#6139) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

up... :)

Igazából kitöltöttük úgy, hogy mindenhol másik gyermek a kedvezményezett, (Ezt jelöltük egyes számmal az első oszlopban) , és a másik kettő gyermek "eltartottként" szerepel az első oszlopban.) Gondolom az érvényesítés "közös" a 2.3.4. pontokba meg szerintem nem kell írni semmit. A II. blokk pedig a házastársra vonatkozik, ugye?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6150) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!

Kitaláltam egy terméket: legyen ez egy tisztítószer. Szeretnék neki egy nevet adni. Legyen a neve: Csillám. No igen itt a bökkenő! Hol tudok annak utánanézni, hogy adhatom e ezt a nevet a termékemnek? Tehát hogy az a név szerepel e más cég termékén, illetve le van védve!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.