Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) MaCS_70 válasza LeventeV (#6550) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan hogy szól a lemondó nyilatkozat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6552) LeventeV válasza MaCS_70 (#6551) üzenetére


LeventeV
senior tag

Az adataim alatt írja: A Renault Laguna tulajdonosát ért károk teljes mértékben meg lettek térítve. (aláírásom)
Az ő adatai alatt írja: Lemondok a további V Leventével szembeni kártérítési igénylésről. (az ő aláírása)
Középen pedig a tanú aláírása.

[ Szerkesztve ]

(#6553) MaCS_70 válasza LeventeV (#6552) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így elvben rendben van, gyakorlatilag akkor lehetne további igénye, ha azt tudná bizonyítani, hogy olyan tévedésben volt, amit fel kellett volna ismerned, esetleg kényszerítetted.
A lényeg, hogy a saját nyilatkozatát neki kell "megtámadnia", amire viszont jogalapra van szüksége.

Röviden annyit válaszolhatsz neki, hogy az elszámolás megtörtént, azt a felek közös nyilatkozattal elfogadták és lezárták -- aztán próbálkozzon hivatalos fórumon, ha akar, de ott rajta a bizonyítási teher, Neked elég az eredeti iratot lobogtatnod.

Ha pedig hivatalosan támaszt követelést, azonnal jelezd ezt a KFB-s biztosítódnál!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6554) LeventeV válasza MaCS_70 (#6553) üzenetére


LeventeV
senior tag

:R Nagyon szépen köszönöm a választ.
Azt szeretném még kérdezni, hogy ha ő beperel, akkor hogyan tudja bizonyítani, hogy az elvégzett javítás jogos volt, esetlegesen nem mutyiztak a számlával (ismerőssel túlszámláztatta magát, vagy mondjuk bontóból vett egy az autó színével megegyező ütközőt és számláztatott magának egy nem létező festést) és a koccanásban sérültek meg a kicserélt elemek, nem pedig előtte vagy utána? (lévén eltelt egy hónap, gondolom azóta az autó használva volt). Ráadásul egy 17 éves gépjárműről beszélünk, aminek nyílván voltak hibái az ütközés előtt is.

Ebben az esetben ő kell bebizonyítsa, hogy jogos volt a javítás, vagy pedig nekem, hogy az jogtalan volt?

(#6555) MaCS_70 válasza LeventeV (#6554) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindent neki kell bizonyítania.
De mindezt nem elég bizonyítania, hiszen egyszer már nyilatkozott, amivel elengedett az ügyből -- a visszahívásodra pedig egy nagyságrenddel nagyobb erőfeszítés kell (saját nyilatkozat megtámadása), mintha anno simán a kárügyintézést választottátok volna. Tehát az, hogy milyen kára volt, önmagában már nem sokat jelent, mint ahogy az sem, hogy mennyiért javították meg, hiszen ő nyilatkozta, hogy mindez nem számít.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6556) LeventeV válasza MaCS_70 (#6555) üzenetére


LeventeV
senior tag

Értem és köszönöm szépen ismét a segítséget. :R :R

(#6557) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Helló, lenne egy kérdésem/problémám.

2013 júniusában feltörték az autómat, ezzel jelentős kárt okozva, plusz elloptak belőle ezt-azt, ez utóbbival még egy kisebb kárt okozva.
El is fogták ezeket a kedves embereket, volt kihallgatás, bíróság, stb. ...
Az bírósági látogatásomkor "polgári jogi igényt" jelentettem be a felmerült kárösszeggel szemben, amit a nyomozói szakértő gárda jogosnak talált.

Majd 2014 júniusában megkaptam az "ítéletet".

Ebben benne foglalják, hogy a szakértő által megállapított XY károm van, amit el is fogadtam és az is, hogy "polgári jogi igényt" jelentettem be ezen összegre.

Ahogy utána olvastam, ez azért jó, mert gyors meg a bíróság intézi, meg jajj de jó, de most így ~2 év elteltével úgy érzem, még valamit tennem kellene ez ügyben.
Ugyan is a 2014-es említett dátum óta semmiféle infót nem kaptam, hogy mi is történik most (ha egyáltalán történik valami).

Igazából az a kérdésem, hogy ilyenkor még kellene-e valamit tennem, hova-kihez forduljak?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6558) bambano válasza LeventeV (#6547) üzenetére


bambano
titán

ha kihívtad volna a rendőrt és ő felvesz helyszínen a vallomásokról jegyzőkönyvet, azt is jogod van utólag módosítani.

ettől ez még szerintem egy sima lehúzási próbálkozás, a helyedben azt írnám vissza, hogy pereljen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6559) MaCS_70 válasza bambano (#6558) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha kihívja a rendőrt, az jó eséllyel fel is jelenti, általában 30e Ft árfolyamon.

Vallomáson, nyilatkozaton módosítani meg nagyon nem javallott...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6560) MaCS_70 válasza mycso (#6557) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem egészen tiszta, hogy akkor jogerősen megítélték-e a pj igényedet. Ha igen, akkor az végrehajtható.

Javallott ügyvéddel fordulni a végrehajtóhoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6561) LuckyL válasza LeventeV (#6547) üzenetére


LuckyL
őstag

Szerintem írd meg neki, hogy doktor house, a jogi képviselőd azt üzeni hogy beveheti a végit
és ezt komolyan gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6562) LeventeV válasza LuckyL (#6561) üzenetére


LeventeV
senior tag

Nem jelentkezett azóta, én meg nem fogom keresni.
Egy ilyen fajta ügynek van elévülési ideje? Lenne egy olyan időintervallum, ami után a bíróságon azt mondanák neki, hogy "Jó, hogy felébredtél..."?

(#6563) MaCS_70 válasza LeventeV (#6562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az általános polgári jogi elévülés 5 év.

Egyébként az elmondottak alapján nem valószínű, hogy bevállalná a bíróságot -- bár láttam már egyértelműen reménytelenebb ügyet is tárgylóteremben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6564) LeventeV válasza MaCS_70 (#6563) üzenetére


LeventeV
senior tag

Szerintem is bepróbálkozott csak, de ha valóban bíróságra viszi az ügyet... Lehet ő tényleg azt gondolja, hogy őt több kár érte, de ha alá írta a nyilatkozatot nem értem mit akar.

Valamint ha valaki tényleg úgy érzi, hogy őt megkárosították, nem egy hónap múlva jelentkezik, aztán meg várja a pénzt... Hétfőn írt, azóta semmi hír. Ha én lennék az ő helyében jelentkeznék, személyes találkozót kérnék, mutatnám a számlát, és megpróbálnék megegyezni, nem egyből bírósággal fenyegetőznék. De ezt gondolom embere válogatja.

Én egyszerűen nem hiszem, hogy az ő autójában tényleg keletkezett 150 000 forint értékű kár, de ugye én ezt nem tudhatom. Használtautó piacon 300 000 - 400 000 forint értékben viszik ezeket a híres '99es 1.9es dci Lagunákat, de láttam 200 000ért is. De a javítás megint szubjektív. Én kihoztam az enyém 30 000ből, ő lehet gondolta kicserél még ezt-azt egyúttal, mert majd úgyis kifizetem.

(#6565) bambano válasza LeventeV (#6564) üzenetére


bambano
titán

ha egy kis koccanást márkaszervizben, új alkatrészekkel javítanak meg, az milliós tétel lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6566) LeventeV válasza bambano (#6565) üzenetére


LeventeV
senior tag

Nem márkaszervízben volt javítva, de biztos túl lett árazva. Szubjektív a dolog. Ha egy kis esze lett volna az embernek és tudja, hogy utólag nem követelőzhet, akkor nyílván úgy osztja be a pénzt, hogy mindenre elég legyen. Meg nyílván a megegyezésnek sem az a lényege, hogy ő beköp egy összeget aztán majd kifizetem, mert egy adott összeg felett már jobban jár az ember, ha a rendőr jelenti fel, kifizeti a bűntetést, aztán le van tudva az egész ügy. Valószínű ő úgy gondolta, hogy kiköltekezi magát, mert majd úgyis fizetek. A pénz amit akkor meghatároztunk tanúk előtt lett megbeszélve. Látta ő is, hogy mi lett káros, sőt még egy szervíz is fel lett hívva, hogy árajánlatot mondjanak, úgy az alkatrészekre, mint a javításra. Aztán, hogy ő hova vitte az autót, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6567) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!

Valakinek a segítségét kérnénk a Telekom OFFtopik-ban azzal kapcsolatban hogy tiszta vizet kellene önteni a pohárba szavatosság témakörében!
Előzmények: [link] [link] [link]

Köszönjük előre is!

Nincs kerítés.

(#6568) spiritex


spiritex
veterán

Ha egy PC webshop-ban rendeltem egy nyeles kerámia bevonatos serpenyőt, amiről azt írta a weboldal és a rendelést nyugtázó válaszlevél is, hogy van hozzá fedő, de nem kaptam hozzá, ráadásul a nyeléből 5 cm-es letört darabbal érkezett a csomag, amit itthon vettem észre, mert a csomag kívülről sértetlen volt, akkor mi a teendő? Két részről is selejtet kaptam, 1. nincs fedő, 2. törött a nyél. Mik a jogaim, mielőtt a Fogyasztóvédelemhez fordulnék, hogy átvertek?
Persze ha utólag küldenek egy fedőt, meg egy új nyelet, akkor ok, de kérdés, hogy mennyire lesznek hajlandóak erre. Mert ez elsősorban egy PC alkatrészes webshop.
A bolondok nem dobozban vagy kartonba csomagolva küldték a sütőt, hanem buborékos papírban, de ha már ilyen gyengén védve küldték, legalább lecsavarozták volna a nyelét, és rakták volna bele a sütőbe... :W

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6569) Jorus válasza spiritex (#6568) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jelezd a boltnak a problémát először.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6570) spiritex válasza Jorus (#6569) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, köszi, jelentem majd mit válaszoltak, remélem legkésőbb hétfőn. Csatolom nekik a weboldaluk és a válaszlevelük képernyő mentéseit a fedőről, és a törött nyélről is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6571) mycso válasza MaCS_70 (#6560) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, jogerősen megítélték.
Köszönöm a válaszod.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6572) biker


biker
nagyúr

No, szuper jó dolog, bankos, persze szombat reggel derül ki...

Januárban bementem a céges csomagot felbővíteni, mert start+ csomag volt, 5 idegen utalás ingyen, a dinamikus+ 10 idegen utalás ingyen (bankon belüli meg ingyen) az jobb.
Régi csomag 2300Ft, ez 4390, de a jutalék plusszokkal a régi csomagban fizettem 5-6ezret
Gondoltam, ezzel pont jó lesz

Na, ma reggel nézek, kevés a pénz, hát laza 21.000Ft lett a havi jutalék, mivel mindösszesen 14.000Ft "könyvelési díj" került felszámításra

Beszéltem a netbankkal, közölték, hogy a régi csomagban ez nem volt benne, és nem volt lehetőségük a meglévő csomagokra bevezetni, ezért amikor bővítettem, akkor ez persze már él. hétfőn megyek, de sanszos, hogy megütöm a bankost.

mennyire korrekt ez? "elfelejtettek tájékoztatni". sajnálják.

Én konkrétan ezt kiszámlázom nekik, aztán kiküldök egy FMH-t hogy rohadjanak meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6573) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Adott egy régi építésű tégla társasházi lakás.

Felújítást végeztem (komplett) és elvileg az alattam lévőnél megrepedt a mennyezet amikor nálam törték fel a metlakit.

Az alaprajz úgy néz ki, hogy van egy előszoba, nappali, konyha. Namost nálam csak az előszobában és a konyhában lett feltörve egy kb 20cm-es szélességben a metlaki (fűtési csöveket raktak oda)

Az alattam lakó elmondása szerint nála megrepedt az előszoba és a nappali. Furcsa, hogy a konyhája meg nem repedt meg, pedig ott volt a legtöbb munka. Azt mondja, annyira rezgett az egész ház, hogy attól repedt meg a nappali plafon.

Amikor folyt a munka (én nem voltam ott, melósok csinálták) ki is hívta a közös képviseletet, akik fotóztak nálam, meg felvettek vmi jegyzőkönyvet, amit nekem másnap telefonon felolvastak, de ezt én nem láttam és nem írtam alá. A lényege az volt, hogy az alattam lévőnek repedt a mennyezete.

Nyilván azt szeretné most, hogy én javíttassam ki nála a hibát, amibe én nem akarok belemenni. Mondtam neki, esetleg az előszobát még el tudom képzelni, hogy azért repedt meg, de a nappaliját nem, mivel felette nálam ott nem nyúltak a padlóhoz.

Azt mondja akkor feljelent és többszörösét fogom majd kifizetni.

Mire számíthatok egy ilyen feljelentés után? Én nem tudom bizonyítani, hogy korábban is volt nála repedés, viszont elmondása szerint 6 éve volt nála tisztasági festés, sztem egy régi épületnél a gerendák mentén, ha az nincs lehálózva, előbb utóbb megjelenik a repedés.

üdv

(#6574) #34576640 válasza devil-k (#6546) üzenetére


#34576640
törölt tag

Nem!
De ha elveszik a rendszámot, akkor nem a sajátomról fogják. :P

(#6575) MaCS_70 válasza werszomjas (#6573) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez erősen szakértői kérdésnek tűnik.

Neki kell bizonyítania azt, hogy a Nálad folyó munkálatok miatt repedt meg a plafonja, amit nyilván megtehet egy polgári perben. (A feljelentés hülyeség, mivel az nem polgári jogi kategória.) Ha ez sikerül neki (a költségeket ő előlegezi meg, de ha nyer, ezt is Te fizeted), egyértelműen Téged terhel a kártérítési felelősség, amit jó esetben a lakásbiztosításod fedezhet.

Ha nem tudtok megegyezni, a per előtt jó megoldás lehet egy előzetes közjegyzői bizonyítási eljárás, amivel a peres költségek jelentős része nélkül már előre megszerezhetitek a szakértői véleményt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6576) _ATi_1 válasza MaCS_70 (#6575) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

Ilyen esetekben a biztosító csak per után fizet?

(#6577) MaCS_70 válasza _ATi_1 (#6576) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, egy normál biztosítással fedezett kár ügyintézése elvben minden nehézség nélkül intéződhet.

Gond akkor van, ha a felek, illetve a károkozó fél mögött álló biztosító másképp látja a helyzetet, amikor is a legvégső szó a bíróságé.De addig tán még békéltetni is lehet....

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6578) werszomjas válasza MaCS_70 (#6577) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszönöm, közben beszéltünk a közös képviselettel is, annyira nem vagyok otthon a témában, de azt mondták, hogy kétféle biztosítás van a háznak.

Az egyik az épületre magára vonatkozó, amikor emberi beavatkozás nélkül keletkezik egy kár, ilyen pl: egy csőtörés. Ekkor a károsult, jelen esetben az alattam lakó bejelenti a kárt és a biztosító fizet, engem ilyenkor nem is keresnek meg, hiába fentről ázott be, tehát elvileg mondjuk tőlem, de én erről nem tehetek.

Egy ilyen felújítás során keletkezett repedések viszont nem férnek bele ebbe a kategóriába, ekkor van lehetőség felelősségi kárbejelentésre.

Ezt kéne kitöltenem, amiben a végén elismerem a károkozást.

Ezt ha kitöltöm, aláírom, úgy sarokba szoríthatom-e magam? Tehát ha a biztosító kitalálja, hogy mégsem fizet, én pedig ebben a nyilatkozatban elismertem a károkozást, rám terhelhetik az összeget?

Én szeretném segíteni az ügymenetet, de tényleg nem tudom, hogy a repedés korábban keletkezett-e vagy pedig miattam, így feleslegesen azért nem fizetném másnak a tisztasági festését. :R

üdv

(#6579) bambano válasza werszomjas (#6578) üzenetére


bambano
titán

"Én szeretném segíteni az ügymenetet, de tényleg nem tudom, hogy a repedés korábban keletkezett-e vagy pedig miattam," ebben a gondolatban az a meredek, hogyha nem a felújításod okozta a repedést, akkor azt szép dolog a biztosítóra tolni?

ha aláírod a nyilatkozatot, akkor valamilyen oldalról mindenképpen bukni fogsz. olyan nyilatkozatot nem tudsz aláírni, hogy ha a biztosító hajlandó fizetni, akkor te okoztad a kárt, ha meg nem hajlandó, akkor nem.

ha lelkiismeretesen azt tudod mondani, hogy nem te okoztad a kárt, akkor pereljen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6580) werszomjas válasza bambano (#6579) üzenetére


werszomjas
őstag

ha aláírod a nyilatkozatot, akkor valamilyen oldalról mindenképpen bukni fogsz.

Ezt hogy érted? Ha aláírom, és fizet a biztosító, akkor engem a továbbiakban mi terhel még?

Semmi kedvem évekig ezen pereskedni :(

üdv

(#6581) LuckyL válasza bambano (#6579) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ha elismeri hogy -véleménye szerint- összefüggésben lehet a kár a felújítási munkálatokkal, és a biztosító szakértővel megállapítja hogy nem attól volt, akkor szerintem ott vagyunk ahol elkezdtük, nem kötelezi őt semmire semmi
mert ha a bíróság megállapítja hogy az a tevékenység okozta a kárt, akkor megint csak helyt kell állnia a biztosítónak
(persze ehhez látni kellene a biztosítási szerződést is)

(#6580) werszomjas

Semmi kedvem évekig ezen pereskedni

ezzel a károsult is így lehet :)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6582) MaCS_70 válasza werszomjas (#6578) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az nagyon fontos, hogy olyasmiről ne nyilatkozz, amiről nem tudsz. Ennek megfelelően ne nyilatkozz a keletkezett kárról! Egyedül arra vonatkozóan tegyél bármilyen nyilatkozatot, ami arról szól, hogy mit is csináltál a lakásodban, mikor milyen gépekkel dolgoztál, stb. Tehát magát a károkozást ne ismerd be, mert arról fogalmad sincs -- csakis az Általad ismert körülményeket!

Fontos még tudni, hogy ha nem a Te saját biztosításodra, hanem Tőled teljesen független biztosításra megy a kárügyintézés, akkor Veled szemben regressz kárigényt érvényesíthet a biztosító, amit persze megint csak fedezhetne a Te biztosításod felelősségbiztosítási része, de akkor meg eleve ezzel kellene indítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6584) MaCS_70 válasza #05304832 (#6583) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi történt?

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6586) chester91 válasza #05304832 (#6585) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Amennyiben nincs megoldva, hogy leiratkozz, úgy van egy kevésbé macerás módja. Küldesz nekik egy e-mailt, amiben kifejted, hogy nem lehet leiratkozni, és töröljenek. Jelzed, hogy a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság felé is továbbítod ezt a problémát. Ha nem is szednek ki a rendszerből, az NFH megkeresésére biztosan meg fogják ezt tenni. Egyszerűbb egy-egy e-mailt írni, mint kamu rendeléseket leadni. Egyebekben távollevők között kötött szerződés esetén 14 napos elállási időd van, tehát jogilag jogos az, ha te mégis azt mondod, hogy nem kéred.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#6587) devil-k válasza #05304832 (#6585) üzenetére


devil-k
nagyúr

Helló Kolléga!

Melegen ajánlanám a következő menüpontot 1-2 (jövőbeli) kellemetlenség megelőzése végett:

Adatszolgáltatás letiltása és visszavonása

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6589) MaCS_70 válasza #05304832 (#6585) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rendelések át nem vétele polgári jogi igényt alapozhat meg és kártérítés alapja lehet -- természetesen megfelelő bizonyítottság mellett. Tehát nem bűncselekmény.
Ettől függetlenül én nem folytatnám ezt, mivel azon túl, hogy nem túl etikus (még ha okod is van rá), kellemetlenségeket azért szülhet: egy polgári per sem feltétlenül az, amire vágysz, pláne, ha rosszul jössz ki belőle.

SPAM-ügyben pedig a NMHH-t érdemes megkeresni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6592) spiritex válasza #05304832 (#6585) üzenetére


spiritex
veterán

Én nem értem ezt az egészet! Miért nem nyomod meg a Spam gombot, és felejted el az egészet? Nem GMail fiókról van szó, ahol ez 1 gombnyomás? Bár egy Thunderbird is meg tudja ezt csinálni... Nem értem. :F
Nekem is számtalan spam jött régen, de mára kb. évente ha 1 befut...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6594) MaCS_70 válasza #05304832 (#6591) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tökéletesen megértem az indulataidat, napi több száz SPAM fut be hozzám.

Ha viszont rendelni tudsz tőlük, akkor a hatóság is el tud járni -- érdemes használni a linkelt űrlapot.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6595) bambano válasza #05304832 (#6585) üzenetére


bambano
titán

néhány gondolat.
1. az nmhh-hoz fordulni spam miatt jogszerű, de értelmetlen. tesznek rá magasról.
2. ne megrendelést küldj nekik, mert per lehet belőle akkor is, ha rajtuk kívül mindenki másnak nyilvánvaló a helyzet.
3. küldj nekik egy jogszerűen megfogalmazott követelést, amiben követeled, hogy az email címedet töröljék a listájukról és egyértelműen jelentsd ki, hogy minden korábbi vélt vagy valós adatkezelési engedélyt ezennel visszavonsz.

ezt írt meg szépen, és küld el nekik, például a rendelési címre. az a te dolgod, hogy hány példányban. szerintem napi legalább egy példányban mindaddig, amíg nem teljesítik a követelésed.

ha azzal jönnek, hogy a címedet nyilvános listákból gyűjtötték, ne fogadd el, az nem legális. ha kint van a weblapon a címed, akkor írd mellé konkrétan, hogy milyen céllal raktad ki. amit nem szoktak tudni a spammerek, hogy ahhoz, hogy neked reklámlevelet küldhessenek, nem csak email cím kell, hanem egyértelmű felhatalmazás, hogy azt az email címet kezelhetik.

az nmhh helyett érdemes ahhoz az internet vagy hoszting szolgáltatóhoz fordulni, ahonnan kijött a spam. ott hajszállal több esély van rá, hogy sikert érsz el.

szerk: spamet levelező kliensben is lehet szűrni, a thundermailben biztosan, de lehet, hogy outlookban is, csak olyat nem láttam közelről.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6596) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Megjelent egy pályázat ami családi házak felujításáról szól.
Otthon Melege program 2016
Egyik feltétele ennek, hogy "legfeljebb 135 nm fűtött alapterületű" legyen a ház.
Nekünk emeletes házunk van, aminek az alapterülete kevesebb mint 135nm, viszont ha az emeleti részt is beleszámolom akkor már több a nm mint 135.
Ha jól értelmezem, az alapterület a feltétel, ami nekünk jó, mert az kevesebb mint 135 de kérem erősítsetek meg, hogy jól gondolom-e és pályázhatunk rá! :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6597) Jorus válasza bugizozi (#6596) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rosszul értelmezed, az egyes szintek alapterületei összeadódnak, tehát, ha a földszint 100 nm, az emelet pedig 50 nm, akkor a te házad összes hasznos alapterülete 150 nm.

Hasznos alapterület: a nettó alapterületnek azon része, amelyen a belmagasság legalább 1,90 m [253/1997. (XII. 20.) Korm. rend. 1. melléklet 46. pont].

Összes hasznos alapterület: az összes építményszint hasznos alapterülete [253/1997. (XII. 20.) Korm. rend. 1. melléklet 46a. pont]. A fogalmat a 456/2015. (XII. 29.) Korm. rendelet 7. §-a és 2. számú melléklete rögzítette 2016. január 1. napjától, annak érdekében, hogy pontosan meg lehessen határozni azt, hogy a 300 négyzetméter összes hasznos alapterületű új lakóépület kategóriába milyen épületek tartoznak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6598) bugizozi válasza Jorus (#6597) üzenetére


bugizozi
őstag

Ettől tartottam, hogy én próbáltam úgy értelmezni, hogy nekem jó legyen :B
Köszi a felhomályosítást! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6600) MaCS_70 válasza #05304832 (#6599) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát tudatosan trükköznek.

A magyar szabályok szerint ugye kötelező az impresszum, de a netnek van egy magyar joghatóság alá nem eső része is.

Ha ne akarod nyilvánosan, küldd át PÜ-ben, ránéznék...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.