Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#999) 7ER


7ER
aktív tag

Véleményem továbbra is az, hogy nem létezik jelerősítő antenna. Ha igen, akkor az egy nagyon komplex és elektronikával felszerelt egység, ami méregdrága és szinte elérhetetlen. Azonkívül törvény tiltja az ilyen eszközök használatát és kizárólag a szolgáltatók telepíthetik. Külföldön lehet ugyan kapni, de több100ezer forint és alkalmazása Magyarországon tiltott. Ha nem lenne tiltott, alkalmazását akkor is megakadályozná a magas és aránytalan költség.
Persze ajánlani nem érintettként bármit lehet, ám olyan megoldásokat kellene ajánlani, ami kivitelezhető. Mind anyagilag, mind technikailag. Sokat foglalkoztam különböző antenna építéssel (Lévén, hogy rádióamatőr vagyok) a hőskorban még lehetett antennát barkácsolni, de ma már nem érdemes. Sem idő, sem pedig a minőség nem hozza a kívánt eredményt.
Nekem a képen látható antenna van, beszerzése itt lehetséges. Szükség esetén szétszedhető és a modem beleépíthető, így a 16 dB-es nyereség teljes egészében a modem rendelkezésére áll. De ha nem szerelik bele a modemet, a minőségi kábel (10m) garantálja a megfelelő jel-zaj viszonyt és a modem zárt térben való elhelyezését. Antennáról ennyit. Az okoskodásról meg annyit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.