Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) MADcat válasza cincinatus (#26450) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Annak, akinek kell a szám, annak szűkebb a lehetősége. Ezt kell mérlegelni és kész. :K
Korlátlan netnél meg amúgy is édes mindengy kinek a nevén van.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26452) Siriusb válasza Zeki (#26438) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbálna engem valaki ilyenre kötelezni... Ha én beírnék oda, akkor nekem nem a fejemre koppintanának, hanem kilőnének az űrbe. :)

(#26441) Somatom
:DDD

(#26453) -ZeeZee- válasza MADcat (#26451) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem mindegy, csak akkor ha csak net van a kártyán. Ha hívás is, akkor azért nem biztos, hogy jó, ha "elbukod" a tizenéves számodat...

(#26454) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Dualsimes mobilról hallottatok már? Megy itt a rinyálás, hogy elbukod, meg kié lesz! Ha valaki az ilyen olcsó(bb) megoldásokat keresi és a száma is fontos, hogy megmaradjon, akkor ez egy járható út.

Üdv.: KamuMazsola

(#26455) #79335424 válasza KamuMazsola (#26454) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Dual SIM -essel lehet jó adat/hang opciót összehozni.

(#26456) MADcat válasza -ZeeZee- (#26453) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Persze, hogy arra gondoltam.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26457) KILLERLALA válasza KamuMazsola (#26454) üzenetére


KILLERLALA
tag

Jól beszél a Mazsola ! :K
iQpro adat + Voda TUTI beszéd gyilkos duó ! :K

(#26458) MADcat válasza KamuMazsola (#26454) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Milliószor megfutott kör, de újra és újra előjön. :(

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26459) Dracula72 válasza #79335424 (#26455) üzenetére


Dracula72
senior tag

+1 :)
Szintén zenész. Dual sim.
Fűt-fát ígérhet nekem, soha nem adnám a számom tulajdonjogát, már csak azért se mert 17éves és 9xx-yy-zz forma :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#26460) MPeter87 válasza easoft (#26442) üzenetére


MPeter87
őstag

Itt vagy privátban el tudod küldeni a szerződés erre vonatkozó részét?
Ha átteszi publikusba, attól hogyan vándorol vissza a szám a nevemre? A publikus csomag, amibe átraknak, ugyanúgy hűség nélküli lesz?

(#26447) MADcat hozzászólásával összevetve nem teljesen egyértelmű a dolog, de lehet csak én értettem félre. Nem mindegy, hogy a szolgáltató lép automatikusan, vagy a flotta kezelőjének kell valamit lépnie az ügy érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#26461) MADcat válasza MPeter87 (#26460) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem technikai részletet nem mondott, nem is érdekelt. Csak annyit, hogy ha valaki lelép ők nem lesznek akadálya a szám visszaszolgáltatásának.

Anno, amikor a katolikus flottából kivágtak, akkor a flotta tett át publikusba és mivel hűség volt, az maradt is. Szóval, ha hűséget írsz alá, attól nem fog megszűnni, mert kiraknak. Szívtam vele sajnos. Így sosem írok már alá semmit sem hűségre.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26462) MPeter87 válasza MADcat (#26461) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezzel tisztában vagyok, de itt nincs hűség, szóval a hűséggel kapcsolatban csak annyi a kérdés, hogy a publikus csomagba kerülést kötik-e hűséghez vagy lesz egy hűség nélküli drágább konstukciód?! Nem mindegy.
A katolikus flotta szerintem kicsit más tészta, mint egy cég, aki ezzel (is) keresi a "kenyerét".

(#26463) MADcat válasza MPeter87 (#26462) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szerintem nem, ha akarsz most is becsattogsz és köthetsz hűség nélküli havidíjas szerződést. De talán még feltöltősbe is kiraknak, de ezt csak én gondolom így. Ennek azt hiszem külön díja van.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26464) ananasz1 válasza MADcat (#26461) üzenetére


ananasz1
tag

Két dolog is szerepel a szerződésemben. Egyrészt az, ha valami történik a flottával, akkor az ügyfél jogviszonyom marad, és a Telenor automatikusan a legalacsonyabb havidíjas csomagba sorol át. Valamint kérésemre gond nélkül beleírták, hogy amennyiben én lépnék ki, a meghatározott számot átirathatom a nevemre, ha nincs tartozásom.

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#26465) 4Grider válasza ananasz1 (#26464) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy flotta bedől, lehet akármilyen szerződésed a flotta kezelőjével, a szolgáltató a számokat csak akkor engedi átíratni, ha a flotta tartozása ki lett egyenlítve.

(#26466) Dracula72 válasza ananasz1 (#26464) üzenetére


Dracula72
senior tag

Cégről magánszemélyre átírás anno 3750ft bruttó volt.
Azért ez sem lesz mindegy, hogy most zéróft vagy 5000+áfa.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#26467) MADcat válasza 4Grider (#26465) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

akkor is ha te nevedre jön a számla? (arra gondolok, hogy a flotta nevén van a szám, de a te nevedre jön a számla)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26468) MPeter87 válasza ananasz1 (#26464) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerepel a szerződésedben, hogy a flotta megszűnése vagy bármi probléma esetén automatikusan a te nevedre, azaz a jelenlegi számlafizető (nem előfizető/szerződő) nevére átkerül az előfizetés? Azaz a kezelő automatikusan lemond a szám tulajdonjogáról a te nevedre?
Mert ha nem, akkor valamit vagy én nem értek, vagy te. :)
Egy olyan flottában vagy benne, ahol belépéskor lemondtál a számodról a kezelő javára. Ebben az esetben nem értem milyen jogviszonyod maradna, mikor már csak annyi közöd van a számodhoz, hogy te fizeted a hozzá tartozó számlákat, semmi több.
Én is vadászok most, de azt hiszem inkább nem is akarom megérteni, hogy hogyan működik itt a dolog, mert a 10k beugrót nem fogom kifizetni.

(#26467) MADcat

Ez csak annyit jelent, hogy így rajtad múlik, hogy rendezve lesz-e az adott számhoz tartozó számla, de ettől függetlenül a szám ugyanúgy a kezelő tulajdona, te nem rendelkezhetsz vele és hacsak nincs egy lemondó nyilatkozatod a kezelő részéről, nem is tudod a nevedre íratni újra. Csak számlafizető vagy, nem előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#26469) MADcat válasza MPeter87 (#26468) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Sehogy nem jó ez, ezért nem kell bevinni a számot, aki félti. Akit meg nem érdekel -mint engem- annak úgyis is mindegy. Ez egy ilyen játék, valamit valamiért. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26470) ananasz1 válasza MPeter87 (#26468) üzenetére


ananasz1
tag

Az szerepel benne, hogy amennyiben semmi tartozásom nincs, a vállalkozó (flotta) köteles a felmondásomat elfogadni, valamint a lemondó/elengedő nyilatkozatot 15 napon belül kiadni.
Bízom benne, ez azt jelenti, amit szeretnék. De jók az áraik, és eleve nem azért léptem be, hogy gyorsan kilépjek. Hűséget sem kellett aláírnom, nekem ez is nagyon fontos volt.

Másik esetre, ha a flotta és a Telenor között szűnne meg a szerződés, automatikus ársorolás van rogzítve az egész partnerkör számára.

A flotta a szerződésben vállalkozóként szerepel, én ügyfélként.

[ Szerkesztve ]

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#26471) Gereth7


Gereth7
csendes tag

Sziasztok.

Azt lehet esetleg tudni, hogy a telenor ebben az évben országos szinten bekapcsolja a 4G+ szolgáltatást? Korlátlan mobilnet van otthon, remekül megy, viszont ha még gyorsabb lenne.... :)

(#26472) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

DPI KÉRDÉS!

Adott két dpi előfizetés a nevemen, hűség nélkül, alap csomag.
Karácsonykor ezen keresztül vettem egy telefont a feleségemnek, kifizettem.
Most szeretnék magamnak is.

Ilyenkor tudok ugyanarra a számra, vagy a másikkal kell? Egyáltalán lehet-e?

(#26473) 4Grider válasza ananasz1 (#26470) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hiába van lemondó nyilatkozatod a flottától, ha a szolgáltató nem engedi átírni a számot a flotta tartozása miatt. Nekem is volt egy tönkrement foglalkoztatóm, és a dolgozók a számaikat nem tudták a flottából kihozni, hiába voltak számlafizetők, és hiába adott a cég igazolást nekik. Ha belegondolsz, ez logikus lépés a szolgáltató részéről, mert a tartozás előfizetésenként annál kisebb, minél nagyobb a flotta. Ha közben a jól fizetőket a flottából elengedik, annál kisebb eséllyel jut hozzá a szolgáltató a pénzéhez.

(#26474) goop válasza Drughi (#26472) üzenetére


goop
őstag

Mivel már vettél egy telefont, ezért már tutira van hűséged. :D

A másik számra vehetsz telefont, de akkor arra is megy majd a 2 év hűség.

(#26475) PBA válasza 4Grider (#26473) üzenetére


PBA
aktív tag

Én nem érzem ilyen bonyolultnak ezt a dolgot. Nem véletlenül nem vagyok hajlandó olyan flottába belépni, ahol a flotta számláz és nem a szolgáltató. Nekem ne rajzoljanak tetszőleges számlákat tetszőleges időpontokban, és küldjék el tetszőleges késésekkel.
Egy flotta leginkább a nem fizető tagoktól tud bedőlni, meg a trehányságtól és a sumákolástól. Ha én vagyok a számlafizető, és mondjuk nem fizetem be, akkor max engem korlátoz a szolgáltató, de a többiek mennek tovább és kész, mert nem azonos folyószámlán vagyunk. Így folyamatosan és gyorsan kiesnek azok a tagok, akik linkek, kevésbé tudják veszélybe sodorni a flottát - és ez így van jól.

[ Szerkesztve ]

(#26476) kano válasza Dracula72 (#26466) üzenetére


kano
nagyúr

Teljesen ingyen megoldható, ha feltöltősbe viszed ki.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26477) RiGS válasza kano (#26476) üzenetére


RiGS
tag

Iqpro 3 ezerért engedi át a számot üzletiből publikus csomagba.

(#26478) #79335424 válasza PBA (#26475) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vagyunk egyformák. Engem nem érdekel, hogy ki számláz, mint ahogy az sem, hogy mi lesz a flottás telefonszámmal. A flottától csak netet veszek, de ha net van, akkor minden van. A GSM számomat csak hívásfogadásra használom. Kártyás csomagban van, aminek vagy 50Ft a percdíja. De, kit érdekel, hiszen úgysem használom kimenő hívásra. Illetve, ha nagyon muszáj, akkor vezetékest szoktam róla hívni, de az csak 9Ft/perc + 9Ft kapcs. díj.

(#26479) kano válasza RiGS (#26477) üzenetére


kano
nagyúr

Ja,hogy a flotta kér érte pénzt, azt hittem, hogy az átírási díjra gondol. Az annak a baja aki belép olyan flottába.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26480) BoC1ka válasza RiGS (#26477) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Az hagyján, az teljesen rendben van, 3e a feltöltőkártya és egyenlegre kerül azzal nincs gond. De hogyha kilépsz az IQpro nevén marad a számod, na az nincs rendben egyáltalán.

És az sincs rendben, hogy 1!!! hónapja írtam és hívtam és írtam és egyszerűen nem hajlandóak egy meghatalmazást kitölteni, hogy el tudjam hordozni a számomat, na az nincs rendben.

YNWA

(#26481) #39469312 válasza kano (#26413) üzenetére


#39469312
törölt tag

Megkésve bár, de törve nem... 1500 volt a mágikus szám, de nem sokáig tartott az örömöm, mert másnapra minden visszetért az eredeti állapotba, vagyis a mobilok továbbra is csak akkor jutnak net-hez, ha a laptop nem csatlakozik a wifire. Iszonyatosan bosszantó, hogy mindenkinek működik pöccre, én még vagy 1 hónapja próbálkozom minden woodoo varázslattal eredménytelenül.

(#26482) 4Grider válasza #39469312 (#26481) üzenetére


4Grider
nagyúr

TP-Link fórumon anno láttam rá több leírást is.

(#26483) w.miki válasza cincinatus (#26409) üzenetére


w.miki
veterán

Miért biztos, hogy lesz olcsóbb flotta?
Vodafone-os HTFSZ3 flotta havi 1890Ft, de nem tudom, most hogy lehet belépni.
Ez kb 100 percet ad, ennél olcsóbban, csak a Vodafone Tuti / Domino MOST kártyás csomag, amit ismerek.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26484) PBA válasza BoC1ka (#26480) üzenetére


PBA
aktív tag

No igen, ez a másik, ami miatt bizonyos flottákba nem lépek be. A legszebb kombináció: link társaság, és az ő kezükben van a számlázás, ügyintézés. Persze, mindenkinek mások az igényei, és mindenki kiválasztja a számára szimpatikus és megfelelő flottát. :)

(#26485) RiGS válasza w.miki (#26483) üzenetére


RiGS
tag

Ha megtudsz vmit a belépésről, feltételekről, akkor engem érdekelne.

(#26486) RiGS válasza kano (#26479) üzenetére


RiGS
tag

A 3 ezer a sim kártya ára.

(#26487) tibibi


tibibi
őstag

iqpro árak elmagyarázná valaki csak ,hogy tiszta legyen :R :U
>> > Korlátlan adat+net keret (100kBit/sec): n.390.-Ft - ezt havonta fizetem ha kérek netet vagy kötelező?

>> > Forgalmi keret Telenor hálózatba: n.800.-Ft Ez mit jelent ennyit beszélhetek , a 10huf/perc áron?

>> > Forgalmi keret bármely más hálózatba: n.800.-Ft Szintén, csak hálózaton kívül?

>> > A keretek FELE lebeszélendő! Kvóta: 400+400 nettó forint. Ezt meg ha lebeszélem ha nem akkor is fizetem??

Tehát alap esetben 800 nettó / hó? És ennyiért cirka 40/40 percet beszélhetek ?

[ Szerkesztve ]

(#26488) MPeter87 válasza tibibi (#26487) üzenetére


MPeter87
őstag

Az előfizetés díja nettó 390+800+800(kötelező mind3, csak külön-külön írták le), ha nem hagytál ki semmit.
Ebből lebeszélhető a 800+800, melyből fele hálózaton belül, másik fele belföldi, nem emelt díjas irányba. Mindkét esetben minimum a fele lebeszélendő, tehát 400+400. Persze, ha többet beszélsz, akkor a keret elfogyása után ugyanúgy 10Ft/perc áron számlázzák.

(#26489) tibibi válasza MPeter87 (#26488) üzenetére


tibibi
őstag

Köszönöm :R
Akkor ha nem beszélek, csak hívást fogadok jobban megéri egy voda tuti .

(#26490) arkone válasza BoC1ka (#26480) üzenetére


arkone
aktív tag

Írj nekik még egy mailt és másolatként tedd bele a nemzeti média és hírközlési hatóságot. ;)

Azzal kezdjed az emailt, hogy beletetted, nehogy elkerülje a figyelmüket.

(#26491) sec0nd válasza MPeter87 (#26488) üzenetére


sec0nd
tag

De ha csak hívást fogad, akkor is felszámolják az 1600-at?
Kérhető csak adatkártya, amelynél csak pl. a 4GB-s csomagot kell kifizetni, semmi mást?

(#26492) MPeter87 válasza sec0nd (#26491) üzenetére


MPeter87
őstag

Akkor is felszámolják, mivel egy hang+adat előfizetésről van szó. Kérhető adatkártya is, 4 gigás asszem a legkisebb.

(#26493) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Akinek DPI kártyája van, meg tudná mondani, hogy a MyTelenor oldalon hogy tudok egyszerre több előfizetésit is kifizetni? Természetesen az előfizetések a fiókomhoz vannak rendelve!

Hálás köszönet! :R

(#26494) cincinatus válasza w.miki (#26483) üzenetére


cincinatus
tag

Digi mobil miatt sanszos szerintem. De percdíj csökkentések, adatkeret növelések voltak mostanában, tehát ez a trend és a mostani árakba még fér engedmény. Pl. a korlátlan csomagok ára is nagyon leesett, ehez kéne arányosítani a többit.

(#26495) w.miki válasza RiGS (#26485) üzenetére


w.miki
veterán

legegyszerűbb, ha rákérdezel: HTFSZ

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26496) Calogero válasza sec0nd (#26491) üzenetére


Calogero
addikt

Én csak egy SMS-t kaptam és akkor is felszámolták.

(#26497) KILLERLALA


KILLERLALA
tag

:((

[link]

Jó TUDNI !

(#26498) huliganboy válasza KILLERLALA (#26497) üzenetére


huliganboy
addikt

DPI-t érinti valamennyire vajon? Vagy az kimondottan partoldali csak?

(#26499) Calogero válasza KILLERLALA (#26497) üzenetére


Calogero
addikt

(#26500) tusik válasza huliganboy (#26493) üzenetére


tusik
tag

Sehogy. Kérned kell.
Telenor boltban kérdeztem, ott azt a választ adták hogy a 1220-on kell kérnem mert ők nem tudják a boltban megtenni, (átállitani nincs jogosultságuk), hogy összehúzzák egy számlára. Azóta nem is vergődök vele, külön-külön fizetem őket. Vagy ha épp a telenor bolt környékén járok ott kifizetem egy számlán az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.