Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 22:35:52

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.03.25.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) rubberfox válasza 4Grider (#26749) üzenetére


rubberfox
újonc

Európában használnám a hívásokra, a hívások célországa lenne románia. Elnézést, ha nem fogalmaztam érthetően! Magyar cégnél dolgozom, de egész Európában.Ezért lenne a hívások 98%-a roaming.

(#26752) arkone válasza rubberfox (#26751) üzenetére


arkone
aktív tag

Akkor valószínű ez lesz a Te flottád: [link]

Keresd easoft-ot itt a fórumon.

Annyit tudni kell, hogy van belépési díj, kártya a flotta nevén lesz. De a többit elmondja. :)

[ Szerkesztve ]

(#26753) arkone válasza arkone (#26752) üzenetére


arkone
aktív tag

Hoppá, lehet mégsem. Te román számot szeretnél hívni.

Mit jelent a roaming?

Amikor külföldön a hazai szolgáltatónál bejegyzett telefonszámoddal SMS-t küldesz vagy hívást indítasz hazai telefonszámra. Ergo ha Magyarországon szerződsz és külföldre mész, akkor ezzel a flottával, amit linkeltem, az 1-es díjzónába tartozó országokból ugyan annyiért hívhatod a magyarországi számokat, mintha Magyarországon lennél. De nem romániát, mert az nemzetközi hívásnak számít.

Tehát romániában kéne ilyen flottát keresned, ami tud ugyan annyiért roamingolni, mint amennyit saját "országukban"

(#26754) rubberfox válasza arkone (#26752) üzenetére


rubberfox
újonc

Nagyon szépen köszönöm a gyors, lényegre törő választ!! Mindenképp felkeresem easoft-ot. De jól latom az általad belinkelt táblázatban, hogy nincs Roaming internet benne?
Továbbá, ha valakinek van meg flotta javaslata, szeretettel várom

(#26755) arkone válasza rubberfox (#26754) üzenetére


arkone
aktív tag

De van.

Amennyiben van facebookod, akkor kérj hozzáférést: [link]

De olvasd el a saját kommentemre adott válaszomat. :) Mert egy Magyar szolgáltatónál szerződött flottával nem roamingnak hívják azt, ha romániát akarod hívni, hanem nemzetközi hívásnak. Az viszont nem tudom milyen díjazású ennél a flottánál, amit linkeltem.

1-es díjzónából ugyan annyiért hívhatod Magyarországot, eddig tiszta sor. Ez a roaming. De romant nem tudom mennyiért lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26756) rubberfox válasza arkone (#26755) üzenetére


rubberfox
újonc

Köszi szépen a helyesbítést! Sajnos ebben az "áldott" országban nincs olyan hogy flotta, pláne nem ilyen felhasználó barát, mint Magyarországon. A roamingról pedig annyit, hogy 5 cent\perc, előfizetéssel sem kapsz sokkal jobb ajánlatot, és őszintén megmondva a magyar korlátlan opciók nagyon kedvezményes aron vannak a roman hűség nyilatkozatos árak mellett. Ezért is érdeklődtem itt. De lehet, hogy még igy is jobban megéri.

(#26757) khorvat válasza rubberfox (#26756) üzenetére


khorvat
senior tag

Használj Vibert és csak internet kell mind2 oldalon!

(#26758) cincinatus válasza rubberfox (#26756) üzenetére


cincinatus
tag

Ahogy írtad, a Frondeo EU korlátlan tűnik jónak neked, de kérdezz rá tőlük, hogy erre lehet-e használni.

(#26759) arkone válasza cincinatus (#26758) üzenetére


arkone
aktív tag

Miért téveszted meg?

Frondeo korlátlan 7 GB mobilnettel a táblázat szerint 11000 Ft
Euroquatro korlátlan 7 GB mobilnettel: 7146 Ft.

Mind a kettő bruttó ár és a szám a flotta nevén lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26760) arcszesz válasza khorvat (#26757) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Nem értek hozzá. Ilyen megoldásnál ha az egyik fél nem viber képes, lehet hogy egyáltalán nem is tudják egymást hívni?

(#26761) 426os


426os
őstag

Pontosan. Inkább a Voip lehet alternatíva, ahhoz is csak internet kell és minimális az ára, bármelyik országba. Beállíthatod a saját számod is és akkor a túloldalon senki semmit nem vesz észre. Lassú nettel is hozza az átlag telefonálás minőségét.. Én pár éve browsercalls felhasználó vagyok (román mobilt pl. 1.2 Eurocentért lehet hívni), de azóta van már olcsóbb is.

szerk: Amúgy Viber-nél is van lehetőség pénzzel feltölteni és nem Viber felhasználókat normál számon hívni. Az árakat nem tudom, de valszeg az sem drága és szintén csak internet kell. Viszont az az app borzasztó..

[ Szerkesztve ]

.

(#26762) Zeki válasza 426os (#26761) üzenetére


Zeki
nagyúr

De, drága a viber out.

Most a hozzánk nem legálisan letölthető immmr a nyerő, ingyen hívsz vele más mobilt vagy vezetékest, és a számoddal. VOIP topik

[ Szerkesztve ]

(#26763) 426os válasza Zeki (#26762) üzenetére


426os
őstag

Viccesek a Viber árai..

.

(#26764) arcszesz válasza 426os (#26761) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Leírom miért kérdeztem. Például az euroquattro ügyfélszolgálatával 1 hónap alatt 1-egyszer sem sikerült beszélnem. Valami ilyesmi megoldásuk lehet. A hívásom általában ki sem cseng, ha ő hív a telefonom egyszerűen kikapcsol.

Csak hagyományos hívást tudok kezelni, szívás az ilyesmi. Vodafone tuti díjcsomagom van adatkeret nélkül...

(#26765) Zeki válasza 426os (#26763) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eléggé.

(#26766) cincinatus válasza arkone (#26759) üzenetére


cincinatus
tag

A Frondeo-ban 7 GB EU-ban bárhol használható mobilinternet van. Az Euroquatro korlátlanban belföldi mobilinternet van.

Az EU roamingos használatnál - ha jól tudom - kötelező kvóta szokott lenni a használatra, ezért erre rá kell kérdezni mindkét flottánál.

Ilyen EU-s csomagok nemrég máshol havi 15-17 ezrekért mentek, így a 11 ezer elég baráti. De mint írtam alaposan utána kell kérdezni, mert ez más terep, mint a sima flottás előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#26767) cincinatus válasza arkone (#26759) üzenetére


cincinatus
tag

Kicsi utána olvasással az Euroquatro-nál az EU 1 díjzónába 500 MB mobilinternet 900 Ft.

7 GB-nél ez önmagában 12.600,- Ft lenne.

(#26768) PBA válasza cincinatus (#26767) üzenetére


PBA
aktív tag

Az Eurosnak nagy előnye, hogy tudtommal nincs hozzá előírva kötelező hazai forgalom, itthon tartózkodási idő, stb. Úgy forgalmazod le, ahogy jól esik.

Hogy a Frondeonál van-e bármilyen korlátozás, azt nem tudom, de rá kell kérdezni a flotta üzemeltetőjénél.

[ Szerkesztve ]

(#26769) arcszesz válasza arkone (#26747) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Tökéletes, ha független a készülék. De ha pl. vodafonetól van, akkor először ki kell kódoltatni. Mert főleg ők forgalmazzák belföldön. Az unlock kódot meg kell hozzá venni másképp nem megy.

(#26770) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Most jutottam el arra a pontra, hogy a jelenlegi mikrohullámú szolgáltatásom a lehető legrövidebb időn belül szeretném lemondani. A korlátlan mobilinternetes szolgáltatókról szeretnék kérni részleteket. iQPro-t gondoltam első választásnak annak ellenére, hogy sokszor írjátok a számlázással vannak problémák még ez sem gond, ha kapcsolatba lehet velük lépni. Érdekelne, hogy az adatmegosztós SIM-mel mennyibe kerül a szolgáltatás és hol lehet megrendelni.

Előre is köszönöm!

(#26771) Zeki válasza bwin.party (#26770) üzenetére


Zeki
nagyúr

Náluk nincs ilyen, az adatmegosztós sim annyiba van mint a rendes.

(#26772) cincinatus válasza bwin.party (#26770) üzenetére


cincinatus
tag

iqprokft@gmail.com

06203333300

Az IQpro hanghívásos csomagjainál rossz a számlázásuk, mobilnetél viszont jobbak a tapasztalatok és rendezőtek is a problémák beszámolók szerint.

Olvass kicsit vissza és elég sok infó van, a csomagokról is.

EuroQuattro-nál van adatmegosztó kártya, de belépési díj is. Náluk a zárt "Kedvező Üzleti Flotta" csoprthoz kell csatlakozni infókért, de a topicban is bemásolták.

[ Szerkesztve ]

(#26773) bwin.party válasza Zeki (#26771) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Uraim, köszönöm a gyors reakciót. Az adatmegosztós szolgáltatóról tudtok írni belépési díjat? Hűségidő van? 4G+ -t engedi ott is a Telenor? A korlátlan net + az adatmegosztós sim mennyibe kerül?

(#26774) MPeter87 válasza bwin.party (#26773) üzenetére


MPeter87
őstag

Bbr 5000 a belépési díj, az adatmegosztóra nincs belépési díj külön, nincs hűségidő.
Szerintem ugyanúgy 4G+ az adatmegosztó is, de ezt majd más megerősíti vagy kijavít.
A netes kártya nettó 5000 +br 690 az adatmegosztó (+1xbr5000 a belépési díj)

(#26775) bwin.party válasza MPeter87 (#26774) üzenetére


bwin.party
aktív tag

A kapcsolatot hogyan lehet velük felvenni? Ha valaki most választana a két cég között akkor melyiket választanátok?

(#26776) MPeter87 válasza bwin.party (#26775) üzenetére


MPeter87
őstag

Nekem iqpro-s korlátlan van és újra ezt kötném, mert nálam az elejétől fogva minden rendben ment.
Vagyis annyi gondom volt "csak", hogy az alapból beállított 100 megás csomagról valamiért nem állt át a kért 4 gigásra (később váltottam korlátlanra). Sztem a telenornál volt a hiba, mert elvileg aktív volt a 4 gb, de mégis csak korlátozott sebességen tudtam elhasználni..

Szerk.:

Euroquattro-hoz írj Mobilflotta_ fórumtársnak.
Iqpro-hoz pár hozzászólással visszább cincinatus leírta a kontaktot.

[ Szerkesztve ]

(#26777) zeon.hu válasza bwin.party (#26775) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Iqpro-val teljesen elégedett vagyok, viszont most már hiányzik az adatmegosztó sim.
Viszont ez nálam nem elég ok a váltásra :)

#?*@&!

(#26778) sec0nd válasza MPeter87 (#26774) üzenetére


sec0nd
tag

uzlet.telefonflotta címről nekem azt írták, hogy 10k a belépési díj.

(#26779) 4Grider válasza sec0nd (#26778) üzenetére


4Grider
nagyúr

1 vagy 2 db adatkártyáért?

(#26780) Mobilflotta_ válasza sec0nd (#26778) üzenetére


Mobilflotta_
csendes újonc

5000 Ft a belépési díj mobilinternet esetén , az adatmegosztó után nem kell belépési díjat fizetni.

(#26781) MPeter87 válasza sec0nd (#26778) üzenetére


MPeter87
őstag

Normál (hang+adat) előfizura nekem is ennyi rémlik, viszont adatkártyára (csak adat) 5000.

Szerk.: Meg lettem előzve. :)

[ Szerkesztve ]

(#26782) MADcat válasza sec0nd (#26778) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A hang csomagokra szerintem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#26783) arkone válasza cincinatus (#26767) üzenetére


arkone
aktív tag

Valóban euban forgalmazható a 7Gb. Ebben igazad van. Viszont megkérdezem mennyibe kerülne abban a csomagban úgy a 7GB, hogy euban is le tudjam forgalmazni.

Az analógiád nem biztos, hogy helytálló.

Mivel ha a flotta adatkártya árait nézem 4 GB netto 1068 Ft. Ha úgy számolnék, mint Te, akkor a 8 GB netto 2136 Ft kéne, hogy legyen. A 13 GB-os csomagjuk is olcsóbb ennél, mert netto 2087 Ft.

Ne lineárisan számolj ;)

(#26784) bwin.party válasza Mobilflotta_ (#26780) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Írtam privátot, várom a megkeresésed! :)

Uraim, szerintem az iQPro is jó, gyorsan felvette a telefont és részletesen elmondott mindent. Korrekt mindkét flotta ez nem kérdéses.

(#26785) cincinatus válasza arkone (#26783) üzenetére


cincinatus
tag

Kicsit off-nak érzem már a témát.

Nem győztem hangsúlyozni, hogy meg kell kérdezni a flottakezelőket ilyen speciális igények esetén.

A flottaajánlatok alapvetően nem arra vannak kitalálva, hogy 98 %-ban roamingolj. Nemsokára nem lesz már roaming díj, de az ilyen jellegű használatért még akkor is jogosultak külön költséget felszámítani a szolgáltatók (és szerintem fognak is).

(#26786) Ben96


Ben96
tag

Sziasztok!

EuroQuattro-hoz hogy lehet csatlakozni? Nem sikerült megtalálnom a FB csoportjukat.

(#26787) arkone válasza cincinatus (#26785) üzenetére


arkone
aktív tag

Ne haragudj, de ez annyira off, amennyire a számolásod.

Meg is jött amúgy a válasz Euroquatrotól:

"Nyártól mindenki a saját hazai netet használhatja az EU-ban, addig 900 Ft-ért tudunk adni havi csomagot ami 500 Mb internet lehetőséget tartalmaz !"

Így 7146 Ft vs 11000 Ft a korlátlan internet és 7 GB mobilnet ajánlatával.

Egyedüli, ami nem tetszik nekem a hangelőfizetésnél a 10 ezer Ft belépési díj. Bár 4 hónap után megtérül.

(#26788) cincinatus válasza arkone (#26787) üzenetére


cincinatus
tag

Nyárra kb. minden szolgáltatónál más csomagok lesznek és új flotta ajánlatok. Pláne ha jön a Digi.

Az EuroQuattro (és az IQpro is) mobilnetben erős, a hanghívás ajánlatuknál bőven vannak jobbak.

(#26789) cincinatus válasza Ben96 (#26786) üzenetére


cincinatus
tag

https://www.facebook.com/groups/488791081326012/

(#26790) Fifi válasza cincinatus (#26788) üzenetére


Fifi
őstag

Erre van konkrétumod is (mármint a bőven jobb hanghívásos ajánlatokra)?
Csak olyan érdekel, ahol a számlát a szolgáltató küldi közvetlen és nem a flotta készíti!

Bye, Fifi

(#26791) sec0nd válasza Mobilflotta_ (#26780) üzenetére


sec0nd
tag

Nekem csak ennyit írtak általánosan, nem részletezték. Így viszont szimpatikusabb, mert engem is csak net érdekel .

(#26792) cincinatus válasza Fifi (#26790) üzenetére


cincinatus
tag

Pl. Barcelona flotta 194,4 perc mp alapon br 2222 Ft és a neveden marad a szám, felette br 11,43 Ft/perc.

Vagy IT Services és Dpi is, mert ezeknél nem kell 10.000,- Ft-t becsengetni a belépésért. (Ami jó sok perc)

Viszont most nem ugranék bele egyikbe se, mert pár hónap és jó eséllyel lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#26793) Zeki válasza cincinatus (#26792) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van, durván leestek az árak a feltöltős piacon. De nem követte az előfizetéses.

(#26794) arkone válasza cincinatus (#26788) üzenetére


arkone
aktív tag

DPI már sajnos nem versenyképes. Én is abban vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

(#26795) cincinatus válasza Zeki (#26793) üzenetére


cincinatus
tag

Ott a pont. Domino Most-tal 100 perc hálózaton belül + 100 perc más szolgáltatóhoz (ami az átlag magyar fogyasztás) 2800 Ft-ra jön ki ajándékpercek nélkül. + 1 Gb ajándék net az első három hónapban. Mindenféle kötöttség nélkül. (Dual SIM-es telóval a mobilnet utána is fillérekért biztosítható.)

Kizárt, hogy hosszú távon 3000-3500 Ft körül lehetne így a flottás csomagárakat tartani, a sima lakossági előfizetéses árakról már nem is beszélve.

arkone

Teljesen egyetértek. De a 10.000,- Ft Euroquattros belépési díjat levonva 1 éves távlatban már 2800 Ft-ra esik le a Dpi-s előfizetés is. Ami így már jobb és a neveden marad.

Nyilván akiknek sok mobilnet (pláne korlátlan) kell azoknak az Euroquattro és IQpro szuper.

[ Szerkesztve ]

(#26796) arkone válasza cincinatus (#26795) üzenetére


arkone
aktív tag

Remélem is, hogy igazad lesz és nyártól nagy lesz a választék jó flottákat tekintve.

Nekem pl. nagyon fontos, hogy a családdal korlátlanul beszéljek, de másokat nem hívok olyan sokat. Inkább az internet legyen sok.

De dual aktív a telefonom, úgyhogy van lehetőség már most is, de kivárok még.

[ Szerkesztve ]

(#26797) Ben96 válasza cincinatus (#26789) üzenetére


Ben96
tag

Köszönöm!

(#26798) Pacino68 válasza bwin.party (#26784) üzenetére


Pacino68
tag

+1 👍😎😜

"A 22-es csapdája"

(#26799) Szállító76


Szállító76
tag

Srácok.

Mi a legjobb csomag most havi 800 Mb net és 60 perc beszélgetésre. Duál sim-es telefonom van.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26800) cincinatus válasza Szállító76 (#26799) üzenetére


cincinatus
tag

Neked nem lesz jó flotta.

Domino Most + 2. hónaptól Klikk 1 GB (kis mókolással) havi bruttó 1500 Ft alatt kihozható (Feltételezve, hogy pár perc Telekomot is hívsz a 60 percből) Ezért kell mindenkinek felmérni, hogy a tényleges igényeivel számolva megéri-e neki flottás csomagba lépni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.