Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2039) .mf válasza Stimpy001 (#2032) üzenetére


.mf
veterán

"Lehet hülye kérdés de miért baj az ha kicsit melegebb? Ha működésbeli problémák nincsenek vele, akkor felőlem lehet meleg, nem érdekel. Vagy úgy többet fogyaszt?"

Egyrészt elektronikus dolgok rosszabbul teljesítenek nagyobb hőmérséklet mellett (nő a belső ellenállás), romlik a hatékonyság, nő a fogyasztás. Nézz utána pl. kapcsolóüzemű táp-IC-k hatékonyságának hőmérséklet függvényében, az egy könnyen mérhető terület, látványos az eredmény. Szóval igen, többet is fogyaszt.

Másrészt nem arra a hőmérsékletre lett tervezve. Tudom, sokan mondják, hogy az elektronmigráció inkább túlfesz miatt következik be, a hő kevésbé számít, de azért az is ott van, mint ami szép lassan teszi tönkre.

Harmadrészt a hagyományos elektrolitos kondik nem szeretik túlzottan a hőt, s az évek alatt szépen száradnak kifelé, vesztik kapacitásukat, tönkremennek. A szilárdelektrolitosok jobban tűrik a hőt, de ők se szeretik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.