Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) Pista0001 válasza sb (#19003) üzenetére


Pista0001
addikt

A "nagy" gépem (P55, i5-760, GSkill ram, úgy tűnik utóbbi a ludas) produkált némi anomáliát 24-én (karácsonyi ajándéknak azért jobbat vártam), ezért az egész háttértár rendszer (Samu 830, 2×250 GB Samu HDD@RAID0) költözött a "kis" (Z77, G540, CSX ram) gépbe. Értelemszerűen a tárolók tartalma nem változott, a Win és az alkalmazások indulása is érezhetően gyorsabb (minden ilyesmi az SSD-n van). Mivel más tényező nem valószínű, csak a SATA3 miatt lehet gyorsabb.

(#19102) HookR válasza Dave9009 (#19097) üzenetére


HookR
addikt

Kis inspiráció. Akár vízhűtést is faraghatsz bele. :) - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19103) HookR


HookR
addikt

ASRock FM2A78M-ITX+ - [link]
- FM2+
- 6x SATA 3.0

Így a specifikáció alapján az FM2A88X-ITX+-hoz képest a chipseten túl további különbség, hogy nincs rajta:
- Wi-Fi
- mPCI-E férőhely
- TI NE5532 fülhallgató erősítő
- eSATA csatlakozó a hátlapon

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19104) HookR


HookR
addikt

ECS H81H3-I/DVI - [link]

=====================================

ECS H81H3-I/HDMI - [link]

=====================================

ECS H87H3-TI - [link]

=====================================

ECS H81H3-TI2 - [link]

=====================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19105) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok ha elmegy a notim asszem én is összerakok egy itx konfigot

Bitfenix Prodigy Mini-ITX Fehér ház
Chieftec 420w 80+ táp
Asus maximus impact vi
i7 4770k
8 vagy 16 gb ram
végén valami jobb vga.
ssd egy régebbi samu 470 es 128Gb meg pár 2,5 hdd

Szép lassan fog összeállni.
Szerintetek fog csökkenni valamikor a lap vagy a cpu ára ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#19106) radi8tor válasza kisninja (#19105) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizárt. Esetleg, ha EUR árfolyam változik.

⭐ Stella

(#19107) #25954560 válasza kisninja (#19105) üzenetére


#25954560
törölt tag

es mivel hutod?
ha gyarival, terheles alatt nem tul hangos kicsi hazban? milyen alternativak lehetnek, mert a feszstab (vagy mi) es a memoriak eleg kozel vannak?

(#19108) Pista0001 válasza kisninja (#19105) üzenetére


Pista0001
addikt

Ilyen géphez dukálna egy rendes táp. ;)

(#19109) radi8tor válasza Pista0001 (#19108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Seasonic Platinum :K

⭐ Stella

(#19110) kisninja válasza #25954560 (#19107) üzenetére


kisninja
őstag

Hát sanszos, hogy leszedem a kupakot. Illetve szerintem lesz valami víz rajta egyszer.

Táp van 550 es is az majd a végén.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#19111) radi8tor válasza kisninja (#19110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem teljesítmény miatt mondta, a gépedhez még sok is a 400W. Gyártó/minőség miatt.

⭐ Stella

(#19112) Pista0001 válasza radi8tor (#19111) üzenetére


Pista0001
addikt

Ő meg nem a táp miatt mondta :P

Amúgy nem muszály a platinum, egy sima goldos is jó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19113) kisninja válasza radi8tor (#19111) üzenetére


kisninja
őstag

Közben rájöttem csak lejárt a szerkesztési idő.
Tényleg nagyon jó tápok azok.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#19114) TomiLi


TomiLi
addikt

Corsair Carbide Air 540 méretek: 415mm x 332mm x 458mm. 332mm az oké, az lesz a szélesség. De a 415 és a 458 közül melyik a magasság, és melyik a mélység? (Szemre nekem nem megy....)
Előre is köszi!

Bogyorisz

(#19115) HookR válasza TomiLi (#19114) üzenetére


HookR
addikt

Ezen kép arányaiból a 458mm egyértelműen a magasság. De itt is azt írják: overclock.net

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19118) Rick4


Rick4
félisten

Csak gondolkodom, hogy nem jó ez így, tehát egy hét után gépcsere lesz :D Látott már valaki közelről viaLAN EPC2 házat? Ebbe belemegy egy 240X210-es microatx lap is, amin még lehet így a nekem szükséges pci slot is.. Egy fontos dolog lenne, kezelnie kellene a gskill ramjaimat is. Tudunk ilyen lapról, esetleg van oldal, ahol ennyire ki lehet válogatni a paramétereket?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19119) sysrq válasza Rick4 (#19118) üzenetére


sysrq
őstag

Beleférni belefér, csak akkor a paneltápot vagy kiváltod vagy átcsavarozod a ház másik végébe, de akkor ugrott a 3.5-es HDD hely.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#19120) HookR válasza Rick4 (#19118) üzenetére


HookR
addikt

A 203x170 és 244x200mm közötti mérettartomány főleg a költséghatékonyabb deszkákra jellemző. ASRock-éknál meglehetősen nagy a választék, kezdetnek érdemes ott nézelődni. Néhány példa, amin PCI slot is van:
- ASRock H61M-PS (244x198mm)
- ASRock H61M-PS2 (244x198mm)

- ASRock H61M-DPS (~220x170mm)
- ASRock H61M-DP3 (~220x170mm)

Hogy a RAM-jaid kezelik-e, nem tudom. A PCI kártyához minden bizonnyal flexibilis Riser card-ra lesz szükséged.

(#19119) sysrq: E kép alapján gyanús, hogy a 200mm mély alaplap elfér a paneltáp előtt.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19121) Rick4 válasza HookR (#19120) üzenetére


Rick4
félisten

A fontossági sorrend:
-proci kezelés
-ram kezelés
-pci slot

A másik kisgép, amint Anyukámnak raktam össze, nem akart ezzel a modullal menni, apróban is fent vannak, elég lenne 8GB ram is, szóval vagy akkor már megtehetem, hogy kiveszem a sorból ezeket a ramoka, és veszek passzoló ramot is, ezeket meg majd elviszik... Gyanítom ez a járhatóbb út.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19122) Rick4 válasza Rick4 (#19121) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, ami kimaradt az elejéről: HDMI is kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19123) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
NAS pótlására szeretnék összeépíteni egy mini-ITXes gépet és ebben szeretném kérni a segítségeteket!
Jelenleg van egy D-link DNS 320as NASom, ami piszok lassan másol, így gondoltam lecserélem egy sokkal általánosabb megoldásra, ami másolásnál tudja hozni a gigabitet, viszont keveset fogyaszt (<20W)
Laptopokba illetve tabletekbe jobbnál jobb megoldásokat csinálnak, amikben a proci 10Wnál kevesebbet fogyaszt, de mintha a desktop vonalat elfelejtenék frissíteni.
Tudtok olyan mini-ITX-es alaplapot (akár integrált akár külön procival), ami kevesebbel is beéri, mint pl a Brazos? (akár Intel is jöhet, ha van rajta optikai kimenet és keveset fogyaszt...)

Köszi!

(#19124) Rick4 válasza dobost (#19123) üzenetére


Rick4
félisten

A nas procija gyenge, hiába fogyaszt 10W-ot, döntsd el, mit szeretnél, gyorsan másolni, vagy kevés villanyszámlát fogyasztani? Egy T-s végű 35W-os i3 azért odateszi magát, egy 55W-od G2020 lappal, rammal, ssd-vel, paneltáppal is megáll 20W idle, 26W terhelve, szóval egy hdd-vel is 30W környékén maradsz. Ha spórolni akarsz, és 15W-os fogyasztású gépet szeretnél, akkor sokmindenről le kell mondanod, miközben az áramszámlában 24/7-es járatással havi 450Ft-ot spóroltál meg..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19125) dobost válasza Rick4 (#19124) üzenetére


dobost
senior tag

Nem menne éjjel-nappal, gy havi kb 300 forintba szerencsére nem halnék bele. :)
Egyelőre storage funkciókat látna el linux alapon illetve mini DLNAval a TVvel össze akarom kötni.
Esetleg azért lenne jó egy AMD APU, mert ha az asszonynak kevés lesz a laptopja, akkor át tudunk majd váltani windowsra és játszana rajta a TVre kötve. ;]
Amit nem tudok, hogy miként van: van egy 5.1es erősítőm, aminek van optikai bemenete. Ha DLNAval a TV-n játszom le és optikai kimeneten átküldöm az erősítőre, akkor ugyan úgy dolbyban fog szólni, mintha a gép lenne összekötve az erőlködővel? Ha nem megy így, akkor erősebb IGP kell az alaplapba, ami később akár a 3D tartalmat is le tudja játszani. :(

(#19126) Rick4 válasza dobost (#19125) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nem kell a nas funkció 24/7-ben, egyrészt kér a linuxot erőltetni, mikor natívan megy minden funkció win alatt, másrészt ha mindenképp linux alapot, meg nas szoftvert akarsz, azt legegyszerűbb egy win alatt virtualizálni. Gyakorlatilag egy gépben megkapod azt, amit előtte kettő csinált. Onnatól meg a VGa, egyeben más tészta, filmezni egy G2020-as intel is jó, de AMD apu árában már egy APU-nál sokkal jobb VGA-t is betehetsz. Nemrég adtam el az egy éves A10-5700-as APU-s gépemet kompletten, körbejártam alaposan, számítási kapacitás + videoteljesítmény összességében is kevés, illetve mindkettő jóval kevesebb, mintha egy olcsóbb intel + dedikált VGA lenne a gépben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19127) batagy válasza Rick4 (#19126) üzenetére


batagy
őstag

"ha mindenképp linux alapot, meg nas szoftvert akarsz, azt legegyszerűbb egy win alatt virtualizálni."

Ne haragudj de ez ostobaságnak tűnik. Miért lenne egyszerűbb virtualizálni, mint natívan a linuxot futtatni? Éppenhogy bonyolultabb, nem egyszerűbb. Ha linuxot akar futtatni, egyszerűbb natívan.

(#19128) fero02 válasza batagy (#19127) üzenetére


fero02
veterán

A kérdezőnek volt egy ilyen mondata is: "ha az asszonynak kevés lesz a laptopja, akkor át tudunk majd váltani windowsra és játszana rajta"

Ebben az esetben én is inkább win alól futtatnék virtuális környezetben egy Linuxot, meg azt az 1-2 app-ot, amit akar használni. Elég nyűgösek tudnak lenni a játékok ilyenek nélkül is, a Linux meg szó nélkül futna.

[ Szerkesztve ]

(#19129) Mercutio_ válasza fero02 (#19128) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyszerűbb felrakni egy wint aztán mellé egy Linuxot és indulás nál választani nem?
Vagy akkor már Linuxon virtuális Környezetben wint futtatni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19130) radi8tor válasza Mercutio_ (#19129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én meg ezt nem itt tárgyalnám ki. ;)

⭐ Stella

(#19131) Mercutio_ válasza radi8tor (#19130) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bocs, offba akart menni, csak mobilról semmi nem egyszerű :B (tedd át nyugodtan, vagy söprögess ;) )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19132) Rick4 válasza batagy (#19127) üzenetére


Rick4
félisten

Való igaz, úgy ostobaság, ahogy leírtad, gondolom azért volt, mert nem akartad flyamatában a téma kérdéseit- válaszait elolvasni, ha nem haragszol, épp egy egy itx rendszerű nas szerver építésről beszélgetünk. Ha már ott a gép, miért ne lehetne a rendes asztali funkcióit is kihasználni? Sok nasnak nincs vga kimenete, csak egy hálókártya, meg egy lan csati, ráaggatott vinyó és kész, emellett egy itx gépnek rendeteg plusz funkciója van. Erre mondtam, hogy egy ilyen géppel simán megvalósítható a tuti megoldás, a win-es gépen egy virtualizált linux rendszerű nas futtatása, a win-es részén böngészik, meg fényképeket nézeget az ember, míg a virtualizált nas szoftver a háttérben fut, a belső hálóról mások számára elérhető, a szerver, letöltési, megosztási feladatokat meg vidáman ellátja külön készülék nélkül...

És akkor jöjjön a Te verziód. Miután leostobáztál, elmondhatod, mi perspektíva van natívan linux nas szoftvert futtatni grafikus rész nélkül egy mini itx gépen. Csak mert kétmagos? Csak mert ettől nem tölt gyorsabban a torrent, vagy nem fogja gyorsabban játszani a médialejátszó a filmet? Hallgatlak..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19133) HookR


HookR
addikt

Thermalright TY-14013 és TY-14013R
- 150 x 140 x 13 mm

Dicséretes, hogy forgalmazzák az AXP-200-tól függetlenül is.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19134) radi8tor válasza HookR (#19133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kis tesóját asszem' nem forgalmazták. Lehet erre nagyobb az igény.

⭐ Stella

(#19135) dobost válasza Rick4 (#19132) üzenetére


dobost
senior tag

Szerintem nem érdemes ezen összeakadni! :DD
Mindenkinek köszönöm a segítséget. Utánanéztem és Win alá is meglenne minden, ami linux alatt van, így bőven jó az a verzió, így azért a választható alternatívák is kibővültek a mini-ITX részen, hogy topicnál maradjunk. :)
Próbált már valaki alulfeszelni illetve 1.5-2GHz-re csökkenteni a frekvenciát (+ turbó tiltás) A6 - 5400K vagy 6400Kval szerelt rendszerrel? Mennyit fogyaszthat vajon a proci a gyári 65W helyett?

[ Szerkesztve ]

(#19136) Rick4 válasza dobost (#19135) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem akadtam össze senkivel. :D Ja, és tapasztalatból beszélek. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19137) dobost válasza Rick4 (#19136) üzenetére


dobost
senior tag

Még várok egy kicsit, hogy a Kabini mit oszt majd jövőre. Jó lenne, ha alaplap + processzor + venti meglenni 20-25ből. Sajnos a külön lap+proci+venti nem olcsóság (20 alatt nem találtam értelmes lapot FM2 alá) és nem akarok 40e Ft-ot költeni a konfigra. :(

(#19138) Rick4 válasza dobost (#19137) üzenetére


Rick4
félisten

Mindenkép FM2-ben gondolkodsz? Az előző gépem egy A10-5700-as procis gép volt integrált 7660D-vel, most egy G2020-as van, szintén integrált VGA-val. Egy 47"-os lcd TV a monitorom, de nem igazán látok különbséget képre, és nem igazán érzek sebességkülönbséget sem. Igaz, nem játszom, de a két proci között van 20K, itt a lap és a proci megvan újonnan 22-23 ezresből. Ennél kevesebbért tuti nem lesz jól használható lap+ proci kombó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19139) HookR


HookR
addikt

NCASE M1 kuckók az ebay-en, ha érdekel valakit. - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19140) batagy válasza Rick4 (#19132) üzenetére


batagy
őstag

Jól van, valóban nem kell összeakadnunk. :)
Kicsit elhamarkodottan ítélkeztem, elnézést kérek amiatt. Valóban nem olvastam el a teljes előzményt.

A te verziódnak (Win alatt virtuális linux NAS) is van bizonyos helyzetekben létjogosultsága, csak nekem ez a használat azért furcsa, mert számomra a NAS azt jelenti, hogy 24/7-ben fut. Ekkor viszont mennie kell alatta a teljes Win gépnek is, illetve ha bármi miatt újra akarod indítani a gépet, már megzavarja a NAS-t. Ez számomra fura használat és kicsit a NAS-ság lényegét veszi el. Szóval használat alatt lévő teljes gépen NAS-t futtatni, nem érzem annyira sajátomnak.

A NAS gépen nem kell VGA kártya stb, úgy van ahogy mondod. Én speciel így futtattam a korábbi években NAS-ra dedikált MiniITX gépet, VGA, monitor, billentyűzet nélkül. X windows nélküli minimál OpenSUSE futott rajta, az opendszert csak SSH-n értem el, rtorrent + rutorrent volt a GUI + Squeezebox server. A HW korábban Intel Atom alapú volt, később Brazos. Kb 1 hónapja átálltam egy Synology NAS-ra, így a két másik miniITX gépet felszámolom. A letöltés maga nem lassabb, de a NAS kezelési kicsit lassabb mint a MiniITX alapú Linux esetén, viszont sokkal kisebb méretű és kevesebbet fogyaszt. Asszem a kérdezőnek pont az volt a baja hogy lassú a NAS, bár D-link DNS 320-et említett, ami azért egy lassabb NAS-nak tekinthető, legalábbis a RAM kevés benne. Lényeg a lényeg, össze lehet rakni MiniITX X86 alapú halk gépet NAS céljára, VGA stb nélkül, ha valaki ezt az utat választja, nincs azzal gond.

[ Szerkesztve ]

(#19141) radi8tor válasza HookR (#19139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rányomtam az ezüstre egy kezdő bidet. Annyit megér(ne).

⭐ Stella

(#19142) HookR válasza radi8tor (#19141) üzenetére


HookR
addikt

Hajrá! :K (Gondolom a járulékos költségekkel tisztában vagy.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19143) ZetorGumi válasza radi8tor (#19141) üzenetére


ZetorGumi
addikt

47 rugó a kezdő bid? o.O
Azért annyit szerintem nem ér. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#19144) HookR


HookR
addikt

Houston, we've had a problem here. - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19145) radi8tor válasza ZetorGumi (#19143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

205 dolcsi volt amikor rendelni lehetett. Majd meglátjuk mi lesz belőle. :)

HookR: lol, ezzel jót fociztak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19146) TomiLi válasza HookR (#19144) üzenetére


TomiLi
addikt

Jesus Crist!
Olyanok a képek, mint az esti híradóban.....

Nagy kár érte, hogy így végezte ez a szép ház! Így már csak 999 maradt.

Bogyorisz

(#19147) radi8tor válasza TomiLi (#19146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kapott egy levelet is hozzá. :C

⭐ Stella

(#19148) #16939776 válasza HookR (#19144) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elég elrettentő, lehetett volna pelican case-be is csomagolni, arról biztos lepattant volna ami ráborult. :(((

(#19149) radi8tor válasza #16939776 (#19148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felesleges, :N csupán értékbiztosítással kell feladni. Bár ez még nem garantálja hogy egy limitált kiadásból tudsz újat venni.

⭐ Stella

(#19150) ZetorGumi válasza radi8tor (#19145) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az is sok szerintem.
Én amikor a prodigy-t vettem 22rugóért, azon is húztam a szám. :D

(#19144) HookR: Hát, elég nagyott kapott szegény... :/

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.