Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) sb válasza radi8tor (#19411) üzenetére


sb
veterán

A weboldalakon semmi infót nem látni ezzel kapcsolatban. Mármint weben.
Anno a B3-as SB chipseteknél eléggé ráfeküdtek erre, mindenhol ki volt írva.
Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#19502) viperabácsi válasza sb (#19501) üzenetére


viperabácsi
addikt

Engem is érdekelne mert most szemezek én is a Z87i-pro val.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#19503) radi8tor válasza viperabácsi (#19502) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Leírtam elég egyértelműen, hogyan tudod beazonosítani a C2 vagy nem C2-es lapot. :K

⭐ Stella

(#19504) HookR válasza viperabácsi (#19492) üzenetére


HookR
addikt

Próbáltam róla több infót fellelni, de hasztalan. Nem világos számomra, hogy ez valami egyedi megoldás, vagy kereskedelmi termék. Nem sok mini-ITX lapon van egymás mellett egy sorban a 24 és 8pin-es betáp csatlakozó.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19505) rover45 válasza HookR (#19504) üzenetére


rover45
senior tag

Én, mint laikus kérdezem, mi az a teljesítmény szint, amihez kell a 8 tű is?

(#19506) radi8tor válasza rover45 (#19505) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

100-120 Watt felett szerintem.

⭐ Stella

(#19507) HookR válasza rover45 (#19505) üzenetére


HookR
addikt

Ezt a kérdést talán tápos topikban kellene feltenni. Gondolom nem is annyira a P4-es csatlakozó a szűk keresztmetszet (az elvileg érintkezőnként 8A-re van méretezve), mint inkább az alaplap tápáramkörei... :F

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19508) radi8tor válasza HookR (#19507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem is inkább az alaplapot tehermentesítik ezekkel a 8 pólusú csatlakozókkal.
Emlékszem anno ASUS Rampage 3 Extreme lapomon két darab 8 pólusú tápcsatlakozón kapta a naftát a CPU. És ott akár mehetett 250W-ig is az áramfelvétel (folyékony nitrós tuningnál nem kizárt ekkora terhelés az alaplapon).

⭐ Stella

(#19509) sg22


sg22
senior tag

szegeny kis lapocska, megeszi a mugen 2-m :D

kep1
kep2

what should I do about this?!

(#19510) viperabácsi válasza radi8tor (#19503) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azt elolvastam csak , ha webshopban veszem ott nincs feltüntetve .Akkor fogom csak látni a dobozt , ha a kezemben lesz.

(#19509) sg22 A dobozon fel van tüntetve , a c2?

Amúgy nagyon ütős.

Még egy kérdés nálunk nem kapható Asus Z87I-Deluxe csak az Asus Z87I-pro?

[ Módosította: radi8tor ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#19513) HookR válasza sg22 (#19509) üzenetére


HookR
addikt

Feltételezem a pormacskák tudományos értékű kutatás tárgyát képezik, és nem holmi... *khm-khm* ...feledékenységből díszelegnek a képen... :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19514) radi8tor válasza viperabácsi (#19510) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normális webshopban ez fel van tüntetve. Ellenkező esetben simán rákérdezhetsz náluk emailben. :K

Deluxe-ot láttam korábban, most valamiért nincs a kínálatban.

⭐ Stella

(#19515) viperabácsi válasza radi8tor (#19514) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez elég normális és forumtársunké

Egyébként még a saját honlapjukon sincs jelölve (ASUS)

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#19516) radi8tor válasza viperabácsi (#19515) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ellenben, ha rákeresel erre: 90MB0H30-M0EAY5
Láthatod, hogy C2-et dobál ki a Google.

Ez pedig nem C2: 90MB0H30-M0EAY0

Szerintem nem gáz rákérdezni egy webshopban vásárlás előtt, hogy milyen gyártói cikkszámú terméket takar az a cucc.

⭐ Stella

(#19517) sg22 válasza viperabácsi (#19510) üzenetére


sg22
senior tag

nincs feltuntetve, de C2-es.

Deluxe-ot nemlehet kapni, szerintem atneveztek Pro-ra. Megneztem a weboldalukon googlebol, es ugyanaz a ket alaplap. Meg ugyanugy is neznek ki

what should I do about this?!

(#19518) radi8tor válasza sg22 (#19517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Deluxe-ban komolyabb WiFi modul van, a képe azért ugyanaz.

⭐ Stella

(#19519) sg22 válasza radi8tor (#19518) üzenetére


sg22
senior tag

ah, vilagos :U

what should I do about this?!

(#19520) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Realan LR-C1037TN thinITX alaplap, ráintegrált Intel Celeron 1037U 15W-os Ivy-alapú procival, és beépített táppal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19521) storm4 válasza Mercutio_ (#19520) üzenetére


storm4
aktív tag

Az ára pedig: $86.05 +szállítási költség

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#19522) viperabácsi válasza radi8tor (#19518) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem igazán értem miért így oldotta meg a gyártó , miért nem cserélhető a modul , mint más lapokon?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#19523) prmcsk válasza viperabácsi (#19522) üzenetére


prmcsk
addikt

Azért, hogy ha többre vágysz, vegyél új lapot. :DDD

#19520) Mercutio_ Én meg azt nem értem, hogy mi a farokért hagyják le tendenciózusan az ilyen lapokról az integrált SFDIF/Koax hangkimenetet ? Még bővíteni sem lehet, mert nincs port, ahova dugnám. :D

Ja, hogy vegyek másik lapot ? De mITX lapon lassan csak a csúcs árúakon van.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19524) radi8tor válasza prmcsk (#19523) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem el tudja dönteni az ember, hogy van-e olyan routere ami kihasználná a lapot.
Bár a mai világban inkább az dönt, hogy melyiket lehet kapni.

⭐ Stella

(#19525) Mercutio_ válasza prmcsk (#19523) üzenetére


Mercutio_
félisten

A röhej, hogy fapad H61MV - ITX lapon ott az spdif header, vagy te a hátlapi coax csatira gondolsz?
Az nekem is hiányzik, vagy legalább lenne olcsó hátlapi slotba rakható kimenet, de azt is úgy kell vadászni :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19526) prmcsk válasza Mercutio_ (#19525) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, arra gondolok, hogy miért nem lehet "digi-audio" csatlakozót tenni eleve a hátlapra.

Ha a lapon van legalább "tűs csatlakozó" és adnának is hozzá kivezetést, de nem...Ha valaki nem használja, ne tegye, de legyen lehetősége annak, akinek kellene.
Kínát ismerve, százezres tételben rendelve biztos lenne vagy 3 forint darabja. Ez már a tudatos pitiánerség netovábbja.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19527) shteer válasza prmcsk (#19526) üzenetére


shteer
titán

az optikai toslinkkel mi a gond?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19528) prmcsk válasza shteer (#19527) üzenetére


prmcsk
addikt

Semmi, az is jó lenne, ha rajta volna minden olyan lapon, amiből mérete és tudása miatt gyanús, hogy htpc-ként is használhatják. Ennek ma már olyan alapvetőnek kellene lennie, mint anno az alaplapi 3,5 jack hangkimenetnek.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19529) rbalint88 válasza prmcsk (#19528) üzenetére


rbalint88
addikt

még szerencse, hogy a gigabyte h77n-wifi itx-es lapon van.

(#19530) shteer válasza prmcsk (#19528) üzenetére


shteer
titán

:K
középkategóriától szinte mindegyiken van

..szerintem jónak tűnik

(#19531) Enton


Enton
addikt

Corsair obsidian 250D review:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19532) radi8tor válasza Enton (#19531) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tök jó lenne, ha ezeknek a házaknak lenne VGA nélküli változata. Az fele ekkora lehetne.

⭐ Stella

(#19533) shteer válasza Enton (#19531) üzenetére


shteer
titán

még mindig nem tudom eldönteni, hogy alapvetően nagy-e a ház. meg kéne tapogatni :)

..szerintem jónak tűnik

(#19534) radi8tor válasza shteer (#19533) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sima kocka ház nem kocka kinézetben.

⭐ Stella

(#19535) Enton válasza shteer (#19533) üzenetére


Enton
addikt

Attól függ, hogy mihez képest.
Egy dvga-t meg bővítőslotokat alapvetően elhagyó kompakt mini házhoz képest óriási, pl:

[link]

De egy nagyobb helyet kínálóhoz képest meg akár kisebb is:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19536) radi8tor válasza Enton (#19535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet is kapni valahol ezt a Realan E-N3 csodát?

⭐ Stella

(#19537) Enton válasza radi8tor (#19536) üzenetére


Enton
addikt

Az oldalon van ilyen support féleség skípe meg miegymás ott biztos tudnak neked segíteni beszerzésben, asszem régebben egy darabot is szívesen küldtek volna csak a szállítás miat nem érné meg.
De az nagyobbacska házikó volt, ez meg azér annyira nem méretes, mondjuk súlya, az van ennek is ahogy írja.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19538) #25954560 válasza radi8tor (#19536) üzenetére


#25954560
törölt tag

a bekapcsologombbal vigyazz. adva van egy popec kucko, pofas kinezettel, minden nagyon rendben van vele, aztan egyszercsak megprobalod a bekaccsolast. gagyin hangosan kattano, kicsit tul kemeny, kicsit lotyogo gomb. abszolut nem illik az osszkepbe. vegignyomtam az osszes kiallitott realan-t, amit talaltam, mind ilyen volt :(
szoval szivem szerint a mod elso lepese a mogotte levo mikrokapcsolo csereje.

(#19539) radi8tor válasza #25954560 (#19538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Messze vagyok én még a vásárlástól. De köszi a tippet.

⭐ Stella

(#19540) #25954560 válasza radi8tor (#19539) üzenetére


#25954560
törölt tag

drukkolok. en a kulso tapomat varom, a 60W-os gyari meglepo modon nem viszi el a 65W-os 9100e-met :D de egyebkent egy ekszerdoboz.

(#19541) storm4 válasza radi8tor (#19536) üzenetére


storm4
aktív tag

Meg lehet rendelni közvetlenül a gyártótól is.
A pontos ára:
Realan E-N3-- táppal: $35.50 táp nélkül: $20.50
Realan E-N3i-- táppal: $25.50 táp nélkül: $20.00
illetve plusz szállítási költség.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#19542) Mercutio_ válasza shteer (#19527) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem csak annyi, hogy valamiért nem megy a denonon az optikai csak a coax, de ez egyéni probléma, megyek is a hifis totyikba, hogy van - e korrekt olcsó szaki aki megnézné, valszeg optocsatolo gond :U

Még ami rémlik, hogy az optikai ki-/bemenet +1-1 jel átalakítás és optikán mintha a jelszint alacsonyabb lenne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19543) Kurosava


Kurosava
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy nagyon csendes 6cm es rendszer ventit?
GIGABYTE MIB I3140 házba kellene, a gyári idegesítően visít... :P
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#19544) Mercutio_ válasza Kurosava (#19543) üzenetére


Mercutio_
félisten

Scythe Mini Kaze 60mm-est próbáld meg, de van itt hűtés topic ott lehet több tippet tudnak adni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19545) #25954560 válasza Mercutio_ (#19544) üzenetére


#25954560
törölt tag

szerintem is jo lehet a mini kaze. nekem ugyan csak a 4cm-es van, de megdobbentoen csendes

(#19546) radi8tor válasza storm4 (#19541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ilyen olcsó akkor meg lehet bocsájtani neki azt a bekapcsoló gombot. :DD

⭐ Stella

(#19547) Kurosava válasza Mercutio_ (#19544) üzenetére


Kurosava
csendes tag

Köszönöm a választ. Körül nézek :)

(#19548) szabi__memo válasza #25954560 (#19538) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hol voltak kiállítva? :o Gondolom nem Magyarországon
(#19546) radi8tor1: azért a szállitás még 40-50 dodo + áfa az egészre

[ Szerkesztve ]

(#19549) storm4 válasza szabi__memo (#19548) üzenetére


storm4
aktív tag

A szállítás az igaz,hogy annyi, de a TNT eddig még nem kért egy fillért se pluszban (áfára, vámra)

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#19550) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, jól értem ezt a cikket, lényegében a doboz belsejét 180 fokkal elforgatták, és a tető valamint hátlapi elemeket is ennek megfelelően felcserélték?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.