Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) axlfsi válasza poli27 (#46200) üzenetére


axlfsi
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok, mert ha igen, akkor ez sokkal praktikusabb lehet, mint a Spoolstock telefonos app...
Kicsit majd utánatúrok a neten, biztosan nem bennem merült fel legelőször ez a kérdés.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#46202) haxiboy válasza poli27 (#46200) üzenetére


haxiboy
veterán

Spoolman nem, de Node-Red-hez láttam már flow-ot ami pgSQL-be menti az adatokat.
De ha jól rémlik ez csak az AMS-be rakott spoolokkal működik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46203) kzkz


kzkz
őstag

Ilyen 2020-as Bosch profilom van:

Ebben mekkora menetet tudnék fúrni? Az M6 szerintem kicsi lenne, az M8-nál meg már alig marad oldalfal. M7 lenne az ideális? Ez elég ritka, ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#46204) szabieable válasza kzkz (#46203) üzenetére


szabieable
aktív tag

ebbe elég reménytelen blind jointot rakni :/ a standard profiloknál 4.2 körüli a belső lyuk, abba belemegy kényelmesen az M5, ha van rá hely akkor esetleg M6 blind joint + corner bracket

(#46205) kzkz válasza szabieable (#46204) üzenetére


kzkz
őstag

Most corner brackettel van összerakva, de gondoltam, hogy ezt is "továbbfejlesztem", illetve akkor nem kell ügyelnem, hogy a sarkokban ne legyen semmi.

M7-tel megpróbálom, van egy kis próbadarabom, de előtte kell egy M7-es csavar, és megnézni, hogy egyáltalán ennek a feje belefér-e a T nútba...

[ Szerkesztve ]

(#46206) poli27


poli27
Topikgazda

Creality K2 Plus Multi-Color 3D Printer Product manager interview at TCT Shanghai with English sub (youtube.com)
- 350x350x350 print volume- Linear Rail on X axis- Air conditioning module inside the chamber, heat up to 60 degree and air circulation to cool it down along with air filter- Wider hinge for front glass door- Megacasting frame- CFS(Creality Filament System), 4 rolls each, up to 4 expansions, that is printing with 16 rolls at the same time- CFS with Temperature/Humidity control- Support Creality RFID filament as well as non-RFID filament(user define right on the display)- Up to 350 degree nozzle- Up to 120 degree heat bed- AC heating heat bed with 800W power for quick heating- Support most type of filament(except PEEK or PEI)- Dual chamber fan cover the whole bed, much efficient cooling when printing overhangs- Dual Z with thick axis- Closed loop motor(quieter) with FOC(Field oriented control). Dynamic power, use more power when it need more torque; use lesser power when it don't need that much torque. Advantage, generate lesser heat.- Magnetic extruder kit cover for easy removal- Longer hotend to catch up with the flow rate when printing high speed- Hardened steel extruder gears- CFS use 485 communication protocol, no external power need, all 4 CFS(around 10w each) can draw power from the machine

[ Szerkesztve ]

(#46207) kzkz válasza poli27 (#46206) üzenetére


kzkz
őstag

Csak belepörgettem ide oda, ami lejött, hogy július 31-én jelentik be az árát, onnantól kapható, illetve a végén kérdezik, hogy 10000 yuan alatt lesz-e (500eFt), de nem jön csak egy "errr ez egy 350mm-es nyomtató" válasz :)

(#46208) Emunem válasza poli27 (#46206) üzenetére


Emunem
aktív tag

... és fellép a kis székre, hogy a CFS-t megmutassa :DDD :DD ... miért nem tudták a kiállításra legalább egy 30 cm-el lejjebb tenni? :))

"... hát persze ..."

(#46209) TrollBalint válasza fabula (#46196) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi, ezesetben akkor várok még, amíg meg tudom oldani ezt a jól szellőző dolgot.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#46210) szabieable válasza poli27 (#46206) üzenetére


szabieable
aktív tag

Kivancsi vagyok ez is opensource marad-e es ha igen az mmu rendszeruk is. Iden lesz meg vagy 3-4 gyartotol mmu, nagy kerdes, hogy ki hogyan fogja megoldani klipperrel a kommunikaciot. Aki eloszor lep piacra egy olyan cuccal ami mas gepekkel is mukodni tud az eleg nagy darabot tud a piacbol hasitani. Johetnek a filament cutter toolheadek

(#46211) kzkz


kzkz
őstag

Voron nyomtatott elemek anyagának melyik lenne jobb: ABS/ASA/SLS nylon?

A jlcpcb-n az SLS nylon olcsóbb, mint az ASA. Ráadásul az SLS nylonnal tömör lesz a végeredmény (100% infill), ha jól tudom.

(#46212) LógaGéza válasza kzkz (#46211) üzenetére


LógaGéza
addikt

Voron az ABS-t ajánlja, mondjuk függ attól is, hogy melyiket akarod építeni.
2.4-nél a flying gantry miatt nem árt az, hogy az ABS kicsit rugalmasabb, és ez is ki is van használva.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#46213) kzkz válasza LógaGéza (#46212) üzenetére


kzkz
őstag

Igazából egyiket se akarom megépíteni, csak a Voron 2.4 szíjvezetését (és részben a motorrögzítést) vettem alapul, de csapágyak helyett fogazott és sima szíjfeszítőt és 9mm-es szíjat fogok használni, ami kicsit másképp is lesz vezetve, és nem lesz flying gantry.
(Kicsit nagyobb feladat volt, mint eleinte gondoltam, de már elég jól állok...)

Leginkább a motorrögzítést érzem kritikusnak, mert most mintha kicsit megolvasztotta volna/meghajlott talán a felfogatás, mert van hogy a nyomtatón belül 45 fokra is felmegy a hőmérséklet, a motor meg ugye jóval melegebb. Már nem emlékszem, hogy ABS-ből lett-e kinyomtatva vagy sem...

Szóval adottak voltak a meglévő fém alkatrészek (10 és 12mm-es rúd és a megfelelő csapágyak), és nem akartam lineáris sínre beruházni, hanem a meglévőből akartam építkezni.

Most kb. ilyen a nyomtató:

Én kb. ilyen lesz, még nincs kész teljesen a terv. Kinyomtatom mindent PETG-ből, és a minden stimmel, akkor váltok ABS/ASA/Nylon-ra.

[ Szerkesztve ]

(#46214) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kis infó, ha valaki ilyenre szánná a fejét: SV06 Plushoz megjött a gyári klipper screen, a telepítés faék egyszerű, és az összes hiba user error volt (de abból nem kevés, a maradék hajam is kihullott :D), de mostmár tökéletesen és gyorsan szépen nyomtat.
OrcaSlicerrel csináltam, CV klipper additionnal, tökéletes.

(#46216) syler123 válasza poli27 (#46215) üzenetére


syler123
veterán

A videó alatt ennél a résznél mondja, hogy tökéletes első réteg. Na az szerintem nem így néz ki. Ha én ilyet látok a Sovolnál, akkor szintezem újra + új bedmesh.
A Bambulab sem csinál csodát...

(#46217) haxiboy válasza syler123 (#46216) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát ez mit ne mondjak, elég okádék :D
Az Ender3 V2 Neo-m úgy hogy fél éve nem trameltem a bedet szebb first layert csinál...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46218) Mr.Csizmás válasza syler123 (#46216) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

arra nem gondoltál, hogy a csidejós rendelkezik kevesebb kvalitással? :D (legalábbis gonosz grammarnazi módon ítélkezek a helyesírásból is) amúgy tényleg bruhh, de szerintem flow kalibrálás se volt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46219) syler123 válasza Mr.Csizmás (#46218) üzenetére


syler123
veterán

A videói alapján azért nem most látott először 3d nyomtatót. A Flow kalibrálásnak ehhez nem sok köze van, mert egy tenyérnyi foltban rossz a réteg.
Azt nem tudom, hogy a Bambunál állítható-e, hogy a Besdmesh hány mérési pontból álljon, bár ehhez a pici asztalhoz ennyinek elégnek kell lennie.
Nekem a Sovol SV06 plusnál sokat segített az 5x5 mesh-ről 10x10-re váltás, de ritkán kell elkészítenem, így inkább kivárom a 10x10-est.

[ Szerkesztve ]

(#46220) Mr.Csizmás válasza syler123 (#46219) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] tavalyi reddit, ez alapján a textured pei jelent problémát, hogy nincs figyelembevéve a Z0.03 az engineer plate-hoz képest.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46221) kzkz válasza syler123 (#46216) üzenetére


kzkz
őstag

Valahol hozzáér a brim, valahol nem, és néhol hiányzik a kitöltés a vonalak között, de sebaj, a második réteg feltölti majd... :DDD

Örülök, hogy nem csak nekem tűnt fel ez a videóban...

[ Szerkesztve ]

(#46222) 2thletme2day válasza syler123 (#46216) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szerintem rossz plate van beállítva neki a szeletelőben. Nekem akkor volt ilyen az első rétegem P1P-n.

(#46223) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , nem is tudom hogyan kezdjem. :) Adott egy creality ender 5 plus nyomtató , X-Y tengely lineár sínnel , és egy sonic pad , a hotend egy alap . Tervben van az "átalakítása" BTT Octopus lap + tmc2209 vezérlők , RPI + Kijelző , és kap egy rendes klippert.

1. Mennyit fog ettől javulni a nyomtató , minőségben és sebességben ?
2. Esetleg ti mit módosítanátok még rajta ?
3. Megéri e foglalkozni vele ( alkatrészek megvannak amiket írtam de más végezné a munkát , nem értek hozzá ennyire ).

4. Esetleg mit ajánlanátok helyette ami gyorsan és szépen nyomtat , kb árban lehet vele

Köszönöm. :)

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46224) fabula válasza BPéter1984 (#46223) üzenetére


fabula
őstag

Hát én ezt mind eladnám és vennék egy Bambu Lab P1S-t, ami már eleve zárt házban van, mókolás nélkül gyorsan és megbízhatóan, szépen nyomtat (több mint egy éve van P1P-m, ami ugyan ez, csak azt még nekem kellett beburkolni).
Persze ez csak az én véleményem, mindenki azt vesz amit akar és amire telik neki (nem szeretnék vitát sem generálni).

(#46225) BPéter1984 válasza fabula (#46224) üzenetére


BPéter1984
tag

Sejtettem hogy tuti lesz valaki aki bambulab-et fog ajállani :) :) . Az árakat nem vágom , még nem néztem utána de tuti jóval drágább lehet .

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46226) Emunem válasza BPéter1984 (#46225) üzenetére


Emunem
aktív tag

kb 700€ vagy kb 270k HUF (AMS, vagyis autómatikus filament adagoló nélkül - 4db-t kezel egyszerre)

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#46227) Joshi válasza BPéter1984 (#46225) üzenetére


Joshi
titán

Jó esetben olyan megoldást ajánlanak (ez éppen jó eset :K ) ami minden téren jobb megoldás. Nem is csak azért mert maga a nyomtató jobb, hanem a felhasználónak is kényelmesebb kezelést biztosít. Mára már szinte az összes gyártó követi a Bambu megoldásait ami nem véletlen. De nem kell megfogadni a tanácsot, hiszen ez csak egy ajánlás részünkről nem több.

[ Szerkesztve ]

(#46228) BPéter1984 válasza Joshi (#46227) üzenetére


BPéter1984
tag

Persze tudom , semmi sem kötelező . Ti biztosan jobban értetek ehhez mint én ezért is kérdeztem. Senkire semmi rosszat nem mondok , nem is szeretnék.
AMS sem egy rossz dolog , bár ahogy hallottam eléggé lassítja a nyomtatást és sok a felesleges anyag ( szemét ) .
Ha eltávolodunk a bambu-tól akkor még mi jöhetne számításba ?

Esetleg azt sem tudom mennyit érhet a gépem a jelenlegi állapotában , vagy átalakítás utàn .

Még nem írok semmit miket néztem eddig mert nem akarok befolyásolni senkit sem. :)

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46229) Joshi válasza BPéter1984 (#46228) üzenetére


Joshi
titán

Az AMS egy kiegészítő, egyáltalán nem kötelező megvenni. Az AMS arra jó, hogy 4 színnel lehessen nyomtatni, illetve egyszerre 4 féle anyagot tudj átfűzés nélkül használni a nyomtatón. Igen, az AMS automatikusan cserélgeti a filamenteket. Az anyagtöbblet nem az AMS hibája. Ez abból adódik, hogy a nyomtató csak egy fejjel rendelkezik ezért filament cserénél ki és be kell fűzni a filamentet (akár rétegenként többször is). Egyébként ez logikus ha érted a 3D nyomtatás folyamatát és a szerkezetének felépítését.

[ Szerkesztve ]

(#46230) BPéter1984 válasza Joshi (#46229) üzenetére


BPéter1984
tag

Igen ezeket tudom , már néztem pár videót róla.
Tudom hogy külön kiegészítő hozzá az AMS .

Lépjünk át ezen most :)

Semmi más nyomtatót nem ajánl senki sem ? 🙂

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46231) smithsys válasza BPéter1984 (#46230) üzenetére


smithsys
aktív tag

Hozzám tegnapelőtt érkezett egy Qidi X-Plus 3.
Sajnos még nem sok időm volt foglalkozni vele, de néhány próba után elég bíztatóak az első eredmények.
Mindenféle finomhangolás nélkül, alap profilokkal pontosnak tűnik.
A 20x20-as teszt kockánál 0,03; 0,02; 0,03 mm-es eltéréseket mérek egy full mezei digit tolómérővel.
A felületi minőség kb. azonos a Bambu P1 / A1 nyomtatóival.
Sebességben szintén körülbelül ugyanazt hozza.
Amit kifogásolok, hogy hátul van a filament holder, illetve a cseréje egy kicsit macerásabb. Természetesen mindkettőre van mod, csak még nem volt időm legyártani.
Ami nagy előnye a Bambukhoz képest, az a 350 fokos hotend, a 120 fokos bed, illetve a teljesen zárt 65 (szerintem inkább 60 ) fokig fűthető nyomtatótér.
ABS-sel is szépen dolgozik, bár nagy alapterületű cuccot még nem küldtem rá.
Még a hálózati kapcsolaton kell dolgoznom, mert UTP-vel lesz összerakva, illetve bele kell tendehanyákolnom valami kamerát, mert az alapból nem jár hozzá, aztán jöhet a finomhangolás.

Egyébként első látásra teljesen elégedett vagyok vele.

(#46232) BPéter1984 válasza smithsys (#46231) üzenetére


BPéter1984
tag

Köszönöm . :)

Utánanézek ennek a nyomtatónak .

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46233) fabula válasza smithsys (#46231) üzenetére


fabula
őstag

Csak halkan jegyzem meg, hogy a 20x20-as tesztkockát már rég nem ajánlják a hozzáértők a méretpontosság mérésére, illetve hangolására. Főleg egy 300x300-as asztalon. Ha teljes asztal méretű tárgyat nyomtatsz, sokkal nagyobb lehet az eltérés, amit a 20x20-as kockán elhanyagolhatónak mérsz.
Javaslom mindenkinek ezt a tesztnyomatot használni a méretpontosság ellenőrzésére és beállítására, ez sokkal megbízhatóbb: [link] . Mondom csak javaslom :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#46234) TheProb


TheProb
veterán

Mágneseket rendelt esetleg Ali-ról valaki mostanában? Nekem 2 eladó esetében is refund lett a vége, mert nem adták fel a csomagot... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#46235) smithsys válasza fabula (#46233) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ahogy jeleztem, nem volt még időm behatóbban foglalkozni vele, épp csak 3-4 nyomat jött le róla.
Azért köszönöm a javaslatot.

#46232BPéter1984

Nagyon szívesen! Ettől függetlenül, én is ajánlom a Bambu gépeket is, mert valóban nagyon kezdőbarát masinák, egyszerű velük az élet.

[ Szerkesztve ]

(#46236) BPéter1984


BPéter1984
tag

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt . 🙂👍

Mennyit érhet most egy ender 5 plus , úgy ahogy leírtam ?

Esetleg creality K1 ( az újabb ) , vagy más gép nem is jöhet számításba ?

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46237) fabula válasza BPéter1984 (#46236) üzenetére


fabula
őstag

Számításba jöhet, csak hát a tesztek és a tapasztalatok alapján nem olyan megbízhatóak és jók, mint a hasonló (pl. P1S) Bambu gépek. Próbálták gyorsan koppintani a Bambu-t, de nem igazán sikerült, csak olyan Creality minőségben. Talán majd a K2-es gépeik jobbak lesznek, ha tanulnak a hibáikból.
De továbbra is fenntartom, hogy mindeki azt vesz amit akar és amire telik neki :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#46238) Hoek


Hoek
tag

Én nemrég innen rendeltem:
Még nem kaptam kézhez, de már az országban van.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#46239) syler123 válasza TheProb (#46234) üzenetére


syler123
veterán

Én rendeltem 6x2-es mágnest. Megjött csak nem sokat ér... Nyomtattam csavarhúzót és éppenhogycsak bent tartja a bitfejet, tényleg csak annyit fog, hogy ne essen ki. Mondhatni, hogy egy forintot sem ér.

(#46240) ParadoxH válasza BPéter1984 (#46236) üzenetére


ParadoxH
tag

Sajnos csak a töredéke fog abból visszajönni amit ráköltöttél. Ezen itt szinte mindenki átment már. Egyszerűen pár év alatt annyit fejlődött a 3D-s közösséget fejlődő iparág, és annyival több a minőségibb kínálat már a belépő szinten hogy az a korábbi nyomtatókat eladhatatlanná teszi. Szándékosan nem írok árat. Ha belegondolsz manapság már 550 dollárért kapsz egy sovol sv08-at amin van 7 lineáris sín és 7 lépetetőmotor 350x350x345 ös mérettel, klipperesítve. Ne értsd félre, nem ezt tanácsolom neked, mert ez jóformán béta verzió. Csak az összevetés kedvéért hasonlítsd össze, hogy mennyit költöttél rá és mennyibe kerül ez.

Többnyire két választásod van ha korrekt módon intézed: vagy eladod nagyon olcsón vagy megtartod.

Az én személyes javaslatom: alakítsd vissza többnyire basic formába azt add el az aktuális használtpiaci áron, az upgrade alkatrészeket pedig külön add el. Így kicsit több macera az eladás de valamennyivel több fog visszajönni.

Amúgy én is nyomok egy +1 et a P1S-re.

(#46241) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Ezt nyomtatnám ki, ami célszerszám eredetileg (jó ha) fém, de egyébként létezik műanyagban is.
Tisztában vagyok az FDM nyomtatók hátrányaival is és meglepetten tapasztaltam, hogy létezik erre a tool-ra is terv, mi több, (elvileg?) ki is nyomtatták már többen, nagy megelégedettséggel.

Ami a bajom, hogy a hegye úgy törik be, mint a ropi... én nem is csodálkoznék rajta, ha nem azt olvasnám, hogy egyeseknek jó lett.
Természetésen az infill 100% nálam is ... van még valamilyen trükk, amivel erősebb lehetne a hegye? :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#46242) fabula válasza axlfsi (#46241) üzenetére


fabula
őstag

Fektetve nyomtatva, hogy a rétegek hosszanti irányban legyenek. Nyilván kell alátámasztás is hozzá így nyomtatva.
Ahogy te nyomtattad, így a leggyengébb. mert a rétegtapadásra hárul az erő, az pedig nem annyira erős.
Ja és az sem mindegy, miből nyomtatod, mert a PLA rideg és könnyen törik. Én minimum ABS-ből nyomtatnám fektetve.
A link, amit feltettél, nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#46243) axlfsi válasza fabula (#46242) üzenetére


axlfsi
veterán

Oh, elbénáztam a linket, mutatom máris, nézd: Tire valve tool
(teljesen érthető és logikus is, amit írtál és javasoltál , ... nem is értem miért állítva nyomtatja a tervezője, de a fotók alapján úgy van).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#46244) ptesza válasza axlfsi (#46243) üzenetére


ptesza
senior tag

ABS vagy valami karbonszálas anyag? A PETG elég szilárd de van egy pont ahol már enged. Vagy kell nyomtatni pár darabot és ha van vele valami akkor selejtezni.

(#46245) BPéter1984 válasza ParadoxH (#46240) üzenetére


BPéter1984
tag

A tervem az volt amikor megszereztem hogy ezen megtanulok nyomtatni . Azt tudtam hogy csak sd ki-be módszer van rajta , ezért lett aztán sonic pad hozzá .
Még mindig azon vagyok ha lehet és a cuccok is megvannak hogy egy próbát megér a fejlesztése.
Így kezdőként nem tudom mennyit fog hozni ez rajta .
Még hosszú út àll előttem azt érzem.
Tegnap néztem a K2-ről videót , az árat csak sejtem hogy nem lesz olcsó az biztos , így az sem lesz egy darabig .
Mivel nem munka csak egy egyszerű hobby még ezért nem szeretnék nagyon sokat költeni .

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#46246) TheProb válasza syler123 (#46239) üzenetére


TheProb
veterán

Hm, N35-ös?

#46238Hoek: köszi

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#46247) syler123 válasza TheProb (#46246) üzenetére


syler123
veterán

Igen, ez volt: link

Kb fém karikák, amiket átlöktek a szintén alis magnetizálón :D

(#46248) haxiboy válasza syler123 (#46247) üzenetére


haxiboy
veterán

Én legutóbb neodymium mágneseket rendeltem egy magyar cégtől, talán a neomagnetről.
Ezek tartanak mint az állat, a toolhead shroud-omat is 2x4db ilyen mágnes rögzíti az ender 3-amon.
Csavarhúzót csináltam már vele kíváncsiságból, én alig bírom kiszedni a bitfejet :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46249) syler123 válasza haxiboy (#46248) üzenetére


syler123
veterán

Ezeket érdemesebb is magyar cégtől rendelni az alis gagyiság helyett.

(#46250) ptesza válasza syler123 (#46249) üzenetére


ptesza
senior tag

Kina a legnagyobb gyártó a világon.
(India, Malaysia, USA és Ausztrália.)
Az európai gyártók/beszállítók újrahasznosított anyagból dolgoznak. Szerintem a bevonatolás minősége ami döntő lehet minőség szempontból. Ha netán összekoppannak akkor mindegyikről lejön amúgy és elindul az oxidáció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.